Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πληγωμένος, απογοητευμένος, μπερδεμενος

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

lovable1

# 61 στις 6/8/2019
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
'Aρεσαν+: 0%

Η γυναίκα σου άλλαξε συμπεριφορά ξαφνικά αλλά όχι χωρίς λόγο! Τίποτα δεν γίνεται τυχαία!

Κάποιος την φλερτάρει στενά και αυτό την κολάκεψε, κατάλαβε ότι της έλειψε το φλερτ και θέλει να το ξαναζήσει. Βιώνει μια φάση ξενερώματος και ρουτίνας στη σχέση σας και με το χωρισμό επιχείρησε να δημιουργήσει λίγη ένταση στη μεταξύ σας σχέση για να σε ξυπνήσει. Απο τη απάντησή της όταν γύρισες αμέσως σπίτι, φάνηκε ότι η ίδια χρειάζεται παιχνίδια, φλερτ και συγκινήσεις, έτσι αυξάνεται ο κίνδυνος να βρει εραστή (αν δεν έχει βρει ήδη).

Αν σκεφτόταν ώριμα και λογικά, πρώτα θα συζητούσε μαζί σου για το ότι έχει ξενερώσει και θα σου έλεγε να το διορθώσετε και να αναθερμάνετε τη σχέση σας ομως διάλεξε τον δύσκολο δρόμο γιατί προφανώς βρίσκεται σε σύγχυση.

Μια ειλικρινής συζήτηση θα βοηθήσει πολύ τη κατάσταση. Πάτε κάπου οι 2 σας και μιλήστε ήρεμα αντιμετωπίζοντας το θέμα και βρείτε λύσεις. Στην ανάγκη μπορείτε να μείνετε για λίγο διάστημα μόνοι για να ηρεμήσετε και να δείτε τι θα κάνετε. 
Αρέσει στο μέλος mrsopi

Oxaman

# 62 στις 6/8/2019
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Μπαγκλαντές
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 89
Ρε γαμώτο λείπει η ψυχή στις σχέσεις ...
Οσο είμαστε στα μέλια κανουμε το αδύνατο δυνατό να τουμπάρουμε τον άλλο και μόλις το καταφέρουμε θεωρούμε ότι είναι δεδομένος και τέρμα η προσπάθεια.
Δεν άκουσα στην εισαγωγή σου την αγαπάω και δεν μπορώ να σκεφτώ την ζωή μου χωρίς αυτή , που έκανα λάθος? πως να το διορθώσω?  ( αντίδραση φυσιολογική κάποιου που αγαπάει ) το πρώτο πράγμα που σκέφτηκες ήταν τα τρία σου παιδία.
Καλά κάνεις και είσαι απογοητευμένος γιατί επτά χρόνια ξέμεινες απο προσπάθεια...

Αρέσει στα μέλη mrsopi, peripli και σε ακόμα 2 μέλη.

dartani

# 63 στις 7/8/2019
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
Αν και είχα πει ότι δεν θα ξαναγράψω δεν άντεξα.!Γιατί ρε γυναίκες είστε τόσο ανώμαλες (μην το πάρετε προσωπικά) Μάζεψα τα πράγματα μου και την έκανα ένα βράδυ και από τότε κλάματα, παρακαλητα να γυρίσω πίσω. Φυσικά αφού έχασε την βοήθεια που είχε με τα 3 παιδιά. Μέχρι και τους γονείς της μου έστειλε, ένα βράδυ.Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω πίσω γιατί μου απέδειξε πόσο ανωριμη είναι. Με λογική δεν θα μπορέσουμε να είχαμε λύσει τα θέματα μας.? Τι να πω δεν ξερω

agapimou11

# 64 στις 12/8/2019
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 565

Τα θέματα σας μόνο με λογική και συζήτηση μπορείτε να τα λύσετε. Και μόνο οι δυο σας, χωρίς να ανακατευτουν γονείς κλπ. Ίσως είναι καλύτερα να μείνετε για κάποιο διάστημα χώρια, να ηρεμησετε και να σκεφτείτε ο καθένας σας τι θέλει, τι φταίει και αν μπορεί να ξανακολλησει η σχέση σας με γνώμονα και το καλό των παιδιών σας φυσικά. Θα πρέπει κι οι δυο να κάνετε έναν απολογισμό.

Πάντως όταν ανάμεσα σε ένα ζευγάρι οι καταστάσεις φτάσουν στα άκρα, λόγω συσσωρευμενης πίεσης που έχουν υποστεί και οι δύο, για τους χι λόγους, είναι πολύ δύσκολο να επανέλθει η αγάπη που υπήρξε κάποτε.

Αρέσει στα μέλη peripli, Sourya

Athens33

# 65 στις 12/8/2019
author
Γυναίκα / 36 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3
Πάντως γενικά ακόμα και αν σε παρακάλεσε όπως λες να γυρίσεις το θέμα ειναι να το κανει γιατί το εννοεί και όχι γιατί έχασε την βοήθεια με τα παιδιά. Αν ο λόγος ειναι καθαρά πρακτικός πάλι στα ίδια θα ξαναγύρισετε.
Αρέσει στα μέλη lovable1, SailorRipley

Amalia_28k

# 66 στις 12/8/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Απαντήσεις: 35

Συζυγικός βίος κι αγάπη

Όλα σε ζυγό...ζύγισε τα..τι έκανες για τα παιδιά και τι έκανες για αυτή ως γυναίκα, για εσάς ως ζευγάρι. Δεν είδα να διατυπώνει παράπονο απέναντι σου ως πατέρα που είναι πολύ θετικό. Ωστόσο αν άφησες περιοχή ακάλυπτη στη γυναικεία της καρδιά να ξέρεις σύμφωνα με το νόμο της μπάλας ...μάλλον κάποιος άλλος παίζει να πέτυχε και το γκολ όταν εσύ τόλμησες να σηκώσεις χέρι πάνω της. Αυτομαστιγώσου λοιπόν κάποιο διάστημα μπας και νιώσει κάποια ηθική δικαίωση για αυτό που έκανες, ζητά συγνώμη, και μη διαννοηθείς να χρησιμοποιήσεις σαν μοχλό πίεσης τα παιδιά σας για να την κρατήσεις για πάρτη σου. Δεν γυρίζει η συζυγική αγάπη μέσω του εκβιασμού στα μητρικά αισθήματα και υποχρεώσεις. Και τι είναι αυτό το κόλλημα με τα επτά χρόνια; Έχεις ακούσει για τη σχετική φαγούρα! Και τι είναι επτά μπροστά σε μια ζωή, το υπόλοιπο δηλαδή που της μένει; Μεγαλύτερο το κέρδος από την απώλεια όπως το έχει ήδη σκεφτεί μάλλον. Και 3 παιδιά ε; Σημαδιακοί αριθμοί...7 και 3! Η απόρριψη αφορά εσένα κι όχι τα παιδιά σας. Χώνεψε το! Ο συζυγικός της βίος είχε κενά...για εκείνη όσο κι αν εσύ από την πλευρά σου ήσουν ικανοποιημένος. Όταν το δεχτείς αυτό θα είσαι σε καλό δρόμο για μια τελευταία ίσως διαπραγμάτευση. Προσπάθησε να εμβαθύνεις σε αυτά τα κενά. Ποια είναι; Πως μπορείς να τα αναπληρώσεις κι αν είσαι διατεθειμένος, όπως κι αν θα δεχτεί κι η ίδια την προσπάθεια σου. Γρήγορα και οι δυο σας μακριά από όλους και σε ουδέτερο χώρο. Ξανάδωσε έμφαση στη σημασία που έχει η ίδια και η η σχέση σου μαζί της πέρα από τα παιδιά. Θυμήσου πως την κέρδισες εξ' αρχής. Καλή τύχη!
Αρέσει στο μέλος peripli

dartani

# 67 στις 12/8/2019
author
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις με βοήθησαν πολύ να καταλάβω κάποια πράγματα καλύτερα.Σιγουρα κάπου χαθήκαμε μες στην ρουτίνα των παιδιών, δεν υπήρχε φλερτ, πάθος μεταξύ μας παρόλο που πολλές φορές προσπάθησα δεν ανταποκρινοντσν είτε λόγω κούρασης είτε βαρεμάρας. Συζυτωντας και με φίλες της μου είπαν ότι δεν είναι καλά, δεν υπάρχει κάποιος άλλος απλά έχει πλασει μια ωραιοποιημενη σχέση στο μυαλό της και έχει κολλήσει με αυτήν. Σε μια συζήτηση που έκανα μαζί της την ρώτησα εάν ήταν αντίστροφα τα πράγματα και σε χώριζα εγώ τι θα έκανες? Η απάντηση της ήταν ότι 'θα είχα αυτοκτονησει, δεν θα άντεχα να μην είσαι ερωτευμενος'

lovable1

# 68 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα

Μας έχει φάει η μακακία όλους! Άντρες και γυναίκες! 

Ρουτίνα, βαρεμάρα, παιδιά, πολλά χρόνια γάμου, έλλειψη πάθους, αίσθηση ότι γέρασες πριν την ώρα σου και κάπως έτσι σου γυρνάει το μυαλό και λες "δεν τραβάω έναν χωρισμό να ανάψουν τα αίματα"; 

Μετά κλάματα, αγκαλιές και παρακαλετά να γίνουν όλα όπως πριν... όμως το σοκ που πέρασες εσύ δεν φεύγει έτσι εύκολα με ένα κουμπί! Το έχουμε δει ουκ ολίγες φορές!
Μυαλό είναι αυτό και "γυρνάει"! Κρίσεις περνάνε όλοι οι γάμοι ακόμη κ οι απλές σχέσεις. Είναι το καμπανάκι για να ειδοποιήσει ότι κάποιος απτους 2 δεν περνάει καλά. Απο εκεί και πέρα είτε θα επιβιώσετε απτη κρίση είτε όχι, είναι στο χέρι σας.

Ξέρω ότι ξενέρωσες με αυτό το σκηνικό, ξέρω ότι ήταν τελείως ανώριμο απο μέρους της αλλά ελπίζω να πήρε κι αυτή το μάθημά της και να έχασε τη γη κάτω απτα πόδια της όταν έφυγες.

Κάντε τον απολογισμό σας, μαζέψτε τα κομμάτια σας και κάντε μια προσπάθεια ακόμη για χάρη των παιδιών σας. 

Μόνο κάνε μου μια χάρη... κάνε της τον δύσκολο και δείξε της ότι ξενέρωσες με αυτό που έκανε γιατί ο οργανισμός της γουστάρει ζοριλίκι. 

Στην ανάγκη... κάνε της κι ένα σεξ-τιμωρία για να μάθει να είναι καλό κορίτσι (Πίστεψέ με, θα την στείλεις αδιάβαστη) 
Αρέσει στα μέλη Hepatica, VASILIS53

dartani

# 69 στις 13/8/2019
author
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
To sex τιμωρία το έκανα αλλά ήταν άψυχο, σαν έκανα με κούκλα.Γενικά βλέπω φοβερή αποστροφή από μέρους της. Καθόλου δεν έχασε την γη όταν έφυγα, ίσα ίσα ήταν σαν να έλεγε 'τέλεια έφυγε και ο μαλακά, λεφτά έχω, σπίτι έχω τώρα θα ζήσω την ζωή μου'Δεν ξέρω πλέον αν την αγαπάω και εάν θέλω να ξανά είμαι μαζί της, ειδικά όταν δεν βλέπω καμία προσπάθεια να διορθώσει τα πράγματα.

lovable1

# 70 στις 19/8/2019
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα

Εσύ ο ίδιος είπες στην απάντηση # 63 ότι σε παρακαλούσε να γυρίσεις και έστειλε και τους γονείς της να σε πείσουν!

Αν την βλέπεις αδιάφορη τότε σημαίνει ότι ξενέρωσε τελείως και καλό θα ήταν να μείνετε χωριστά για λίγους μήνες μέχρι να δείτε τι θα κάνετε.
Τώρα σε τι φάση είστε; Συζητήσατε καθόλου;

konstandinos73

# 71 στις 19/8/2019
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 83
Iovable1...αυτο με το "σεξ-τιμωρια"...εγραψε! Να ρωτησω "αναποδα": τι σημαίνει "σεξ χωρις τιμωρια"?

Enikos

# 72 στις 19/8/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 19.868

Ενω το πας καλα, κανα δυο παραγραφους...

Μετα, σε πιανει αυτο που ειπες στον προλογο σου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από lovable1

Μας έχει φάει η μακακία όλους! Άντρες και γυναίκες! 

Ρουτίνα, βαρεμάρα, παιδιά, πολλά χρόνια γάμου, έλλειψη πάθους, αίσθηση ότι γέρασες πριν την ώρα σου και κάπως έτσι σου γυρνάει το μυαλό και λες "δεν τραβάω έναν χωρισμό να ανάψουν τα αίματα"; 

Μετά κλάματα, αγκαλιές και παρακαλετά να γίνουν όλα όπως πριν... όμως το σοκ που πέρασες εσύ δεν φεύγει έτσι εύκολα με ένα κουμπί! Το έχουμε δει ουκ ολίγες φορές!
Μυαλό είναι αυτό και "γυρνάει"! Κρίσεις περνάνε όλοι οι γάμοι ακόμη κ οι απλές σχέσεις. Είναι το καμπανάκι για να ειδοποιήσει ότι κάποιος απτους 2 δεν περνάει καλά. Απο εκεί και πέρα είτε θα επιβιώσετε απτη κρίση είτε όχι, είναι στο χέρι σας.

Ξέρω ότι ξενέρωσες με αυτό το σκηνικό, ξέρω ότι ήταν τελείως ανώριμο απο μέρους της αλλά ελπίζω να πήρε κι αυτή το μάθημά της και να έχασε τη γη κάτω απτα πόδια της όταν έφυγες.

Κάντε τον απολογισμό σας, μαζέψτε τα κομμάτια σας και κάντε μια προσπάθεια ακόμη για χάρη των παιδιών σας. 

Μόνο κάνε μου μια χάρη... κάνε της τον δύσκολο και δείξε της ότι ξενέρωσες με αυτό που έκανε γιατί ο οργανισμός της γουστάρει ζοριλίκι. 

Στην ανάγκη... κάνε της κι ένα σεξ-τιμωρία για να μάθει να είναι καλό κορίτσι (Πίστεψέ με, θα την στείλεις αδιάβαστη) 

Αρέσει στο μέλος peripli

dartani

# 73 στις 19/8/2019
author
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
@lovable1 Μιλάμε κανονικά σαν 2 καλοί φίλοι. Αλλά όταν πάει η κουβέντα για το μέλλον του γάμου εκεί αρχιζουν οι δικαιολογίες `Δεν είμαι ετοιμη ακόμα και τετοια'. Δηλαδή ποτέ θα είναι έτοιμη όταν θα έχω εξαφανιστεί για πάντα από την ζωή της ?Μου λέει ότι με αγαπάει αλλά δεν ξέρει ακόμα. Τι να πω αξίζει να περιμένω? Τι να πω να

agaph40

# 74 στις 19/8/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 563

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από dartani
To sex τιμωρία το έκανα αλλά ήταν άψυχο, σαν έκανα με κούκλα.Γενικά βλέπω φοβερή αποστροφή από μέρους της. Καθόλου δεν έχασε την γη όταν έφυγα, ίσα ίσα ήταν σαν να έλεγε 'τέλεια έφυγε και ο μαλακά, λεφτά έχω, σπίτι έχω τώρα θα ζήσω την ζωή μου'Δεν ξέρω πλέον αν την αγαπάω και εάν θέλω να ξανά είμαι μαζί της, ειδικά όταν δεν βλέπω καμία προσπάθεια να διορθώσει τα πράγματα.

τι ακριβως ειναι το sex τιμωρια??

απο οτι καταλαβα ,εσυ της το εκανες κι εσυ τιμωρηθηκες

Αρέσει στο μέλος peripli

peripli

# 75 στις 19/8/2019
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Απαντήσεις: 2.817

Άστα, βράστα!

Μια φορα κι εναν καιρο...ηταν κι η γενια μας...τί διαβαζω η ερμη για γυναικα? Η πιο πανω συνδικτυα να γραφει οτι...ανωριμο -λεει- απο μερους της...δειξ'της οτι ξενερωσες...μαθημα πηρε -λεει-... τιμωρια για να μαθει-λεει-...αν σκεφτοταν ωριμα και λογικα (?)......α και το σεξ-τιμωρια ...ετουτο παλι τί ειναι (?)...τιποτα νεο καμα-σουτρα (?)...τοσο πισω εχω μεινει...ρε πατε καλα?

Εισαγγελεας εδω τριγυρω???

Και...γυναικα να γραφει τετοια θεοκουλα??? Χειροδικια κι ακομα ειναι ανοικτο το θεμα?  Τί να πω, τί να πω???

Μπραβο βρε, και στην κυρια που γραφει τετοια...και στον βαρβατο θεματοθετη που ειναι κι αδικημενος...κι αναρωτιεται και πότε θα ειναι -λεει- ετοιμη κιολας...

Ουαι και φευ!!!  Αστα, βραστα!!! Κριμα...    

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από Enikos

Ενω το πας καλα, κανα δυο παραγραφους...

Μετα, σε πιανει αυτο που ειπες στον προλογο σου...

Amoyda

# 76 στις 23/8/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 114

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από dartani

Πληγωμένος, απογοητευμένος, μπερδεμενος

Καλημέρα,

Είμαι 42 χρόνων με 7 χρόνια γάμου και 3 παιδιά. Μετά από ένα επαγγελματικό ταξίδι που είχα όταν γύρισα σπίτι ή γυναίκα μου μου ανακοίνωσε ότι θέλει να χωρίσουμε. Γκρεμίστηκαν και τα 7 χρόνια σε μια στιγμή, της λέω πας καλά τι είναι αυτά που λες, μετά άρχισε να μου λέει ότι δεμ με διεκδικήσεις ποτέ με είχες δεδομένη, ότι ήμουν πολύ πατέρας και αυτό την απομάκρυνε.Συγνώμη που μεγάλωμα και αγαπούσα τα 3 αγόρια μου!! Σηκώθηκα έφυγα το ίδιο βράδυ αλλά στον δρόμο σκέφτηκα ότι κάθε πρωί με ξυπνάνε τα παιδιά μου στης 6 π ς θα το κάνω αυτό σε αυτά.? Και γύρισα και η άλλη αντί να πει Sorry γύρνα και μου λέει αντί να φύγεις 20 μέρες να με τρελάνεις εσύ γύρισες το ίδιο βράδυ.Την έχω πει να πάμε σε έναν σύμβουλο γάμου αλλά αυτή λέει ότι η απόφαση της δεν αλλαζει. Τι να κάνω έχω χάσει τον ύπνο μου. 

Φιλαράκι δεν σου αξίζει να είσαι μαζί της,φθηνές δικαιολογίες εκ μέρους της,κοινώς έχει γκόμενο 

lovable1

# 77 στις 24/8/2019
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από peripli

Άστα, βράστα!

Εισαγγελεας εδω τριγυρω???

Και...γυναικα να γραφει τετοια θεοκουλα??? Χειροδικια κι ακομα ειναι ανοικτο το θεμα?  Τί να πω, τί να πω???

Μπραβο βρε, και στην κυρια που γραφει τετοια...και στον βαρβατο θεματοθετη που ειναι κι αδικημενος...κι αναρωτιεται και πότε θα ειναι -λεει- ετοιμη κιολας...

Ουαι και φευ!!!  Αστα, βραστα!!! Κριμα...    

ΧΕΙΡΟΔΙΚΙΑ;;; Πότε ειπώθηκε αυτό;;;
Αυτό καταλάβατε απτο "σεξ-τιμωρία";;;  

Κυρία μου αν δεν καταλάβατε μπορείτε απλά να ρωτήσετε και όχι να με προσβάλετε!!! Προσέξτε πως μιλάτε, σας παρακαλώ!

Σημασία έχει ότι ο dartani κατάλαβε πολύ καλά τι είναι οπότε δεν θα το αναλύσω! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από dartani
@lovable1 Μιλάμε κανονικά σαν 2 καλοί φίλοι. Αλλά όταν πάει η κουβέντα για το μέλλον του γάμου εκεί αρχιζουν οι δικαιολογίες `Δεν είμαι ετοιμη ακόμα και τετοια'. Δηλαδή ποτέ θα είναι έτοιμη όταν θα έχω εξαφανιστεί για πάντα από την ζωή της ?Μου λέει ότι με αγαπάει αλλά δεν ξέρει ακόμα. Τι να πω αξίζει να περιμένω? Τι να πω να

Φιλε μου Dartani
Αν δεν είχες παιδιά θα σου έλεγα "φυγε χθες"!!!

Για χάρη των παιδιών όμως νομίζω ότι αξίζει λίγη υπομονή και μια προσπάθεια απο κοινού... Αν όμως η γυναίκα σου δεν θέλει να το προσπαθήσετε τότε δεν έχεις επιλογή

dartani

# 78 στις 25/8/2019
author
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Για αυτό μένω και το παλεύω λόγω τω παιδιών, το θέμα είναι εάν θέλω την γυναίκα μου και εάν την εμπιστευομαι γιατί αυτη σε ένα χρόνο από τώρα μπορεί να κάνει σαν μην συνεβει τίποτα και να μου λέει πόσο ερωτευμένη είναι μαζί μου.Απλά το βάζω σαν μια παρένθεση στο γάμο μου γιατί εγώ μετά από αυτό έχω αλλάξει σαν άνθρωπος όχι απλά μέσα στον γάμο μου, έχω αναθεωρήσει την ίδια μου την ζωή κατάλαβες?

Amoyda

# 79 στις 25/8/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 114

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από dartani
Για αυτό μένω και το παλεύω λόγω τω παιδιών, το θέμα είναι εάν θέλω την γυναίκα μου και εάν την εμπιστευομαι γιατί αυτη σε ένα χρόνο από τώρα μπορεί να κάνει σαν μην συνεβει τίποτα και να μου λέει πόσο ερωτευμένη είναι μαζί μου.Απλά το βάζω σαν μια παρένθεση στο γάμο μου γιατί εγώ μετά από αυτό έχω αλλάξει σαν άνθρωπος όχι απλά μέσα στον γάμο μου, έχω αναθεωρήσει την ίδια μου την ζωή κατάλαβες?

Λάθος ...σε ένα γάμο μια οικογένεια σε ένα σπίτι,παλεύουν δύο που εσεις απλά δεν είστε και όπως λες καιρό τώρα,απλά αρνείσαι να το δεις με δικαιολογία τα παιδιά.Το σπίτι σου έχει χαλάσει φίλε μου

Νόμος!!!

mrsopi

# 80 στις 25/8/2019
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 42

1. Ήσουν βίαιος. Τι σφαλιάρες και αηδίες? Πιθανότατα θα ησουν και λεκτικά βίαιος...

2. Μάλλον υπάρχει και τρίτο πρόσωπο...3.Δεν έχω χτυπήσει ποτέ,άρα είμαι ηλίθιος...4.Αν δεν υπάρχει άλλος τότε απλά την αφήνεις να ηρεμήσει...τα νεύρα είναι κακός σύμβουλος.5.Της δινεις περισσότερη προσοχή από ότι της έδινες...6.Κόψε τις άσχημες συμπεριφορές. Δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που  να πιστεύει ότι δεν αγαπάς τα παιδιά σου.Την γυναίκα σου όμως? Σκέψου το λίγο χωρίς  εγωισμούς...ισως ανακαλύψεις ότι σου έχει τελειώσει...7.Ηρέμησε. Είδες τα δικά σου λάθη ή όχι?Αν όχι,τότε κάτσε μακριά... 8.Αν τα είδες της ζητάς συγγνώμη για τα λάθη σου και απαιτείς την δικιά της συγγνώμη για τα δικά της λάθη..Έχεις αναλύσει δηλαδή την σχέση σας. Αν και όπως σε διαβάζω,αυτήν την στιγμή δεν είσαι έτοιμος,κάτσε και σκέψου σοβαρά9.Τότε μόνο θα της μιλήσεις,όταν θα είσαι έτοιμος...Μέχρις τότε,καλό κουράγιο...
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε