Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είμαι γυναικα και μου αρέσει μια φίλη

Σελίδα : 1

Em_Rir

# 1 στις 26/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καλησπέρα, θα ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμό μου μαζί σας. Είμαι 26 χρόνων, παίζω σε μια αθλητική ομάδα και μου αρέσει μια συμπαίκτρια μου. Η κοπέλα έχει εμπειρίες με άλλες γυναίκες οπότε είναι ανοιχτή σε αυτό το θέμα γενικά. Προσωπικά βλέπω ότι ταιριάζουμε πολύ και δεν την θέλω μόνο για μια νύχτα. Είμαι όμως πολύ δειλή και δεν μπορώ να της δείξω ότι μου αρέσει, αντιθέτως όταν είμαι μαζί της αισθάνομαι αμηχανία, οπότε κάθε φορά χειροτερευω την κατάσταση. Θέλω να ξεπεράσω τον φόβο μου και να προχωρήσω αλλά πρώτα πρέπει να μάθω αν θα ήθελε να κάνει κάτι μαζί μου γιατί δεν θέλω να χαλάσω τις σχέσεις μας καθώς θα πρέπει να την βλέπω σχεδόν καθημερινά.. 

Andreass66

# 2 στις 26/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λενε πως μεσα απο το χωρο δουλειας δεν κανουμε σχεσεις...για το λογο που ειπες...πως αν κατι παει στραβα μετα δεν μπορεις να συνεργαστεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Em_Rir

Καλησπέρα, θα ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμό μου μαζί σας. Είμαι 26 χρόνων, παίζω σε μια αθλητική ομάδα και μου αρέσει μια συμπαίκτρια μου. Η κοπέλα έχει εμπειρίες με άλλες γυναίκες οπότε είναι ανοιχτή σε αυτό το θέμα γενικά. Προσωπικά βλέπω ότι ταιριάζουμε πολύ και δεν την θέλω μόνο για μια νύχτα. Είμαι όμως πολύ δειλή και δεν μπορώ να της δείξω ότι μου αρέσει, αντιθέτως όταν είμαι μαζί της αισθάνομαι αμηχανία, οπότε κάθε φορά χειροτερευω την κατάσταση. Θέλω να ξεπεράσω τον φόβο μου και να προχωρήσω αλλά πρώτα πρέπει να μάθω αν θα ήθελε να κάνει κάτι μαζί μου γιατί δεν θέλω να χαλάσω τις σχέσεις μας καθώς θα πρέπει να την βλέπω σχεδόν καθημερινά.. 

panagiotismp90

# 3 στις 26/4/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326
'Aρεσαν+: 0%

Κανε οτι θα κανες αν ηταν αγορι που σου αρεσε, δειξτο διακριτικα.

froufrou2017

# 4 στις 26/4/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 194
Ανεξάρτητα αν πρόκειται για άντρα ή για γυναίκα οι σχέσεις μέσα στον ίδιο εργασιακό χώρο είναι ιδιαίτερα παρακινδυνευμενες!! Αν κάτι δεν πάει καλά μετά θα υπάρχει θέμα... Σκεψου το όχι μια αλλά δέκα φορές προτού κάνεις οποιαδήποτε κίνηση

_Bellezza_

# 5 στις 26/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν εχει σημασια, εαν θες αντρα ή γυναικα οσον αφορα την προσεγγιση.

Αφου γνωριζεις οτι ελκεται και εκεινη απο γυναικες ειναι μεγαλο plus.

Τουλαχιστον εχεις αυτο το δεδομενο. 

Προτεινε της να βγειτε οι δυο σας και θα καταλαβει, πού το πας εξαρχης, εαν γνωριζει για τις προτιμησεις σου. 

Εαν την δεις να ανταποκρινεται στην προταση σου, εχεις μια καλη βαση.

123xristos

# 6 στις 27/4/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από panagiotismp90

Κανε οτι θα κανες αν ηταν αγορι που σου αρεσε, δειξτο διακριτικα.

αυτο το κανουν πολλες και μενουν μεταξεταστεες

Red_Season

# 7 στις 27/4/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.698

Αν σε ενδιαφέρει η απόδοσή σου και η ομάδα μην κάνεις τίποτα. Αν είσαι χαλαρή στο θέμα 'ομάδα' τότε πειραματίσου ελεύθερα 

Αρέσει στα μέλη hns1602, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

COSTAS42

# 8 στις 27/4/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.166

Αν σου αρεσει προχωρα προσεκτικα να δεις και η αλλη τι θελει.Στηριζουμε τετοιες πρωτοβουλιες

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, hns1602 και σε ακόμα 4 μέλη.

agrotis53

# 9 στις 28/4/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.506

εχει εμπειριες , η ειναι gay και αυτη, εχει δεσμο η δεν εχει, εχει καταλαβει κατι για σενα η οχι, οτι ξερεις για αυτη στα ειπε η ιδια η τα εμαθες απο αλλου. εσυ εχεις εμπειριες αλλες η οχι... ολα αυτα παιζουν ρολο σε μια προσεγγιση... προσπαθησε να κανεις οσο γινεται πιο πολυ παρεα μαζι της και διακριτηκα δειξτης οτι σε ελκυουν οι γυναικες, αν ειναι εμπειρη θα βρει τροπο αυτη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Em_Rir

Αρέσει στα μέλη hns1602, Red_Season

Helenaki4

# 10 στις 28/4/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 886

Και φυσικά στηρίζουμε τέτοιες πρωτοβουλίες γιατί ...

Οι σχέσεις των ανθρώπων εν γένει διέρχονται κρισαρα ...

Η μοναξιά ακόμα και στις πιο νεαρές ηλικίες βαράει κόκκινο ...

Δε χάθηκε κι ο κόσμος είτε να φας μια χυλόπιτα , είτε να πάει παρακάτω και να σκαλώσει στην πορεία . Καλη καρδιά .

Είμαι φανατική οπαδός του μοτο «καλύτερα με τύψεις παρα με απωθημένα» . 

Χριστός Ανεστη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από COSTAS42

Αν σου αρεσει προχωρα προσεκτικα να δεις και η αλλη τι θελει.Στηριζουμε τετοιες πρωτοβουλιες

Αρέσει στα μέλη hns1602, COSTAS42

hns1602

# 11 στις 30/4/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.589

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από COSTAS42

Στηριζουμε τετοιες πρωτοβουλιες

Τι άλλο θα διαβάσουμε... 

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

panagiotismp90

# 12 στις 30/4/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326

πιαστης την κουβεντα με αφορμη την ομαδα για παραδειγμα κ προσπαθησε να αυξησεις την οικειοτητα μαζι της, πχ επομενο βημα ειναι να αλλαξετε τηλεφωνα ή φβ, να βγειτε με αλλους ή μονοι κλπ.

openbook

# 13 στις 8/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν δεν σπάσεις αυγά, ομελέτα δε θα κάνεις: αναλαμβάνεις το ρίσκο για ό,τι συμβεί δείχνοντας τα συναισθήματά σου. 

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε