Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

το σοι σου

Σελίδα : 1

klairh90

# 1 στις 18/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

το σοι σου

γεια! Είμαστε 3.5 χρόνια μαζί με το σύντροφο μου και λέμε να προχωρήσουμε σε γάμο. Αυτό που με απασχολεί είναι η συμπεριφορά της συννυφάδας μου αλλά και του κουνιάδου μου. Από την αρχή δεν φάνηκε να με συμπαθεί κανένας από τους δυο πράγμα το οποίο δεν συμβαίνει με τα πεθερικά μου καθώς έχουμε άριστες σχέσεις και εδώ να σημειώσω ότι ο αδερφός του συντρόφου και η νύφη του μένουν στο ίδιο σπίτι με τα πεθερικά μου ενώ εμείς μένουμε μόνοι. Αρχικά λοιπόν η συννυφάδα μου ξεκίνησε να με κουτσομπολέυει σε τρίτους λέγοντας πως είμαι κακιά και πως είμαι πολύ κοντά με την πεθερά της και πολλά άλλα τα οποία εγώ έμαθα και είπα στο σύντροφο μου ο οποίος κράτησε μια ουδέτερη στάση λέγοντας μου να μη δίνω σημασία και πως έτσι είναι ο χαρακτήρας της. Όποτε λοιπόν υπήρχαν οι γονείς του μπροστά μου μιλούσε κανονικά ενώ αν με έβλεπε έξω ούτε γεια. Πριν 3 χρόνια παντρευτήκαν και όπως είναι φυσικό εγώ δεν ένιωθα άνετα να πάω σε αυτό το γάμο (δεν με κάλεσαν καν οι ίδιοι) καθώς δεν με συμπαθούσαν και εγώ το είπα αυτό στο σύντροφο μου και το αποτέλεσμα ήταν να γίνουμε μύλος οικογενειακώς. Αφού πήγα στο τέλος εξακολούθησε να λέει ακόμη και ψέμματα στη πεθερά της πως δεν της μίλησα η δεν της ευχήθηκα πράγμα το οποίο είναι ψέμα.Να πω επίσης πως η συγκεκριμένη είναι πολύ "ζωηρή" και το ξέρω διότι έχω δει πράγματα η ίδια,(αλλά δεν είπα κάτι στο σύντροφο μου) που το αποδεικνύουν και αυτό είναι που με εξοργίζει. Δεν γνωρίζω αν ο σύζυγος της ξέρει κάτι για το "ζωηρό" χαρακτήρα της αλλά πιστεύω πως επηρεάζεται απο εκείνη και γιαυτό δεν με συμπαθεί. Φοβάμαι μήπως επηρεαστεί και ο σύζυγος μου η τα πεθερικά μου γιατί δεν θέλω να χαλάσω τη σχέση μου μαζί τους.Θα ήταν σωστό να αποκαλύψω πράγματα που ξέρω για εκείνη όσον αφορά αυτά που έχει κάνει με άλλους;

Enikos

# 2 στις 18/5/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.787
'Aρεσαν+: 0%

Προβληματα εγκαθιδρυσης των καντονιων...

Ο πολεμος θα ειναι καταστροφικος...

Ζητειται νους...

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Persefoni__

anassa_

# 3 στις 18/5/2019
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.127

Δεν σε αφορά τίποτα από τα προσωπικά του καθένα... 
Τώρα περί κακίας κ "ανταγωνισμού"  θα σου έλεγα πως όλα φαίνονται, όλα τα διακρίνει κ τα καταλαβαίνει ο καθένας στην οικογένεια άσχετα αν δεν μπαίνουν στον κόπο να "τραβήξουν " καταστασεις ... 
Εσύ κοίταξε τη δική σου οικογένεια, σεβασου τους γονείς του συζύγου σου κ έχε με όλους τυπικές σχέσεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.

26-29-31

# 4 στις 18/5/2019
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.415

Οχι...Οχι...Οχι...Οχι...Οχι...Οχι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από klairh90

θα ήταν σωστό να αποκαλύψω πράγματα που ξέρω για εκείνη όσον αφορά αυτά που έχει κάνει με άλλους;

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Persefoni__

Sourya

# 5 στις 18/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κλαιρη ,αυτο να κανεις κι εσυ, μη σκας

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 29b5973bebae2e0c64249c36b3a8bc83.jpg (67.33KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 103 φορές

Skorpina244

# 6 στις 18/5/2019
author
Γυναίκα / 25 / Χήρα
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 22
Εξαρτάται και τι είδες ...αν πχ την είδες να μιλάει στο τηλ απομονωμένη να μιλάει γλυκά κλπ όχι να μη πεις τίποτα γτ μπορεί να ναι κάτι άλλο κ να το παρεξηγησες ...τώρα άμα την είδες να πηδιεται με αλλον εννοείται να το συζητήσεις με το σύντροφό σου ...είπαμε αλλά όχι και έτσι. Όσο για το γάμο τους...εντάξει βρε κοπελια τον αδερφό του δεν τον κάλεσαν; Φαντάζομαι ναι...άρα εννοείται ότι ο σύντροφός σου θα σε έπαιρνε και εσένα...ήθελες να σου στείλουν πρωσοπικη πρόσκληση μόνο με το όνομα σου; Όσο για τα πεθερικά σου συνέχισε όπως ξέρεις...δεν είναι χαζοί οι άνθρωποι. Καταλαβαίνουν τον χαρακτήρα σου.. και στα μάτια τους φαίνεται Κατίνα η συγκεκριμένη...απλά ίσως να μη στο λένε για να μη τη κατηγορήσουν μπροστά σου ,αλλά φαντάζομαι ξέρουν τι είσαι εσύ και τι είναι αυτη...δεν κρύβονται οι χαρακτήρες κ οι συμπεριφορές...είσαι πολύ τυχερή που μένετε σε διαφορετικά σπίτια ...από μακριά και αγαπημένοι...
Αρέσει στο μέλος alisida

wish_

# 7 στις 18/5/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.849

Αν ο σύντροφός σου κ εσύ έχετε τις δουλειές σας μέχρι ν αποφασίσετε που θα μείνετε,αν θα ΣτΕ σ ενοίκιο η σε κάποιο δικο σας σπίτι τότε οι σχέσεις με τους άλλους ας είναι τυπικές.δυστυχως δεν μπορούμε να τα έχουμε καλά με όλους.κυριως πρέπει να τα βρίσκουμε,να τα έχουμε καλά κ να συννενοουμαστε με τον άντρα μας.να μην είναι ουδέτερος απεναντι σου αλλά να βλέπει κ εκείνος ότι κάτι τρέχει ώστε να βρίσκετε μαζί λύση.

Τα πεθερικά είναι οι γονείς του φίλου σου εφόσον δε σου έχουν δείξει αντιπαθεία η δεν εκαναν κάτι να σε πίκρανουν τότε κρατά τους από μακριά κ αγάπημενους.να Σάι σωστή γιατί είναι οι γονείς του άντρα σου κ αν τους αγαπάς να τους το δείχνεις αλλά αν δεις τα πράγματα να γίνονται κρύα κρατά αποστάσεις.

Αξιλογοησε την κατάσταση πριν παντρευτείς.δες τη στάση του άντρα σου.παντρευεστε για μια κοινή πορεία κ νέα ζωή μαζί όχι για καυγάδες κ διχωνειες.

Αρέσει στα μέλη Anatroph, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

klairh90

# 8 στις 18/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχετε δίκιο για το γάμο απλώς νιώθω παραγκωνισμένη καθώς συμπεριφέροταν σαν να τους είμαι άγνωστη χωρίς να έχω πει ή κάνει κάτι άσχημο σε εκείνους, γιαυτό και αντέδρασα έτσι.δεν μιλάω φυσικά για ξεχωριστή πρόσκληση.υπάρχουν βίντεο και προκλητικές φωτογραφίες που κυκλοφορούν. γιαυτό μιλάω για πράγματα που έχω δει. μάλλον όμως θα σωπάσω και δεν θα κάνω τίποτα

agrotis53

# 9 στις 19/5/2019
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.382

ψεμματα,,, ζηλια... και κακια... εσυ το εχεις το προβλημα μαλλον, ...  αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι θες να εισαι εσυ το επικεντρο, και δεν εισαι...

tzoulia59

# 10 στις 19/5/2019
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

αν εχει γυρισει βιντεο στην ελευθερη της ζωη καλα εκανε και τα γυρισε 

κι εσενα να μην σε αφορα ,,,

αν και το παρελθον που κουβαλαει ο καθενας στις πλατες του ειναι ο χαρακτηρας του 

ωστοσο αν τα εκανε ολα αυτα πριν τον κουνιαδο σου .

μην ασχολεισαι ,,

αν ομως κερατωνει τον τωρινο της συντροφο αντρα της και αδερφο του συντροφου σου 

να τα αποκαλυψεις ολα στον δικο σου να τα μεταφερει στον αδερφο του κι οτι θελει ας γινει ,,

εσυ το ηθικο σου χρεος το εκανες ...

κι αυτο ειναι το σωστο...

οσο για το αν σε γουσταρει η οχι ,,εκεινη ,,

γιατι σε βρισκει κακια ;

ο λαος λεει οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια ,,,

μηπως πραγματι δεν εισαι καλη; 

παντρευτηκε ο αδελφος του και δεν τον καλεσε στον γαμο; 

τι σχεσεις εχουν τα δυο αδερφια μεταξυ τους ,,

οι γονεις τι ρολο παιζουν εδω; 

κατι δεν μ αρεσει σ ολη την συμπεριφορα αυτης της οικογενειας ,,,

να προσπαθησεις να βελτιωσεις τις σχεσεις σου μ ολη την οικογενεια ,,,

καμια κακια και εγωιστρια δεν αρεσει σε κανεναν ,,

,και οι οικογενειες κανουν μεγαλη ζημια στους γαμους ,,αν δεν σε συμπαθουν ,.

και διαλυονται σπιτια ,,

κρατα τυπικες σχεσεις ,,

δεν ειναι αναγκη να εισαι εχθρικη ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από klairh90

Έχετε δίκιο για το γάμο απλώς νιώθω παραγκωνισμένη καθώς συμπεριφέροταν σαν να τους είμαι άγνωστη χωρίς να έχω πει ή κάνει κάτι άσχημο σε εκείνους, γιαυτό και αντέδρασα έτσι.δεν μιλάω φυσικά για ξεχωριστή πρόσκληση.υπάρχουν βίντεο και προκλητικές φωτογραφίες που κυκλοφορούν. γιαυτό μιλάω για πράγματα που έχω δει. μάλλον όμως θα σωπάσω και δεν θα κάνω τίποτα

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Skorpina244

# 11 στις 19/5/2019
author
Γυναίκα / 25 / Χήρα
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 22
Αν είναι φωτογραφίες κ βίντεο φαναταζομαι θα ναι μέσω φβ η ινσταγκραμ ..άρα έχουν πρόσβαση αρκετοί...το πιο πιθανόν να τα ξέρει ο άντρας της δεν νομίζω να ναι τόσο χαζη ώστε να κάνει κάτι το πονηρό και να το ανεβάσει να το δούνε όλοι. ..πρέπει να σαι πολύ προσεκτικη σε αυτό το κομμάτι γτ έτσι και μιλησεις και είναι λάθος πληροφόρηση θα τα βάλουν όλοι μαζί σου το ίδιο και ο άντρας σου...άστο αυτό...ας το σκεφτεί ο άντρας της .. Νομίζω πως άδικα αγχώνεσαι ..μένετε χωρια.. μπορείς να κρατήσεις τα απολύτως τυπικά μαζί τους. Και αν δεν θέλουν ,,,ούτε αυτά . Δυστυχώς τους συγγενείς δεν τους διαλέγουμε ούτε τους δικούς μας ούτε του συντρόφου μας...και έχει πολύ πιο δύσκολες περιπτώσεις με πεθερικά και συγγενεις που ανακατεύονται σε όλα και κάνουν μαρτυριο τη ζωή του ζευγαριού..πολυ σπάνια να τα έχεις καλά με το σόι του καλού σου ...αφού τα έχεις καταφέρει με τα πεθερικά μη μιλάς καθολου... αν δεν σε χωνεύουν πρόβλημα τους...δεν μπλέκεσαι σε κατινιες και έχεις τις τυπικες σχεσεις και μόνο ...αυτή είναι η λύση νομίζω ...
Αρέσει στο μέλος Mplematia094

Andreass66

# 12 στις 19/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναιιι...αλλα πες μας πρωτα τι θα πεις...να μαθουμε τις γαργαλιστικες λεπτομερειες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από klairh90

Θα ήταν σωστό να αποκαλύψω πράγματα που ξέρω για εκείνη όσον αφορά αυτά που έχει κάνει με άλλους;

alisida

# 13 στις 19/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.826

Εάν γνώριζα "γαργαλιστικες λεπτομέρειες " από την "παράλληλη δράση " καποιου- κάποιας ...

Θα με απασχολούσε μόνο αν το πρόσωπο που είναι σε σχεση-γαμο με τον "ηθοποιό" ,ήταν κολλητός -αδερφος μου ..

.Και πάλι,θα σκεφτόμουν πολύ πριν αποκαλύψω το οτιδήποτε ,επίσης θα ήμουν προσεκτική σχετικά με τον τρόπο και χρόνο των αποκαλύψεων ...

Είναι λεπτή η θέση σου,δεν παίζουν με αυτά ...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Persefoni__
οσα δεν εχω πει

Andreass66

# 14 στις 19/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υπαρχει και ηθοποιος στο θεμα?
ε καλα να παθω αφου διαβασα μονο τις τελευταιες σειρες

(αυτα κανουν οι απολυσεις κομπαρσων μεταφραστων)

Enikos

# 15 στις 19/5/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.787

Σε εχουν παρει χαμπαρι, γι αυτο δεν σε πανε...

Το αποδεικνυεις με αυτο που εγραψες εδω...

Και απ οσο καταλαβαινω πρεπει ναχει το νου του και ο δικος σου...

Εισαι ανακατωστρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από klairh90

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

ZHLIASOY

# 16 στις 19/5/2019
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.159
Αν μεσα σε ενα χωεαφι με ξερα χορτα φυτρωσει ενα λουλουδι νασαι σιγουρη πως ολοι θα το προσεξουν κ θα το περιποιηθουν! Δεν υπαρχει περιπτωσει να μην το δουν .. Γιαυτο μεινε εσυ ετσι κ μην σε νοιαζει για τα ξερα χορτα γυρω σου. Οταν θα φτασει η ωρα ολοι θα δουν την διαφορα! Κ να ξερεις που πρεπει να σιωπας κ που να μιλας..ειναι σημαντικο να το ξεχωριζεις! Κανενας καταδοτης δεν εκτιμηθηκε ποτε απο κανεναν.!!
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 17 στις 19/5/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.738
Μακρυά και αγαπημένοι !
Δεν ξέρεις τίποτα προσωπικό, δεν είδες τίποτα, δεν άκουσες τίποτα.
Δε σε νοιάζει , τι λέει πίσω από την πλάτη σου ο καθένας. ¨οποιος έχει ούμπαλα να έρθει να τα πει μπροστά σου. Στο γάμο, καλά λένε τα παιδιά, κάλεσαν τον μνηστήρα σου, επομένως πας και εσύ, εννοείται.

Πάντως θα μου επιτρέψεις να πω, ότι διακρίνω και από τη δική σου πλευρά μια <<κατινιά>>. Όλα όσα λες,δεν έπρεπε να σε απασχολούν καν. και ασφαλώς τα κουτσομπολιά για τη συνυφάδα έπρεπε να τα έχεις ήδη ξεχάσει.

Red_Season

# 18 στις 19/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από ZHLIASOY

Κανενας καταδοτης δεν εκτιμηθηκε ποτε απο κανεναν.!!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε