Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

αγαπημένοι μου...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Red_Season

# 41 στην 1/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

"Συνομιλούμε" μα ανθρώπους πίσω από άψυχες οθόνες... Οι οθόνες είναι άψυχες, οι άνθρωποι όμως κουβαλάνε τα βιώματα και την ιδιαίτερη ψυχολογία τους. Τους κακοχαρακτηρίζουμε κατά το δοκούν τους βάζουμε και ταμπελίτσες, εσύ είσαι γκάου, ο άλλος "αγαθός", ο τρίτος χωρίς παιδεία. Τι μιλάς βρε άσχετε? Σου έδωσα Εγώ την άδεια να γράψεις τις χαζές αμπελοφιλοσοφίες σου, ε? Ε???

Αν δεν νιώσεις σκουλήκι πατημένο κάτω μην ξαναεμφανιστείς. Ακούς? Που είσαι ανορθόγραφος, ασύντακτος και δεν καταλαβαίνεις γρι από τις Λατινικές σοφίες που ξημεροβραδιάζομαι να σας γράφω! Είστε ανεπίδεκτοι μαθήσεως. 

Προσκυνήστε το είδωλο γρήγορα όλοι μη βγάλω το χάρακα 

https://www.youtube.com/watch?v=zeDY72enPvY

Sivilla_I

# 42 στην 1/6/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
'Aρεσαν+: 0%

Πράγματι έχω ακατάδεκτο ύφος!

Είναι και στη στόφα μου αλλά και επιλογή μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Red_Season

Κατάλαβα, έχω δεσμευτεί να μη κάνω ούτε (φτηνό) χιούμορ 

Πάντως, δεν έχετε παράπονο ελπίζω, με κοτζάμ Einstein σας συσχέτισα χτες 

A propos: Το χωρατό πήγαινε στο γνωστό ολίγον ακατάδεκτο ύφος σας "Αν είναι δυνατόν να προβληματιστήκατε για κάτι τέτοιο" κλπ σε χιουμοριστική ενότητα...

Αρέσει στο μέλος Sourya

Sivilla_I

# 43 στην 1/6/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Προς θεού δεν σε κακοχαρακτήρισα. 

Απλώς μου φάνηκε πολύ απλοϊκός

αυτός ο προβληματισμός

και πολύ ανούσιος. Είναι όπως ρωτούν ενα παιδί αν αγαπάει πιο πολύ τη μάνα του ή τον πατέρα του.

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από marie_la_journaliste

γιατι βρε;

Ανθρωπος είμαι ..καλο ειναι να σκεφτεσαι παντα και να λειτουργεις και με τη δευτερη σκεψη η πρωτη ειναι παρορμητικη και μπορει να σε κανει να το μετανοιωσεις...δεν εχει σημασια τι σκεψεις μου περασαν αλλα το που κατεληξα τελικα..Βιαστηκες να με κακοχαρακτηρισεις...αν ειναι δυνατον!!

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, ZHLIASOY

Red_Season

# 44 στην 1/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Sivilla_I

Προς θεού δεν σε κακοχαρακτήρισα. 

Απλώς μου φάνηκε πολύ απλοϊκός

αυτός ο προβληματισμός

και πολύ ανούσιος. Είναι όπως ρωτούν ενα παιδί αν αγαπάει πιο πολύ τη μάνα του ή τον πατέρα του.

Δεν αισθάνονται όμως όλοι το ίδιο. Κάτι για συναισθηματικό IQ το έχετε υπόψη σας σίγουρα φαντάζομαι ...

Red_Season

# 45 στην 1/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κρίμα που είσαστε σε προέγκριση. Θα είχατε την δυνατότητα να αποσαφηνίσετε περισσότερα σε αντίθετη περίπτωση - ένεκα και του χρόνου που σπαταλιέται σε αναμονές και των κειμένων που δεν γίνονται δεκτά.

equinox_

# 46 στην 1/6/2019
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 1.308

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Sourya

Αντε να δουμε τι απιδια εχει ο σακος

λειπουν (μειον) 10 απιδια

Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, Sourya

vathianixtomenos

# 47 στην 1/6/2019
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Απαντήσεις: 182

μαντηλα

σαρακοστη

καραισκακη

μπακλαβας

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από MadameShuShu40

Αχ αυτά τα διλήμματα!!!

Ενφια ή μαντήλα???

Σαρακοστή ή Ραμαζάνι??Τ

Τζαμί  ή Εκκλησία???

Μπακλαβάς ή καζαν ντιπι???

Sivilla_I

# 48 στην 1/6/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Ούτε κάποιος με υψηλό συναισθηματικό iq θα είχε προβληματιστεί με κάτι τόσο απλοϊκό (παροτι προσωπικά

δεν δέχομαι αυτές τις κατατάξεις με μετρήσεις οποιουδήποτε είδους iq). 

Εγω τουλάχιστον δεν χαρακτήρισα κανέναν στο παρόν θέμα, παρα το συλλογισμό που τον έκρινα ως πολύ 

απλοϊκό και ανούσιο (το συλλογισμό πάντα).

Μπορούμε να ασκούμε κριτική στα γραφόμενα και στους συλλογισμούς κάποιου εφόσον ο ίδιος

επιλέγει να τα μοιράζεται εδω.

Νομίζω.

(αν το "κρίμα που είσαστε σε προέγκριση" πάει σε μένα, οχι δε με ενοχλεί καθόλου. Ο,τι εχω να πω το λέω και δημοσιεύεται όποτε δημοσιεύεται. τα μόνα κείμενά μου που δεν εγκρίνονται είναι όσα περιέχουν λινκς-κάποιες φορές, και αυτό είναι το μόνο άδικο, μια που όσων τα κείμενα έχουν λινκ και δεν είναι σε προέγκριση, γράφονται ελεύθερα. Δεν θα 'θελα να αποσαφηνίσω κάτι παραπάνω. Σιγά τη συζήτηση και σιγά και το σχόλιό μου που θα έχρηζε αποσαφήνισης.)

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Red_Season

Δεν αισθάνονται όμως όλοι το ίδιο. Κάτι για συναισθηματικό IQ το έχετε υπόψη σας σίγουρα φαντάζομαι ...

lamprand

# 49 στην 1/6/2019
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.533

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από marie_la_journaliste

αγαπημένοι μου...

Aν γινοτανε πολεμος Ελλαδα Τουρκια και μας κατακτουσαν ολοκληρωτικα... και μετα απο ενα χρονο ο Ερντογαν ανακοινωνε οτι οποιος/α αλλαξοπιστουσε, αλλαζε ονομα.. δε θα πληρωνε Ενφια, θα ειχε μειωση φορου εισοδηματος 80% αυξηση μισθου 50%, δυο μηνες πληρωμενες διακοπες τον χρονο, συνταξη στα 50, δωρεαν εισοδο στον αστερα με ξαπλωστρα ρεζερβε, δικαιωμα να προσλαμβανετε στο δημοσιο, στρατο, αστυνομια, να καταλαμβανει υψηλες κρατικες θεσεις... συν το δικαιωμα να παντρευετε οσες αντρες η γυναικες θελει ο καθενας/καθεμια.. 

Θα το σκεφτοσασταν;;;

αγαπητή Μαρί αυτό το σενάριο δεν πρόκειται να παίξει ποτέ γιατί θα έχανε απο τους Τούρκους υπηκόους του ο ερντογάν. 

το άλλο σενάριο όμως έχει παίξει στην πραγματικότητα ,(αυτό με αντάλαγμα την ίση μεταχείρηση των υπηκόων) και κάποιοι το είχαν πράξει . 

το φωτιά και τσεκούρι στους προσκυνημένους το 21 μάλλον σε αυτούς αναφερόταν . δηλ. Έλληνες που αλλαξοπίστησαν .

έχω γράψει ότι και οι σημερινοί βορειομακεδόνες που μιλούν την Βουλγαρική διάλεκτο Έλληνες ήταν που κάτω απο τον τρόμο των Τούρκων μετά την αποτυχημένη επανάσταση στην Μακεδονία το 21 πολλοί πιάστηκαν απο τα προνόμια που θα αποκτούσαν αν ασπάζονταν την Βουλγαρική εκκλησία τότε .

απ αφορμή το θέμα σου μου ήρθαν προβληματισμοί .γιατί έχει ακουστεί ότι τους Τούρκους πολίτες μετά την πολιορκία της Τριπολιτσάς τους κατέσφαξαν οι δικοί μας ήρωες ;

γιατί με την ανταλλαγή των τούρκων πολιτών με την απελευθέρωση της Κρήτης αυτοί δεν ομιλούσαν την τουρκική γλώσσα αλλά την Κρητική διάλεκτο ; μου φαίνεται αδιαννόητο Τούρκοι εκ Τουρκίας να εξελληνίστηκαν παρ ότι κατακτητές .

για πέστε ότι ξέρετε . 

Red_Season

# 50 στην 1/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Sivilla_I

Ούτε κάποιος με υψηλό συναισθηματικό iq θα είχε προβληματιστεί με κάτι τόσο απλοϊκό (παροτι προσωπικά

δεν δέχομαι αυτές τις κατατάξεις με μετρήσεις οποιουδήποτε είδους iq). 

Εγω τουλάχιστον δεν χαρακτήρισα κανέναν στο παρόν θέμα, παρα το συλλογισμό που τον έκρινα ως πολύ 

απλοϊκό και ανούσιο (το συλλογισμό πάντα).

Μπορούμε να ασκούμε κριτική στα γραφόμενα και στους συλλογισμούς κάποιου εφόσον ο ίδιος

επιλέγει να τα μοιράζεται εδω.

Νομίζω.

(αν το "κρίμα που είσαστε σε προέγκριση" πάει σε μένα, οχι δε με ενοχλεί καθόλου. Ο,τι εχω να πω το λέω και δημοσιεύεται όποτε δημοσιεύεται. τα μόνα κείμενά μου που δεν εγκρίνονται είναι όσα περιέχουν λινκς-κάποιες φορές, και αυτό είναι το μόνο άδικο, μια που όσων τα κείμενα έχουν λινκ και δεν είναι σε προέγκριση, γράφονται ελεύθερα. Δεν θα 'θελα να αποσαφηνίσω κάτι παραπάνω. Σιγά τη συζήτηση και σιγά και το σχόλιό μου που θα έχρηζε αποσαφήνισης.)

Έχετε δίκιο στο να ασκείται (με άλφα - γιώτα, προσοχή) κριτική. Το ύφος της κριτικής είναι αντικείμενο χλευασμού συχνά. Δεν θα το ξαναδείτε αυτό από εμένα - από την στιγμή, που παρόλο που υπήρξα ασεβής μαζί σας, μου απαντάτε. 

Για τα λινκ, αν και κινδυνεύω να χαρακτηριστώ ως υπερβολικά τυπολάτρης, ποτέ δε βάζω, αν και γράφω χωρίς να περιμένω έγκριση στα κείμενά μου... Μόνο γιουτιούμπ και πολύ σπάνια Wikipedia που θεωρώ κάτι αντίστοιχα αποδεκτό. (Αν όχι δεν θα ξαναβάλω ούτε αυτό). Σε αφιερώματα σε ιστορικά πρόσωπα και γεγονότα αναφέρω τις πηγές μου που φροντίζω συνήθως να είναι εκτός Διαδικτύου. 

Τέλος, θεωρώ πως υπάρχουν διάφορα είδη ευφυίας. Αλλά αυτό σηκώνει συζήτηση σε ξεχωριστό ίσως θέμα.

Sourya

# 51 στην 1/6/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 4.727

Εμενα με ειπες λιγο κακια αλλα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Red_Season

"Συνομιλούμε" μα ανθρώπους πίσω από άψυχες οθόνες... Οι οθόνες είναι άψυχες, οι άνθρωποι όμως κουβαλάνε τα βιώματα και την ιδιαίτερη ψυχολογία τους. Τους κακοχαρακτηρίζουμε κατά το δοκούν τους βάζουμε και ταμπελίτσες, εσύ είσαι γκάου, ο άλλος "αγαθός", ο τρίτος χωρίς παιδεία. Τι μιλάς βρε άσχετε? Σου έδωσα Εγώ την άδεια να γράψεις τις χαζές αμπελοφιλοσοφίες σου, ε? Ε???

Αν δεν νιώσεις σκουλήκι πατημένο κάτω μην ξαναεμφανιστείς. Ακούς? Που είσαι ανορθόγραφος, ασύντακτος και δεν καταλαβαίνεις γρι από τις Λατινικές σοφίες που ξημεροβραδιάζομαι να σας γράφω! Είστε ανεπίδεκτοι μαθήσεως. 

Προσκυνήστε το είδωλο γρήγορα όλοι μη βγάλω το χάρακα 

https://www.youtube.com/watch?v=zeDY72enPvY

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 6851dd2419065c20427cc2c8bf5dbf44.jpg (28.3KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 76 φορές

Red_Season

# 52 στην 1/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για πολλούς λόγους, που δεν είναι της παρούσης, φοβάται (και καλά κάνει) η Τουρκία να έρθει σε πολεμική σύρραξη με την Ελλάδα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από lamprand

αγαπητή Μαρί αυτό το σενάριο δεν πρόκειται να παίξει ποτέ γιατί θα έχανε απο τους Τούρκους υπηκόους του ο ερντογάν. 

Paralia48

# 53 στην 1/6/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 8.181

εγώ πάντως δε θα αλλαξοπιστούσα.
ενφια έχω ελάχιστο,όπως και περιουσία

άντρα έχω έναν,με φτάνει

σύνταξη... αν κλειστώ σπίτι θα πάθω κατάθλιψη

αύξηση μισθού, δεν είναι άσχημα, αλλά όχι και έτσι,! Αν είχα ανάγκη θα έβρισκα δεύτερη  δουλειά και τα έβγαζα

Ξαπλώστρες στον αστέρα, μου είναι παντελώς αδιάφορες

Ταξίδι στον ειρηνικό είναι δελεαστικό, αλλά ακόμα και τότε δε θα δεχόμουν

Paralia48

# 54 στην 1/6/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 8.181

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Lena_7_
Μας ρωτάς αν είμαστε εν δυνάμει ξεπουλημένοι ; Ειναι στατιστικη; Ερευνα; Ερωτηματολογιο προς δημιουργια αρθρου; Σε τι θα σε βοηθησουν αυτες οι ερωτησεις;

ουπς Μαρί, σε κατάλαβε ότι είσαι της μυστικής υπηρεσίας !

Αρέσει στο μέλος marie_la_journaliste

lollipop123

# 55 στην 1/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όχι
¶ντρας δεν είναι κ αυτός ??
Πίσω θα τα παιρνε όλα

Μεταφορικώς και κυριολεκτικώς

Aggelo

# 56 στις 2/6/2019
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.966
Θελω βιλα στο Βοσπορο......ακατασχετη για 50 χρονια...και ν ανηκει σε υπεράκτια εταιρεία
μην μου ερθει κανας φορος και παθω εγκεφαλικο και δεν προλαβω να χαρω τη βιλαρα......
Και την τουρκαλα που λεει τις ειδησεις στο Al Jazeera...και για επιδορπιο θελω το διαμερισμα
που εχει στο μεγαλο μηλο ο Ερντογαν...αυτο το καλυβι στον 25ο οροφο...

Helenaki4

# 57 στις 2/6/2019
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 947

Εδώ , πέρα απ? την πλάκα , έχει ενδιαφέρον το γεγονός οτι στο πρώτο «δίλημμα» επιλέγετε κάτι που δεν θα μπει στο δικό σας κεφαλάκι ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από vathianixtomenos

μαντηλα

σαρακοστη

καραισκακη

μπακλαβας

Αρέσει στο μέλος vathianixtomenos

marie_la_journaliste

# 58 στις 2/6/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 534

:)

mallon θα φταει η ιρλανδικη καταγωγη

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Sivilla_I

Πράγματι έχω ακατάδεκτο ύφος!

Είναι και στη στόφα μου αλλά και επιλογή μου.

Sourya

# 59 στις 2/6/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 4.727

Βρε Sivilla, τωρα προσεξα κοριτσι οτι εισαι Ιρλανδια. Κανε εναν ιρλανδικο καφε και ερχομαι

Αρέσει στο μέλος Sivilla_I

Helenaki4

# 60 στις 3/6/2019
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 947

Είναι δεδομένο οτι η Ελληνική Ιστορία αποσιωπά εντέχνως «άχαρα» κομμάτια της και διατυμπανίζει μονο τις αδικίες που διεπράχθησαν εις βάρος της . 

Οπως και η Ιστορία καθε άλλης χώρας , υποθέτω . 

Για την «ανταλλαγή» των πληθυσμών στην Κρήτη γνωρίζω τοσο από οικογενειακές ιστορίες , όσο και από μαρτυρίες ανθρώπων που την έζησαν οτι δεν ήταν ούτε ρόδινη , ούτε φιλειρηνική . 

Θα έλεγα οτι οι Τούρκοι της Κρήτης εξεδιωχθησαν με την ίδια «ζέση» με την οποια εξεδιωχθησαν και οι Έλληνες της Πόλης στις εκκαθαρίσεις του 1964 . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από lamprand

το άλλο σενάριο όμως έχει παίξει στην πραγματικότητα ,(αυτό με αντάλαγμα την ίση μεταχείρηση των υπηκόων) και κάποιοι το είχαν πράξει . 

το φωτιά και τσεκούρι στους προσκυνημένους το 21 μάλλον σε αυτούς αναφερόταν . δηλ. Έλληνες που αλλαξοπίστησαν .

έχω γράψει ότι και οι σημερινοί βορειομακεδόνες που μιλούν την Βουλγαρική διάλεκτο Έλληνες ήταν που κάτω απο τον τρόμο των Τούρκων μετά την αποτυχημένη επανάσταση στην Μακεδονία το 21 πολλοί πιάστηκαν απο τα προνόμια που θα αποκτούσαν αν ασπάζονταν την Βουλγαρική εκκλησία τότε .

απ αφορμή το θέμα σου μου ήρθαν προβληματισμοί .γιατί έχει ακουστεί ότι τους Τούρκους πολίτες μετά την πολιορκία της Τριπολιτσάς τους κατέσφαξαν οι δικοί μας ήρωες ;

γιατί με την ανταλλαγή των τούρκων πολιτών με την απελευθέρωση της Κρήτης αυτοί δεν ομιλούσαν την τουρκική γλώσσα αλλά την Κρητική διάλεκτο ; μου φαίνεται αδιαννόητο Τούρκοι εκ Τουρκίας να εξελληνίστηκαν παρ ότι κατακτητές .

για πέστε ότι ξέρετε . 

Αρέσει στο μέλος vathianixtomenos
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε