Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

βοήθεια

Σελίδα : 1

Maria-Athena20

# 1 στις 29/7/2019
author
Γυναίκα / 20 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

βοήθεια

Χωρισα πρόσφατα μετα απο 2.5 χρονια.. υπήρχε παρα πολυ αγάπη αλλα οχι ερωτας..τωρα εχω γνωρίσει ενα αλλο παιδι και 1 μηνα περάσαμε αρκετα καλα αλλά έχω φυγει για διακοπες και ξανα ειδα τον πρώην και τωρα ααισθανοαι πολυ χαλια και down και μου ερχοντέρ ολες οι στιγμές που περασαμε μαζι μου πέρασε απο το μυαλό να τα ξανά βρω μαζι του αλλα δεν ειμαι σιγουρη 

Spiros--

# 2 στις 29/7/2019
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 285

Κοπελιά ...

... είσαι σίγουρη πως οι λόγοι για τους οποίους χωρίσατε πρόσφατα, έχουν ξεπεραστεί και δεν θα ξαναβγούν μπροστά σας? Μήπως είναι η συνήθεια που σε οδηγεί πίσω? Ο Έρωτας συνήθως μετασχηματίζετε σε Αγάπη, αλλά καλό είναι να μένει και ένα κομμάτι του και να μην εξατμίζετε εντελώς... Εσύ νιώθεις και πάλι έρωτα για τον πρώην σου?

Και βέβαια, τι θα γίνει με την νέα σου σχέση (αν έχετε σχέση), που περάσατε καλά? Δεν θα πληγώσεις αυτόν τον άνθρωπο?

Κάθισε λοιπόν και βρες τους πραγματικούς λόγους που θες τον πρώην. Εκεί ίσως δεις, πως δεν υπάρχουν... Αν όμως υπάρχουν, άκου την καρδιά σου, αλλά φρόντισε πρώτα να ξεκαθαρίσεις όμορφα τα πράγματα με κάποιον, που δεν σου φταίει σε τίποτα...
Αρέσει στα μέλη equinox_, andy12 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 3 στις 29/7/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 18.693

Μου εξηγεις σε παρακαλω το πρωτο μπολντ?...

Στο δευτερο μπολντ, εχω ερωτηση...

Εμεις πως να στο σιγουρεψουμε?...

Αφου θα ξαναγυρισεις, γιατι μας βαζεις σε διλημμα καλε Δεσποινις???...

Αν δεν ηταν να γυρισεις, δεν θα ειχες αποριες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria-Athena20

βοήθεια

Χωρισα πρόσφατα μετα απο 2.5 χρονια.. υπήρχε παρα πολυ αγάπη αλλα οχι ερωτας..τωρα εχω γνωρίσει ενα αλλο παιδι και 1 μηνα περάσαμε αρκετα καλα αλλά έχω φυγει για διακοπες και ξανα ειδα τον πρώην και τωρα ααισθανοαι πολυ χαλια και down και μου ερχοντέρ ολες οι στιγμές που περασαμε μαζι μου πέρασε απο το μυαλό να τα ξανά βρω μαζι του αλλα δεν ειμαι σιγουρη 

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, andy12 και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 4 στις 29/7/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.384

γιατι αυτος θελει να τα ξαναβρειτε;;; σου εκανε νυξει; η απλος εσυ το σκεφτεσαι;;;  και γιατι χωρισατε;;

με το παιδι περασατε καλα; η περνατε καλα;;  και τι σημαινει αλλα τωρα πηγες διακοπες;; 
η θα ειναι μια σελιδα ακαταλαβιστικα, ανουσια, η 3 γραμμες ακαταλαβιστικα ανουσια...
τι να πω...
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 5 στις 29/7/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 38
Απαντήσεις: 3.712

Σιγουρεψου ομως, μην αρχιζουμε να ψαλουμε τον πρωην

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, andy12

Miltos199

# 6 στις 29/7/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αφού έχεις χωρίσει πρόσφατα τι περίμενες ότι δεν θα σου έρθουν στο μυαλό όσα ζήσατε; Αν είναι ελεύθερος ο πρώην περάστε λίγο χρόνο μαζί μήπως και ξαναζήσετε τα παλιά σας. Διαφορετικά σύμφωνα με υπολογισμούς για κάθε χρόνο σχέσης πρέπει να μείνεις μόνη τουλάχιστον 3 μήνες λένε κάποιοι ειδικοί.

Παράθεση:

βοήθεια

froufrou2017

# 7 στις 29/7/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 159
Ο έρωτας περνάει, μη δίνεις βάση σ' ενθουσιασμους που έρχονται και φεύγουν. Η αγάπη έχει αξία γιατί αυτή μενει όταν ο έρωτας έχει ξεφουσκώσει κι' όταν η σχέση αξίζει πραγματικά. Δε μας λες γιατί χωρισατε, τι συνέβη. Νομίζω πως είναι απαραίτητες αυτές οι πληροφορίες για να καταλάβουμε αν τελικά η σχέση άξιζε και χάλασε από σαχλαμάρες ή αν ετοιμαζεσαι για πισωγύρισμα που δεν έχει νόημα
Αρέσει στα μέλη agrotis53, giannhsn και σε ακόμα 3 μέλη.

Aggelo

# 8 στις 29/7/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.775

Αγαπητη Maria-Athena20 σκεφτομαι αυτη τη στιγμη ας ημουνα και εγω 20 χρονων
και ας ειχα τετοια μπερδεματα......και επειδη ειμαι και χυμα το κυμα θα το εριχνα
στην διασκεδαση και την κρεπαλη......σιγα μην εσκαγα...

Αντε καλο υπολοιπο του καλοκαιριου  !

Αρέσει στο μέλος agrotis53

archagellos

# 9 στις 29/7/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.067

Αγαπητη ,

δεν ειναι τιποτα . Και στο πρωην θα γυρισεις και στο νυν θα ξανα πας ...και αλλον θα γνωρισεις ...και τι σου γινεται δεν ξερεις καν ...

Καλο παντως θα ειναι τον νυν να τον χωρισεις τωρα στο αμεσως ...

δεν ειναι σωστο να σκεφτεσαι αλλον και να θες αλλον ...και να θες να τα ξαναβρεις με τον αλλον ...και να εχεις τον ταλαιπωρο να σε περιμενει να γυρισεις απο τις διακοπαρες σου ...που εσυ θες να το τσουτσουνισεις με τον πρωην...

Ντροπη...

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη equinox_, mrsopi και σε ακόμα 7 μέλη.

Sourya

# 10 στις 30/7/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Απαντήσεις: 3.712

Μου αρεσε το ...τσουτσουνισεις, το κλεβω

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από archagellos

Αγαπητη ,

δεν ειναι τιποτα . Και στο πρωην θα γυρισεις και στο νυν θα ξανα πας ...και αλλον θα γνωρισεις ...και τι σου γινεται δεν ξερεις καν ...

Καλο παντως θα ειναι τον νυν να τον χωρισεις τωρα στο αμεσως ...

δεν ειναι σωστο να σκεφτεσαι αλλον και να θες αλλον ...και να θες να τα ξαναβρεις με τον αλλον ...και να εχεις τον ταλαιπωρο να σε περιμενει να γυρισεις απο τις διακοπαρες σου ...που εσυ θες να το τσουτσουνισεις με τον πρωην...

Ντροπη...

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη mrsopi, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

panagiotismp90

# 11 στις 3/8/2019
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Απαντήσεις: 2.286

με το πρωτο παιδι εισαστε φιλοι στο φβ?

7-imeri

# 12 στις 8/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Για ποιο πράγμα δεν είσαι σίγουρη,αφού πέρασε από το μυαλό σου ,θα ισχύει 

Παράθεση:

βοήθεια

Decisive

# 13 στις 8/8/2019
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 59

Τα φτιάχνεις με τον πρώην, γύνεται νυν και πρώην ο άλλος. Αν τώρα ξαναδείς τον νυν (και μετέπειτα πρώην), θα ξαναγίνει νυν και ο πρώην (που θα είναι νυν) θα ξαναγίνει πρώην.

Απλό δεν είναι;
Αρέσει στο μέλος VASILIS53

VASILIS53

# 14 στις 9/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 450

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Decisive

Τα φτιάχνεις με τον πρώην, γύνεται νυν και πρώην ο άλλος. Αν τώρα ξαναδείς τον νυν (και μετέπειτα πρώην), θα ξαναγίνει νυν και ο πρώην (που θα είναι νυν) θα ξαναγίνει πρώην.

Απλό δεν είναι;

Απλούστατο!!!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost