Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Πως γίνεται η επιλογή συντρόφου

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Andreass66

# 61 στις 29/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Και ολοκληρωνω εδω την ..ασπουμε αναλυση και διαγραφω το προφιλ για να μη δινω ψευτικες ελπιδες σε καποιους οπως κανουν καποιες απο εσας κυριες μου.

Ολα τα παιδια ηταν πολυ ευγενικα και αξιζουν μια ευκαιρια, με μια κυρια απο εσας.

Μην κρινετε αυστηρα και βασικα μην κρινετε απο την εμφανιση. Ουτε εσεις ειστε τελειες, εχετε τα κουσουρια σας οπως τα εχουμε και εμεις. Εχετε τις σωματικες και αλλες ατελειες οπως εχουμε και εμεις.

Γιαυτο ειμαστε μονοι, γιατι ψαχνουμε το ιδανικο.

mairi2vnv.png

Sourya

# 62 στις 29/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να εισαστε ευγενικοι και ανθρωποι με τρυφεροτητα.Υπαρχει πολυ εκμεταλευση απο ανθρωπο σε ανθρωπο, ισως γι αυτο ειναι δυσκολο να πιστεψεις τον καθενα Παρ ολα αυτα σε πεισμα των καιρων που αλλος θα σας στεναχωρεσει η προσβαλει, να επιμενετε οτι υπσρχουν και ανθρωποι με καρδια και καλη προαιρεση. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Andreass66

Και ολοκληρωνω εδω την ..ασπουμε αναλυση και διαγραφω το προφιλ για να μη δινω ψευτικες ελπιδες σε καποιους οπως κανουν καποιες απο εσας κυριες μου.

Ολα τα παιδια ηταν πολυ ευγενικα και αξιζουν μια ευκαιρια, με μια κυρια απο εσας.

Μην κρινετε αυστηρα και βασικα μην κρινετε απο την εμφανιση. Ουτε εσεις ειστε τελειες, εχετε τα κουσουρια σας οπως τα εχουμε και εμεις. Εχετε τις σωματικες και αλλες ατελειες οπως εχουμε και εμεις.

mairi2vnv.png

Paralia48

# 63 στις 29/4/2019
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.721
'Aρεσαν+: 0%

Μωρέ παρεξηγιάρη,  πολύ εύκολα παρατάς τον αγώνα!
Δε θα ακούς τον καθένα,τι λέει!
Με 18 προτάσεις φιλίας, άσε τη μια ,που δε σ αρέσει και προχώρα . 'Εχεις άλλες 17.
τσ τσ τσ...στο  τέλος μόνη μου θα μείνω...τσ τσ τσ a065.gifa065.gifa065.gif

a065.gif

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

Paralia48

# 64 στις 29/4/2019
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.721

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Lena_7_
#41 Γνώμη γυναίκας δεν ηθελες; Την πήρες και δωρεάν...Και επειδή δεν τα πας καλά με τις αλήθειες, άκου κι αυτό. Ποια σοβαρή γυναίκα θα ασχοληθει σοβαρα με τύπους, που έχουν καλομαθει στο "καθιστικο" γκομενιλικι; Τους περισσότερους τους φαντάζομαι με το σώβρακο και την πιτζαμα, αραχτους με τον καφέ στο χέρι, να σταμπαρούν προβατίνες απ το μαντρί, να στελνουν μπαγιατικα κονσερβοποιημενα μηνυματα σωρηδον, οπως πετάνε οι ψαράδες τα δίχτυα...και ο,τι πιαστεί. Δεν σου λέω ότι δεν κυκλοφορούν σοβαροί ανθρωποι, που λογω φορτου εργασιας, ασθενειας η συγχρονου τροπου ζωης, οπου δεν υπαρχει χρονος κλπ κλπ, εκμεταλλεύονται αυτή τη μορφη τεχνολογιας, και πολύ καλά κάνουν, για να εξυπηρετήσουν πραγματικές προσωπικές ανάγκες. Λιγοι μεν, υπαρκτοι δε. Δυστυχώς όμως, επειδή είναι ο πιο εύκολος και τεμπέλικος τρόπος να σου κάτσει γκόμενά, μπαίνοντας να διαλέξεις, οπως στον κατάλογο ταβερνας, απ το μενου "φαγωσιμων", αυτοί οι τόποι συνήθως λυμαινονται περισσοτερο απο παντρεμενους και παντρεμενες, που ψαχνουν αναλογους αναλωσιμους ανθρωπους να περασουν αναλαφρα, από ανασφαλεις τύπους, που αναβαθμίζονται με 3-4 πριβέ σε Μπραντ Πιτηδες, (εχουν πηδήξει με το μυαλό τους το μισό σαιτ) και τους "μασαλακηδες", που θέλουν μόνο μασαλια(μπλα μπλα). Έχουν γνώση οι φυλακές μέσιε Αντρε. Οσο εσυ κανεις αναλυσεις για το 5% της περιπτωσης να βρεις μια γυναικα, που να σε παρει σοβαρα σε σε ανάλογα μεσα δικτυωσης, κάποιοι άλλοι έξω σου κλέβουν τις πουλαδες. Όταν όμως στα λένε επιγραμματικά, λες ότι σου την λένε. Τα θες φραγκοδιφραγκα. Τα πήρες. Εμείς όλοι όμως εδώ μπαίνουμε στο φορουμ, για να πουμε καμμία κουβέντα μεταξύ μας, είτε σοβαρή, είτε αστεία. Δεν απασχολει κανεναν με ποια τα εχεις,αν χωρισατε, τα εμμεσα μηνυματα, τα υπονοουμενα και αλλα παρομοια. Εσύ εκμεταλλεύεσαι τον χώρο, για να λύσεις (το κάνεις ένα χρόνο ακριβώς, όταν χωριζεις) προσωπικά σου θεματα. Στο λεμε στο χαβαλέ ευγενικα, στο λεμε εμμεσα, στο λεμε τσεκουρατα. Δεν καταλαβαίνεις τπτ. Λες ότι σου τη λεμε και φταίμε εμείς. Φαντάζεσαι ρε Αντρέα, να μπαίναμε όλοι εδώ και να φόρτωναμε τον κόσμο με τον νταλκα του ο καθενας; Μόνο φορουμ δεν θα ήταν. Κούρασες.

να πω και γω τη γνώμη μου , ως γυναίκα.

Συμφωνώ σε όλα τα περί καναπέ, στο έχω ξαναπεί.Το ζωντανό καμάκι είναι πιο κουραστικό. Δε γίνεται με  παντόφλα,πρέπει να βάλεις παπούτσια. Και οι γυναίκες φοβούνται το παντοφλοποιημένο άγνωστο περισσότερο. Όμως βρίσκονται αρκετοί  άντρες και γυναίκες που τολμούν.

Ότι πολλοί άντρες πηδούν κατά φαντασίαν είναι ...έτσι.

Το :<<Οσο εσυ κανεις αναλυσεις για το 5% της περιπτωσης να βρεις μια γυναικα, που να σε παρει σοβαρα σε σε ανάλογα μεσα δικτυωσης, κάποιοι άλλοι έξω σου κλέβουν τις πουλαδες>>  είναι όμως κακιάρα!.

Το ποσοστό είναι μεγαλύτερο και φαντάζομαι ένας ...σοβαρός άντρας ψάχνει τη ΜΙΑ ! Αλλά και 5% να ήταν , σε 100 000 μέλη, είναι 5000, γυναίκες οι μισές 2500. Πάλι αρκετές για να βρεθεί η ΜΙΑ.Τόσες  δε βρίσκεις σε μια γκομενότσαρκα. Έπειτα ένας σοβαρός άντρας, δεν ψάχνει πουλάδες, αλλά σύντροφο και νομίζω ο Αντρέας το λέει και στο προφίλ του. Δε διάβασα ότι ψάχνει πουλάδα. Πώς υποτιμάς τα κορίτσια του σάιτ ως πουλάδες;

Το ότι, τα ως τώρα προσωπικά του με άτομα γνωστά, δεν ενδιαφέρουν, συμφωνώ απόλυτα!

Ότι εδώ λύνουμε προσωπικά μας θέματα,το κάνουμε όλοι. Γιαυτό έχει αυτό το χώρο ο Τούλης ελεύθερο. Ολα τα θέματα νταλκάδες έχουν. Ετσι γνωριζόμαστε και καλύτερα.

a090.gif

Lena_7_

# 65 στις 29/4/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#64 Τα 100.000 μέλη είναι μύθος, αν υπολογίσεις τα τριπροπροφιλ, αυτες που δεν διαγράφηκαν και εξαφανίστηκαν και άλλες αναλογες περιπτώσεις. Η συνισταμένη της συγκεκριμένης χρονικής στιγμής του αριθμου (θες να συμφωνήσουμε στις 1.000 των εναπομειναντων κατάλληλων γυναικών σε σχέση με τον καθημερινό ελεύθερο χρόνο που διαθέτει κανεις για να τις εντοπίσει ανάμεσα στις αλλες (ξέρεις δεν είναι από μόνες τους κατηγοριοποιημένες και ετοιμες για αυτον που τις ψαχνει) θέλει εξίσωση της σχετικότητας του χρόνου του Αινσταιν!. Εννοώ πάλι με τις 100.000 πρέπει να μπλεχτεί κανεις για να τις ανακαλύψει και μόνο, όχι να δώσει χρόνο να δει αν ταιριάζει μαζί τους...Γραφω: "...καποιοι αλλοι εξω σου κλεβουν τις πουλαδες" ...εξω=εξω απο το σάιτ! Πουλαδα= η ιδεατη τον καθενα ( εκ του κλεφτοκοτας- ποιητική αδεια). Μη μου χρεώνεις λοιπόν, πράγματα, που δεν θα έλεγα σε καμμία περίπτωση. Παρακάτω. Όποιος έχει προσωπικο θέμα, έχει κάθε δικαίωμα να το βάλει προς συζήτηση. Να εξιστορήσει το πρόβλημα του και να ζητήσει γνώμες. Και κάποιοι να απαντήσουν, αν θέλουν. Αυτό γίνεται στα φορουμς. Σαυτην την περίπτωση δεν έγινε αυτό. Ποιος θα έλεγε κάτι γι'αυτό, αν γινόταν! Κανεις όμως δεν μπορεί να υποχρεώσει τους άλλους, έχουν δεν έχουν όρεξη, να διαβάζουν σπαρμένες και διαχυτες σε όλα τα θέματα, προσωπικές εξελιξεις της συγκεκριμένης περιπτωσης του, σαν σήριαλ. Άλλο να πεις κάτι που σε χαροποίησε, σε στεναχώρησε, σε ξάφνιασε, σε απογοήτευσε από αυτόν τον μάταιο κόσμο ναι, τοτε γνωριζομαστε. Άλλο όμως έγινε εδώ. Κάνω λαθος; Αν δεν μπορεις να διακρινεις τη διαφορα, δεν μπορω να κανω κατι. Αυτα τα ιδια, εχουν γραφτει πολλές φορες και πριν προλαβεις να με χαρακτηρισεις με κεινον τον ατυχο χαρακτηρισμο, πριν λιγο καιρο. Το ότι "εδώ λύνουμε προσωπικά μας θεματα" θα το δεχτώ, αν κάποιος μου το πει σε ενικό αριθμό. Ποτέ σε πληθυντικό.
Αρέσει στα μέλη hns1602, COSTAS42

hns1602

# 66 στις 29/4/2019
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.691

Δεν υπάρχει εγχειρίδιο γι' αυτά που ρωτάς Αντρέα...

Εξαρτάται απ' το λόγο που βρίσκεται εδώ κάθε γυναίκα... όπως και από την εκάστοτε φάση ζωής στην οποία βρίσκεται...

Προσωπικά, έχω απαντήσει σε μηνύματα αγνώστων σε εμένα μελών, μόνο όταν ήμουν διαθέσιμη για νέα γνωριμία... διαφορετικά τα αγνοώ...

Από το να απαντήσεις σε κάποιο μήνυμα μέχρι να επιλέξεις σύντροφο... υπάρχει ένας δρόμος... και σίγουρα όχι μόνο ένα τσιγάρο... 

Μέσω φόρουμ και τσατ γνωρίζεις καλύτερα κάποιον, επειδή βλέπεις απόψεις... αλλά και μέσω μηνυμάτων μπορεί κανείς να συζητήσει για πολλά πράγματα, μέχρι να γίνει η δια ζώσης γνωριμία...

Όπως έξω, έτσι κι εδώ... όλα είναι πιθανά... 

Αρέσει στα μέλη anassa_, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.
I want a perfect body... I want a perfect soul...

Alezandra

# 67 στις 2/5/2019
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 811

Πραγματικα τα μυνηματα ειναι ολα ενα κι ενα .

Παραξενο ομως που δεν προσπαθουν καποιοι να κρυψουν την αγενεια τους 

Ειχα λιγες μερες να μπω και βρηκα υβριστικα μυνηματα απο καποιον συνεχομενα 4-5 χωρις να του εχω απαντησει ενδιαμεσα.( σε αυτο το προφιλ μου ) Ο ιδιος σε αλλο προφιλ μου ηταν ευγενεστατος .

Πως να μην κρινουμε αυστηρα την αγενεια Δεν ψαχνουμε το τελειο αλλα τουλαχιστον το σεβασμο .

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Andreass66

mairi2vnv.png

MadameShuShu40

# 68 στις 3/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ, όταν με ρωτάνε μλκς στα μηνύματα..

Το μέλος MadameShuShu40 έχει επισυνάψει το αρχείο: FB_IMG_1556864727811.jpg (39.66KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 55 φορές

sokolatakis

# 69 στις 3/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ δεν χρειάζεται να στείλω μήνυμα πλέον.

Μου κάνουν προξενια

anassa_

# 70 στις 3/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Λοιπόν επειδή έχω διαβάσει πολλά τόσα χρόνια στο φόρουμ περί μηνυμάτων των γαμβρων ... κ το πόσο θιγομαστε οι γυναίκες,  έχω να πώ.  

Μη θιγεστε σε φορουμ / σάιτ  γνωριμιών είμαστε.  

Οι άντρες κάνουν τη δουλειά τους ,αν είναι οτιδήποτε αρνητικό ή λένε κάτι άσχημο να μην σας πειράζει διότι δεν σας ξέρουν δεν τους ξέρετε, υπάρχει τρόπος απομόνωσης τους, υπάρχει η αναφορά ( που δεν χρειάζεται καν). 

Ο,τι και να λένε η γυναίκα διαλέγει κ εδώ κ έξω. Θεωρώ είναι ακριβώς το ίδιο, εξω είναι μικρότερη η πιθανότητα  γνωριμίας . 

Το σάιτ λειτουργεί ως προξενητής πχ φίλος, γνωστός, συνάδελφος που προτείνει κάποιον... μετά πρέπει να πλυθεις, να ντυθεις, να παρφουμαριστεις, να πάρεις τα ποδαρακια σου κ να βγεις. 

Να μιλησεις , να κοιταξεις ,να γελασεις και να τον/ την κερδίσεις.  

Τώρα τι θεωρίες αναπτύσσονται στο παρόν νήμα     ...  

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, vathianixtomenos

Heptamer

# 71 στις 3/5/2019
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023

Τυχεραντζα!!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από sokolatakis

Εγώ δεν χρειάζεται να στείλω μήνυμα πλέον.

Μου κάνουν προξενια

sokolatakis

# 72 στις 4/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από Heptamer

Τυχεραντζα!!! 

Ειμαι

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost