Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κολλημένος πρώην με απωθημένα

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

pyrantoxos

# 41 στις 14/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Anatroph
Δεν τιθεται ζητημα αγαπης ή σχεσης. Ειναι απολυτα ξεκαθαρος στο οτι θελει το ιδιο που ειχαμε.Κι επειδη το πρωτο που τον ρωτησα ηταν αν βρηκε κοπελα, ξερω οτι γενικα δεν θελει σχεση αυτην την περιοδο και δεν ψαχνεται ουτε για κατι ελευθερο γιατι εχει εχει εστιασει στον εαυτο του και δουλευει τα ψυχολογικα του θεματα. Με μενα ειπε ειναι το απωθημενο που του εχει μεινει επειδη ημουν η δυνατη εμπειρια του

με κομπρεσερ δουλευει  τα ψυχολογικατου?

lamprand

# 42 στις 14/5/2019
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.361
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Mindthegap-

Μα δεν θυμαστε και τι εχετε γραψει..

xaxaxa... tromero   xaxa

Red_Season

# 43 στις 14/5/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.538

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Helenaki4

Βρίσκεστε σε λάθος θέμα ...τα μισογυνίστικά σας μπορείτε να τα διατυπώσετε στη «Σεξουαλικότητα» , υπάρχει ενεργή συζήτηση εκεί , στην οποια ελάμψατε δια της απουσίας σας (κοινώς την κάνατε μ ελαφρά ) όταν πλάκωσαν τα «βαριά πυροβολικά» .

Εφόσον τα θήλεα (ολα τα θήλεα στο τσουβάλι) κρίνετε οτι δεν πληρούν τας προδιαγραφάς σας , απευθυνθείτε σε άρρενα , ισως έχετε περισσότερη τύχη . 

Ρε το Χρηστάκη ...

Red_Season

# 44 στις 14/5/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Lena_7_
#23 Χρηστακη, πολλη παντοφλα πεφτει στο σπιτακι σας. Εκει να τα λες αυτα, αν σου βασταει. Εδω τζάμπα τα λες θεωρητικά. Αν γνώριζες τα εδώ, ουτε που θα σου περνούσε η ιδέα...

Όπα ρε μεγάλη, που κατέχεις και τα ενδο-οικογενειακά ζητήματα του κάθε άλφα- βήτα, Χι μέλους εδώ 

123xristos

# 45 στις 14/5/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 311

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Helenaki4

Εχεις πολυ κουράγιο βρε Αλυσίδα ! Εκτος από το σκεπτικό του , που δικαίωμά του να το διατυπώνει , είπε οτι τα 3.500.000.000 του πλανήτη θέλουν ξύλο ...

ε δεν υποφερεσαι!!

ξυλο αλλα στο κρεβατι οχι στα ορθια!!!

Lena_7_

# 46 στις 14/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.744
#44 Σωστά, εξω-οικογενειακά βαράμε τα στήθια μας σαν γορίλες και τις παλινδρομικες κινήσεις σαν μπαμπουινοι, για τα ενδο-οικογενειακα...λεξη!!!

agrotis53

# 47 στις 14/5/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.384

το ανοιξα και λιγουλακι στα κλεφτα , να μη λεω ψεμματα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Helenaki4

Μα βουλωμένο γραμμα διάβασες !!! 

Αρέσει στα μέλη vathianixtomenos, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

Red_Season

# 48 στις 14/5/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από Lena_7_
#44 Σωστά, εξω-οικογενειακά βαράμε τα στήθια μας σαν γορίλες και τις παλινδρομικες κινήσεις σαν μπαμπουινοι, για τα ενδο-οικογενειακα...λεξη!!!

Σοβαρά τώρα? Θα σας κάνουμε κοινωνούς και των προσωπικών (και οικογενειακών) μας θεμάτων? 

Είμεθα σοβαροί? 

Lena_7_

# 49 στις 15/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.744
#48 Περισσοτερο σοβαροί, απο αυτους που προτείνουν ξύλο...και οταν βλεπουν αντιδρασεις, το βαφτιζουν βιτσιο στο κρεβατι...αχμμμ...
Αρέσει στο μέλος jane_do

123xristos

# 50 στις 15/5/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 311

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Andreass66

Να ξερεις πως ολες θα πουν κατι συμφωνα με την τελευταια τους εμπειρια...δεν εχουν αποψη σφαιρικη και αντικειμενικη...υπομονη φιλε μου

ενα πραμα σαν τα χρυσοψαρα δηλαδη

jane_do

# 51 στις 15/5/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.266

Φαντάσου   να μην ήταν και  γυναικοκρατούμενο το φόρουμ, τι θα διαβάζαμε...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

tzoulia59

# 52 στις 16/5/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.894

εχω ακουσει απειρες φορες αυτη την χημεια στο ερωτικο κομματι ,,,

αμετρητες φορες ,,

αλλα απο γυναικες ,,

τις σχεσεις τις κραταει ζωντανες η καλη επικοινωνια ,,

κι οχι το καλο κρεβατι ,,

σε ψαχνει για σεξ ..ειμαι σιγουρη οτι η σταση σου του στελνει θετικα μηνυματα ,,,

ισως απο το παρελθον ,,λογω ελευθεριοτητος των ηθων ,,

μονο ελευθερο σεξ θελει παλι ,,το ιδιο λεμε ,,,τι δεν καταλαβες ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Anatroph
Ο Γιαννης ζηλευει πολυ. Γιατι ενω δεν ηταν κανονικη σχεση, ηταν αρκετα ιδιαιτερη στο ερωτικο κομματι και παντα υπηρχε ειλικρινεια. Δεν μπορει να μου κανει παραπονα για κατι ομως επειδη απο οταν ειπαμε οτι ειμαστε μαζι δεν του εχω δωσει κανενα δικαιωμα.

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Dimitrisssss777

# 53 στις 19/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ξυπνααα... έχασε το σιγουρακι τού και σε θέλει όποτε θέλει εκείνος... χαλοοουυυ

Angieeee

# 54 στις 24/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Συνέχισε τη ζωή σου κοριτσάρα μου, άσε τους κολλημένους πίσω σου κ αφού είσαι σίγουρη για τη σχέση σου προχώρα...

Dimitrisssss777

# 55 στις 8/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γελάω μαζί σου... έχεις πλάκα τελικά...σε σχέση αλλά αν κάτσει κάτι Γουάι νοτ...Τράβα γρήγορα στον δικό σου και να ματσαλιαζεσαι με εκείνου που είναι ειλικρινείς απέναντι σου

VASILIS53

# 56 στις 9/6/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 437

Επειδή είμαι ανεπίδεκτος μαθήσεως πρέπει να ομολογήσω ότι κάποιες έννοιες ακόμα και τώρα στα 57 μου δεν έχω καταφέρει να τις καταλάβω ή να τις χωνέψω. Μία από αυτές είναι και η διεκδίκηση. Διεκδικεί κάποιος ένα οικόπεδο που έχει από τον κακό γείτονα που θέλει να του το καταπατήσει αλλά μεταξύ των ανθρώπων τι σόι διεκδίκηση μπορεί να γίνει. Σε ένα ζευγάρι μπορεί να υπάρχει έλξη, έρωτας, αγάπη κλπ. Παύει να υπάρχει κάτι από αυτά έστω και μόνον στον έναν, πάει σχολάσαμε, game over. Τόση σπουδή να κάνουμε την ζωή μας κόλαση και να προσπαθούμε να ρίξουμε και τον άλλο μέσα; δεν το καταλαβαίνω. Και αυτό πάλι, μου κολάει ο πρώην ή η πρώην πολλές φορές για χρόνια ολοκληρα, είναι δυνατόν να μην μπορείς να τον βάλεις στην θέση του. Και μόνο που ασχολείσαι του δίνεις πόντους. Εδώ δεν υπάρχει το διαπραγματεύομαι μαζί του και του λέω πως δεν θέλω. Δεν ασχολούμαι τον ή την αγνοώ και όχι να κολακεύομαι κιόλας. Δηλώνω και πάλι ανεπίδεκτος μαθήσεως και μου αρέσει που δεν τα καταλαβαίνω αυτά τα περίπλοκα συναισθηματικά τερτίπια. Μπορεί να είμαι λάθος... 

Αρέσει στα μέλη nancy8, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

zooey

# 57 στις 14/6/2019
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 887
Αγαπητή θεματοθέτρια, το θέμα σου μου γεννά τις εξής σκέψεις:
α) τι συνιστά "κανονική" σχέση και τι "ελεύθερη"; Ολες οι σχέσεις από ελεύθερες ξεκινούν, το σεξ ή η φιλία αποτελούν την πρώτη κολλητική ουσία τους και στην πορεία εξελίσσονται.
β) αν είσαι όντως 23 ετών όπως γράφεις στο προφίλ σου, θες σχέση με συγκεκριμένη προοπτική και σοβαρότητα; Θεωρώ πως στην ηλικία αυτή, άλλα πράγματα θα έπρεπε να σε απασχολούν, όπως επαγγελμα, μόρφωση, οι φιλίες σου.
γ) Δεν μου άρεσε η δήλωσή σου ότι ο Γιάννης ζηλεύει. Αυτό δε χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση.

δ) Διαισθάνεσαι ότι ο Μάκης δεν ξέρει τι του γίνεται, αλλά ο Μάκης είναι για σένα ένα παράθυρο προς έναν ελεύθερο κόσμο κι απολαμβάνεις - και καλά κάνεις - τα λόγια και το ενδιαφέρον του. Ακου το μυαλό και την καρδιά σου κι ακολούθησε τον δρόμο στον οποίο, έχω την υποψία, ούτε ο Μάκης θα σε συνοδέψει, μα ούτε κι ο Γιάννης.

Decisive

# 58 στις 18/6/2019
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 58

Δε σε νοιάζει ο Μάκης, έγραψες όμως το κατεβατό για την άποψη κάποιων αγνώστων για την πάρτη του. 

Ο Γιάννης όλα καλά;
Αρέσει στο μέλος nancy8

nancy8

# 59 στις 19/6/2019
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 2
Αν έχουμε ανάγκη να κολακευτουμε, τότε ο κάθε Μάκης θα βρίσκει πρόσφορο έδαφος. Θα ήταν καλό να δουλέψεις λίγο με την προσωπική σου ανασφάλεια, γιατί αυτή τραβάει κοντά Μακηδες, και διώχνει Γιάννηδες. Πάντα η χαμένη θα είσαι εσύ, και όταν το καταλάβεις θα είναι αργά. Η προσωπική μας ανεπάρκεια φταίει πάντα. Όσο για τον Μάκη, κολακευεται, και θεωρεί τον εαυτό του έξυπνο που καταφέρνει να σε δουλεύει. Βοήθησε τον εαυτό σου πριν να είναι αργά.

Anatroph

# 60 στις 21/6/2019
author
Γυναίκα / 23 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 59

zooey # 57

Επαγγελμα και μορφωση τα εχω ολα τακτοποιημενα, σε ευχαριστω
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123