Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισμός μετα απο συγκατοικηση

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

alisida

# 21 στις 24/4/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.431
'Aρεσαν+: 0%

#20:προσπαθούσε να επιβάλει στη θεματοθετρια καταχρηστικές συμπεριφορές ως λογικές και θεμιτές .

Ελενακι4 συμφωνω ,το λες με καλυτερα λογια εσυ.Κοινως : οταν καποιος σου λεει πως δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις,τοτε σιγουρα υπαρχει
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

maraki777

# 22 στις 24/4/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
Αγαπητή αλισ δεν μιλάμε για μια πρώην μιλάμε ότι γενικά πρώην φίλες οι γκόμενες αν ήθελε πού κ πού να πάει για καφέ, υπήρχαν και πολλές φίλες-γνωστες που δεν ήξερα καν το όνομα τους. Θέλω να σου πω ότι κ εγώ έχω πρώην και θα έβγαινα και για καφέ μαζί του μια στα πέντε χρόνια τώρα αυτά τα να βγαίνω με οποία θέλω όποτε θέλω και φίλες είναι από παλιά και δεν πειράζει και δεν αφορά εμάς σόρρυ αλλά μου ακούγονται κουραφεξαλα.γιατι μια χαρά φίλους και φίλες έχει τώρα .Όσο για το ψάξιμο η φάση χάνεται απ' τη στιγμή που θέλησα να ψάξω ,που μου μπήκε το ζιζάνιο. Και έψαξα και ζήτησα συγνώμη και εξήγησα κάτω από ποιες συναισθηματικες συνθήκες το έκανα. Θέλω να πω δεν το χω χούι να ψάχνω.Αλλά τον τελευταίο καιρό όχι μόνο δεν με καθησυχαζε με τρελαίνε παραπάνω. Μου είπε ότι τώρα τό κατάλαβε τότε δεν το καταλαβαίνε.

alisida

# 23 στις 24/4/2019
author

#22:Μου είπε ότι τώρα τό κατάλαβε τότε δεν το καταλαβαίνε.

Ωραια !!

Την 1099η φορα που θα το ακουσεις αυτο να μην το πιστεψεις παλι,οκ ??..

Διαβασε ξανα το σχολιο του Daniel...

Οι κακοποιητικες σχεσεις συντηρουνται απο δυο κυριως πραγματα :

Α) περιεχουν αρκετες πραξεις αγαπης ως μπαλσαμο 

Β) οι υποσχεσεις και οι " μετανοιες" ειναι μετα απο καθε καυγα οοολο και μεγαλυτερες και πιο πειστικες .

..Αλλα μολις ηρεμησουν τα πραγματα ,αρχιζουν ξανα την ιδια τακτικη .

Αρέσει στα μέλη Daniel32, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

wish_

# 24 στις 24/4/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.166

εμενα μου φαινεσαι για κοπελα που ξερει τι θέλει σε αντιθεση με τον πρωην συντροφο σου.

καλα εκανες και σηκώθηκες και εφυγες και μαλιστα γρηγορα και χωρις να το ψυρισεις.

ισως αυτος ο ανθρωπος δεν κανει για σενα και δεν μπορει να σου δωσει αυτά που θες σε βαθος χρονου.εκανες μια επιλογή,δεν σου βγηκε καλη οποτε μην χανεις άλλο το χρονο σου,αν γυρισει μετανιωμένος και τα βαλετε κατω και τα δειτε και απ τη μια κ απ την άλλη και καταληξετε καπου που να στε ικανοποιημένοι τοτε με γεια σας και χαρα σας και ξαναβρείτε τα και να στε και καλυτερα από πριν αλλα αν είναι να το τραβας από δω και από εκει καλυτερα που εφυγες.

ο ανθρωπος μου δειχνει ότι μαλλον ζοριστηκε μαζι σου στο ιδιο σπιτι,που να ήσασταν και παντρεμένοι δηλαδή,οποτε καλυτερα που εγινε τωρα ότι εγινε.

Αρέσει στο μέλος Daniel32

Monaxikos01

# 25 στις 24/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν εχει σημασια αν θα καταλαβει αυτος αλλα αν θα καταλαβεις εσυ τι ζητας

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από maraki777
Καταλαβαίνω πως τα παρουσιάζω, καταλαβαίνω επίσης πως δεν είχε εμπειρία σε σχέσεις,μου θύμισε τον εαυτό μου σε κάποια πλαίσια χρόνια πριν. υπήρξαν πολύ άσχημα πράγματα απλά αλήθεια σας το λέω υπήρχε και πολλή αγάπη και από τους δύο και ακόμη. Αυτός έλεγε ότι αν ένιωθα ελεύθερος θα ήθελα να είσαι παντού και εγώ έλεγα ότι αν ένιωθα ότι μπορώ εν δυνάμει να είμαι παντού δεν θα ήθελα να είμαι παντού.απλως με πληγώνει πού ήθελε να το ξαναπάμε χωρίς να μένουμε μαζί και μετά από αρκετά άσχημη- σκληρή συμπεριφορά του στον χωρισμό δεν προσπάθησε ήθελε και μαζί και χώρια μετά. Ε δεν το άντεχα αυτό για κανέναν λόγο. μέχρι και προχθές που τον είδα ακόμη Μ αρεσε ο τρόπος που μιλάει η μυρωδιά του όλα το ίδιο είπε βκαι εκείνος αλλά δέχτηκε να με χάσει... συγνώμη για την ερώτηση.. πιστεύετε ότι ποτέ θα καταλάβει?

maraki777

# 26 στις 24/4/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Έχετε δίκιο..μου είναι λίγο δύσκολο αλλά το προσπαθώ.σκεφτομαι ότι με κάποια άλλη θα του έρθει φυσικά ενώ με μένα δεν..κ κάποια στιγμή θα βρω κ εγώ έναν άλλον που θα του βγαίνει φυσικά μαζί μου..τα έβλεπα και τότε αλλά είναι το κλασσικό που όταν είσαι μέσα στην κατάσταση δε θες να το αποδεχθείς.. απλά νιώθω τόσο αδύναμη αυτή τη στιγμή λες καί πέρασε μπουλντόζα από πάνω μου

Andreass66

# 27 στις 25/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μην είστε αυστηροί με τα νέα ζευγάρια...

panagiotismp90

# 28 στις 25/4/2019
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

μαρακι μου φαε μια ταχινοπιτα την ημερα μεχρι την κυριακη κ μετα παγωτο. αμα διαβαζεις που κ που να σου πω κ ενα βιβλιο.

only_once

# 29 στις 25/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

1. Δεν είσαι μόνη και δεν είσαι η μόνη. Αν αισθάνεσαι αδύναμη και δε μπορείς να ανακτήσεις τις δυνάμεις σου σύντομα απευθύνσου σε ειδικό, να είσαι σίγουρη ότι έχουν ακούσει πολλές ίδιες περιπτώσεις... και θα σε βοηθήσει σίγουρα να ανακτήσεις την αυτοεκτίμησή σου που είναι το πρώτο πράγμα που φροντίζουν να αποδομήσουν τέτοιου είδους άνθρωποι...

2. Σταμάτα να σκέφτεσαι πρώην γκόμενες και βαφτίσια. Σκέψου μόνο τις στιγμές που σου συμπεριφερόταν άσχημα και αναλογίσου αν αξίζεις να σου φέρεται κάποιος έτσι... έστω και ΜΙΑ φορά...

3. Μην παρασύρεσαι από τις θετικές αναμνήσεις. Κανείς δεν έρχεται με το καλημέρα να σου πει "Γεια σου! Ήρθα να κάνω εμετό τη μαυρίλα της ψυχής μου επάνω σου..." Πάντα έρχεται με αγάπες, λουλούδια και υποσχέσεις...

4. Πάψε να ασχολείσαι με το τι κάνει αυτός. Όσο δύσκολο κ αν σου είναι τώρα να το πιστέψεις, ούτε θα το μετανοιώσει ποτέ, ούτε θα βρει μία άλλη που θα είναι "καλύτερη" από σένα. Το πλέον σίγουρο είναι ότι και η επόμενη θα ζήσει κάτι παρόμοιο με σένα...

5. Μην πυροβολείς τον εαυτό σου! Άφησε τα συναισθήματα (στενοχώρια, θυμό κλπ) να βγουν αβίαστα από μέσα σου και θα δεις ότι θα χαλαρώσεις... Αν σε βοηθάει γράψε κάτω τις σκέψεις σου. Αγάπα τον εαυτό σου όπως είσαι, μόνο έτσι θα οχυρωθείς απέναντι σε οτιδήποτε σε πληγώνει.

6. Να θυμάσαι πάντα το εξής: Όταν εσύ θα έχεις συνέλθει και θα τα έχεις αφήσει όλα πίσω, όταν εσύ θα έχεις ξαναβρεί τον εαυτό σου και θα είσαι δυνατή και ξανά "ενδιαφέρουσα", ο λεγάμενος θα επιστρέψει... θυμήσου τη στιγμή που στο γράφω! Τότε πρέπει να έχεις αποκτήσει τόση δύναμη ώστε να μην παρασυρθείς και να τον αγνοήσεις...

Την ψυχή μας δεν την χαρίζουμε σε κανέναν! Μοιραζόμαστε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από maraki777
Έχετε δίκιο..μου είναι λίγο δύσκολο αλλά το προσπαθώ.σκεφτομαι ότι με κάποια άλλη θα του έρθει φυσικά ενώ με μένα δεν..κ κάποια στιγμή θα βρω κ εγώ έναν άλλον που θα του βγαίνει φυσικά μαζί μου..τα έβλεπα και τότε αλλά είναι το κλασσικό που όταν είσαι μέσα στην κατάσταση δε θες να το αποδεχθείς.. απλά νιώθω τόσο αδύναμη αυτή τη στιγμή λες καί πέρασε μπουλντόζα από πάνω μου

maraki777

# 30 στις 6/5/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα

καλησπέρα και πάλι, όπως πολυ σωστα προβλέψατα μερικοί γύρισε να μου πει να ξαναπροσπαθήσουμε αλλα χωρίς να τάζει παλι με δικούς του όρους όμως.Και βρέθηκα πάλι να διαπραγματεύομαι για το πώς μπορεί να με κάνει να νιώσω ασφάλεια -εμπιστοσύνη και εκείνος να λέει οτι θα προσπαθήσει να μην κάνει τα ίδια πράγματα που με πλήγωσαν αλλά θα κάνει και αυτο που νιώθει..δηλαδη παλι ανεξαρτητα απ το πως νιωθω εγω ή αν με πληγωνει...ποιος ανθρωπος γυριζει παλι χωρις να σου πει θα κανω τα παντα για να ξανακερδισω την εμπιστοσυνη σου που σαν βλακας εχασα?παλι ορους ..παιδια ημουν καλυτερα και τωρα παλι μαυριλα,απογοητευση

alisida

# 31 στις 6/5/2019
author

#30:.Και βρέθηκα πάλι να διαπραγματεύομαι για το πώς μπορεί να με κάνει να νιώσω ασφάλεια -

Αγαπητη Μαρακι 777...

Η ασφαλεια δεν ειναι κατι που διαπραγματευεται...

Αν οι πραξεις του δεν σε κανουν να νοιωθεις την ασφαλεια που εσυ χρειαζεσαι για να εισαι στη σχεση ,δεν μπορεις δυστυχως να τον πιεσεις με το ζορι..

.Καλυτερα που δε σου υποσχεθηκε κατι που δε θα κανει ...

Εμενα μου φαινεται πως απλα θελει να σε κερδισει ξανα απο εγωισμο

...Ομως,η συμπεριφορα του σε κανει να νοιωθεις ανασφαλεια..

."Και μαζι και μονος παλι νοιωθω μονος"...

Απολαυσε την ελευθερια σου λοιπον και στειλτον... να κανει τις βολτες του με τις φιλες του ,δεν ειναι αναγκη να τον περιμενεις εσυ στο σπιτι ... Βρες καποιον που να σε σεβεται 

I am Not a psychotherapist :)

Andreass66

# 32 στις 6/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μαρακι ή Μαιρη σε λενε?...για πες την αληθεια?

Ειμαι η Μαιρη η Μαιρουλα το μαρακι ή το μερακι...οπως λεει και το τραγουδι

Πολυ εγωιστης αυτος ο ανδρας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από maraki777

καλησπέρα και πάλι, όπως πολυ σωστα προβλέψατα μερικοί γύρισε να μου πει να ξαναπροσπαθήσουμε αλλα χωρίς να τάζει παλι με δικούς του όρους όμως.Και βρέθηκα πάλι να διαπραγματεύομαι για το πώς μπορεί να με κάνει να νιώσω ασφάλεια -εμπιστοσύνη και εκείνος να λέει οτι θα προσπαθήσει να μην κάνει τα ίδια πράγματα που με πλήγωσαν αλλά θα κάνει και αυτο που νιώθει..δηλαδη παλι ανεξαρτητα απ το πως νιωθω εγω ή αν με πληγωνει...ποιος ανθρωπος γυριζει παλι χωρις να σου πει θα κανω τα παντα για να ξανακερδισω την εμπιστοσυνη σου που σαν βλακας εχασα?παλι ορους ..παιδια ημουν καλυτερα και τωρα παλι μαυριλα,απογοητευση

maraki777

# 33 στις 6/5/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα

μου ειπε οτι οταν χωρισαμε ξαναρχισε να πηγαινει την συναδελφο στο μετρο και του την ξαναεπεσε και οτι γι αυτον δεν σημαινει τιποτα απλα θα το εκανε για τον καθεναν και αν σταματουσε παλι δεν θα ηταν ο ευατος του και οτι εγω το κανω θεμα. δεν καταλαβαινω πως μου λεει οτι μ αγαπαει ελα να ξαναπροσπαθησουμε και συνεχιζει να μου ξυνει πληγες με συμπεριφορές. Του λεω μια σχεση θελει αμοιβαιες υποχωρισεις και παλι παρακαλαω...νιωθω ασχημα γιατι οπως λες δεν ζηταμε να μας κανουν να νιωσουμε ασφαλεια πρεπει ο αλλος να το εχει αναγκη.και με στεναχωρει που δεν ...και ειλικρινα μου τσακιζει τα συναισθηματα και απλα λεει συγνωμη που σε πληγωσα ενιωσα ασχημα αλλα ελα να ξαναπροσπαθησουμε.με δουλευει 

maraki777

# 34 στις 6/5/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα

συγνωμη ρε παιδια αλλα νιωθω συνεχως να λουζομαι με απορριπτικες συμπεριφορες

Αρέσει στα μέλη alisida, giorgos170

lollipop123

# 35 στις 6/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όταν μια συγκατοίκηση καταλήγει τόσο ψυχοφθόρα , κάτι δεν πάει καλά ...

Δοκιμή είναι κ αυτό που κάτι δείχνει ...
Στη δική σας περίπτωση , το πείραμα έχει αποτύχει ... δέξου το χωρίς εγωισμό για το καλό σου και προχώρα ...
... μπροστά ...

Helenaki4

# 36 στις 6/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.193

Το ζήτημα δεν ειναι η δικη σου ασφάλεια εδώ , αλλα η δικη του . 

Τον έστειλες ...αγχώθηκε . Τώρα ζητα πίσω την πρότερη ασφάλειά του για να αρχίσει εκ νέου να ξεδιπλώνει τον «υπέροχο» εαυτό του .

Ήσουν  καλύτερα και τώρα παλι μαυρίλα ...Συ είπας. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από maraki777

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Helenaki4

# 37 στις 6/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.193

Οι τοξικοί ψάχνουν θύματα , όχι σύντροφο . Μέσω της επαναλαμβανόμενης απόρριψης του συντρόφου , καταλαγιάζει κάπως αυτή η φοβερή αγωνία που έχουν για την προσωπική τους αξία . 

ΦΥΓΕ

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από maraki777

συγνωμη ρε παιδια αλλα νιωθω συνεχως να λουζομαι με απορριπτικες συμπεριφορες

Αρέσει στα μέλη Heptamer, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 38 στις 6/5/2019
author

"με δουλευει"

..γραφεις

Ε...μαλλον

Μηπως σου ειπε επισης πως 

""τη συναδελφο τη συνοδευει απο ...ανθρωπινο ενδιαφερον και πως ας του την πεφτει εκεινη,εσυ να μην ανησυχεις διοτι εσενα εχει επιλεξει,μαζι σου ειναι και εσενα σκεφτεται ""'

Σιγουρα τα εχεις ακουσει και αυτα,γιατι κοπελα μου εισαι ...αχαριστη ???

(τα παραπανω τραγελαφικα συνηθως χρησιμοποιει καποιος που θελει να σε πεισει πως εισαι ...ελεφαντας...

Κοριτσι,στειλτον στη συναδελφο και μη χαλιεσαι αλλο,δεν αξιζει )

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από maraki777

μου ειπε οτι οταν χωρισαμε ξαναρχισε να πηγαινει την συναδελφο στο μετρο και του την ξαναεπεσε και οτι γι αυτον δεν σημαινει τιποτα απλα θα το εκανε για τον καθεναν και αν σταματουσε παλι δεν θα ηταν ο ευατος του και οτι εγω το κανω θεμα. δεν καταλαβαινω πως μου λεει οτι μ αγαπαει ελα να ξαναπροσπαθησουμε και συνεχιζει να μου ξυνει πληγες με συμπεριφορές. Του λεω μια σχεση θελει αμοιβαιες υποχωρισεις και παλι παρακαλαω...νιωθω ασχημα γιατι οπως λες δεν ζηταμε να μας κανουν να νιωσουμε ασφαλεια πρεπει ο αλλος να το εχει αναγκη.και με στεναχωρει που δεν ...και ειλικρινα μου τσακιζει τα συναισθηματα και απλα λεει συγνωμη που σε πληγωσα ενιωσα ασχημα αλλα ελα να ξαναπροσπαθησουμε.με δουλευει 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Helenaki4

alisida

# 39 στις 6/5/2019
author

Οι τοξικοι,οπως και οι ναρκισσιστες,αναζητουν παντα μονιμο/η συντροφο που να τους θρεφει ακριβως την αναγκη που εχουν για επιβεβαιωση.

Οσο περισσοτερο πληγωμενος/η οσυντροφος επιστρεφει σε αυτους,τοσο σιγουρο ειναι πως θα δυσκολευτει να ξαναφυγει.

Γι αυτο Μαρακι μας ,σκεψου το : οσο επιστρεφεις τοσο θα πληγωνεσαι .

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Helenaki4

Οι τοξικοί ψάχνουν θύματα , όχι σύντροφο . 

agrotis53

# 40 στις 6/5/2019
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.458
Τωρα θα σου ελεγα τιποτα και εσενα αλλα...οπως καταλαβαινω και για σενα τζαμπα τα λογια θα πανε... λοιπον μαρακι η ηλιθιοτητα δεν νικιεται . Δυστυχως
Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε