Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πληγωμένος, απογοητευμένος, μπερδεμενος

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

dartani

# 81 στις 25/8/2019
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%
1. Δεν ισχύει ότι είμαι βίαιος, μια φορά έγινε και δεν ξαναεγινε, σε αντίθεση με την γυναίκα μου που συνέχεια μιλούσε άσχημα και προκλητικά.2.Για το τρίτο πρόσωπο που λες δεν πρόκειται να κάνω τον ντετέκτιβ δεν είναι του χαρακτήρα μου και γιατί πολύ απλά δεν χρειαζομαι αποδειξεις για κάτι που είναι ολοφάνερο στα μάτια μου.3. Με εκνευρίζει που έχει παθητική στάση και δεν την νοιαζει τίποτα, αλλά όταν θα είναι έτοιμη αυτή εγώ μπορεί πλέον να μην θέλω να είμαι μαζί της γιατί θα την έχω ξεπεράσει. Το χειρότερο είναι ότι έχει παρατήσει τα παιδιά ούτε μαγειρεύει για αυτά πλέον. Αρχίζω ανησυχώ και για την ικανότητα της ως μάνα να τα μεγαλώσει, εάν φτάσουμε στα άκρα ίσως πρέπει να διεκδικήσω την επιμέλεια εγώ δεν ξέρω...

lovable1

# 82 στις 29/8/2019
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 882

Είναι πραγματικά τραγικό το ότι τα παράτησε όλα! Φαίνεται να της βγαίνουν νεανικά απωθημένα και ίσως να νοσταλγεί τη ζωή που δεν έζησε, συμβαίνει πολύ συχνά μετά απο γάμο και παιδιά.

Νομίζω ότι χρειάζεται να δει έναν ειδικό για ψυχοθεραπεία γιατί έτσι όπως τα περιγράφεις φαίνεται να έχει χάσει τον εαυτό της.
Δυστυχώς ή ευτυχώς το ελληνικό οικογενειακό δίκαιο δεν αφήνει εύκολα το παιδί να φύγει απο τη μάνα. Θα πρέπει να είναι ναρκομανής ή να έχει σοβαρά προβλήματα ψυχικής υγείας με διάγνωση απο ψυχίατρο για να σε αφήσουν να πάρεις την επιμέλεια. Πολύ φοβάμαι ότι το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χάσεις τον χρόνο σου και τα λεφτά σου στους δικηγόρους...
Παρόλα αυτά καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευσή σου προς αυτή και είναι απόλυτα δικαιολογημένη... Κράτησε τη ψυχραιμία σου και προσπάθησε να είσαι δίπλα στα παιδιά σου χωρίς να την κακολογείς μπροστά τους.
Αυτήν... άστη να κάνει την επανάσταση της και να επαναπροσδιορίσει τον εαυτό της, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
Να κοιτάξετε να είστε καλά είτε χωριστά, είτε μαζί.

dartani

# 83 στις 30/8/2019
author
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
@lovable1 με καταλαβαίνεις απόλυτα και σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου.Πήγαμε μαζί σε ψυχίατρο-σύμβουλο γάμου και μου είπε ότι αν δεν θέλει να προσπαθήσει εσύ δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Και εγώ πλέον βλέπω νεανικά απωθημένα να βγαίνουν στην επιφάνεια οπότε την έχω αφήσει να τα λύσει μόνη της εάν θέλει. Είμαι κάθε μέρα με τα παιδιά αλλά δεν ξέρω πως να τους μιλήσω και τι να τους πω για την νέα κατάσταση. Αρχίζουν κάνουν ερωτήσεις και δεν ξέρω τι να πω πλέον.Δεν την κακολογω ποτέ μπροστά τους ποτέ αλλά από την άλλη νιώθω ότι κάπως πρέπει να τους πω ότι η μαμά και ο μπαμπάς εον δεν θα μένουν μαζί πλέον αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι για σας. Γ... Α και άφησε τα και να σκεφτείς ότι αυτή με πίεζε για τον γάμο εγώ την έλεγα συνέχεια περίμενε περίμενε...

Amoyda

# 84 στην 1/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 114

Πολλές δικαιολογίες της δίνεις από την μια ανθρώπινο από την άλλη κοίτα τον εαυτό σου και τα παιδιά,αν νομίζεις ότι δεν είναι ικανή να τα φροντίζει,πήγαινε δικαστικά και ζήτα την επιμέλεια τους Και αστήν να κάνει όσες επαναστάσεις θέλει,πρέπει να καταλάβεις ότι δεν σε αφορούν πια...άσε τα λόγια και πέρνα σε πράξεις.και ξεκοοολα  λέμε.ουφ τα πα!!!

dartani

# 85 στις 8/9/2019
author
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Τελικά πάμε για διαζύγιο, προσπάθησα να την μετά πείσω για χάρη των παιδιών αλλά δεν αξίζει.Μου παραδέχτηκε ότι παντρεύτηκε από φόβο επειδή έβλεπε ότι περνούσαν τα χρόνια και αγχωνονταν. Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα, έχουμε αποκτήσει ένα σπίτι μαζί λογικά αυτή μένει λόγω παιδιών φαντάζομαι?Ευχαριστω όλους για τις συμβουλές σας.
Αρέσει στο μέλος Amoyda

Amoyda

# 86 στις 8/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 114
Λογικά ναι το σπίτι πάει με τα παιδιά
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345