Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

26-29-31

# 61 στις 18/5/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.660
'Aρεσαν+: 0%

Για ολα τα σχολια και στο εδω θεμα και στο διπλα,που αφορα

τις σχεσεις των ανθρωπων με τα ζωα...

"Ολα ειναι ιδια αν δεν τα αγαπας"

https://www.youtube.com/watch?v=8540tUGevGg

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Helenaki4 και σε ακόμα 5 μέλη.

anassa_

# 62 στις 18/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Και τις σχέσεις ανθρώπου με άνθρωπο  επίσης...

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από 26-29-31

Για ολα τα σχολια και στο εδω θεμα και στο διπλα,που αφορα

τις σχεσεις των ανθρωπων με τα ζωα...

"Ολα ειναι ιδια αν δεν τα αγαπας"

https://www.youtube.com/watch?v=8540tUGevGg

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, COSTAS42 και σε ακόμα 3 μέλη.

26-29-31

# 63 στις 18/5/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.660

Εξυπακουεται βρε ανασσα,μιλαμε για το συγκεκριμενο,αν αρχισουμε γιαυτο 

που λες δεν μας ξεπλενει ουτε ο Νιαγαρας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από anassa_

Και τις σχέσεις ανθρώπου με άνθρωπο  επίσης...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, COSTAS42 και σε ακόμα 2 μέλη.

Sivilla_I

# 64 στις 18/5/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Ναι, γιατι προβάλλουν το ανθρώπινο κριτήριο για την πίστη, την αγάπη την αφοσίωση κλπ

πάνω στα ζώα.

Προσωπικά δε με νοιάζει ακόμα κι αν είναι γενετικά κουρδισμένα να είναι έτσι ή αλλιώς.

Μου αρκεί που επικοινωνούν με τρόπο αποτελεσματικό με το ανθρώπινο είδος

και με ευεργετικά αποτελέσματα και για τα δυο είδη (τρια μαζί με της γάτας).

Τα υπόλοιπα είναι για όσους έχουν ανάγκη να φτιάξουν τις θεωριούλες τους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από anassa_

Αυτό: 

(ναι και οι γάτες είναι πιστές και χαδιάρες και παιχνιδιάρες και αφοσιωμένες. Ζώντας και με τα δυο είδη, δεν βλέπω διαφορές ως προς την "αγάπη και αφοσίωση".Είναι οικογένεια και τα δυο είδη)

Το λέω πάντα οταν δοθεί ευκαιρία, το έχω γράψει κι εγω εδώ κάπου εχω ακριβώς την ίδια εμπειρία...κανένας δεν συμφωνεί ...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 65 στις 18/5/2019
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.252

. . . . . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από vathianixtomenos
πραγματικο γεγονος,εγινε πριν 25 μερες
υποψηφιος δημαρχος Λαμιας εχει παει για προεκλογικη ομιλια στην Ανθηλη. εκει το 80% των κατοικων ειναι ρομα.αφου λοιπον,εκει στην μισοαδεια πλατεια, εχει πει ο,τι ειχε να πει,ζητα να του πουν τα προβληματα τους να τα συζητησουν.
καποια στιγμη μια γυναικα ρομα του λεει οτι εχουν προβλημα με τα αδεσποτα σκυλια που τους δαγκωνουν.ο υποψηφιος της απαντα,πως οταν με το καλο βγει,θα φροντισει ωστε οι υπηρεσιες του δημου να τα μαζευουν και να τα στειρωνουν.και του λεει προβληματισμμενη και θυμωμενη η γυναικα

ρε δημαρχε τι μας λες οτι θα τα στειρωνεις...δεν μας μαμανε,μας δαγκωνουν σου ειπα

Alezandra

# 66 στις 19/5/2019
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 829
Εγώ πιστεύω πως τα ζωάκια τα παίρνουμε για να καλύπτουν τα κενά μας .Να μας κάνουν παρέα ,να παίζουν με τα παιδιά μας ,να μας προσέχουν το σπίτι Τα εκμεταλευομαστε αλλά θα μου πείτε τι ειν αυτά που λες .Έτσι είναι αγαπητοί μου φίλοι .Εδώ κάποιες θέλουν να κάνουν παιδί ,έτσι για πλάκα για να ασχολούνται με κάτι.Καποιοι θέλουν γυναίκα για να τους υπηρετεί .Κάποιες θέλουμε αντρα για να τις πηγαίνει βόλτα με bmw.Υπαρχει γενικά εκμετάλλευση μεταξύ ανθρώπων,δε θα υπάρχει μεταξύ ανθρώπων και ζωων?
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Heptamer

Heptamer

# 67 στις 19/5/2019
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Alezandra
Εγώ πιστεύω πως τα ζωάκια τα παίρνουμε για να καλύπτουν τα κενά μας .Να μας κάνουν παρέα ,να παίζουν με τα παιδιά μας ,να μας προσέχουν το σπίτι Τα εκμεταλευομαστε αλλά θα μου πείτε τι ειν αυτά που λες .Έτσι είναι αγαπητοί μου φίλοι .Εδώ κάποιες θέλουν να κάνουν παιδί ,έτσι για πλάκα για να ασχολούνται με κάτι.Καποιοι θέλουν γυναίκα για να τους υπηρετεί .Κάποιες θέλουμε αντρα για να τις πηγαίνει βόλτα με bmw.Υπαρχει γενικά εκμετάλλευση μεταξύ ανθρώπων,δε θα υπάρχει μεταξύ ανθρώπων και ζωων?

Lena_7_

# 68 στις 19/5/2019
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Κυρ-Αλεξαντρα, η οποιο τρολονικ εισαι, πολυ επιφανειακη θεωρηση. Ναι, υπαρχουν και ανθρωποι, που καλύπτουν τα κενα τους με την παρουσια ενος ζωου, οπως π.χ. οι ηλικιωμενοι που μενουν μονοι απο ενα σημειο της ζωης τους και μετα. Δεν μπορείς να το γενικεύσεις όμως και να δικαιολογήσει την παρουσία ζώων ανά τους αιώνες, για τον λόγο που λες. Η εκμετάλλευση ανθρώπων και ζώων παντα υπήρχε και θα υπάρχει, όπως και το ανικανοποίητο, ως αίσθημα. Αν οντως τα ζωα καλυπταν αυτο το ανικανοποιητο, δεν θα έβλεπες έξω στο δρόμο, αδέσποτο σκυλί, ουτε σαν δείγμα, ειδικα σημερα, που η μοναξια και το επαγγελμα του ψυχολογου-ψυχιατρου ειναι το σημα κατατεθεν των καιρων μας...Τα κενά των ανθρώπων στις μέρες μας καλύπτονται από την προσκαιρη αχρηστη ύλη, που πολύ εύκολα μπορούν να αντικαταστήσουν, οχι απο όντα που απαιτούν κόπο, χρονο και χρήμα, για να παραμείνουν δίπλα στον άνθρωπο με κενα, ως 20 χρόνια...Ισα-ισα, η μη καλυψη αυτων των κενων απο ζωα, δημιουργει τον αυξοντα αριθμο αδέσποτων...
Αρέσει στα μέλη Enikos, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

Sivilla_I

# 69 στις 19/5/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Τι κακό έχει το να καλύπτεις τα κενά σου?
Αν και δεν κατάλαβα ποτέ τι εννοούν όταν λένε: κενά.
Αν εννοούν ανάγκες, ναι, ανάγκες καλύπτουμε σε όλων των ειδών τις σχέσεις.
Αρέσει στα μέλη Paralia48, COSTAS42 και σε ακόμα 2 μέλη.

Andreass66

# 70 στις 19/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγω με τοσα κενα που εχω θα επρεπε να παρω τουλαχιστον μια ντουζινα σκυλια

Helenaki4

# 71 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.984

Γενικεύετε οικτρά . 

Ειναι περιττό να αναφέρω τις περιπτώσεις ανθρώπων που εκμεταλλεύονται τα ζωντανά ποικιλοτρόπως . Έχει καλυφθεί από τους προλαλήσαντες . 

Θα αναφερθώ όμως στους ανθρώπους που αγαπούν και σέβονται τα ζωντανά .

Που υιοθετούν αδέσποτα για να τα σώσουν από το θάνατο και την πείνα . 

Που φροντίζουν με τις λιγοστές οικονομίες που διαθέτουν για την υγεία και την περίθαλψή τους . 

Που ενθαρρύνουν τα παιδιά τους στο σεβασμό και τη σχέση αγάπης με τα ζώα . 

Που 

Που 

Που 

Και η λίστα δεν τελειώνει . 

Προσωπικά όταν φροντίζω τους έμψυχους νιωθω να θεραπεύομαι κι εγω η ίδια . Αν αυτό το ονομάζετε κενό , τότε ναι , καλά τα λέτε . 

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 72 στις 20/5/2019
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.252

"ΕΓΩ πιστευω, πως ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ..." κλπ κλπ...

Μπορεις εσυ να πιστευεις για ολους???...Πωθ το κανειθ αφτο?...

Ζασταβα και παλι ζασταβα...

Και λατζα στα καμμενα τηγανια...

Παράθεση:

Εγώ πιστεύω πως τα ζωάκια τα παίρνουμε για να καλύπτουν τα κενά μας .

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

peripli

# 73 στις 20/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το ωραιοτερο ποστ που εχεις ανεβασει!

Φαντασου τί αποθεματα εχει αυτο το κουκλι που εχεις! Ελα πλακα κανω...ξερω πως το λατρευεις. 

Δικο μου σκυλι δεν ειχα ποτε, ελλειψει χωρου και κατανοησης γονιων.

Πριν 8 χρονια εξοικειωθηκα για τα καλα καθως εκανα σπιτι...(καπου)... οπου εχει 2 σκυλους και 2-3 γατια το καθε σπιτι.

Επιβαλλεται αλλωστε καθως ολοι προστατευουν σπιτια και ζωα και σπαρτα, και υπαρχουν ποντικια, φιδια κλπ.

Χωρος και διαθεση για καθαρη φιλοζωϊα στην περιοχη δεν υπαρχει. Με την εννοια του οτι ολοι εχουν ζωντανα για καποιο λογο, κι οχι γιατι τα αγαπουν.

Οταν πηγα εκει φοβομουν τους σκυλους απο καθαρο παιδικο τραυμα. Οταν ημουν 5 χρονων ενα λυκοσκυλο με δαγκωσε στη φτερνα καθως ανεβαινα το φραχτη του ιδρυματος που ημουν για να δραπετευσω, τοσο ομορφα περνουσαμε εκει...

Απο τοτε τα φοβομουν, και το ξεπερασα μολις πριν 8 χρονια οταν εκανα το σπιτι μου εκει...καπου...

Αφορμη ο νινο η λαση μου, των διπλανων των ακαρδων που το εδεναν οταν ηταν εκει, γιατι λεει αφηνε τους "ιδιοκτητες" του κι ερχοταν στο δικο μου σπιτι... και το αφηναν αμολυτο μονο οταν ελειπαν, και εννοειται εξω απο το σπιτι! Ποτέ μεσα να το ζεστανουν με την παρουσια τους...αυτο ομως εβρισκε τροπο, την κοπαναγε κι ερχοταν σε μας.

Με το που ηρθα στην περιοχη αυτο το καλο μου ηταν μονιμως στο σπιτι μου και...σιγα σιγα καταλαβα οτι μονο τα σκυλια ειχαν φοβο απο μενα...κι οχι εγω απο κεινα...και γιναμε αχωριστοι!!!

Δε θα ξεχασω ποτε οτι οταν ημουν χειρουργημενη και 6 μηνες ακινητη...δεν εφευγε απο διπλα μου...τοσο που με μισησαν οι διπλανοι...γιατι λεει αγαπουσε εμενα πιο πολυ απο κεινους (!)...μα δεν το χαϊδεψαν ποτέ, μονο το εβριζαν αγριως λεγοντας το "ρε κοπροσκυλο" (?)...το εδεναν...πού...σε εξοχη...σε χωριο...γιατι -λεει-  δε χρειαζοταν ελευθερια οταν ηντουσαν εκει (?)...

Τελος παντων εστω και αργα λατρεψα τα σκυλακια, αγρια και ήμερα. Γατα δεν ειχα ποτε, παρα μονο τις διπλανες που περιποιοντουσαν δεοντως τα φιδοποντικα της περιοχης και ποτέ δεν ειχαν αποπατησει το χωρο μου, εκτος απο μια αγρια μαυρη που κανεις δεν μπορουσε να την αποφυγει...εκανε παντου τα κακα της σε ολα τα σπιτια και εφευγε!!!

Ε, αυτην εβγαλα κατω απο το αυτοκινητο μου πριν ξανααποπατησει κατακαλοκαιρο, μια φορα που ειχα φιλοξενουμενους... (?...!) μονο που με ξουτ δεν εφευγε και χρειαστηκε να τη βρεξω...αμαρτημα (?)...το εκανα, οπως θα κυνηγουσα και τον εγγονο μου εαν τα εκανε στην αυλη!!!

Αυτα. Α, και μη λησμονησω να πω οτι το χαϊδεμα της ουρας του νινο στη γαμπα μου οταν καθομουν να διαβασω...μ'αρεσε! Ο αλητης τα ηθελε τα χαδια...και τα εδινε απλοχερα...και εξακολουθει. Μυριζει οτι ερχομαι πριν καλα καλα φτασει το αυτοκινητο και τρεχει σαν τρελο...

Εδιωξα μια γατα κατω απο τ'αυτοκινητο.  Ισοβια. Εγκληματιας. Μη φιλοζωη. Τουλαχιστον δεν αφησα τη γατα μου ολομοναχη κατακαλοκαιρο κλεισμενη στο διαμερισμα γιατι μεσ'τ'αυτοκινητο δεν θα'ταν ησυχη...!!! 

Αυτα για τον καλυτερο φιλο του ανθρωπου, που προσωπικα ψηφιζω τον σκυλο...χωρις παρεξηγηση για τις γατες.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από Andreass66

Εγω με τοσα κενα που εχω θα επρεπε να παρω τουλαχιστον μια ντουζινα σκυλια

Andreass66

# 74 στις 21/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ωραία τα είπες Peripli. Ευχαριστώ !!!

Andreass66

# 75 στις 27/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι γνώμη έχετε για τις αντιπαρασιτικές αμπούλες που συνήθως βάζουμε στη ράχη του σκύλου;

Ειναι επικινδυνες για το σκυλο?

Προτιματε κατι αλλο?

Sivilla_I

# 76 στις 27/5/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Έχουν εναν βαθμό τοξικότητας

όπως όλα τα φάρμακα (ανθρώπων και ζώων)

αλλά είναι μονόδρομος. Είναι οι μόνες που προστατεύουν το ζώο αποτελεσματικά.

Τα υπόλοιπα, φυτικά, οργανικά, οικολογικά, δεν ξέρω γω τι άλλο,

δεν κάνουν απολύτως τίποτα.

Εξάλλου με μια φορά το μήνα απο Απρίλιο-Οκτώβρη και πιο αραιά κατά τους χειμερινούς,

είναι ελάχιστη η ποσότητα που απορροφάται.

Μη γινόμαστε και τόσο σχολαστικοί.

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Andreass66

Τι γνώμη έχετε για τις αντιπαρασιτικές αμπούλες που συνήθως βάζουμε στη ράχη του σκύλου;

Ειναι επικινδυνες για το σκυλο?

Προτιματε κατι αλλο?

Paralia48

# 77 στις 3/6/2019
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.761
να σας πω ένα σχετικό ανεκδοτάκι, είναι πολύ κακό, σας προειδοποιώ.Εσάς που αγαπάτε τα ζώα δε θα σας αρέσει, αλλά με λίγη χαλαρότητα, ας τα πάρουμε λίγο πιο ελαφρά όλα και αρχίζω  (καλυμμένη πίσω από τον υπολογιστή, όλα λέγονται).
Πάει ο Ταρζαν σε ένα ορεινό χωριό ελληνικό και ρωτάει έναν χωρικό <φίλε μου, υπάρχει κανένα καλύβι ,καμιά στάνη εδώ για κοιμηθώ απόψε; είμαι ο Ταρζάν δε θέλω πολυτέλειες, είμαι φίλος των ζώων >>. Του λέει ο χωρικός, να πάει μαζί του λίγο παραπέρα και έχει ένα μαντρί. Περπατώντας άκουσαν το σκύλο να γαβγίζει. Θυμωμένος γυρνάει ο Ταρζάν και ρωτά τον χωρικό <δε ντρέπεσαι, έχεις ένα μήνα να δώσεις να φάει το σκυλί σου;>. <πού το ξέρεις > ρωτά ο χωρικός. <μα είμαι ο Ταρζάν και μιλάω με τα ζώα>.Σε λίγο ακούν ένα γάιδαρο να γκαρίζει. Ξαναγυρνά θυμωμένος ο Ταρζάν <δε ντρέπεσαι, να φορτώνεις το έρμο το ζωντανό και να του φωνάζεις και από πάνω;> <πού το ξέριες> .<μα είπαμε ,είμαι ο Ταρζάν και καταλαβαίνω τη γλώσσα των ζώων>. Σε λίγο ακούν την κατσίκα να βελάζει. Πανικόβλητος ο αγρότης του λέει < δεν ξέρω τι σου λέει αυτή, αλλά να ξέρεις αυτή μου όρμησε πρώτη>
Ουπς! Τώρα πέφτουν τα βόλια χο χο , είπα είναι πολύ κακό, αλλά να χαλαρώσουμε λίγο.
Εγώ τα εχω ...παίξει!  Μετράω τις μέρες μέχρι να πάω διακοπές.  Και κανα μήνα, μέχρι να μπω στη θάλασσα. Μέχρι τότε ,όλο τέτοια θα σας λέω...καλύφθείτε

Paralia48

# 78 στις 3/6/2019
author
Αλλη χώρα

μια φωτογραφία από κουρασμένους συναδελφους, ίσως να μαι και γω ανάμεσά τους

Το μέλος Paralia48 έχει επισυνάψει το αρχείο: awel_jaszczuk.jpg (95.76KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 30 φορές

Paralia48

# 79 στις 4/6/2019
author
Αλλη χώρα

να και η σημερινή εργάσιμη μέρα. Θα σας στέλνω καθημερινές σκηνές  από το χώρο εργασίας.

Το μέλος Paralia48 έχει επισυνάψει το αρχείο: _restricted.gif (1.58MB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 24 φορές

Paralia48

# 80 στις 5/6/2019
author
Αλλη χώρα

για σήμερα έχω μια αφιέρωση στους εκπαιδευτικούς της παρέας

Το μέλος Paralia48 έχει επισυνάψει το αρχείο: hangover.png (737.55KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 16 φορές
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε