Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δυστυχισμένη και θυμωμένη εγκλωβισμένη στο γαμο

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

andy12

# 121 στις 8/7/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 51
'Aρεσαν+: 0%

Θα μου επιτρεψεις Χρηστο να σου πω οτι αν δεν παντρευτεις και δεν κανεις παιδια δεν μπορεις να καταλαβεις τις γυναικες τουλαχιστον στο τι προσφερουν σε αυτο που αποκαλεις εσυ κοινωνια. Τετοιες αντιληψεις σαν τις δικες σου ακομη και κοροιδευτικα οπως το λες εχουν οι μισογυνηδες. Λυπαμαι αν και ανδρας διαφωνω καθετα σε οτι λες ακομη και σαν αστειο οπως δηλωνεις οτι εκφραζεσαι αν και δεν νομιζω οτι αστειευεσαι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 113 από 123xristos

μα για εμεναν δεν σημαινει τιποτα το τι μπορει το καθε φυλο κτλ.

το σχολιο μου ειναι καθαρα κοροιδευτικο για οσες νομιζουν οτι κανοντας τις φεμινιστριες   θα μας πεισουν  οτι προσπαθουν να εξισωσουν τα δικαιωματα των γυναικων με αυτα των αντρων ενω στην πραγματικοτητα προσπαθουν να εκμεταλευτουν τουλαχιστον οικονομικα ολη  την κοινωνια χωρις ομως να εχουν και τις υποχρεωσεις των αντρων

Αρέσει στα μέλη jane_do, rainbowcolors1 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 122 στις 8/7/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.142

Εντάξει,δεν το πήγα τόσο μακριά,τουλάχιστον οι ωνασινες γνώριζαν τι γίνεται και το επέλεξαν .

Μιλησα μόνο για την εκμετάλλευση σάρκας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 119 από Enikos

Μιλας για αυτην την εως σημερις δυναστεια των Ωνασηδων, που μαζι με τα σεσκουλα αγοραζαν και κανα δυο αντρηδες?...

Γιατι ετσι που ησανε, ποιος να τις παρει απο ερωτα?...

Τυχαιο το παραδειγμα...

Αρέσει στα μέλη jane_do, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

VASILIS53

# 123 στις 9/7/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sugarbaby1985

Πως να χωρίσω πως να βρω την δύναμη. Το πώς να μη πληγωσω τα παιδιά μου. Πως θα μάθω να είμαι ξανά γυναίκα και ευτυχισμένη από την αρχή! Εσείς πως τα καταφέρατε? Και εγώ πως να τα καταφέρω? ?

Φίλη Sugarbany αποδυκνείεσαι μεγάλη ψυχή που μας ευχαρίστησες έναν έναν σε κάποιο ποστ σου για τις απόψεις που σου παρήχαμε. Αν έβγαλες κάποιο συμπέρασμα φώτισε και το δικό μου το σκότος. Στην αρχική σου ανάρτηση είσαι η προσωποποίηση της αγωνίας που διαπερνάει και μένα όταν την ξαναδιαβάζω. Εσείς πως τα καταφέρατε; ρωτάς, και νομίζω ότι αυτή η ερώτηση κραυγή δεν αφορά μόνο τις γυναίκες έχει την αντιστοιχία της και στους άντρες. Μα τα κατάφερε κανένας από μας; Αν κάποιος νοιώθει ότι τα κατάφερε να μας πει τον τρόπο. Σου έδωσα και εγώ την γνώμη μου, την έχω ακολουθήσει όπως στην έγραψα και πιστεύω ότι είναι σωστή αλλιώς δεν θα την έγραφα. Θα με ρωτήσεις δούλεψε; Όχι, πρέπει να θέλει και ο άλλος να συμπορευτεί. Συμπάσχω μαζί σου και σου εύχομαι καλή φώτιση και καλή δύναμη σε ότι απόφαση και αν πάρεις.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

achinos

# 124 στις 9/7/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.447

Παράθεση:
Σχόλιο # 119 από Enikos

Μιλας για αυτην την εως σημερις δυναστεια των Ωνασηδων, που μαζι με τα σεσκουλα αγοραζαν και κανα δυο αντρηδες?...

Γιατι ετσι που ησανε, ποιος να τις παρει απο ερωτα?...

Τυχαιο το παραδειγμα...

πολύ επιφανειακή σκέψη κούλη.

Το μόνο σίγουρο που δείχνει η ιστορία αυτής της άτυχης οικογένειας είναι ότι η ευτυχία κ η αυτοπραγμάτωση δεν εξαρτάται μόνο από το χρήμα.

Κ ούτε βέβαια απ όλα αυτά που κουβαλάς επάνω σου κ δεν μπορείς ν αλλάξεις.

Αρέσει στο μέλος agrotis53

agrotis53

# 125 στις 9/7/2019
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.667

σωστα, ξεχασαμε το βασικο ερωτημα του θεματος,... εσεις πως τα καταφερατε;...αντε πουλακια μου, αφηστε τα μεταφυσικα, και τα περι ισοτητας, και περι φεμινισμου, και απαντηστε...οι ελευθεροι εξαιρουνται...... οι παντρεμενοι -νες, δεν εξαιρουνται, μετρά, η  γνωμη τους,,, 

προσωπικα,, εφυγα, μενοντας, μεχρι να φυγω...και ακομη το παλευω, μεσα απο πολλα πραγματα, ενα εκ τον οποιων και το εδω φορουμ...
εγω το παλεψα 6 χρονια, μετα δεν μπορουσα αλλο,  εκοψα κουβεντες, αντιπαλοτητες, απαιτησεις, και κρατησα μονο βασικα πραγματα, στη διαχειρησει του παιδιου,... ξεκαθαρισα, οτι ακολουθω δικο μου δρομο,στα εξω, οτι εχει τελειωσει καθε θεμα για οποιαδηποτε ας το πω επανεκινηση , οτι και να γινει, , και προσπαθω να προχωρησω στο τυπικο τελος,, θα δειξη η πορεια...
σαφως ομως η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, και οι συνθηκες,,  με τα δικα μου δεδομενα,,
για τα δικασου δεδομενα, που εθεσες...
ΔΕΝ στο συνιστο αυτο εσενα εγω, θελει πολυ αυτογνωσια, και αντοχη σε δυσκολα πραγματα, και θεματα...και φυσικα παιζουν ρολο και η επιλογες, και οι δυνατοτητες που εχεις...
τουλαχιστων εξαντλησε καθε λογικη πιθανοτητα, πριν κανεις οτιδηποτε...
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, VASILIS53

agrotis53

# 126 στις 9/7/2019
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 1.667

εγινε , αυτο, το 40 κιολας, ενω σε πολλους αγωνες απεναντη και στη χουντα οι γυναικες ηταν πιο μαχημες, απο πολλους αντρες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 109 από 123xristos

Ζω για την στιγμη που πολλες φεμινιστριες μαζι  θα αγωνιστουν για  το δικαιωμα να πανε στρατο και πολεμο μαζι με τους αντρες οταν χρειαστει.

Εν αναγκη να πανε αυτες για να μην πανε τα παιδια τους

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, 123xristos και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 127 στις 9/7/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 19.811

Αν σκεφτω βαθυτερα και περα απο την ευτυχια, την αυτοπραγματωση και τα λοιπα και τα λοιπα, για το συγκεκριμενο σχολιο μου το ρηχο...

Αυτοματως το μυαλο μου παει σε παρα πολλους πνιγμενους ανθρωπους, εκμεταλλευση των ανθρωπων, απανθρωπες μεθοδους μπροστα στο χρημα και τοσα αλλα εναρετα, για την συσσωρευση πλουτου... της χαρακτηριζομενης εδω ως "ατυχη" οικογενεια...

Αντανακλαστικα θα κανω σκεψεις παλι, για τις οικογενειες και τους ανθρωπους που κατεστρεψε αυτη η δυναστεια (για να χτισει ΜΕ τις ζωες τους τις ιδιες, το "μεγαλειο" της), οι οποιες δεν εχουν καν την πολυτελεια να μνημονευτουν σε ενα φορουμ...

Οποτε? Αστο να λεμε για το ποσο ασχημες ειναι αυτες οι (κατα κοσμον) κυριες ...

Ειναι πιο ανωδυνο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 124 από achinos

πολύ επιφανειακή σκέψη κούλη.

Το μόνο σίγουρο που δείχνει η ιστορία αυτής της άτυχης οικογένειας είναι ότι η ευτυχία κ η αυτοπραγμάτωση δεν εξαρτάται μόνο από το χρήμα.

Κ ούτε βέβαια απ όλα αυτά που κουβαλάς επάνω σου κ δεν μπορείς ν αλλάξεις.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, COSTAS42 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 128 στις 9/7/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.142
Εμείς πώς τα καταφέραμε ?Προσωπικά,κλείνοντας τα μάτια και προσπαθώντας να θυμηθώ ...Ε ...Δε θυμήθηκα
Αρέσει στα μέλη agrotis53, VASILIS53

achinos

# 129 στις 9/7/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.447

δίκιο έχεις, όπου συμπυκνώνεται τόσο χρήμα κ εξουσία έτσι γίνεται... εξαπανέκαθεν.

Ευτυχώς εμείς ακόμα την έχουμε γλυτώσει...

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Mindthegap-

# 130 στις 9/7/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 2.386

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από jane_do

Πού τα βλέπεις όλα αυτά καλέ;

Απο εκει που τρωει παντοφλα...

και πρεπει να χει φαει πολλες...

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

jane_do

# 131 στις 9/7/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.727

Παράθεση:
Σχόλιο # 130 από Mindthegap-

Απο εκει που τρωει παντοφλα...

και πρεπει να χει φαει πολλες...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap-

Alezandra

# 132 στις 10/7/2019
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 341

Ευτυχισμένη θα είστε όταν ακούγοντας το κλειδί στην πόρτα νοιωθετε ευχάριστα.

Όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες.

Ρωτάτε πώς καταφέραμε να απεγκλωβιστούμε?

Να ρωτήσετε δικηγόρο όχι εμάς εκτός αν ψάχνετε για άλλοθι .

Δεν σας χρειάζεται πιστέψτε με.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sugarbaby1985

Πως να χωρίσω πως να βρω την δύναμη. Το πώς να μη πληγωσω τα παιδιά μου. Πως θα μάθω να είμαι ξανά γυναίκα και ευτυχισμένη από την αρχή! Εσείς πως τα καταφέρατε? Και εγώ πως να τα καταφέρω? ?

Αρέσει στο μέλος andy12

andy12

# 133 στις 11/7/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 51

Αυτο ειναι το καλυτερο σημειο.  Αν νιωθεις ευτυχια στη σκεψη του συντροφου σου, αν τον σκεφτεσαι συνεχως με αγαπη, τοτε ναι εχεις ελπιδες.  Βεβαια αυτο πρεπει να ισχυει και απο τις 2 πλευρες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 132 από Alezandra

Ευτυχισμένη θα είστε όταν ακούγοντας το κλειδί στην πόρτα νοιωθετε ευχάριστα.

Όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες.

Αρέσει στο μέλος VASILIS53
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost