Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

μηνυματα στο messenger...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

agrotis53

# 21 στις 8/5/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.384
'Aρεσαν+: 0%

βασικα σου τα εχουν πει ειδη ολοι, δεν εχω κατι παραπανω, το μονο που μου μενει , ΔΕΝ τον αφηνεις ησυχο τον ανθρωπο λεω εγω, να γλυτωσει απο σενα,,, 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Natasa_Ana

πραγματικα δεν ξερω.. να δω μηπως μου κρυβει κατι.. μου εχει πει οτι πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη μεταξυ μας. Και συμφωνω,.. αλλα εγω γιατι βασανιζομαι καθε μερα μεσα μου να δω με ποιους μιλαει και τι λεει ενω αυτος ειναι χαλαρος. . σαν να μην με ζηλευει

Αρέσει στα μέλη squirrel1968, Enikos

Natasa_Ana

# 22 στις 8/5/2019
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 5
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις πραγματικά! Και έτσι για να ξέρετε την ιστορία μου αυτή είναι...Ήρθα στη αγγλια με τον αραβωνιαστικο μου.. σχέση 7 χρόνων που είχε είδη τελειώσει και απλά δεν ήθελα να το παραδεχτώ.. έπιασα δουλειά και ερωτεύτηκα τον συνάδελφό μου ο οποίος είχε σχέση 10 χρόνων με 2 παιδάκια.. Πότε δεν σκέφτηκα ούτε ήθελα να χαλασει την οικογένεια.. αλλά αυτο εκανε μετα απο 1 μηνα που είμασταν μαζί κρυφά.. τώρα συγκατικουμε εδώ και 6 μήνες περίπου.. Η σχέση του με την πρώην του είναι πολύ καλή μιας και έχει και αυτή άλλον σύντροφο πλέον.. μου ήταν πολύ δύσκολο στην αρχή να μπαινοβγαίνει στο σπίτι μου πρωην του τόσο συχνά ακόμα και όταν δεν είμαι εγώ εκεί γιατί δουλεύω.. Η κοπέλα δεν έχει κανένα κοντινό της άνθρωπο στην πόλη ούτε και τους γονείς της.. έχει μόνο αυτόν.. οπότε και εγώ υποτίθεται ότι πρέπει να καταλάβω την κατάσταση της.. που ξέρω ότι είναι δυσκολη. και να υπομενω όλα αυτά.. Εγώ διάλεξα να ειμαι σε αυτή τη σχέση Ναι. Αλλά μάλλον θέλω και εγώ χρόνο για να συνηθίσω και να μου φύγει η ανασφάλεια που έχω για όλα.. έχω αρρωστήσει πια.. ξυπνάω με άγχος και νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά χωρίς λόγο..

Oxaman

# 23 στις 8/5/2019
author
Γυναίκα / 76 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 50
Αν μπεις σ'αυτη τη διαδικασια πρεπει παντα να εισαι ενα βημα μπροστα.Αν σε παρει χαμπαρι δεν θα εχει κανενα νοημα.

Hepatica

# 24 στις 8/5/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 48
Η αληθεια ειναι οτι οντως ειναι κατι προσωπικο και οτι δεν μπορεις να επεμβεις παραπανω στα φανερα...εκτος κ αν το ψαξεις κρυφα :Ρ Ωστοσο ομως αν σε καιει τοσο ρωτησε τον ευθεβς τι λενε με τις φιλες του και αναλογα την απαντηση θα κρινεις. Παρατηρησε τον γενικα... Γνωρίζεις για το παρελθον του πράγματα? Το πως φερθηκε σε προηγουμενες σχεσεις ωστε να δεις το αν ειναι cheater. Ρωτησε τον και με τροπο και για αυτο. Αν και να σου πω κατι...πιστεψε με τιποτα δεν κρυβεται στο τελος. Η θα εχεις δικαιο η θα βγεις η ελληνιδα υστερικη. Ομως, προσωπικα, η εμπιστοσυνη δεν δινεται ετσι,χτιζεται. Για να σε καιει μπορει κατι να γινεται, μπορει ομως και οχι.

alisida

# 25 στις 8/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 5.144

Natasa ana

Επειδη κανατε σχεση ενω ακομα εισασταν με αλλους,φανταζεσαι τωρα πως θα κανει το ιδιο...Αβολη κατασταση που μπορει να σου δημιουργησει εμονες...Αν κανει κατι κρυφα,τοτε να φοβασαι Μεχρι αποδειξεως του αντιθετου,εμπιστευομαστε .Αν καταχραστει την ε.πιστοσυνη σου,φυγε χωρις να ψαξεις,δεν εχει νοημα,πιστεψε με
Αρέσει στα μέλη lamprand, Persefoni__

tzoulia59

# 26 στις 9/5/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.894

κοπελια ,,,γιατι τοση ανοχη σε κατι που φωναζει απο μακρια;

γιατι ναι ,,,εισαι τριτοκοσμικη ,,,

κι επειδη τα μπες βγες της πρωην που ηταν 10 χρονια μαζι και που της τον αρπαξες εσυ κρυφα ,,

και που αυτος κλεινει το λαπ τοπ οταν παει τουαλετα ..

γιατι προφανως κατι κρυβει ,,

σιγα που θα συνεχιζα να ειμαι μ εναν που θα μου μιλαγε για προσωπικα δεδομενα ,,

εχω μια καλυτερη ιδεα 

δεν βρισκεις εναν ελληνα κι αυτον να τον στειλεις στα τσακιδια ,,;

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Natasa_Ana
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις πραγματικά! Και έτσι για να ξέρετε την ιστορία μου αυτή είναι...Ήρθα στη αγγλια με τον αραβωνιαστικο μου.. σχέση 7 χρόνων που είχε είδη τελειώσει και απλά δεν ήθελα να το παραδεχτώ.. έπιασα δουλειά και ερωτεύτηκα τον συνάδελφό μου ο οποίος είχε σχέση 10 χρόνων με 2 παιδάκια.. Πότε δεν σκέφτηκα ούτε ήθελα να χαλασει την οικογένεια.. αλλά αυτο εκανε μετα απο 1 μηνα που είμασταν μαζί κρυφά.. τώρα συγκατικουμε εδώ και 6 μήνες περίπου.. Η σχέση του με την πρώην του είναι πολύ καλή μιας και έχει και αυτή άλλον σύντροφο πλέον.. μου ήταν πολύ δύσκολο στην αρχή να μπαινοβγαίνει στο σπίτι μου πρωην του τόσο συχνά ακόμα και όταν δεν είμαι εγώ εκεί γιατί δουλεύω.. Η κοπέλα δεν έχει κανένα κοντινό της άνθρωπο στην πόλη ούτε και τους γονείς της.. έχει μόνο αυτόν.. οπότε και εγώ υποτίθεται ότι πρέπει να καταλάβω την κατάσταση της.. που ξέρω ότι είναι δυσκολη. και να υπομενω όλα αυτά.. Εγώ διάλεξα να ειμαι σε αυτή τη σχέση Ναι. Αλλά μάλλον θέλω και εγώ χρόνο για να συνηθίσω και να μου φύγει η ανασφάλεια που έχω για όλα.. έχω αρρωστήσει πια.. ξυπνάω με άγχος και νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά χωρίς λόγο..

Αρέσει στο μέλος lamprand

lamprand

# 27 στις 9/5/2019
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.366

Παράθεση:

ναι καλά είναι μόνοι στο σπίτι και το παίζουν φιλενάδες 

αφου σε αρρωσταίνει αυτή η κατασταση τι κάθεσαι ; 

κάτσε να ανταλάσεται όλα τα μικρόβια που κουβαλάτε και οι 4 και πλέον .

ασε κορίτσι μου καλύτερα τριτοκοσμική παρά απελευθερωμένη παρακμιακή . σας γυρνάει πίσω ο τύπος στα χαρέμια .

ελπίζω να μην δουλευεις για να στα τρώει αυτός για τα παιδιά του . 

γύρνα στον άντρα σου και μην είσαι κοροιδο .

alisida

# 28 στις 9/5/2019
author

Κατσε βρε Λαμπραντ.

Υπαρχουν περιπτωσεις που οι πρωην συζυγοι μπαινοβγαινουν οταν υπαρχουν παιδια .

Το υποπτο θα ηταν αν συναντιουνται καθε φορα μονο οι δυο τους και κρυφα απο τους συντροφους τους.

Στην πραγματικη ξεκαθαρη φιλια,παρουσιαζεις τον/την πρωην στο συντροφο σου κ εκεινος/η το ιδιο ..

Αν κολησει η παρεα ,βγαινετε ολοι μαζι .

Οταν βεβαια προκειται για "κρυφα ραντεβουδακια" ,--- και ειδικα αν δεν υπαρχουν παιδια --- δυσκολα να πιστεψει κανεις οτι διατηρουν φιλικες σχεσεις .

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από lamprand

ναι καλά είναι μόνοι στο σπίτι και το παίζουν φιλενάδες 

αφου σε αρρωσταίνει αυτή η κατασταση τι κάθεσαι ; 

κάτσε να ανταλάσεται όλα τα μικρόβια που κουβαλάτε και οι 4 και πλέον .

ασε κορίτσι μου καλύτερα τριτοκοσμική παρά απελευθερωμένη παρακμιακή . σας γυρνάει πίσω ο τύπος στα χαρέμια .

ελπίζω να μην δουλευεις για να στα τρώει αυτός για τα παιδιά του . 

γύρνα στον άντρα σου και μην είσαι κοροιδο .

wish_

# 29 στις 9/5/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.236

Αυτό που χωρίζουν στο αψε σβησε και βρισκουν και αλλους αμεσως δεν το καταλαβαίνω!!

Μετά από ένα μηνα χωρισε τη γυναικα του για σενα με δυο παιδάκια!Μα μαγια του κανες του ανθρωπου!?

και αυτή?στις 9 του μακαριτη αλλον εβαλε στο σπιτι?Μηπως ετσι κανουν για ν ανανεωνουν τη σχεση τους?

Λίγο κοντά,λίγο μακριά,να υπαρχει μια ποικιλία να μη βαριούνται.Τα συναισθηματα δεν χανονται από τη μια μερα στην άλλη.Δεκα χρονια ειναι αυτα και δυο παιδιά.

κατι παιζει και καλά σου μπηκαν ψυλλοι στ΄αυτια,κοιτα να παιρνεις προφυλάξεις μην κολλησεις και τιποτα.Δεν είναι ωραιο να υπαρχουν αμφιβολιες σε μια σχεση,σε τρων και αντι να περνας ωραια σου βγαινει ξινο!

equinox_

# 30 στις 9/5/2019
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 927
ο δικος σου πρωην, εχει κανεναν εκει;

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Enikos

lamprand

# 31 στις 9/5/2019
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.366

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από alisida

Κατσε βρε Λαμπραντ.

Υπαρχουν περιπτωσεις που οι πρωην συζυγοι μπαινοβγαινουν οταν υπαρχουν παιδια .

Το υποπτο θα ηταν αν συναντιουνται καθε φορα μονο οι δυο τους και κρυφα απο τους συντροφους τους.

Στην πραγματικη ξεκαθαρη φιλια,παρουσιαζεις τον/την πρωην στο συντροφο σου κ εκεινος/η το ιδιο ..

Αν κολησει η παρεα ,βγαινετε ολοι μαζι .

Οταν βεβαια προκειται για "κρυφα ραντεβουδακια" ,--- και ειδικα αν δεν υπαρχουν παιδια --- δυσκολα να πιστεψει κανεις οτι διατηρουν φιλικες σχεσεις .

Αλισιδα αστο ! να ξεχάσουμε το στους δυο τρίτος δεν χωρεί ;  

αυτα τα απελευθερωμένα είναι γι αυτούς που δεν πιστευουν στις μονογαμικές σχέσεις αλλά στις πολυγαμικές.

η κοπέλα δεν είναι υπέρ της πολυγαμίας οπότε και την αρρωσταίνει αυτή η κατάσταση . ποιος ο λόγος να μείνει ;

και έτσι να είναι αθώα όπως λες τα πράγματα αυτό δεν αποκλείει ότι δεν μπορεί να σταματήσουν να είναι αθώα την στιγμή που υπάρχει δέσιμο και αγάπη με την πρώην .

απο την στιγμή που διαισθάνεται ότι κάτι δεν πάει καλά , εγώ με τα δεδομένα που έχω ξέρω ότι η διαισθησης δεν ψευδεται .

δεν είναι ανάγκη να γίνει κατίνα για να εξακριβώσει , φευγει με την μια για να κάνει και ένα καλό σε μια οικογένεια μήπως και ενωθεί ξανά .

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 32 στις 9/5/2019
author

...τι να σ κανω που μολις υποσχεθηκα σε φιλο να γινω φατσουλα που δε σχολιαζει τα ασχολιαστα ...Καλησπερα Λαμπραντ

Enikos

# 33 στις 9/5/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 18.693

Γκομενο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από equinox_
ο δικος σου πρωην, εχει κανεναν εκει;

Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 34 στις 9/5/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 18.693

Εκει που ξεκινησαμε το θεμα μονο με  "ασαφεις" ενδειξεις...

Βρεθηκαμε στο Αμπου Νταμπι να συζουμε καμια δκεαρια νοματεοι...

Ολοι σοι μεταξυ μας...με ακαριαιες ανακαταταξεις ρολων...

Στο ξαφνικο...

Πως να αποφανθω συμβουλην?...

Ιλεος...

agrotis53

# 35 στις 9/5/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 1.384

περιμενε τωρα, αυτο δεν εχει καμια σχεση με το πρωτο , μα καμια απολυτος... τωρα μπλεκονται σχεσεις ερωτες παιδια και ποιος ξερει τι αλλο... τεσπα.. υπαρχει μια δεδομενη κατασταση, μια κατασταση η ποια λογω παιδιων , θα παει σε μακρος, , ειστε 6 μηνες μαζι, ακομη τιποτα, πολυ ελαχιστος χρονος για μια τετοια κατασταση, εγω πιστευω να καταλαβαινεις οτι απαγορευεται εστω και αν ιδεα να μεινης εσυ εγκυος αυτη τη στιγμη... θες χρονο οπως το λες και δωστον στον εαυτο σου οποσδηποτε...

δεν ξερω γιατι η πρωην του πηγαινοερχεται σπιτη εφοσον λες ειναι με αλλον τωρα, τα παιδια που μενουν??

Παράθεση:

equinox_

# 36 στις 9/5/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από alisida

#31 ...τι να σ κανω που μολις υποσχεθηκα σε φιλο να γινω φατσουλα που δε σχολιαζει τα ασχολιαστα ...Καλησπερα Λαμπραντ

θα ρωτας πρωτα, ποια για εκεινον ειναι ασχολιαστα, και τοτε θα.. ή οχι;

αλυσιδωτο-δεμενη αλυσιδα

Αρέσει στο μέλος alisida

anastasia356

# 37 στις 9/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγώ διαβάζω δυο διαφορετικά θέματα σε ένα, και δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι τελικά το θέμα σου. Δεν νομίζω γλυκιά μου να μπορείς να επιβιώσεις εσύ συναισθηματικά σε τέτοια κατάσταση , σε ξένη χώρα, και σε άλλη κουλτούρα , δεν έχει μέλλον γεια σένα αυτή η σχέση?.

equinox_

# 38 στις 9/5/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Enikos

Γκομενο?...

για να παει και εκεινος σπιτι της, ''φιλικα πλεον'', αμα δεν εχει κανεναν,

οπως συναντιουνται εκει ο νυν της θεματοθετριας με τη πρωην του, για οσο λειπει στη δουλεια της

Αρέσει στα μέλη Red_Season, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 39 στις 9/5/2019
author

Φατσουλα που ξεκαρδιζεται ...(δεν υποσχεθηκα να μη γελαω...και οχι σ εκεινον που νομιζεις,)
Αρέσει στο μέλος equinox_

equinox_

# 40 στις 10/5/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από alisida

#38Φατσουλα που ξεκαρδιζεται ...(δεν υποσχεθηκα να μη γελαω...και οχι σ εκεινον που νομιζεις,)

να προσεχεις τι υποσχεσαι και σε ποιον

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε