Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πρώτο ραντεβού και το μετά

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Eydoksos

# 21 στις 12/6/2019
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%
Agrotis. Καποιοι οσο γκουρου των σχεσεων και να αισθανεστε θα επρεπε να εχετε εναν στοιχειωδη τροπο επικοινωνιας ο οποιος αντι να προσπαθεί να μειωσει εκεινον που συζητα το προβλημα του θα στοχευει στο να βοηθησει πραγματικά σε μια κατασταση. Οταν γράφεις "πως γινεται να εχεις μακροχρονιες σχέσεις και να μην ξερεις να φλερταρεις", θα επρεπε να σκεφτεις οτι οταν εγω ειμαι 22 χρονων και εχω κανει μακροχρονιες σχεσεις οι φορες που χρειαστηκε να φλερταρω απο την αρχη μια διαφορετική γυναικα ειναι πολυ λιγες και αρα δικαιολογειται να μην εχω την εμπειρια καποιου ο οποιος κανει μονο ξεπετες. Γιατι αυτος που κανει ξεπετες εχει γινει εξπερ στα πρωτα ραντεβού με τοσες που έχει βγει. Δευτερον οταν λεω δεν ελαβα κατι ερωτικο δεν εννοω σεξ. Εννοω η συζητηση να πηγαινει πιο πολυ στα ερωτικα παρα στα γενικα θεματα. Ή αν θες να υπηρχαν πιο πολλα υπονοούμενα στη συζητηση. Απο αυτην την αποψη λοιπον δεν ελαβα καποιο ερωτικο vibe. Επομενως παλι βιαστηκες να απαντησεις. Τριτον οταν επιδιωκω πρωτη επαφη εγω, της στελνω μηνυμα 2 φορες εγω και κανονιζω ραντεβου εγω ειναι λογικο να περιμενω απο αυτην εστω και μια ελαχιστη αντιδραση σε ολα αυτά. Δεν μπορει να δινω δινω δινω,να μην παιρνω απολυτως τίποτα και να συνεχιζω να δινω. Αυτα δεν ισχυουν πλεον ισως είναι τερτιπια ξεπερασμενων εποχων. Γι'αυτό και το τελευταιο μου σταδιο ειναι να της ζητησω 2ο ραντεβου και όχι με το που γυρισουμε να της στειλω πως περασες και μετα ξανα μηνυματα και μετα να της στείλω να ξανακανονισουμε λες και ειμαι κανα σκυλακι. Τελος με αποκαλεις και ασχετο επειδη αφησα λιγες μερες μετα το ραντεβου να κοψω κινηση. Δεν ξερω αν εχω ξαναδει άνθρωπο με τοσο μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του. Εσυ οχι μονο δεν συζητας πράγματα για τα οποια υπαρχουν πολλες αποψεις αλλα παιρνεις ως δεδομενο οτι αυτο που ειπες ηταν Η ΣΟΦΙΑ χαχαχα. Τελος παντων μπορει αυτο να ειναι το υφος σου και οι υπολοιποι που σε ξερουν καιρο να σε εχουν συνηθισει ωστόσο μην περιμενεις απο καποιον που δεν σε ξερει να μην του ξινισει αυτη η μεγαλομανία που βγαζεις.

paranomos

# 22 στις 12/6/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 202

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Helenaki4

Ααααχ καλε Κύριε δώστε μου κι εμένα μια γουλιτσα ...

Δεν ειναι σωστό να το πίνετε όλο μόνος σας !

Κλεισε ραντεβου κοριτσι να σε κερασω.

Αρέσει στα μέλη squirrel1968, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

valerie

# 23 στις 12/6/2019
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.628

Ρε παιδιά δεν παίζετε σε ταινία του Σειρινάκη για να υπάρχει ερωτική ατμόσφαιρα με τη μία... Χαλαρώστε!! Φίλε μας από τη στιγμή που καλοκαίριασε και έχει και ζεστές μέρες, δεν της προτείνεις να πάτε για ένα μπανάκι?? 

Πάντως να τολμήσεις να προτεινεις δεύτερο ραντεβού.. Βγείτε 2-3 φορές για καφέ, ποτό, φαγητό και ανάλογα πράτεις... 
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, agrotis53 και σε ακόμα 3 μέλη.

tangerinedream

# 24 στις 12/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...εγώ θα ήθελα να σου πώ μια σκέψη μου που είναι αποτέλεσμα της ιδιαίτερης και τοσο όμορφης αίσθησης που μου χάρισαν οι αριθμοί που ανέφερες (οι ηλικίες σας), το δικό σου 22 και το 18 της φίλης σου...θα έλεγα λοιπόν να μην ακολουθήσεις καμμία συμβουλή τεχνικής και προσέγγισης αλλά να κάνεις ακριβώς όπως νιώθεις...είναι "αναγκαίο" στην ηλικία σας να κάνετε λάθη, να κάνετε λανθασμένες κινήσεις, να πείτε λάθος λέξεις και άστοχες προτάσεις, να μαλώσετε λίγο, να κάνετε "μούτρα" και ύστερα να τα βρείτε και πάλι και γενικά να βιώσετε συναισθηματικά όλον αυτό τον υπέροχο κόσμο που σας προσφέρεται τοσο γενναιόδωρα την περίοδο αυτή της ζωή σας!!!  ...δεν χρειάζεστε ούτε "μάνιουαλ" (εγχειρίδια χρήσης) ούτε οδηγούς συμπεριφοράς ή ατάκας ούτε καθοδήγηση...αυτό που χρειάζεται μονον, απλά το έχετε!!! ...και δεν είναι άλλο απο την ηλικία σας, την φρεσκάδα, την ιδιαίτερη λάμψη σας και την μοναδική ομορφιά του να μην γνωρίζεις απολύτως τίποτε για το πως θα εξελιχθεί η κάθε ιστορία σας!!!

(και φυσικά!) ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!  :-)

Eydoksos

# 25 στις 12/6/2019
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Tangerine σε ευχαριστώ για το υπεροχο μηνυμα σου
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

agrotis53

# 26 στις 13/6/2019
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.809

ακου παληκαρι μου και εσυ... απαντω σε οτι διαβαζω, και αυτο που διαβαζω ειναι αυτα που γραφετε εσεις, εδω μεσα... κατανοητο αυτο ??... παμε παρακατω  ...εγραψα

<πως μπορεις να λες οτι εκανες μακροχρονιες σχεσεις , και να μην ξερεις να προσεγγιζεις μια κοπελα...τι ακριβως ερωτικο να περιμενες απο ενα πρωτο ραντεβου σε μια γνωριμια 5 ημερων ???οκ η κοπελα πιθανων να μην εχει ξανακανει σχεση,, ασχετα αν περιγραφικα ξερει περι σχεσεων,,, σε τετοιες περιπτωσεις θελει χρονοοο, ,, τι ακριβως περιμενες η περιμενεις σεξ την δευτερη φορα???και γιατι παρακαλω εφοσον βγηκατε δεν της εστειλες μηνυμα?? μια καλημερα, ενα πως εισαι , τιποτα...μαχαιρια βγαλατε οταν χωρισατε απο το βραδυ??? τι ακατανοητα ειναι αυτα... περιμενεις εσυ να σου στειλη αυτη μυνημα,,, κανενας φιλος εξυπνος στο ειπε αυτο?/ η οι σχεσεις διαρκειας που εκανες... μα το συμπαν ολο, παληκαρι μου εχεις ξανακανει σχεση??? μπααα...>... ΑΥΤΟ φιλε μου δεν ειναι ειρωνια... ειναι απορια και ερωτησεις... οι ποιες ισχυουν ακομη...

ΚΑΙ το παραδοξο το γραφεις μονος σου... δηλαδη λες, οτι δεν εχεις εμπειρια... λες οτι εκανες μονο μακροχρονιες σχεσεις... και λες , οτι εσυ εκανες το πρωτο βημα για να βγητε πρωτη φορα... Συγνωμη αλλα εσυ τα συνδυαζεις αυτα??? εσυ τα λες, ετσι δεν ειναι ???  αν εκανες δηλαδη 3 σχεσεις 1 χρονου, αυτο δεν ειναι εμπειρια , γαι τη στιγμη που βγαινεις με μια ας το πω 4 κοπελα??? παντως απειρια δεν το λες...

παμε παρακατω...για ξεπετες δεν μιλησα καθολου, μην βαζεις λογια και εννοιες που δεν ειπα... απλα οπως φαινεται σε ρωτησα τι περιμενες απο ενα πρωτο ραντεβου, που τα παργματα απο φυσικου τους ειναι σφιγμενα και εξερευνιτικα... μη μου πεις οτι και αυτο δεν το γνωριζεις, και θελει και εμπειρια ??

μου επιτιθεσε σαν καποιος που με ξερει εδω μεσα, αλλα τεσπα αυτο... μου γραφεις...<Τριτον οταν επιδιωκω πρωτη επαφη εγω, της στελνω μηνυμα 2 φορες εγω και κανονιζω ραντεβου εγω ειναι λογικο να περιμενω απο αυτην εστω και μια ελαχιστη αντιδραση σε ολα αυτά. Δεν μπορει να δινω δινω δινω,να μην παιρνω απολυτως τίποτα και να συνεχιζω να δινω. Αυτα δεν ισχυουν πλεον ισως είναι τερτιπια ξεπερασμενων εποχων>> 

ΤΩΡΑ να μην σε ειρωνευτο?? ΟΤΑΝ εσυ λες δινω δινω δινω... σε μια γνωριμια 5 ημερων... και οταν εσυ ο ιδιος παλι γραφεις...ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ <<<Μετα απο εκεινη τη μερα που βγηκαμε εχουν περασει 2 μερες οπου δεν εστειλα και δυστυχως ουτε εκεινη. Σκοπευα να περιμενω αλλη μια μερα να δω εαν θα στείλει κανα μήνυμα και εαν οχι να στείλω εγω ή να παρω τηλεφωνο και να της προτεινω να ξαναβγουμε. Ποιες ειναι οι γνωμες σας και ποιος θα ηταν ο καλυτερος τροπος να το χειριστω;>>>> ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΣΤ...<<Οπως και να χει και εγω σκεφτομουν να την παρω τηλ και να της προτεινω να ξαναβγουμε μια συγκεκριμένη μερα πχ σαββατο. Εαν μου πει ομως οτι δεν μπορει και δεν προτεινει καποια αλλη μερα απο μονη της,σκεφτομαι να το αφησω και εγω και να μην ασχοληθω.>>>> ΚΑΙ μετα απευθυνεσαι σε μενα και μου λες, οταν εγω ΔΙΝΩ ΔΙΝΩ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΔΙΝΩ ... εχεις μια πιο απειρη απο εσενα κοπελα απο τα γραφομενα σου..., βγηκατε ενα ραντευου και ολα καλα οπως λες εσυ ο ιδιος,,, ... 2 μερες δεν εκανες παλι τιποτα εσυ, ασχετα η κοπελα,,, εσυ... και λες σαν να κουραστηκες σε 2 μερες,,, δινω δινω δινω και αυτα ειναι ξεπερασμενα τερτιπια??? ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΚΑΛΩ και εσενα και τον η την εδω μεσα ...ΑΥΤΟ ΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ??? για να μην πω εγω...

και ενω εγω παραθετω τα δικασου γραφομενα και κυριως απορω και ρωτο...ερχεσαι εσυ και λες τη βλακεια σου...<<<Τελος με αποκαλεις και ασχετο επειδη αφησα λιγες μερες μετα το ραντεβου να κοψω κινηση. Δεν ξερω αν εχω ξαναδει άνθρωπο με τοσο μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του. Εσυ οχι μονο δεν συζητας πράγματα για τα οποια υπαρχουν πολλες αποψεις αλλα παιρνεις ως δεδομενο οτι αυτο που ειπες ηταν Η ΣΟΦΙΑ χαχαχα.>>>>...ΟΧΙ δεν ειμαι σοφως και σε 900 ποστ εδω μεσα ουδεποτε το ισχυριστικα η το αφησα να εννοειθη, και πολλες φορες εχω αυτοσατυρισει τον εαυτο μου... αλλα το αφηνω αυτο... Παληκαρι μου... οταν γραφεις κατι μενει, περα απο της εισημανσεις στα λογια σου που εκανα... αλλη μια τελευταια που εχεις παλι εσυ στο δικο σου ποστ προς εμενα...σαν 22 χρονων θα πρεπει να γνωριζεις, οτι... 

ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΛΙΓΕς ΜΕΡΕΣ...με το...ΔΙΝΩ ΔΙΝΩ ΔΙΝΩ...και αυτο σε διαστημα 5 ημερων... εεε να πω εγω που το διαβαζω τι? γιατι αυτο διαβαζω που γραφεις...για πες εσυ... ειναι σοφια αυτο που λεω? Η ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΗ ΛΟΓΙΚΗ...και απαντησε ... αυτο το οτι το αφησες επιτηδες για να κοψεις κινηση ... σε πιο απο τα 2 προηγουμενα ποστ το ξεκαθαριζες?? αλλα εγραφες ετσι δεν ειναι ?? 

αυτα τα ολιγα περι του θεματος σου...και σε οτι μου αφορα...ααα μια στιγμη κλεινομε το τελος που εγραψα στο κατα εσε ειρωνικο μου ποστ

<<δεν νομιζω ρε παληκαρι μου να τρωει ανθρωπους η κοπελιτσα... παρε τηλ. ρωτα τη κανει, πως ειναι, αν περασε καλα που βγηκατε, αν θελει να ξαναβγητε, πες της οτι εσυ περασες ομορφα, προτεινε εναν καφε... αν σου πει οχι οκ οχι τη να γινει ... αλλα γιατι να σου πει οχι ,,, εκτος αν απλωσες κανα χερι ετσι βιαστηκα και φοβηθηκε η κοπελα... διαφορετικα γιατι να πει οχι???... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Eydoksos
Agrotis. Καποιοι οσο γκουρου των σχεσεων και να αισθανεστε θα επρεπε να εχετε εναν στοιχειωδη τροπο επικοινωνιας ο οποιος αντι να προσπαθεί να μειωσει εκεινον που συζητα το προβλημα του θα στοχευει στο να βοηθησει πραγματικά σε μια κατασταση. Οταν γράφεις "πως γινεται να εχεις μακροχρονιες σχέσεις και να μην ξερεις να φλερταρεις", θα επρεπε να σκεφτεις οτι οταν εγω ειμαι 22 χρονων και εχω κανει μακροχρονιες σχεσεις οι φορες που χρειαστηκε να φλερταρω απο την αρχη μια διαφορετική γυναικα ειναι πολυ λιγες και αρα δικαιολογειται να μην εχω την εμπειρια καποιου ο οποιος κανει μονο ξεπετες. Γιατι αυτος που κανει ξεπετες εχει γινει εξπερ στα πρωτα ραντεβού με τοσες που έχει βγει. Δευτερον οταν λεω δεν ελαβα κατι ερωτικο δεν εννοω σεξ. Εννοω η συζητηση να πηγαινει πιο πολυ στα ερωτικα παρα στα γενικα θεματα. Ή αν θες να υπηρχαν πιο πολλα υπονοούμενα στη συζητηση. Απο αυτην την αποψη λοιπον δεν ελαβα καποιο ερωτικο vibe. Επομενως παλι βιαστηκες να απαντησεις. Τριτον οταν επιδιωκω πρωτη επαφη εγω, της στελνω μηνυμα 2 φορες εγω και κανονιζω ραντεβου εγω ειναι λογικο να περιμενω απο αυτην εστω και μια ελαχιστη αντιδραση σε ολα αυτά. Δεν μπορει να δινω δινω δινω,να μην παιρνω απολυτως τίποτα και να συνεχιζω να δινω. Αυτα δεν ισχυουν πλεον ισως είναι τερτιπια ξεπερασμενων εποχων. Γι'αυτό και το τελευταιο μου σταδιο ειναι να της ζητησω 2ο ραντεβου και όχι με το που γυρισουμε να της στειλω πως περασες και μετα ξανα μηνυματα και μετα να της στείλω να ξανακανονισουμε λες και ειμαι κανα σκυλακι. Τελος με αποκαλεις και ασχετο επειδη αφησα λιγες μερες μετα το ραντεβου να κοψω κινηση. Δεν ξερω αν εχω ξαναδει άνθρωπο με τοσο μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του. Εσυ οχι μονο δεν συζητας πράγματα για τα οποια υπαρχουν πολλες αποψεις αλλα παιρνεις ως δεδομενο οτι αυτο που ειπες ηταν Η ΣΟΦΙΑ χαχαχα. Τελος παντων μπορει αυτο να ειναι το υφος σου και οι υπολοιποι που σε ξερουν καιρο να σε εχουν συνηθισει ωστόσο μην περιμενεις απο καποιον που δεν σε ξερει να μην του ξινισει αυτη η μεγαλομανία που βγαζεις.

Αρέσει στα μέλη e_lp19, alisida

Eydoksos

# 27 στις 13/6/2019
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Agrotis. Δεν μπορω να παρακολουθησω ολα αυτα που γραφεις.Το παραδοξο που αναφερεις ποιο ειναι; Δεν ειναι το θεμα ποσο καιρο γνωριζεις τον αλλο. Εαν στην αρχη τα κανεις ολα εσυ και ο αλλος τιποτα πρεπει να εχεις στο νου σου οτι μπορει να μην γουσταρει και οτι τον πριζεις. Αν ξερω οτι ο αλλος γουστάρει δεν εχω θεμα να παιρνω πρωτοβουλιες συνεχεια εγω. Αλλα συνηθως αυτο δειχνει οταν ο αλλος δεν ανταποκρινεται. Δεν εχω κατι μαζι σου και εδω ειμαστε για να πει ο καθενας την ιστορία του και οι αλλοι να βοηθησουν. Αλλα οταν στα μηνυματα σου δειχνεις εριστικος δεν ειμαι απο τα ατομα που θα κατσουν απαθη. Επισης εσυ δεν ειπες απλα να προτεινω να ξαναβγουμε. Μου λες οτι ειμαι ασχετος επειδη δεν εστειλα μηνυμα απευθειας οταν τελειωσε το ραντεβου αλλα και τις επομενες μερες. Κατι εντελως λαθος κατα τη γνωμη μου. Αν μου ελεγες απλα να ξανακανονισω για το 2ο ραντεβου θα με εβρισκες συμφωνο. Αρα οταν εγω κανω 3 φορες κίνηση και εκεινη 0 κατι παει να πει. Οποτε μπορεις να ειρωνευτεις οσο θες αλλα το να προτεινεις να στελνω εκατο φορες συνεχομενα και να προτεινω να βγαινουμε μονο εγω με κανει απλα να γελαω. Δεν ημουν ουτε σκοπευω να γινω σκυλακι. Τωρα κατι που μαλλον δεν καταλαβες. Εδω ψαχνουμε εμπειρια στα πρώτα ραντεβου. Οταν εχω κανει μακροχρονιες σχεσεις σημαινει οτι εχω κανει και ελαχιστα πρωτα ραντεβου δηλαδη οσα και οι σχεσεις μου. Δεν ξερω αν το πιανεις αυτο. Γιαυτο ανέφερα τυπους που κάνουν ξεπετες. Γιατι εκεινοι εχουν τεραστια εμπειρία στα πρωτα ραντεβου αφού βγαίνουν συνεχεια με διαφορετικες γυναικες. Οποτε δεν καταλαβαινω κανένα παραδοξο. Και να ξερεις δεν ειναι τι λες αλλα πως το λες. Οποτε οταν γραφεις στον αλλο με υφος 1000 καρδιναλιων ειναι φυσικο και επομενο να αντιδρασει οπως εγω ή και χειροτερα. Τελος οσον αφορά αυτο το "ηθελα να κοψω κινηση" και οτι δεν το ειχα γραψει εξαρχης, δειχνει ποσο λαθος προσεγγιση εκανες. Αντι να ρωτησεις "γιατι ευδοξε δεν έστειλες μηνυμα αυτες τις μερες μετα το ραντεβου;" επελεξες να αρχισεις την κριτικη κατευθειαν και χωρις να ξερεις και μετα ζητας και τα ρεστα.

paranomos

# 28 στις 13/6/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση

Ξαναδιαβασε το σχολιο μου αγορι.

Πες στο κοριτσι οτι θες ακομη μια βολτα.

Βγαλε απο το μυαλο σου το φοβο της απορριψης.

Πηγαινε χωρις καμμια προσδοκια.

Φοβασαι το οχι;

Ξερεις ποσα οχι..γινονται ναι στο τελος;

Αρέσει στα μέλη Eydoksos, e_lp19

agrotis53

# 29 στις 13/6/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

παλι απο την αρχη... καλημερα κατα αρχην... ας ξεκαθαρισουμε ενα πραγμα... οτι εισαι 22 και εγω 54... αρα δεν εχω κανενα λογω να σου επιτειθομαι... δευτερων... οταν ανοιγεις ενα θεμα, και ζητας γνωμες , σημαινει οτι εκτιθεσαι σε καθε κριτικη που μπορει να σου ασκηθει... ποιος σου ειπε οτι εδω ειμαστε να χαιδευουμαι μονο αυτια???...ζητας λοιπον γνωμες και εμεις που απευθυνεσαι , πρεπει πρωτα να δουμε τους λογους και τα γιατι... ετσι δεν ειναι...ειναι λογικο λοιπον καποιος και να αναρωτιεται, και να μιλα εντονα για να τονιση κατι που του φανηκε παραξενο, περιεργο , αλλα και να συνδιασει τα γραφομενα σου...ποιος ειπε οτι εμεις εδω γραφουμε η απανταμε, η σχολιαζουμε, μονο θετικα, η μονο αρνητικα, η παιρνουμε της μετρητης, ενα θεμα???

τριτων παλι σου λεω απαντω σε αυτα που εσυ γραφεις και θετεις σαν ερωτημα...παμε λοιπον...

ποιος σου ειπε εσενα οτι δεν παιζει ρολο το ποσο καιρος γνωριζεις η σε γνωριζει καποιος?? τη εξυπναδα ειναι αυτη...σε εμπιστευαιτε η εμπιστευεσαι καποιον με ουσιαστηκα 5 ωρες γνωριμιας?? μα λεω μονοι σας τα γραφεται...

ποια ολα εκανες στην αρχη εσυ εφοσον λες οτι μια φορα βγηκατε??? εννοεις οτι τα ολλα εναι που της προτεινες να βγειτε?? τι ειναι αυτο τα ολα? και τι περιλαμβανει? πες οτι σε ρωτα μια κοπελα εδω, οχι εγω...

απο τη στιγμη που μας λες οτι εσυ πηρες πρωτοβουλια για να βγητε, απο τη στιγμη που λες οτι ηταν οκ το ραντεβου, γενικες γραμμες... οταν τελειωσε το ραντεβου οταν αποχωριστηκατε, τι ειπατε μονο μια καληνυχτα?? δεν ρωτησες πως περασε, δεν ρωτησες αν θελει να ξαναβγειτε, δεν της ειπες οτι θα την παρεις τηλ αυριο...δηλαδη απλα και λογικα πραγματα αυτα, τιποτα δεν ειπατε, ενα γεια μονο η μια καληνυχτα???...

την αλλη μερα το πρωι,, εφοσον λεω οτι εσυ αρχισες το παιχνιδη,, την αλλη μερα το πρωι,, ηταν τοσο τραγικο να στειλης μια καλημερα σε καποια που εισασταν μαζι το βραδυ??? δηλαδη μας λες οτι εκανες κινησεις για να βγειτε, ανταποκριθηκε η κοπελα αμεσως και ανετα... και εσυ μετα δεν εστειλες μια καλημερα ?? γιατι?? ειναι δικαιολογια αυτο οτι περιμενες αντιδρασεις πρωτα?? δεν ειναι αυτο παραδοξο και αντιφατικο στη ολη εικονα?? και τι θεμα εμπειριας μπορει να ειναι ενα μηνυμα??... τι να πω...

διαβασε εδω τι λες...<<Επισης εσυ δεν ειπες απλα να προτεινω να ξαναβγουμε. Μου λες οτι ειμαι ασχετος επειδη δεν εστειλα μηνυμα απευθειας οταν τελειωσε το ραντεβου αλλα και τις επομενες μερες. Κατι εντελως λαθος κατα τη γνωμη μου. Αν μου ελεγες απλα να ξανακανονισω για το 2ο ραντεβου θα με εβρισκες συμφωνο. Αρα οταν εγω κανω 3 φορες κίνηση και εκεινη 0 κατι παει να πει.>>

ΔΗΛΑΔΗ εγω που σου την ειπα ( απορια ηταν ) γιατι δεν εστειλες μηνυμα ηταν λαθος. αν ομως σου ελεγα να κλεισετε 2 ραντεβου θα ηταν σωστο... τι αλλο δεν θα διαβασουμε...ΚΑΙ το αλλο 3 φορες κινηση αλλα αυτη 0, μας κοροιδευεις η εχεις καταμπερδευτη τωρα... οποια κινηση και να εκανες η κοπελα δεχτηκε,,, μετα δεν εκανες τιποτα ... μα εσυ το ξεκινησες εσυ εννοειτε οτι εισαι ο κυριος ενδιαφερωμενος, εσυ εισαι πιο μεγαλος, εσυ εισαι ο πιο εμπειρος, εσυ επρεπε να κερδισεις την εμπιστοσυνη της, ωστε να μπορεσει και η κοπελα να παρει πρωτοβουλια... δεν σου περναν αυτα απο το μυαλο,, στης αλλες σχεσεις φαινεται τα εκαναν ολλα η κοπελες εσυ τιποτα... ουφφφ

ποτε σου ειπα εγω να στειλης 100 φορες μηνυμα και τι βλακειες ειναι αυτα περι σκυλακι και οτιδηποτε??? ενα μηνυμα την αλλη μερα σου ειπα, και θα εδειχνε το τι παιζει για την συνεχεια ,, τοσο παιδικα απλα ...

ξεπερνω αυτα τα περι σχεσεων και εμπειριας, ...αυτα που λες ας τα κρινουν κοπελες εδω μεσα...

και κλεινω το θεμα σου με αυτο που δειχνη τον δικοσου χαρακτηρα, και το πως σκεφτεσαι, και λειτουργεις...

<<Οποτε μπορεις να ειρωνευτεις οσο θες αλλα το να προτεινεις να στελνω εκατο φορες συνεχομενα και να προτεινω να βγαινουμε μονο εγω με κανει απλα να γελαω. Δεν ημουν ουτε σκοπευω να γινω σκυλακι. Τωρα κατι που μαλλον δεν καταλαβες. Εδω ψαχνουμε εμπειρια στα πρώτα ραντεβου.

παρακαλω εδω μεσα οποιος -οποια να σχολιασει, σε συνδιασμο με τα οσα εχει πει και προηγουμενα ο θεματοθετης...

και κατι τελος,, οχι παληκαρι μου εσυ η εσεις που γραφετε οφειλεται να δινεται σωστα τα θεματα που ζητατε γνωμες, οχι εμεις να γινομαστε μαντεις για να καταλαβαινουμε...κατανοητο αυτο?? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Eydoksos
Agrotis. Δεν μπορω να παρακολουθησω ολα αυτα που γραφεις.Το παραδοξο που αναφερεις ποιο ειναι; Δεν ειναι το θεμα ποσο καιρο γνωριζεις τον αλλο. Εαν στην αρχη τα κανεις ολα εσυ και ο αλλος τιποτα πρεπει να εχεις στο νου σου οτι μπορει να μην γουσταρει και οτι τον πριζεις. Αν ξερω οτι ο αλλος γουστάρει δεν εχω θεμα να παιρνω πρωτοβουλιες συνεχεια εγω. Αλλα συνηθως αυτο δειχνει οταν ο αλλος δεν ανταποκρινεται. Δεν εχω κατι μαζι σου και εδω ειμαστε για να πει ο καθενας την ιστορία του και οι αλλοι να βοηθησουν. Αλλα οταν στα μηνυματα σου δειχνεις εριστικος δεν ειμαι απο τα ατομα που θα κατσουν απαθη. Επισης εσυ δεν ειπες απλα να προτεινω να ξαναβγουμε. Μου λες οτι ειμαι ασχετος επειδη δεν εστειλα μηνυμα απευθειας οταν τελειωσε το ραντεβου αλλα και τις επομενες μερες. Κατι εντελως λαθος κατα τη γνωμη μου. Αν μου ελεγες απλα να ξανακανονισω για το 2ο ραντεβου θα με εβρισκες συμφωνο. Αρα οταν εγω κανω 3 φορες κίνηση και εκεινη 0 κατι παει να πει. Οποτε μπορεις να ειρωνευτεις οσο θες αλλα το να προτεινεις να στελνω εκατο φορες συνεχομενα και να προτεινω να βγαινουμε μονο εγω με κανει απλα να γελαω. Δεν ημουν ουτε σκοπευω να γινω σκυλακι. Τωρα κατι που μαλλον δεν καταλαβες. Εδω ψαχνουμε εμπειρια στα πρώτα ραντεβου. Οταν εχω κανει μακροχρονιες σχεσεις σημαινει οτι εχω κανει και ελαχιστα πρωτα ραντεβου δηλαδη οσα και οι σχεσεις μου. Δεν ξερω αν το πιανεις αυτο. Γιαυτο ανέφερα τυπους που κάνουν ξεπετες. Γιατι εκεινοι εχουν τεραστια εμπειρία στα πρωτα ραντεβου αφού βγαίνουν συνεχεια με διαφορετικες γυναικες. Οποτε δεν καταλαβαινω κανένα παραδοξο. Και να ξερεις δεν ειναι τι λες αλλα πως το λες. Οποτε οταν γραφεις στον αλλο με υφος 1000 καρδιναλιων ειναι φυσικο και επομενο να αντιδρασει οπως εγω ή και χειροτερα. Τελος οσον αφορά αυτο το "ηθελα να κοψω κινηση" και οτι δεν το ειχα γραψει εξαρχης, δειχνει ποσο λαθος προσεγγιση εκανες. Αντι να ρωτησεις "γιατι ευδοξε δεν έστειλες μηνυμα αυτες τις μερες μετα το ραντεβου;" επελεξες να αρχισεις την κριτικη κατευθειαν και χωρις να ξερεις και μετα ζητας και τα ρεστα.

Αρέσει στο μέλος e_lp19

tangerinedream

# 30 στις 13/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

`...εντάξει ρίξτε λίγο μεταλλικό νερό στο κρασί σας...δεν χρειάζεται καμμιά επιθετικότητα μεταξύ σας και γενικά μεταξύ μας...κάποιοι φίλοι ζητούν μια γνώμη και μια σκέψη μας και εμείς συχνά τους τα προσφέρουμε μέσω των γνώσεων και των εμπειριών μας...τώρα άν για κάποιο λόγο εκφράζεται κατι με λαθος τρόπο ε αυτό δεν είναι λόγος αλληλοεπιθέσεων και αλληλοκατηγοριών...απλά χρειάζεται λίγη κατανόηση και λίγη υπομονή...
...εξαντλούμε τα αποθέματα ενέργειας που έχουμε εδώ και ύστερα, όταν έρχονται κρίσιμες στιγμές αποφάσεων, δεν μπορούμε να πάρουμε τα πόδια μας, ν'αφήσουμε τον καναπέ και να εκτονώσουμε την εκρητκτική ενέργειά μας στην κάλπη...το αποτέλεσμα είναι ότι πάντα αποφασίζουν για την ζωή μας κάποιοι που δεν τους επιλέξαμε ποτε...δεν τους εξουσιοδοτήσαμε ποτε γιατί ακριβώς ΔΕΝ είμασταν εκεί...[μάλλον κάπου σε κάποιο ιστοχώρο δικτύωσης (κοινωνικής) μαλώναμε και πάλι...]...

Heptamer

# 31 στις 13/6/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.813

Αγροτη, εγώ κάποτε μπορούσα να καυχηθω πως είχα τα πρωτεία των σεντονιαδων 

αλλά μου φαίνεται πως εσύ είσαι αξιος συνεχιστής!!! 

e-γκρινω!!! 

(Υποψιν;-) ) 

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Eydoksos

# 32 στις 13/6/2019
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Agrotis. Δυστυχως φαινεται πως εχεις καποιο προβλημα κατανοησης οσων γραφω. Πρωτον δεν εχω κανενα θεμα με την κριτικη αποτι βλεπεις μου σχολιασαν πανω απο 10 ατομα οπου ολοι εχουν διαφορετικές γνωμες απο εμενα καινολα κυλησαν ομαλα. Βρες λοιπον ποιος έχει το θεμα και ποιος μιλησε εριστικά. Δευτερον αλλο να μιλας έντονα και να τονιζεις και αλλο να λες ασχετο οποιον διαφωνει με εσενα. Πραγματικα αναρωτιεμαι τι προσπαθεις να δικαιολογήσεις απο αυτο το πρωτο μηνυμα που εγραψες. Ενα "συγγνωμη ημουν οντως αποτομος-εριστικος" δεν θα ειανε κακο. Δεύτερον το όλα περιλαμβάνει το οτι ΕΓΩ την βρηκα στα σοσιαλ μιντια. ΕΓΩ της έστειλα μηνυμα 2 φορες για να μιλησουμε και ΕΓΩ της προτεινα εξοδο. Αυτο εγω το μεταφραζω οτι τη γνωριμια μας την ΣΕΡΝΩ εγω. Οποτε αν με το που γυρισουμε στειλω κατευθειαν μηνυμα για να δω πως περασε κτλ και μετα ξανα μανα τα ιδια γινομαι χειροτερος και απο σκυλακι. Και αυτο δεν το διαπραγματεύομαι. Μπορεις να μου πεις οτι στην ηλικια σου ειναι αλλιως και να το δεχτω. Αλλα περιμενω και εσυ να δεχτεις οτι στην ηλικια μας οταν δινεις δινεις δινεις ΜΟΝΟ απελπισμενος φαινεσαι και δεν εχει κανενα ποσοστο επιτυχιας. Τρίτον τι δεν καταλαβαίνεις;;; Το να προτεινω ξανα εγω ενα δευτερο ραντεβου ειναι στα ορια του ανεκτου. Το οτιδηποτε επιπλεον ξεπερναει τα ορια του αυτοσεβασμου μου. Πχ να στειλω οπως λες αμεσως μετα το ραντεβου πως περασες. Μετα την επομενη μερα παλι να της στειλω τι κανει κτλ κτλ. Οπότε αυτο που προτείνεις δεν ισχυει στθς νέες γενιες πως να το κανουμε να σου πω οτι έχεις δικιο να ησυχασεις; Οριστε έχεις δικιο γιατι μαλλον εσυ εισαι αυτος που δεν παίρνει τις αρνητικες κριτικες ? Τεταρτον να κλεισω με αλλο ενα πράγμα που καταλαβες αλλα ντι αλλων. Οταν λεω "εδω μεσα μιλαμε για το κατα ποσο καποιος έχει εμπειρια απο πρωτο ραντεβου" αναφέρομαι σε αυτο που ελεγες οτι για να εχω κανει μακροχρονιες σχεσεις πρεπει να εχω εμπειρία. Η εμπειρια που αποκτας απο μακροχρονιες σχεσεις ειναι σε αλλα πραγματα. ΟΧΙ στα πρωτα ραντεβου. Γιατί πολυ απλα αν ειναι πολλα χρονια οι σχεσεις σημαινει οτι ειναι πολυ λιγα τα πρωτα ραντεβου. Ουφ ελπίζω να τ καταλαβες αυτη τη φορα και να μην χρειαστει να το ξαναγράψω παλι. Αα και δεν περιμενω υποστήριξη απο κανεναν. Αν εσυ εισαι ανασφαλης και περιμενεις τα λαικ φιλων σου για να ανεβεις με γεια σου και χαρα σου. Αν και λογικο αν εισαι τοσο καιρο εδω μεσα που τους ξερεις ολους να ζητας και κανα λαικ. Τελευταίο που τωρα το ειδα. Ως θεματοθετης θα γραψω οσα πιστευω οτι αρκουν για να καταλαβει καποιος το προβλημα μου. Τωρα εαν καποιοι χρειαζονται περαιτέρω βοηθεια για την κατανοηση ειναι μεν προβλημα τους, μπορουν δε να γράψουν την απορια τους σε σχολιο και να την απαντησω, αντι να προσπαθουν πρωτα να κανουν τους έξυπνους και μετα να λενε πως δεν ηξεραν. Οποτε αντι να γινεις μάντης δοκιμασε την επομενη φορα να ρωτησεις οτι θες και εμεις εδω ειμαστε να απαντησουμε. Εκτος και αν θες να γινω εγω μαντης για το τι θα υποθεσει ο καθενας σε καθε λεξη του θεματος μου

agrotis53

# 33 στις 13/6/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

οτι πεις παληκαρι μου ολα γραμμενα ειναι... παλι τα ιδια δεν θα λεω

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Eydoksos
Agrotis. Δυστυχως φαινεται πως εχεις καποιο προβλημα κατανοησης οσων γραφω. Πρωτον δεν εχω κανενα θεμα με την κριτικη αποτι βλεπεις μου σχολιασαν πανω απο 10 ατομα οπου ολοι εχουν διαφορετικές γνωμες απο εμενα καινολα κυλησαν ομαλα. Βρες λοιπον ποιος έχει το θεμα και ποιος μιλησε εριστικά. Δευτερον αλλο να μιλας έντονα και να τονιζεις και αλλο να λες ασχετο οποιον διαφωνει με εσενα. Πραγματικα αναρωτιεμαι τι προσπαθεις να δικαιολογήσεις απο αυτο το πρωτο μηνυμα που εγραψες. Ενα "συγγνωμη ημουν οντως αποτομος-εριστικος" δεν θα ειανε κακο. Δεύτερον το όλα περιλαμβάνει το οτι ΕΓΩ την βρηκα στα σοσιαλ μιντια. ΕΓΩ της έστειλα μηνυμα 2 φορες για να μιλησουμε και ΕΓΩ της προτεινα εξοδο. Αυτο εγω το μεταφραζω οτι τη γνωριμια μας την ΣΕΡΝΩ εγω. Οποτε αν με το που γυρισουμε στειλω κατευθειαν μηνυμα για να δω πως περασε κτλ και μετα ξανα μανα τα ιδια γινομαι χειροτερος και απο σκυλακι. Και αυτο δεν το διαπραγματεύομαι. Μπορεις να μου πεις οτι στην ηλικια σου ειναι αλλιως και να το δεχτω. Αλλα περιμενω και εσυ να δεχτεις οτι στην ηλικια μας οταν δινεις δινεις δινεις ΜΟΝΟ απελπισμενος φαινεσαι και δεν εχει κανενα ποσοστο επιτυχιας. Τρίτον τι δεν καταλαβαίνεις;;; Το να προτεινω ξανα εγω ενα δευτερο ραντεβου ειναι στα ορια του ανεκτου. Το οτιδηποτε επιπλεον ξεπερναει τα ορια του αυτοσεβασμου μου. Πχ να στειλω οπως λες αμεσως μετα το ραντεβου πως περασες. Μετα την επομενη μερα παλι να της στειλω τι κανει κτλ κτλ. Οπότε αυτο που προτείνεις δεν ισχυει στθς νέες γενιες πως να το κανουμε να σου πω οτι έχεις δικιο να ησυχασεις; Οριστε έχεις δικιο γιατι μαλλον εσυ εισαι αυτος που δεν παίρνει τις αρνητικες κριτικες ? Τεταρτον να κλεισω με αλλο ενα πράγμα που καταλαβες αλλα ντι αλλων. Οταν λεω "εδω μεσα μιλαμε για το κατα ποσο καποιος έχει εμπειρια απο πρωτο ραντεβου" αναφέρομαι σε αυτο που ελεγες οτι για να εχω κανει μακροχρονιες σχεσεις πρεπει να εχω εμπειρία. Η εμπειρια που αποκτας απο μακροχρονιες σχεσεις ειναι σε αλλα πραγματα. ΟΧΙ στα πρωτα ραντεβου. Γιατί πολυ απλα αν ειναι πολλα χρονια οι σχεσεις σημαινει οτι ειναι πολυ λιγα τα πρωτα ραντεβου. Ουφ ελπίζω να τ καταλαβες αυτη τη φορα και να μην χρειαστει να το ξαναγράψω παλι. Αα και δεν περιμενω υποστήριξη απο κανεναν. Αν εσυ εισαι ανασφαλης και περιμενεις τα λαικ φιλων σου για να ανεβεις με γεια σου και χαρα σου. Αν και λογικο αν εισαι τοσο καιρο εδω μεσα που τους ξερεις ολους να ζητας και κανα λαικ. Τελευταίο που τωρα το ειδα. Ως θεματοθετης θα γραψω οσα πιστευω οτι αρκουν για να καταλαβει καποιος το προβλημα μου. Τωρα εαν καποιοι χρειαζονται περαιτέρω βοηθεια για την κατανοηση ειναι μεν προβλημα τους, μπορουν δε να γράψουν την απορια τους σε σχολιο και να την απαντησω, αντι να προσπαθουν πρωτα να κανουν τους έξυπνους και μετα να λενε πως δεν ηξεραν. Οποτε αντι να γινεις μάντης δοκιμασε την επομενη φορα να ρωτησεις οτι θες και εμεις εδω ειμαστε να απαντησουμε. Εκτος και αν θες να γινω εγω μαντης για το τι θα υποθεσει ο καθενας σε καθε λεξη του θεματος μου

alisida

# 34 στις 14/6/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.343

σχόλιο φατσουλας :

Με 6 ΕΓΩ σε ένα σχόλιο,δύσκολα θα κατανοήσεις την αλήθεια .

Δοκίμασε να εξαφανίσεις από τις σχέσεις σου  αυτά τα τρία γράμματα και ίσως δεις τη διαφορά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Eydoksos

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Lena_7_

TheGreekMan

# 35 στις 14/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητε Eydoksos κανε αυτο που νομιζεις καλυτερο για σενα, αν το ξερεις...

αλλα αυτο που ειναι καλο για σενα δεν ειναι σιγουρα καλο και για κεινη...

και οπως κυκλοφορει...

Ο καθενας παιρνει αυτο που του ταιριαζει...ειναι νομος της φυσης.

Φιλικα πάντα.

ZHLIASOY

# 36 στις 14/6/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 3.020

Εγω λοιπον εχω καποιες αποριες: πρωτον ποσες μακροχρονιες σχεσεις μπορει να εχει ενα 22χρονο?

Δευτερον: γιατι ενα 22χρονο θελει γνωμες για το πως θα κινηθει για ενα δευτερο ραντεβου  

Τριτον: γιατι αν εχεις αμφιβολιες φοβιες κλπ για μια πιθανη αποριψη,  δεν ρωτας ΕΣΥ τον σχολιαστη τι εννοει που δεν καταλαβες κ ΠΡΕΠΕΙ  κατα την γνωμη σου να εκμιευει εκεινος κρυφες πληροφοριες που εσυ δεν εχεις αναφερει για το θεμα Το ΔΙΚΟ ΣΟΥ?  

Κ τσαντιζεσαι κιολας γιατι δεν σε ρωτησε?? 

Γιατι δεν εβγαλε σωστη αποφαση??

Αν ενα 22χρονο δεν ξερει να λειτουργησει φερθει με ενα 18χρονο αστα να πανε αστα..

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Eydoksos

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, agrotis53

TheGreekMan

# 37 στις 14/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ασε κατι και για μας...αν τα δωσουμε ολα αλοιμονο μας

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Dimi63geor
Είπαμε: όλα για τις γυναίκες!!! Όχι μισά πράματα!!! Ολααα!!!

agrotis53

# 38 στις 14/6/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

εχεις παει ποτε με γυναικα η απλα ονειρευεσαι να πας??? στο ρωτο , γιατι αν καθησω να γραψω και να απαντησω σε οσα γραφεις, ετσι χωρις ιχνος ειρωνιας, θα αποδειξο οτι δεν εχεις καν μιλησει με κοπελα, (σχημα λογου αυτο) διαβασε λοιπον καλυτερα τη γραφεις και τι εγραψα εγω, Σε ΠΡΟΚΑΛΟ επισεις να κανεις παραθεσει αν εγραψα αυτα που λες... και εδω ειμαι μιλαμε, και για σκυλακια, και για ανασφαλεια, και για εμπειρια, και για οτι θες ... γιατι αν λες οτι  τα 2-3 πρωτα ραντεβου που κανεις σε καθε σχεση , δεν ειναι εμπειρια , για το επομενο...ε απλα σκεψου  και διαβασε οτι γραφεις εδω... <<αναφέρομαι σε αυτο που ελεγες οτι για να εχω κανει μακροχρονιες σχεσεις πρεπει να εχω εμπειρία. Η εμπειρια που αποκτας απο μακροχρονιες σχεσεις ειναι σε αλλα πραγματα. ΟΧΙ στα πρωτα ραντεβου. Γιατί πολυ απλα αν ειναι πολλα χρονια οι σχεσεις σημαινει οτι ειναι πολυ λιγα τα πρωτα ραντεβου.>> ΔΗΛΑΔΗ ισχυριζεσαι οτι... αν εχεις κανει πχ 3 σχεσεις, που σημαινει 3 πρωτα ραντεβου, δεν ειναι εμπειρια για το 4 μετα σε βασικους κανονες... σκεψου λοιπον λιγο τι σου λεω...αυτα για τωρα ,,, τα υπολοιπα απογευμα

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Eydoksos

Mindthegap-

# 39 στις 14/6/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 2.482

Βρε Ευδοξε αγορι μου στειλε ενα μηνυμα να τελειωνουμε να σου φυγει και σενα ο νταλκας, γιατι μεχρι να τελειωσεις την συζητηση με τον Αγροτη θα το χεις χασει το κορμι πατριωτη...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Lena_7_ και σε ακόμα 2 μέλη.

paranomos

# 40 στις 14/6/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση

Ευδοξε;

Δεν πιστευω να εισαι και κνιδιος;

Τοσο χαλαρα που το πας..μονο ι.καριωτες.

Αρέσει στο μέλος Eydoksos
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε