Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εδω και 2 χρονια χωρισαμε αλλα θελω οσο τιποτα να ειμαστε μαζι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

GiorgosEvi2003

# 21 στις 20/5/2019
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 43
'Aρεσαν+: 0%

Αυτο μου ειπε και αυτη. Οτι ελπιζα οτι θα αλλαξεις.. Για να αλλαξω ομως επρεπε να ειμαι στραβος.. Δεν το καταλαβαινα.. Η γυναικα μου ερχοταν κανονικα στο κρεββατι,, μεχρι και το τελευταιο απογευμα πριν φυγει. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από 26-29-31

πριν 16 χρόνια την γνώρισες...Και ήσουνα καταπιεστικός από την αρχή... Τα παιδιά είναι 4-7 χρονών και χωρισμένοι 2 χρόνια... 

Η εξίσωση δεν μού βγαίνει για να είναι άμοιρη ευθυνών και η πρώην... Δλδ ήξερε με ποιόν πάει να κάνει παιδιά... 

Αν την ρωτήσει κάποιος τρίτος θα πει "ελπιζα ότι θα αλλάξει "κλπ... 

Τεσπα τώρα είναι αργά που λέει και το τραγούδι...

Αρέσει στο μέλος Georgia_44

GiorgosEvi2003

# 22 στις 20/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

Συμφωνειτε να την καλεσω και να της πω οτι , επειδη την αγαπαω  και επειδη θελω να ειναι ευτυχισμενη ας ειναι εκει που εινια. Αλλα ας μου δωσει μια μερα παραπανω τα παιδια..

ZHLIASOY

# 23 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Αν πραγματικα την αγαπας αστην να ζησει την ζωη που θελει αυτη!!!  Θυσιασου εσυ τωρα κ αστην να ευτυχησει αλλου..εκει που επελεξε!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από GiorgosEvi2003

Εδω και 2 χρονια χωρισαμε αλλα θελω οσο τιποτα να ειμαστε μαζι.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Ειμαι σε πληρη απογνωση και για να φτασω να δημοσιευσω την ιστορια μου θελω βοηθεια.

Πριν 16 χρονια γνωρισα την πρωην μου. Οταν την ειδα ερωτευτηκα οσο τιποτα. Επεσα πανω της,Ερωτας, Δωρα, εκδρομες, αγαπη οσο τιποτα. εδωσα τον εαυτο ΜΟΥ ΟΛΟ.. ομως ημουν και ανωριμος μαζι. λιγο καταπιεστικος στην αρχη, αρκετα τα τελευταια χρονια. ημουν εγωιστης. Η συμπεριφορα μου χειροτερευε. καταπιεση. γιατι ψωνισες αυτο ;; γιατι πηγες εκει;; ζηλεια.. ολα τα σκατα πανω μου..Επινα, αδιαφορουσα για την οικογενια.Στοιχημα και αλλες μλκ.ες.. μιλουσα με μια αλλη στο Facebooκ και με επιασε.  Με συχωρεσε γιατι καταλαβε οτι ενω εγω της εδινα ολη μου την αγαπη αυτη ηταν κρυα. Με αγαπουσε ομως. Εγω ειχα χασει το μυαλο μου, αυτοπεποιθηση μηδεν. ελεγχο της καταστασης καθολου. η κοπελα ειδε κι απο ειδε και εφυγε.

Εχουμε 2 παιδακια και τον Μαϊο του 17 εφυγε.

οΠΩς ΜΠΟΡΕΙτε να φανταστειτε, πονος, πονος, πονος. κλαμα, δακρυα. Πολλα γιατι.. οι ψυχοσωματικοι πονοι ηταν αφορητοι.. Ψυχολογοι. ΕΚκλησια. αυπνια..

Εφαγα δυνατη σφαλιαρα. Ξυπνησα...Απο τοτε 2 χρονια κανω οτι μπορω να την κερδισω. Ολα τα εκοψα. ασχολουμε μονο με τα παιδια μου και τιποτα αλλο. Εχω το κακο να τους λεω οτι αγαπαω πολυ τη μαμα τους ενω εκεινη τους εχει πει οτι οι γονεις και να ζουνε χωριστα δεν ειναι κακο.Θυμωνει γι'αυτο. παρα πολυ... Τα παιδια ειναι πολυ δεμενα μαζι μου, 4 και 7. πολλες φορες δεν θελουν να φευγουν απο εμενα. Τους δειχνω οση αγαπη μπορω.

Της εχω δειξει το ποσο την θελω πισω και οτι θελω να της δωσω οσα της στερησα και οτι αλλο μπορω.. Φυσικα και δεν θελει.
Συζητησεςι παρακαλητα, παντα αρνηση.  δεν με πιστευει. δεν με εμπιστευεται με τιποτα.

και σημερα το πρωι, μετα απο συζητηση παλι , μου ειπε οτι οτι και να κανω ,δεν γυριζει εκει που πονεσε. και ο τι εχει πλεον ενα σπιτι ευτυχισμενο, φιλους που τους αγαπαει και εναν συντροφο που της προσφερει οτι θελει..

Για να μην τα πολυ λεω...

Τι μπορω να κανω; Ειμαι πραγματικα σε απογνωση και εχω καταρρεευσει... Θελω την οικογενεια μου και την γυναικα μου..

Ευχαριστω

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, Enikos

Enikos

# 24 στις 20/5/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.668

Δεν εισαι αυτο που λεμε, σταθερος χαρακτηρας...

Ακομα και τωρα, τραμπες (ανταλλαγες) θες να κανεις...

Ατομικο νιτερεσο και εαυτον, προβαλλεις παλι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από GiorgosEvi2003

Συμφωνειτε να την καλεσω και να της πω οτι , επειδη την αγαπαω  και επειδη θελω να ειναι ευτυχισμενη ας ειναι εκει που εινια. Αλλα ας μου δωσει μια μερα παραπανω τα παιδια..

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Heptamer

# 25 στις 20/5/2019
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.682

Το κλασσικό σφάλμα των γυναικων... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από GiorgosEvi2003

Αυτο μου ειπε και αυτη. Οτι ελπιζα οτι θα αλλαξεις.. 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 26 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.090
Μη ρίχνεις όλα τα φταίγματα επάνω σου. Σίγουρα όπως λέει και ο 262931 κάτι θα έπρεπε να είχε καταλάβει και κείνη και να προφυλάξει την οικογένεια...ΛέμεΔυστυχώς ,αυτά τα έχει η ζωή. Να τα βλέπουν και άλλοι άντρες που πίνουν, ζηλεύουν και βασανίζουν τις γυναίκες τους.
Δεν κόλλησε καλά, δυστυχώς ναυάγησε το καράβι! Δυστυχώς,τώρα δε σώζεται η κατάσταση. Λυπάμαι ειλικρινά, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσει.
Ασχολήσου με κάτι άλλο ,με τα παιδάκια σας,με τη δουλειά σου. Βρες κάτι ενδιαφέρον.
Νομίζω ότι αυτό που σε κολά τόσο καιρό είναι ότι σκέφτεσαι τα λάθη τα δικά σου.
Προχώρα Φίλε μου, Για ένα χωρισμό φταίνε και οι δυο!
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

squirrel1968

# 27 στις 20/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ετσι ειναι η ζωή...ας προσεχες οταν την ειχες...

Η γυναικα σου προχωρησε κ καλα έκανε...κανε κ εσυ το ιδιο..
Να εισαι στα παιδια σου κοντα αυτο να ειναι το ζητουμενο αυτη τη στιγμή,να εισαι σωστος πατερας...ολα τα άλλα ξεπερασε τα.

Georgia_44

# 28 στις 20/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 11

Giorgosevi2003

Αγαπητέ Γιώργο μην αυτομαστιγώνεσαι...κανένας δν είναι αλάνθαστος. Ολοι χάνουμε τους εαυτούς μας από καιρό σε καιρό. Σημασία έχει ότι έκανες την αλλαγή στο εαυτό σου και ότι σήμερα είσαι καλύτερος από χτες.Έχεις καλέ μου 2 παιδιά και μπορείς να διατηρήσειΣ μια όμορφη σχέση χωρίς πιεσεις με την πρώην σύζυγό για χάρη αυτών αλλά και της ζωής που μοιραστηκατε...Ίσως πιο κάτω σε περιμένει ένας άλλος μεγάλος έρωτας! !!!..
Αρέσει στα μέλη mrsopi, Paralia48 και σε ακόμα 3 μέλη.

26-29-31

# 29 στις 20/5/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

Εκτος και αν δεν εχεις προβλημα με αυτο...χωρις αναλυσεις περαιτερω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από agaph40
ασχετο ...αλλα σοβαρο για οσους ενδιαφερονται
δεν βαζουμε φωτο απο fb  κλπ κλπ γιατι ειναι πανευκολο να μας βρουν
εκτος κι αν αυτο ,θελουμε

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Persefoni__

wish_

# 30 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.192

Πιστεύω ότι η γυναίκα σου θα καταλάβει ότι άλλαξες μόνο αν σταματήσεις να την ενοχλεις.Κ έτσι είναι που ίσως έχεις κ μια πιθανότητα να την κάνεις να σκεφτεί ότι άλλαξες κ ν αρχίζει ίσως μετά από καιρο να δείχνει ενδιαφέρον.αν φυσικά δεν αλλάξεις στάση.

Δυστυχώς άντεξε αρκετά κ συσσωρεύτηκαν η πιεση κ τα παρακάλετα όμως απ την πλευρα σου δεν αλλάζουν μια κατάσταση.ισα ίσα την κουράζουν κ την αποτελειώνουν.

Με τις πράξεις σου θα δείξεις ότι άλλαξες,στα λόγια όλοι καλοί είναι στις πράξεις κ στο χαρακτήρα φαίνεται ο άλλος.σταματα τα παρακάλετα,αφοσιωσου στην βελτιωση του ευατου σου,κανε μια δραστηριότητα,δείξε στα παιδιά σου μια θετική στάση,περνά ουσιαστικό χρόνο μαζί τους.ειναι σε μια ευαίσθητη ηλικία μην τους αφήνεις άσχημες εικόνες.

Αρέσει στα μέλη Enikos, GiorgosEvi2003 και σε ακόμα 1 μέλος.

Taxiidiotis

# 31 στις 21/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ξεκολλα. Οσο την κυνηγας τοσο θα απομακρυνεται. Και γιατι να μην το κανει αλλωστε. Βλεπει εναν συντροφο που αφησε λογω των εξαρτησεων και αδυναμιων του να την κυνηγαει με επισης αρρωστημενο τροπο. Τι νομιζεις θα σκεφτεται τωρα? Αλλαξε η εξαρτηση απλως. Τωρα πλεον τη θεση του στοιχηματος και του ποτου την πηρε το κυνηγητο της πρωην...μεχρι να επιτευχθει ο στοχος... Ξεκολλα και ισως σε δει ξανα αλλιως...μπορει φυσικα τοτε να μην εχει καμμια σημασια πλεον ουτε για εσενα ουτε για εκεινη... Οπως και να εχει η ζωη συνεχιζεται.

Sourya

# 32 στις 21/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για να μας βρουν θα πρεπει να ξερουν και το ονομα που εχουμε στο fb, η οχι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από agaph40
ασχετο ...αλλα σοβαρο για οσους ενδιαφερονται
δεν βαζουμε φωτο απο fb  κλπ κλπ γιατι ειναι πανευκολο να μας βρουν
εκτος κι αν αυτο ,θελουμε

Chaotic75

# 33 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 37
Φίλε μου, καλό είναι να μιλάς με φίλους σου και να μην ψάχνεις για συμβουλές εδώ. Οι γυναίκες είναι πολύ σκληρές και όταν παίρνουν μια απόφαση δεν μπορεί παρά να είναι μόνο σωστή. Με λίγα λόγια και χίλια άδικα να έχουν αυθυποβάλλονται και βρίσκουν χίλιες δικαιολογίες για να αισθάνονται καλά μέσα τους. Αν καταφέρεις να τις απομυθοποίησεις θα βρεις την γαλήνη μέσα σου. Δυσκολακι βέβαια. Για να προλάβω αντιδράσεις μπορώ να πω το εξής κλισέ που όλοι χρησιμοποιούμε...σε μια σχέση που τελειώνει...φταίνε και οι δυο.
Αρέσει στα μέλη Paralia48, GiorgosEvi2003

GiorgosEvi2003

# 34 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

Προσωπικα ειμαι υπερ της μιας και μοναδικης . Θα περιμενω. Δεν με ενδιαφερει αλλη, ειχα μια γυναικαρα, 1,80 , μοντελο. ...Δεν πειραζει που εεφυγε..Θα περιμενω.. Η πρωην περιμενε χρονια για να αλλαξω.. Παντα ειχα ονειρο μια ομορφη οικογενεια .. Την εκανα ,την διελυσα. Θα την ξανα φτιαξω.. Ειμαι ρομαντικος.  Οι περισσοτεροι προχωρατε στη ζωη σας,, δεν σας κατηγορω.. Εμενα μου αρεσουν τα δυσκολα. Ολη μου η ζωη αυτη η γυναικα..

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Georgia_44

Giorgosevi2003αγαπητέ γιώργο μην αυτομαστιγώνεσαι...Κανένας δν είναι αλάνθαστος. Ολοι χάνουμε τους εαυτούς μας από καιρό σε καιρό. Σημασία έχει ότι έκανες την αλλαγή στο εαυτό σου και ότι σήμερα είσαι καλύτερος από χτες.Έχεις καλέ μου 2 παιδιά και μπορείς να διατηρήσεις μια όμορφη σχέση χωρίς πιεσεις με την πρώην σύζυγό για χάρη αυτών αλλά και της ζωής που μοιραστηκατε...Ίσως πιο κάτω σε περιμένει ένας άλλος μεγάλος έρωτας! !!!..

Αρέσει στο μέλος Georgia_44

GiorgosEvi2003

# 35 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ENIKOS??

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Enikos

Δεν εισαι αυτο που λεμε, σταθερος χαρακτηρας...

Ακομα και τωρα, τραμπες (ανταλλαγες) θες να κανεις...

Ατομικο νιτερεσο και εαυτον, προβαλλεις παλι...

sAvArA

# 36 στις 21/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αυτο που..

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από GiorgosEvi2003

Προσωπικα ειμαι υπερ της μιας και μοναδικης . Θα περιμενω. Δεν με ενδιαφερει αλλη, ειχα μια γυναικαρα, 1,80 , μοντελο. ...

γραφουμε
εκτος απο το ονομα μας
και το ονομα του αλλου-ης
στο nickname μας
οταν το βλεπω..

μου κανει 
εξαρτηση
φοβο
ανασφαλεια
κουφιοεγωισμο
κτλ. κτλ.
&
ολιγον απο χαζομαρα..
...
να πω την αληθεια μου
δεν περιμενω να δω και  αλλα

στα γραπτα...

Mindthegap-

# 37 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.272

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από GiorgosEvi2003

. Θα περιμενω. 

..Δεν πειραζει που εεφυγε..Θα περιμενω..

Παντα ειχα ονειρο μια ομορφη οικογενεια .. Την εκανα ,την διελυσα. Θα την ξανα φτιαξω..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από GiorgosEvi2003

ημουν και ανωριμος μαζι. λιγο καταπιεστικος στην αρχη, αρκετα τα τελευταια χρονια. ημουν εγωιστης. 

Ειμαι...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 38 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.682

Καμμια αναζήτηση εικόνας δε μπορεί να υπερβεί τις ρυθμίσεις απορρήτου του fb. 

Αν έχεις απορρίψει στις ρυθμίσεις απορρήτου να εμφανίζεται το προφίλ σου στις μηχανές αναζήτησης, είσαι οκ. 

Η αναζήτηση προφίλ μέσω εικόνας  είναι επιτυχής  μόνο όταν είσαι εντός fb, με βάση μια συγκεκριμένη αριθμόσειρά στο όνομα της εικόνας. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Sourya

Για να μας βρουν θα πρεπει να ξερουν και το ονομα που εχουμε στο fb, η οχι;

GiorgosEvi2003

# 39 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

Γιατι;;; Ποιο ειναι το κακο;; Δεν ειπα θα την πιεσω.. Θα περιμενω εγραψα. Κακο ειναι να περιμενεις τον ανθρωπο που αγαπασ;; Δλδ επικροτουμε τον χωρισμο και αποδοκιμαζουμε την αναμονη;; Φταει κι αυτη που χωρισαμε..Αλλα δεν το εχω για σημαιαα

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Mindthegap-

ειμαι...

Helenaki4

# 40 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.213

Αααα καλημέρα σας ! Για γενικεύσεις , ολισμούς και παντός είδους τσουβαλιάσματα , επιτρέψτε μου να σας συστήσω τον 123χρηστο . Μην πάρετε δικό σας τσουβάλι . Διαθέτει εκείνος ...και χωράνε όλες οι γυναίκες μέσα . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Chaotic75
Φίλε μου, καλό είναι να μιλάς με φίλους σου και να μην ψάχνεις για συμβουλές εδώ. Οι γυναίκες είναι πολύ σκληρές και όταν παίρνουν μια απόφαση δεν μπορεί παρά να είναι μόνο σωστή. Με λίγα λόγια και χίλια άδικα να έχουν αυθυποβάλλονται και βρίσκουν χίλιες δικαιολογίες για να αισθάνονται καλά μέσα τους. Αν καταφέρεις να τις απομυθοποίησεις θα βρεις την γαλήνη μέσα σου. Δυσκολακι βέβαια. Για να προλάβω αντιδράσεις μπορώ να πω το εξής κλισέ που όλοι χρησιμοποιούμε...σε μια σχέση που τελειώνει...φταίνε και οι δυο.

Αρέσει στα μέλη alisida, Sivilla_I και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε