Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός μετά από 3 χρόνια

Σελίδα : 1

spirosleo

# 1 την Τετάρτη στις 19:06
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος
Ν. Πιερίας / Λεπτοκαρυά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας ! Θα ήθελα να αναφέρω ένα θέμα που με απασχολεί πολύ αυτό τον καιρό..πριν 4 μηνες χώρισα με την μεγαλύτερη μου σχέση 4 χρόνια η πρώτη κοπέλα που είδα σοβαρά! Αυτή είναι μικρότερη μου 3 χρόνια.ολα πήγαιναν καλά μέσα στην σχέση θεώρησα ότι βρήκα αυτό που έψαχνα δεν έβαζε τίποτα πάνω από εμένα ήθελε να κάνουμε πράγματα μαζί να κάνουμε όνειρα μου εμπιστευόταν τα πάντα και εγώ σαν πιο μεγάλος ήθελα να την προστατεύω και να θέλω μόνο το καλό της βέβαια λόγο δουλειάς ήμουν κάποιες φορές απόμακρος αλλά ήξερε πως νιώθω για αυτήν ! Μέχρι που πήγε για σπουδές αλλά και τότε τα πράγματα ήταν καλά πήγαινα εμένα σπίτι της συχνά γυρνούσε πίσω στην πόλη που μένω μέχρι που μια μέρα που γύρισε πίσω εγώ λόγοδ είχα αδιαφορήσει για αυτήν και νευρίασε πολύ άσχημα εγώ την έλεγα πως είναι υπερβολική αλλά δεν καταλάβαινε και έτσι χωρίσαμε γιατί θεώρησε πως δεν της δίνω όσα μου δίνει !!! Γυρνάει πίσω στις σπουδές της και εκεί γίνεται μια άλλη κοπέλα να γνωρίζει παιδιά να ανεβάζει συνεχώς φωτογραφίες στα social και εμένα όλα αυτά με έκαναν να σκεφτώ αλλιώς μέχρι που μια μέρα μου είπε να τα ξανά βρούμε και έτσι έγινε όμως όλα αυτά που έκανε δεν σταμάτησαν μέχρι που είπα τέλος !!! Δεν ήθελα όμως να τελειώσει αυτή η σχέση γιατί πραγματικά την αγάπησα και περάσαμε υπέροχα πράγματα μαζί !!! Αυτή έκανε μια καινούργια σχέση παρόλα αυτά με σκεφτόταν και το έδειχνε συνεχώς όμως όταν έκανα εγώ την κίνηση να τα ξανά βρούμε γιατί η γνωριμία της με αυτό το παιδί κράτησε λίγο δεν ηθελε να ακούσει κουβέντα !!! 

Aggelo

# 2 την Τετάρτη στις 20:21
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.715
Φιλε κατσε και σκεψου λιγακι,ειναι δυνατον να χωριζεις γιατι τσαντιστηκε ενα απογευμα...ελεος !
ειναι φως φαναρι οτι εψαχνε πατημα να σε ξεφορτωθει...
Μετα,απ αυτα που περιγραφεις σε ειχε καβα, και εκανε τη ζωη της...και εσυ εκει συναισθηματικουλης

δεν εχεις βαλει μυαλο...μαλλον θες να φας κι αλλο τα μουτρα σου......συνεχιζε το λοιπον να κανεις
κινησεις να τα ξαναβρειτε...
Αρέσει στο μέλος loushian1984

froufrou2017

# 3 την Πέμπτη στις 0:03
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 116
Αμάν ζαλίστηκα... Στο σχολείο μάθαμε να χρησιμοποιουμε σημεία στίξης για να βγαίνει νόημα απ' αυτά που γράφουμε και να μην κουράζεται ο άλλος!! Επίσης μάθαμε να μη συντάσσουμε προτάσεις των χιλίων λέξεων η καθεμία!! Εσύ γιατί δεν ακολουθείς αυτούς τους κανονες; Στο θέμα τώρα... Για όποιον λόγο κι' αν έγιναν ολ' αυτά το θέμα είναι ότι τώρα η κοπέλα αυτή δε θέλει να έχει πλέον σχέσεις μαζί σου!! Προφανώς δεν ήταν τόσο ευχαριστημενη απ' τη σχέση σας όσο εσύ, κάπου στο βάθος θα υπηρχαν σίγουρα παράπονα. Μπορείς να της κάνεις μια κουβέντα γύρω απ' αυτο το θέμα, δηλαδή ποια ήταν αυτά που θεωρούσε πως δεν της έδινες και θα δεις από κει και πέρα
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

TheGreekMan

# 4 την Πέμπτη στις 0:03
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 152

Γεια σου Σπυρο, μενω στο σημειο που εχω μαρκαρει...αν καταλαβα καλα λογω της στασης σου φτασατε το χωρισμο...αν καταλαβα καλα τοτε τι ψαχνεις τωρα πλεον...'παγωσε' η κοπελα μαζι σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από spirosleo

Μέχρι που πήγε για σπουδές αλλά και τότε τα πράγματα ήταν καλά πήγαινα εμένα σπίτι της συχνά γυρνούσε πίσω στην πόλη που μένω μέχρι που μια μέρα που γύρισε πίσω εγώ λόγοδ είχα αδιαφορήσει για αυτήν και νευρίασε πολύ άσχημα εγώ την έλεγα πως είναι υπερβολική αλλά δεν καταλάβαινε και έτσι χωρίσαμε γιατί θεώρησε πως δεν της δίνω όσα μου δίνει !!!

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Aggelo

# 5 την Πέμπτη στις 0:41
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.715

μέχρι που μια μέρα μου είπε να τα ξανά βρούμε και έτσι έγινε

Δεν την βλεπω και πολυ παγωμενη......μια χαρα ζεστη θα ελεγα

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από TheGreekMan

Γεια σου Σπυρο, μενω στο σημειο που εχω μαρκαρει...αν καταλαβα καλα λογω της στασης σου φτασατε το χωρισμο...αν καταλαβα καλα τοτε τι ψαχνεις τωρα πλεον...'παγωσε' η κοπελα μαζι σου.

Αρέσει στο μέλος loushian1984

TheGreekMan

# 6 την Πέμπτη στις 9:21
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 152

Aggelo τοτε μαλλον λαθος καταλαβα...βλεπεις δεν τα παω καλα με τα μεγαλα κειμενα

Αρέσει στο μέλος Aggelo

wish_

# 7 την Πέμπτη στις 12:26
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.224

Ισως πρεπει να σκεφτεις ότι αυτή η σχεση εκανε τον κυκλο της.

Ηταν μια νεανικη σχεση που εμαθες,πηρες,εδωσες αλλά όπως οι περισσοτερες σχεσεις στην ηλικια σου βαλτωνουν,φευγει ο ενθουσιασμος,αρχιζεις και βαριεσαι και κοιτας και αλλου.Δεν συμβαινει σε όλες τις σχεσεις μα στις περισσοτερες στην ηλικια σου ναι,συμβαινει!
Το προσπάθησες,μιλησες,τωρα λοιπον ηρθε η ωρα να την αφησεις...μην ξαναστειλεις.

Είναι καλοκαιρακι,βγες με φιλους,πηγαινε για μπανιο να πιεις τις μπυριτσες σου και να χαζεψεις και να κανεις παιχνιδι με καμια άλλη.

agrotis53

# 8 την Πέμπτη στις 15:52
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 885

αν καταλαβα καλα.. (μπορεις να με διορθωσεις μετα) αν καταλαβα καλα λοιπον, η κοπελα ηταν περιπου 16 οταν λες οτι ειχατε σχεση... σε καποια στιγμη εσυ το πηρες σαν μια καθημερινη συνηθεια ας το πω ετσι... δηλαδη .κατι σαν ωχ μωρε ενταξει τωρα...και μαλιστα στο διαστημα που εισασταν μακρυα... οταν λοιπον η κοπελα σου ειπε , ψιτ τη συμβαινει εδω? σε νιωθο απομακρο.. τεσπα κοντρα στη κοντρα ,, και οι δυο σε ηλικια που βραζει, , οπως γινεται συνηθως,, τα σπασατε και χωρισατε...

αυτο ειναι το ενα σκελος... η πρωτη πραξη του θεματος... μεχρι τωρα για μενα η ευθυνη πεφτει σε σενα...

τωρα... στην πραξη δυο...λογικοτατα η κοπελα εκανε παρεες εκει που σπουδαζη,,, αλοιμονο , και η χρησει μεσων κοινωνικης επικοινωνιας ειναι ο νομος και κανονας της εποχης,, μας αρεσει δεν μας αρεσει...δεν περιγραφεις κατι μεμπτο στη ολη εικονα, οποτε θεωρο οτι η κοπελα δεν εκανε τιποτα αλλο απο αυτο που κανουν ολοι σχεδον... εισαι 23 και σε πειραξε,, και νομιζες... τι νομιζες δηλαδη ?? οτι σε ξεπερασε? η οτι ειναι...καταλαβες. ...εδω ειναι κρισιμο ερωτημα, γιατι καθοριζει και το μετα...

γιατι εδω μαλλον εχουμε εναν 23χρονο με λογικη του 60... και μια 20 χρονη που ζει το τωρα...αυτη η διφορα δεν φαινοταν και λογω της ηλικιας της κοπελας τα προηγουμενα χρονια και λογω του περιβαλοντος σε μια μικρη κωμοπολη...

ΒΑΣΙΚΑ περιμενο απαντησεις στα μεχρι τωρα ωστε να μην κανω και τελειος αυθερετους συλλογισμους...

γιατι το τελευταιο κοματι του θεματος , μου δειχνη οτι παρανοησες καποια πραγματα για πιθανη επανασυνδεση...για τριτη φορα πλεων...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από spirosleo

Καλησπέρα σας ! Θα ήθελα να αναφέρω ένα θέμα που με απασχολεί πολύ αυτό τον καιρό..πριν 4 μηνες χώρισα με την μεγαλύτερη μου σχέση 4 χρόνια η πρώτη κοπέλα που είδα σοβαρά! Αυτή είναι μικρότερη μου 3 χρόνια.ολα πήγαιναν καλά μέσα στην σχέση θεώρησα ότι βρήκα αυτό που έψαχνα δεν έβαζε τίποτα πάνω από εμένα ήθελε να κάνουμε πράγματα μαζί να κάνουμε όνειρα μου εμπιστευόταν τα πάντα και εγώ σαν πιο μεγάλος ήθελα να την προστατεύω και να θέλω μόνο το καλό της βέβαια λόγο δουλειάς ήμουν κάποιες φορές απόμακρος αλλά ήξερε πως νιώθω για αυτήν ! Μέχρι που πήγε για σπουδές αλλά και τότε τα πράγματα ήταν καλά πήγαινα εμένα σπίτι της συχνά γυρνούσε πίσω στην πόλη που μένω μέχρι που μια μέρα που γύρισε πίσω εγώ λόγοδ είχα αδιαφορήσει για αυτήν και νευρίασε πολύ άσχημα εγώ την έλεγα πως είναι υπερβολική αλλά δεν καταλάβαινε και έτσι χωρίσαμε γιατί θεώρησε πως δεν της δίνω όσα μου δίνει !!! Γυρνάει πίσω στις σπουδές της και εκεί γίνεται μια άλλη κοπέλα να γνωρίζει παιδιά να ανεβάζει συνεχώς φωτογραφίες στα social και εμένα όλα αυτά με έκαναν να σκεφτώ αλλιώς μέχρι που μια μέρα μου είπε να τα ξανά βρούμε και έτσι έγινε όμως όλα αυτά που έκανε δεν σταμάτησαν μέχρι που είπα τέλος !!! Δεν ήθελα όμως να τελειώσει αυτή η σχέση γιατί πραγματικά την αγάπησα και περάσαμε υπέροχα πράγματα μαζί !!! Αυτή έκανε μια καινούργια σχέση παρόλα αυτά με σκεφτόταν και το έδειχνε συνεχώς όμως όταν έκανα εγώ την κίνηση να τα ξανά βρούμε γιατί η γνωριμία της με αυτό το παιδί κράτησε λίγο δεν ηθελε να ακούσει κουβέντα !!! 

Αρέσει στο μέλος froufrou2017

Gerasimos_H

# 9 την Παρασκευή στις 15:14
author
Ανδρας / 47 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Απαντήσεις: 17
Φίλε,που είναι το περίεργο δηλαδή .Με την κοπέλα χωρίσατε και συνέχισε τη ζωή της .Εσυ τι θέλεις τώρα ;

tzoulia59

# 10 χθες στις 7:55
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.832

ωραια ερωτηση ,, ,,,

δηλαδη τι να θελει; 

να την ξανακερδισει ,,

παλι το φβ εκανε την δουλεια του ,,

θεματοθετη σε 15 ημερες να εχεις βρει αλλη ,,

αυτη μας τελειωσε ,,δεν σε θελει πια ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Gerasimos_H
Φίλε,που είναι το περίεργο δηλαδή .Με την κοπέλα χωρίσατε και συνέχισε τη ζωή της .Εσυ τι θέλεις τώρα ;

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost