Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ουσιαστικος φιλος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Mindthegap-

# 21 στις 9/6/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.721
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Lena_7_

Για μένα  δεν ισχυει αυτο με τους καθρεφτες και την φιλια

Δειχτες ορίζω   την άμεση αντιληπτικοτητα της πραγματικότητας,  την καλής ποιότητας επικοινωνία χωρίς παρεμβολή των εκάστοτε εγώ, την ενσυναισθηση

των στιγμών  και των προτεραιοτητων, το να ειναι δίπλα ο ενας στον αλλον στη δύσκολη στιγμή αυθορμητα

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Lena_7_

squirrel1968

# 22 στις 10/6/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 608
Εμπειρικά θα μιλήσω..κ όχι φιλοσοφικά..ε άντε ..λιγουλακι..έχω 6 κολλητους φίλους(αγόρια κορίτσια)..από το σχολείο..Όντως μεγαλώσαμε μαζί ,δεθηκαμε,περάσαμε εφηβειες μαζί,ταξιδέψαμε,τα ήπιαμε κ κυρίως τα είπαμε ..αναλύσαμε το καθετί...Παντρεύτηκαμε ,κάναμε παιδιά ,κουμπαριασαμε,κάποιοι χωρισαμε. (1 έμεινε στο γάμο του)...αλλά όλα αυτά τα χρόνια ...αν κ δεν βρισκόμαστε στην καθημερινότητά μας...πάντα μιλάμε κ ο ένας με τον άλλον ανταλασσουμε τα νέα μας όμορφα η άσχημα..,κ βρισκόμαστε κ όλοι μαζί πολλές φορές..επίσης στα δύσκολα κ στα χαρούμενα είμαστε πάντα παρόντες παρούσες..όχι τυπικά αλλά ουσιαστικά...πέφτει σύρμα ..κ βοηθάμε ο καθένας με τον τρόπο που μπορεί..γιατί η αγάπη κ το ενδιαφέρον..δεν έχει σβήσει..Έχουμε αλλάξει..συμφωνώ..απο τότε .άλλωστε οι προσωπικοί μας δρόμοι ήταν διαφορετικοί...αλλά η στάση ζωής,οι απόψεις μας ,οι θεωρίες μας δεν άλλαξαν..εννοείται ότι έχουμε τις αντιθέσεις μας φυσικά κ τα κολλήματα που αποκτήσαμε στη διάρκεια των χρόνων..αλλά η βάση της σχέσης η μαγιά που λένε δεν έχει χαθεί..με το πέρασμα του χρόνου.Με θεωρώ πολύ τυχερή που έχω αυτούς τους ανθρώπους..κοντά μου..τους αγαπώ πολύ κ εκείνοι το ίδιο..31 χρόνια αυτή η κολώνια...κ την φοράμε ακόμα..Δεν ξέρω αν είναι ο καθρέφτης μου η εγώ ο δικός τους..αλλά μοιάζουμε στις πεποιθήσεις μας,στα θέλω μας,στις αξίες της ζωής. Ο φίλος είναι καθρέφτης επίσης γιατί λειτουργείς χωρίς μάσκες κ προσποιήσεις..μπορείς να είσαι όπως πραγματικά είσαι..αγαπάς την ψυχή του...γίνεσαι κατανοητός χωρίς πολλά λόγια...όταν είσαι κατανοητός ..είσαι σπίτι σου..Έχω κ πολλούς γνωστούς...κ απέκτησα κ καινούργιους φίλους..που ακόμη δοκιμάζονται..όπως κ εγω άλλωστε .
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, equinox_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Gerasimos_H

# 23 την Τετάρτη στις 19:10
author
Ανδρας / 47 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 17
Εσείς οι γυναίκες κάνετε εύκολα φίλες ,οι άντρες πιο δύσκολα .Οι άντρες όμως δε ζηλευονται όταν βρεθούν να φοράνε τα ίδια χαχαχα! Στις γυναίκες υπάρχει ανταγωνισμός Ουσιαστικός φίλος είναι αυτός που σε ακούει και σου κράτα συντροφιά όταν είσαι μόνος .
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost