Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εδω και 2 χρονια χωρισαμε αλλα θελω οσο τιποτα να ειμαστε μαζι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Helenaki4

# 41 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.211
'Aρεσαν+: 0%

Εδώ ειναι όλο το ζουμί ...

Αυτό που φτιάχνεται , διαλύεται και ξαναφτιαχνεται , πωλείται στα παιχνιδάδικα . 

Η οικογένεια δεν ανήκει σε αυτήν την κατηγορία .

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από GiorgosEvi2003

Την εκανα ,την διελυσα. Θα την ξανα φτιαξω..

Αρέσει στα μέλη mrsopi, Paralia48 και σε ακόμα 5 μέλη.

Mindthegap-

# 42 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.258

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από GiorgosEvi2003

Γιατι;;; Ποιο ειναι το κακο;; Δεν ειπα θα την πιεσω.. Θα περιμενω εγραψα. Κακο ειναι να περιμενεις τον ανθρωπο που αγαπασ;; Δλδ επικροτουμε τον χωρισμο και αποδοκιμαζουμε την αναμονη;; Φταει κι αυτη που χωρισαμε..Αλλα δεν το εχω για σημαιαα

Γιατι σε μια σχεση υπαρχουν 3 στοιχεια...

Εμεις...ο απεναντι και η σχεση η ιδια...

κι εσυ τα 2 απο τα τρια τα χεις χασει...

Οταν λες λοιπον ..."Την εκανα ,την διελυσα. Θα την ξανα φτιαξω.. Ειμαι ρομαντικος."

καταλαβαινεις φανταζομαι οτι αυτο δεν ειναι ρομαντισμος αλλα... εγωκεντρισμος...

Αρέσει στα μέλη Enikos, Lena_7_ και σε ακόμα 5 μέλη.

GiorgosEvi2003

# 43 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς
Απαντήσεις: 43

Δεν ξερω. Εγω δεν λειτουργω ετσι. Θα συμφωνησεις οτι λαθη κανουμε ολοι.. Ομως οταν αγαπας καποιον και τον θελεις στη ζωη σου . Και μαλιστα οταν εχεις και 2 παιδια.. Τοτε προσπαθεις...  Τι χρειαζομουν;; Ενα σοκ.. Μια σφαλιαρα.. Τωρα καθεται στο σπιτι της με τα παιδια μας (ασχετα που εχει σχεσηη) και εγω στο σπιτι μου μονος..  Εκοψα τις μαλακ...Ες.

Εξαλλου συζητηση κανουμε.. Αν δεν διαφωνουσαμε δεν θα υπηρχε το FORUM

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Helenaki4

εδώ ειναι όλο το ζουμί ...

Αυτό που φτιάχνεται , διαλύεται και ξαναφτιαχνεται , πωλείται στα παιχνιδάδικα . 

Η οικογένεια δεν ανήκει σε αυτήν την κατηγορία .

GiorgosEvi2003

# 44 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

πΟΙΟς μπορει να καταλαβει ,οτι εχω την ευθυνη του χωρισμου και οτι πρεπει να αναλαβω την ευθυνη μου , προσπαθωντας να δωσω να κατααλαβει η γυναικα μου οτι τα προβληματα μου (ψυχολογικα) δεν ειχαν σχεση με την ιδια. οτι ηταν καταλοιπα της εφηβειας, της λαθοσ οικογενειακης ανατροφης και οποιων αλλων προβληματων ειχα;Που μπορω να βρω το δικιο μου;; απεναντι σε ποιον;
αυριο τα παιδια μου οταν με ρωτησουν τι εκανες μπαμπα για να ειμαστε παλι οικογενεια, εγω τι θα απαντησω;; ΟΤι προχωραμε στη ζωη;; οτι αφηνουμε πισω τα λαθη και τα προωβληματα;;
Δυστυχως δεν ειμαι τετοιος.
Βρισκομαι αναμεσα σε κατι ερωτηματα που μου σκοτωνουν.. με διαλυουν σαν καστρο στην αμμο.

Αρέσει στο μέλος Georgia_44

GiorgosEvi2003

# 45 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

Ο πονος που εχω στο στομαχι οφειλεται στον εγωισμο;; που ξυπναω απο την στεναχωριαμου 3 φορεσ στις 5 ωρεσ που κοιμαμαι, οφειλεται στον εγωισμο;; ποτε σημαινει οτι ενας ανθρωπος αγαπαει;; σιγουρα οταν προσεχει την οικογενεια του,δειχνει σεβασμο στη γυναικα του και στα παιδια του..
δυστυχως ειχα θεματα. επρεπει να φαω σφαλιαρα να "σωθω" ..
επρεπει να φτασει στο αμην και να με χωρισει;;;
παλι δεν ξερω.. γι'αυτο μιλαω εδω μεσα..  κουραστηκα να ποναω. αλλα θελω την οικογενεια μου..

Αρέσει στο μέλος Georgia_44

Sivilla_I

# 46 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Στη ζωή θα πρέπει να μάθεις να θέλεις

και όσα μπορείς κάθε φορά

αλλά και να απαρνιέσαι όσα θέλεις και εξαρτώνται απο άλλους

που δεν θέλουν να στα δώσουν.

Να πάρεις φάρμακα και ο,τι χρειάζεται για να περάσει το στομάχι σου

η στεναχώρια σου

και να κάνεις κάτι που το συμπεριλαμβάνει η αγάπη

η έννοια της οικογένειας

και η ευρύτερη μεγάλη εικόνα της ζωής:

να αποδεχτείς.

Αποδέξου λοιπόν τη ζωή σου έτσι όπως ήρθε,

αποδέξου όσα ήσουν, όσα είσαι τώρα,

όσα θέλει και δεν θέλει η πρώην σύζυγός σου πια,

και προχώρα.

Το "θέλω" σκέτο, είναι εγωισμός και αδιαφορία στα θέλω του άλλου.

Η άλλη δεν θέλει. Και προς το παρόν δεν είναι στο χέρι σου να θελήσει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από GiorgosEvi2003

Ο πονος που εχω στο στομαχι οφειλεται στον εγωισμο;; που ξυπναω απο την στεναχωριαμου 3 φορεσ στις 5 ωρεσ που κοιμαμαι, οφειλεται στον εγωισμο;; ποτε σημαινει οτι ενας ανθρωπος αγαπαει;; σιγουρα οταν προσεχει την οικογενεια του,δειχνει σεβασμο στη γυναικα του και στα παιδια του..
δυστυχως ειχα θεματα. επρεπει να φαω σφαλιαρα να "σωθω" ..
επρεπει να φτασει στο αμην και να με χωρισει;;;
παλι δεν ξερω.. γι'αυτο μιλαω εδω μεσα..  κουραστηκα να ποναω. αλλα θελω την οικογενεια μου..

Αρέσει στα μέλη Georgia_44, alisida και σε ακόμα 5 μέλη.

Sivilla_I

# 47 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Ναι τέτοιος να γίνεις.

Βγάλε τους μελοδραματισμούς απο τις αφηγήσεις προς τον εαυτό σου, επιδεινώνουν τη στεναχώρια σου.

Και σταμάτα να ψάχνεις το δίκιο σου. Ο,τι δίκιο έχεις εσυ, η πρώην σου, τα παιδιά σας, υπάρχει απο μόνο του

δεν χρειάζεται να το βρει κάποιος κάπου.

Θα απαντήσεις λοιπόν στα παιδιά σου οτι ναι προχωράμε στη ζωή και αφήνουμε πίσω τα λάθη.

Όχι οτι γινόμαστε εμμονικοί, αυτοκαταστροφικοί, ψυχοφθόρα μετανοητικοί και βυθιζόμαστε στα χάλια μας

ψάχνοντας τα δίκια μας.

Τα παιδιά δεν θέλουν απαραίτητα 2 γονείς που να ζουν μαζί.

Θέλουν γονείς υγιείς πνευματικά και ηθικά

*στο είπα εγω οτι το σκέτο "θέλω την οικογένειά μου" είναι εγωισμός.

Γιατί η οικογένειά σου φτιάχτηκε απο σένα και απο εναν άλλο άνθρωπο που δεν θέλει πια το ίδιο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από GiorgosEvi2003

πΟΙΟς μπορει να καταλαβει ,οτι εχω την ευθυνη του χωρισμου και οτι πρεπει να αναλαβω την ευθυνη μου , προσπαθωντας να δωσω να κατααλαβει η γυναικα μου οτι τα προβληματα μου (ψυχολογικα) δεν ειχαν σχεση με την ιδια. οτι ηταν καταλοιπα της εφηβειας, της λαθοσ οικογενειακης ανατροφης και οποιων αλλων προβληματων ειχα;Που μπορω να βρω το δικιο μου;; απεναντι σε ποιον;
αυριο τα παιδια μου οταν με ρωτησουν τι εκανες μπαμπα για να ειμαστε παλι οικογενεια, εγω τι θα απαντησω;; ΟΤι προχωραμε στη ζωη;; οτι αφηνουμε πισω τα λαθη και τα προωβληματα;;
Δυστυχως δεν ειμαι τετοιος.
Βρισκομαι αναμεσα σε κατι ερωτηματα που μου σκοτωνουν.. με διαλυουν σαν καστρο στην αμμο.

Αρέσει στα μέλη Georgia_44, Paralia48 και σε ακόμα 5 μέλη.

GiorgosEvi2003

# 48 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

Περιμενω καποιον να σχολιασει το "αλλα θελω την οικογενεια μου" και να γραψει.. Εγωισμος..

Helenaki4

# 49 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.211

1.Η σύντροφος δεν ειναι μαμά σας για να έχει υποχρέωση να σας «νουθετήσει» . Διατηρεί το δικαίωμα να αποσυρθεί αν βλέπει οτι η κατάσταση την υπερβαίνει .

2. Η μοναξιά ειναι προτιμότερη από μια κακοποιητικη  σχέση . (Κομίζω γλαύκα εις Αθήνας , αλλα είπαμε να το πάρουμε από το Α-Β ...)

3. Τα προσωπικά προβλήματα ειναι μοιραίο να μπουν μέσα στο γάμο εφόσον ο σύντροφος παύει να ειναι συντροφικος.

4. Παραμένετε οικογένεια ακόμα και σήμερα . Αν εκείνη ειναι σωστή μητέρα , θα διατηρήσει την εικόνα του πατέρα στα παιδιά της όμορφη . Αν εσείς είστε σωστός πατέρας , θα είστε κοντά χωρίς φασαρίες .

5. Διαβάζω για ζήλιες σε σημείο ψυχοπάθειας , τζόγο , στέρηση ελευθεριών και απόσυρση ακόμα και από τα καθήκοντα του σπιτιού , οι καταστάσεις αυτές λέτε οτι ήταν χρόνιες . 

Αν θέλετε γράψτε μας δυο λόγια και για τα δικα σας παράπονα από την πρώην σύζυγο . Ας έχουμε μια σφαιρική εικόνα . Κανεις δε σας κατηγορεί για αποκλειστική ευθύνη . Παίρνετε απαντήσεις ανάλογες των δεδομένων που δίνετε .

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από GiorgosEvi2003

Δεν ξερω. Εγω δεν λειτουργω ετσι. Θα συμφωνησεις οτι λαθη κανουμε ολοι.. Ομως οταν αγαπας καποιον και τον θελεις στη ζωη σου . Και μαλιστα οταν εχεις και 2 παιδια.. Τοτε προσπαθεις...  Τι χρειαζομουν;; Ενα σοκ.. Μια σφαλιαρα.. Τωρα καθεται στο σπιτι της με τα παιδια μας (ασχετα που εχει σχεσηη) και εγω στο σπιτι μου μονος..  Εκοψα τις μαλακ...Ες.

Εξαλλου συζητηση κανουμε.. Αν δεν διαφωνουσαμε δεν θα υπηρχε το FORUM

Αρέσει στα μέλη Georgia_44, vathianixtomenos και σε ακόμα 6 μέλη.

alisida

# 50 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

#43,#44,#45

1) τα παιδιά να είσαι σίγουρος δε θα ρωτήσουν ποτέ τι έκανες για να "ξαναφτιάξει" την οικογένεια σας .Το πολύ - πολύ να ρωτήσουν γιατί "χάλασε" ,αν και πιστεύω ότι το μεγαλύτερο παιδί θα θυμάται ...

2) όχι,καθόλου κακο να κάθεται εκείνη μόνη κι εσύ μόνος ,σίγουρα καλύτερο από το να είστε στον ίδιο χώρο και να "μαχεστε" 

3) μέχρι στιγμής σε διαβάζω να θέτεις θέμα παιδιών μπροστά για να την πείσεις ( κοίτα τα καημένα τα παιδάκια μας τους στερήσεις τον μπαμπα) .Ελεημοσύνες στο διπλανό θέμα,εδώ μιλάμε για τα παιδιά σας ,να προσέχεις τι λες σε αυτά ..

4) ναι,φταίνε και οι δύο σε ένα χωρισμό .Και περισσότερο εκείνη που αν και "εγωιστης-ποτης κτλ" έκανε μαζί σου οικογένεια ...

5) μπράβο της όμως που αν και αργά ,δεν άφησε να το κάνει αργότερα να φύγει .

6) Ξέρεις τι σημαίνει χάσιμο εμπιστοσύνης ? Και ο Αρχάγγελος να κατέβει να της πει ότι άλλαξες,δε θα το πιστέψει ,

και γιατί να το κάνει άλλωστε όταν επί 16 χρόνια δεν είχες καταφέρει να αλλάξεις 

,αλλά και γιατί να αλλάξεις στην τελική ,δεν το χρωστάς σε κανέναν..!!!

Να ζεις όπως θέλεις ,με τα ποτάκια σου,τα στοιχηματακια σου και ο,τι άλλο γουστάρεις,μια ζωή την έχουμε ..

Μόνο να 

διεκδικήσεις άλλη γυναίκα ,που να ταιριάζετε ...

Αρέσει στα μέλη mrsopi, Georgia_44 και σε ακόμα 6 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 51 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.651

Γιατι αυτο δειχνεις!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από GiorgosEvi2003

γιατι το λες αυτο ENIKOS??

GiorgosEvi2003

# 52 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

Ειναι παιδι χωρισμενων γονιων. Η μητερα τους τους εμαθε να ειναι πολυ δεμενοι μεταξυ τους. Με αποτελεσμα να μην ανοιγεται ευκολα. Ακομα και με μενα μετα απο τοσα χρονια ποτε δεν μου εδειξε αγαπη. Παθος, παντα εγω εκανα την αρχη.. Αλλα δεν την κατηγορησα.. Στο τελος μονο της το ελεγα οτι δεν κανει κατι.. Εξαλλου ,γι αυτο κι εγω γνωρισα μια κοπελα και αρχισα να μιλαω μαζι της.. Το οτι δεν μπορεσα να κανω ερωτικη επαφη με την αλλη ,παρα μονο ανταλλαγη ερωτολογων, κατι δειχνει. Ηθελα την γυναικα μου. Ναι εφταιγα κι εγω. Ασχολιομουν με 2 δουλειες.. Την παρακαλουσα να ερθει στο μαγαζι μας να ειμαιστε μαζι. Ηθελε να καθεται με τα παιδια. Κι αυτο δεκτο.. Εβαλα την δουλεια πανω απο την οικογενεια μου και το πληρωσα.  Ομως αντιλαμβανομαι οτι και η ευη ειχε προβλημα ψυχολογικο .. Με οδηγησε σε αυτες τις καταστασεις. Ηθελα λιγο ενδιαφερον. Να ανοιγω την πορτα οταν γυρνουσα απο την δουλεια και να μου κανει μια αγκαλια.. Ενα φιλι..  Τα γραφω και δακρυζω..

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Helenaki4

1.Η σύντροφος δεν ειναι μαμά σας για να έχει υποχρέωση να σας «νουθετήσει» . Διατηρεί το δικαίωμα να αποσυρθεί αν βλέπει οτι η κατάσταση την υπερβαίνει .

2. Η μοναξιά ειναι προτιμότερη από μια κακοποιητικη  σχέση . (Κομίζω γλαύκα εις αθήνας , αλλα είπαμε να το πάρουμε από το α-β ...)

3. Τα προσωπικά προβλήματα ειναι μοιραίο να μπουν μέσα στο γάμο εφόσον ο σύντροφος παύει να ειναι συντροφικος.

4. Παραμένετε οικογένεια ακόμα και σήμερα . Αν εκείνη ειναι σωστή μητέρα , θα διατηρήσει την εικόνα του πατέρα στα παιδιά της όμορφη . Αν εσείς είστε σωστός πατέρας , θα είστε κοντά χωρίς φασαρίες .

5. Διαβάζω για ζήλιες σε σημείο ψυχοπάθειας , τζόγο , στέρηση ελευθεριών και απόσυρση ακόμα και από τα καθήκοντα του σπιτιού , οι καταστάσεις αυτές λέτε οτι ήταν χρόνιες . 

Αν θέλετε γράψτε μας δυο λόγια και για τα δικα σας παράπονα από την πρώην σύζυγο . Ας έχουμε μια σφαιρική εικόνα . Κανεις δε σας κατηγορεί για αποκλειστική ευθύνη . Παίρνετε απαντήσεις ανάλογες των δεδομένων που δίνετε .

Enikos

# 53 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.651

Τι να σχολιασει καποιος απο αυτο...

Οταν το αποτελεσμα δειχνει οτι το μονο που δεν ηθελες ηταν η οικογενεια σου...

Αντε να σου κανω την χαρη να το σχολιασω, με μια ερωτηση...

Και τι εκανες γι' αυτο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από GiorgosEvi2003

Περιμενω καποιον να σχολιασει το "αλλα θελω την οικογενεια μου" και να γραψει.. Εγωισμος..

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

GiorgosEvi2003

# 54 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

Εχω παιδια χωρισμενων γονιων , φιλοι μου, που ειναι 25 και 26 χρονων και εχουν τον καημο στο λαιμο τους..  Πολλα παιδια.. Πολυ στεναχωρια.. Πολλα θεματα.. Προσωπικα πιστευω οτι αν ηθελε θα ημασταν μια χαρα.. Μπορει να εχασε κι εκεινη τον ελεγχο. Τηξν αυτοπεποιθηση της. Την εμπιστοσυνης της σιγουρα απεναντι μου.. Ατιμη ζωη... Ατιμο μυαλο.. Τωρα δεν θελω ουτε ποτακια, ουστε στοιχηματακια. Ολα ειναι κομμενα.

Καταλαβα τι σημαινει χασιμ εμπιστοσυνης.. Ειμαι παθων!

Εγω θα ηθελα εναν ανθρωπο να μου πει πεντε κουβεντες στο τι μπορω να κανω για να γυρισει... Γυρισει δεν γυρισει...

Δεχομαι σαν πρωτο το "αστην ησυχη." Μετα;;; Πως να την πλησιασω;;; Τι να κανω να με εχει παντα στο μυαλο της. Σε ποια περιπτωση θα γυρνουσε;; Αν ετρωγε παπαρα απο αυτο που εχει τωρα;;; Αν πεθαινε η μαμα τησ;; Αν το ζητουσαν επιμονα τα παδιαι;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από alisida

#43,#44,#45

1) τα παιδιά να είσαι σίγουρος δε θα ρωτήσουν ποτέ τι έκανες για να "ξαναφτιάξει" την οικογένεια σας .Το πολύ - πολύ να ρωτήσουν γιατί "χάλασε" ,αν και πιστεύω ότι το μεγαλύτερο παιδί θα θυμάται ...

2) Όχι,καθόλου κακο να κάθεται εκείνη μόνη κι εσύ μόνος ,σίγουρα καλύτερο από το να είστε στον ίδιο χώρο και να "μαχεστε" 

3) μέχρι στιγμής σε διαβάζω να θέτεις θέμα παιδιών μπροστά για να την πείσεις ( κοίτα τα καημένα τα παιδάκια μας τους στερήσεις τον μπαμπα) .Ελεημοσύνες στο διπλανό θέμα,εδώ μιλάμε για τα παιδιά σας ,να προσέχεις τι λες σε αυτά ..

4) Ναι,φταίνε και οι δύο σε ένα χωρισμό .Και περισσότερο εκείνη που αν και "εγωιστης-ποτης κτλ" έκανε μαζί σου οικογένεια ...

5) Μπράβο της όμως που αν και αργά ,δεν άφησε να το κάνει αργότερα να φύγει .

6) Ξέρεις τι σημαίνει χάσιμο εμπιστοσύνης ? Και ο αρχάγγελος να κατέβει να της πει ότι άλλαξες,δε θα το πιστέψει ,

και γιατί να το κάνει άλλωστε όταν επί 16 χρόνια δεν είχες καταφέρει να αλλάξεις 

,αλλά και γιατί να αλλάξεις στην τελική ,δεν το χρωστάς σε κανέναν..!!!

Να ζεις όπως θέλεις ,με τα ποτάκια σου,τα στοιχηματακια σου και ο,τι άλλο γουστάρεις,μια ζωή την έχουμε ..

Μόνο να 

διεκδικήσεις άλλη γυναίκα ,που να ταιριάζετε ...

agrotis53

# 55 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.461
Λες θες εκανες τραγικα λαθη για το α β λογο. Δεν σε κρινω ολοι κανουμε.Λες παλεψες και αλλαξες δεχτηκες το σοκ τη σφαλιαρα. Αλλαξες . Οκ μπραβο σου μαγκια σου αν τα καταφερες. Πολυ καλο για σενα.Λες θες πισω οτι εχασες. Συμφωνο. Ανθρωπινο κατανοητο . Και αν τα καταφερεις κανεις μας δεν θα λυπηθει. Αλλα . Ο αλλος ειναι αλλος. Ο αλλος εφαγε στη μαπα 16 χρονια τα ΔΙκασου λαθη. Ο αλλος 16 χρονια εχασε μια ζωη. Ο αλλος σε περιμενΕ πιο πανω και απο τα ορια του. Απο σενα τιποτα. Ο αλλος ειναι ανθρωπος οχι πετρα.Και. Ο αλλος λοιπον εφυγε. Εφυγε ψυχη και σωμα. Εφυγε απο τη μαυριλα. Εφυγε απο το τιποτα . Και βρηκε ζωη αλλου. Και βρηκε τη δικη του ζωη. Βρηκε παλι ονειρο καλυτερο απο το δικο σου. Ο αλλος εγινε ο ιδιος του εαυτος και οχι ο μαλ. Του εγω σου. Ο αλλος εφυγε σε προσπερασε. Δεν σε εχει αναγκη. Δεν πηρε τιποτα απο σενα. Μονο εδωσε.και τωρα ειναι αλλου . Τωρα ζει. τελος...Αν καταλαβαινης τιποτα...εστω κατι...
Αρέσει στα μέλη Heptamer, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

Sivilla_I

# 56 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Τελικά είναι πολύ σχετικό το τι εννοεί κανείς όταν λέει: "αγαπάω"

Μετάνιωσα που σου έγραψα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από GiorgosEvi2003

Aν ετρωγε παπαρα απο αυτο που εχει τωρα;;; Αν πεθαινε η μαμα τησ;; Αν το ζητουσαν επιμονα τα παδιαι;;;

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, agrotis53 και σε ακόμα 3 μέλη.

GiorgosEvi2003

# 57 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

Οι πραξεις εδειχναν οτι δεν ηθελα. Συμφωνω..  Εχασα καθε ιχνος μυαλου που ειχα και εκανα αλλα αντι αλλων. Δεν την κτακρινω. Καλα εκανε και εφυγε. Οχι ομως να με χωρισει.. Τωρα που ειμαι μια χαρα με ολα. Τωρα δεν με θελει... Ειναι και η μανα της που την εναντιωσε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Enikos

τι να σχολιασει καποιος απο αυτο...

Οταν το αποτελεσμα δειχνει οτι το μονο που δεν ηθελες ηταν η οικογενεια σου...

Αντε να σου κανω την χαρη να το σχολιασω, με μια ερωτηση...

Και τι εκανες γι' αυτο?...

Mindthegap-

# 58 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.258

Α...καλα...ενταξει...

Αρέσει στα μέλη mrsopi, Helenaki4 και σε ακόμα 6 μέλη.

alisida

# 59 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Εδώ απαντάς σε δικό μου σχόλιο,άντε να ασχοληθώ λίγο περισσότερο για να μη λες σε αγνωω για όσα προσπαθείς  

Δεν είναι όλα τα παιδιά χωρισμένων γονιών κακομοίρα ούτε προβληματικά .

Μάλλον τα "προβληματικά" είναι των παντρεμένων που αγνοούν το/τη σύντροφό και οι δύο πλευρές .

Ναι,θα ήθελε να εισασταν μαζί 

Θα το ήθελε πολύ να μην είχαν έρθει έτσι τα πράγματα .

Να το είχε προσπαθήσει εκείνη περισσότερο από την αρχή ,να μην είχε εγκαταλείψει τον αγώνα και να μην είχε παραδοθεί στην αποδοχή της κατάστασης.

Ναι,ίσως το έχεις καταφέρει να αισθάνεται ενοχή 

Αλλά δεν μπορεί να γυρίσει διότι τώρα που βρήκε την ψυχική της ηρεμία δεν την αλλάζει με τίποτα ..

Σε ποια περίπτωση θα γυρίσει  ρωτάς 

--αν πέθαινε η μαμά της ? Και δε θα είχε βοήθεια ? Ε...δεν είσαι τόσο παλιά νθρωπος που θα την εκβιάσεις να γυρίσει για να βοηθήσεις

---αν έτρωγε π@π@ρα από αυτό που έχει τώρα ??

Όχι,ούτε τότε θα γυρίσει ...( Τότε είναι που Δε θα γυρίσει αλλά θα υιοθετήσει το "όλοι γουρούνια είναι"  

Αστειεύομαι βέβαια,άλλωστε ούτε εσύ θέλεις να είσαι η καβατζα της έτσι δεν είναι ? Να γυρίσει μόνο από απογοήτευση και ανασφάλεια,έτσι δεν είναι ? Διότι την αγαπάς πραγματικά και τη θέλεις ψυχή+ σώμα έτσι δεν είναι ??

--- αν το ζητούσαν επίμονα τα παιδιά ??

(Θέλεις να) Έχεις παιδιά ή μαριονέτες ?

Στα πρώτα σχόλια σου λες ότι πεθαίνεις για τα παιδιά ..

Ως καλοπροαίρετη ,προσωπικά σε πίστεψα και οι γνώμες μου όλες στηρίχτηκαν στο πώς θα είστε κ οι δύο ήρεμοι για να είστε σωστά κοντά στα παιδιά σας να μην αποκτήσουν ψυχολογικά θέματα ...

Αυτά είχα να πω ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από GiorgosEvi2003

Εχω παιδια χωρισμενων γονιων , φιλοι μου, που ειναι 25 και 26 χρονων και εχουν τον καημο στο λαιμο τους..  Πολλα παιδια.. Πολυ στεναχωρια.. Πολλα θεματα.. Προσωπικα πιστευω οτι αν ηθελε θα ημασταν μια χαρα.. Μπορει να εχασε κι εκεινη τον ελεγχο. Τηξν αυτοπεποιθηση της. Την εμπιστοσυνης της σιγουρα απεναντι μου.. Ατιμη ζωη... Ατιμο μυαλο.. Τωρα δεν θελω ουτε ποτακια, ουστε στοιχηματακια. Ολα ειναι κομμενα.

Καταλαβα τι σημαινει χασιμ εμπιστοσυνης.. Ειμαι παθων!

Εγω θα ηθελα εναν ανθρωπο να μου πει πεντε κουβεντες στο τι μπορω να κανω για να γυρισει... Γυρισει δεν γυρισει...

Δεχομαι σαν πρωτο το "αστην ησυχη." Μετα;;; Πως να την πλησιασω;;; Τι να κανω να με εχει παντα στο μυαλο της. Σε ποια περιπτωση θα γυρνουσε;; Αν ετρωγε παπαρα απο αυτο που εχει τωρα;;; Αν πεθαινε η μαμα τησ;; Αν το ζητουσαν επιμονα τα παδιαι;;;

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

GiorgosEvi2003

# 60 στις 21/5/2019
author
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς

Ισως δεν τα γραφω σωστα.. Με παρεξηγειτε.. Τελος παντων...

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε