Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Δεν διασκεδάζουμε μαζι

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

agrotis53

# 141 στις 20/6/2019
author
Ανδρας / 56 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537
'Aρεσαν+: 0%

πάλι δεν διαφωνώ... διευκρίνηση που δεν την εκανα, είναι οτι η Λένα και εγώ αναφερόμαστε σε άλλο , ας το πώ ρόλο... δεν αναφέρθηκα η αναφέρομε , στης κουβέντες πλέων που ακολουθούν απόψεις, και διαφωνίες η σύμπλευση κτλ... η δε θέματα μελών , γενικά δηλαδή τον καθ'αυτο χώρο του φόρουμ...

σέ αυτο το κομμάτι , μπαίνουν για μένα άλλοι παράγοντες, λειτουργό με άλλα κριτήρια, τα οποία μου προκύπτουν απο μια καθημερινή σχεδόν επαφή γραπτή , μέ τα μέλη ... 

και εφόσον , ήρθε η κουβέντα , θέλω πάνω σε αυτό να τονίσω , και να διευκρινίσω , οτι για μένα , όσο , και όσα έτη φωτός και να απέχει η άποψη,ο τρόπος, η έκφραση, με καποιο άλλο μέλος...όσο και να, συγκρουστώ , λεκτικά, καμιά φορά και απρεπώς σε εισαγωγικά, και ειρωνικά ακόμα, γίνεται, έχει γίνει, πιθανών θα ξαναγίνει, η εγώ, η αυτός, ...για μένα τέλος, όταν τελειώση και η κουβέντα, μετά πάμε και για ρετσίνα που λένε  

εκτος απο γελοίες συμπεριφορές και άτομα, που δρούν παρασκηνιακά , ατομικιστικά ύπουλα, 

όπου το καταλάβω η το μάθω...εκεί...τεσπα... άλλα λόγια αυτά...

στην ουσία συμφωνώ με όσα , αναφέρεις στο κείμενο σου ,,, απλά ήταν άλλη κουβέντα αυτή με τη λένα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 138 από achinos

k βέβαια για μας γράφεται ό, τι γράφεται

κ βέβαια τα δικά μας θέματα εξερευνούμε 

κ βέβαια δεν είναι τζάμπα κ άνευ αξίας...

κυρίως φυσικά γιαυτούς που ακομπλεξάριστα κ άνετα μπορούν ν αναρωτηθούν μόνοι τους...

"βρε μήπως λέω &α%α*ιες; "

Κ εκεί αγαπητά μου παιδιά ( που λέει κ η αρχοντούλα)

αρχίζει η εξέλιξη κ αυτό που λέμε αυτοβελτίωση...

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Paralia48

# 142 στις 21/6/2019
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.587

Παράθεση:
Σχόλιο # 137 από _Bellezza_
Moνο που στην Σύρο ηταν ολες οι εξώπορτες ανοιχτες και εκείνο επελεγε να περασει αυτην της δικιας μας πολυκατοικιας να ανεβει στον σωστο όροφο και να μας κανει σινιάλο γρατζουνωντας την εξωπορτα του διαμερισματος.

εδώ θα σου πω,ότι στην παλιά πολυκατοικία που μέναμε, πριν πολλά χρόνια, ήταν όλοι οι όροφοι με το ίδιο σχέδιο χτισμένοι. Τα διαμερισματα ήταν αρχιτεκτονικά ολόιδια. Εμείς μέναμε στον 1ο και μια κυρία με το σκυλί της στον 3ο, 4ο δε θυμάμαι, αλλά διαμέρισμα ακριβώς πάνω από το δικό μας. Το ασανσέρ με την κυρία και το σκυλί της λοιπόν σταμάτησε στον 1ο και εκείνη την ώρα είχαμε εμείς την πόρτα του διαμερίσματος ανοιχτή (ίσως έπαιζαν τα παιδιά, δεν ξέρω). Το χαζό σκυλί της λοιπόν, πετάχτηκε από το ασανσέρ και ήρθε τρέχοντας μέσα στο σπίτι μας!!  Φαντάζεστε την τρομάρα μου, όταν είδα να τρέχει μπροστά μου ένας σκύλαρος. Ευτυχως μέχρι να συνηδειτοποιήσω τι έγινε, έτρεξε πίσω του η μαντάμ, μέσα στο σπίτι μας φυσικά...έγινε ένα σκυλοκυνηγητό!

Θέλω να πω, δεν είναι αυτονόητο ,ότι βρίσκουν και τη σωστή πόρτα. Θα μου πεις με το ασανσέρ μπερδεύονται! Ε, ας μάθουν και αριθμητική

MiltosRNLI1930

# 143 στις 21/6/2019
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.557

Τα σκυλια ,που ορισμενες γεροντο-μπεμπεκες δεν τα αφινουν να τις πλησιασουν και λενε πομπωδως .Να τα δω να ψωφανε δεν θα τους δωσω τιποτα,εχουν μια παθολογικη αγαπη στα παιδια γιατι διακρινουν την αθωοτητα τους.Ηθελα καποτε να συστησω ομαδα με φιλους να κρεμαμε στα πευκα αυτους που βασανιζουν τα ζωα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 142 από Paralia48

εδώ θα σου πω,ότι στην παλιά πολυκατοικία που μέναμε, πριν πολλά χρόνια, ήταν όλοι οι όροφοι με το ίδιο σχέδιο χτισμένοι. Τα διαμερισματα ήταν αρχιτεκτονικά ολόιδια. Εμείς μέναμε στον 1ο και μια κυρία με το σκυλί της στον 3ο, 4ο δε θυμάμαι, αλλά διαμέρισμα ακριβώς πάνω από το δικό μας. Το ασανσέρ με την κυρία και το σκυλί της λοιπόν σταμάτησε στον 1ο και εκείνη την ώρα είχαμε εμείς την πόρτα του διαμερίσματος ανοιχτή (ίσως έπαιζαν τα παιδιά, δεν ξέρω). Το χαζό σκυλί της λοιπόν, πετάχτηκε από το ασανσέρ και ήρθε τρέχοντας μέσα στο σπίτι μας!!  Φαντάζεστε την τρομάρα μου, όταν είδα να τρέχει μπροστά μου ένας σκύλαρος. Ευτυχως μέχρι να συνηδειτοποιήσω τι έγινε, έτρεξε πίσω του η μαντάμ, μέσα στο σπίτι μας φυσικά...έγινε ένα σκυλοκυνηγητό!

Θέλω να πω, δεν είναι αυτονόητο ,ότι βρίσκουν και τη σωστή πόρτα. Θα μου πεις με το ασανσέρ μπερδεύονται! Ε, ας μάθουν και αριθμητική

Παράθεση:

MiltosRNLI1930

# 144 στις 21/6/2019
author

Τα σκυλια ,που ορισμενες γεροντο-μπεμπεκες δεν τα αφινουν να τις πλησιασουν και λενε πομπωδως .Να τα δω να ψωφανε δεν θα τους δωσω τιποτα,εχουν μια παθολογικη αγαπη στα παιδια γιατι διακρινουν την αθωοτητα τους.Ηθελα καποτε να συστησω ομαδα με φιλους να κρεμαμε στα πευκα αυτους που βασανιζουν τα ζωα.

Παράθεση:

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Lena_7_

# 145 στις 22/6/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Το 2009, κάποιος φίλος που δούλευε στην δυτικη πλευρά της πόλης, με ειδοποιεί πως μια παρατημένη μάνα, 

πολυ αδυνατη, κυνηγοσκυλο απο αυτα πετανε στους δρομους η παρατανε στα βουνα αυτοι οι καλοι ανθρωποι,
οι κυνηγοι, έσερνε μαζί της τρία κουταβάκια.
Αυτος μπορούσε να φροντίσει τη μανα, αλλά όχι τα κουταβακια. Πάω λοιπόν και φέρνω στο σπίτι και τα τρία

πανέμορφα μικρά vizla.
Ήταν τα πρώτα σκυλάκια του καταφυγίου μου. Ξεκινάμε βόλτες στο βουνό κλπ, ώσπου μια Δευτέρα πρωί

ξυπνώντας,  βλέπω το ένα μέσα στα αίματα και στο έδαφος.

Είχε ασθενησει από την γνωστή μορβα, που είναι η αιτία θανάτου της πλειοψηφίας των ανεμβολιαστων

κουταβιών. Παρ' όλες τις άμεσες προσπάθειες, δεν κατάφερα να τη σωσω. Πέθανε αυθημερόν. Πήγα στο
γιατρό και τα άλλα δύο, που είχαν κολλήσει μεν, αλλά δεν είχαν εκδηλώσει την ασθένεια.
Ούτε το δεύτερο τα κατάφερε και μου έμεινε η Λίζα, μια πανέξυπνη σκυλίτσα, με καταπράσινα μάτια, που την

αγάπησα πολύ και την πρόσεχω σαν τα μάτια μου.

Αυτή τη στιγμή, έκλεισε τα δέκα. Ένα καλοκαίρι λοιπόν, την πήρα μαζί μου για μπάνιο, σε μια απομονωμένη,

αλλα οργανωμένη παραλια της Χαλκιδικής. Κάναμε μαζί τις βουτιές μας, μακριά από τους λουόμενους και σε

κάποια στιγμή που μπηκα στη θάλασσα ( είχα δέσει το λουράκι της σε μια καρέκλα δίπλα στη σεσλογκ μου),
βλέποντας με μέσα στο νερο, σηκώθηκε να έρθει και αυτή μαζί μου, τραβώντας μαζί της και την καρέκλα.

Ξεκινησα να βγαίνω γρήγορα για να την προλάβω, αλλά ευτυχώς κάποιοι λουόμενοι σηκώθηκαν και την

γύρισαν πίσω. Βγαίνοντας λοιπόν, ένας ευεξαπτος πατέρας, με περίμενε με τις φωναρες του και με

ταρζανιστικη, πρωτογονη συμπεριφορά του, για να μου υποδειξει τη νομοθεσία και να με απειλησει,  που το

σκυλί έβρεξε τα πόδια του στη θάλασσα., χωρίς την θέληση μου. Δεν εκανε πισω, οταν του ειπα οτι το σκυλι

ειναι τσιπαρισμενο και εμβολιασμενο. Τον ρώτησα λοιπόν,  που ουρει εδώ και τέσσερις ώρες η τετραμελής ο
οικογένεια του και πολλοί από τους λουόμενους, γιατί δεν τους είδα σ'αυτό το τετραωρακι, που ημασταν εκεί,

να σηκώνονται και να κατευθύνονται προς την τουαλέτα.
Σιγά μην έβλεπα τι κάνει ο καθένας εκεί! Έτσι τόπα, γιατί τους γνωρίζω πολύ καλά αυτούς τους φανατικούς

θρασύδειλους, που επιδεικνύουν γελοία την ιδιαίτερη ευαισθησία τους με ότι εχει να κάνει με σκυλιά και

γατιά. Ε, αυτο ηταν!
Εκλεισε το στομα του με αυτοματη διαδικασια, εκανε μεταβολή και συνέχισε το μπανάκι του, αφήνοντας με να

πιω το καφεδάκι μου...
Δεν πιστεύω και εσύ Παραλία, όταν πας θάλασσα, να "λερωνεις" το "Σπίτι σου" ...
Φαντάζομαι, θα το προσέχεις, όπως δεν πρόσεξε το σπίτι σου αυτός ο χαζουλης αγενής σκυλάκος, που

ευτυχώς δεν καπνιζε...

,

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

lamprand

# 146 στις 22/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 145 από Lena_7_
Το 2009, κάποιος φίλος που δούλευε στην δυτικη πλευρά της πόλης, με ειδοποιεί πως μια παρατημένη μάνα, 

πολυ αδυνατη, κυνηγοσκυλο απο αυτα πετανε στους δρομους η παρατανε στα βουνα αυτοι οι καλοι ανθρωποι,
Αυτος μπορούσε να φροντίσει τη μανα, αλλά όχι τα κουταβακια. Πάω λοιπόν και φέρνω στο σπίτι και τα τρία

πανέμορφα μικρά vizla.
Ήταν τα πρώτα σκυλάκια του καταφυγίου μου. Ξεκινάμε βόλτες στο βουνό κλπ, ώσπου μια Δευτέρα πρωί

Είχε ασθενησει από την γνωστή μορβα, που είναι η αιτία θανάτου της πλειοψηφίας των ανεμβολιαστων

κουταβιών. Παρ' όλες τις άμεσες προσπάθειες, δεν κατάφερα να τη σωσω. Πέθανε αυθημερόν. Πήγα στο
γιατρό και τα άλλα δύο, που είχαν κολλήσει μεν, αλλά δεν είχαν εκδηλώσει την ασθένεια.
Ούτε το δεύτερο τα κατάφερε και μου έμεινε η Λίζα, μια πανέξυπνη σκυλίτσα, με καταπράσινα μάτια, που την

Αυτή τη στιγμή, έκλεισε τα δέκα. Ένα καλοκαίρι λοιπόν, την πήρα μαζί μου για μπάνιο, σε μια απομονωμένη,

αλλα οργανωμένη παραλια της Χαλκιδικής. Κάναμε μαζί τις βουτιές μας, μακριά από τους λουόμενους και σε

κάποια στιγμή που μπηκα στη θάλασσα ( είχα δέσει το λουράκι της σε μια καρέκλα δίπλα στη σεσλογκ μου),
βλέποντας με μέσα στο νερο, σηκώθηκε να έρθει και αυτή μαζί μου, τραβώντας μαζί της και την καρέκλα.

Ξεκινησα να βγαίνω γρήγορα για να την προλάβω, αλλά ευτυχώς κάποιοι λουόμενοι σηκώθηκαν και την

γύρισαν πίσω. Βγαίνοντας λοιπόν, ένας ευεξαπτος πατέρας, με περίμενε με τις φωναρες του και με

ταρζανιστικη, πρωτογονη συμπεριφορά του, για να μου υποδειξει τη νομοθεσία και να με απειλησει,  που το

σκυλί έβρεξε τα πόδια του στη θάλασσα., χωρίς την θέληση μου. Δεν εκανε πισω, οταν του ειπα οτι το σκυλι

ειναι τσιπαρισμενο και εμβολιασμενο. Τον ρώτησα λοιπόν,  που ουρει εδώ και τέσσερις ώρες η τετραμελής ο
οικογένεια του και πολλοί από τους λουόμενους, γιατί δεν τους είδα σ'αυτό το τετραωρακι, που ημασταν εκεί,

Σιγά μην έβλεπα τι κάνει ο καθένας εκεί! Έτσι τόπα, γιατί τους γνωρίζω πολύ καλά αυτούς τους φανατικούς

θρασύδειλους, που επιδεικνύουν γελοία την ιδιαίτερη ευαισθησία τους με ότι εχει να κάνει με σκυλιά και

γατιά. Ε, αυτο ηταν!
Εκλεισε το στομα του με αυτοματη διαδικασια, εκανε μεταβολή και συνέχισε το μπανάκι του, αφήνοντας με να

πιω το καφεδάκι μου...
Φαντάζομαι, θα το προσέχεις, όπως δεν πρόσεξε το σπίτι σου αυτός ο χαζουλης αγενής σκυλάκος, που

ευτυχώς δεν καπνιζε...

,

εγω δεν είχα πρόβλημα με λουομένους ακόμα γιατί παω μόνος σε ερημικές και βραχώδεις παραλίες .

αλλά είχα πρόβλημα με τον σκύλο μου γιατί όλο ερχόταν μέσα να με σώσει , με αποτέλεσμα να με γρατσουνάει και προσπαθώντας να τον κρατάω μακρυά μου ήπια θάλασσα μια φορά . 

την επόμενη τον έδεσα από ένα θαμνόδεντρο και μπήκα αυτός δεν κρατιότανε ... ελα ρε μ.. του έλεγα κοιτα με  μια χαρά είμαι ...να ...ορίστε . αυτός τίποτα κάνει μια δυνατή και τον βλέπω να έρχεται . ρε γκ... την ατυχία μου είπα και έτρεξα να πιάσω τα ρηχά . χαχα είχε στραβώσει το κλιπ του χαλκά 

φέτος λέω να τα ξεκινήσουμε από τα ρηχά πρώτα για να τον μάθω ότι ξέρω μπάνιο ...αλλοιώς δεν βλέπω να κάνω μπάνιο και φέτος .

Paralia48

# 147 στις 22/6/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 144 από MiltosRNLI1930

εννοείς ότι το σκυλάκι ήρθε σκόπιμα, για να παίξει με τα παιδιά.

Ίσως, δεν ξέρω, να το ρωτήσουμε. Αλλά εγώ έχω την εντύπωση ότι μπερδεύτηκε, γιατί μπήκε τρέχοντας με κατεύθυνση την κρεβατοκάμαρα.

Η αλήθεια είναι ότι ο μικρούλης μου τα λατρεύει τα σκυλάκια από μωρό. Στο φίλο του όταν κοιμόταν, τα πρωινά τον ξύπναγε το σκυλάκι γλύφοντάς τον!

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Paralia48

# 148 στις 22/6/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 145 από Lena_7_

πανέμορφα μικρά vizla.

γατιά. Ε, αυτο ηταν!

πιω το καφεδάκι μου...

ευτυχώς δεν καπνιζε...

,

ρε συ Λένα, δεν το είπα επειδή <<λέρωσε>> το σκυλί. Δε λέρωσε ούτε ήταν αγενής. Απλά χαζούλης ήταν,διότι μπέρδεψε τα διαμερίσματα ,από κει ξεκίνησα.

Δεν το κρύβω,ότι τρόμαξα μόλις τον είδα να τρέχει μπροστά μου,ήταν και κάποιων διαστάσεων και από πίσω τη θείτσα να τρέχει επίσης. Είχε πλάκα το σκηνικό.

Ασφαλώς την προσέχω τη θάλασσα, το σπίτι μου. Τι υπουργός προστασίας περιβάλλοντος θα ήμουν;

Και τα αποτσίγαρα είναι ο χειρότερος εχθρός της θάλασσας, μαζί με το πλαστικό.

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

ZHLIASOY

# 149 στις 22/6/2019
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Κ ο ποιο  βλαμενος ανθρωπος  αυτο θα σκεφτει να πει

Παράθεση:
Σχόλιο # 136 από 123xristos

και το πιο βλαμμενο σκυλι παντα απο την ανοιχτη πορτα θα μπει

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Paralia48

# 150 στις 22/6/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 146 από lamprand

εγω δεν είχα πρόβλημα με λουομένους ακόμα γιατί παω μόνος σε ερημικές και βραχώδεις παραλίες .

αλλά είχα πρόβλημα με τον σκύλο μου γιατί όλο ερχόταν μέσα να με σώσει , με αποτέλεσμα να με γρατσουνάει και προσπαθώντας να τον κρατάω μακρυά μου ήπια θάλασσα μια φορά . 

την επόμενη τον έδεσα από ένα θαμνόδεντρο και μπήκα αυτός δεν κρατιότανε ... ελα ρε μ.. του έλεγα κοιτα με  μια χαρά είμαι ...να ...ορίστε . αυτός τίποτα κάνει μια δυνατή και τον βλέπω να έρχεται . ρε γκ... την ατυχία μου είπα και έτρεξα να πιάσω τα ρηχά . χαχα είχε στραβώσει το κλιπ του χαλκά 

φέτος λέω να τα ξεκινήσουμε από τα ρηχά πρώτα για να τον μάθω ότι ξέρω μπάνιο ...αλλοιώς δεν βλέπω να κάνω μπάνιο και φέτος .

δηλαδή,αν πας πολύ βαθιά,θα έρθει και αυτός; Είναι επικίνδυνο αυτό για το σκυλί; Διότι εμείς διανύουμε μια απόσταση 100 μέτρων σε 2 λεπτά περίπου,διότι κολυμπάμε υδροδυναμικά.Το σκυλί κολυμπά με το κεφάλι έξω από το νερό ,έχοντας το στήθος προτεταμένοκαι θα χρειαστεί για την ίδια απόσταση (για να μας φτάσει) περίπου 10 λεπτά μεγάλης προσπάθειας. Μήπως εξαντληθεί; και αν εξαντληθεί, μπορεί να πνιγεί, ή έχει ενστικτωδώς τεχνικές χαλάρωσης στο νερό;

Μη γελάτε, ρωτώ γιατί δεν ξέρω από αθλητική επιβάρυνση σε σκυλιά.

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Lena_7_

# 151 στις 22/6/2019
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744

Κοίτα,

εγώ παιδευτηκα λίγο...αλλά κακού καλού για αυτές τις περιπτώσεις,

τους έμαθα ασκήσεις γιόγκα στο νερο,

ώστε αν πιάσουν βαθιά η τους παρασύρει κάνα ρέυμα,

να αράζουν ανάσκελα για κάνα δεκάλεπτο και μετά να βγουν κι αυτά υδροδυναμικα στη στεριά.

Αυτά.

(Τι λες μαριιι!!! Να'σαι καλά βρε Παραλι, μου έφτιαξες τη μερα   )

Παράθεση:
Σχόλιο # 150 από Paralia48

δηλαδή,ανπας πολύ βαθιά,θα έρθει και αυτός; Είναι επικίνδυνο αυτό για το σκυλί; Διότι εμείς διανύουμε μια απόσταση 100 μέτρων σε 2 λεπτά περίπου,διότι κολυμπάμε υδροδυναμικά.Τοσκυλίκολυμπά με το κεφάλι έξω από το νερό ,έχοντας το στήθος προτεταμένοκαι θα χρειαστεί για την ίδια απόσταση (για να μας φτάσει) περίπου 10 λεπτά μεγάλης προσπάθειας. Μήπως εξαντληθεί; και αν εξαντληθεί, μπορεί να πνιγεί, ή έχει ενστικτωδώς τεχνικές χαλάρωσης στο νερό;

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 152 στις 22/6/2019
author

Δεν γνωριζω

τι εγινε με την ταβερνα αυτου του αθλιου που σκοτωσε τη σκυλιτσα με μια καρεκλα , στη Χαλκιδα ,αλλα επειδη οι ανθρωποι ξεχνουν πολυ ευκολα μπορει αυτη τη στιγμη να ειναι τιγκα στους πελατες.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

Paralia48

# 153 στις 22/6/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 151 από Lena_7_

Κοίτα,

εγώ παιδευτηκα λίγο...αλλά κακού καλού για αυτές τις περιπτώσεις,

τους έμαθα ασκήσεις γιόγκα στο νερο,

ώστε αν πιάσουν βαθιά η τους παρασύρει κάνα ρέυμα,

να αράζουν ανάσκελα για κάνα δεκάλεπτο και μετά να βγουν κι αυτά υδροδυναμικα στη στεριά.

Αυτά.

(Τι λες μαριιι!!! Να'σαι καλά βρε Παραλι, μου έφτιαξες τη μερα   )

κοίτα, εκεί στο Αριστοτέλειο,έχει σχολή  φυσικής αγωγής, όπως επίσης και τμήμα κτηνιατρικής. Μπορείτε λοιπόν να οργανώσετε ένα κοινό projekt με θέμα την αθλητική επιβάρυσνη στα σκυλιά, ή την  ενστικτώδη εκμάθηση κολύμβησης  στα σκυλιά ή  τεχνικές χαλάρωσης και διαλογισμού στα σκυλιά ή βελτιστοποίηση της τεχνικής ελεύθερης κολύμβησης στα σκυλιά !

Μιλάμε για την επανάσταση της επιστήμης !      Τέσσερις διαδακτορικές διατριβές 

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Paralia48

# 154 στις 22/6/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 152 από MiltosRNLI1930

Δεν γνωριζω

τι εγινε με την ταβερνα αυτου του αθλιου που σκοτωσε τη σκυλιτσα με μια καρεκλα , στη Χαλκιδα ,αλλα επειδη οι ανθρωποι ξεχνουν πολυ ευκολα μπορει αυτη τη στιγμη να ειναι τιγκα στους πελατες.

Αίσχος!

χμμμ,   να το ρίξουμε κι αυτόν στον πορθμό του ευρίπου και να πηγαίνει κι αυτός 6 ώρες προς το βορά, 6 ώρες προς το νότο

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.

26-29-31

# 155 στις 22/6/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.580

150#παραλια

Καλά αν κάνεις τα 100 μέτρα κολυμπι σε δύο λεπτά, απορώ γιατί δεν είσαι στην ολυμπιακή ομάδα;

Φάτσα απορημενη...

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 156 στις 22/6/2019
author

Οταν το καλοκαιρι τα κοριτσια στο Μπαρουταδικο του Αιγαλεω εκαναν μπανιο σε βαρελι της Mobil ,η Madame Paralie κολυμπαγε στου Σκαραμαγκα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 155 από 26-29-31

150#παραλια

Καλά αν κάνεις τα 100 μέτρα κολυμπι σε δύο λεπτά, απορώ γιατί δεν είσαι στην ολυμπιακή ομάδα;

Φάτσα απορημενη...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

26-29-31

# 157 στις 22/6/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.580

#156 Μίλτος

Σε μονοήμερη εκδρομή με ολόσωμο μπανιερο...

MiltosRNLI1930

# 158 στις 22/6/2019
author

...Νερο σε μπετονι βενζινης απο Αμερικανικο jeep ,καρπουζι ,κεφτεδες και τεντα απο σεντονι Πειραικης-Πατραικης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 157 από 26-29-31

#156 Μίλτος Σε μονοήμερη εκδρομή με ολόσωμο μπανιερο...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.

lamprand

# 159 στις 22/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 150 από Paralia48

δηλαδή,αν πας πολύ βαθιά,θα έρθει και αυτός; Είναι επικίνδυνο αυτό για το σκυλί; Διότι εμείς διανύουμε μια απόσταση 100 μέτρων σε 2 λεπτά περίπου,διότι κολυμπάμε υδροδυναμικά.Το σκυλί κολυμπά με το κεφάλι έξω από το νερό ,έχοντας το στήθος προτεταμένοκαι θα χρειαστεί για την ίδια απόσταση (για να μας φτάσει) περίπου 10 λεπτά μεγάλης προσπάθειας. Μήπως εξαντληθεί; και αν εξαντληθεί, μπορεί να πνιγεί, ή έχει ενστικτωδώς τεχνικές χαλάρωσης στο νερό;

χαχαχα  τι λες μαριι ;  καλέ αν πας σε βραχώδη παραλία δεν πατώνεις συνήθως . ποια 200 μέτρα για καναν κολυμβητή αθλητή περνάς εναν 60 αρι ;

το δικό μου είναι το στοιχείο του το νερό , πολλές άλλες ράτσες δεν το αγαπάνε το νερό .

εντάξει τον περνάω στο κολύμπι αλλά για πόσο ; δεν θα κουραστείς ; θα κουραστείς ! έε τότε θα σε φτάσει και το σώσιμο δεν το γλυτώνεις , και όπως θα είσαι και κουρασμένος καταλαβαίνεις χαχα 

τα σκυλιά έχουν μεγάλη αντοχή . δες εδώ  αγριογούρουνα πόσα μιλια θα έχουν κολυμπίσει :

https://www.youtube.com/watch?v=yWU4ds7CJyw

lamprand

# 160 στις 22/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 159 από lamprand

χαχαχα  τι λες μαριι ;  καλέ αν πας σε βραχώδη παραλία δεν πατώνεις συνήθως . ποια 200 μέτρα για καναν κολυμβητή αθλητή περνάς εναν 60 αρι ;

το δικό μου είναι το στοιχείο του το νερό , πολλές άλλες ράτσες δεν το αγαπάνε το νερό .

εντάξει τον περνάω στο κολύμπι αλλά για πόσο ; δεν θα κουραστείς ; θα κουραστείς ! έε τότε θα σε φτάσει και το σώσιμο δεν το γλυτώνεις , και όπως θα είσαι και κουρασμένος καταλαβαίνεις χαχα 

τα σκυλιά έχουν μεγάλη αντοχή . δες εδώ  αγριογούρουνα πόσα μιλια θα έχουν κολυμπίσει :

https://www.youtube.com/watch?v=yWU4ds7CJyw

https://www.youtube.com/watch?v=OkyEn6UozjU  

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.