Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εργασιακο μπουλινκ απο το αφεντικο !

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

oresivios1

# 1 στις 2/6/2019
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 308
'Aρεσαν+: 0%

Εργασιακο μπουλινκ απο το αφεντικο !

Γεια σας !

Τωρα τα τελευταια 3 χρονια δουλευω σεζόν σε μια επιχειρηση , μπήκα ανειδίκευτος και κατάφερα απο τελειος ασχετος στα 2 χρονια να φτάσω σε πολυ καλο σταδιο με το αφεντικο που ειχα τα 2 πρώτα χρονια να λεει τα καλυτερα για μενα !Φετος την επιχείρηση την πηρε ενας παλιος εργαζόμενος (αυτης της επιχειρήσεις ),ο οποιος συμφωνα με τα λεγόμενα του πρωιν αφεντικού , ηταν ο χειρότερος που ειχε περάσει, απο κει αλλα έσκασε καλα λεφτά και την πήρε !Αρχικά φαίνεται καλο παιδι και στους γύρω καλο και γλυκό παιδί σε μενα βγάζει εναν πολυ ασχημο χαρακτήρα , καταρχάς ειναι αλαζόνας ,νάρκισσος οσο δεν παει ,ψεύτης.

Φαίνεται οτι ο νεος εχει απλά βασικές γνώσεις αλλα μεχρι εκει, σε αρκετα πράγματα που υποτίθεται τα εχει σπουδάσει ,πιανετε να κανει σοβαρα σφάλματα και λαθη , οταν γινονται αυτα ξεσπαει σε μενα και στους απεξω ριχνει ολο το φταίξιμο σε μενα .

Κάνω οτι μπορώ , σκίζομαι στην δουλειά , βαράω υπερορίες ,γιατι αυτός απλά καθυστερεί την δουλειά και το μόνο που δέχομαι απο αυτον ειναι  και υποτίμηση .

Μεχρι εχθες που μου αρχισε παλι τις φωνες , με εβγαλε ανιδαιο , ασχετο και οταν  προσπάθησα να του πω να καταλάβει μου κανει οταν θα μιλάω εγω δεν θα απαντάς ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ?!

Έγινε η πληρωμή και μου έβαλε 300 ευρω λιγότερα λεγοντας μου ψεματα οτι αυτα δικαιουμε (αν και η συμβασει ελεγε αλλα) σημερα εμαθα απο το προηγούμενο αφεντικό οτι με κορόιδεψε  .

Εδω ειναι δυσκολο να βρεις δουλειά αλλιώς θα τον ειχα φτυσει στα μουτρα ,αν φυγω δηλαδη θα ζοριστώ άσχημα, αυτος απο την αλλη θα με αρρωστήσει , δεν παλεύετε !

Δεν ξερω τι να κανω ..

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

COSTAS42

# 2 στις 2/6/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 922

Πολυ δυσκολα τα πραγματα...στην θεση σου θα προσπαθουσα να παρω την νομιμη αποζημιωση και θα εψαχνα για κατι αλλο.Ισως ουτοπικο στους χαλεπους καιρους που ζουμε αλλα η υγεια μας πιστευω προεχει

Αρέσει στα μέλη Anatroph, archagellos και σε ακόμα 6 μέλη.

oresivios1

# 3 στις 2/6/2019
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος

Υ.Γ Ειχε στην αρχή μονο έμενα (ενω απο παλια στην δουλειά ήταν μαζι με το αφεντικό αλλα 2 ατομα )ειχε την απαίτησε εγω να κανω και τις δικες του δουλειες γιατι δηθεν αυτος ειχε να κανει αλλα πραγματα (απλα κολοβαραγε και μου εβαζε και τα δικα του) του ελεγα και εγω και το προηγούμενο αφεντικό οτι χρειάζεται  ακομα ενα ατομο γιατι θα γινει μαμακια , καποια στιγμη το πηρε απόφαση, πήρε εναν πολυ παλιο εργαζόμενο της επιχειρήσεις που παλιοτερα δούλευαν μαζι .

Το καινούργιο λοιπον αφεντικο εχει τον παλιο υπάλληλο να κωλοβαρα , να συζητανε ολη μερα ασχετα θεματα , να συμβουλεύετε πιστα τον παλιο ακομα και για το ποιο χαζο πραγμα . Ακομα υπαρχουν φορες που παλιος κανει την μαμακια και παλι σε μενα την λεει ,ενω ηταν παρον δηθεν είδε μονο εμένα ! Θελω να τον στειλω στο διαολο και να φυγω αλλα που θα βρω αλλου δουλεια , τι θα γίνω ..?!

123xristos

# 4 στις 2/6/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 311

αφου σου εφαγε χρηματα να του δωσεις διορια να σου τα βαλει αλλιως πες του θα κανεις καταγγελια.

ασφαλως και θελεις την δουλεια αλλα σημερα  τα 300 ευρω ειναι παρα πολλα ασε που θα το ξανακανει και στο τελος θα αναγκαστεις να φυγεις ζημιωμενος αφου θα σου εχει φαει πολλα περισσοτερα.παντως δεν μπορει να σου φαει ετσι ευκολα λεφτα αφου ειναι υποχρεωμενος να κανει καταθεση στην τραπεζα μηπως κανεις καποιο λαθος
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, sun_world

Helenaki4

# 5 στις 2/6/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 792

Καλησπέρα θεματοθετη 

Αυτό το πακέτο δυστυχώς κυκλοφορεί εκεί έξω ελεύθερο και έχει τα χαρακτηριστικά που περιγράφεις . Στην αρχη γλυκομίλητος , ευπροσηγορος , δήθεν διαλεκτικός . Στη συνεχεια αν για δικούς του λόγους σε βάλει στο μάτι , παραβατικος , καταχρηστικος , ανταγωνιστικός , αλαζόνας κλπ. 

Δυο πράγματα έμαθα καλά (με «αίμα» , παθούσα η ίδια )

1. Αυτοί οι τύποι ειναι θρασύδειλοι . Αν νιώσουν οτι απειλούνται από ισχυρότερο , ή από τον ίδιο το Νόμο , μαζεύονται σε δευτερόλεπτα και φαίνεται ποσο ανθρωπάκια ειναι .

2. Στη ζωή υπάρχουν πάντα επιλογές , όσο υπάρχει υγεία . Όταν η εργασία απειλεί την αξιοπρεπεια , οφείλουμε να αποχωρούμε . Δεν υπάρχει «είμαι άμοιρος στα χέρια του οποιουδήποτε κάφρου» .Μη διστάσεις να διεκδικήσεις το δίκιο σου , είτε ζητώντας βοήθεια , είτε ορθώνοντας ανάστημα . 

Τα δυο αυτά σημεία χρειάστηκε δις ως τώρα να τα εφαρμόσω στην πράξη και δε χάθηκα . Απεναντίας μακροπρόθεσμα αποδείχτηκε οτι έκανα καλά .

Μη μασάς , καλη δύναμη !

Αρέσει στα μέλη Georgek08, SailorRipley και σε ακόμα 10 μέλη.

oresivios1

# 6 στις 2/6/2019
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος

Εβαλε στην τραπεζα αλλα εβαλε αυτα που ηθελε , το παλιο αφεντικό  με ξύπνησε ,μου λεει συγκεκριμένα οτι ενω  δικαιασε αυτα και του το ειπα πολλες φορες αυτος σε επιασε σου ειπε οτι ηθελε και μετα σου κατάθεσε οτι  γούσταρε .

froufrou2017

# 7 στις 2/6/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 158
Ο τύπος απλά βρήκε την ευκαιρία να βγάλει όλα του τα κόμπλεξ παριστανοντας το αφεντικό σε κάποιον (εσένα δηλαδή) που λόγω θέσης δε μπορείς να του απαντήσεις όπως του αξίζει! Κανε του καταγγελία στην επιθεώρηση εργασίας έχοντας όλα τα απαραίτητα χαρτιά στα χέρια σου. Ούτε γι' αστείο μην τον προειδοποιησεις, τέτοιος αλήτης που είναι του χρειάζεται να του τη φέρεις!! Καταλαβαίνω απόλυτα τη θέση σου, έχω περάσει κι' εγώ από κομπλεξική προισταμενη που πήρε τη θέση λόγω μέσου και τη μισουσαμε όλοι!! Ένα χαρακτηριστικο παράδειγμα θα σου πω, για να πάμε τουαλέτα έπρεπε να σηκώνουμε χέρι λες και είμαστε στο δημοτικό και μας μετραγε πόσα λεπτά μέναμε μέσα!!
Αρέσει στα μέλη archagellos, Paralia48 και σε ακόμα 3 μέλη.

tzoulia59

# 8 στις 2/6/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.894

καλως το παιδι ,,,

και εσυ θα του πεις ,,,
αν δεν μου καταθεσεις τα νομιμα ,,,
θα σου κανω καταγγελια  στην επιθεωρηση εργασιας ,,,
ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ; 
κι επειδη ,,σιγουρα θ αντιδρασει ,,,
φτυστον στα μουτρα ,,
αλλα τα νομιμα θα τα παρεις ,,η σεζον μολις αρχιζει ,,και τραβα να βρεις αλλη δουλεια ,,,
προεχει η ψυχικη σου ισορροπια ,,,
και ναι αυτα τα κατακαθια σε αρρωσταινουν ,,,
Αρέσει στα μέλη archagellos, Paralia48 και σε ακόμα 5 μέλη.

nikoslambr

# 9 στις 3/6/2019
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 132

Μην κολωνεις. Φυγε. Ειναι ακομη στην αρχη η σαιζον, σχεδον...

oresivios1

# 10 στις 3/6/2019
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος

Ξερει καποιος να μου πει , υπαρχει καποιο τηλ που μπορω να ενημερωθω για εργασιακά  θέματα ?

Επίσης υπάρχει καποιος κανονισμός που να λεει οτι αν υπογράψεις σύμβαση τον πρώτο και τελευταίο μηνα δεν ισχύει το ποσο της σύμβασης αλλα ισχύει τι θα συμφωνήσει αφεντικό και εργαζόμενος προφορικά  ?

sun_world

# 11 στις 3/6/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 131

Και μόλις τον φτύσεις τον θρασύδειλο και φύγεις

θα έρχεται να σε παρακαλάει γονατιστός...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από tzoulia59 

κι επειδη ,,σιγουρα θ αντιδρασει ,,,
φτυστον στα μουτρα ,,
αλλα τα νομιμα θα τα παρεις ,,η σεζον μολις αρχιζει ,,και τραβα να βρεις αλλη δουλεια ,,,

Mindthegap-

# 12 στις 3/6/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.954

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από oresivios1

Ξερει καποιος να μου πει , υπαρχει καποιο τηλ που μπορω να ενημερωθω για εργασιακά  θέματα ?

Επίσης υπάρχει καποιος κανονισμός που να λεει οτι αν υπογράψεις σύμβαση τον πρώτο και τελευταίο μηνα δεν ισχύει το ποσο της σύμβασης αλλα ισχύει τι θα συμφωνήσει αφεντικό και εργαζόμενος προφορικά  ?

Το προφορικο δεν εχει ισχυ πουθενα και για τιποτα...

Σημασια εχει τι λενε τα χαρτια...και τι εχεις υπογραψει...

Για τον μηνα που πληρωθηκες λιγοτερα χρηματα την υπεγραψες την βεβαιωση αποδοχων;;;

Για οτιδηποτε θελησεις ρωτα την Επιθεωρηση εργασιας στην οποια ανηκει η επιχειρηση...ή την πιο κοντινη σου...

Μπορεις να ρωτησεις και  τον λογιστη της επιχειρησης ή καποιον δικο σου...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, COSTAS42 και σε ακόμα 3 μέλη.

Lena_7_

# 13 στις 3/6/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#10 Πάρε την σύμβαση εργασίας και πήγαινε σε έναν λογιστή, που ξέρει τη δουλειά του , για να ενημερωθείς. Θα στα εξηγήσει λεπτομερώς.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

Zontopsira

# 14 στις 3/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μα ειναι διαφημιση να πω στον ανθρωπο που να απευθυνθει ? Ειναι του δημοσιο για αυτο ακριβως το λογο. Πως θα συνεννοηθω μαζι του Πριν εκανα επικολληση με link ισως να εφταιγε αυτο? ( γιατί παραβίαζε τους ορους χρήσης του Παραπομπή / Πρόσκληση σε άλλες ιστοσελίδες) Θα δοκιμασω ετσι αν το βγαλει. ...Εγω εχω κανει καταγγελια μεσο Συνηγορος του Πολιτη κανεις υποβολη αναφορας και περιμενεις να επικοινωνησουν μαζι σου. δεν κοστιζει κατι

26-29-31

# 15 στις 3/6/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.877

Καλα να ειμαστε και λιγο πραγματιστες...δεν ειναι ταινια με τον Κουρκουλο...

"Ουδεις αναντικαταστατος"τελεια και παυλα ειναι νομος...

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα τον κυνηγησεις να παρεις τα λεφτα που σου χρωσταει

και οτι αλλο νομιμο...οσο καθεσαι εκει στο τελος της σεζον θα βαλεις θεμα

μου χρωσταει 1500 ευρω τι να κανω?

Καλυτερα ανεργος μεχρι να βρεις κατι αλλο παρα αρρωστος ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από sun_world

Και μόλις τον φτύσεις τον θρασύδειλο και φύγεις

θα έρχεται να σε παρακαλάει γονατιστός...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

oresivios1

# 16 στις 3/6/2019
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος

Σας ευχαριστώ όλους!

Ένα ακόμα πράγμα δεν παλεύετε,την ώρα που κάνω κάποια εργασία, λες και το κάνει εξεπιτηδες, φέρε μου στυλό, φέρε μου νερό, φέρε μου το άλλο κτλπ κτλπ.. στον άλλο δεν λέει κουβέντα που κάθετε..

ποιο πολύ σα δούλος νιώθω πάρα εργαζόμενος!

Ίσος κάνω λάθος, ίσος είμαι υπερβολικός δεν ξέρω.. 

Zontopsira

# 17 στις 3/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

#16.

Ισως να θελει να παραιτηθεις για αυτο να τα κανει αυτα αν σε εδιωχνε δεν θα επρεπε να πληρωση κατι? Αλλα πριν παραιτηθεις γραψε το προβλημα σου εκει που πρεπει να μιλησετε. Δεν χανεις κατι. Ποσο θα αντεξεις ετσι

Heptamer

# 18 στις 3/6/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.606

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από oresivios1

Κα είσαι τέτοιος!

(δηλ. δούλος) 

alisida

# 19 στις 3/6/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 5.144

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό,αλλά ίσως να ζητούσες γραπτώς τις αρμοδιότητες σου ?

Το είχα ζητήσει κι εγώ παλαιότερα για κάποιες εργασίες που απαιτούσαν να κάνω -καμια σχέση με το πόστο μου-

Φυσικά δε μου τα έδωσαν γραπτώς ςποτέ,αλλά δεν ενοχλήθηκα ξανά για το συγκεκριμένο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από oresivios1

Σας ευχαριστώ όλους!

Ένα ακόμα πράγμα δεν παλεύετε,την ώρα που κάνω κάποια εργασία, λες και το κάνει εξεπιτηδες, φέρε μου στυλό, φέρε μου νερό, φέρε μου το άλλο κτλπ κτλπ.. στον άλλο δεν λέει κουβέντα που κάθετε..

Ίσος κάνω λάθος, ίσος είμαι υπερβολικός δεν ξέρω.. 

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Paralia48

# 20 στις 3/6/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 7.542

μην παραιτηθείς.

Κάντον να σε διώξει, για να μπεις στο ταμείο ανεργίας. Χωρίς να τον βρίζεις,κάνε του τη ζωή δύσκολη. Άρχιζε ΅Αφεντικό,φέρε νερό και γρήγορα!

Αρέσει στο μέλος COSTAS42
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε