Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δυστυχισμένη και θυμωμένη εγκλωβισμένη στο γαμο

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Sugarbaby1985

# 1 στις 5/7/2019
author
Γυναίκα / 34 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Πως να χωρίσω πως να βρω την δύναμη. Το πώς να μη πληγωσω τα παιδιά μου. Πως θα μάθω να είμαι ξανά γυναίκα και ευτυχισμένη από την αρχή! Εσείς πως τα καταφέρατε? Και εγώ πως να τα καταφέρω? ?

Αρέσει στο μέλος ippotis46

archagellos

# 2 στις 5/7/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.042

Αγαπητη ,

ποτε και τιποτα πανω σε αυτο το θεμα δεν ειναι ευκολο . 

Προφανως εισαι εγκλωβισμενη και διαμεσσου αυτου εχει ξεχασει ολα τα υπολοιπα .

Προσωπικα , οταν πηρα αυτη την αποφαση ...σκεφτηκα οτι θελω να αποκτησω την ηρεμια μου ετσι ωστε το παιδι μου να εχεις εναν ηρεμο πατερα διπλα του ...

Δεν ηταν ευκολο στην αρχη ...αλλα στην πορεια ολα γινανε παρα πολυ καλα .

Να εχεις κατι κατα νου παντα .  Σαν ζευγαρι αποτυχατε ...Σαν Γονιοι δεν εχετε το δικαιωμα .

Και μολις μπουν ολα σε μια σειρα ...θα νιωσεις και γυναικα παλι .

Και λαβε κατ ιυποψη σου ...τα παιδια καταλαβαινουν παρα μα παρα πολυ καλα ..οταν οι γονεις τους ...δεν ειναι καλα ...

Εαν θες παρε και την συμβουλη ενος ειδικου επανω στο θεμα .

Καλη σου τυχη 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη agapimou11, Persefoni__ και σε ακόμα 10 μέλη.

Helenaki4

# 3 στις 5/7/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 760

Καλημέρα 

Έχετε χωρίσει ή ακόμα το παλεύετε ? 

Είστε σίγουρη οτι θέλετε να χωρίσετε ? 

Βασικά ερωτήματα που χρειαζονται μαλλον μονολεκτικές απαντήσεις για να το παμε παρακάτω . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sugarbaby1985

Πως να χωρίσω πως να βρω την δύναμη. Το πώς να μη πληγωσω τα παιδιά μου. Πως θα μάθω να είμαι ξανά γυναίκα και ευτυχισμένη από την αρχή! Εσείς πως τα καταφέρατε? Και εγώ πως να τα καταφέρω? ?

Αρέσει στα μέλη andy12, Persefoni__ και σε ακόμα 11 μέλη.

paraponiaris66

# 4 στις 5/7/2019
author
Ανδρας / 53 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Απαντήσεις: 68

θα συμφωνησω απολυτα με τον αρχαγγελο. τιποτα δεν ειναι ευκολο στην αρχη. επισης οταν το διαλυσαμε ηταν δυσκολα και δυστυχως με εντασεις λογω υπαρξης απο πλευρας της αλλου ατομου που μαλιστα δεν ηταν αρεστο απο τα παιδια και για αυτο τον λογο ζουνε μαζι μου. τους λειπει φυσικα η μητερα τους αλλα εκανα τις επιλογες της. για εμενα προσωπικα θα ελεγα οτι πρεπει να δειτε γιατι τα "σπασατε" και ηρεμα να χωρισετε χωρις αντασεις γιατι υπαρχει αντικτυπο στα παιδια. μετα απο λιγο εως πολυ καιρο ολα ερχονται στην κανονικοτητα φτανει να τα εχετε βρει στις λεπτομεριες με τον πλεον πρωην!!!

Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY και σε ακόμα 5 μέλη.

Spiros--

# 5 στις 5/7/2019
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Απαντήσεις: 168

Κοπελιά, δεν μας έχει δώσει πολλά στοιχεία, οπότε πολύ γενικά θα σου πω τα ακόλουθα : 

Για να σκέφτεσαι τον χωρισμό, σίγουρα έχεις λόγους σοβαρούς! 

Δεν ξέρω αν φταίει ο σύζυγος ή εσύ, αλλά το γυαλί προφανώς έχει ραγίσει. 

Απ την στιγμή που έχετε παιδιά η προτεραιότητά σου/σας θα πρέπει να είναι αυτά! 

Αν ο σύζυγος δεν είναι καλός πατέρας, τότε φεύγοντας από αυτόν τον γάμο ουσιαστικά προστατεύεις τα παιδιά, αρκεί να μπορείς να τους δόσεις εσύ ένα καλύτερο περιβάλλον να μεγαλώσουν. Αυτό θα σου δώσει δύναμη! 

Δεν πιστεύω πως καμία γυναίκα ξεχνά ποτέ το πως να είναι γυναίκα. Απλά τώρα οι προτεραιότητές σου είναι άλλες και αυτό έχει πάει πολύ πίσω. Υπάρχει όμως και την κατάλληλη στιγμή, σίγουρα θα εμφανιστεί. Χρειάζεται το σωστό timing και φυσικά ο κατάλληλος άνθρωπος που θα στο ενεργοποιήσει και πάλι!
Αρέσει στα μέλη anassa_, Sugarbaby1985

Enikos

# 6 στις 5/7/2019
author
Ανδρας / 75 / Παντρεμένος
Γερμανία
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 18.388

Ο χωρισμος ειναι η φυσικη εξελιξη μιας αποτυχημενης σχεσης...

Οτι και να προβαλουμε ως εμποδιο σε αυτη την εξελιξη, απλα κανει τα πραγματα πιο δυσκολα για ολους...

Δεν χρειαζεται απαραιτητα δυναμη...

Ενας απολογισμος χρειαζεται και η εξεταση του τι μπορει να αλλαξει σε αυτον τον απολογισμο ωστε να εχει θετικο προσημο...

Αν τιποτε δεν διορθωνεται, αποχωρουμε...

Ελπιζω να εχεις κανει αυτον τον απολογισμο...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, COSTAS42 και σε ακόμα 8 μέλη.

Sugarbaby1985

# 7 στις 5/7/2019
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 3
Ο σύζυγος μου είναι καλός πατέρας στοργικός καλός φίλος για τους άλλους αλλά όχι για μένα. Έρχομαι πάντα τελευταία... Έχει χαθεί η κάθε είδους επικοινωνία μεταξύ μας και ακόμα και όταν θα κάτσουμε να μιλήσουμε υπάρχει θυμός! Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη αν θέλω να χωρίσουμε αλλά δεν θέλω να είμαι έτσι τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής μου. Φαντάστηκα αλλιώς τον γάμο και δεν πιστεύω όλοι οι γάμοι να είναι μόνιμα σε μια ρουτίνα και μια Βαρεμάρα για όλα. ¶λλοι λένε η ρουτίνα είναι ευτυχία γιατί δεν συμβαίνει κάτι κακό να την χαλάει οπότε όλα καλά. Αλλά δεν αρκούμαι θέλω επικοινωνία, να θέλει ο ένας τον άλλο, να θέλουμε να βγαίνουμε να περνάμε καλά και όχι όλη μέρα παιδιά, δουλείες στο σπίτι, κινητό, φαΐ και ξάπλα στον καναπέ. Αναρωτιέμαι όλα τα παντρεμένα ζευγάρια έτσι βαρετά περνάνε? Ζητάω πολλά και να πω δόξα τον Θεό έχουμε την υγειά μας τα παιδάκια μας, την δουλειά μας. Αυτό είναι? Μα πω και ευχαριστώ και σκάσε και κολυμπά!
Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

MadameShuShu40

# 8 στις 5/7/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.936

Αυτός ο θυμός είναι μόνο δικό σου συναίσθημα, ή και των δύο??

Μια συζήτηση ειλικρινής θα βοηθούσε ώστε να ξέρετε και οι δύο που βρίσκεστε. 

Μην φοβάστε να μιλησετε και καταπίνετε τα συναισθήματα σας γιατί έτσι δημιουργείται ένας φαύλος κύκλος.

Όσο πιο ξεκάθαρη είναι η συζήτηση τόσο πιο ξεκάθαρη θα είναι η εικόνα του γάμου σας.

Το διαζύγιο δεν είναι το τέλος του κόσμου, και ειδικά για τα παιδιά.

Προκειμένου να ζουν σε περιβάλλον με συνεχείς και έντονους καυγαδες, είναι καλύτερα να χωρίσετε.

Επομένως το "μένω μαζί για τα παιδιά", δεν είναι καλή δικαιολογία, δεν είναι καν δικαιολογία.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, ZHLIASOY και σε ακόμα 8 μέλη.

sun_world

# 9 στις 5/7/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 127

Μήπως με τα παιδιά σου κυριάρχησε ο ρόλος της μητέρας και ξέχασες όλα τα υπόλοιπα; Και βάζοντας τον εαυτό σου σε δεύτερη μοίρα αυτόματα σε έβαλε και ο σύζυγος στον τελευταίο τροχό της αμαξης; 

Αρέσει στα μέλη Papermoon, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Spiros--

# 10 στις 5/7/2019
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος

Θεωρώ πως έχεις πολλά και σου λείπουν λίγα, αλλά για εσένα σημαντικά. Δεν νομίζω πως έχεις σοβαρούς λόγους να χωρίσεις. Σε πρώτη φάση, προσπάθησε να σπάσεις την ρουτίνα σας...

Αν δηλαδή μια μέρα κανονίσεις τα παιδιά να διανυκτερεύσουν αλλού (αν γίνετε), στείλεις σε μια δουλειά τον άντρα σου και όταν γυρίσει σε βρει περιποιημένη, καλοντυμένη με το αγαπημένο του φαγητό να τον περιμένει, αναμμένα κεράκια, απαλή μουσική, κρασάκι κτλ, αυτός θα προσπεράσει και θα ασχοληθεί με το κινητό του ή με εσένα?

Προσπάθησε με τον τρόπο σου, ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΣΑΙ, να τον βάλεις στην διάθεση να ασχοληθεί περισσότερο Αν έρθετε και πάλι κοντά, τότε ίσως φύγει και η ένταση, αν βέβαια δεν υπάρχουν πιο βαθιά αίτια για αυτήν...

Πρέπει να εξαντλήσεις όλα τα περιθώρια μέχρι να φτάσεις στον χωρισμό και είναι βασικό να μπορείς να πεις με ειλικρίνεια στον εαυτό σου πως προσπάθησες τα πάντα για να τον σώσεις! 

Και αυτό στο λέω εγώ, που έχω μόνο χωρισμούς από μακροχρόνιες μεν σχέσεις, αλλά όχι από γάμο και μάλιστα με παιδιά!

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Sugarbaby1985
Ο σύζυγος μου είναι καλός πατέρας στοργικός καλός φίλος για τους άλλους αλλά όχι για μένα. Έρχομαι πάντα τελευταία... Έχει χαθεί η κάθε είδους επικοινωνία μεταξύ μας και ακόμα και όταν θα κάτσουμε να μιλήσουμε υπάρχει θυμός! Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη αν θέλω να χωρίσουμε αλλά δεν θέλω να είμαι έτσι τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής μου. Φαντάστηκα αλλιώς τον γάμο και δεν πιστεύω όλοι οι γάμοι να είναι μόνιμα σε μια ρουτίνα και μια Βαρεμάρα για όλα. ¶λλοι λένε η ρουτίνα είναι ευτυχία γιατί δεν συμβαίνει κάτι κακό να την χαλάει οπότε όλα καλά. Αλλά δεν αρκούμαι θέλω επικοινωνία, να θέλει ο ένας τον άλλο, να θέλουμε να βγαίνουμε να περνάμε καλά και όχι όλη μέρα παιδιά, δουλείες στο σπίτι, κινητό, φαΐ και ξάπλα στον καναπέ. Αναρωτιέμαι όλα τα παντρεμένα ζευγάρια έτσι βαρετά περνάνε? Ζητάω πολλά και να πω δόξα τον Θεό έχουμε την υγειά μας τα παιδάκια μας, την δουλειά μας. Αυτό είναι? Μα πω και ευχαριστώ και σκάσε και κολυμπά!

Αρέσει στα μέλη Chaotic75, VASILIS53 και σε ακόμα 2 μέλη.

anassa_

# 11 στις 5/7/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.828

Από  τη στιγμή που  σκέπτεται τόσο έντονα τον χωρισμό, δεν νομίζω να μπορεί να το σώσει... έχει φύγει ήδη... 

* για τον χωρισμό έχουν σοβαρό  μερίδιο ευθύνης κ οι δύο  .

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Spiros--

Θεωρώ πως έχεις πολλά και σου λείπουν λίγα, αλλά για εσένα σημαντικά. Δεν νομίζω πως έχεις σοβαρούς λόγους να χωρίσεις. Σε πρώτη φάση, προσπάθησε να σπάσεις την ρουτίνα σας...

Αν δηλαδή μια μέρα κανονίσεις τα παιδιά να διανυκτερεύσουν αλλού (αν γίνετε), στείλεις σε μια δουλειά τον άντρα σου και όταν γυρίσει σε βρει περιποιημένη, καλοντυμένη με το αγαπημένο του φαγητό να τον περιμένει, αναμμένα κεράκια, απαλή μουσική, κρασάκι κτλ, αυτός θα προσπεράσει και θα ασχοληθεί με το κινητό του ή με εσένα?

Προσπάθησε με τον τρόπο σου, ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΣΑΙ, να τον βάλεις στην διάθεση να ασχοληθεί περισσότερο Αν έρθετε και πάλι κοντά, τότε ίσως φύγει και η ένταση, αν βέβαια δεν υπάρχουν πιο βαθιά αίτια για αυτήν...

Πρέπει να εξαντλήσεις όλα τα περιθώρια μέχρι να φτάσεις στον χωρισμό και είναι βασικό να μπορείς να πεις με ειλικρίνεια στον εαυτό σου πως προσπάθησες τα πάντα για να τον σώσεις! 

Και αυτό στο λέω εγώ, που έχω μόνο χωρισμούς από μακροχρόνιες μεν σχέσεις, αλλά όχι από γάμο και μάλιστα με παιδιά!

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, ZHLIASOY και σε ακόμα 4 μέλη.

Spiros--

# 12 στις 5/7/2019
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος

Ίσως και να έχεις δίκιο, μιας και αυτό λέει η λογική! Κάθε περίπτωση όμως είναι μοναδική και στην δική της μοναδικότητα, μόνο η ίδια μπορεί να δώσει την απάντηση για το εάν υπάρχει γυρισμός.

Καλό θα ήταν λοιπόν να εντοπίσει τα σημαντικά που της λείπουν και να κάνει 3 απλά ερωτήματα στον εαυτό της :

1) Μπορεί να της τα δώσει ο άντρας της ?

2) Θα νιώσει πλήρης αν αυτά που της λείπουν τα πάρει τελικά απ τον άντρα της ή όχι ?

3) Αντέχει χωρίς αυτά ?

* Ασφαλώς και σε κάθε χωρισμό μερίδιο ευθύνη έχουν και οι 2. Αυτό που εννοούσα λέγοντας πως δεν ξέρω αν φταίει ο σύζυγος ή η ίδια, είχε να κάνει με κάποιο πιθανό 3ο πρόσωπο, απ την μεριά του συζύγου ή απ την ίδια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από anassa_

Από  τη στιγμή που  σκέπτεται τόσο έντονα τον χωρισμό, δεν νομίζω να μπορεί να το σώσει... έχει φύγει ήδη... 

* για τον χωρισμό έχουν σοβαρό  μερίδιο ευθύνης κ οι δύο  .

Αρέσει στο μέλος anassa_

andy66

# 13 στις 5/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αν δεν βρεις τη δυναμη να χωρισεις τοτε θα μεινεις εγκλωβισμενη στη γαμο σου

paraponiaris66

# 14 στις 5/7/2019
author

ψαξε λιγο μεσα σου και βρες τι ειναι αυτο που σε κανει να θυμωνεις και να πιστευεις οτι στην σημερινη κοινωνια οπως καταντησε υπαρχουν τα ωραια (απο τις διαφημισεις) που καθονται γυρω απο το τραπεζι (που ετοιμαστηκε δια μαγειας) και ειναι ολοι χαμογελαστοι και ευτυχισμενοι. το σπιτι καθαρο απο μονο του και εμεις μεσα στην τρελη χαρα να λεμε ανεκδοτα ή να προγραματιζουμε εξοδους ή διακοπες στο μπαλι? τα παιδια επισης διαβαζουν μονα τους, πηγαινουν μονα τους στο σχολειο στο φροντηστηριο και βεβαια φερνουν παντα καλους βαθμους...και ζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα...αυριο θα σου πω για την κκοκκινοσκουφιτσα και τον κακο λυκο.

Αρέσει στα μέλη alisida, mrsopi και σε ακόμα 1 μέλος.

anassa_

# 15 στις 5/7/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.828

Μακάρι να γινόταν οι γονείς να κρατούσαν για πάντα ενωμένη την οικογένεια που δημιούργησαν...

Τα παραδείγματα μάλλον δείχνουν το αντίθετο. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Spiros--

Ίσως και να έχεις δίκιο, μιας και αυτό λέει η λογική! Κάθε περίπτωση όμως είναι μοναδική και στην δική της μοναδικότητα, μόνο η ίδια μπορεί να δώσει την απάντηση για το εάν υπάρχει γυρισμός.

Καλό θα ήταν λοιπόν να εντοπίσει τα σημαντικά που της λείπουν και να κάνει 3 απλά ερωτήματα στον εαυτό της :

1) Μπορεί να της τα δώσει ο άντρας της ?

2) Θα νιώσει πλήρης αν αυτά που της λείπουν τα πάρει τελικά απ τον άντρα της ή όχι ?

3) Αντέχει χωρίς αυτά ?

* Ασφαλώς και σε κάθε χωρισμό μερίδιο ευθύνη έχουν και οι 2. Αυτό που εννοούσα λέγοντας πως δεν ξέρω αν φταίει ο σύζυγος ή η ίδια, είχε να κάνει με κάποιο πιθανό 3ο πρόσωπο, απ την μεριά του συζύγου ή απ την ίδια.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Spiros--

agrotis53

# 16 στις 5/7/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 1.187

λίγα στοιχεία για απαντήσεις, σε τέτοιες ερωτήσεις, ...

θα σταθώ μόνο οτι εχει χαθεί η επικοινωνία και βγαίνει θυμός...αποτελέσματα που συμπεραίνουν , βαθιά κρίση στο γάμο και σοβαρές αιτίες...

δεν θα πω κάτι άλλο όμως , γιατί περιμένω ποιο πολλές διευκρινίσεις , αν δοθούν... διαφορετικά με οσα διαβάζω, έχετε βαλτώσει ως το λαιμό,

αρα 2 επιλογές...  είστε μαζί για τα παιδιά μόνο, οσο πάει,

η χωρίζεται γιατί έτσι δεν πάει, και θα αρχίσουν αλλα παρατράγουδα...

δεν μπορώ να απαντήσω σε έναν ουσιαστικά μονόπρακτο διάλογο , θεωρητικής μορφής διαφορετικά...

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Sugarbaby1985 και σε ακόμα 1 μέλος.

Decisive

# 17 στις 5/7/2019
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 22

Προσπαθώ να κατανοήσω ποιο είναι το πρόβλημα και δεν μπορώ. Η ρουτίνα; Και εγώ που είμαι ελεύθερος και μόνος και δουλεύω σαν σκυλί, ρουτίνα έχω. Και με τη μοναξιά μου. 

Πάρε πρωτοβουλίες. Βγείτε μόνοι. Κλείσε του ένα πονηρό ραντεβού σε ξενοοδοχείο. Έχεις τον άνθρωπο σου, τα παιδιά σου, την οικογένεια σου και ρωτάς ανθρώπους που είναι μόνοι και ψάχνουν εδώ που θα βρεθεί την ευτυχία;;;  Την έχεις δίπλα σου... Δες την πιο καθαρά...

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη Chaotic75, Papermoon και σε ακόμα 5 μέλη.

rainbowcolors1

# 18 στις 5/7/2019
author
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 13

Κρίμα

Τα περισσότερα σχόλια εδώ μέσα ενθαρρύνουν τον χωρισμό και αυτό είναι πολύ λυπηρό. Το έχετε όλοι τόσο εύκολο, δεν μου κάνεις, άντε γεια με το παραμικρό. Και για να μην πέσετε να με φάτε δεν μιλάω για περιπτώσεις κακοποίησης κλπ. Αλλά νομίζω πως όλα τα υπόλοιπα λύνονται με λίγη προσπάθεια και καλή θέληση. Έχει παραγίνει αυτό με τα διαζύγια. Λίγο πιο ελαστικοί να ήμασταν όλοι και λίγο να σκεφτόμασταν ομαδικά και όχι ατομικά τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα.
Αρέσει στα μέλη Chaotic75, COSTAS42 και σε ακόμα 3 μέλη.

Decisive

# 19 στις 5/7/2019
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 22

Θα μου επιτρέψεις να πω (συγχώρησέ μου τον ενικό) ότι δε βλέπω λόγο διαζυγίου στη συγκεκριμένη περίπτωση. Βλέπω το ακριβώς αντίθετο. Αλίμονο εάν με λίγη ρουτίνα μιλάμε για ''έλλειψη ευτυχίας'' και ''αναζητούμε την ευτυχία'' με λουλουδάκια, αστεράκια, κολοκυθάκια κλπ κλπ κλπ. 

Νιώθω κάποιες φορές πως ορισμένοι απλά μεγιστοποιούν τα ελάχιστα προβλήματά τους γιατί δεν έχουν πραγματικά μεγαλύτερα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από rainbowcolors1

ΚρίμαΤα περισσότερα σχόλια εδώ μέσα ενθαρρύνουν τον χωρισμό και αυτό είναι πολύ λυπηρό. Το έχετε όλοι τόσο εύκολο, δεν μου κάνεις, άντε γεια με το παραμικρό. Και για να μην πέσετε να με φάτε δεν μιλάω για περιπτώσεις κακοποίησης κλπ. Αλλά νομίζω πως όλα τα υπόλοιπα λύνονται με λίγη προσπάθεια και καλή θέληση. Έχει παραγίνει αυτό με τα διαζύγια. Λίγο πιο ελαστικοί να ήμασταν όλοι και λίγο να σκεφτόμασταν ομαδικά και όχι ατομικά τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα.

Αρέσει στα μέλη Chaotic75, VASILIS53

paraponiaris66

# 20 στις 5/7/2019
author

εγω παντως εμμεσως σου απαντησα και διαφορετικα...εσυ δεν το καταλαβες!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από rainbowcolors1

ΚρίμαΤα περισσότερα σχόλια εδώ μέσα ενθαρρύνουν τον χωρισμό και αυτό είναι πολύ λυπηρό. Το έχετε όλοι τόσο εύκολο, δεν μου κάνεις, άντε γεια με το παραμικρό. Και για να μην πέσετε να με φάτε δεν μιλάω για περιπτώσεις κακοποίησης κλπ. Αλλά νομίζω πως όλα τα υπόλοιπα λύνονται με λίγη προσπάθεια και καλή θέληση. Έχει παραγίνει αυτό με τα διαζύγια. Λίγο πιο ελαστικοί να ήμασταν όλοι και λίγο να σκεφτόμασταν ομαδικά και όχι ατομικά τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε