Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Διλημα

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

Jajaja

# 1 στις 22/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Διλημα

Προσφατα διαβασα αυτο και με εκανε να σκεφτω. 1ον  Θα θελατε να γυρνουσατε πισω 20 χρονια και να ειχατε την λογικη που εχετε σημερα; 2ον  να ησασταν 20 χρονια μεγαλυτεροι με 20 εκατομυρια στην τραπεζα;

archagellos

# 2 στις 22/7/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.066
'Aρεσαν+: 0%

Αγαπητη,

οδο αφορα για το  Α 
οχι δεν θα ηθελα . Γιατι ουσιαστικα ειναι σαν να απαρνιεμαι εμενα . Διαμορφοσα τροπο σκεψεις και ενεργειων λογο αυτων που αντιμετωπισα τα 20 αυτα χρονια . Αυτα τα 20 χρονια ειναι μερος μου και ειναι μερος του χαρακτηρα μου πλεον .Δεν υπαρχει app που να σου φορτωνει εμπειριες ...

οσο για το Β 
ας εχω την υγεια μου μετα απο 20 χρονια ...και τιποτα αλλο 

Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος peripli

alisida

# 3 στις 22/7/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 5.144
Δηλαδή,τα 20 χρόνια πίσω με 20 εκατομμύρια ,δεν παίζει σαν πρόταση ??(φατσούλα που μουτρωνει)
Αρέσει στα μέλη froufrou2017, ZHLIASOY και σε ακόμα 3 μέλη.

squirrel1968

# 4 στις 22/7/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.026
Ούτε ...παίζει ... τώρα κ με 20 εκατομμύρια?(Σκίουρος που φεύγει...αδιάφορος)
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Spiros-- και σε ακόμα 3 μέλη.

konstandinos73

# 5 στις 22/7/2019
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 43
Ασυζητητί...πισω στα 26...με τα μυαλα τα τωρινα..
Αρέσει στα μέλη agapimou11, tzoulia59

Sourya

# 6 στις 22/7/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 3.686

Δεν με παιρνει λογω ηλικιας να παρω τα 20 εκατομμυρια οποτε θα βολευτω με το 1ο

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Spiros--

Detente_

# 7 στις 22/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

1. Πριν 20 χρονια ειχα την ιδια λογικη με τωρα

2. Σε 20 χρονια θα εχω πεθανει αρα τι να τα κανω τα 20 εκατομ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Jajaja

Διλημα

Προσφατα διαβασα αυτο και με εκανε να σκεφτω. 1ον  Θα θελατε να γυρνουσατε πισω 20 χρονια και να ειχατε την λογικη που εχετε σημερα; 2ον  να ησασταν 20 χρονια μεγαλυτεροι με 20 εκατομυρια στην τραπεζα;

VASILIS53

# 8 στις 22/7/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 436

Είναι το θέμα ότι ο χρόνος ο μπαγάσας δεν εξαγοράζεται, αλλιώς θα διάλεγα το 2ο με ανταλλαγή τα 20 εκατομύρια με άλλα είκοσι χρόνια. Αλλά τι λέω; αφού έτσι κι αλλιώς θα τα ζήσω. Η γιαγιούλα μου πήγε εκατό χρονών και μου είχε δώσει τουλάχιστον 20 εκατομύρια ευχές, ε... δεν θα πάρω τα χρόνια της!!! Φέρτε τα εκατομύρια εδώ και τώρα._

Αρέσει στα μέλη peripli, ZHLIASOY και σε ακόμα 3 μέλη.

agrotis53

# 9 στις 22/7/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.384

να τα κανω τι τα 20 εκατομυρια στην τραπεζα στα 80 κοντα;;; οποτε αποριπτεται αυτο...

οσο για το πρωτο , εχω σοβαρους λογους που θα το ηθελα...δεν λεω οχι... αλλα εχω και σοβαρους που δεν το θελω... οτι εγινε εγινε,,, και οπως μου αρεσει να λεω,, οτι χαθηκε χαθηκε, οτι κερδήθηκε κερδήθηκε, παμε παρακατω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Jajaja

Διλημα

Αρέσει στα μέλη peripli, squirrel1968 και σε ακόμα 2 μέλη.

Spiros--

# 10 στις 22/7/2019
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Απαντήσεις: 282

Χρόνια είναι και περνάνε ...

... και μόλις παίρνεις τα 20 μύρια, κουρεύονται οι καταθέσεις των τραπεζών και μένεις με τα +20 χρόνια ... στο χέρι χεχε

Όλοι έχουμε πετάξει μήνες ή και χρόνια, για κάτι που νομίζαμε σημαντικό, αλλά στο τέλος μπορεί και να μην ήταν ... Αν υπήρχε η δυνατότητα "επιστροφής" 20 ετών, θα την δεχόμουν χωρίς πολλά πολλά

Αλλά επειδή δεν υπάρχει, η αμέσως καλύτερη επιλογή είναι να προσπαθήσουμε να μην "πετάξουμε" τα επόμενα 20 χρόνια μας
Αρέσει στα μέλη peripli, VASILIS53

VASILIS53

# 11 στις 22/7/2019
author

Πάλι άρχισε το μυαλό μου να τρέχει σε πράγματα μη κατανοητά που προσπαθώ να τα βάλω σε μία σειρά να τα κατανοήσω.

Ο χρόνος είναι χρήμα
Ο χρόνος και το χρήμα ταυτίζονται ώς προς την έννοια του μέτρου σε ένα μετρικό σύστημα επινοηθέν από τον άνθρωπο είναι επίσης ανύπαρκτα ως προς την ουσία τους και τα δύο.
Όπως το χρήμα επινοηθήκε για να μετράει την ανταλακτική αξία των προιόντων ενώ είναι ανύπαρκτο ως προς την ουσία του (πουθενά δεν φυτρώνει χρήμα) έτσι και ο χρόνος επινοήθηκε για να μετράται η αξία της κίνησης (χρονική διάρκεια) χωρίς να υφίσταται η ουσία της ύπαρξης του. 
Στην κοινωνία υπάρχει παραγωγή προιόντων και αυτή είναι η πραγματικότητα. Η πραγματικότητα του χρήματος είναι επίπλαστη.
Στο σύμπαν υπάρχει χώρος, ύλη και κίνηση. Φτιάξαμε τον χρόνο στο μυαλό μας και τον κολύσαμε στα μέτρα και στα σταθμά του πρώτυπου μετρικού συστήματος για να μετράμε την κίνηση, η ύπαρξή του είναι επίπλαστη, τα πάντα είναι αποτέλεσμα της κίνησης. Αν αφαιρέσουμε την κίνηση από το σύμπαν το σύμπαν καταρέει όπως ακριβώς καταρέει η αγορά αν εξαφανήσουμε τα προιόντα (και όχι το χρήμα).
Τελικό συμπέρασμα. Γράψτε στα παλιά σας τα παπούτσια το χρήμα και το χρόνο. Τι πολλά χρόνια τι λίγα. Μέσα στην στιγμή κρύβεται η αιωνιότητα. Τι πολλά χρήματα τι λίγα, μέσα στην καρδιά κρύβεται ο πλούτος.
Αρέσει στα μέλη agrotis53, peripli

Sourya

# 12 στις 22/7/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 3.686

Χαχαχαχα εσκασα. Καλε εσεις οικογενειακος τον λαδωσατε τον χαρο;

Μην κανεις ορεξη εγω θα τα παρω

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από VASILIS53

Είναι το θέμα ότι ο χρόνος ο μπαγάσας δεν εξαγοράζεται, αλλιώς θα διάλεγα το 2ο με ανταλλαγή τα 20 εκατομύρια με άλλα είκοσι χρόνια. Αλλά τι λέω; αφού έτσι κι αλλιώς θα τα ζήσω. Η γιαγιούλα μου πήγε εκατό χρονών και μου είχε δώσει τουλάχιστον 20 εκατομύρια ευχές, ε... δεν θα πάρω τα χρόνια της!!! Φέρτε τα εκατομύρια εδώ και τώρα._

Αρέσει στο μέλος VASILIS53

Jajaja

# 13 στις 22/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οχι δεν γινεται οπως μας βολευει

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida
Δηλαδή,τα 20 χρόνια πίσω με 20 εκατομμύρια ,δεν παίζει σαν πρόταση ??(φατσούλα που μουτρωνει)

Jajaja

# 14 στις 22/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ποια ειναι η ηλικια σας γιατι για 75 δεν μου φαινεστε

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Sourya

Δεν με παιρνει λογω ηλικιας να παρω τα 20 εκατομμυρια οποτε θα βολευτω με το 1ο

Jajaja

# 15 στις 22/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βλεπω το πιστευετε κυριε Βασιλη. Μακαρι να πατε και παραπανω

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από VASILIS53

Jajaja

# 16 στις 22/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μπραβο σας κυριε αγροτι δεν εισθε φιλοχρηματος και πρεπει να  ειστε και λιγακι σοφος

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από agrotis53

να τα κανω τι τα 20 εκατομυρια στην τραπεζα στα 80 κοντα;;; οποτε αποριπτεται αυτο...

οσο για το πρωτο , εχω σοβαρους λογους που θα το ηθελα...δεν λεω οχι... αλλα εχω και σοβαρους που δεν το θελω... οτι εγινε εγινε,,, και οπως μου αρεσει να λεω,, οτι χαθηκε χαθηκε, οτι κερδήθηκε κερδήθηκε, παμε παρακατω...

Jajaja

# 17 στις 22/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και εγω θα προτιμουσα το νεωτερη αν και δεν θα με χαλαγαν και τα εκατομυριακια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Spiros--

Χρόνια είναι και περνάνε ...

... και μόλις παίρνεις τα 20 μύρια, κουρεύονται οι καταθέσεις των τραπεζών και μένεις με τα +20 χρόνια ... στο χέρι χεχε

Όλοι έχουμε πετάξει μήνες ή και χρόνια, για κάτι που νομίζαμε σημαντικό, αλλά στο τέλος μπορεί και να μην ήταν ... Αν υπήρχε η δυνατότητα "επιστροφής" 20 ετών, θα την δεχόμουν χωρίς πολλά πολλά

Αλλά επειδή δεν υπάρχει, η αμέσως καλύτερη επιλογή είναι να προσπαθήσουμε να μην "πετάξουμε" τα επόμενα 20 χρόνια μας

Jajaja

# 18 στις 22/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πωπω μι ζαλισατε με ολα συτα. Παω για ξεκουραση και επανερχομαι

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από VASILIS53

Πάλι άρχισε το μυαλό μου να τρέχει σε πράγματα μη κατανοητά που προσπαθώ να τα βάλω σε μία σειρά να τα κατανοήσω.

Ο χρόνος είναι χρήμα
Ο χρόνος και το χρήμα ταυτίζονται ώς προς την έννοια του μέτρου σε ένα μετρικό σύστημα επινοηθέν από τον άνθρωπο είναι επίσης ανύπαρκτα ως προς την ουσία τους και τα δύο.
Όπως το χρήμα επινοηθήκε για να μετράει την ανταλακτική αξία των προιόντων ενώ είναι ανύπαρκτο ως προς την ουσία του (πουθενά δεν φυτρώνει χρήμα) έτσι και ο χρόνος επινοήθηκε για να μετράται η αξία της κίνησης (χρονική διάρκεια) χωρίς να υφίσταται η ουσία της ύπαρξης του. 
Στην κοινωνία υπάρχει παραγωγή προιόντων και αυτή είναι η πραγματικότητα. Η πραγματικότητα του χρήματος είναι επίπλαστη.
Στο σύμπαν υπάρχει χώρος, ύλη και κίνηση. Φτιάξαμε τον χρόνο στο μυαλό μας και τον κολύσαμε στα μέτρα και στα σταθμά του πρώτυπου μετρικού συστήματος για να μετράμε την κίνηση, η ύπαρξή του είναι επίπλαστη, τα πάντα είναι αποτέλεσμα της κίνησης. Αν αφαιρέσουμε την κίνηση από το σύμπαν το σύμπαν καταρέει όπως ακριβώς καταρέει η αγορά αν εξαφανήσουμε τα προιόντα (και όχι το χρήμα).
Τελικό συμπέρασμα. Γράψτε στα παλιά σας τα παπούτσια το χρήμα και το χρόνο. Τι πολλά χρόνια τι λίγα. Μέσα στην στιγμή κρύβεται η αιωνιότητα. Τι πολλά χρήματα τι λίγα, μέσα στην καρδιά κρύβεται ο πλούτος.

nikoslambr

# 19 στις 22/7/2019
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 132

ποιος με βεβαιωνει οτι τα σημερινα μου μυαλα ειναι καλυτερα απο πριν 20 χρονια? 

τα 20 εκατομμυρια σε ευρω η δραχμες?

VASILIS53

# 20 στις 22/7/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Jajaja

Ποια ειναι η ηλικια σας γιατι για 75 δεν μου φαινεστε

Προηγούμαι Jajaja. της το έχω πει πρώτος (σε άλλο θέμα). Όταν θα πάρει τα είκοσι και θα αρχίσει να μοιράζει πιστεύω να με θυμηθεί.

Αρέσει στο μέλος Sourya
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
2099116