Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

To νου σας!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

marie_la_journaliste

# 41 στις 16/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 404
'Aρεσαν+: 0%

Αγαπημενο.

https://www.youtube.com/watch?v=Ybskcs4M5XM

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από agaph40
Κωνσταντίνος Καβάφης
Όσο μπορείς
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστονόσο μπορείς:
μην την εξευτελίζειςμες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.
Μην την εξευτελίζεις πηαίνοντάς την,γυρίζοντας συχνά κ' εκθέτοντάς τηνστων σχέσεων και των

συναναστροφώντην καθημερινήν ανοησία,ως που να γίνει σα μια ξένη φορτική.

Αρέσει στα μέλη Konstantinos__73, peripli

lollipop123

# 42 στις 16/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι έγινε , έχασες το χιούμορ σου καλέ ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από marie_la_journaliste

μπορεις να μου πεις σε παρακαλω σε τι με βλαπτει το φβ;

ε;

peripli

# 43 στις 17/5/2019
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.754

Χαιρετε καλε. Τί γινεται, παλι κοντζεστιον, συνωστισμος, ενεκα οι εκλογες.

Μη βιαζοσαστε. Το οτι δεν γραφω αμεσως κλπ, ειναι οτι οταν εισαι στο δρομο, αστεγη, και φτιαχνεις σπιτι με την ψυχη στο στομα, με βαρυ χειμωνα κι εχεις φαει τον αμπακο της αρκουδας...εμ, καποια στιγμη που "σφιγγει", τρεχεις και δε φτανεις! Δεν προκαμεις να γραψεις.  Δεν ειναι οτι αγνοεις.
Οσοι με ξερουν,και δοξα τω Γιαραμπι ειναι αρκετοι και καλοι, ξερουν πως αστειευομαι και κανω χιουμορ, πλακα, πειραγματα, αστεια και γελιο, προπαντός!
Ε, ναι ειμαι εξωκαρδια...και η καρδια μου μονο κι ο Θεος, παρεα με τους φιλους, ξερον τί...περναω...
Επεξεργαζομαι στο λαϊκισταν ειναι για μενα και τα κολληταρια μου, το "βγανω περα", "τα καταφερνω", τα "αντιπαρερχομαι" τα ηλεκτρονικα κοινωνικα, τα "κουτσοβολευοω" ωρε αδερφια, εχω δηλωσει γκαγκα περι της τεχνολογιας, και δεεε μου λειπει τιποτα χωρις μεσαντζερια, φατσαμπουκια και βαϊμπερια, ουτε καν κινητο συγχρονο δεν εχω!
Τα παιδια μου ειναι μεν περι των τοιουτων, τους εχω ομως εξηγησει οτι τοσο μου χρειαζεται, οχι παραπανω!
Αυτο ηταν ολο...! 
Η κυρια των εςες βιαστηκε να γραψει οτι σας δουλευω, και μια που εγω ετρεχα και δεν προφταiνα, καθως το καταλυμα που εχω δεν μπορει να με φιλοξενησει αλλο...εσεις καλα μου παιδια (2 συγκεκριμενα απο σας) σπευσατε να βρειτε Σταυρό, καρφια, σχοινια, Ιουδαιους και εισαγγελικες ετυμγοριες προς καταδικης της "χρυσομυγας"!

Και ψεμματα δε λεω, και δεν υποτιμω κανεναν και δεν κοροϊδευω κανεναν και δεν με απασχολει και κανεις!
Μονο οι "δηλωμενοι" φιλοι με απασχολουν...οχι τα ποντικια που τρεχουν πριν το ναυαγειο...για κολεγιά φιλων μιλαμε!!
Οπερ, την επατηκατεν αδερφια...πουθενα δολος, φθονος, εμπαιγμος ή ψευδος. 
Τα περι αγαπης δεν ισχυουν μονο για το Πασχα, για μενα ειναι μονιμη και αιατη ¨νοσος". Και στο εδω θεμα πρυτανευει το να εχουμε το νου μας, γενικα!  Μολις επαληθευτηκε η θεματαρα της Μαριως!
Σαβαρα μου ευχαριστω, η τζαματη σου ειλικρινεια τα σπαει! Επισης μερσω και τα αλλα φιλαρακια.
Ενικε δεν τρεχει τιποτα, ουτε και με νοιαζει κιολας! Οπως το εγραψες για σενα: Mea culpa, τα μεα  σου και τα σεα μου, ολ τουγκεδαααρ...ολα καλα!
Καλο ειναι να μην σπευδουμε για συμπερασματα. Ο τροπος γραφης μου ΔΕ θα αλλαξει!!!
Συνεχιστε με το θεμα, μην της το χαλασουμε της κοπελας. Καλη σας ανα-παυση.  

Αρέσει στο μέλος Sourya

Lena_7_

# 44 στις 18/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#65 Θα το εβαφα και γω παρδαλι, αλλα που να το βρω; Μαυτα που διαβαζει, μεταναστευσε στο ναυαγιο!
Αρέσει στο μέλος Enikos

Lena_7_

# 45 στις 18/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#65 :> :> :> :> :> Μη, θα γίνει σημα κατατεθέν του φορουμ, οπως παει!
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 46 στις 18/5/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.080

Ποιο #65 καλε?...

Ναυαγεισε!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Lena_7_
#65 :> :> :> :> :> Μη, θα γίνει σημα κατατεθέν του φορουμ, οπως παει!

peripli

# 47 στις 18/5/2019
author

Με την αδεια της διαχειρισης θα βαλω το ακολουθο ως ενδειξη ευγνωμοσυνης για την ακεραιοτητα και εντιμοτητα της συνδικτυας, της οποιας το αισθημα δικαίου ξεχειλιζει!!!

(Αφορα την Παρασκευη 17/05/2019 και αναφερεται σε ασχολιαστη επιθεση στο ατομο μου περι της λεξεως "επεξεργαζομαι" αναφορικα με το οτι δεν εχω φβ, μεσσεντζερ, βαϊπερ κλπ αλλα μια χαρα τα καταφερνω και χωρις αυτα. Η διαχειριση -μαλλον- ειδε και διεγραψε ασχημα ποστ που εγω ουτε καν προλαβα να δω, και ευχαριστω γι'αυτο! )

~~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~~ 

sAvArA                                                                                             12.21 #48

<Γυναίκα / 54 / ΕλεύθερηΝ. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα

#44 εως και #47
 Επειδη εχω γνωρισει την peripli 
 και ειναι ανθρωπος "εξω καρδια", 
 δεν μου αρεσει η προσπαθεια , 
 του παίρνω συγκεκριμένα λογια και επιχειρω .. 
 μεχρις πτωσεως την αποδομηση Της... 
 Ειναι απανθρωπο-ανεντιμο και αηδιαστικο... 

Αρέσει στα μέλη peripli, Sourya και σε ακόμα 2 μέλη. Μου αρέσει -   >>

~~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~~ 

Ευχαριστω Σαβαρα.    Καθως και τα υπολοιπα φιλαρακια.

Συνηθιζω να κοιτω στα ματια, να λεω ευπρεπως αλλα αβιαστα τη γνωμη μου και να σεβομαι τους παντες. Δε λεω ψεμματα, δε διαβαλλω, δε δουλευω-κοροϊδευω κανεναν, δεν αδικω και δεν επικρινω κανεναν. Δικαιωμα σας να γραφετε ο,τι θελετε.

Συνηθιζω να φωτογραφιζω ολα τα ποστ.
Καλο ειναι καποιος να κοιτα πισω απο τις λεξεις.
Ευχαριστω και τη διαχειριση για το δικαιωμα του ευπρεπους διαλογου!
Δικαιωμα της να αφαιρει οτι θεωρει πως ρυπαινει το χωρο!

Με αγαπη σε ολους.   

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Lena_7_

# 48 στις 18/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#46 Deep gia deep, down town;;; (του σαιντ δεν σκων σκετα ιγγλεζκα, μόνο αλαμπουρνεζκα )
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 49 στις 18/5/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Επειδη με αναφορες-καταγγελιες, στις απαντησεις που προκαλουν τα γραπτα σου...

Δεν υποστηριζεται το μπολντ παρακατω...

Ποτε η δικαιοσυνη χαρακτηριζεται ως τετοια?...

Οταν καταγγελουμε τις συζητησεις, στις οποιες δεν μπορουμε να σταθουμε απεναντι στα λογια μας τα ιδια?...

Τεχνητη νοημοσυνη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από peripli

Δικαιωμα σας να γραφετε ο,τι θελετε.

Αρέσει στα μέλη Thanos_K_, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Lena_7_

# 50 στις 18/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#49 Επιτέλους, μια πληρωμένη απάντηση!!! Συγχαρητήρια!!!
Αρέσει στο μέλος Enikos

peripli

# 51 στις 18/5/2019
author

(Το νου σας ειναι το θεμα).

Φουρτουνιασε η θαλασσα κι ο ανεμος σφυραει, μελτεμι μεσημεριανο κι η αμμος θα μας φαει, . . . εβγηκε απαγορευτικο το πλοιο δε θα δεσει, ας ευχηθουμε στον καιρο ποτέ του να μην πεσει. . . !

https://www.youtube.com/watch?v=dASZrDgIRrI       

Ταδε εφη η Κριστι Στασινοπουλου!!!   

peripli

# 52 στις 20/5/2019
author

Εχεις απολυτο δικιο!

<< πληρωμενη! κυριολεκτικως!>>...με δοσεις...

...και η καρτα αδεια...ακυρη!!!   

Μπορει να γραφουμε ο,τι θελουμε αλλά φρονουμε να ειμεθα αξιοπρεπεις και με σεβαστικες εκφρασεις, οχι προσβαλλοντας, θιγοντας, και εξευτελιζοντας ανθρωπους που δε γνωριζουμε το βεληνεκες τους παρα μονο απο οσα γραφονται...

Επισης δε βριζουμε και δεν παρομοιαζουμε με ο,τι βδελυρο μας ερχεται κατακουτελα!

Δεν αγνοουμε το κυρος και την αξιοπρεπεια του συγγραφοντος, και εαν ασχημονουμε προσβλητικοτατα, απλως αποδεικνυουμε την ποιοτητα μας κρυπτομενοι πισω απο το ερμο το φορουμ!!!

Τί???  Δεν ειν ετσι...???

Οσο για τις "αναφορες", ας κανουν οι δηθεν παραπονουμενοι φλας μπακ σε ο,τι εχουν ξεβρασει εναντιον των παντων, δεν αφηκαν κανεναν παραπονουμενο εδω και 10 χρονια τωρα!!!

Εαν καποιος εκφραζει αντιδραση, ας κατσει να ψαξει να βρει πώς εδρασε!

Η δραση ανα τους αιωνας φερνει αντιδραση! Κοινως ολες οι πραξεις εχουν αντικτυπο, εξ'ου και οι νομοι...αλλα ποιος τηρει τους νομους?

Κι αφου εδω ειναι η εξω κοινωνια σε μικρογραφια, τοτε λογικο να υπαρχουν και εδω οι ιδιοι νομοι και οι ποινες που βαζει ο νομοθετης...εκει εξω νομοθετει η κοινωνια...και εδω μεσα ο ιδιοκτητης!!!

Αντιρρηση...? Τα παραπονα σας αλλου!!! Με αγαπη παντοτε, αλλα το δικιο μου! ! ! ! !   

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Lena_7_
#49 Επιτέλους, μια πληρωμένη απάντηση!!! Συγχαρητήρια!!!

Αρέσει στο μέλος Heptamer

Lena_7_

# 53 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#52 Περιπλι, πρωτον δεν επιτρέπω να αλλοιώνεις καμμία από τις 5 λεξεις που εγραψα. Το πληρωμενη εχει την έννοιά της αποστομωτικης και ευστοχης απάντησης ...στο πανελληνιο...Μια απαντηση, που αυτός που την προκάλεσε, προπληρωσε γι'αυτήν ακριβώς στο αντίτιμο της. Δευτερο και κυριοτερο, δεν επιτρέπω σε κανέναν, να χρησιμοποιεί ως παράθεση το όνομα μου, για να πει αυτά που θέλει να πει, σε κάποιον άλλον. Απευθυνσου ευθεως εκει που θες να τα πεις. Να μην επαναληφθεί σε παρακαλω.
Αρέσει στα μέλη peripli, Enikos

equinox_

# 54 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.013
με αυτη την απορια θα μεινω:
γιατι μας ποναει οταν το κανουν σε εμας,
και οχι,
οταν εμεις,
χτυπαμε ανελεητα; ε;
Αρέσει στα μέλη Thanos_K_, Sourya και σε ακόμα 1 μέλος.

peripli

# 55 στις 21/5/2019
author

Θεματοθετρια Μαρια, σε ποιο ρεπορταζ εισαι? Εισαι εδω?

Οντως χρειαζεται νους για να μην σε μεταβαλλουν απο ανθρωπο σε "πραγμα".

Οντως χρειαζεται νους για να μην αγαπας τα πραγματα πιο πολυ απο τους ανθρωπους!

Οντως οι ρολοι αντεστραφησαν!

Οντως οι ανθρωποι μεταλλαχτηκαν!

Οντως οι ανθρωποι χρησιμοποιουνται ως πραγματα-αντικειμενα!

Οντως τα πραγματα αγαπωνται σαν ανθρωποι και γεμιζουν ματαιοδοξια ολους οσοι τα κατεχουν!

Οντως σημερα ο κοσμος βρισκεται σε χαος!

Το νου σας! (λεει η Μαρια)

Το νου μας! (τον εχουμε) 

Αρέσει στα μέλη marie_la_journaliste, Red_Season

Enikos

# 56 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Φλας μπακ . . . . οπως λεμε και στην κατω Παναγιτσα . . .

Ειμαι 12 χρονια στον χωρο...

Εχω κανει αναφορες, σε ατομα τα οποια προκειμενου να "σταθουν" απεναντι μου, χρησιμοποιουσαν προσωπικα μου στοιχεια...

Η διευθυνση ξερει ακριβως τι λεω...

Απο την στιγμη που διορθωσαν την συμπεριφορα τους αυτοι οι τυποι, επαψε να υφισταται αιτια αναφορας απο μερους μου...

Θεωρω πως ο μονος λογος για αναφορα ειναι η κουβεντα για προσωπικα στοιχεια και η δημοσιοποιηση θεματων που ο κατοχος τους δεν εχει αποκαλυψει ο ιδιος, ουτε και προτιθεται να κανει...

Τωρα...

Στο εν λογω ποστ μου που χαρακτηριστηκε "πληρωμενη απαντηση", παλι σκοπιμως εγινε παρανοηση...

ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΗΚΑ...

Μιλησα για το πως εκτιθεται καποιος απο τα ιδια του τα λογια-εργα και την ανακολουθια τους...καθαρα και ξαστερα...

Αλλα αν δει κανεις αυτο το κειμενο και ολα οσα γραφει η Περιλυπη, θα το διαπιστωσει αυτο και οχι μονο...

Η αξιοπρεπεια καποιου, η διαφυλαξη η και η καταπατηση της, ειναι ακρως προσωπικη μεριμνα...

Σε οτι αφορα ενα φορουμ δε, ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα διοτι εκφραζομαστε με τον γραπτο λογο...

Ειναι η μορφη του λογου η οποια αποτυπωνεται. Ως αποτυπωμενη δε, δεν αναστρεφεται με λογοπαιγνια και δεν ειναι δυνατον να την "λαστιχοποιησουμε" (εκ των υστερων) αναλογα τις αντιδρασεις των αναγνωστων...

Η δε λαστιχοποιηση μετα την "γκαφα" περιεχει λεξεις οπως ..."αξιοπρεπεια,  σεβαστικες εκφρασεις, προσβολη, θιξιμο, εξευτελισμος, βεληνεκες, κυρος " κλπ κλπ

Ο καθ' υπερβολην πλεονασμος οταν μας πιανουν στα πρασα δηλαδη...

Κλεινω με αυτο...

Μην μεταχειριζεσαι την αξιοπρεπεια ως αντιδοτο σε αναξιοπρεπειες...

Καλο ειναι παντως που γνωριζεις (ως φραση) τα περι δρασης και αντιδρασης...οταν τους "δουλευεις οοολους", θα σε κατεβασουν απο αυτη την επαρση οι "οοολοι"...

Και εις ανωτερα...

Αρέσει στα μέλη Thanos_K_, peripli και σε ακόμα 2 μέλη.

Lena_7_

# 57 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Ο νους χρειάζεται γενικότερα, κυρίως για να τον απασχολείς με χρήσιμες σκεψεις. Όταν δουλευει αποκλειστικά, για να την λες και μόνο δεξιά και αριστερά σε μόνιμη βαση, ολες οι ανεφάρμοστες διδαχές είναι περιττές.
Αρέσει στα μέλη Thanos_K_, peripli και σε ακόμα 2 μέλη.

peripli

# 58 στις 22/5/2019
author

Αντε κι απ'τη νυστα μου εκανα το παθητικο-θετικο.

Pathetic Resistance του σχωρεμενου Γκαντι...κατι τα μεσανυχτα, κατι η νυυυστα...κατι η Περιλυπη, εγω δλδ...αστερισκους εβλεπα...και εξακολουθω...

Στον υπνο μου σηκωθηκα να δω τί εγραφα οταν κουτουλαγα...

Θα ζωντανεψει ο σχωρεμενος ο Γκαντι και με παρει στο κατοπι...  

Enikos

# 59 στις 22/5/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειναι πολυ πρωι για να σε συγχιζω παλι...

Δεν σου φτανει που πεταγεσαι απο το κρεβατι μεστηνυχτα, να διορθωσεις τα γραπτα σου?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από peripli

Διακρινω ταραχη.. . .  ..."αξιοπρεπεια, σεβαστικες εκφρασεις, προσβολη, θιξιμο, εξευτελισμος, βεληνεκες, κυρος"

Μια χαρα!

Χαιρομαι που τα εμπεδωσες συναδελφε, αντε βρε...και εις ανωτερα...τί μονο 12 χρονια? 

Και στα 100!!!
Εγω παντως δεεεν χαμπαριαζω. Ουδεναν πλην εαυτου εξεθεσα! Ουτε προκειται να αποχωρησω καθως κανεναν δε θιγω. Εδω παρεουλα...να πινουμε σαλεπι!

Γεια σου Ενικουλη, δοκτορα και αρχοντα του χωρου! Φρεσκαρισε ο καιρος, ερχεται πουσι...τοπο στα νειατα, νεο αιμα, δε βαρεθηκες καλε πανω στη Βιμανα...οχουου...γελα λιγακι...σου παει! Ναιαι!!!   

(Πολλα ταξιδια στην Ανατολη η Περιλυπη...εξασκηθηκε στην Iωβειο Υπομονη...Possitive Resistance...ετσι το λενε στην Ινδια=Μαχατμα Γκααντι).    Wakarimasu ka?  Arigatou gozaimasu...

Αρέσει στα μέλη peripli, Lena_7_

peripli

# 60 στις 22/5/2019
author

Αντε καλε. Δε με συγχιζεις καθολου.

Σημασια εχει οτι γελασες. Με εβγαλες κι απο το κοπο να ξαναγραφω. 
Σου ειπα, γελα, καλυτερα με γελιο.Το φορουμ ειναι γνωση και επαφες. Αντε bye να κοιμηθω λιγο και εργαζομουν εχτες ως αργα.   

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε