Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν τους ρώτησα για να μην τους φέρω σε άσχημη θέση... ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

elina46

# 1 στις 30/4/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Γνωρίζετε την νέα παρέα της εσείς και η οικογένεια σας.

Έχετε ήδη εκφράσετε την άποψη σας ότι είναι πολύ ωραίοι άνθρωποι. Εκείνη σε επόμενη συζήτηση, σας ρωτάει ξανά πώς σας φάνηκαν οι φίλοι της και εσείς επαναλάμβανετε ξανά ότι ήταν καταπληκτικοί. Ρωτάτε με την σειρά σας : - Εμείς πως τους φανήκαμε; Σας απαντάει: - Δεν τους ρώτησα για να μην τους φέρω σε άσχημη θέση...Πως θα αντιδρούσατε; Τι θα σκεφτόσασταν; 

Andreass66

# 2 στις 30/4/2019
author
Ανδρας / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.113

Αν δεν βοηθησεις με πιο πολλες λεπτομερεις ειναι δυσκολο να καταλαβουμε τι θες να πεις.

Σε ποιον αναφερεσαι?

Στη κορη σου? στη συντροφο σου?

Προσωπικα μπερδευτηκα.

Αρέσει στο μέλος equinox_
Η αληθινή ευτυχία βρίσκεται στις αναμνήσεις και στις ελπίδες.

agrotis53

# 3 στις 30/4/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 693

προφανως μιλας για κορη τωρα, απο οτι καταλαβα οπως το γραφεις. οκ τι σου κανει εντυπωση, ετσι ειναι, εγω μια φορα ρωτησα και ακουσα, το σιγα τωρα μη τους ρωτησω, ετσι επαψα να ρωτω εγω , και τελος  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από elina46

Έχετε ήδη εκφράσετε την άποψη σας ότι είναι πολύ ωραίοι άνθρωποι. Εκείνη σε επόμενη συζήτηση, σας ρωτάει ξανά πώς σας φάνηκαν οι φίλοι της και εσείς επαναλάμβανετε ξανά ότι ήταν καταπληκτικοί. Ρωτάτε με την σειρά σας : - Εμείς πως τους φανήκαμε; Σας απαντάει: - Δεν τους ρώτησα για να μην τους φέρω σε άσχημη θέση...Πως θα αντιδρούσατε; Τι θα σκεφτόσασταν; 

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Enikos

# 4 στις 30/4/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 17.927

Το βλεπω σαν οτι δεν ρωτησε, λογω τακτ...

Ισως δεν εχει τοση οικειοτητα ακομα μαζι τους?...

Στο περιπου λεω, διοτι δεν μας λες περισσοτερα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από elina46

elina46

# 5 στις 30/4/2019
author
Στην αδελφή μου...

26-29-31

# 6 στις 30/4/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.535

Και καπως ετσι αρχιζουν τα προβληματα

Σουπα,μουπες και μπλα μπλα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από elina46

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, anassa_ και σε ακόμα 4 μέλη.

alisida

# 7 στις 30/4/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 4.497
Δεν καταλαβα τπτ...Λες "εσεις κ η οικογενεια της" Αν ειναι αδερφη σου η οικογενεια της δεν ειναι κ δικη σου ???

elina46

# 8 στις 30/4/2019
author
Μιλάω για την αδελφή μου.Η παρέα της ήταν ο νέος σύντροφος της και τα παιδιά του...Η σχέση μου με την αδελφή μου είναι πολύ στενή, παρότι ζει στο εξωτερικό εδώ και 8 χρόνια. Ξέρει και ξέρω ότι εκείνη είναι για μένα και εγώ για εκείνη. Αλληλουποστηριζομαστε. Αυτή η σχέση όμως μοιάζει να χαλάει... Πιστεύω ότι αυτό που είπε δείχνει ότι ντρέπεται για την οικογένεια μου. Οπότε θέλω να απομακρυνθώ από εκείνη. Δεν θέλω ούτε να υποβιβαζει την οικογένεια μου, ούτε να αισθανόμαστε εγώ και τα παιδιά μου δηλητηριασμενοι και πικραμένοι.Τι λέτε;
Αρέσει στο μέλος sun_world

Sourya

# 9 στις 30/4/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 3.149

Να την ρωτησεις πρωτα τι εννοει. Μην βγαζεις αδικα συμπερασματα.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Nikola-s και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 10 στις 30/4/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 4.497
Συγνωμη,αλλα το "αλληλουποστηριζομαστε " με το : " ντρεπεται για την οικογενεια μου" Δεν κολανε
Αρέσει στα μέλη sun_world, squirrel1968 και σε ακόμα 3 μέλη.

Ash-11

# 11 στις 30/4/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 98

Ε, μύρισε τα νύχια σου κι εσύ, καημένη...

'Ωχου πια..!!

(Θέλει να απομακρυνθεί, γιατί νοιώθει κάπως άβολα με τη νέα σχέση της αδερφής της..

και ψάχνει αφορμή... Βέβαια, όπως διακρίνω, υπάρχει η ίδια διάθεση και από την πλευρά

της αδερφής της... Κοντολογίς, το νέο πρόσωπο "διχάζει"...)

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida
Συγνωμη,αλλα το "αλληλουποστηριζομαστε " με το : " ντρεπεται για την οικογενεια μου" Δεν κολανε

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

anassa_

# 12 στις 30/4/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Απαντήσεις: 2.665

Εντελώς λάθος σκεπτικό, με μεγάλη δόση ανασφάλειας. 

Κοπελιά αν η αδελφή σου δεν σε αγαπούσε, εκτιμούσε, σεβόταν ( εσένα κ τα παιδιά σου) 

δεν θα σας γνώριζε στον σύντροφο κ τα παιδιά του.

Θα σου πω πως κ εμένα δεν μου αρέσει να ρωταω τον άλλον πως του φαινομαι ως προσωπικότητα/χαρακτήρας όσα χρόνια κ να περάσουν. Το θεωρώ χαζομαρα ...γιατί απλά αυτό το κρίνω μόνη μου κάποια στιγμή. 
Δεν μου αρέσει να ρωταω πώς τους φαινονται οι δικοί μου ως προσωπικότητες/ χαρακτήρες, γιατί εκτός του ότι το θεωρώ βλακεία μέσα σε μια δύο ώρες να "πιεσω" ανθρώπους που ίσως δεν γνωρίζω σε βάθος να μου πουν τι συμπέρασμα εβγαλαν για τους ανθρώπους μου , είναι κ αγένεια...Στην περίπτωση δηλαδή που προς το παρόν δεν είναι κ ενθουσιασμένοι, σίγουρα θα έρθουν σε δύσκολη θέση.  

Αν είναι ενθουσιασμένοι εξάλλου θα εκφραστουν αυθόρμητα. 

Αν δεν εκφραστούν δεν σημαίνει πως σας βρήκαν σκαρτους ,μπορεί να μην τους έφτασε το δίωρο για τα συμπεράσματα, απλα να είναι κλειστοί τύποι ή να μην ενθουσιάζονται εύκολα... 
κ γιατί άλλωστε οι περισσότεροι συνηθισμένοι άνθρωποι είμαστε ...

Συνελθε κοπέλα!  Φαίνεται σαν να ζηλευεις .
Η αδελφή σου καλά έκανε κ δεν ρώτησε δεν είναι όμορφο κάτι τέτοιο. Θα έρθει η κουβέντα και θα σου πεί θεωρώ θετικά σχόλια. 

Αυτή σε ρώτησε για την πρώτη σου εντυπωση, γιατί σε εμπιστεύεται ολα σας τα χρόνια, είσαι αδελφή της ... δεν μιλάμε για απλή οικειότητα. Είναι διαφορετικά.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, ZHLIASOY και σε ακόμα 5 μέλη.

Enikos

# 13 στις 30/4/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος

Πραματα και θαματα...

Εγω καταλαβα εκει στην αλληλο υποστηριξη οτι υπαρχει και αλληλο επεμβαση στην ζωη του αλλου...

Ληξτε το...

Τις καθυστερησεις παιζετε...

Αρέσει στα μέλη Sourya, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

elina46

# 14 στις 30/4/2019
author
Δεν αισθάνομαι καθόλου άβολα με την νέα σχέση της αδελφής μου. Είναι όντως υπέροχοι και ο σύντροφος της και τα παιδιά του. Όμως οποιοσδήποτε φίλος ή συγγενής με προσβάλει με αυτόν τον τρόπο χτυπάει στο ευαίσθητο σημείο μου : την αξιοπρέπεια μου...Όταν είπε ότι δεν θέλει να τους φέρει σε δύσκολη θέση ακόμα και η έκφραση της ήταν συγκαταβατική και επιθετική. Την ρώτησα τι εννοεί και η απάντηση ήταν μια επίσης συγκαταβατική χειρονομία, του τύπου "άστα τώρα". Δεν έδωσε καμία διευκρίνιση. Και εγώ πλέον αισθάνομαι πικρία. Ένα συναίσθημα μίζερο και σκοτεινό, αταίριαστο με μένα.Είναι αρκετό για να διαφοροποιήσει την σχέση μου με την αδελφή μου και ας πονέσω πάρα πολύ. Το αρχικό μου λοιπόν ερώτημα παραμένει ...

Lena_7_

# 15 στις 30/4/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.123
Φαντάζομαι δεν είναι ακόμα παντρεμεν οι, άρα μπορεί με τον καιρό αυτή η σχέση, να μην καταλήξει πουθενά. Και να σου γνωρίσει κι άλλον, κι άλλον...Για μένα, το πρόβλημα είναι καθαρό δικό σου. Αντικατέστησε τη λέξη "αξιοπρεπεια" με την λέξη εγωισμός. Και όταν τρίτες, ίσως περαστικές παρουσίες στην οικογενειακή ζωή, εγείρουν τέτοιους εγωισμούς στα μέλη της, σε σημείο απάρνησης του ενός για τον άλλον, σημαίνει ότι δεν υπάρχει πραγματική δυνατή αγάπη...Ειναι η αδερφη σου.
Αρέσει στα μέλη agrotis53, ZHLIASOY και σε ακόμα 4 μέλη.

Kristina_

# 16 στις 30/4/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 428

Στις στενες μας σχεσεις υπαρχει κατι που λεγεται αποδοχη

Αποδεχομαστε καταρχας ποιοι ειμαστε εμεις και μετα ποιοι ειναι οι κοντινοι μας ανθρωποι, ανθρωποι και με αδυναμιες δηλαδη ...αλλα τους αγαπαμε οπως ειναι
Μου φαινεται λοιπον καπως παραξενο που σε μια τετοια ηλικια εχεις απιφασισει οτι πρεπει να "διαφοροποιησεις" τη σχεση σου με την αδερφη σου για εναν τετοιο λογο...εσυ σιγουρα ξερεις καλυτερα και περισσοτερα, αλλα εγω θα ψαχνομουν λιγακι 
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.

elina46

# 17 στις 30/4/2019
author
Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας όλους ...Anassa , θα το δω μέσα μου το θέμα της ανασφάλειας ξέρω ότι έχω κάποιο θέμα... Όσο για την "ζήλια" μάλλον "πικρία" πρέπει να είναι .Enike, πολύ οξυδερκής η παρατήρηση...όντως υπάρχει επεμβαση, δεν ξέρω αν είναι αλληλοεπεμβαση όμως.
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 18 στην 1/5/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος

Ετσι πανε αυτα Κυρια μου...

Στο ονομα του ενδιαφεροντος...

Απλωνομαστε πολυ...

Συνηθως καποιοι του στενου κυκλου, παντα θελουν να εξαργυρωσουν το "ενδιαφερον" τους με επεμβασεις στον τροπο ζωης των αλλων...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από elina46
Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας όλους ...Anassa , θα το δω μέσα μου το θέμα της ανασφάλειας ξέρω ότι έχω κάποιο θέμα... Όσο για την "ζήλια" μάλλον "πικρία" πρέπει να είναι .Enike, πολύ οξυδερκής η παρατήρηση...όντως υπάρχει επεμβαση, δεν ξέρω αν είναι αλληλοεπεμβαση όμως.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Ash-11 και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 19 στην 1/5/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 7.319

Ελίνα, υπάρχει ένας κανόνας: Δε ρωτάμε ποτέ, τι γνώμη έχουν οι άλλοι για μας. Πολύ λιγότερο , δεύτερους για λογαριασμό τρίτων. Ούτε καν τα αδέρφια μας. Τι μας νοιάζει; Αν υπάρξει λόγος , θα το πουν οι ενδιαφερόμενοι μόνοι τους.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Ash-11 και σε ακόμα 4 μέλη.

anassa_

# 20 στην 1/5/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Απαντήσεις: 2.665

Ελίνα με τα συμπληρωματικά σου που διάβασα πάλι δεν την βρίσκω λάθος,  αλλά θεωρώ πως κι αυτή διακατέχεται από αυτή την παλιοανασφάλεια ... πιστεύει ότι βρήκε κελεπουρι κ σεις ολοι κι η ίδια μαζί είστε "λίγοι" μπροστά του/ τους ... 

Μακάρι να κανω λάθος αλλά σ αυτή τη περίπτωση δεν νομιζω πως θα μακροημερευσει το ζευγάρι...  

Μην κλείσετε η μία την πόρτα στη μούρη της άλλης  ... βλακεία. .. ας την στον ενθουσιασμό της ...
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Ash-11 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε