Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αλλους ερωτευομαστε, αλλους παντρευομαστε και αλλους ονειρευομαστε;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Sourya

# 41 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 4.623
'Aρεσαν+: 0%

Τι εγινε βρε παιδια και δεν το πηρα χαμπαρι;

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Andreass66

# 42 στις 20/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Όλα ωραία όλα ρόδινα

squirrel1968

# 43 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.895
Κ εγω ερωτευτηκα κ παντρευτηκα ...Εμπειριες ειναι όλα ..κακες κ καλες ...
Δεν εχω απωθημενα ...οτι θελησα το διεκδηκησα κ το καταφερα..

Η φθορα θελουμε δεν θελουμε ...παιζει στο γαμο...μετα απο καποια χρονια..αν υπαρχουν κ χρονια

προβληματα ειναι δεδομενος ο χωρισμός ...ο καθενας επιλεγει το πότε...εξαρταται απο τις αντοχες του .

Η εικονα που ειδες Σουρια ειναι η συνηθισμενη...Το ζευγαρι απο ενα σημειο κ μετα δεν εχει να συζητησει τιποτα...Εκτος αν προσπαθουν κ οι 2 να ανανεωνουν την σχεση τους ..πραγμα σπανιο.
Όσοι χωρισαν ..απο ενα γαμο ,επειδη το εχουν δει το εργο ...αυτοπροστατευονται μετα στις σχεσεις τους . ..ετσι νομιζω κ καλα κανουν..εννοω οτι καλο ειναι να μην βλέπονται συχνα ,να κρατανε την αποσταση ηθελημενα για να υπαρχει παντα ενδιαφερον για την επομενη συναντηση.

Εγω σιγουρα δεν ειμαι υπερ της συμβιωσης κ εννοειται οτι δεν θα εκανα άλλο γαμο.Δεν βρίσκω κ τον λογο δηλ..Ο καθενας σπιτι του,συνεχιζει την ζωή του με τους φιλους του ,τα χομπι του κλπ..κ εχει μια σχεση να περναει ομορφα με εκατερωθεν σεβασμο κ ειλικρινεια..
Οταν φτασω στα 60 θα σου πω τι σκεφτομαι ...ακομη ειμαι μικρη..κ χαιρομαι τη ζωη μου ...
η εκκλησια παροτι πιστευω ,
δεν θα ειναι απο τις επιλογες μου ,
εχω πολλα χομπι κ σιγουρα με αυτα θα ασχολουμαι...

Το μέλος squirrel1968 έχει επισυνάψει το αρχείο: 11.jpg (44.12KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 76 φορές
Αρέσει στα μέλη agapimou11, Mindthegap- και σε ακόμα 6 μέλη.

COSTAS42

# 44 στις 20/5/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.327

Εγω δεν εχω παντρευτει ακομα μεχρι αρραβωνα εφτασα θα το τολμησω ομως και εγω για πρωτη φορα καλως εχοντων των πραγματων

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, hns1602 και σε ακόμα 4 μέλη.

Sourya

# 45 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Εγω αυτο λεω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Andreass66
Όλα ωραία όλα ρόδινα

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: c717dec1694ad8d78720f85b3930c66f.jpg (16.95KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 69 φορές
Αρέσει στο μέλος agrotis53

Sourya

# 46 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Εγω δεν αντεχω την καταπιεση,θεωρω οτι η ανεξαρτησια και η ελευθερια ειναι υψιστα αγαθα. Θελω να κοιμαμαι και νσ ξυπναω οτι ωρα θελω, να πηγαινω οπου θελω οποτε θελω διχως να λογοδοτω σε κανεναν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από squirrel1968
Κ εγω ερωτευτηκα κ παντρευτηκα ...Εμπειριες ειναι όλα ..κακες κ καλες ...
Δεν εχω απωθημενα ...οτι θελησα το διεκδηκησα κ το καταφερα..

Η φθορα θελουμε δεν θελουμε ...παιζει στο γαμο...μετα απο καποια χρονια..αν υπαρχουν κ χρονια

προβληματα ειναι δεδομενος ο χωρισμός ...ο καθενας επιλεγει το πότε...εξαρταται απο τις αντοχες του .

Η εικονα που ειδες Σουρια ειναι η συνηθισμενη...Το ζευγαρι απο ενα σημειο κ μετα δεν εχει να συζητησει τιποτα...Εκτος αν προσπαθουν κ οι 2 να ανανεωνουν την σχεση τους ..πραγμα σπανιο.
Όσοι χωρισαν ..απο ενα γαμο ,επειδη το εχουν δει το εργο ...αυτοπροστατευονται μετα στις σχεσεις τους . ..ετσι νομιζω κ καλα κανουν..εννοω οτι καλο ειναι να μην βλέπονται συχνα ,να κρατανε την αποσταση ηθελημενα για να υπαρχει παντα ενδιαφερον για την επομενη συναντηση.

Εγω σιγουρα δεν ειμαι υπερ της συμβιωσης κ εννοειται οτι δεν θα εκανα άλλο γαμο.Δεν βρίσκω κ τον λογο δηλ..Ο καθενας σπιτι του,συνεχιζει την ζωή του με τους φιλους του ,τα χομπι του κλπ..κ εχει μια σχεση να περναει ομορφα με εκατερωθεν σεβασμο κ ειλικρινεια..
Οταν φτασω στα 60 θα σου πω τι σκεφτομαι ...ακομη ειμαι μικρη..κ χαιρομαι τη ζωη μου ...
η εκκλησια παροτι πιστευω ,
δεν θα ειναι απο τις επιλογες μου ,
εχω πολλα χομπι κ σιγουρα με αυτα θα ασχολουμαι...

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 47 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Στην καλυτερη ηλικια που εχεις εμπειριες και ξερεις τι θελεις. Αντε βρε , να φαμε κουφετα

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από COSTAS42

Εγω δεν εχω παντρευτει ακομα μεχρι αρραβωνα εφτασα θα το τολμησω ομως και εγω για πρωτη φορα καλως εχοντων των πραγματων

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Lena_7_ και σε ακόμα 3 μέλη.

jane_do

# 48 στις 20/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είχα γράψει ένα ποστ σε αυτό το θέμα ή έχω παραισθήσεις;

jane_do

# 49 στις 20/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Προσπαθώ να θυμηθώ τι είχα γράψει για να καταλάβω για ποιον λόγο σβήστηκε το ποστ μου.

MadameShuShu40

# 50 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.304
Τι έγινε ρε παιδιά??https://youtu.be/FcINsbwLd4c
Αρέσει στα μέλη giorgos170, Sourya

agrotis53

# 51 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.085

οπως και εγω , αλλα...εγω εχω κρατησει και φωτο ομως, δεν μπορει να μη ξερει κανεις?

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από jane_do

Προσπαθώ να θυμηθώ τι είχα γράψει για να καταλάβω για ποιον λόγο σβήστηκε το ποστ μου.

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Sourya και σε ακόμα 2 μέλη.

agrotis53

# 52 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.085

δεν μιλαω , δεν μιλαω, θα πατησουν κανα κοκκινο κουμπι , και μπουμ 

ετσι ναι αυτη η ηλικια μια χαρα ειναι για αντρα, τελικα εισαι τυχερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από COSTAS42

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Sourya και σε ακόμα 1 μέλος.

sAvArA

# 53 στις 21/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

παντως απο

ατομικη στατιστικη
sAvArA & φιλες..

οταν "ονειρευομαστε"

...
ονειρευομαστε συνηθως...
 αυτους
με τους οποιους
ειχαμε καλογaμηθei...

Heptamer

# 54 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.957

Δεν τολμώ να φανταστώ έναν αληθοφανή λόγο που θα έσβηνε κάποιος κάτι δικό σου! 

Πιθανόν να πρόκειται και απλά για λάθος... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από jane_do

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida

wish_

# 55 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.458

Το πιστευω και εγω αυτό...

Ειδικά όταν εισαι σε μικρη ηλικια δεν σκέφτεσαι το γαμο,τις ευθύνες και την καθημερινοτητα.Ζεις για το τωρα!τον ερωτα,την αγαπη,την ευχαριστηση και την απόλαυση!Μα όταν ερθει η ωρα να πας παρακατω τον ερωτα βλέπεις ότι τσινάει,πιστευες ότι λογω ερωτα θελατε τα ιδια μα δεν είναι ετσι και με συνοπτικες διαδικασεις το τελειώνεις και εκει όταν ξεκινήσεις πλεον κατι καινουργιο εισαι πιο συνειδητοποιημένος και προχωρας πλεον σε γαμο γιατι και ερωτας μεγαλος να μην υπαρχει θες τα ιδια πραγματα,εχετε κοινή πορεία οποτε μπορει και να εξελιχθεί σε κατι ομορφο.

Το αν επιλεγεις να ζεις στο παρελθον η στο δικο σου κοσμο και να ονειρεύεσαι κατι άλλο ενώ εισαι με καποιον άλλο αυτό εμενα με λυπεί.Ειναι στο χερι του καθενος πως επιγελει να ζησει.
Στο δικο μου το μυαλο παντα θα υπαρχει ο γαμος που παρα τις δυσκολίες και την καθημερινοτητα θα υπαρχει αγαπη,ερωτας,ενδιαφερον.θελει δουλεια να κρατησεις ένα γαμο.

Και αν δεν πηρες τον ερωτα που ηθελες αλλα παντρεύτηκες αλλον /η σιγουρα υπηρχε και εκει ερωτας και το σημαντικο για μενα κοινα θελω,ασχετα τους λογους που παντρευται ο καθενας,...οποτε στο χερι του κάθε αντρα,γυναικα είναι να εχει πλαι του τον ανθρωπο που θελει και να χτισει ο ιδιος την αγαπη τους και τον ερωτα τους.

Σιγουρα καπου στην πορεία μπορει να το χασεις,δυσκολιες αμέτρητες μα και παντα μπορεις να το ξαναπιασεις και να το φτιαξεις.

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida

jane_do

# 56 στις 21/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μάλλον κατά λάθος έγινε,όλα καλά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Heptamer

Δεν τολμώ να φανταστώ έναν αληθοφανή λόγο που θα έσβηνε κάποιος κάτι δικό σου! 

Πιθανόν να πρόκειται και απλά για λάθος... 

Arxontoula_

# 57 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.741

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από squirrel1968

Ενας βαριεστημένος άνθρωπος, ένας άνθρωπος χωρίς ενδιαφέροντα, είναι έτσι και μέσα σε ένα γάμο/σχέση και στη δουλειά, και στην παρέα και παντού.

Αλλά οπωσδήποτε, ο γάμος είναι μακράν το καλύτερο άλλοθι αν έχεις βάλει στόχο να βαρεθείς τη ζωή σου.

Αρέσει στα μέλη agapimou11, Sourya και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 58 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Η βαρεμαρα ερχεται οταν ενω ξεραμε τα ελλατωματα του αλλου απο την αρχη τις σχεσης δεν τα διναμε σημασια. Ειχαμε την αγαπη ως αυτοποτιζωμενη γλαστρα. Ξαφνικα μετα απο χρονια αυτα ομως γινονται λογος χωρισμου. Μα που βοσκαμε οταν τα βλεπαμε και μετα λεμε...εαυτε μου σταματα να κατεβω γιατι βαρεθηκα;

kostas232

# 59 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 113

στο μεξικο λεμε "los poulos"... εδω στο ελλαντα δεν ξερω πως το λετε

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sourya

Αλλους ερωτευομαστε, αλλους παντρευομαστε και αλλους ονειρευομαστε;

Το θεμα μου ηρθε οταν σε ενα καφε διπλα μου καθησε ενα ζευγαρι. Σε διαστημα μιαμιση ωρας ολο κι ολο να ειπαν 3 κουβεντες. Μια οταν παρηγκειλαν ,μια για να πληρωσουν και μια για καποιον γνωστο. Ο ενας κοιταζε απο δω και ο αλλος απο εκει.Δηλαδη ξυπνας ενα πρωι και αντικριζεις τον αλλον διπλα σου και δεν σε εξιταρει ,δε σε γοητευει και εισαι και σε ηλικια γυρω στα 55.Αναρωτιεσαι τι θα γινοταν αν στα 25 δεν εκανες το λαθος. Η ζωη σου ειναι καταπιεστικη, διχως συναισθημα, διχως ερωτα και ευτυχια. Τι μπορεις πλεον να κανεις;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost