Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Παντρεμένος με τη πεθερά μου

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Andreass66

# 21 στις 14/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αν δεν είχατε και εμάς τους άντρες με τα σορτσάκια...δεν φοράω παντελόνια όπως λες...με ποιον θα ασχολιοσουν για να αισθάνεσαι ανώτερη;

Αλλά δεν μπορείς να μη πεις τη τελευταία λέξη...σε πιάνει μια έξαψη και σένα και την άλλη στα ... δάχτυλα... συνέχισε...την αγόρευση.

Skorpina244

# 22 στις 14/5/2019
author
Γυναίκα / 25 / Χήρα
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 22
'Aρεσαν+: 0%
Γενικά σαν χαρακτήρας πως είναι η γυναίκα σου;έτσι λειτουργεί σε όλα τα θέματα με τόση απάθεια;;; Την πεθερά σου αστη στην άκρη...οκ δεν σε χωνεύει και το δείχνει...η γυναίκα σου τι κάνει;;; Αν υπολόγιζε το γάμο σας θα της έβαζε μυαλό... Είναι δυνατόν τόση απάθεια;;; Σε λίγο θα τη βάλει και στο κρεβάτι σας ...και δεν το λέω καθόλου για πλακα...εδω έχει άποψη για το σκυλο ...ημαρτον Παναγία μου...αν δεν υπερβάλεις τα πράγματα είναι σοβαρά και πρέπει να κάνει κάτι ΧΘΕΣ...βαλτη κάτω τη γυναίκα σου και μιλά της ξεκάθαρα...και λίγο σκληρά θα έλεγα...δεν είναι κ κάνα μωρό φανταζομαι ωστε η μάνα της να έχει άποψη αντί για αυτήν ...σε ότι αποφασίσετε κομμένες οι αποψεις της μανουλας ...το ζευγάρι είστε εσύ κ αυτή...όχι και η μανούλα μαζί ...ήδη άργησες και να δω πως θα το αλλάξεις αυτό...ξεκινά από τώρα...

wish_

# 23 στις 14/5/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.048

Λογικά αυτή η πεθερά αν δεν έκανες για την κορη της με τετοια επίδραση που έχει σε αυτην δε Θα σ άφηνε να την πάρεις!δεν ξέρω τι έχει σκεφτεί για σένα...τι δουλειά κάνεις η τι προσφέρεις στην κόρη της!Εσύ πως την γνώρισες?δεν έδειχνε τέτοια σημάδια στην αρχή η τα έβλεπες κ απλά δε σε προβλημάτιζαν τόσο?

η κατάσταση δε θ αλλάξει κ φταιει κ η γυναίκα σου.δουλευει?από εκεί πρέπει να ξεκινήσεις,να της δώσεις να καταλάβει ότι πρέπει να ναι πιο ανεξάρτητη σαν προσωπικότητα κ ότι θα πρέπει να παίρνει μονη αποφάσεις.δε γίνεται να ξέρει ότι πούλησες το αυτοκίνητο στους δικούς της αλλά δεν πήρες μια,προφανώς θεωρεί ότι όλα της οικογένειάς είναι δικά τους κ δεν υπάρχει λόγος να πληρώσει κανείς για κάτι.

Δωσε λίγο χρόνο στην τρέλα που περνάς αλλά βάλε όρια,πχ. Πάρε μια φορά το τηλ απ' τα χέρια της κ κλειστό,κ μην δείξεις θυμωμένος απλά δώσε εσύ λύση στο θέμα της η να σκεφτεί να δώσει μόνη η στην τελική φίλα την ,πηγαίντε κάπου μακριά αλλά πρόσεχε,τέτοια κατάσταση δεν αντέχεται μια ζωή κ αν κάνεις παιδιά την έκατσες.σε κόβω να χάνεις και το σπιτάκι σου και ότι έδωσες άλλο γιατί θα σε βάλουν να τα γράψεις στο παιδί.

Αρέσει στο μέλος Skorpina244

Lena_7_

# 24 στις 14/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#21 Εγώ ως ταπεινή και κατηγορούμενη, δεν θα μιλήσω. Θα τα πει ολα...η αααλληηη... . https://youtu.be/rXBJZ5EB390
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

Lena_7_

# 25 στις 14/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Για αυτές τις περι-πτωσεις, ενοικιαζόμεν και τον Τρυφωνα, το λιοντάρι της Πλατανιας https://youtu.be/CoXrNgusFuU (συνεχιζεται...)
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Enikos

Red_Season

# 26 στις 14/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Andreass66

Αν δεν είχατε και εμάς τους άντρες με τα σορτσάκια...δεν φοράω παντελόνια όπως λες...με ποιον θα ασχολιοσουν για να αισθάνεσαι ανώτερη;

Αλλά δεν μπορείς να μη πεις τη τελευταία λέξη...σε πιάνει μια έξαψη και σένα και την άλλη στα ... δάχτυλα... συνέχισε...την αγόρευση.

Αποικιοκρατικού τύπου σορτς φοράς Ανδρέα? 

marie_la_journaliste

# 27 στις 14/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 634

εδω βλεπω μια μεγαλη ευκαιρια

αν ειναι ετσι τα πραγματα βαλε τη γυναικα σου να αποφασισει με ποιον θελει να ζει...Παρε το καπελακι σου για μερικες μερες και κοπανα την  και βαλτην καποια ορια...Αν σ αγαπαει θα σκεφτει λογικα...αν δε το κανει φυγε/Αργα η γρηγορα θα φυγεις καντο οσο πιο νωρις γίνεται για να γλυτωσεις...εκει μπροστα μπορει να σε περιμενουν τα καλυτερα που αν δε το αποφασισεις δε θα τα ανακαλυψεις ποτε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Marios_sfa

Καλησπέρα.

Είμαι παντρεμένος ενάμιση χρόνο και έχω πρόβλημα με την επίδραση της πεθεράς μου στη γυναίκα μου.Ότι και να κάνει πρέπει να πάρει συγκατάθεση,από τα μικρά καθημερινά μέχρι και τα μεγάλα. Και αυτή ανακατεύετε συνεχώς και σε πράγματα χωρίς να ζητήσουμε γνώμη.Παραδείγματα:Τι να φορέσει στην Ανάσταση.Αν θα πάρουμε σκύλο. Τι έπιπλα να πάρουμε ,που θα τα βάλουμε, τι αμάξι να πάρουμε,τι να κάνει τα μαλλιά και κάθε μέρα κάτι καινούριο..."Ε, εντάξει" θα πεις. Δεν είναι έτσι. Το πράγμα είναι στα όρια της παράνοιας.Εγώ δεν θέλω να ανακατεύετε,της το έχω εξηγήσει και αυτής και της γυναικας  μου αλλά η κατασταση συνεχίζεται. 1.Τις προάλλες την έπεισε να πουλήσει το σπίτι που είχε μαζί με τον αδελφό της από το παππού της  και να μοιραστούν στα τρία τα χρήματα.Δεν της έδωσε Φράγκο για να μπορεί αυτή να διαλέξει το σπίτι που θα πάμε να μείνουμε, χωρίς να το έχουμε αποφασίσει εμείς τι θα κάναμε εμείς τα λεφτά αυτά.2.Οταν πουλουσαμε το αμάξι είπαν πως το ήθελαν αυτοί και θα μας έδιναν τα χρήματα σε ένα μήνα(1500€). Πέρασαν 2.5 χρόνια.3.Στον γάμο μας κάποιοι συγγενείς τους δώσανε χρήματα για εμάς σαν δώρο(2500€) και είπαν πως δεν θα μας τα δώσουν τελικά.4. Οι γονείς μου μας δώσανε ένα σπίτι και είπε πως είναι τσιγγουνιδες γιατί δεν μας δώσανε λεφτά να πάρουμε και έπιπλα.Με αποτέλεσμα να μην μιλάει η γυναίκα μου στους δικούς μου(εντολές εκ πεθερας).Και η λίστα συνεχίζεται αλλά δε φτάνει το forum.Το θέμα είναι πως έχω μεγάλο πρόβλημα που η γυναίκα μου δεν θέλει να δει μπροστά της και της δίνει πάτημα,οι καυγάδες μας είναι καθημερινότητα και η ζωή μου είναι μαρτύριο.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Enikos

MadameShuShu40

# 28 στις 14/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αντγε

Για  σένα το γγάψε το άσμα ο Χάγης Κωστόπουλος??

https://youtu.be/KPAemig6_ZE

Ash-11

# 29 στις 15/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ακόμα κι αν δεΝ σε θέλει η πεθερά σου..
κι αν ανακατεύεται κι αν σε "κλέβει"
κι αν σε κακοκαρδίζει ή κι αν σε ραπίζει πού και πού...
Μην ξεχνάς.. είναι η μάνα της γυναικός σου...!!

https://www.youtube.com/watch?v=cw6HGair0XU

Hrakleitos3

# 30 στις 15/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
έρχεται το αφεντικό στη δουλειά κατά τις 4 το μεσημέρι και βλέπει τον υπάλληλό του να δουλεύει σαν το μυρμήγκι...

-καλά ρε Πέτρο,δε θα πας στην κηδεία της πεθεράς σου?

-όλα κι όλα αφεντικό...πρώτα η δουλειά και μετά η διασκέδαση...

προτείνω να πεις το παραπάνω ανέκδοτο στο επόμενο οικογενειακό τραπέζι με την πεθερά παρούσα...

την ώρα που θα το λες,να καθαρίζεις ένα μήλο με kamagata μαχαίρι φιλεταρίσματος κρεάτος 23 εκατοστών και να την κοιτάς έντονα στα μάτια με ένα δολοφονικό,απαθές βλέμμα μέχρι να τη δεις να στρίβει το κεφάλι της και να παίρνει τα μάτια της μακριά από τα δικά σου...

Παράθεση:

Καλησπέρα.

Είμαι παντρεμένος ενάμιση χρόνο και έχω πρόβλημα με την επίδραση της πεθεράς μου στη γυναίκα μου.Ότι και να κάνει πρέπει να πάρει συγκατάθεση,από τα μικρά καθημερινά μέχρι και τα μεγάλα. Και αυτή ανακατεύετε συνεχώς και σε πράγματα χωρίς να ζητήσουμε γνώμη.Παραδείγματα:Τι να φορέσει στην Ανάσταση.Αν θα πάρουμε σκύλο. Τι έπιπλα να πάρουμε ,που θα τα βάλουμε, τι αμάξι να πάρουμε,τι να κάνει τα μαλλιά και κάθε μέρα κάτι καινούριο..."Ε, εντάξει" θα πεις. Δεν είναι έτσι. Το πράγμα είναι στα όρια της παράνοιας.Εγώ δεν θέλω να ανακατεύετε,της το έχω εξηγήσει και αυτής και της γυναικας  μου αλλά η κατασταση συνεχίζεται. 1.Τις προάλλες την έπεισε να πουλήσει το σπίτι που είχε μαζί με τον αδελφό της από το παππού της  και να μοιραστούν στα τρία τα χρήματα.Δεν της έδωσε Φράγκο για να μπορεί αυτή να διαλέξει το σπίτι που θα πάμε να μείνουμε, χωρίς να το έχουμε αποφασίσει εμείς τι θα κάναμε εμείς τα λεφτά αυτά.2.Οταν πουλουσαμε το αμάξι είπαν πως το ήθελαν αυτοί και θα μας έδιναν τα χρήματα σε ένα μήνα(1500€). Πέρασαν 2.5 χρόνια.3.Στον γάμο μας κάποιοι συγγενείς τους δώσανε χρήματα για εμάς σαν δώρο(2500€) και είπαν πως δεν θα μας τα δώσουν τελικά.4. Οι γονείς μου μας δώσανε ένα σπίτι και είπε πως είναι τσιγγουνιδες γιατί δεν μας δώσανε λεφτά να πάρουμε και έπιπλα.Με αποτέλεσμα να μην μιλάει η γυναίκα μου στους δικούς μου(εντολές εκ πεθερας).Και η λίστα συνεχίζεται αλλά δε φτάνει το forum.Το θέμα είναι πως έχω μεγάλο πρόβλημα που η γυναίκα μου δεν θέλει να δει μπροστά της και της δίνει πάτημα,οι καυγάδες μας είναι καθημερινότητα και η ζωή μου είναι μαρτύριο.

Enikos

# 31 στις 15/5/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.255

Μαριε σε χασαμε...

Σε πελεκαει και δεν μπορεις να γραψεις?...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Lena_7_

alisida

# 32 στις 15/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.204

...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Hrakleitos3
έρχεται το αφεντικό στη δουλειά κατά τις 4 το μεσημέρι και βλέπει τον υπάλληλό του να δουλεύει σαν το μυρμήγκι...

προτείνω να πεις το παραπάνω ανέκδοτο στο επόμενο οικογενειακό τραπέζι με την πεθερά παρούσα...

την ώρα που θα το λες,να καθαρίζεις ένα μήλο με kamagata μαχαίρι φιλεταρίσματος κρεάτος 23 εκατοστών και να την κοιτάς έντονα στα μάτια με ένα δολοφονικό,απαθές βλέμμα μέχρι να τη δεις να στρίβει το κεφάλι της και να παίρνει τα μάτια της μακριά από τα δικά σου...

Sourya

# 33 στις 15/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι λες κι εσυ τωρα; Σιγα μη φοβηθουν. Αυτες εχουν συμμαχο τον βερζεβουλ

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Hrakleitos3

Sourya

# 34 στις 15/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αμεσως εσυ τον πελεκαει. Καλε το θεμα το εβαλε για να βγαλουμε τα δικα μας εσωψυχα περι πεθερας

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Enikos

Μαριε σε χασαμε...

Σε πελεκαει και δεν μπορεις να γραψεις?...

alisida

# 35 στις 15/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.204

Ο,τι διαβάζω για πεθερές πάντως το πιστεύω.

Έχω γνωστή που δήλωσε από τη στιγμή που γεννήθηκαν τα παιδιά της ( και των δύο φύλων) ,ότι θα γίνει η πιο "κακία" πεθερά διότι κανένας άνθρωπος δε θα της φαίνεται αντάξιος των παιδιων  της ...!!!...

( τρομαγμένη φατσούλα)

Enikos

# 36 στις 15/5/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.255

Καλε Κυρια!!!...

Αρωταω, μην τον εβαλε στο παταρι τιμωρια!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Sourya

Αμεσως εσυ τον πελεκαει. Καλε το θεμα το εβαλε για να βγαλουμε τα δικα μας εσωψυχα περι πεθερας

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

sokolatakis

# 37 στις 15/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μάριε μια απορία...

Πώς την προσφωνεις την πεθερα;

την λες..μαμά;

Αααα και μια άλλη..Αυτό το sfa..τι σημαίνει;

Μην μου πεις ότι είσαι και σφακιανος;

Θα τραβήξω τις κοτσίδες της αναστασιας

Sourya

# 38 στις 15/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στο παταρι καλα ειναι. Μην τον βαλει στην υπογα

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Enikos

Καλε Κυρια!!!...

Αρωταω, μην τον εβαλε στο παταρι τιμωρια!!!...

agrotis53

# 39 στις 15/5/2019
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.417
Κακοι ανθρωποι ..φατσουλα. ..Και οι πεθερες εχουν ψυχη. Παλι φατσουλα..φαντασου να σε καταλαβη οτι εισαι και εδω...πολλες φατσουλες...
Αρέσει στα μέλη Lena_7_, COSTAS42

tzoulia59

# 40 στις 16/5/2019
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

εγω δεν θα εστιασω καθολου σ αυτες τις κληρονομιες ..τις οφειλες και τα δανεικα που δεν επιστραφηκαν ,,

διοτι αν ακουσω και την αλλη πλευρα θα βρει αλλους τοσους λογους για να δικιολογηθει γιατι δεν τηρηθηκαν ,,,

αλλα θα εστιασω ,,στην γενικη σταση της οικογενειας της ,,και την παρεμβαση ,,,και στο οτι 

η γυναικα σου ,,,και μολις ενα χρονο νυφη στο σπιτι σας 

,,δεν μιλαει στους γονεις σου δυσαρεστημενη γιατι 

το σπιτι εδοθη αδειο χωρις επιπλα ,,,παρακινουμενη απο την μητερα της ,,,

χωρις να σεβεται οτι ειναι οι γονεις σου κι αδιαφορωντας αν θα σε πληγωσει ,,,

καθολου αβουλη δεν την βρισκω

αντιθετως εχει κανει κομμα με την μανα της ,,

κι αν δεν φυγεις τρεχοντας θα σε εξοντωσουν ολοι μαζι ,,,

να σε ενημερωσω για να ξερεις οτι ...αν αποφασιζει η οικογενεια της για τα σπιτια  και την υλη ,

,για τα παιδια σας ,,,

θα συμβαινει κατι που δεν θα το πιστευεις ,,,

υπαρχει σοβαρος λογος να μην κανεις παιδια μ αυτη την γυναικα ,,

υπαρχει μεγαλο ενδεχομενο να μην αντεξεις σε βαθος χρονου αυτη την επιρροη και να φυγεις ,,

και ειναι πολυ κριμα να την πληρωσουν παιδια που δεν θα φταινε ,,

η κατασταση θα χοντρυνει ,,αυτο πιστευω ,,

στατιστικες λενε οτι σ ενα πολυ μεγαλο ποσοστο διαζυγιων ευθυνονται τριτοι ,,

Παράθεση:

Καλησπέρα.

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.