Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μου τη πέφτει η παντρεμένη συναδελφός μου ναι η οχι??

Επιλέξτε σελίδα: (1-13)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Lena_7_

# 81 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
'Aρεσαν+: 0%
#74 Ποια κριτικη κ.Επιθεωρητα φυσικών και κοινωνικών; Έχεις κάθε δικαίωμα να βλέπεις όποια εκπομπή θέλεις. Και γω έχω δικαίωμα να παραξενευομαι, όταν γίνονται δημόσιες αναφορές και δεν συνάδουν μεταξύ τους. Πχ εκπομπες τηλεσκουπιδια παντρεμενα με παρερμηνευμενες θέσεις Πλάτωνα, Σωκράτη κλπ...Αυτό μου ταρακουνάει την αξιοπιστία του συνομιλητή. Ε να, τέτοια είμαι

achinos

# 82 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.448

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από Sivilla_I

το θύμα δεν ευθύνεται ποτέ.

το παρέθεσα για να το κάνω πιο φανερό... το αυτονόητο

κ μαζί για να αναδείξω ένα μικρό μέρος από το πολιτιστικό μας παρελθόν

αυτό

https://www.youtube.com/watch?v=qwgSgyaf5m4&list=RDqwgSgyaf5m4&start_radio=1

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Lena_7_

# 83 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#77 Μα νομίζω οτι όλοι για διαταραγμένα άτομα μιλάμε. Ποιος νορμάλ βιαζει γυναικες; Έστω και γιατί είναι πιο τσιτσιδωμενες από τις άλλες. Άλλο ομως να σου κουνιέται η άλλη και άλλο να νομιζεις οτι σου κουνιέται, επειδή έχεις το θεματάκι σου. Το προβλημα ειναι οτι ολοι ταχουμε τα θεματακια μας και ολοι ειμαστε στην περιπτωση του τρις χειροτερου, που αναφερεις. Που να ξέρεις, τι κρύβει ο καθενας; Η οι βιαστές δηλώνουν ότι είναι βιαστές; Ποια τρελή θα πάει να προκαλέσει βιαστή, αν το γνωριζει; Η πρεπει να ζουμε συντηρητικα και μόνιμα προφυλαγμενοι απο ενδεχομενο κινδυνο, μη και τυχον παρεξηγηθει το ντυσιμο η η συμπεριφορα μας! Οσον αφορα την αντιμετωπιση, τα παντα ειναι θεμα κρατικης εγκαιρης μεριμνας. Ψυχολογοι και μαθημα σεξουαλικης αγωγης στα σχολεια, δωρεαν περιθαλψη σε ψυχιατρικα κεντρα και αλλα τετοια ωραια, που κραζουν δια της απουσιας τους. Ασε, που η οικογενεια και η μικρη κοινωνία ακομα περιθάλπει δια σιωπής τέτοιες περιπτώσεις, μέχρι να πέσουν ολοι απ τα σύννεφα...
Αρέσει στα μέλη squirrel1968, Skorpina244 και σε ακόμα 4 μέλη.

Sivilla_I

# 84 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Όταν πιστεύουμε οτι το θύμα του βιασμού
έχει προκαλέσει-έστω άδικα- το βιαστή

το μόνο που πετυχαίνουμε είναι να νιώσει ενοχές το θύμα
για το βιασμό που υπέστη. 

Να πιστεύει οτι αν δεν προκαλούσε με συμπεριφορά και εμφάνιση 
το θύτη, δεν θα συνέβαινε τίποτα, πράγμα που είναι λάθος πέρα για πέρα. 
Στην ουσία, βαρύνουμε περισσότερο την ψυχολογία του θύματος

και τίποτα περισσότερο.

Δεν υπάρχει κανενός είδους πρόκληση στο βιασμό.

Το αποδεικνύουν συμπληρωματικά και οι βιασμοί αμεα, οι βιασμοί παιδιών, οι βιασμοί ηλικιωμένων.

Αυτή λοιπόν είναι η πραγματική πραγματικότητα,

μέσα απο τη ζωή.

Αρέσει στα μέλη Sagittarius1312, MadameShuShu40 και σε ακόμα 4 μέλη.

funkyxx

# 85 στις 12/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από anastasia356

Να πάλι η μανταμιτσα, και φυσικά θέλουν σέρβις και οι μανταμιτσες , αλλά και αυτές όχι από κάτι σαν εσάς, αλλά από ΑΝΔΡΕΣ αν καταλαβαίνεται, εσείς θα παρακαλούσατε να είχατε έστω και μανταμιτσα με κυτταρίτιδα που γελάσατε ποιο πριν, αλλά και αυτό δεν

Ότι και να απαντήσετε στη συνέχεια

Τεραστια συγκινηση...

Red_Season

# 86 στις 12/5/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.862

Να πω κι εγώ το κατιτίς μου 

Κακά τα ψέματα: Το προκλητικό ντύσιμο ή συμπεριφορά δίνουν ένα επιπλέον κίνητρο στον θύτη-βιαστή.

Αυτό δε σημαίνει ότι ενοχοποιείται στο παραμικρό το θύμα, το τονίζω αυτό..

Απλώς αν το θύμα είναι ντυμένο με φούστα ως τον αστράγαλο και σκάει ο τζίτζικας μάλιστα - Ε, μπορεί και να περάσει εντελώς απαρατήρητο από τον βιαστή.

agrotis53

# 87 στις 12/5/2019
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.693

μπραβο ρε θηρια την πηγατε τη θεματαρα 5 σελιδες,,,  αναφερομαι σε φιλαρακια, οχι στα ξουτ, ...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

123xristos

# 88 στις 12/5/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:
Σχόλιο # 84 από Sivilla_I

Όταν πιστεύουμε οτι το θύμα του βιασμού
έχει προκαλέσει-έστω άδικα- το βιαστή

το μόνο που πετυχαίνουμε είναι να νιώσει ενοχές το θύμα
για το βιασμό που υπέστη. 

για νομικους λογους δεν μπορει σε καμμια περιπτωση το θυμα καμμιας παρανομιας να θεωρηθει οτι προκαλεσε.

ωστοσο στον κοσμο που ζουμε κανονιζουμε να μην προκαλουμε.

για αυτο τα λεφτα μας τα εχουμε σε πορτοφολι και κρυφα αντι  τα κολαμε με ψαροκολλα στην πλατη μας οταν παμε περιπατο

καταλαβες;;

ΟΧΙ

Αρέσει στα μέλη Skorpina244, lamprand

Lena_7_

# 89 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#86 Ε, τότε, ολες με μπουρκες , για να μην ενεργοποιηθεί το κατά φαντασίαν κίνητρο απο το θύτη. Αυτή είναι η πράξη αυτής της θεωρίας. Καμμία υποψία, ότι θέματα περι εμφάνισης και συμπεριφοράς κάποιου, είναι λανθανοντα κλισέ και νοοτροπιες συντηρητικών κοινωνιών, αμορφωτων και οπισθοδρομικων, που αν ειχαν εκλειψει, θα επικεντρωνομασταν σε ουσιαστικη αντιμετωπιση του προβλήματός ; Εννοω στην διάγνωση, πρόβλεψη και αντιμετώπιση τέτοιων παραβατικών συμπεριφορών του θυτη και όχι στις προκαταλήψεις γενιών επί γενιών, ποικιλης υλης ανα γενια, σχετικές με την θέση, εμφάνιση και συμπεριφορά της γυναίκας στην κοινωνία. Πιστευω οτι οσο δεν υπαρχει παιδεια, θα μεινουμε κολλημένοι σε τετοιες νοοτροπιες και η μπαλα θα παραμείνει χαμένη.
Αρέσει στα μέλη Sagittarius1312, Paralia48 και σε ακόμα 4 μέλη.

MadameShuShu40

# 90 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.214

Το κακό είναι ότι υπάρχει μια στροφή, ακόμα και στις πολύ προηγμένες κοινωνίες, και δη τις πολυπολιτισμικές, που επικροτούν τον τρόπο ένδυσης των μουσουλμάνων γυναικών.

Τοχρησιμοποιούν και ως σοβαρό επιχείρημα ως μέσο προφύλαξης των γυναικών από επίδοξους βιαστες.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

Lena_7_

# 91 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#88 Μα και την μη χαμενη τιμή της καθε κοπελας, την εδειχναν στο κοκκινο σεντονι της πρώτης βραδιας του γαμου, μη τυχον και την σφετεριστει κανας αλλος τυχαιος περαστικος Συμπερασμα: Οταν δεν θελουμε να μας παρουνε κατι, άλλες φορες το κρυβουμε(χρηματα) και άλλες φορες το δειχνουμε( παρθενια) Με την βούλα της λογικής φερεγγυότητας όλο αυτό!
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Sivilla_I

Sivilla_I

# 92 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

https://www.youtube.com/watch?v=A0L4V5BWITM

(υπάρχει κι άλλο καλύτερο αλλά δεν το βρίσκω αυτή τη στιγμή.)

ευχαριστώ για την πάσα

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από 123xristos

για νομικους λογους δεν μπορει σε καμμια περιπτωση το θυμα καμμιας παρανομιας να θεωρηθει οτι προκαλεσε.

ωστοσο στον κοσμο που ζουμε κανονιζουμε να μην προκαλουμε.

για αυτο τα λεφτα μας τα εχουμε σε πορτοφολι και κρυφα αντι  τα κολαμε με ψαροκολλα στην πλατη μας οταν παμε περιπατο

καταλαβες;;

ΟΧΙ

Αρέσει στα μέλη sparaskeg, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 93 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 4.323

Εδω ποιος κινδυνευει απο βιασμο ,ο θεματοθετης η η κυρια συναδελφος;Αντε γιατι μπερδευτηκα

Sivilla_I

# 94 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Κακά τα ψέματα:

κανένα επιπλέον κίνητρο δεν δίνει το προκλητικό ντύσιμο ή η συμπεριφορά

Και στο τέλος τέλος, όσοι υποστηρίζετε κάτι τέτοιο, υποστηρίξτε το σωστά. Τι παει να πει "δε σημαίνει οτι ενοχοποιείται στο παραμικρό το θύμα"?

Όταν λες "δίνεται κίνητρο επιπλέον απο ντύσιμο και συμπεριφορά του θύματος" βάζεις μέρος της ευθύνης

πάνω στο θύμα.

όχι να τα λέτε μισά για να το παίζετε καλοί ναι?

Άντε γιατι περνάει και κόσμος απο κάτω μην τα πετάτε έτσι

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από Red_Season

Κακά τα ψέματα: Το προκλητικό ντύσιμο ή συμπεριφορά δίνουν ένα επιπλέον κίνητρο στον θύτη-βιαστή.

Απλώς αν το θύμα είναι ντυμένο με φούστα ως τον αστράγαλο και σκάει ο τζίτζικας μάλιστα - Ε, μπορεί και να περάσει εντελώς απαρατήρητο από τον βιαστή.

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

agaph40

# 95 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 563

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από Red_Season

ο "δρακος" Κυριακος Παπαχρονης..βιαζε και σκοτωνε επειδη τον ερεθιζε ο ηχος των τακουνιων

μηπως να φοραμε μονο γαλοτσες???

τελικα κοντευω να το πιστεψω..μας ψεκαζουν βλακοσκονη

Αρέσει στα μέλη squirrel1968, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

lamprand

# 96 στις 13/5/2019
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Απαντήσεις: 1.514

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από Lena_7_
#74 Ποια κριτικη κ.Επιθεωρητα φυσικών και κοινωνικών; Έχεις κάθε δικαίωμα να βλέπεις όποια εκπομπή θέλεις. Και γω έχω δικαίωμα να παραξενευομαι, όταν γίνονται δημόσιες αναφορές και δεν συνάδουν μεταξύ τους. Πχ εκπομπες τηλεσκουπιδια παντρεμενα με παρερμηνευμενες θέσεις Πλάτωνα, Σωκράτη κλπ...Αυτό μου ταρακουνάει την αξιοπιστία του συνομιλητή. Ε να, τέτοια είμαι

αυτό το ταρακούνημα όλοι το αισθανόμαστε αλλά δεν αφήνουμε την απολυτότητα των ιδεών μας να μας κάνει αγενείς . 

achinos

# 97 στις 13/5/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.448

δεν είναι αγενής... κ λίγα λέει... κ λογικά είναι

gaslighting alert!

εγώ μπορεί κ να κατέβαζα καντήλια...
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Lena_7_

Red_Season

# 98 στις 13/5/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 89 από Lena_7_
#86 Ε, τότε, ολες με μπουρκες , για να μην ενεργοποιηθεί το κατά φαντασίαν κίνητρο απο το θύτη. Αυτή είναι η πράξη αυτής της θεωρίας. Καμμία υποψία, ότι θέματα περι εμφάνισης και συμπεριφοράς κάποιου, είναι λανθανοντα κλισέ και νοοτροπιες συντηρητικών κοινωνιών, αμορφωτων και οπισθοδρομικων, που αν ειχαν εκλειψει, θα επικεντρωνομασταν σε ουσιαστικη αντιμετωπιση του προβλήματός ; Εννοω στην διάγνωση, πρόβλεψη και αντιμετώπιση τέτοιων παραβατικών συμπεριφορών του θυτη και όχι στις προκαταλήψεις γενιών επί γενιών, ποικιλης υλης ανα γενια, σχετικές με την θέση, εμφάνιση και συμπεριφορά της γυναίκας στην κοινωνία. Πιστευω οτι οσο δεν υπαρχει παιδεια, θα μεινουμε κολλημένοι σε τετοιες νοοτροπιες και η μπαλα θα παραμείνει χαμένη.

Μαζί σου!  Εγώ απλώς είπα Τι συμβαίνει. Διαφωνείς; Αν διαφωνείς να το συζητήσουμε αλλιώς μη μου (μας) κάνεις "κήρυγμα" 

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Red_Season

# 99 στις 13/5/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από Sivilla_I

Κακά τα ψέματα:

κανένα επιπλέον κίνητρο δεν δίνει το προκλητικό ντύσιμο ή η συμπεριφορά

Και στο τέλος τέλος, όσοι υποστηρίζετε κάτι τέτοιο, υποστηρίξτε το σωστά. Τι παει να πει "δε σημαίνει οτι ενοχοποιείται στο παραμικρό το θύμα"?

Όταν λες "δίνεται κίνητρο επιπλέον απο ντύσιμο και συμπεριφορά του θύματος" βάζεις μέρος της ευθύνης

πάνω στο θύμα.

όχι να τα λέτε μισά για να το παίζετε καλοί ναι?

Άντε γιατι περνάει και κόσμος απο κάτω μην τα πετάτε έτσι

Λέω Τι συμβαίνει. Δεν είναι αγγελικά πλασμένος αυτός ο κόσμος - Φταίει, δε φταίει το θύμα. Μην ξαναγράψω τα ίδια, εντάξει; 

Red_Season

# 100 στις 13/5/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από agaph40

ο "δρακος" Κυριακος Παπαχρονης..βιαζε και σκοτωνε επειδη τον ερεθιζε ο ηχος των τακουνιων

μηπως να φοραμε μονο γαλοτσες???

τελικα κοντευω να το πιστεψω..μας ψεκαζουν βλακοσκονη

Καλά παραιτούμαι!!! 

Επιλέξτε σελίδα: (1-13)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε