Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισμός μετα απο συγκατοικηση

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

maraki777

# 1 στις 23/4/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σε όλους! πάει ένας μήνας σχεδόν που έχουμε χωρίσει και ακόμη κλαίω...Ημασταν μαζί 3 χρόνια και μέναμε μαζί τα 2. Ερωτευτηκαμε αμέσως ο ένας τον άλλον, μου έφερνε λουλούδια , βόλτες κτλ ηταν ολα τελεια  και πολύ σύντομα μου ζήτησε να μείνουμε μαζί. Απ το πρώτο τρίμηνο άρχισε να βαράει κρίσεις πίεσης,σε τσακωμούς ήθελε να φεύγει απ το σπιτι,εγω τον παρακαλουσα να μην το κανει αυτο γιατι με κανει να νιώθω χάλια( κάπου εδώ να σας αναφέρω οτι είχε να κανει σχέση με διάρκει απ τα 19 , τωρα 30 και ζούσε μια ζωή χωρίς ιδιαίτερες υποχρεώσεις) εγώ έκλαιγα και εκείνος μου ζητούσε συγνώμη και πάλι καλά μεχρι την επόμενη φορά. όσο περνούσε ο καιρός κομμένα τα λουλούδια κτλ και παραπονιόμουν, πιεζόταν και πολλές φορές μου έλεγε ότι θέλει να νιώθει ελευθερος αν θελει να παει με την οικογενεια του ενα ταξίδι χωρις εμένα , να βλέπει μια στο τόσο για καφέ καποια πρώην αν θελήσει ετσι για να δει τι κάνει, εγώ ήμουν αντίθετη και εκείνος μου έλεγε οτι ειμαι στενόμυαλη. Είχα αρχίσει να έχω τρομερές ανασφάλειες και να τον πιέζω όντως , όταν πήγαινα να του μιλήσω  δεν είχε υπομονή και φώναζε και εγω κλαμα..και μετα παλι αγαπες και αγκαλιες και συζητησεις για μελλοντικη οικογενεια!!!

3 μηνες πριν τον οριστικό χωρισμό ειχα ψαξει το κιν του και είχα βρει ένα μηνυμα απο συνάδελφο του και κατάλαβα οτι την πήγαινε σπιτι, στο μήνυμα να τονίσω οτι φαινόταν ενα κεκαλυμένο φλερτ. Του το είπα το παραδέχθηκε αλλα με διαβεβαίωσε οτι δεν έχει γίνει κατι και αυτο θα επρεπε να με ενδιαφέρει , στην ερώτηση γιατι δεν μου ειπε οτι παει μια συνάδελφο να πάρει το μετρό μου είπε οτι και τον ταδε άντρα τον πάω αλλα δεν στο χω αναφέρει και δεν ήθελα να δημιουργηθεί θεμα εκει που δεν υπάρχει.Μετά απο κατι μέρες που ήμασταν πολύ χάλια, πήγα για λίγες μέρες στους δικούς μου και εκέινος με χώρισε με πολύ ασχημο τροπο, τον παρακαλεσα εκεινο το βράδυ αλλα τιποτα,μετά ήρθε μου ζήτησε να γυρίσω γύρισα αλλα η κατασταση μετα απο 1 μηνα χαλια ξανα , τη μία μέρα με λάτρευε την άλλη δε με άντεχε, ωσπου έφυγε παλι με κάκιστο τρόπο ! ε και γω αποφασίζω την ΄΄ιδια μερα να αφησω το σπιτι !απο τότε μου έστελνε το ποσο μ αγαπαει κ εγω το ιδιο (αλλα χωρις να λεω γυρισε ) . γενικα ειναι σε συγχυση απο τοτε τσακωνεται με ολους,ξεκινάει και κατι σημαντικο σε δουλεια.. και πριν 4 μέρες μου ειπε πως θελει να με χάσει και πως ολο αυτο μπορει να μας κανει καλό και βλεπει κατι καινουργιο..του ειπα πως δεν βλέπω να σε νοιάζει μη με χασεις και οτι εχω πληγωθεί πολυ για να δωσω πισω την καρδια μου έτσι αμαχητί και αυτό που βρήκε να πει ειναι οτι μαλλον αλλιως τα εχω στο κεφάλι μου , οπως τα ονειρέυομαι και οτι δεν τον θελω γι αυτο που ειναι.και του ειπα τελος.
Βρήκα σπιτι καινουργιο αλλα δεν ειμαι καθόλου καλά πως γινεται να λεει ενας ανθρωπος οτι σ αγαπαει και οτι θελει να ειναι μαζι σου κοιταζοντας σε στα ματια και να θελει να ξαναμενετε χωριστα.κλαιω καθε μερα και δεν θελω αλλον 

alisida

# 2 στις 23/4/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.431

#1χωριστα.κλαιω καθε μερα και δεν θελω αλλον

...λυπαμαι που θα στο πω αλλα ..

.εισαι σιγουρα στενομυαλη...

Τοσο στενομυαλη που αντι να καθισεις να σκεφτεις τον ή τους λογους τσακωμων σας ( δεν μας τους αναφερεις καν ) σκεφτεσαι μονο τη συμπεριφορα του μετα τους καυγαδες...

Μιας που μας ζητας γνωμη,πες μας για ποιο λογο του ανεβαινε η πιεση ..(Ταξιδι με την οικογενεια του ?? Καφε με την πρωην να δει τι κανει ?? Σου  προτεινε ποτε να πατε μαζι ?)

Θα ξαναπω οτι : κινητα ,λαπτοπ,σκληρους Δεν ψαχνουμε !!!

Οι συχνοι καυγαδες για το ιδιο θεμα ειναι αρκετος λογος για να ληξεις μια σχεση ,δεν σε υποχρεωνει καποιος να εξηγησεις τους λογους .

Καποια πραγματα απλα δε λυνονται 

...Να κλαψεις οσο γουσταρεις αλλα να πριχωρησεις στη ζωη σου πριν σε παρουν τα χρονια ,καλα δεν περνας με αυτον ουτως ή αλλως .

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, archagellos
I am Not a psychotherapist :)

Monaxikos01

# 3 στις 23/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

maraki δεν ειμαι ειδικος αλλα θα σου πω τη ταπεινη μου γνωμη

Ο ανθρωπος ειναι αρρωστος και χριζει βοηθειας.

δεν μπορεις να τον βοηθησεις αλλο

Πρεπει να προχωρησεις τη ζωη σου για καλο σου, μην κοιτας πισω

archagellos

# 4 στις 23/4/2019
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.366

Αγαπητη 

Δεν χωρισες ...ΣΩΘΗΚΕΣ ...αλλα ακομα δεν το εχει καταλαβει .
Με τον καιρο θα σου γινει κατανοητο και τοτε θα μουτζωθεις που καθοσουν και εσκαγες .
Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

maraki777

# 5 στις 23/4/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αγαπητή alisida δεν έχω πρόβλημα για έναν καφέ με μια πρώην μετά από καιρό , να θέλει όμως να βγαίνει αν τύχει με πρώην φίλες και πρώην δε Μ αρέσει. Θα σου φέρω το παράδειγμα ενός τσακωμού τον πρώτο καιρό της συγκατοίκησης. Ήθελε να βγεί με μια παρέα απ' την οποία ήξερα μόνο ένα άτομο και μετά από 3 φορές που είχε βγεί και δεν είπα τίποτα του λέω εγώ πότε θα τούς γνωρίσω?και μου είχε πει όταν θα είναι έτοιμος και ότι τους στενούς φίλους τους ξέρω,ε κάπου εκεί τα έπαιρνα κρανίο. Ή πρόσφατα έγιναν κάποια βαφτίσια από μια συνάδελφο και δε με κάλεσε ενώ του είπα ότι μπορώ να τον συνοδεύσω και μου είπε κάποια πράγματα δεν Ζητούνται και δεν είναι μεγάλο θέμα να πάει μόνος του για λίγο μετά τη δουλειά.Είναι γενικά τής άποψης ότι δεν χρειάζεται να τα ξέρουμε όλα για τον άλλον ή οτι κάποια πράγματα έρχονται με τον καιρό.. αλλά περίμενα πολύ καιρό και για πολλα...και οι ανασφάλειες μου έκαναν πάρτυ..και κάποιες φορές πίεζα γιατί το ένα γιατί τό άλλο.του έχω ζητήσει συγνώμη και ξέρει ότι δεν ήμουν έτσι.Με την οικογένεια του και συγκεκριμένα με μητέρα δεν τα πηγαίναμε σούπερ από ένα σημείο καί μετά γιατί έλεγε πράγματα ελαφρώς προσβλητικά κ εκείνος δεν έπαιρνε θέση μου είχε πει να μην δίνω σημασία.Έχει παραδεχτεί πολλά λάθη του τώρα κ ότι είχε απορριπτική συμπεριφορά αλλά ενώ είπε ότι θέλει να συνεχίσουμε ,με άλλους όρους βέβαια δεν τον είδα να καίγεται ενώ λέει ότι δε θέλει να με χάσει.Είμαι κατά του να ψάχνουμε συμφωνώ αλλά είχα φτάσει σε σημείο να μην κοιμάμαι πια και να κλαίω. Του είπα πώς ακόμη και τώρα δεν φοβάται μη με χάσει ή δεν κάνει κάτι να επανορθώσει και του είπα έτσι στο δεν ξέρω πάμε και βλέπουμε δεν μπορώ. Και το δέχτηκε , νευρίασε κιόλας.Σας περιγράφω όλα τα άσχημα αλλά υπήρχε και πολλή αγάπη .μου λείπει με στεναχωρεί που το δέχτηκε έτσι απλά.

Alezandra

# 6 στις 23/4/2019
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 595
Κυρια Maraki777 αν συγκατοικειτε ειστε ζευγαρι και τα ζευγαρια συνηθως πανε μαζι στις κοινωνικες εκδηλωσεις σε γαμους και βαφτησεις.Αν δεν σας εχει παρουσιασει στους φιλους και τους συναδελφους του τοτε δεν σας θεωρει επισημη σχεση .Να βγαινει και μονος του και εσεις μονη σας αλλα νομιζω πως οι παρεες που σας κρυβει περιεχουν αλλα μυστικα .
Αρέσει στο μέλος Blonde_31

nikoslambr

# 7 στις 23/4/2019
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 237

Ειναι λογικο Μαρακι να σκεπτεσαι ετσι γιατι μεινατε καιρο μαζι. Περνας μαλλον την περιοδο πενθους. Εχουν απολυτο δικιο ολοι οι φιλοι εδω. Ανασκουμπωσου και προχωρα. 

Οταν μεσολαβησει ο χρονος και καποιος αλλος ανθρωπος θα δεις με καθαρο ματι ολα αυτα και θα χαρεις που εληξε, ειλικρινα. Μην κολλας γιατι τα προβληματα που ετσι κι αλλιως ειχατε δεν θα λυνοταν ποτε, αντιθετα...
Αρέσει στο μέλος Alezandra

maraki777

# 8 στις 23/4/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Παιδιά τα σκέφτομαι όλα αυτά, ξέρω πώς δεν θα έπρεπε να με απασχολεί αλλά σκέφτομαι ότι τώρα θα πάει με άλλη και θα με ξεχάσει γρήγορα...ο χωρισμός πυροδοτεισαι και κρίσεις πανικού.. ευτυχώς έχω υποστηρικτικό περιβάλλον αλλά ξυπνάω ξημερώματα μέσα στον πανικό
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

froufrou2017

# 9 στις 23/4/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 280
Άλλος ένας παρλαπιπας που λεει και ξελεει!! Δόξα σόι ο Θεός να λες που γλυτωσες, ούτε για σχέση ήταν αυτός ο άνθρωπος ούτε για τίποτα

achinos

# 10 στις 23/4/2019
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από maraki777
Παιδιά τα σκέφτομαι όλα αυτά, ξέρω πώς δεν θα έπρεπε να με απασχολεί αλλά σκέφτομαι ότι τώρα θα πάει με άλλη και θα με ξεχάσει γρήγορα...ο χωρισμός πυροδοτεισαι και κρίσεις πανικού.. ευτυχώς έχω υποστηρικτικό περιβάλλον αλλά ξυπνάω ξημερώματα μέσα στον πανικό

δεν πυροδοτεί ο χωρισμός κρίσεις πανικού.

Οι κρίσεις είναι αποτέλεσμα της sentimental, verbal, physical... ότι τεσπα 

abuse κακομεταχείρισης δλδ που έχεις υποστεί.

μη μπερδεύεσαι.

Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Daniel32

# 11 στις 23/4/2019
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 492

Η δυναμη της οικειας νοσηρης καταστασης ειναι πραγματικα τεραστια:

Εισαι μεσα της και ενω εσυ δε λες να φυγεις απ' αυτη, τελικα στην κανει αυτη τη χαρη (επειδη χαρη σου κανε) ο αλλος και φευγει, και εσυ τον θελεις πισω για να ξαναεισαι μεσα της - πολυ συχνο αυτο το μοτιβο στις τοξικες σχεσεις.

...οπως επισης και η ψευδαισθηση οτι καποτε ολο αυτο θα αλλαξει (χωρις να αλλαξουν οι ανθρωποι που το προκαλουν) και μετα απο καποια προσπαθεια θα ειμαστε μια χαρα - ενω μεχρι τωρα παιζεται συνεχως το ιδιο πραγμα (μαλωνουμε-αγαπιομαστε-μαλωνουμε-αγαπιομαστε) - και το οποιο δε προκειται ποτε να αλλαξει.

Στεναχωριεσαι που δε θα εισαι πλεον με εναν ανθρωπο με τον οποιο ζουσες κατι αρρωστο και τοξικο - και αν γινοταν να ξαναειστε μαζι, τι νομιζες οτι θα αλλαζε; Παλι την ιδια κατασταση θα ζουσατε ξανα και ξανα. Στην τελικη, για ποιο λογο να ειστε μαζι, εφοσον δε περνατε καλα; Σε τι θα εξυπηρετουσε κατι τετοιο; Και αν νομιζεις οτι ολο αυτο θα αλλαζε καποτε και γινοταν οπως το ηθελες εσυ, για ποιο λογο θα γινοταν κατι τετοιο; 

Η σχεση σας εχει τελειωσει - και ακομη και αν βρεθει τροπος να συνεχιστει, παλι τα ιδια θα ζησετε (μην εχεις αυταπατες), οποτε δωρον αδωρον...
Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Nuvolla

# 12 στις 23/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σου εύχομαι  να μη ξαναγυρίσει.

Ζήτα βοήθεια .

maraki777

# 13 στις 24/4/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Καταλαβαίνω πως τα παρουσιάζω, καταλαβαίνω επίσης πως δεν είχε εμπειρία σε σχέσεις,μου θύμισε τον εαυτό μου σε κάποια πλαίσια χρόνια πριν. υπήρξαν πολύ άσχημα πράγματα απλά αλήθεια σας το λέω υπήρχε και πολλή αγάπη και από τους δύο και ακόμη. Αυτός έλεγε ότι αν ένιωθα ελεύθερος θα ήθελα να είσαι παντού και εγώ έλεγα ότι αν ένιωθα ότι μπορώ εν δυνάμει να είμαι παντού δεν θα ήθελα να είμαι παντού.απλως με πληγώνει πού ήθελε να το ξαναπάμε χωρίς να μένουμε μαζί και μετά από αρκετά άσχημη- σκληρή συμπεριφορά του στον χωρισμό δεν προσπάθησε ήθελε και μαζί και χώρια μετά. Ε δεν το άντεχα αυτό για κανέναν λόγο. μέχρι και προχθές που τον είδα ακόμη Μ αρεσε ο τρόπος που μιλάει η μυρωδιά του όλα το ίδιο είπε βκαι εκείνος αλλά δέχτηκε να με χάσει... συγνώμη για την ερώτηση.. πιστεύετε ότι ποτέ θα καταλάβει?

Helenaki4

# 14 στις 24/4/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 1.193

Θεματοθετρια 

Σκούπισε τα δακρυά σου . 

Ο καλός σου ήταν ένα κλασικό τοξικό αρρωστακι . Αγωνιούσε για την «αξία» του με το λάθος τροπο . 

Εκανε φασαρίες για να πάρει παρακάλια . Μόλις πλησίαζες άρχιζε τα καψόνια . Όταν απομακρυνόσουν προσπαθούσε παλι να σε φέρει κοντά και τούμπαλιν . Διάβασε γι αυτούς . Θα εκπλαγείς από τις ομοιότητες της συμπεριφοράς . Όταν μάθεις να τους αναγνωρίζεις απ? την αρχη , θα γλιτώνεις ταλαιπωρίες . 

Μια ισχυρή ένδειξη ειναι οτι στην αρχη βιάζονται για σχέση συγκατοίκηση κλπ . Την επόμενη φορά εύχομαι αυτή η βιασύνη να σε πονηρεψει. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από maraki777

Καλησπέρα σε όλους! πάει ένας μήνας σχεδόν που έχουμε χωρίσει και ακόμη κλαίω...Ημασταν μαζί 3 χρόνια και μέναμε μαζί τα 2. Ερωτευτηκαμε αμέσως ο ένας τον άλλον, μου έφερνε λουλούδια , βόλτες κτλ ηταν ολα τελεια  και πολύ σύντομα μου ζήτησε να μείνουμε μαζί. Απ το πρώτο τρίμηνο άρχισε να βαράει κρίσεις πίεσης,σε τσακωμούς ήθελε να φεύγει απ το σπιτι,εγω τον παρακαλουσα να μην το κανει αυτο γιατι με κανει να νιώθω χάλια( κάπου εδώ να σας αναφέρω οτι είχε να κανει σχέση με διάρκει απ τα 19 , τωρα 30 και ζούσε μια ζωή χωρίς ιδιαίτερες υποχρεώσεις) εγώ έκλαιγα και εκείνος μου ζητούσε συγνώμη και πάλι καλά μεχρι την επόμενη φορά. όσο περνούσε ο καιρός κομμένα τα λουλούδια κτλ και παραπονιόμουν, πιεζόταν και πολλές φορές μου έλεγε ότι θέλει να νιώθει ελευθερος αν θελει να παει με την οικογενεια του ενα ταξίδι χωρις εμένα , να βλέπει μια στο τόσο για καφέ καποια πρώην αν θελήσει ετσι για να δει τι κάνει, εγώ ήμουν αντίθετη και εκείνος μου έλεγε οτι ειμαι στενόμυαλη. Είχα αρχίσει να έχω τρομερές ανασφάλειες και να τον πιέζω όντως , όταν πήγαινα να του μιλήσω  δεν είχε υπομονή και φώναζε και εγω κλαμα..και μετα παλι αγαπες και αγκαλιες και συζητησεις για μελλοντικη οικογενεια!!!

3 μηνες πριν τον οριστικό χωρισμό ειχα ψαξει το κιν του και είχα βρει ένα μηνυμα απο συνάδελφο του και κατάλαβα οτι την πήγαινε σπιτι, στο μήνυμα να τονίσω οτι φαινόταν ενα κεκαλυμένο φλερτ. Του το είπα το παραδέχθηκε αλλα με διαβεβαίωσε οτι δεν έχει γίνει κατι και αυτο θα επρεπε να με ενδιαφέρει , στην ερώτηση γιατι δεν μου ειπε οτι παει μια συνάδελφο να πάρει το μετρό μου είπε οτι και τον ταδε άντρα τον πάω αλλα δεν στο χω αναφέρει και δεν ήθελα να δημιουργηθεί θεμα εκει που δεν υπάρχει.Μετά απο κατι μέρες που ήμασταν πολύ χάλια, πήγα για λίγες μέρες στους δικούς μου και εκέινος με χώρισε με πολύ ασχημο τροπο, τον παρακαλεσα εκεινο το βράδυ αλλα τιποτα,μετά ήρθε μου ζήτησε να γυρίσω γύρισα αλλα η κατασταση μετα απο 1 μηνα χαλια ξανα , τη μία μέρα με λάτρευε την άλλη δε με άντεχε, ωσπου έφυγε παλι με κάκιστο τρόπο ! ε και γω αποφασίζω την ΄΄ιδια μερα να αφησω το σπιτι !απο τότε μου έστελνε το ποσο μ αγαπαει κ εγω το ιδιο (αλλα χωρις να λεω γυρισε ) . γενικα ειναι σε συγχυση απο τοτε τσακωνεται με ολους,ξεκινάει και κατι σημαντικο σε δουλεια.. και πριν 4 μέρες μου ειπε πως θελει να με χάσει και πως ολο αυτο μπορει να μας κανει καλό και βλεπει κατι καινουργιο..του ειπα πως δεν βλέπω να σε νοιάζει μη με χασεις και οτι εχω πληγωθεί πολυ για να δωσω πισω την καρδια μου έτσι αμαχητί και αυτό που βρήκε να πει ειναι οτι μαλλον αλλιως τα εχω στο κεφάλι μου , οπως τα ονειρέυομαι και οτι δεν τον θελω γι αυτο που ειναι.και του ειπα τελος.
Βρήκα σπιτι καινουργιο αλλα δεν ειμαι καθόλου καλά πως γινεται να λεει ενας ανθρωπος οτι σ αγαπαει και οτι θελει να ειναι μαζι σου κοιταζοντας σε στα ματια και να θελει να ξαναμενετε χωριστα.κλαιω καθε μερα και δεν θελω αλλον 

Αρέσει στα μέλη froufrou2017, Heptamer και σε ακόμα 3 μέλη.

panagiotismp90

# 15 στις 24/4/2019
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

maraki77 ακουσε με γτ μου χει τυχει πολλες φορες, οταν σου λεει ο συντροφος σου οτι θελει να βγει μια στο τοσο για καφε με μια πρωην του ετσι να μαθει τι κανει ή γενικοτερα οτι κρατανε μια φιλια, δεν θα του λες τι πραγματα ειναι αυτα και να μην βγει, θα του λες ενταξει αγαπη μου παμε για καφε και πες στην κοπελα να περασει να την γνωρισω κι εγω, οπως θα γινοτανε με οποιαδηποτε φιλη/φιλο σας. Δεν βλεπω το λογο να αρνηθει, δηλ εχει να πει κατι που δεν κανει να το ακουσεις? Επισης διαφωνω καθετα με αυτο πουτ σου λεει πιο πανω η αλυβιβα οτι δεν ψαχνουμε κινητα λαπτοπ κλπ, μεγα λαθος αυτο, καθαρος ουρανος αστραπες δε φοβαται, οποτε φυλαγε τα ρουχα σου να χεις τα μισα. Εγω υποπτευομαι οτι δεν ειναι ετοιμος για συγκατοικηση και τα παρελκομενα και γι αυτο πιεζεται, ξερεις οι αντρες ειναι λιγο δυσκολοι στη δεσμευση.

Monaxikos01

# 16 στις 24/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τοτε ποτε δεν ειναι αργα να βρειτε μια λυση , παρτον τηλ και μιλειστε. ισως να περιμενει να κανεις εσυ ενα βημα. ισως και αυτος να σκεφτεται το ιδιο. και μην ακους ολους εμας τους ασχετους. κανε αυτο που αισθανεσαι εσυ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από maraki777

alisida

# 17 στις 24/4/2019
author

Καλως τον Παναγιωτη και σ εψαχνα στο αλλο θεμα  

Τι λες βρε στην κοπελα ?

Να του πει να βγουνε για καφε μαζι με την πρωην του ?

Ρε συ Παναγιωτη,αν ο ανθρωπος την ειχε μονο φιλη ,θα την εκρυβε ??

Και γιατι να ψαχνει η κοπελα κινητα ? 

Σχεση εμπιστοσυνης θελει να εχει,οχι εργασια σε εγκληματολογικο ..

.πολυ μπερδευεστε μερικοι (Φατσουλες --πολλες-- με μαυρα γυαλια)

alisida

# 18 στις 24/4/2019
author

#13πιστεύετε ότι ποτέ θα καταλάβει?

Δαγκωτο "οχι"
Αρέσει στα μέλη Daniel32, Helenaki4

Daniel32

# 19 στις 24/4/2019
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 492

Το θεμα δεν ειναι αν θα καταλαβει αυτος αλλα αν θα καταλαβεις εσυ.

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4

Helenaki4

# 20 στις 24/4/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 1.193

Αγαπητή Αλυσίδα , φυσικά συμφωνώ μαζί σου οτι δεν ψάχνουμε , εχεις ανοίξει θέμα εδώ στο φόρουμ αν θυμάμαι καλά για την παραβίαση των προσωπικών δεδομένων . 

Δεν θα κάνω αντίλογο , θα αφήσω όμως ένα «παράθυρα» ανοιχτό , ειδικά για τις μικρότερες ηλικίες . 

Το παλληκαρι προσπαθούσε να επιβάλει στη θεματοθετρια καταχρηστικές συμπεριφορές ως λογικές και θεμιτές . Εκτίμηση μου ειναι οτι το έκανε σκόπιμα για το καταραμένο «πάνω χέρι» . 

Όταν είσαι δέκτης μιας τοσο ανταγωνιστικής συμπεριφοράς , συνήθως δεν το γνωρίζεις εκείνη τη στιγμή , συνήθως πιστεύεις οτι δεν πρόκειται για τακτική , αλλα οτι ο Άλλος έχει χάσει το ενδιαφέρον του. Προσωπικά καπου τη δικαιολογώ , έπρεπε από καπου να πιαστεί , έστω από ένα μικρό νήμα αλήθειας . 

Όσο περνούν τα χρόνια κι ο άνθρωπος ωριμάζει , όταν αρχίζει να τρελαίνεται από τέτοια , οφείλει απλά να αποχωρεί χωρίς ψαξίματα και μικροκατινιες. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

#1χωριστα.κλαιω καθε μερα και δεν θελω αλλον

...λυπαμαι που θα στο πω αλλα ..

.εισαι σιγουρα στενομυαλη...

Τοσο στενομυαλη που αντι να καθισεις να σκεφτεις τον ή τους λογους τσακωμων σας ( δεν μας τους αναφερεις καν ) σκεφτεσαι μονο τη συμπεριφορα του μετα τους καυγαδες...

Μιας που μας ζητας γνωμη,πες μας για ποιο λογο του ανεβαινε η πιεση ..(Ταξιδι με την οικογενεια του ?? Καφε με την πρωην να δει τι κανει ?? Σου  προτεινε ποτε να πατε μαζι ?)

Θα ξαναπω οτι : κινητα ,λαπτοπ,σκληρους Δεν ψαχνουμε !!!

Οι συχνοι καυγαδες για το ιδιο θεμα ειναι αρκετος λογος για να ληξεις μια σχεση ,δεν σε υποχρεωνει καποιος να εξηγησεις τους λογους .

Καποια πραγματα απλα δε λυνονται 

...Να κλαψεις οσο γουσταρεις αλλα να πριχωρησεις στη ζωη σου πριν σε παρουν τα χρονια ,καλα δεν περνας με αυτον ουτως ή αλλως .

Αρέσει στα μέλη Heptamer, Daniel32 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε