Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σύμβουλος γάμου

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Helen83

# 1 στις 5/5/2019
author
Γυναίκα / 38 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Σύμβουλος γάμου

Καλησπέρα σας,

εδώ και κάμποσο καιρό επισκεπτομαι μαζί με τον σε διάσταση σύζυγό μου έναν σύμβουλο γάμου.Δυστυχώς το κλίμα ανάμεσά μας είναι ακόμα βαρύ.Θα ήθελα να μου πείτε αν είχατε ποτέ εμπειρία από συμβουλευτική γάμου και κατά πόσο ήταν βοηθητική.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

wish_

# 2 στις 5/5/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.166

δεν ειχα καμια εμπειρια είναι η αληθεια αλλα θελω να πιστευω ότι αν θελουν δυο ανθρωποι να προσπαθησουν να φτιαξουν μια σχεση αναμεσα τους και εχουν την πολυτελεια να πληρωσουν ειδικο τοτε θεωρω ότι κατι καλο μπορει να βγει,καπως μπορει να καλυτερεψουν τα πραγματα.

ποιος ηταν ο λογος που σαν εκανε να ειστε ετσι?

θεωρω ότι ενας ειδικος μπορει να σε κανει να σκεφτεις πραγματα που δεν ειχες σκεφτει για σενα.τη σχεση σου και τον τροπο που βλέπεις τα πραγματα σε συνδιασμο με το πως τα βλεπει και ο άλλος.αν τα συνειδητοποιησεται και οι δυο και αφησε στην ακρη σιγα σιγα τον εγωισμο κατι μπορει να γινει.επισκεπτεστε καιρο τον ειδικο και δεν εχεις  δει βελτιωση ρωτησε τον ειδικο γι αυτό.πες του ότι θεωρεις ότι δεν σας βοηθησε σε κατι.ισως η άλλη πλευρα να μη θέλει.ειναι δυσκολο για καποιους και ειδικα σε αντρες ν ανοίγονται σ έναν ξενο.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Andreass66

# 3 στις 5/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μαλλον γιαυτο λεγονται συμβουλοι γαμων...λογικα κατι καλο κανουν.

Αυτο προυποθετει να θελετε και οι δυο να τα βρειτε...συνηθως θελει η γυναικα μονο και ο ανδρας ερχεται γιατι δεν θελει να φερει αντιρρηση.

Σε μενα δεν βοηθησε, ισως γιατι δεν το θελαμε αρκετα...ποιος ξερει.

Συν αθηνά και χείρα κίνει ...

Καλη επιτυχια !!!

Enikos

# 4 στις 5/5/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.616

Εμεις να μιλησουμε γι' αυτα...

Που δεν μας επιασε τιποτα, απο τις γνωστες μεθοδους?...

Αλλα...για να δω...

Μπορει να γινουν συστασεις απο τα αρχεια...

Η πειστ απο την αγορα πονου...

Παρακαλειται  η εδρα, να ξεκινησει τας εργασιας της...

Να εξαιρεθουν οι νιοπαντροι της εδρος, ως επηρεασμενοι απο τα μελια και την εθελοντικην εφτυχιαν..

Helen83

# 5 στις 5/5/2019
author
Πηγαίναμε και παλιότερα, στο τελος κατέληξε να πηγαίνει μονο εκείνος και μετά εγώ του ζήτησα να φυγει απο το σπίτι και να μείνει αλλού. Δεν αντέχαμε ο ένας τον αλλο. Η κατασταση ηταν πραγματικά αφόρητη.Μετά από δυο μηνες και ενώ έβλεπε καθημερινα τα παιδιά μας, του ζήτησα να ξαναπροσπαθήσουμε μήπως και το σώσουμε.Εκείνος δέχτηκε αν και εγω του ειχα ζητήσει να φύγει γιατί δεν μπορεί να μένει σε αλλο σπιτι μακριά απο τα παιδιά του.Εγώ το εχω μετανιώσει, ξερω οτι εκανα λάθος να του πω να φυγει. Εχω ζητήσει συγγνώμη και δείχνει και αυτός οτι θελει να προσπαθήσουμε.Όμως το κλίμα είναι βαρύ μεταξύ και δεν βλεπω να πετυχαίνει η δεύτερη προσπαθεια με σύμβουλο γάμου.

agrotis53

# 6 στις 5/5/2019
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.458

ναι ειχα εγω... δεν απεδωσε τιποτα σε μενα, στην τριτη συνεδρια εγκατελειψα. ο συμβουλος γαμου θα σου δωσει προτασης , δεν θα σου δωσει λυσεις, να το ξερεις αυτο. οταν η κριση στο γαμο ειναι βαθεια και η αιτειες πολλες ειναι πολυ δυσκολο. δεν ξερω ποσες συνεδριες εχετε κανει ειδη , αλλα εγω στην τριτη εγκατελειψα την προσπαθεια . ο ειδικος ψυχολογος θα ακουσει, θα μελετησει και θα υποβαλει της προτασεις του, αναλογα της διαφορες του ζευγαριου θελει και τον χρονο, δεν ξερω σε τι σταδιο ειστε, και σε τι βαθμο. αν θες πες κατι περισσοτερο για να σου πω, ετσι δεν μπορω δινεις πολυ λιγα στοιχεια...

πιο ευκολο ειναι παντως οταν το ζευγαρι δεν εχει ακομα ουσιαστηκα χωρισει, ενω πιο πολυ δθσκολο και ακαρπο οταν ειναι ειδη σε διαστασει, επισεις υπαρχουν παιδια?? φυσικα οι λογοι , κτλ, τι να σου πω ειναι σχετικα ολα και καθε περιπτωση διαφορετικη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Helen83

Σύμβουλος γάμου

Καλησπέρα σας,

εδώ και κάμποσο καιρό επισκεπτομαι μαζί με τον σε διάσταση σύζυγό μου έναν σύμβουλο γάμου.Δυστυχώς το κλίμα ανάμεσά μας είναι ακόμα βαρύ.Θα ήθελα να μου πείτε αν είχατε ποτέ εμπειρία από συμβουλευτική γάμου και κατά πόσο ήταν βοηθητική.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Helenaki4

squirrel1968

# 7 στις 5/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγω εχω εμπειρια απο συμβουλο γαμο.

Λες ας το κανω κ αυτο...!
Ηδη εγω πηγαινα σε ψυχολογο για να μπορεσω να διαχειριστω την όλη ασχημη κατασταση.( οι γυναικες αληθεια ειναι ευαισθητοποιουνται γρηγοροτερα στο να επισκεφτουν καποιον ειδικο )
Πηγαμε απο παροτρυνση δικη μου  κ ο συζυγος βεβαια ήρθε μετα απο πολυ κοπο κ συζητηση κ αφου ειχε φτασει στο αμην ο γαμος μας.( δεν ειχαμε εντασεις μεταξυ μας αλλα υπηρχαν χρονια προβληματα που δεν λυνονταν ).
.απλα επιβεβαιωθηκαν όλα αυτα που σκεφτομουν κ συζητουσαμε κ φυσικα εντοπιστηκαν κ δικα μου λαθη..Δεν ειναι μαγος ουτε μεντιουμ ,ο συμβουλος γαμος ενας μεσαζοντας υποτιθεται αντικειμενικος ο οποιος μεταφερει τις σκεψεις του ενος κ του άλλου..κ εντοπιζει τις λαθος συμπεριφορες εκατερωθεν.Σου δινει κινητρο να αυτοβελτιωθεις να δεις καταματα την αληθεια σου να προσπαθησεις να διορθωσεις ατελειες η προβληματα που γιγαντωθηκαν με το τρεξιμο της καθημερινοτητας κ μπηκαν κατω απο το χαλί.
Αν δεν θελει η μια πλευρα ,απο τους 2 να προσπαθησει να σωσει τον γαμο του ειναι τελειωμενο...
Ειναι διαδικασια κ ειναι επιπονη ...

πρεπει κ οι 2 να κανουν αγωνα αναβιωσης της σχεσης τους ..κ επαναπροσδιορισμο...πολλων πραγματων μεσα στη σχεση - γαμο...
Εννοειται ολο αυτο αφορα μονο το ζευγαρι  κ την σχεση τους κ οχι τα παιδια ...
( τι θα ειναι καλυτερο γι αυτα..δεν πρεπει να υπαρχει σαν σκεψη καν...εννοω .σιγουρα μια ευτυχισμενη κ χαρουμενη μαμα κ ενας αναλογος πατερας θα εχει κ παιδια που μεγαλωνουν με αγαπη ,διαλογο,κ με καλες βασεις για να ειναι χρησιμοι στην κοινωνια,αλλα επισης κ παιδια που ζουν με γονεις που υποτιμουν ο ενας τον αλλον η εχουν εντασεις μεταξυ τους ...καλυτερα να ζουν με τους γονεις τους χωρια κ επισης θα μια χαρα ενηλικες αργοτερα..)
Οποτε θεματοθετρια δεν εξαρταται μονο απο σενα ...πρεπει ο στοχος να ειναι κοινος...

Helen83

# 8 στις 5/5/2019
author
Ευχαριστώ για την απαντηση.Οπως ειπα και πριν κάναμε ξανα στο παρελθόν συνεδρίες, δυο μηνες περιπου αλλά δεν οδήγησαν πουθενά.Ίσα ίσα του ειπα να φυγει λογω της έντασης που υπήρχε με το παραμικρό.Τωρα παλεύουμε να το σωσουμε.Επειδή δεν είδα αποτέλεσμα την πρώτη φορά, προσπαθώ να δω αν έχει λειτουργήσει σε αλλους.

squirrel1968

# 9 στις 5/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν μπορεί να μένει σε αλλο σπιτι μακριά απο τα παιδιά του.

τι παει να πει δεν μπορει μακρια απο τα παιδια του? 

οταν χωριζουν οι γονεις την  συχνοτητα για τις επισκεψεις του μπαμπα την κανονιζει  το ζευγαρι κ οτι δημιουργει ασφαλεια κ προγραμμα στα παιδια...οχι τα θελω του καθενος σας...

Δεν αντέχαμε ο ένας τον αλλο./Η κατασταση ηταν πραγματικά αφόρητη/

Εχω ζητήσει συγγνώμη

για ποιο λογο? επειδη του ειπες να φυγει?

κανεις πισωγυρισματα...δεν εισαι σταθερη ουτε εσυ ,ουτε εκεινος...

κ ο τελικος αποδεκτης αυτης της μπερδεμενης  καταστασης ειναι τα παιδια  δυστυχως...

Σχόλιο # 5 από Helen83
Πηγαίναμε και παλιότερα, στο τελος κατέληξε να πηγαίνει μονο εκείνος και μετά εγώ του ζήτησα να φυγει απο το σπίτι και να μείνει αλλού. Δεν αντέχαμε ο ένας τον αλλο. Η κατασταση ηταν πραγματικά αφόρητη.Μετά από δυο μηνες και ενώ έβλεπε καθημερινα τα παιδιά μας, του ζήτησα να ξαναπροσπαθήσουμε μήπως και το σώσουμε.Εκείνος δέχτηκε αν και εγω του ειχα ζητήσει να φύγει γιατί δεν μπορεί να μένει σε αλλο σπιτι μακριά απο τα παιδιά του.Εγώ το εχω μετανιώσει, ξερω οτι εκανα λάθος να του πω να φυγει. Εχω ζητήσει συγγνώμη και δείχνει και αυτός οτι θελει να προσπαθήσουμε.Όμως το κλίμα είναι βαρύ μεταξύ και δεν βλεπω να πετυχαίνει η δεύτερη προσπαθεια με σύμβουλο γάμου.

agrotis53

# 10 στις 5/5/2019
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.458

αυτη η ενταση με το παραμικρο κρυβει ουσιαστικα μεγαλο χασμα , . δεν παλευεται αυτο δυστυχως, θα το δεις στην πορεια , τα παιδια προσπαθειστε να αφησετε απο εξω. εισαι στην ιδια περιπτωση με μενα ακριβως. πηγαινε -πηγαινεται σε συμβουλο, αλλα , οταν διαφωνεις με τον αλλον σχεδον σε ολλα και στο δεκαλεπτο βγαινει κοντρα, ... τεσπα ισως και να κανω λαθος για σας και το ευχομαι, προσπαθηστε ισως...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Helen83
Ευχαριστώ για την απαντηση.Οπως ειπα και πριν κάναμε ξανα στο παρελθόν συνεδρίες, δυο μηνες περιπου αλλά δεν οδήγησαν πουθενά.Ίσα ίσα του ειπα να φυγει λογω της έντασης που υπήρχε με το παραμικρό.Τωρα παλεύουμε να το σωσουμε.Επειδή δεν είδα αποτέλεσμα την πρώτη φορά, προσπαθώ να δω αν έχει λειτουργήσει σε αλλους.

Αρέσει στο μέλος archagellos

wish_

# 11 στις 5/5/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.166

τι ηταν αυτό που σ ενοχλεί και σε κανει να νιώθεις ετσι?τι δεν αντεχεις?

τα μικρα καθημερινα?το πως τρωει?το αν πεταει τα ρουχα?το υφος?την μυρωδια του?

και εσυ μηπως αφου ηθελες να γυρισει γιατι δεν αλλαξες τροπο?υποτίθεται όταν καποιος φευγει και ξαναγυρνάει,γυρναει ποιο συνειδητοποιημένος,προσπαθεις να κανεις μια καινουργια αρχη και να βελτιωσεις καποια πραγματα αντιδρώντας διαφορετικα και το ιδιο κανουν και οι δυο.μηπως θελετε να πατε ένα ταξιδακι?

να μεινετε λιγο μονοι μακρια απ τα παιδια?να χαλαρώσετε...να πατε για ένα φαγητο...να περπατήσετε...σκεψου τι σ αρεσε σε αυτόν τον ανθρωπο και ξαναβγαλτο στην επιφανεια.

alisida

# 12 στις 5/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.431

Ευχομαι το καλυτερο.

Δεν εχω εμπειρια ,αν και σε δυο σχεσεις μου ζητησα να επισκεφτουμε συμβουλο αλλα αρνηθηκαν οι "ενδιαφερομενοι"...

Ο συμβουλος παντως μπορει να σας βοηθησει και στην αντιμετωπιση των παιδιων,ακομα και στη σωστη διαχειρηση του ( μακρια απο εσας) οριστικου χωρισμου ...

Σε καθε περιπτωση μπορει να εξομαλυνει την κατασταση,αυτος ειναι ο ρολος του και οχι να κραταει με το ζορι οποιον απο τους δυο δε θελει τη συμβουλη του .

(ισως να δοκιμαζατε και αλλον συμβουλο?)

Αρέσει στο μέλος Helenaki4
I am Not a psychotherapist :)

marie_la_journaliste

# 13 στις 5/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Απαντήσεις: 635

να θεσω την ερωτηση αλλιως;

Πηγε κανεις απο σας σε συμβουλο γαμου που τελικα τον βοηθησε και δε χωρισε; 

Τα συμπερασματα δικα σας
Αρέσει στα μέλη 26-29-31, Helenaki4

Konstantinos__73

# 14 στις 6/5/2019
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Οι καλύτεροι σύμβουλοι γάμου είναι οι δικηγόροι με παιδεια...εμπειρικά, λοιπόν, θα σου πω ο,τι, για να "επανελθει" κάποιος που έχει φθάσει σε διάσταση με τον/την σύζυγό του, θα πρέπει να το επιθυμεί πραγματικά...σημαίνει ότι το "θελω" πρέπει να υπερέχει ξεκάθαρα του "πρεπει"...Έχω βαρεθεί να ακούω τις ίδιες και ιδιες μετριότητες..."Πρέπει να μείνουμε μαζί για τα παιδια"...Στη πραγματικότητα, βέβαια, τις περισσότερες φορές, "τα παιδια" είναι το πρόσχημα της αδυναμίας του καθενός να αποφασισει να βγει εκτός του γάμου, με ότι συνέπειες έχει αυτο( παράδειγμα: άγχος μοναξιάς, συνήθεια του ανθρώπου που ήμασταν μαζί τόσο καιρό, θα βρω άραγε κάτι ανάλογο..?? κοκ) ...εν τέλει, τα παραπάνω έχουν να κάνουν με την έμφυτη μετριότητα των πολλων...λίγοι θα σκεφτούν ως εξης: " Η ζωή είναι πολύ μικρη για να την ξοδευω ασκοπα"..."Η ζωή είναι γεμάτη εκπλήξεις, άρα θα προσπαθήσω να ξεφύγω απ τη μίζερη πραγματικότητα του πρεπει"...Πλην της υγείας, όλα τα άλλα διορθώνονται. Έτσι και εδω: " κλείσε τα μάτια και σκεψου: ΘΕΛΕΙΣ η ΠΡΕΠΕΙ να ξαναδοκιμάσετε με τον σύζυγό σου?"...εδώ, "κρύβεται"και η απαντηση. Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα.
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, 26-29-31 και σε ακόμα 3 μέλη.

Ash-11

# 15 στις 6/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Στη δική μου περίπτωση, δεν είχε κανένα αποτέλεσμα! Στην τρίτη συνεδρία
εγκατέλειψα.Μας έδωσε τα δεδομένα τα οποία εμείς της είχαμε δώσει, να τα διαχειριστούμε μόνοι μας ως "ζευγάρι".

Ο πρώην -ανεύθυνος πάντα- εκδήλωσε τη διάθεση μεν, αλλά ανέθεσε τη διαχείριση
της κατάστασης σε μένα και δεν έδωσε κανένα δείγμα ότι θα προσπαθήσει και ο ίδιος.
Συνέχισε δε, την ίδια τακτική στη σχέση. Άρα, καμία πρόοδος ... και έμεινε εκεί!

Όσο καλά ξέρεις το πρόβλημα ή τα προβλήματα εσύ, δεν τα ξέρει ο Σύμβουλος Γάμου.
Αν θέλεις, κατά τη διάρκεια της συνεδρίας που κάνεις μόνη σου μαζί του, πρότεινέ του
και τη λύση που θα ήθελες εσύ να ακολουθήσετε. Γιατί τη λύση -πιστεύω- ότι εσύ πρέπεινα τη βρεις, απλά θα εκληφθεί ως πιο "επιστημονική" αν θα έχει την έγκριση του Συμβούλου.

Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις ότι το διαζύγιο δεν είναι η καλύτερη λύση, γι' αυτό
προσπάθησε να το αποφύγεις όσο μπορείς και κάνε και τις δέουσες υποχωρήσεις
(όσο μπορείς...)

ΥΓ. Υπάρχουν Σύμβουλοι που σε βλέπουν ως "πελάτη διαρκείας" και μπορεί να σε έχουν
να πηγαινοέρχεσαι για μεγάλο χρονικό διάστημα (ξέρω περίπτωση που τράβηξε δύο
χρόνια και πάλι δεν είχε αποτέλεσμα).
Αν δε δεις άμεσα, έστω κάποια πρόοδο, να απευθυνθείς σε άλλον...

Andreass66

# 16 στις 6/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πως καταφερνετε χωρις να ειναι παροντες αυτοι που πηγατε στις συνεδριες ολες σας να τους βγαζετε 'αχρηστους' - 'ανευθυνους' χωρις να ακουστει η δικη τους αποψη ειναι το κατι αλλο.

sAvArA

# 17 στις 6/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η συμβουλευτικη

στα του γαμου...ειναι "χρησιμη" ...μονο στον συμβουλο!!!(απο ερευνα της sAvArAs)

squirrel1968

# 18 στις 6/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σχόλιο #13 από Μαρι

Αυτό που λες...είναι ηττοπάθεια αν όχι πλήρης αδιαφορία..η ίσως κ εγωισμος Ιδεατά...Υποτίθεται ότι κάπου στο βάθος αγαπιούνται οι 2 σύζυγοι...κ πρέπει να αναβιώσουν την χαμένη σχέση τους ...το αύριο αυτών κ των παιδιών τους ..Άρα δεν χρειάζεται καμμιά προσπάθεια κρίνεις ?Αν σε ενδιαφέρει ο σύντροφός σου...(έτσι πρέπει να σκεφτεί κάποιος ) καλό είναι να γίνει μια τέτοιου είδους προσπάθεια. ..Λάθη γίνονται κ από τις 2 πλευρές...αυτό να θυμόμαστε...!!!

Enikos

# 19 στις 6/5/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Απαντήσεις: 22.616

Θεματοθετρια να στο πω διαφορετικα...

Εδω χαμου (μεσα) ο συμβουλος βγηκε τζιτζικας...

Ποιος περιμενεις να σου ανοιξει τους οφθαλμοι?...

Αν δεν μπορατε να συνεννοηθειτε μονοι σας, κανεις δεν μποραει να σας βανει να συνεννοηθειτε!...

Ομιλησα!...

Daniel32

# 20 στις 6/5/2019
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 492

Καποτε ειχα διαβασει ενα αρθρο μια συμβουλου γαμου που αν και ηταν πολυ επιτυχημενη σε αυτο που εκανε (ειχε βοηθησει πολλους ανθρωπους να σωσουν τον γαμο τους) δε καταφερε τελικα να σωσει τον δικο της γαμο. Αυτο την καταρρακωσε ψυχολογικα και για πολυ καιρο αισθανοταν αποτυχημενη στον τομεα της, μεχρι που καποια στιγμη συνειδητοποιησε το εξης προφανες (που ομως τις διεφευγε τοσο καιρο):

Για να σωθει ενας γαμος, πρεπει να το θελουν πολυ και οι 2 - και πρεπει να ειναι διατεθημενοι να κανουν οτι χρειαστει για να επιτευχθει αυτο και οι 2. 

Ο αντρας της ομως δεν ηθελε να σωθει ο γαμος του. Δε τον ενδιεφερε κατι τετοιο. Και φυσικα αυτος ηταν και ο λογος που ο γαμος δε σωθηκε - και οχι η δικη της ανεπαρκεια ως συμβουλος γαμου ή επειδη ο συμβουλος γαμου δε μπορει να σωσει εναν γαμο.

Ο αντρας σου εχει εκδηλωσει τη προθεση του να σωθει ο γαμος σας; Ή δεχθηκε να πατε σε συμβουλο γαμου μονο και μονο επειδη του το προτεινες εσυ; Απο αυτα που λεει και κανει, εσυ εισπραττεις οτι αυτος πραγματικα θελει να σωσει το γαμο του; Αν οχι, τοτε τσαμπα το προσπαθειτε. Απλα τα πραγματα.

Αρέσει στο μέλος COSTAS42
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε