Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ζωή - θάνατος - ζωή

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Hrakleitos3

# 1 στις 15/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ζωή - θάνατος - ζωή

Ένας ταξιδιώτης από την Ινδία πήγε στη Αφρική για να αγοράσει κάποια τοπικά προϊόντα και ζώα...

Καθώς ήταν στη ζούγκλα,είδε χιλιάδες πανέμορφους,πολύχρωμους παπαγάλους που μπορούσαν να μιλάνε...Αποφάσισε να πιάσει έναν και να τον πάρει πίσω στο σπίτι του σαν κατοικίδιο...

Στο σπίτι,κρατούσε τον παπαγάλο σε κλουβί και τον τάιζε με υπέροχα φαγητά,σπόρους,μέλι και του έπαιζε ακόμα και μουσική...Γενικά,του συμπεριφερόταν πάρα πολύ καλά...

'Οταν ήρθε η ώρα ο άντρας αυτός να επιστρέψει στην Αφρική 2 χρόνια μετά,τον ρώτησε αν υπήρχε κάποιο μήνυμα που θα ήθελε να στείλει στους παπαγάλους φίλους του στη ζούγκλα...

Ο παπαγάλος λοιπόν,του είπε να τους ενημερώσει ότι ηταν πολύ χαρούμενος μέσα στο κλουβί του και ότι απολάμβανε κάθε μέρα και να τους μεταφέρει την αγάπη του...

Όταν λοιπόν ο ταξιδιώτης επέστρεψε στην Αφρική, παρέδωσε το μήνυμα στους φίλους του  πίσω στη ζούγκλα...

Μόλις τελείωσε την ιστορία του, ένας παπαγάλος γεμάτος δάκρυα στα μάτια του έπεσε νεκρός... Ο άνθρωπος στενοχωρέθηκε και σκέφτηκε ότι πρέπει να ήταν πολύ κοντινός φίλος του παπαγάλου που είχε  στο κλουβί και ότι αυτός ήταν ίσως ο λόγος για τη θλίψη και για τον θάνατό του...

Όταν ο ταξιδιώτης επέστρεψε στην Ινδία,του είπε τι είχε συμβεί... Καθώς τελείωσε την ιστορία του, τα μάτια του παπαγάλου γεμισαν με δάκρυα και έπεσε γονατιστός στο κλουβί του και πέθανε...

Ο άνθρωπος έμεινε έκπληκτος, αλλά κατάλαβε ότι το κατοικίδιο ζώο του πέθανε από την απελπισία της ακοής του θανάτου του στενού φίλου του στη ζούγκλα... Ο έμπορος άνοιξε το κλουβί και πέταξε έξω το νεκρό πουλί πάνω σε ένα σωρό σκουπιδιών...

Αμέσως ο νεκρός παπαγάλος συνήλθε και πέταξε στο κλαδί του πλησιέστερου δέντρου...

-Ώστε έτσι,δεν εισαι νεκρός τελικά!Με ξεγέλασες!!!Γιατί το έκανες αυτό?

- Γιατί αυτός ο φίλος μου  πίσω στην Αφρική μου έστειλε ένα πολύ σημαντικό μήνυμα...

- Τι εννοείς?Ποιο ήταν το μήνυμα που σου έστειλε?

- Μου είπε ότι αν θέλω να αποδράσω από το κλουβί μου,πρέπει να πεθάνω ενώ είμαι ακόμα ζωντανός...

papagalos.jpg

πόσες φορές έχετε "πεθάνει"  για να ξαναζήσετε?

μπορείτε αν θέλετε να περιγράψετε περιστατικά (  turning points  που λένε και οι ξένοι ) που σας έκαναν να ξυπνήσετε,να αναθεωρήσετε αρχές,αξίες και προτεραιότητες και να δείτε τη ζωή σας υπό εντελώς νέο πρίσμα...

sun_world

# 2 στις 15/6/2019
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 572
'Aρεσαν+: 0%

Ευτυχώς αμέτρητες φορές πέθανα για να ζήσω από την αρχή.

Δεν ήταν εύκολο αλλά χρειαζόταν.

Και τώρα θυμήθηκα την ιστορία του αετού που επίσης ταιριάζει
στην περίπτωσή μου...

Ο αετός όταν φτάσει σαράντα ετών βγάζει μόνος του τα νύχια του
για να ζήσει άλλα σαράντα χρόνια.

Διαδικασία επίπονη αλλά απαραίτητη...
Αρέσει στα μέλη anassa_, Enikos και σε ακόμα 6 μέλη.

Sourya

# 3 στις 15/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ας ξεκινησω με μια κουβεντα του Ταγιπ... Εμεις μια φορα πεθαινουμε και 1000 ανασταινομαστε. Εεεε κατοπιν αυτης της δηλωσης εγω εχω ζησει απο την εποχη του Ναπολεοντα. Σκοπος ειναι να πεθαινουμε μεν αλλα να ζουμε καλυτερα μετα , διαλεγοντας εμεις τους δρομους που θ ακολουθησουμε και βγαινοντας δυνατοτεροι απο τους μικρους θανατους ειτε χωρισμου ειτε προδοσιας.Ολα μεσα στη ζωη παιδια ,προχωρατε ακαθεκτοι

_Bellezza_

# 4 στις 15/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ενα πρόβλημα υγείας που αντιμετώπισα νεοτερη με εκανε να πεθάνω και να αναστηθω.

Πάντοτε ειχα επαφή με τον θάνατο, καθως απο τα μικράτα μου εμφανίστηκε στην ζωη μου. 

Απο ενα σημειο και έπειτα- με τα πολλά -τον συνηθισα. 

Οταν ομως ενα πρόβλημα εχει στοχο εσενα, τότε εινα η μεγαλύτερη δοκιμασία. 

Είδα αυτοπροσώπως τον θάνατο κ επέστρεψα απο τον Αδη θρύψαλα. 

Μου πηρε λιγα χρόνια να ανακαμψω κ αναγκαστικά επρεπε να χτισω πανω στα συντρίμμια. 

Δύσκολα, αλλα ομορφα. 

Έγινα επι τέλους αγωνίστρια, που δεν μιλα, αλλα κανει. 

Δεν εχω ζησει τιποτα πιο σοκαριστικο, πιο έντονο, πιο συγκλονιστικο. 

Νομιζω την ρεβάνς για ολο αυτο θα την παρω, οταν γεννησω το παιδι μου και μεσα από την φθορά γεννηθεί ζωη. 

Θα ειναι η μεγαλύτερη επανασταση μου.

Helenaki4

# 5 στις 15/6/2019
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 1.882

Ωραίο θέμα Ηρακλειτε ...μελαγχολησα δημιουργικά .

Όταν έφυγε η μητέρα μου απ? τη ζωή , ήμουν λιγο πριν τα 30 , μέσα σε ένα αβέβαιο επαγγελματικά μέλλον , και χωρίς ουσιαστική ταυτότητα αφού ακόμα είχα πολλά αναπάντητα προσωπικά ερωτήματα . 
Για κάποιο λόγο αυτό είχε αρχίσει να με πνίγεί σε συνδυασμό με τα 30 , όταν συνέπεσε και ο θάνατος.
Με αφορμή αυτόν τον κύκλο που έκλεινε , το πένθος με κατέλαβε ολοσχερώς . Το σώμα μου αρνιόταν να φάει , να κοιμηθεί , να καπνίσει , να πάψει να θρηνεί έστω για μισή ώρα . Πέρασαν τρεις μήνες κι είχα φτάσει 43 κιλά . 
Όταν άρχισα να επανέρχομαι , κατάλαβα οτι θρηνούσα κυρίως εμένα και τις υποχρεώσεις που μου είχα επιβάλει .Αποδέχτηκα το γεγονός οτι δεν ξερω αν ποτε θα φτάσω τους στόχους μου και ειναι οκ. Έκτοτε ζω μονο για το σήμερα και αντλώ ευχαρίστηση από τον ήλιο , ή μια κούπα εσπρεσσο (δεν το συζητώ για την κορακλα μου !).Με κάποιον περίεργο τροπο τα ερωτήματα έχουν ως επι το πλείστον απαντηθεί και η δουλειά μου το εισπράττει άμεσα αυτό . 
Εκείνο το τρίμηνο ήταν ο δικός μου θάνατος και φυσικά η αρχη της νέας μου ζωής . 
Σ ευχαριστω που ήσουν η αφορμή να το θυμηθώ . 

Αρέσει στα μέλη anassa_, agrotis53 και σε ακόμα 5 μέλη.

squirrel1968

# 6 στις 16/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είναι κάποιοι άνθρωποι κ εγώ ανάμεσα σ αυτούς...

που ξεπέρασαν το δύσκολο περιβάλλον στο οποίο μεγάλωσαν ...(όχι εντελώς)

που βίωσαν απο τα 20 κ βιωνουν ενα σοβαρο χρόνιο πρόβλημα υγείας (ειναι ενταγμένο στην καθημερινότητα μου κ ζω μ αυτο,δεν ειναι ορατό εξάλλου  )

Αρνούμαι να καταθέσω τα όπλα,κ να εγκαταλείψω τη μάχη για τη ζωή,

μου έχει βγεί αρκετές φορές η γλώσσα έξω κ επέβελλα στον εαυτό μου να την ξαναμαζέψω..
κ να ανακτήσω τις δυνάμεις μου κ να συνεχίσω..τον μονόδρομο που μου επέβελαν οι συνθήκες .

Η ζωή για μένα απο τότε που με θυμάμαι είναι ένας αγώνας δρόμου...
ωρίμασα γρηγορότερα απο τα άλλα παιδια της ηλικίας μου ,δεν γινόταν διαφορετικά εξάλλου 
έπρεπε να αναλάβω ευθύνες κ να παιξω ρόλους που δεν ήξερα ...
αλλά τελικά έμαθα να τους παίζω κ αυτο λειτούργησε προς όφελος μου τελικά οπως κατάλαβα αργότερα..
γιατί είχα κάνει τόσες πρόβες...

αλλά κ αργότερα που μεγάλωσα 
πάντα με δεύτερες κ τρίτες δουλειές...
κ εγώ να συναγωνίζομαι τις αντοχές μου
εχω εκπαιδεύσει το μυαλό μου σε όποιο άσχημο γεγονός απώλεια ,πένθος,απόρριψη,προδοσίες ..(κ έχω ζήσει αρκετα .. )
να βρίσκω κάτι θετικό κ να  το μεταπλάθω ώστε να βλέπω τα θετικά του σημεία κ μόνο (σε αυτο ευτυχως με βοηθα το χιουμορ μου κ ο αυτοσαρκασμος ως αμυνες )
προς στιγμήν σαστίζω ,αλλά αμέσως μετά μηδενίζω το κοντέρ κ ξαναξεκινώ αναπροσαρμόζοντας τους στόχους μου..
Αν σκεφτώ τη ζωή μου έως κ τώρα ...κ κοιτάξω πίσω..
ναι είμαι μαχήτρια της ζωής ,δεν θα μπορούσα άλλωστε να ήμουν κ κάτι άλλο ...

η ζωή μου έδωσε δυσκολίες για να με κάνει δυνατή

η ζωή μου έδωσε γρίφους να λύσω κ απέκτησα λογικη σκέψη

η ζωή μου έδωσε μυαλό για να μπορέσω να δουλέψω

η ζωή μου έδωσε εμπόδια να ξεπεράσω κ απέκτησα δυναμη κ κουράγιο

η ζωή μου έδωσε 2 παιδιά που λατρεύω κ πηρα αγάπη

η ζωή μου έδωσε πονεμένους ανθρώπους για να τους βοηθήσω κ απο κει παιρνω αγαπη 

η ζωή μου έδωσε ευκαιρίες που τις άρπαξα κ όχι χάρες

Δεν ζήτησα τίποτα απ όλα αυτά ...άλλα τελικα πηρα  αυτά που χρειαζόμουν  ...
Έχω γεννηθεί κ έχω πεθάνει πολλές φορές ...

οι φίλοι μου με λένε survivor...

σιγα...σάμπως είμαι η μόνη?

είμαστε πολλοί απλά δεν το διατυμπανίζει ...κανείς μας ...

δε μας νοιαζει εξαλλου να αποδείξουμε τίποτα κ σε κανέναν..

Να ...σε κανα φόρουμ τέτοιο ...

πίσω από μια οθόνη ..

μπορώ να υπερηφανευτώ 

οτι την έζησα τη ζωή μου στα άκρα της 

κ  είμαι υπερήφανη για όσα έχω καταφέρει 

...κ έχω ακόμα πολλά να ζήσω κ μου το εύχομαι ...

alisida

# 7 στις 16/6/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

καμια !!!

θα μου ηταν πολύ δυσκολο να επιτρεψω στον εαυτο μου να πεθανει για να συνεχισω να ζω

πιο ευκολο εχω αντι να πεθαίνω, να δυναμωνω και να προχωρω

και πιο λογικο μου φαινεται ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Hrakleitos3

πόσες φορές έχετε "πεθάνει"  για να ξαναζήσετε?

μπορείτε αν θέλετε να περιγράψετε περιστατικά (  turning points  που λένε και οι ξένοι ) που σας έκαναν να ξυπνήσετε,να αναθεωρήσετε αρχές,αξίες και προτεραιότητες και να δείτε τη ζωή σας υπό εντελώς νέο πρίσμα...

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, anassa_ και σε ακόμα 5 μέλη.

ZHLIASOY

# 8 στις 17/6/2019
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Μεσα στην διαρκεια των χρονων που εχω διανυσει ζωντανη εχω πεθανει τουλαχιστον 3 φορες για να φτασω ζωντανη δυνατη κ μαχωμενη ως τωρα !! Οι θανατοι αυτοι με οδηγησαν στην ελευθερια του μυαλου μου κυριως..κ οταν απελευθερωθηκε ο μυαλο μου καταφερα ολα οσα ηθελα ..εγινα ολιγαρκης κ εμαθα να χαιρομαι πραγματα μικρα να κατανοω να υπομενω κ να μην παιρνω την ζωη στα σοβαρα!
Αρέσει στα μέλη Enikos, anassa_ και σε ακόμα 6 μέλη.

TheGreekMan

# 9 στις 17/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κάποια θέματα στη ζωή μου με έκαναν να αναθεωρήσω απόψεις.

Αποτυχημένες σχέσεις, θάνατος γονέων... 

Έμαθα και προσαρμόστηκα σε νέες αντιλήψεις...η ψυχή μου ήρθε για να μάθει και όχι να μείνει στάσιμη...η νέα γνώση με κάνει πιο δυνατό και πιο απαιτητικό βάζοντας νέους όρους σε ότι κάνω... ώστε να πονέσω λιγότερο την επόμενη φορα...δεν ξέρω αν είναι καλό αλλά οι καταστάσεις με οδήγησαν εδώ.

Αρέσει στο μέλος anassa_

COSTAS42

# 10 στις 17/6/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.525

Δεν θα ελεγα οτι πεθανα.Απλα ισοπεδωθηκα διπλα σε διαστημα δεκα ημερων και σιγα σιγα προσπαθω ακομα και τωρα να συνελθω τελειως.Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα ειμαι ποτε οπως πρωτα..

Αρέσει στα μέλη anassa_, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

Sourya

# 11 στις 17/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

-Οταν αρχισα να παρατηρω τη ζωη,καταλαβα πως ολοι μας ψαχνουμε να ζησουμε το ονειρο. Ετσι βαζουμε ψηλα καποιους ανθρωπουςκαι προσδοκουμε πολλα απο αυτους. Αυτοι ομως δεν θελουν η δεν ειναι ετοιμη να μας τα δωσουν. Εκει αρχιζουμε να απογοητευομαστε και να αναρωτιομαστε ...γιατι;Αισθανομαστε θυμο , μετα πονο ,αλλα το γιατι παραμενει.Με το περασμα του χρονου ολα εξατμιζονται και μας πλημμυριζει μια ηρεμια. Οσα και να περασουμε , και να μας απογοητευσουν γινομαστε δυνατοτεροι, μεγαλωνουμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από COSTAS42

Δεν θα ελεγα οτι πεθανα.Απλα ισοπεδωθηκα διπλα σε διαστημα δεκα ημερων και σιγα σιγα προσπαθω ακομα και τωρα να συνελθω τελειως.Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα ειμαι ποτε οπως πρωτα..

agrotis53

# 12 στις 17/6/2019
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.537

Και εγώ δεν βλέπω , οτι πρέπει να πεθάνω για να ζήσω, μεταφορικά πάντα, όπως άλλωστε είναι και το θέμα.

ο θάνατος ειναι θάνατος, τον έχω ζήσει από τα 15, αν αφήσεις τον εαυτό σου να σε πάρει απο κάτω, ακόμα και αν ισοπεδωθείς και δεν μπορέσεις να σηκωθείς όρθιος, δεν εχεις ζωή μετά, 
δέν τα καταφέρνουν όλοι, είναι αλήθεια αυτό, και έγω λέω οτι ακόμη το παλεύω , τουλάχιστον το παλεύω...
ότι δεν αφήσεις να σε σκοτώσει σε κάνει πιο δυνατό...ότι αφήσεις σε σκοτώνει ... πάντα μεταφορικά αυτό
Αρέσει στα μέλη anassa_, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

COSTAS42

# 13 στις 18/6/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 1.525

Δεν ειναι κατι τετοιο οι περιπτωσεις μου Σουρυ.Στην προσωπικη μου ζωη ειμαι ευτυχισμενος

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Sourya

-Οταν αρχισα να παρατηρω τη ζωη,καταλαβα πως ολοι μας ψαχνουμε να ζησουμε το ονειρο. Ετσι βαζουμε ψηλα καποιους ανθρωπουςκαι προσδοκουμε πολλα απο αυτους. Αυτοι ομως δεν θελουν η δεν ειναι ετοιμη να μας τα δωσουν. Εκει αρχιζουμε να απογοητευομαστε και να αναρωτιομαστε ...γιατι;Αισθανομαστε θυμο , μετα πονο ,αλλα το γιατι παραμενει.Με το περασμα του χρονου ολα εξατμιζονται και μας πλημμυριζει μια ηρεμια. Οσα και να περασουμε , και να μας απογοητευσουν γινομαστε δυνατοτεροι, μεγαλωνουμε...

Αρέσει στο μέλος Enikos

agaph40

# 14 στις 18/6/2019
author
Γυναίκα / 70 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 698

Υπάρχει και χειρότερη εκδοχή 

Να μην έχεις την πολυτέλεια να "πεθάνεις"

Red_Season

# 15 στις 19/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

... Ή να είναι: θάνατος - ζωή - θάνατος. Με αυτή τη σειρά.

Δηλαδή θάνατος αργός με κάποια διαλείμματα ζωής 

Gerasimos_H

# 16 στις 20/6/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 51
Εύκολο ,πολύ ευκολο να πιάσεις πάτο Στην ιστορία σου όμως φίλε ο παπαγάλος δεν πέθανε αλλά προσποιήθηκε .Άρα το νόημα είναι ότι για να επιβιώσεις πρέπει να είσαι ευέλικτος όχι να πεθάνεις .Μη δινεις άλλο νόημα από αυτό που έχει .
Αρέσει στο μέλος anassa_

anassa_

# 17 στις 26/6/2019
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Απαντήσεις: 3.134

Ζήλεια είσαι πολύ όμορφη!!!  

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από ZHLIASOY
Μεσα στην διαρκεια των χρονων που εχω διανυσει ζωντανη εχω πεθανει τουλαχιστον 3 φορες για να φτασω ζωντανη δυνατη κ μαχωμενη ως τωρα !! Οι θανατοι αυτοι με οδηγησαν στην ελευθερια του μυαλου μου κυριως..κ οταν απελευθερωθηκε ο μυαλο μου καταφερα ολα οσα ηθελα ..εγινα ολιγαρκης κ εμαθα να χαιρομαι πραγματα μικρα να κατανοω να υπομενω κ να μην παιρνω την ζωη στα σοβαρα!

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Enikos

# 18 στις 26/6/2019
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Μια διαφωνια στο... να μην παιρνουμε την ζωη στα σοβαρα...

Αυτο το υποστηριζουν οσοι, φερνουν τον "θανατο" στις ζωες των αλλων...

Και οσο και αν υποστηριξει κανεις το "ευλογαω το κακο"...

Ειναι αχρειαστη πρακτικη, που κραταει την ψυχη (του επηρεαζομενου απο τους χαροντες του περιγυρου) κοντα σε ποταπα πραγματα λογω εσωτερικων αντιδρασεων...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από ZHLIASOY

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Enikos

# 19 στις 26/6/2019
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Αυτη η απορια-αναζητηση-θεμα...

Εγκειται στην φυσικη λειτουργια της ανακυκλωσης, η οποια χαρακτηριζει ολο το συμπαν...

Δημιουργια-καταστροφη-δημιουργια...αεναως...

Δεν ειναι αποκλειστικοτητα κανενος οργανισμου, ειδους, πραγματος, ακομα και ολων των μορφων πυκνοτητας της υλης...

Ειναι λειτουργια, ειναι αναγκαιοτητα...

Μην προσωποποιουμε λοιπον τον πονο της φυσικης φθορας που πρεπει να υποστουμε και ας μην της χρεωνουμε κακο προσημο...

Ειναι συστατικο μας...

Αυτογνωσιακη παρατηρηση...

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.

anassa_

# 20 στις 26/6/2019
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Απαντήσεις: 3.134

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από _Bellezza_

Ενα πρόβλημα υγείας που αντιμετώπισα νεοτερη με εκανε να πεθάνω και να αναστηθω.

Πάντοτε ειχα επαφή με τον θάνατο, καθως απο τα μικράτα μου εμφανίστηκε στην ζωη μου. 

Απο ενα σημειο και έπειτα- με τα πολλά -τον συνηθισα. 

Οταν ομως ενα πρόβλημα εχει στοχο εσενα, τότε εινα η μεγαλύτερη δοκιμασία. 

Είδα αυτοπροσώπως τον θάνατο κ επέστρεψα απο τον Αδη θρύψαλα. 

Μου πηρε λιγα χρόνια να ανακαμψω κ αναγκαστικά επρεπε να χτισω πανω στα συντρίμμια. 

Δύσκολα, αλλα ομορφα. 

Έγινα επι τέλους αγωνίστρια, που δεν μιλα, αλλα κανει. 

Δεν εχω ζησει τιποτα πιο σοκαριστικο, πιο έντονο, πιο συγκλονιστικο. 

Νομιζω την ρεβάνς για ολο αυτο θα την παρω, οταν γεννησω το παιδι μου και μεσα από την φθορά γεννηθεί ζωη. 

Θα ειναι η μεγαλύτερη επανασταση μου.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε