Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανασυνδεση

Σελίδα : 1

Denico2

# 1 στις 12/5/2019
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Επανασυνδεση

Γεια σας...ημουν με την κοπελα μου εναμιση χρονο σχεδον με πολυ εντονες στιγμες και πολυ ομορφα συναισθηματα... ερωτευτηκαμε και οι δυο πολυ και σχετικα γρηγορα... σε ολο αυτο το διαστημα ειχαμε τις βολτες μας τις εκπληξεις μας τις διακοπες μας που περασαμε και οι δυο στιγμες που δεν ειχαμε ξαναζησει...γενικα πιστευω οτι της προσεφερα πολλα πραγματα οχι σαν αγγαρεια αλλα επειδη μου αρεσε πολυ να βλεπω το φατσακι της χαμογελαστο και χαρουμενο...επισης και στο σεξουαλικο κομματι ταιριαζαμε απολυτως οποτε δεν ειχαμε καποιο ιδιαιτερο προβλημα εκτος απο καποιες μικροεντασεις και τσακωμους για βλακειες και ζηλια που δεν διαρκουσαν πολυ...τον φεβρουαριο επισης πηγαμε ενα τριημερο σε σαλε οπου πραγματικα περασαμε καταπληκτικα και προσωπικα δεν ειχα ζησει κατι παρομοιο...καμια βδομαδα μετα το ταξιδι, της αποκαλυψα κατι απο το παρελθον μου πριν τη σχεση μου με την συγκεκριμενη κοπελα το οποιο πηρε παρα πολυ ασχημα δημιουργωντας και καποια πραγματα στο μυαλο της με αποτελεσμα να μεγαλωσει και να διογκωθει η παρεξηγηση.. αυτο ειχε ως αποτελεσμα πριν 2 μηνες να μ πει οτι δεν μπορει αλλο γιατι της ερχεται στο μυαλο αυτο που της ειπα... μετα απο αυτο ζητησα να συζητησουμε κςι της εξηγησα πως ειχε γινει το γεγονος στο παρελθον με αποτελεσμα να ψιλολυσουμε την παρεξηγηση ομως ηταν καθαρα στο χερι της αν θα με πιστεψει ή οχι  και μ ζητησε χρονο..παραλληλα μου ειχε πει οτι την διεεκδικει και ενας αλλος οσο ειμαστε χωρισμενοι...για αυτο και τσακωθηκαμε και πανω στα νευρα της κ στον εγωισμο της μου ειπε οτι  διαλεγει αυτον και καποια αλλα σκληρα λογια τα οποια καταλαβα οτι ηταν πανω στα νευρα της καθως η συμπεριφορα της δεν εδειχνε οτι εχω σβησει απο μεσα της..την επομενη μερα την πετυχα τυχαια εξω με αλλον και ετσι αρχισα να απομακρυνομαι ομως εκεινη μ εστελνε μυνηματα για ακυρα θεματα και με εβλεπε να ειμαι ψυχρος απεναντι της.. τοτε ανεβασε στο ινσταγκραμ στορυ χερι χερι με αλλον... την επομενη μερα που την ειδα στη σχολη το επαιζα τελειως αδιαφορος και την εβλεπα που την πειραζε αυτο... μετα μ ζητησε να μιλησουμε και την ειδα πραγματικα στενοχωρημενη την πηρα μια αγκαλια και φιληθηκαμε με παθος οπου και της ειπα να παμε σπιτι μου να μιλησουμε γτ δεν της αξιζει να ειναι στενοχωρημενη...οταν φτασαμε σπιτι μ μιλησαμε κ καταληξαμε να κανουνμε ερωτα...καθολη τη διαρκεια εκλαιγε και οταν της ειπα οτι ακομη και κατι να παει να ξεκινησει αυτο που ειχαμε εμεις δεν πρεπει να σβησει κςι μ ειπε πως δεν την εχει αγγιξει αλλος...μετα απο αυτο το διαστημα που ειμασταν ετσι ξανααρχισε να μ φαινεται απομακρη ομως επειδη μ ειχε πει για χρονο δεν την πιεζα ουτε της εστελνα... και πριν λιγοτερο απο ενα μηνα μου εστειλε οτι της ελειψα και την επομενη μερα μου ειπε πως θα ηθελε να μιλησουμε και πως θα επρεπε να ξαναειμαστε μαζι στα κρυφα γιατι δεν με ηθελαν οι δικοι της για αυτο που ειχα κανει στο παρελον..

Μετα βγηκαμε για καφε και ειμασταν καλα και ελεγε οτι της ειχε λειψει ολο αυτο, οτι δεν εχει κανει τπτ με κανενα και πως εχει σταματησει να μιλα με οποιον μιλαγε και πως θα ηθλε να πουμε καποια πραγματα πειν ξαναειμαστε μαζι... οταν κλεισαμε στη σχολη για πασχα δεν μ μιλουσε και δεν ειχαμε βρεθει ολο το πασχα μεχρι που μια μερα την πετυχα με αλλον...εκει της ειπα οτι φερθηκε σκαρτα και παρολο που ηταν βολτα με αλλο μ μιλουσε για κανα 5λεπτο... εκεινη την μερα ξανασυναντηθηκαμε οπου και τσακωθηκαμε ασχημα κ ειπαμε βαριες κουβεντες ο ενας για τον αλλο, και πανω στην ενταση το στομα μ ακομπησε το δικο της πανω στο τσακωμο... εκεινη τη στιγμη της εδωσα και καποια πραγμαα που της ειχα παρει το πασχα ( ενα μαγιο και ενα βραχιολι με τα ονοματα μας και την ημερομηνια και μ ειπε οτι δεν μπορει να τα παρει ακομα και να θελει γιατι δεν θα μπορουσε να τα δεξξει στους γονεις της... πριν 5 μερες ξανα βρεθηκαμε κ μιλησαμε οπου με αυτα που της ειπα συγκινηθηκε και δακρυζε και οταν της ειπα πως βλεπω οτι με θες εστω κ λιγο ακομα και πως αυτο μου δειχνει το βλεμα σου μιυ ειπε πως αυτο ειναι δικο της θεμα και πως δν της ειναι ευκολο να πιστεψει αυτα που της ειχα πει..επισης ειπε πως τα συναισθηματα δεν αλλαζουν απο τη μια μερα στην αλλη. εκει την πηρα μια αγκαλια για να ηρεμησει και την φιλησα στο λαιμο.ομως ηξερα οτο βγαινει με τον αλλο ..και την επομενη μερα ηρθε σπιτι μου για να μιλησουμε ξανα και εκει δοκιμασε το μαγιο και το βραχιολι που της ειχα παρει και κυκλοφορουσε με το εσωρουχο μπροστα μμ.. εκεινη τη στιγμη την φιλησα ομως τραβηχτηκε και δεν το συνεχισα ολο αυτο... μ ειπε δεν θελει και φαινοταν σαν να ηθελε να δειξει τον εγωισμο της και εμενα μ φαινεται αναποφασιστη ομως την τελευταια φορα φαινονταν σαν να ηθελε να δειξει οτι ειναι πιο σκληρη...πολλες φορες επισης ειχε πει στο παρελθον οτι δεν θα τελειωσουμε τοσο ευκολα και πως πραγματικα θα ξανα καναμε κατι... το ιδιο μ ειπε και την τελευταια φορα οτι ποτε δεν ξερεις τι μλορει να γινει στο μελλον...εγω θελω παρα πολυ να την ξανακερδισω πισω γιατι πραγματικα χωρισαμε για μια παρεξηγηση κ μεχρι τοτε ειμασραν πολυ καλα...ειμαι πολυ ερωτευμενος μαζι της κ την θελω...ο αλλος βεβαια ειναι πιο γυμνασμενος και καμια 8αρα χρονια μεγαλυτερος μου.. πιστευω πραγματικα πως θα μετανιωσει καποια στιγμη ομως θελω να την εχω πισω γιατι πιστευω σε εμας

archagellos

# 2 στις 12/5/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.009

man ,

πρωτα απο ολα ...εισαι πολυ φλιαρος ...Τι κειμενο ειναι αυτο ρε αδελφακι μου ...
Δευτερον ...οπως περιγραφεις το θεμα ...κατι δεν μου κολλαει . 
Εισασταν καλα και περναγατε πολυ ωραια...κα ιτης ειπες κατι που ειχες κανει στο παρελθον ...και απο εκει αρχιζουν τα προβληματα ...και δεν σε θελουν οι δικοι της ...και να κουβεντες ...και ξανα κουβεντες ...και ξανα να μιλησετε ...και δωστου απο την αρχη ...
Τι συζητατε τοσες φορες ...ειλικρινα θα ηθελα να καταλαβω ...
Και εσυ ρε man ? τι πραγμα ειναι αυτο ?  Ο αλλος ειναι πιο γυμνασμενος απο εμενα ...Δηλαδη η κοπελα προσπαθει να ειναι μαζι με τον γυμνασμενο ?   
και την θες πισω ...και πιστευεις σε εσας ...και κουραφεξαλα ...
man , εαν δεν το εχεις παρει χαμπαρι ...η αλλη εχει αλλον ...και μαλιστα αρχισε να ψαχνεται απο την πρωτη μερα ...και απο οτι φαινεται σπαει και πλακα με τους ανθρωπους που γνωριζει ...
Τωρα εσενα αυτη η κοπελα με την συμεπριφορα που εχει δειξει σου αρεσει ? Και τι ακριβως σου αρεσει ?
Πιστευω οτι εχεις μετρησει λαθος τον εαυτο σου , εισαι απολυτα παθητικος ...και ολο θες να την περνεις αγκαλιτσα ...και η αλλη σπαει πλακα και μαζι σου και θελει να σε εχει στην τσιτα ...κανοντας πασαρελες με μαγιο μπροστα σου ...
Καβατζα σε θελει ...για την στραβη ...
Σε εχει κοψει οτι μαλλον εισαι Αγαπουλης ολικης και σε σερνει ρε ταλαιπωρε ...
Καλο θα ειναι να κατσεις μονο σου ...να κοψεις την οποια επικοινωνια μαζι της ...
Δαγκωσε τραπεζια , καρεκλες , κουφωματα ...χτυπα το κεφαλι σου στον τοιχο ...αλλα στην τυπισα μη ξαναγυρισεις ...
Καιρος να πας παρακτω ...και εαν την ξανασυναντησεις ,,,η την παρεις αγκαλιτσα ..Στειλτη στο Διαολο.

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida και σε ακόμα 7 μέλη.

tzoulia59

# 3 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.811

τι ηταν αυτο το τοσο σοβαρο απο το παρελθον που την ενοχλησε τοσο ,

κι αυτην και την οικογενεια της ;
ποσων ετων ειναι η κοπελα; 
εσυ 22; 
το οτι ο αλλος ειναι 30 δεν ειναι καλο σημαδι ,,,
οι πιτσιρικες συνεπαιρνονται απο τους μεγαλυτερους ,.κι εμπειροτερους αντρες ...
πιστευω οτι μια μερα θα σε ψαξει ξανα αλλα εσυ θα εισαι πολυ μακρια (συναισθηματικα )
μην την αφησεις ν απομακρυνθει ...και εμποδισε την να κοιμηθει με τον αλλον ,,,
παιξτα ολα για ολα 
ΤΩΡΑ ,,,
στηστην εξω απο το σπιτι της ,,κυνηγησε την μεχρι να την πεισεις ,,
πριν ψυχρανθουν τα συναισθηματα ,,,

Skorpina244

# 4 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 24 / Χήρα
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 22
Αγαπητέ δεν μπόρεσα να διαβάσω ολόκληρο το κείμενο σου...αλλά πιστεύω μπήκα στο νόημα...λοιποννν αυτά που σου λέει περί παρελθόν ότι και καλά κάτι την πείραξε που είχες κάνει κλπ κλπ να ξέρεις ότι κατά 95% είναι μαλακίες ...ο άλλος υπήρχε πολύ πιο πριν στη ζωη της...δεν λέω ότι σε κερατωνε αλλά όσο εισασταν μαζί πιστεύω πως φλέρταρε κ με το άλλο παλικάρι...κ με το που χώρισε με εσένα τσουπ άρχισε τα χερακι -χερακι με τον άλλον...σαν γυναίκα θα σου πω να αρχίσεις να τη γράφεις και όπου σε πάει...αστην αυτή να βγάλει το φίδι απ' τη τρύπα...προσπάθησε να την αγνοείς και συνέχισε τη ζωή σου αν τα φέρει η ζωή έτσι ώστε να είστε ξανά μαζί καλώς αν όχι καλοκαιράκι έρχεται (ούτε καν μας έχει ταράξει στη βροχή ) θα βρεις κάτι άλλο ..
Αρέσει στο μέλος archagellos

AlexLuckyCharm

# 5 στις 12/5/2019
author
Ανδρας / 51 / Χήρος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 308
 Εσυ πιστευεις αλλα αυτη γιοκ.Οσο πιο γρηγορα το παρεις αποφαση 
οτι σε δουλευει ψιλο γαζι, τοσο το καλυτερο για εσενα.
Τουλαχιστον να μην σου μεινει καμμια εμμονη μαζι της και στο μελλον αυτα τα ψυχολογικα που θα σου μεινουν επηρρεασουν τις μελλοντικες σχεσεις σου.
Μαζευε εμπειριες. Αυτο.
Δες το αυριο χωρις βαριδια απο το παρελθον.
Οπου φυγει φυγει. Ταχιστα.
Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

MadameShuShu40

# 6 στις 12/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.770

Αχ, αχ, αχ!!!

Τζάμπα πάνε τα σεμινάρια εδώ μέσα!!!

Έχουμε πει, έχουμε ξαναπεί και.ολο λέμε λεμε  και λεμε οτι το παρελθόν είναι παρελθόν.και μένει εκει.

Οσο το αναμοχλευουμε κάτι τέτοια καζιλικια παθαίνουμε!!!

Τς..τς...τς.

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida και σε ακόμα 7 μέλη.

Heptamer

# 7 στις 12/5/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 12.985

Παρακεταμολη των 1000mg  κανείς 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Nikola-s και σε ακόμα 3 μέλη.

agrotis53

# 8 στις 13/5/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 693

οκ δε λεω ,, δεν λεω , βιογραφικα χρειαζονται,, αλλα τοση φλυαρια , χωρις ουτε ενα στοιχειο ουσιας μεσα, ,,,τι στο καλο εκανες στα 19 σου , που και οι γονεις της δεν θελουν να σε δουν?και αυτη ψυχραθηκε τοσο, ... μη μου πεις μονο οτι ειχες παει με αλλη γυναικα πριν τη γνωρισεις, μονο αυτο μη πεις... για να δουμε τι θα διαβασουμε αλλο εγω , για να δουμε...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, MadameShuShu40 και σε ακόμα 5 μέλη.

Heptamer

# 9 στις 13/5/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 12.985

Δανικο, αγορι μου...

Το ζουμί της υποθέσεως είναι πως... 

... οτι είχες με τη μικρή απλά τελείωσε... έκανε τον  σύντομο (και ρηχο) κύκλο του,  όπως γίνεται  στις ηλικίες σας. Μην το σκοτιζεις πράμα.

Προλαβαίνεις να αγοράσεις νομίζω μαγιό και βραχιόλι για την επόμενη. Βρες την όμως πρώτα. 

Ευκολακι στην ηλικία σου... 

Υποψιν;-)

Αρέσει στα μέλη alisida, AlexLuckyCharm

alisida

# 10 στις 13/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 4.497

#1:εμενα μ φαινεται αναποφασιστη

...σωστη παρατηρηση  

Τι κανουμε με τους αναποφασιστους ανθρωπους ??

Η αποφασιστικη φατσουλα θα προτεινε να την αφησεις την κοπελα να αποφασισει ..

.Και ν αποφασισεις κι εσυ να βρεις μια αλλη κοπελα πιο αποφασιστικη..

.Η...αποφαση ειναι δικη σου

Αρέσει στα μέλη archagellos, COSTAS42

Enikos

# 11 στις 13/5/2019
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 17.927

Εκει που βασταγες το μαγιω και τα καθρεφτακια...

Και τσακωνοσασταν με βαρεα λογια...

Και ακουμπησε το στομα σ στο δκο τσ...

Σε λυπηθκα...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

Dimi63geor

# 12 στις 13/5/2019
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χολαργός
Απαντήσεις: 7
Σας το χω ξαναπεί!! Όλα για τα λουλούδια μας!! Τις γυναίκες!! Συμφωνώ με φίλο αγρότη!!

Sourya

# 13 στις 13/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Απαντήσεις: 3.149

Εμενα μου αρεσει που μαθαινω καινουργιες λεξεις εδω μεσα. Τι εστι καζιλικια;

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από MadameShuShu40

Αχ, αχ, αχ!!!

Τζάμπα πάνε τα σεμινάρια εδώ μέσα!!!

Έχουμε πει, έχουμε ξαναπεί και.ολο λέμε λεμε  και λεμε οτι το παρελθόν είναι παρελθόν.και μένει εκει.

Οσο το αναμοχλευουμε κάτι τέτοια καζιλικια παθαίνουμε!!!

Τς..τς...τς.

Αρέσει στο μέλος MadameShuShu40

MadameShuShu40

# 14 στις 13/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.770
Εκ του καζου προερχόμενη η λέξη, στα μέρη μας την λέμε!!!
Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

lollipop123

# 15 στις 13/5/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 340

Ρε παιδια γιατι τετοια σεντονια ???

οριστε , τωρα , θα χασω την υποθεση 
εχω και στραβομαρα 

Αρέσει στα μέλη Skorpina244, Mindthegap-

agrotis53

# 16 στις 13/5/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 693

τριτη φορα το λες ξεκαρφωτα , μπα δεν ισχυριζομαι ολα για της γυναικες, με τιποτα δεν ισχυει για μενα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Dimi63geor
Σας το χω ξαναπεί!! Όλα για τα λουλούδια μας!! Τις γυναίκες!! Συμφωνώ με φίλο αγρότη!!

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Hepatica

# 17 στις 14/5/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 13
Γραψιμο θέλει κ πληρη αδιαφορια. Να εξαφανιστεις...κ αστην να κανει οτι γουσταρει. Τουλαχιστον δεν θα γινεται αυτο το παιχνιδι που σας φθείρει κ τους 2. Να παρεις απόσταση ωστε να δεις τα πράγματα πιο καθαρα κ πιο ηρεμα. Τι το σοβαρο πια ηταν αυτο που της ειπες κ που την πειραξε τοσο? Μπορει να εχει κ δικαιο αναλογα με την βαρυτητα του αλλα γιατι να μην εχει κ αδικο?
Αρέσει στο μέλος Denico2

Andreass66

# 18 στις 14/5/2019
author
Ανδρας / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.113

Για να εχουν δουλεια οι μεταφραστριες του φορουμ

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από lollipop123

Ρε παιδια γιατι τετοια σεντονια ???

οριστε , τωρα , θα χασω την υποθεση 
εχω και στραβομαρα 

Αρέσει στο μέλος lollipop123
Η αληθινή ευτυχία βρίσκεται στις αναμνήσεις και στις ελπίδες.

lollipop123

# 19 στις 15/5/2019
author

Μήπως να ξεκολλούσες λίγο ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Andreass66

Για να εχουν δουλεια οι μεταφραστριες του φορουμ

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

lollipop123

# 20 στις 15/5/2019
author

Aφου ηταν παρελθόν γιατί μίλησες γι αυτό ???

Ήταν ???
Ή μήπως όχι ???
Σκέψου ...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε