Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Facebook

Σελίδα : 1

Anthi1998

# 1 στις 16/6/2019
author
Γυναίκα / 21 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 24
'Aρεσαν+: 0%

Facebook

Θα ήθελα να ρωτήσω και εσάς την γνώμη σας...

Για την γνωριμία μέσω Facebook .. Εγώ είμαι κατά το να γνωρίσο άτομο μέσω Facebook  διότι δεν ξέρεις τον άλλον ούτε από μια φίλη να σου πει μια γνώμη της η γενικότερα από τον περιγύρω σου..Αν και τώρα πρόσφατα έτυχε να γνωρίσο ένα άτομο από το Facebook που θέλει να βγούμε για καφέ μου είπε ότι του αρεσω και θέλει μια γνωριμία... Εγώ στην αρχή τον απέρριψα αμέσως έπειτα επειδή με πιέσε μου είπε να μιλήσουμε τηλεφωνικά του είπα ένταξη.. Μιλησαμε μου φάνηκε ένταξη ατόμο δηλαδή δεν μου έβγαλε κάτι αρνητικό ίσα ίσα που με έκανε να θέλω να τον γνωρίσο από κοντά... Απλά εμένα στο πίσω μέρος του μυαλού μου σκέφτομαι και λέω μήπως να μην πάω? Μήπως δεν είναι και πολύ φυσιολογικό?  Από την άλλη σκέφτομαι έχω γνωρίσει άτομα είτε από συγγενείς μου είτε από φιλες και πότε κάνεις τους δεν ήταν νορμάλ ο ένας χειρότερος από τους άλλους οπότε λέω ας δώσο αυτή την ευκαιρία και που ξέρεις μπορεί να κατάληξη σε κάτι όμορφο μπορεί και σε μια φιλία όλα είναι πιθανά

123xristos

# 2 στις 16/6/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 296

μπορεις να κανονισεις με μια φιλη σου και αυτος με εναν φιλο του σε δημοσιο χωρο πχ  σε μια καφετερεια κτλ και οχι μονη με αυτον. 

ετσι μια χαρα θα εισαι ασφαλης.μετα δεν θα κανονισεις να πατε καπου μονοι εως βεβαιωθεις οτι ειναι τουλαχιστον φυσιολογικος ανθρωπος.υποθετω οτι στο φμπουκ δεν τα βγαζεις ολα φορα παρτιδα που μενεις τι κανεις που εισαι τωρα κτλ κτλ
Αρέσει στα μέλη Enikos, sun_world και σε ακόμα 1 μέλος.

Aggelo

# 3 στις 16/6/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.739
Ειτε γνωρισεις καποιον στο Facebook ειτε στο Bar ειτε στη λεωφορειο ριχνεις μια ζαρια και οτι
σου βγει.Μπορει να εισαι τυχερη δεν το ξερεις.Στην τελικη βγαινεις μια φορα και αν δεν σου κανει
δεν ξαναβγαινεις.
Εν πασει περιπτωσει καπου πρεπει να γνωρισεις καποιους ανδρες,στην σημερινη εποχη, καλως θες
για αλλους κακως οι γνωριμιες γινονται στα Social Media οποτε...

ΥΓ : Συμφωνω μαζι σου απο φιλους -ες γνωριζεις τους χειροτερους-ες και τους καλυτερους-ες

στο ασχετο εκει που δεν το περιμενεις
Αρέσει στα μέλη archagellos, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

froufrou2017

# 4 στις 16/6/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 126
Και βέβαια να τον γνωρισεις από κοντά και μακάρι να είναι ένας αξιόλογος άνθρωπος! Τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας, οι ίδιοι άνθρωποι είναι και εκεί και στην πραγματική ζωή. Αυτό εδω το σαιτ τι είναι, το ίδιο πράγμα! Δυο φορες μαλιστα εδω περα επεσα πανω σε γνωστους απ' τη γειτονια!! Απλά για τις γνωριμίες μέσω διαδικτύου υπάρχει ακόμα μια προκατάληψη. Εγω τη χειροτερη γνωριμία (που έγινε και σχέση μετα) που έχω κάνει ποτέ την έκανα στα 24 και μάλιστα ήταν συστημενος!! Με ειχαν πιεσει κιόλας να βγω μαζί του να γνωριστούμε γιατί ήταν λεει εξαιρετικη περίπτωση!! Να πας λοιπόν να τον γνωρισεις, κλείσε του ραντεβού σε μια καφετέρια σαν αρχή και καλή επιτυχία!!
Αρέσει στα μέλη archagellos, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

TheGreekMan

# 5 στις 16/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγώ γνώρισα κάποια από κει και την παντρεύτηκα στο τέλος... 

COSTAS42

# 6 στις 16/6/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 841

Δεν βλεπω κανενα λογο να μην βγεις.Μια χαρα γνωριμιες γινονται πλεον γενικα απο το νετ οπως και στην κανονικη ζωη.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

pythagoras

# 7 στις 16/6/2019
author
Ανδρας / 64 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 129
Απαντήσεις: 13.346

ε, τότε ρωτάς .

... τον ίδιο, να σου πει τη γνώμη του, για τον εαυτό του.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anthi1998

Facebook

Για την γνωριμία μέσω Facebook .. Εγώ είμαι κατά το να γνωρίσο άτομο μέσω Facebook  διότι δεν ξέρεις τον άλλον ούτε από μια φίλη να σου πει μια γνώμη της η γενικότερα από τον περιγύρω σου..Αν και τώρα πρόσφατα έτυχε να γνωρίσο ένα άτομο από το Facebook που θέλει να βγούμε για καφέ μου είπε ότι του αρεσω και θέλει μια γνωριμία... Εγώ στην αρχή τον απέρριψα αμέσως έπειτα επειδή με πιέσε μου είπε να μιλήσουμε τηλεφωνικά του είπα ένταξη.. Μιλησαμε μου φάνηκε ένταξη ατόμο δηλαδή δεν μου έβγαλε κάτι αρνητικό ίσα ίσα που με έκανε να θέλω να τον γνωρίσο από κοντά... Απλά εμένα στο πίσω μέρος του μυαλού μου σκέφτομαι και λέω μήπως να μην πάω? Μήπως δεν είναι και πολύ φυσιολογικό?  Από την άλλη σκέφτομαι έχω γνωρίσει άτομα είτε από συγγενείς μου είτε από φιλες και πότε κάνεις τους δεν ήταν νορμάλ ο ένας χειρότερος από τους άλλους οπότε λέω ας δώσο αυτή την ευκαιρία και που ξέρεις μπορεί να κατάληξη σε κάτι όμορφο μπορεί και σε μια φιλία όλα είναι πιθανά

ανάλογα με το τι θα σου πει ... κρίνεις ...

funkyxx

# 8 στις 16/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Προσεχε μονο, μην σου γινει συνηθεια οι γνωριμιες μεσω διαδικτυου, γιατι ορισμενες γυναικες εχουν συνηθισει αυτο τον τροπο και οταν τους μιλανε εξω, στην πραγματικη ζωη, "παγωνουν".
Ποτε μην ξεχασεις οτι η πραγματικη ζωη δεν ειναι πισω απο το μονιτορ ενος υπολογιστη.

alisida

# 9 στις 16/6/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 5.052
Να τον συναντήσεις να γνωριστείτε δεν είναι κακό .Μόνο να προσέχεις και καλού - κακού ενημέρωσε ένα δικό σου άνθρωπο με ποιο "προφίλ " θα βγεις για λόγους ασφαλείας
Αρέσει στα μέλη aleks1111, froufrou2017

sun_world

# 10 στις 16/6/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 127

Και εγώ γνώρισα πριν χρόνια εδώ μέσα κάποιον 

ο οποίος αποδείχτηκε καρμικός/άνθρωπος σταθμός 

για την πορεία μου σε αυτή τη ζωή 

Ποτέ δεν ξέρεις από θα σου έρθει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από TheGreekMan

Εγώ γνώρισα κάποια από κει και την παντρεύτηκα στο τέλος... 

tzoulia59

# 11 στις 17/6/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.846

ξερω καποιες περιπτωσεις οι οποιες πηγαν μεχρι το τελος 

που δεν ηταν πια  ...κι ο πρωτος λαχνος ,.,

και παρα πολλες αλλες οι οποιες πηγαν απατες ,,,

οι περισσοτερες γνωριμιες απο αυτα τα μεσα δεν εχουν καλο τελος ,,υπαρχει πολυ μεγαλη εικονικη πραγματικοτητα ...

και καμμενο κεφαλι της παρουσας στιγμης που μετα ξεφουσκωνει ,,κυριως αντρικο ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anthi1998

Facebook

Decisive

# 12 στις 18/6/2019
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 22

Η μικρή (λέμε τώρα) εμπειρία της ζωής μου λέει το εξής απλό: τηρουμένων των αναλογιών, οι ''γνωστές'' μου έχουν φερθεί πολύ χειρότερα από τις ''άγνωστες''. 

Σε κάθε περίπτωση, ένας είναι ο κόσμος, και το ίντερνετ μικρογραφία αυτού. 
Να πας και με την ευχή μου. 
Αρέσει στα μέλη froufrou2017, Sivilla_I

Gerasimos_H

# 13 στις 20/6/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Απαντήσεις: 51
Φίλη ,όλοι έχουμε κάνει γνωριμίες από fb .Κάποιες στέκονται κάποιες όχι Υπάρχει βρωμιά πολλή να προσέχεις αλλά να μη φοβάσαι .

Anatroph

# 14 στις 29/6/2019
author
Γυναίκα / 23 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 46
Στο facebook εχεις το προβαδισμα οτι μπορεις να "κατασκοπευσεις" τον αλλο και τι εχει κανει στην ζωη του μεχρι τωρα.

Heptamer

# 15 στις 29/6/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.402

Εάν και εφόσον και σε τι βαθμό κάποιος έχει αποφασίσει να εκτεθει εκει... 

Υπαρχουν και κάποιοι που δεν ανεβάζουν άκριτα  τι κάνουν κάθε δευτερόλεπτο του ανούσιου χρόνου τους... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Anatroph
Στο facebook εχεις το προβαδισμα οτι μπορεις να "κατασκοπευσεις" τον αλλο και τι εχει κανει στην ζωη του μεχρι τωρα.

Αρέσει στο μέλος galactica-

Anatroph

# 16 στις 30/6/2019
author
Γυναίκα / 23 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 46

Heptamer # 15

Ακομη και το οτι δεν ανεβαζουν στο φβ λεει πολλα για τον χαρακτηρα τους.Προσωπικα παντα πριν βγω πρωτο ραντεβου τσεκαρω το φβ απο οπου κι αν τον γνωρησα

Heptamer

# 17 στις 30/6/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.402

Προσδοκώντας να μάθεις / καταλάβεις  τι; 

Μη δίνεις σε κάτι περισσότερη σημασία από αυτή που του αρμόζει. 

Μην εξαρτας ή σχηματίζεις άποψη για κάποιον από το πώς κινείται στα σοσιαλ. Ολα τα  συμπεράσματα είναι επισφαλή. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Anatroph

Heptamer # 15Ακομη και το οτι δεν ανεβαζουν στο φβ λεει πολλα για τον χαρακτηρα τους.Προσωπικα παντα πριν βγω πρωτο ραντεβου τσεκαρω το φβ απο οπου κι αν τον γνωρησα

marie_la_journaliste

# 18 στις 10/7/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 383

τελεια περναμε στο φβ...

εγω παντως εξ αιτιας του φβ τιναξα το σπιτι μου στο αερα...μεγαλος χαφιες αλλα και μια τεραστια ευκαιρια να αλλαξεις  τη ζωη σου...τωρα για το αν ειναι προς το καλυτερο η το χειροτερο...θα το μαθεις μετα!

andy12

# 19 στις 10/7/2019
author
Ανδρας / 73 / Χήρος
Απαντήσεις: 51

Αν εχεις καταληξει οτι θες να διαλυσεις το σπιτι σου δεν σου φταιει το fb ή οποιοδηποτε αλλο κοινωνικο και μη δικτυο. Απλως ηταν η ωρα για μια αλλαγη.

Αν εχει χαθει η ειλικρινεια και ειδικα η εμπιστοσυνη που καυχιομαστε εμεις οι ανθρωποι οτι θελουμε τοτε γινεται αυτο που θα επρεπε να περιμενουμε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από marie_la_journaliste

τελεια περναμε στο φβ...

εγω παντως εξ αιτιας του φβ τιναξα το σπιτι μου στο αερα...μεγαλος χαφιες αλλα και μια τεραστια ευκαιρια να αλλαξεις  τη ζωη σου...τωρα για το αν ειναι προς το καλυτερο η το χειροτερο...θα το μαθεις μετα!

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, galactica-
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost