Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελω γνωμες

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

galactica-

# 61 στην 1/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οταν τα ανομολογητα "ντυνονται"... διδαχες πολιτισμικης() πινελιας...

συ είπας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Lena_7_
#55 Οι ανθρωποι που με ξέρουν ακόμα και ως "γνωστή τους", δεν θα χρειαζόταν ποτέ να μου κάνουν αυτήν την ερωτηση, ούτε καν ως ρητορική...Δεν προκύπτει και κάτι άξιο απορίας απο την προταση μου στην παραθεση σου, για να μου κάνεις αυτην την ερωτηση. Εκτος αν θες για πολλοστη φορα να μεμφεις την δραστηριοτητα μου για τα αδεσποτα, που μόνο υπέρ αυτων που ασχολουνται ειναι, μιας και μπορούν και βρίσκουν χρονο, χρημα και κουραγια, ειδικα σε τέτοιες εποχές. Και επειδή σε βλέπω, οτι παιζει να το χρησιμοποιησεις άστοχως, ακόμα και αν μπει θέμα περι της αποδρασης του δορυφορου Εγκελαδου του πλανητη Κρονου προς τον γειτονακι του τον Ποσειδώνα, θα σου πω πως, οταν ένας ανθρωπος έχει μέσα του περίσσια αυτοφυή αγάπη για όλους, ξεχειλίζει και για όλα τα πλάσματα του κοσμου. Αυτη η αγαπη δεν ξεχωριζει, δεν διακρίνει, μοιράζεται ισότιμα σε ο,τι έχει ζωή μέσα του. Αν το ένιωθαν αυτό οι άνθρωποι, θα υπήρχε σεβασμός προς κάθε μορφή ζωής. Ακόμα και στα αδέσποτα...Η αγαπη σκέτη όμως δε φτάνει. Χρειάζεται να σηκωθείς από το κρεβάτακι σου, τον καναπέ που πίνεις το καφεδάκι σου και κάνεις το ολοήμερο τσατάκι σου, να στερηθείς τα ξενύχτια και τα παρεμφερή τους, να σηκώσεις τα μανίκια και να πιάσεις δουλειά. Όσοι δεν έχουν λοιπόν τα κότσια για την πράξη, ας μείνουν στις "θεωρητικές" θεωριες τους και στις "ζωαρες" τους, αφήνοντας τους δυνατούς να κάνουν την λάντζα, χωρίς περιττές κριτικές. Απλά τα πράγματα.

Mindthegap-

# 62 στην 1/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.272
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από Helenaki4

και φυσικά διαφωνώ .

Συμφωνω που διαφωνεις...

Πρωτον...τα πολλα λογια  ειναι περιττα...

που σημαινει...

οτι οταν καποιος δεν παιρνει απο λογια...

θα παρει  με  πραξεις...

Υπαρχει ο νομος...υπαρχει η εισαγγελικη παραγγελια...

υπαρχει το αυτοφωρο...υπαρχουν τα ασφαλιστικα μετρα...

υπαρχουν πολλα ...

Δευτερον ...θεωρω οτι κανουν  πολυ κακο στη σχεση τετοιου ειδους μπλεξιματα με πρωην...

οποτε κοιταμε να προστατευσουμε την σχεση μας...χωρις να εμπλεκουμε και τον νυν σε αυτα..

Τον ενημερωνουμε αλλα δεν τον μπλεκουμε...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida

Heptamer

# 63 στις 2/5/2019
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.682

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Mindthegap-

Συμφωνω που διαφωνεις...

Αν δε συμφωνούσες δηλ. που διαφωνεί; 

Θα την προστιμιαζες; 

Θα την πέρναγες αυτόφωρο; 

Θα της επεβαλλες ασφαλιστικά μέτρα στο φόρουμ; 

Lena_7_

# 64 στις 2/5/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744

Οταν ο αντιλογος,

δε βρισκει γλωσσα να εκφραστει...

Παρακαλω, δεν τα χρεωνω αυτα... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από galactica-

Οταν τα ανομολογητα "ντυνονται"... διδαχες πολιτισμικης() πινελιας...

συ είπας...

Αρέσει στα μέλη Enikos, giorgos170

anastasia356

# 65 στις 2/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητέ μου από το κείμενο σας καταλαβαίνω σαν γυναίκα ότι η κοπέλα ποτέ δεν σας έδωσε δικαίωμα και ελπίδα για κάτι περεταίρω από φιλική σχέση, παρεξηγήσατε πολλά πράγματα και δυστυχώς για εσάς πέσατε από τα σύννεφα,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kostis922

Θελω γνωμες

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ένα θέμα και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας.

Είχα ξεκινήσει κατι με μια κοπελα πριν 3 μηνες.Τα πηγαιναμε πολυ καλα καναμε πραγματα μαζι εκανα ταξιδι μεχρι την Αθηνα που σπουδαζε για να την γνωρισω καλυτερα και ολα πηγαιναν καθοδόν για σχεση καθως οι φιλες της μου λεγανε οτι μαζι μου περναει πολυ καλα και εχει αρχισει να νιωθει συναισθήματα.

Ολα ξεκινησαν ομως οταν πηγαμε μαζι στην πολη μας για τις γιορτες στις Σέρρες . Εκει εξαφανίστηκε για καποιο καιρο. εγω καταλαβα οτι κατι τρεχει και της εδωσα λιγο χρονο. Οσο περνουσαν ομως οι μερες απομακρυνοταν ολο και περισσοτερο και αρχισα να ανυσηχω ..

Μετα απο λιγες μερες αφου ειχαμε βρεθει κιολας για καφε εμαθα οτι την ενοχλούσε ο πρώην της με τον οποιο ειχαν αρκετα χρονια σχεση και αυτη τον χωρισε γιατι της εκανε συνεχεια σκηνες.Αυτος προφανως ζηλεψε που μας ειδε μαζι και γυρισε μετανιωμενος.Ετσι καταλαβα οτι αυτη εχει αφησει ακομα την πορτα ανοιχτη παρολο που εδειχνε να την εχω αλλαξει και να περναει πολυ καλα μαζι μου.

Εν τελει ενω δεν μου ειπε ποτε τιποτα και αφου καταλαβε οτι ξερω καποια πραγματα για ολο το σκηνικό σταματησε καθε επικοινωνια μαζι μου, ενω επισημοποίησε και οτι ειναι μαζι με τον πρωην της.

~Γραφω αυτο το ποστ γιατι πληγώθηκα παρα πολυ και δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε απο την μια μερα στην άλλη να αλλαζει μια κοπελα χαρακτηρα 180 μοιρες.

Περασα πολυ ασχημες γιορτες και θελω να μου πειτε αν πρεπει να την ξεχασω ή υπαρχει πιθανοτητα να γυρισει πισω και τι θα πρεπει να κανω εγω μετα.

anastasia356

# 66 στις 2/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Από πού παρακαλώ εσείς βγάλατε τέτοιο συμπέρασμα και κρίνεται μάλιστα και χαρακτήρα?? Το ότι σχηματίζει κάποιος κάτι αυθαίρετα στη φαντασία του δεν σημαίνει ότι φταίει το άλλο πρόσωπο?..

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Senseofhonour
Δεν αλλαξε χαρακτηρα, βεβαια. Αλλαζει χαρακτηρα ο ανθρωπος; Απλα της δοθηκε εδαφος ωστε να αποκαλυψει ποσο προβληματικη ειναι κι αυτη... το εκανε.
Ξερω πως αυτη την στιγμη βρισκεσαι σε ασχημη κατασταση. Δεν ξερεις τι να κανεις, αν φταις, αν φταιει, ποιος σου φταιει, μπορει να κουτουλας σε εναν νοητο τοιχο, πιθανον και να μην βλεπεις μελλον. Κρατα, ομως, ολα τα σχολια που εχουν γινει στο ποστακι. Σε λιγο καιρο θα διαπιστωσεις οτι η απαλλαγη σου απο κατι ακρως τοξικο και μακροχρονια βλαβερο ηταν η δικη σου ανασταση.

trocadero

# 67 στις 2/5/2019
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Απαντήσεις: 90

Εξαιρείται το σπαγγέτι που ειναι καλύτερο ξαναζεσταμένο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από froufrou2017
Κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι το πιο άνοστο φαί είναι το ξαναζεσταμενο και προσδοκούν ν' αλλάξει κάτι που δεν αλλάζει τελικά. Έκανε την επιλογή της, ξέχασέ την. Αν όμως κάποια στιγμη ξαναγυρίσει να έχεις το νου σου γιατί θα' χει ξεμείνει γι' αυτό και θα σ' εχει ξαναθυμηθεί!! Ευτυχώς να λες που έγινε νωρίς αυτο κι' έδειξε τον πραγματικό της χαρακτήρα

Αρέσει στο μέλος Kristina_

trocadero

# 68 στις 2/5/2019
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Απαντήσεις: 90

Προφανώς δεν την γέμιζες όσο είχε ανάγκη η πιό απλά διάλεξε αυτό που προτιμάει.

Μην κάνεις συγκρίσεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από kostis922

Δεν μπορω απλα να συνειδητοποιήσω οτι , οσα περάσαμε , και ας ήταν πολυ μικρο το χρονικο διαστημα (δεν με νοιαζει φαινετε ο ανθρωπος απο την πρωτη κιολας μέρα αν τον γεμίζεις), δεν σημαιναν τιποτα γι αυτην και με την πρωτη ευκαιρια με μια απλη αφορμη γυρισε πισω σε εναν ανθρωπο που την πληγωσε και τον ειχε απορριψει ήδη στο παρελθον. Ξερω οτι μπορω να της προσφαιρω πολυ περισσοτερα και μου φαινετε παραλογο να σκωτωσεις εναν ανθρωπο τοσο ξαφνικα απο την μια μερα στην αλλη, για να γυρισεις σε εναν αλλον επειδη απλα ζηλεψε και σου ξαναανοιξε την πορτα.

anastasia356

# 69 στις 2/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το περνώ καλά με μια παρέα σημαίνει ότι σου δίνω δικαίωμα ? κοντά στο νου και η γνώση νομίζω?.

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από arianos44

Δυστυχώς σε χρησιμοποίησε, ή σχεση rebound (παυσιπονο) ήσουν ή για να κάνει τον πρώην να ζηλέψει.  μπορει να περνούσε καλα οπως ελεγε, αλλα απο μεσα της δεν ειχε τελειωσει με τον αλλον...  Ρωτας αν θα ξαναγυρισει και σου ευχομαι να μην γινει, γιατι την πατησα και γω πρόσφατα και μαλιστα γυρισε 2 φορες μετανοιωμενη και ξαναφυγε παλι στον πρωην της. Οπως ειπαν και παραπανω θα σε θυμηθει οταν ο παλιος, της ξανακανει τα ιδια, αλλα παντα θα εισαι Β επιλογη...  απο σενα εξαρταται τι θα αποφασίσεις!!

anastasia356

# 70 στις 2/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι περάσατε μαζί ? κοιμηθήκατε μαζί, κάνατε ταξίδια, σας είπε αγαπώ, η μόνο ένα ποτό και ένα καφέ, αγκαλιαστήκατε, λιώσατε με τα μάτια? Τι ακριβώς περάσατε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από kostis922

Δεν μπορω απλα να συνειδητοποιήσω οτι , οσα περάσαμε , και ας ήταν πολυ μικρο το χρονικο διαστημα (δεν με νοιαζει φαινετε ο ανθρωπος απο την πρωτη κιολας μέρα αν τον γεμίζεις), δεν σημαιναν τιποτα γι αυτην και με την πρωτη ευκαιρια με μια απλη αφορμη γυρισε πισω σε εναν ανθρωπο που την πληγωσε και τον ειχε απορριψει ήδη στο παρελθον. Ξερω οτι μπορω να της προσφαιρω πολυ περισσοτερα και μου φαινετε παραλογο να σκωτωσεις εναν ανθρωπο τοσο ξαφνικα απο την μια μερα στην αλλη, για να γυρισεις σε εναν αλλον επειδη απλα ζηλεψε και σου ξαναανοιξε την πορτα.

arianos44

# 71 στις 2/5/2019
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Απαντήσεις: 41

δεν εδωσες μαλλον την απαραιτητη προσοχη σ οσα γραφει το παλικαρι...

"καθως οι φιλες της μου λεγανε οτι μαζι μου περναει πολυ καλα και εχει αρχισει να νιωθει συναισθήματα."

"Οσο ημασταν μαζι ηταν απιστευτα κολλημενη σε μενα . δεν μπορουσε ουτε ωρα να μην μιλησουμε"

εκανε το παλικαρι ολοκληρο ταξιδι για να γνωριστουν, τι ηθελε ενα φιλο εξ αποστασεως?

αν ολα  αυτα  δεν ειναι  ελπιδες που του εδινε χωρις να εχει ξεκαθαρισει μεσα της... τι ειναι?

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από anastasia356

Το περνώ καλά με μια παρέα σημαίνει ότι σου δίνω δικαίωμα ? κοντά στο νου και η γνώση νομίζω?.

Heptamer

# 72 στις 2/5/2019
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.682

Τείνω να συμφωνήσω...

Μονόπλευρη επενδυση σε μια "μετοχη" που ομως ουδέποτε ήταν υπο διαπραγμάτευση, αφού ηταν σε άλλο ...portfolio...

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από anastasia356

Αγαπητέ μου από το κείμενο σας καταλαβαίνω σαν γυναίκα ότι η κοπέλα ποτέ δεν σας έδωσε δικαίωμα και ελπίδα για κάτι περεταίρω από φιλική σχέση, παρεξηγήσατε πολλά πράγματα και δυστυχώς για εσάς πέσατε από τα σύννεφα,

Αρέσει στο μέλος alisida

Alezandra

# 73 στις 2/5/2019
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 598

Χασατε κυριε,αποδεχτειτε το .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kostis922

Θελω γνωμες

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ένα θέμα και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας.

Είχα ξεκινήσει κατι με μια κοπελα πριν 3 μηνες.Τα πηγαιναμε πολυ καλα καναμε πραγματα μαζι εκανα ταξιδι μεχρι την Αθηνα που σπουδαζε για να την γνωρισω καλυτερα και ολα πηγαιναν καθοδόν για σχεση καθως οι φιλες της μου λεγανε οτι μαζι μου περναει πολυ καλα και εχει αρχισει να νιωθει συναισθήματα.

Ολα ξεκινησαν ομως οταν πηγαμε μαζι στην πολη μας για τις γιορτες στις Σέρρες . Εκει εξαφανίστηκε για καποιο καιρο. εγω καταλαβα οτι κατι τρεχει και της εδωσα λιγο χρονο. Οσο περνουσαν ομως οι μερες απομακρυνοταν ολο και περισσοτερο και αρχισα να ανυσηχω ..

Μετα απο λιγες μερες αφου ειχαμε βρεθει κιολας για καφε εμαθα οτι την ενοχλούσε ο πρώην της με τον οποιο ειχαν αρκετα χρονια σχεση και αυτη τον χωρισε γιατι της εκανε συνεχεια σκηνες.Αυτος προφανως ζηλεψε που μας ειδε μαζι και γυρισε μετανιωμενος.Ετσι καταλαβα οτι αυτη εχει αφησει ακομα την πορτα ανοιχτη παρολο που εδειχνε να την εχω αλλαξει και να περναει πολυ καλα μαζι μου.

Εν τελει ενω δεν μου ειπε ποτε τιποτα και αφου καταλαβε οτι ξερω καποια πραγματα για ολο το σκηνικό σταματησε καθε επικοινωνια μαζι μου, ενω επισημοποίησε και οτι ειναι μαζι με τον πρωην της.

~Γραφω αυτο το ποστ γιατι πληγώθηκα παρα πολυ και δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε απο την μια μερα στην άλλη να αλλαζει μια κοπελα χαρακτηρα 180 μοιρες.

Περασα πολυ ασχημες γιορτες και θελω να μου πειτε αν πρεπει να την ξεχασω ή υπαρχει πιθανοτητα να γυρισει πισω και τι θα πρεπει να κανω εγω μετα.

galactica-

# 74 στις 2/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Προϋπόθεση του αντίλογου είναι ο ορθός λόγος και όχι, οι της κοιλιάς μας "εικασίες"...

σε ά-λογα, δεν σπαταλώ τον λόγο μου, γιατί αφενός ίσως πληγώσει και αφετέρου ίσως δε γίνει κατανοητός.

Χρησιμοποιώ αυτόν που ο άλλος κατανοεί, αφού τον χρησιμοποιεί, και λήγει το θέμα, 

διότι δεν υπάρχει καμμία μορφή (αλλά και διάθεση) επικοινωνίας.

Μετρημένα κουκιά...

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από Lena_7_

Οταν ο αντιλογος,

δε βρισκει γλωσσα να εκφραστει...

Παρακαλω, δεν τα χρεωνω αυτα... 

Lena_7_

# 75 στις 2/5/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

Η αληθεια ειναι πως και γω αυτην την ορθοτητα του λογου ψαχνω,,,

α! ναι! και ενα απο τα μετρημενα κουκια μου...το  #53...

που αφησα αοριστως στο ταπεινο επιπεδο της τροποσφαιρας.

Καποιος το πηρε και ασχολειται μαζι του πανω απο 24 ωρες,

ενω ισχυριζεται πως δεν εχει καμμια διαθεση επικοινωνιας...μπλα..μπλα...μπλα...

με α-λογα και λοιπα μεγαλοκαρδα ...εκ του ανωτερου στρωματος της ιονοσφαιρας...

Προτεινω λοιπον ως βασικη προυποθεση ακομα και για μικρες ασκοπες πασουλες,

περαν τη ορθοτητας, την αξιοπιστια του λογου...

Διασφαλιζει  χαμενους θησαυρους, οπως υποσταση. σεβασμο, αξιοπρεπεια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 74 από galactica-

Προϋπόθεση του αντίλογου είναι ο ορθός λόγος και όχι, οι της κοιλιάς μας "εικασίες"...

σε ά-λογα, δεν σπαταλώ τον λόγο μου, γιατί αφενός ίσως πληγώσει και αφετέρου ίσως δε γίνει κατανοητός.

Χρησιμοποιώ αυτόν που ο άλλος κατανοεί, αφού τον χρησιμοποιεί, και λήγει το θέμα, 

διότι δεν υπάρχει καμμία μορφή (αλλά και διάθεση) επικοινωνίας.

Μετρημένα κουκιά...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Enikos

galactica-

# 76 στις 3/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σαλάγα τα...οκ, η τελευταια κουβεντα δικη σου, μη μου παθεις και τιποτα

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Lena_7_

galactica-

# 77 στις 3/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σορρυ βρε! ξεχασα το χειροκροτημα! 

https://www.youtube.com/watch?v=z19K475kkwU

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Lena_7_

Lena_7_

# 78 στις 3/5/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Βρε τι το βασανίζεις, το "ντυνεις" και το παρφουμαρεις, αφου έτσι κι άλλιως στη γνωστή φιέστα θες να το καταληξεις...ασε μας κουκλίτσα μου
Αρέσει στο μέλος COSTAS42

marie_la_journaliste

# 79 στις 3/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 635

για μια ιστορια που εχει τελειωσει γιατι ζητας γνωμη;

Αφου μεσα σου ξερεις καλυτερα απ ολους μας τι να κανεις απλα εχεις χαλαστει και δε βρισκεις ακομα το κουράγιο...Ο έρωτας με ερωτα περναει...κι ερχεται και το καλοκαιράκι! πανω στην ωρα!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε