Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αλλάζω συνέχεια δουλειές

Σελίδα : 1

Kiriakos15

# 1 στις 3/5/2019
author
Ανδρας / 27 / Παντρεμένος
Ελλάδα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Αλλάζω συνέχεια δουλειές

Καλησπέρα , προβληματίζομαι σχετικά με το θέμα της επαγγελματικής μου καριέρας . 

Είμαι 27 ετώς απόφοιτος του Παν.Πατρών Διοίκησης Επιχειρήσεων . 

Το πρόβλημα μου συγκεκριμένα είναι το γεγονός ότι σε κάθε δουλειά που πηγαίνω , παρατηρώ πάρα πολύ γρήγορα τι δε μου αρέσει και ξενερώνω . 

Είμαι άνθρωπος με φιλοδοξίες , όνειρα και δε μπορώ καθόλου την μετριότητα . Είμαι επαγγελματίας που αν του δώσουν χώρο και λίγο χρόνο , παθιάζομαι και αγαπάω αυτό που κάνω , ότι και αν είναι αυτό . 

Κυνηγάω δουλειές ως πωλητής , γιατί θεωρώ ότι το έχω όπως έχει αποδειχθεί και από τις δουλειές που έκανα , που όλες όμως διάρκεσαν λιγότερο από 4 μήνες η κάθε μια τους . 

Έπεσα η αλήθεια είναι και σε περιπτώσεις εταιριών όπου δεν συμπεριφέρθηκαν ανάλογα . 

Εξ'αιτίας αυτού όμως απέκτησα ένα βιογραφικό το οποίο όμως προδίδει το μικρό χρονικό σε διάρκεια έργο μου , το οποίο δεν είναι όμορφο . 

Επίσης , όπως εύκολα αφήνω την κάθε δουλειά , άλλο τόσο εύκολα βρίσκω άλλη , με καλά χρήματα και εξέλιξη αλλά το πρόβλημα είναι ο τρόπος με τον οποίο δουλεύω ο οποίος στο τέλος καταλαβαίνω ότι δε μου αρέσει . 

Είμαι σε ένα αδιέξοδο και φοβάμαι ότι δεν έχει βρεθεί ακόμη η δουλειά που μου αρέσει . 

Αρέσει στα μέλη tangerinedream, marina-thess

squirrel1968

# 2 στις 3/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 394

Αυτο το οτι δεν εχεις κλεισει ουτε εξαμηνο σε δουλεια θα ειναι κακο για το βιογραφικο σου κ θα θεωρειται μειονεκτημα για καποιον που θελει να σε προσλάβει,γιατι δεν εχεις σταθεροτητα ...Πόσο χάλια να ήταν αραγε ολες οι εταιρειες που πηγες?Νομιζω εχεις βγαλει εναν χαρακα κ κρινεις τους ανωτερους σου κ σκεφτεσαι τις κινησεις που θα εκανες εσυ αν ήσουν στην θεση τους...τα εχει αυτα η νεοτητα...Εγω θα ελεγα να καθησεις να ρουφας εμπειριες κ μονον απο την εργασια σου να εισαι παρατηρητης κ να προσπαθεις να δεις τα καλά της εκαστοτε εταιρειας που εργαζεσαι.Οι περισσοτεροι εργοδοτες δεν ειναι κ οτι το καλυτερο κ ειδικα αυτες τις εποχες που διανυουμε ειναι αρκετα δυσκολα τα πραγματα...Το οτι βρισκεις δουλειες δεν θα σημαινει τιποτα σε λιγο καιρο ,γιατι απλα με αυτο το βιογραφικο που εχεις χτισει εως τωρα δεν θα σε προτιμουν πλεον...Σκέψου το λιγο ...κ δωσε χρονο κ στον εαυτο σου να ενταχθει κ στους υπολοιπους συναδελφους να σε ενσωματωσουν στην οποιαδηποτε εταιρεια .Το συνδρομο της τυχοδιωκτισμού ειναι το ευκολο..το άλλο ειναι το δυσκολο...Κ εννοείται οτι ονειρα κ φιλοδοξιες πρεπει να εχεις κ να βαζεις στοχους ...αλλα να τους πετυχαινεις λιγο λιγο ομως...δεν υπαρχει η τελεια εργασια ,εσυ την δημιουργεις με τους ελιγμους σου .

Αρέσει στα μέλη nikos-e, COSTAS42 και σε ακόμα 6 μέλη.

sun_world

# 3 στις 3/5/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 78

Αγαπητέ, το θέμα σου είναι πως αρνείσαι να πάρεις 

την ουσιαστική ευθύνη της όποιας εργασίας κάνεις.

Τι σημαίνει δεν αντέχω την μετριότητα; Μάθε από αυτήν.

Παντού θα είναι μέτρια στην ζωή σου, όταν δεν θέλεις να έχεις την ευθύνη 
της όποιας εργασίας κάνεις...

Και γιατί κλαίγεσαι; Αφού δεν σου αρέσουν τα εργασιακά περιβάλλοντα

δημιούργησε ένα μόνος σου. Είναι απλά τα πράγματα...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Persefoni__ και σε ακόμα 7 μέλη.

froufrou2017

# 4 στις 3/5/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 101
Στην Ελλάδα του 2019 η φράση " Η δουλειά που μου αρέσει" δεν παίζει καθόλου, δεν κοιτάς γύρω σου τι γίνεται; Πώς γίνεται να βρίσκεις δουλειά, και καλή μαλιστα, αμέσως μόλις αφήσεις την προηγούμενη; Απ' ο'τι καταλαβαίνω απ' αυτά που λες μάλλον ψάχνεις για στραβά όπου πας ώστε να βρεις δικαιολογία να φυγεις!! Μήπως τελικά είσαι γενικά ασταθής και δε σου φταίνε όλες οι δουλειές;
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Nikola-s και σε ακόμα 4 μέλη.

archagellos

# 5 στις 4/5/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.009

Αγαπητε ,

γραφεις οτι εισαι αποφοιτος Διοίκησης Επιχειρήσεων και ψαχνεις δουλειες σαν Πωλητης διοτι πιστευεις οτι το εχεις .

Γραφεις οτι εχεις φιλοδοξιες και ονειρα και εαν σου δωσουν χωρο θα κανεις πράγματα ... 

Γραφεις οτι ξενερωνεις γρηγορα και φευγεις ...

Ολα αυτα σε σχεση με την δουλεια που επελεξες και το Πτυχιο σου ...ξερεις οτι δεν κολανε ...Σωστα ?

Ξερεις κατι ? Η δουλεια δεν ειναι κανενα γκομενακι που δεν σου εκανε τσαλιμακια και ...ξενερωσες ...

Η Δικοιηση μιας επιχειρησης ειναι σοβαρο θεμα και πιστευω οτι τα διδαχτηκες ολα αυτα .

Ο Πωλητης , πρεπει να εχει πεισμα και επικεντρωση στη δουλεια του ...να περνεις χιλιαδες στροφες πως θα πιασει τους στοχους που του εχει δωσει ο Διευθυντης Πωλησεων και πως θα αναπτυξη το Δικτυο στην περιοχη που εχει σαν χωρο ευθυνης .

Sorry Που στο λεω ...αλλα δεν κανεις για αυτη την δουλεια . Τζαμπα το κουραζεις .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

sokolatakis

# 6 στις 4/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kiriakos15

Αλλάζω συνέχεια δουλειές

Καλησπέρα , προβληματίζομαι σχετικά με το θέμα της επαγγελματικής μου καριέρας . 

Το πρόβλημα μου συγκεκριμένα είναι το γεγονός ότι σε κάθε δουλειά που πηγαίνω , παρατηρώ πάρα πολύ γρήγορα τι δε μου αρέσει και ξενερώνω . 

Είμαι άνθρωπος με φιλοδοξίες , όνειρα και δε μπορώ καθόλου την μετριότητα . Είμαι επαγγελματίας που αν του δώσουν χώρο και λίγο χρόνο , παθιάζομαι και αγαπάω αυτό που κάνω , ότι και αν είναι αυτό . 

Κυνηγάω δουλειές ως πωλητής , γιατί θεωρώ ότι το έχω όπως έχει αποδειχθεί και από τις δουλειές που έκανα , που όλες όμως διάρκεσαν λιγότερο από 4 μήνες η κάθε μια τους . 

Έπεσα η αλήθεια είναι και σε περιπτώσεις εταιριών όπου δεν συμπεριφέρθηκαν ανάλογα . 

Εξ'αιτίας αυτού όμως απέκτησα ένα βιογραφικό το οποίο όμως προδίδει το μικρό χρονικό σε διάρκεια έργο μου , το οποίο δεν είναι όμορφο . 

Επίσης , όπως εύκολα αφήνω την κάθε δουλειά , άλλο τόσο εύκολα βρίσκω άλλη , με καλά χρήματα και εξέλιξη αλλά το πρόβλημα είναι ο τρόπος με τον οποίο δουλεύω ο οποίος στο τέλος καταλαβαίνω ότι δε μου αρέσει . 

Είμαι σε ένα αδιέξοδο και φοβάμαι ότι δεν έχει βρεθεί ακόμη η δουλειά που μου αρέσει . 

Παράθεση:

Αλλάζω συνέχεια δουλειές

Είμαι άνθρωπος με φιλοδοξίες , όνειρα και δε μπορώ καθόλου την μετριό μουτητα . Είμαι επαγγελματίας που αν του δώσουν χώρο και λίγο χρόνο , παθιάζομαι και αγαπάω αυτό που κάνω , ότι και αν είναι αυτό . 

Εξ'αιτία

ς αυτού όμως απέκτησα ένα βιογραφικό το οποίο όμως προδίδει το μικρό χρονικό σε διάρκεια έργο μου , το οποίο δεν είναι όμορφο . 

Δεν πιστεύω να το κάνεις και με τις γκόμενες αυτό Κυριάκο ε;;

agrotis53

# 7 στις 4/5/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 693

γιατι εχεις αμφιβολιες για αυτο? φανταζεσαι να μην του κανουν τελειο κρεβατι,  δεν θα του ανεβαινη η λιμπιντος πως να αποδοσει τοτε???

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από sokolatakis

Δεν πιστεύω να το κάνεις και με τις γκόμενες αυτό Κυριάκο ε;;

Αρέσει στα μέλη squirrel1968, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

Oxaman

# 8 στις 4/5/2019
author
Γυναίκα / 76 / Χήρα
Απαντήσεις: 17
Δυστυχως η μετριοτητα κατακλιζει τη ζωη μας ...δεξου οτι υπαρχει . μαθε να την αντιμετωπιζεις και κανε εσυ την διαφορα.Το να φευγεις ειναι το μονο ευκολο...αρκει να το εχεις παλεψει.
Αρέσει στο μέλος Nikola-s

Sourya

# 9 στις 4/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 3.149

Καλα ολα αυτα, αλλα σκεψου να μην μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα, τοτε οποιαδηποτε εργασια θα ειναι μονοδρομος. Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι στη ζωη μερικες φορες θα πρεπει να απαλλαγουμε απο τις ανεκπληρωτες προσδοκιες , ειτε εργασιακες ,ειτε αισθηματικες.Μακαρι να βρεις αυτο που νομιζεις οτι σου αξιζει, αλλα στην Ελλαδα ολοι αυτο ζηταμε.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Red_Season

tzoulia59

# 10 στις 5/5/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.811

εγω δεν καταλαβα ,,,διοικεις επιχειρησεις η πουλας;

Παράθεση:

Αλλάζω συνέχεια δουλειές

Αρέσει στο μέλος sAvArA

__mikeman

# 11 στις 7/5/2019
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 1.973

Φιλε, τώρα θα μιλήσω απο προσωπική εμπειρία...εφ'όσον και όσο είσαι υπάλληλος κάποιου, δεν υπάρχει η "τέλεια" δουλειά.

Εγώ κάνω ακριβώς(μα ΑΚΡΙΒΩΣ) αυτό που ήθελα απο τα...10 μου χρόνια, και τώρα πάλι έχω πρόβλημα γιατί η...εταιρία είναι πολύ μεγάλη και "γραφειοκρατική" και εγώ θα ήθελα κάτι "μικρότερο" και ποιο "οικογενειακο", στον ίδιο τομέα. Αλλα λέω να κάτσω ακόμα κανα 2 χρονάκια, και για το βιογραφικό, και γιατί δε λέει να αλλάζεις δουλειά κάθε τρεις και λίγο.

Εντωμεταξύ πριν πιάσω την τωρινή δουλειά ήμουν πάλι σχεδόν στον ίδιο τομέα και σε πιο "οικογενειακή" κατάσταση, την οποία άφησα γιατί ήθελα να δω πως είναι τα πράγματα στην "μεγάλη" κατηγορία.

Εχεις ακούσει το αμερικάνικο "the grass is always greener on the other side"? Κάπως έτσι.

Παρ'το απόφαση ότι είναι μια δουλειά την οποία κάνεις για να ζήσεις, και πολλές μέρες θα την βαριέσαι αλλά πρέπει να την κάνεις. Αν σου αρέσει έστω και λίγο, είσαι υπερ-τυχερός και δόξα τω θεώ να λες. Αλλοι παρακαλάνε να βρούνε δουλειά κουριερ.

sAvArA

# 12 στις 10/5/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 903

το να εισαι "πωλητης"

απαιτει ανθρωποτυπο που εχει καποιες "δεξιοτητες"
και φτιασιδια μεσα-εξω
απο το να εισαι π.χ.
 ντυμενος στην πενα-διπλωματης-κοπλιμεντακιας-να πλασαρεις-ρεσαι σωστα-

υπομονη-ορεξη για πολλα χιλιομετρα κτλ. κτλ.
...
αν δεν το χεις
ΜΗΝ βασανιζεσαι!
βρες κατι αλλο , κοντινοτερο στον χαρακτηρα σου..

(εχω δουλεψει σε εταιρεια τροφιμων με πωλητες για 5 χρονια και μπορω να πω πως
μπορω να τους καταλαβω ακομα και τωρα απο το στησιμο-ντυσιμο-λογο τους,  & επισης επειδη εχω "παρακολουθησει" την εκπαιδευση τους μου θυμιζει την παρακατω ταινια..)

https://www.youtube.com/watch?v=rCCaTPY-z4Q

Αρέσει στο μέλος tangerinedream

marie_la_journaliste

# 13 στις 14/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 342

Μ αρέσεις!

δεν εισαι και πολυ μεγάλος για να πεις οτι σε πήραν τα χρόνια...Εισαι φιλοδοξος και λες οτι το χεις με τις πωλήσεις. Αν είσαι και τίμιος χωρις να εκμεταλλευεσαι τους ανθρώπους και να λες ψεματα και δεν εισαι καιροσκόπος τότε μη φοβάσαι τίποτα! είσαι ο άνθρωπος που χρεαιζεται ο καθένας στην επιχειρηση του και δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα! οι καλοί πωλητες και οι εργατικοί άνθρωποι σπανίζουν στις μέρες μας και δε μένουν ποτέ απο δουλειά.Το ξέρω απο προσωπική εμπειρία.Κάποια στιγμή θα βρείς το αντικείμενο που σε εκφράζει κι εκεί θα μείνεις. Εμπιστεύσου το ενστικτο σου και μη προβληματίζεσαι για το μέλλον,Ολα θα ερθουν στην ωρα τους. Αν έχεις τόσες ικαΝότητες γιατι δεν επιχειρείς και κάτι δικό σου; Δεν εχεις το κεφάλαιο;

Αρέσει στα μέλη tangerinedream, alisida

tangerinedream

# 14 στις 14/5/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 3.175

...είσαι ένας πραγματικός και σύγχρονος "ρόλινγκ στοουν"...και μην ξεχνάς ότι δεν θα βαλτώσεις ποτε και δεν θα μιζεριάσεις ποτε...λένε ότι "πέτρα που κυλάει δεν μαλλιάζει ποτε"...συνέχισε να ρολλάρεις και η χαρά της ζωής θα είναι παντα μαζύ σου...τώρα εκείνο το "διοίκηση επιχειρήσεων" με χαλάει λίγο αλλά άς είναι...

Αρέσει στο μέλος alisida
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε