Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξέρω τί θέλει

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Hepatica

# 21 στις 21/5/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 51
'Aρεσαν+: 0%
Στην ζωη σου δεν θα μετρας ποτε τα λογια των ανθρωπων,αλλα ξερα και απολυτα λογικα τις πραξεις του. Θα μπορουσα να σου αραδιασω ενα σωρο πραγματα που ισχυουν κ που δεν ισχυουν αλλα μην μπεις σε αυτη την διαδικασια γιατι "βουλιαζεις" κυριολεκτικα στην μ@λ@κι@ του αλλου. Συνέχισε να αδιαφορεις οπως κανεις και κυριως συνεχισε να ικανοποιεισαι. Αυτο μετραει για εσενα σε αυτη την περιπτωση. Ωστοσο υπάρχουν κι αλλοι ανθρωποι αρκει να δεις ουσιαστικα γυρω σου. Σου δινω ελαφρυντικο-το οτι ησουν μικρη τοτε...τωρα δεν εισαι. Κ για την μονη που στεναχωριεμαι ειναι εκεινη-που μαλλον δεν γνωριζει την κατασταση που της δημιουργει ο συζυγος της. Προχωρα-η ζωη ειναι πολυ ωραια για να αναλωνεσαι.
Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

nikoslambr

# 22 στις 21/5/2019
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 141

ΕΙλικρινα δεν σου αξιζει ολο αυτο φιλη! 

Αρέσει στα μέλη raven92, Helenaki4

Lena_7_

# 23 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#18 Ε τι ναι, έχω κανει! Ήσουν κολλημένη με τον τυπο; Δεν ήταν κάτι που σε καλυψε; Δεν κρατησε; Ήταν ταυτόχρονα με τους χρόνους, που μιλουσατε με τον αλλον; Πες κάτι παραπάνω... Γιατί σε ολο αυτο το πρελούδιο, δεν αναφέρεις άλλο αντρικο προσωπο στην διάρκεια τόσων χρόνων. Τους καπέλωνε ολους αυτος;
Αρέσει στα μέλη jane_do, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 24 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 818

Άλλη μια ιστορία που εξ αρχής βασίστηκε στο πηγαίο συναίσθημα ...

Αχ ...
Ας μη σταθούμε σ αυτόν . Σε γνώρισε , σε κατέταξε στο νο 2 πριν καν βρεθεί το νο 1 , φροντισε δε να σου το καταστήσει σαφές με τον τροπο του κι εσυ συναινεσες. Ήσουν όμως μικρή και εχεις πολλά ελαφρυντικά .
Τώρα μεγάλωσες . Τωρα δεν περιμένεις κανέναν να σου πει «μωρό μου , είμαι κοπανος , σε χρησιμοποιώ για να παρακολουθώ την τιμή της μετοχής της μπογιάς μου». 
Ποτε δεν θ ακούσεις κάτι τέτοιο . 
Διάβασε τα γεγονότα . Φωνάζουν . 
Γνωρίζω γυναίκα που τώρα πια ειναι σε ηλικία γιαγιάς , αλλα δεν έχει εγγόνια , ενώ ήθελε . Κάποτε έκανε μια σχέση , ή τουλάχιστον έτσι νόμιζε . Εκείνος παντρεύτηκε άλλη  συνέχισαν όμως να ειναι μαζί . Πέρασαν περίπου 50 χρόνια στα κρυφά . Εκείνος πέθανε . Η νόμιμη χήρα τρέχει τα εγγονάκια της στους παιδότοπους . Η αφανής χήρα ζει μόνη και θυμάται . 
Σ αυτή τη ζωή παίρνουμε αυτό που στην πράξη ζητάμε , θεματοθετρια . 
Εσυ τι ζητάς ?
Αρέσει στα μέλη Papermoon, raven92 και σε ακόμα 8 μέλη.

Persefoni__

# 25 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 192

# 1

Δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις, ώστε να ξέρω τί σου είπαν οι άλλοι. Αλλά αν θες φτιάξε μια εικόνα στο μυαλό σου. Εσένα στη θέση της γυναίκας του και την γυναίκα του ν' αναρωτιέται ,για ποιό λόγο της στέλνει ακόμη μηνύματα αφού είναι παντρεμένος κλπ κλπ... δηλαδή την γυναίκα του στη θέση σου. Ποιά απ τις δυό εικόνες προτιμάς περισσότερο; Άκρη σε όσα ρωτάς δεν νομίζω να βρεις ποτέ σου. Να τον σκέφτεσαι όσο θες όμως ταυτόχρονα να τον ευχαριστείς (ναι σωστά διάβασες : να τον ευχαριστείς) που σε απάλλαξε από μια τέτοια ζωή μαζί του. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από raven92

Δεν ξέρω τί θέλει

Καλημέρα!

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη για το σεντόνι αλλά είμαι πολύ μπερδεμένη και θα ήθελα τη συμβουλή/γνώμη σας!Πριν από 7 χρόνια γνώρισα κάποιον και ήμασταν μαζί 1 χρόνο. Εγώ 20 εκείνος 35. Ήταν η πρώτη ουσιαστική «σχέση» που είχα (αν μπορώ να το ονομάσω σχέση). Ήμουν φουλ καψουρεμένη, εκείνος πιο χαλαρός. Ήταν από την αρχή πολύ προβληματική η όλη κατάσταση αλλά δεν ήθελα να το δω. Ήταν πολύ ψυχρός, έκανε σχόλια για την εμφάνισή του, δε μου γνώρισε ποτέ κανέναν φίλο του, όταν βγαίναμε ήμασταν είτε οι δυο μας είτε με τη δική μου παρέα.Με τα πολλά με χώρισε γιατί δεν θα είχαμε μέλλον εμείς οι δυο, εκείνος ήθελε να κάνει οικογένεια και δεν ήθελε να «χαραμίσω τα πιο όμορφα χρόνια μου μαζί του» (εν τέλει είχε βρει άλλη, πράγμα που έμαθα εκ των υστέρων. Πόνεσα πολύ, τον παρακαλούσα, έτρεχα από πίσω του αλλά κάποια στιγμή το πήρα απόφαση και δεν τον ενόχλησα ξανά.Μετά από κάποιους μήνες επικοινώνησε εκείνος μαζί μου. Εγώ έκανα σαν τρελή από την χαρά μου, αλλά επειδή γνώριζα ότι είχε σχέση του είπα ότι δε θέλω να μιλάμε κι αφού έχει σχέση δεν έχει νόημα να ασχολείται μαζί μου. Αυτό συνεχίστηκε για πολλούς μήνες, μέχρι που κάποια στιγμή βρεθήκαμε και από τότε βρισκόμασταν 4-5 μέρες την εβδομάδα, στα κρυφά φυσικά εφ?όσον είχε ήδη σχέση.Αυτή η φάση κράτησε γύρω στον ένα χρόνο μέχρι που μου ήρθε η κεραμίδα στο κεφάλι: θα γινόταν πατέρας. Πόνεσα πάρα πολύ παρ?όλο που ήξερα πως θα γινόταν αργά ή γρήγορα οπότε αποφάσισα να κόψω μαχαίρι κάθε επαφή μαζί του. Πέρασα ένα πολύ δύσκολο διάστημα με πολλά ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα, δεν είχα όρεξη για τίποτα, ήμουν σαν ρομπότ.Ένα χρόνο μετά τη γέννησε του παιδιού άρχισε πάλι να επικοινωνεί μαζί μου. Μου έλεγε ότι δεν περνάει καλά, ότι μ?αγαπάει και νιώθει πολύ βλάκας που με άφησε, ότι την χημεία που είχαμε δεν την είχε με καμία άλλη και χίλιες δυο βλακείες.Από τότε δεν έχει σταματήσει (μιλάμε για 4 χρόνια τώρα). Η αλήθεια είναι ότι όταν μου στέλνει νιώθω ένα αίσθημα ικανοποίησης να το πω; Δεν ξέρω.. Και κάθε φορά τα ίδια, δε μπορεί να με ξεχάσει, μ?αγαπάει κλπ κλπ..Η απορία μου είναι: γιατί το κάνει αυτό; Έχουν περάσει τόσα χρόνια. Ναι μεν το σεξ ήταν πολύ καλό αλλά πέρα από αυτό ήταν πάντα πολύ ψυχρός, δεν θυμάμαι μια φορά να τον βλέπω να εκφράζει κάτι, ένα συναίσθημα. Ακόμα κι αν θέλει μόνο σεξ, γιατί δεν το ψάχνει αλλού και μιλάει για συναισθήματα όταν το μόνο που θέλει είναι αυτό όσο κι αν δεν το παραδέχεται;Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Αρέσει στα μέλη raven92, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

Senseofhonour

# 26 στις 22/5/2019
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Απαντήσεις: 94
"Δεν ξέρω τί θέλει"
Νομίζω πως δεν είναι πλέον ιδιαίτερα σημαντικό. Προτιμότερο είναι να ψάξεις μέσα σου τι θέλεις εσύ.
"Η απορία μου είναι: γιατί το κάνει αυτό;"
Η δική μου απορία είναι: γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Η σχέση έκανε τον κύκλο της εδώ και χρόοοονια, η ανωριμότητα του τέως σου αποδεικνύεται παροιμιώδης και η ζωή πρέπει να συνεχιστεί. Οι όποιες απορίες μπορούν να παραμείνουν στο Ανδρεοπαπανδρεϊκο χρονοντούλαπο της ιστορίας.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, raven92

raven92

# 27 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 7

Είχα μία σχέση 1 χρόνο με ένα παιδί, δεν εξελίχθηκαν και πολύ καλά τα πράγματα, ήταν αρκετά χειριστικός οπότε αποφάσισα να το τελειώσω πριν βρεθώ σε άλλη μία προβληματική κατάσταση.

Και κάποιες γνωριμίες οι οποίες δεν είχαν ενδιαφέρον.

Όσο είχα τη σχέση δεν τον σκεφτόμουν τον άλλον. Γενικά δεν τον σκέφτομαι, δεν κάθομαι να αναρωτιέμαι τί κάνει, δε μου λείπει, απλά όταν μου στέλνει μηνύματα με βάζει σε μια διαδικασία να θυμάμαι όσα έγιναν και να αναρωτιέμαι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Lena_7_
#18 Ε τι ναι, έχω κανει! Ήσουν κολλημένη με τον τυπο; Δεν ήταν κάτι που σε καλυψε; Δεν κρατησε; Ήταν ταυτόχρονα με τους χρόνους, που μιλουσατε με τον αλλον; Πες κάτι παραπάνω... Γιατί σε ολο αυτο το πρελούδιο, δεν αναφέρεις άλλο αντρικο προσωπο στην διάρκεια τόσων χρόνων. Τους καπέλωνε ολους αυτος;

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

raven92

# 28 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Δεν ήταν ταυτόχρονα, μετα τον γνώρισα τον άλλο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Lena_7_

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Lena_7_

# 29 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#28 Και;

achinos

# 30 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.390

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Lena_7_
#28 Και;

τον έλυσα το γρίφο! 

Παρόλο που η νεαρή είχε μια στοιχειώδη ερωτική ζωή έκτοτε...

τόσο καλό σουλουκουτουλουκούμ...

δεν ξαναματαγνώρισε...

όπως λέει κ η σαβάρα αυτά θυμόμαστε κ νοσταλγούμε...

Συνέχισε παιδί μου, δεν μπορεί να υπάρχει μόνο ένας!

Αρέσει στα μέλη raven92, jane_do και σε ακόμα 3 μέλη.

raven92

# 31 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Ήμασταν λίγο παραπάνω από ένα χρόνο μαζί αλλά ήταν χειριστικός και χώρισα γιατί έβλεπα ότι ήταν προβληματική αυτή η κατάσταση. Πέρυσι το καλοκαίρι χωρίσαμε. Από τότε έκανα δύο γνωριμίες αλλά δεν έβρισκα κάτι ενδιαφέρον..

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Lena_7_
#28 Και;

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Sourya

# 32 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 3.945

Για να θελεις γνωμες μαλλον σ ενδιαφερει ακομη.Ο δε κυριος ζηταει περιπετειουλες. Το τι μπορει να  σου πει ενας αντρας για να του κατσεις δε λεγεται. Δεν εχεις επιλογη στο τι θα του πεις. Υποχρεωση σ εσενα και στην οικογενεια του να πεις οχι.

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 58ccd43c7b51c63750a5c853c56b74a9.jpg (29.8KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 103 φορές
Αρέσει στα μέλη raven92, alisida

alisida

# 33 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.532

Όλα μπορούν να είναι είτε με καλή είτε με κακή πρόθεση.

Το θέμα είναι πώς τα εκφράζει κάποιος .

Τη δυσκολία συγκατοίκησης την έχουν αρκετοί άνθρωποι,αισθάνονται πως απειλούνται από την ...οδοντόβουρτσα σου ...

Η ουσία είναι μια : 

αν δυσκολευεται να δεχτεί την οδοντόβουρτσα σου και 2-3 ρούχα σου στη ντουλάπα του,τότε σίγουρα δεν σε θέλει  

(Δε συζητώ για το χωρίς κράνος, να μην ανεβαινες καθόλου )

Τα υπόλοιπα για τους φίλους κτλ.,αναρωτησου μήπως τον πιέζεις να βγαίνετε πολύ συχνά κι εκείνος είχε ανάγκη να δει και τους φίλους του ,άρα η λύση ήταν να πας μαζί τους .

Εδώ π τα λέμε ,3_4 φορές την εβδομάδα είναι 2 ματσ...

Ειδικά από τους πρώτους μήνες ...τον πνιγείς κ πνίγεται κι εσύ .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από raven92

Δεν ξέρω τί θέλει

Καλημέρα!

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη για το σεντόνι αλλά είμαι πολύ μπερδεμένη και θα ήθελα τη συμβουλή/γνώμη σας!Πριν από 7 χρόνια γνώρισα κάποιον και ήμασταν μαζί 1 χρόνο. Εγώ 20 εκείνος 35. Ήταν η πρώτη ουσιαστική «σχέση» που είχα (αν μπορώ να το ονομάσω σχέση). Ήμουν φουλ καψουρεμένη, εκείνος πιο χαλαρός. Ήταν από την αρχή πολύ προβληματική η όλη κατάσταση αλλά δεν ήθελα να το δω. Ήταν πολύ ψυχρός, έκανε σχόλια για την εμφάνισή του, δε μου γνώρισε ποτέ κανέναν φίλο του, όταν βγαίναμε ήμασταν είτε οι δυο μας είτε με τη δική μου παρέα.Με τα πολλά με χώρισε γιατί δεν θα είχαμε μέλλον εμείς οι δυο, εκείνος ήθελε να κάνει οικογένεια και δεν ήθελε να «χαραμίσω τα πιο όμορφα χρόνια μου μαζί του» (εν τέλει είχε βρει άλλη, πράγμα που έμαθα εκ των υστέρων. Πόνεσα πολύ, τον παρακαλούσα, έτρεχα από πίσω του αλλά κάποια στιγμή το πήρα απόφαση και δεν τον ενόχλησα ξανά.Μετά από κάποιους μήνες επικοινώνησε εκείνος μαζί μου. Εγώ έκανα σαν τρελή από την χαρά μου, αλλά επειδή γνώριζα ότι είχε σχέση του είπα ότι δε θέλω να μιλάμε κι αφού έχει σχέση δεν έχει νόημα να ασχολείται μαζί μου. Αυτό συνεχίστηκε για πολλούς μήνες, μέχρι που κάποια στιγμή βρεθήκαμε και από τότε βρισκόμασταν 4-5 μέρες την εβδομάδα, στα κρυφά φυσικά εφ?όσον είχε ήδη σχέση.Αυτή η φάση κράτησε γύρω στον ένα χρόνο μέχρι που μου ήρθε η κεραμίδα στο κεφάλι: θα γινόταν πατέρας. Πόνεσα πάρα πολύ παρ?όλο που ήξερα πως θα γινόταν αργά ή γρήγορα οπότε αποφάσισα να κόψω μαχαίρι κάθε επαφή μαζί του. Πέρασα ένα πολύ δύσκολο διάστημα με πολλά ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα, δεν είχα όρεξη για τίποτα, ήμουν σαν ρομπότ.Ένα χρόνο μετά τη γέννησε του παιδιού άρχισε πάλι να επικοινωνεί μαζί μου. Μου έλεγε ότι δεν περνάει καλά, ότι μ?αγαπάει και νιώθει πολύ βλάκας που με άφησε, ότι την χημεία που είχαμε δεν την είχε με καμία άλλη και χίλιες δυο βλακείες.Από τότε δεν έχει σταματήσει (μιλάμε για 4 χρόνια τώρα). Η αλήθεια είναι ότι όταν μου στέλνει νιώθω ένα αίσθημα ικανοποίησης να το πω; Δεν ξέρω.. Και κάθε φορά τα ίδια, δε μπορεί να με ξεχάσει, μ?αγαπάει κλπ κλπ..Η απορία μου είναι: γιατί το κάνει αυτό; Έχουν περάσει τόσα χρόνια. Ναι μεν το σεξ ήταν πολύ καλό αλλά πέρα από αυτό ήταν πάντα πολύ ψυχρός, δεν θυμάμαι μια φορά να τον βλέπω να εκφράζει κάτι, ένα συναίσθημα. Ακόμα κι αν θέλει μόνο σεξ, γιατί δεν το ψάχνει αλλού και μιλάει για συναισθήματα όταν το μόνο που θέλει είναι αυτό όσο κι αν δεν το παραδέχεται;Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Lena_7_

# 34 στις 22/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#31 Του αφήνεις ένα παραθυράκι ανοιχτό, για να επικοινωνεί μαζί σου και να συνεχίζεις να αναρωτιέσαι (ασχολείσαι). Δεν έχει κανένα νόημα όλο αυτό. Όταν σε χωρίζει ο 35αρης για μια άλλη, γάμους, παιδιά, πανηγύρια και μετά θυμάται την χημεία σας και την επικαλειται, είναι τουλάχιστον αστείο. Ο 35αρης έχει αρκετή εμπειρία, για να αναγνωρισει την σεξουαλική η οποία άλλη χημεία κατευθείαν. Δύο συνεχόμενα ναυάγια σαυτη την σχέση και συ απλά...αναρωτιέσαι ακόμα, ενω χωρίζεις από μια άλλη σχέση σου, γιατι δεν ανέχεσαι την χειριστικοτητα! Κατι δεν ομολογείς ούτε στον εαυτό σου...Είναι σίγουρο πως οσο δεν λες να πάρεις απόφαση την πορεία αυτής της σχέσης, θα βρισκεις αδιαφορους ολους τους αντρες! Μπες στην πραγματικη τροχια της δικης σου ζωης. Αργησες ηδη...
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

Nuvolla

# 35 στις 24/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από raven92

Δεν ξέρω τί θέλει

Καλημέρα!

δε σε νοιάζει τ θέλει αυτός στην συγκεκριμένη στιγμή ...

Φρόντισε να μη κάνεις  βλακεία.

Φρόντισε μη φτάσει κάποια στιγμή,  που τα καλύτερα σου χρόνια θα τα έχεις ζήσει ,

χωρίς τα καλύτερα!!!

Αρέσει στο μέλος raven92

panagiotismp90

# 36 στις 25/5/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.308

τη συζυγο τη γνωριζεις εσυ? απο αποσταση ποσο μακρυα μεντε? πιστευω οτι σοθυ στελνει παντως γτ με σενα εχει οικειοτητα και σιγουρα δεν καλυπτεται στο γαμο του.

raven92

# 37 στις 26/5/2019
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Μένουμε αρκετά μακριά, 50-60 χιλιόμετρα.. όχι δεν την ξέρω τη γυναίκα του! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από panagiotismp90

τη συζυγο τη γνωριζεις εσυ? απο αποσταση ποσο μακρυα μεντε? πιστευω οτι σοθυ στελνει παντως γτ με σενα εχει οικειοτητα και σιγουρα δεν καλυπτεται στο γαμο του.

Decisive

# 38 στις 18/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πραγματικά, κάποιοι βρίσκουν και τα κάνουν και δε φταίει πάντα ο θύτης, αλλά το θύμα...

Papermoon

# 39 στις 21/6/2019
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεντέλη

Όυφ...τι να πω κοριτσάκι μου...Αυτός δεν σε σέβεται οπότε σεβάσου εσύ τον εαυτό σου. Επίσης σεβάσου εκείνη την γυναίκα που τον παντρεύτηκε τον ανεγκέφαλο και ποιός ξέρει τι παραμύθι της σερβίρει. Γιατί σίγουρα την παραμυθιάζει...όπως και εσένα. Είναι τραγικό το πόσο πόνο προκαλούμε μόνο και μόνο απο ανασφάλεια,..για να ικανοποιήσουμε το εγώ μας,...γιατί η μαμα δεν μας αγκάλιαζε οσο ήμασταν παιδιά και άλλα πολλά.Προχώρα μπροστά...με βήμα ταχύ!!

Spiros--

# 40 στις 2/7/2019
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 320

Μα γιατί πολύ απλά του προσφέρεις αυτό που έχει ανάγκη... 

Για ποιο λόγο να ψαχτεί αλλού. Εσένα ξέρει, εσένα εμπιστεύεται !

Όσο για τα συναισθήματα που σου εκφράζει, ενώ ουσιαστικά είναι ψυχρός απέναντί σου, προφανώς κάποιος φίλος του θα του σφύριξε πως για να δεχτεί μια γυναίκα να κάνει σεξ με ένα αρσενικό, το αρσενικό θα πρέπει να πετάξει και μερικά συναισθήματα αριστερά και δεξιά, έτσι για να υπάρχουν... αλλιώς σεξάκι γιοκ!

Άρα καλό θα ήταν να αναρωτηθείς γιατί το κάνεις εσύ όλο αυτό και όχι γιατί το κάνει εκείνος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από raven92

Ακόμα κι αν θέλει μόνο σεξ, γιατί δεν το ψάχνει αλλού και μιλάει για συναισθήματα όταν το μόνο που θέλει είναι αυτό όσο κι αν δεν το παραδέχεται;

Αρέσει στο μέλος Helenaki4
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε