Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Kavge9

# 1 στις 11/8/2019
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 14
'Aρεσαν+: 0%

.

Γεια σας είχα γράψει και πιο παλιά σε ένα άλλο φόρουμ απλά ήθελα να ρωτήσω το πόσο δύσκολο είναι να κάνεις μια σχέση στις μέρες μας(8 χρόνια πέρασαν από την τελευταία μου)δεν ξέρω τι φταίει και πιο είναι το πρόβλημα το κηνυγησα για ένα διάστημα τίποτα δεν βγήκε το άφησα λίγο που ακούω' 'αστο και θα έρθει από μόνο του όταν είναι η ωρα' τίποτα πάλι πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται σε όλους τους άλλους τομείς είμαι καλά και παρέες πολλές εμφανισιακά καλός απλά να υπάρχει κάπου μια ισορροπία θέλω στην προσωπικη μου ζωή δεν ζητάω κάτι τρομερό βοηθήστε ρε παιδιά λίγο...

konstandinos73

# 2 στις 11/8/2019
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 89
Θα σου πω ενα μυστικό..οι ποιοτικες γυναίκες δινουν βαση στις λεπτομέρειες καλης αισθητικης, εναντι ημων των ανδρων..παράδειγμα: απ τα πρωτα πραγματα που κοιτανε ειναι τα παπουτσια μας, να ειναι καθαρα και περιποιημενα...εσυ, ξεκινα απ το να βαζεις σημεια στιξεως (π.χ τελειες) οταν γραφεις ενα κειμενο..παράδειγμα: μια καλαισθητη γυναικα θα "απαξιουσε" να απαντήσει σε ενα κειμενο ανευ της παραμικρης αισθητικης, σαν αυτο που εχεις "σηκωσει"...λεπτομέρειες, θα μου πεις. Οκ, απαντω. Συνεχισε ετσι.
Αρέσει στο μέλος archagellos

Helenaki4

# 3 στις 11/8/2019
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 931

Εφόσον ο τίτλος του θέματός σας , ειναι μια ερμη τέλεια , ξέρετε ποσο δύσκολο ειναι να κλικάρει κανεις πάνω της για να διαβάσει τι γράφετε ? Δεν τολμώ να φανταστώ τι τύχη θα έχουν όσοι μπαίνουν από κινητό ...

Τα πράγματα ειναι απλά αγαπητέ θεματοθετη . Αν είστε αρτιμελής , καπου εκεί έξω υπάρχει μια μερίδα γυναικών συμβατή προς εσάς . Επενδύστε χρόνο και θετική ενέργεια , κάτι θα γυρίσει πίσω . 

Αρέσει στα μέλη mars1981, agapimou11 και σε ακόμα 3 μέλη.

archagellos

# 4 στις 11/8/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.155

man ,

ρωτας τι φταιει ...και τι πρεπει να κανεις ...Ποιους εμας ?που δεν σε ξερουμε καν . 

Δεν ειμαστε Μεντιουμ ...

Το θεμα το βασικο ειναι τι ..ψαχνεις ? Τι ακριβως ψαχνεις ? το ξερεις ? και πως θελεις να ειναι αυτη η κοπελα και ...και ...και ...Εαν ολα αυτα τα γνωριζεις τοτε που ειναι η δυσκολια ?

Μηπως την δυσκολια την...τοποθετης εσυ απο μονος σου ?

Μηπως τελικα δεν θελεις να κανεις σχεση και ολα τα υπολοιπα ειναι προσχηματα ...?

Και βεβαια ...τ ιειδους σχεση ψαχνεις να κανεις ? Τι ειδους ? Το γνωριζεις ? 

Ειναι πολλα τα ερωτηματικα ...και πανω απο ολα θα πρεπει να δωσεις εσυ τις απαντησεις ...Στο Εαυτο σου .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη lovable1, froufrou2017 και σε ακόμα 2 μέλη.

Sourya

# 5 στις 11/8/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 4.436

Απαπα ,εγω τις φοβαμαι τις τελιτσες. Θυμαστε τον αλλον που μας εστειλε ολους απο μια;

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

VASILIS53

# 6 στις 11/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Απαντήσεις: 1.344

Ο προβληματισμός σου φίλε μου, αγγίζει όλους όσους θέλουν να βάλουν κάτι ποιοτικό στη ζωή τους. Σίγουρα δεν θέλει βιασύνη. Όσο πιο επιλεκτικός είναι κάποιος τόσο αργεί να συνδεθεί. Μπορεί κάποιος να δώσει συμβουλές πώς να βγάλεις γκόμενα που είναι πλέον τετριμμένες. Πώς να βρεις την γυναίκα της ζωής δεν μπορεί να σου το πει κανένας. Άμα αρχίσω να σου λέω, εξυπνάδες θα σου πω. Είναι θέμα ζωτικής σημασίας, γι'αυτό κάνε το σταυρό σου και ο Θεός βοηθός.

Αρέσει στα μέλη agapimou11, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

7-imeri

# 7 στις 11/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ο κύριος Αρχάγγελος τα είπε ωραία.Θα μου επιτρέψετε να συμπληρώσω 2-3 πράγματα .:1. Εάν θέλετε πραγματική σχέση ,θα πρέπει να είστε έτοιμος να μοιραστείτε.Τα πάντα ,τον εαυτό σας ,το σπίτι σας ,τον προσωπικό χώρο και χρόνο ,το κρεβάτι και την τουαλέτα σας ,το κινητό σας και το λάπτοπ σας.2. Να βρείτε μια γυναίκα που να είναι διατεθειμένη να κάνει το ίδιο.3. Να ξεχωρίσετε τις έννοιες παρεα/σχέση,για να μπορέσετε να συνενοηθειτε.4. Να μιλάτε να μην περιμένετε να τα μαντεύει η άλλη όλα.Πολλοί άνθρωποι κρύβουν τις σκέψεις τους και πηγαίνουν "αναγνωριστικά" περιμένουν δηλ να δουν τι θέλει ο άλλος για να εκφράσουν με τη σειρά τους τα θέλω τους.Για μένα είναι λάθος αυτό.Ας λέμε ξεκάθαρα τα πράγματα ,αν αξιώνουμε ξεκάθαρες απαντήσεις.Αλλιως προκαλείται ασυνεννοησία και μπέρδεμα .(Η τελεία εμένα προσωπικά δεν με ενοχλησε ,να σας πω την προτιμώ από έναν τίτλο θέματος που δεν θα ήταν απολύτως σαφής .)

Enikos

# 8 στις 11/8/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.053

Μετανοια και προσευχη...

Αρέσει στα μέλη archagellos, VASILIS53

Decisive

# 9 στις 11/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν κρίνω από την ηλικία που αναφέρεται στο προφίλ, δλδ τα 27, η τελευταία σχέση ήταν στα 19. Δε νομίζω ότι σε αυτή την ηλικία μπορούμε να μιλάμε για κάποια σοβαρή σχέση όπως και να έχει. 

Ασχέτως τούτου, θεωρώ ότι το να βρεις έναν άνθρωπο για σχέση καθορίζεται από δύο παράγοντες: αφενός μεν από τους ανθρώπους που γνωρίζεις ((του αντίθετου φύλου) και αφετέρου από τις δικές σου προτιμήσεις όπως τις έχεις οριοθετήσει. Αν λ.χ. ζεις σε έναν κλειστό κοινωνικό περίγυρο, περιλαμβανομένου του επαγγέλματός σου, από τον οποίο περίγυρο δεν έρχεσαι σε επαφή με ελεύθερες κοπέλες αντίστοιχης ηλικίας, δεν πρόκειται να βρεις κοπέλα στον αιώνα τον άπαντα. Αν πάλι εσύ έχεις στο μυαλό σου ένα καλούπι γυναίκας που επιθυμείς, και απορρίπτεις καθετί που αποκλίνει από αυτό, θα δυσκολευτείς πολύ να βρεις σχέση. 

VASILIS53

# 10 στις 11/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Enikos

Μετανοια και προσευχη...

Μουρχεται καμμία φορά να προσευχηθώ αλλά σκέφτομαι άσε μη με πάρει είδηση ο θεός που βρίσκομαι, καλά την έχω βγάλει καθαρή μέχρι τώρα. Και σταματάω. 

Από την άλλη πάλι σκέφτομαι αν οι σκέψεις μας και η πράξεις μας είχαν την καθαρότητα προσευχής τότε η ζωή μας θα έρεε καθαρή και ξαστερη και η αυτογνωσία και η ενσυναίσθηση θα καθόριζε την ανέλιξη μας και η εντελέχεια του σύμπαντος κόσμου θα μας αποκαλυπτόταν σε όλο της το μεγαλείο.

Καμμία σχέση με το θέμα (ή μπορεί και να έχει). 

Αρέσει στα μέλη Enikos, tzoulia59

Aggelo

# 11 στις 11/8/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.880
Μ εντυπωσιαζει το γεγονος οτι ενας νεος 27 χρονων εχει 8 χρονια να κανει σχεση......δεν μπορω
να ξερω βεβαια αν ο τροπος που προσεγγιζει το αντιθετο φυλο ειναι σωστος αλλα απ αυτα που διαβασα
σε κοβω ενα νεο της διπλανης πορτας.
Το τι φταιει δεν το ξερει κανενας και δεν κανεις μια σχεση,εξαρτατε τι ειδους κοπελες σ αρεσουν και
ποιες προσεγγιζει ? μηπως τελικα κυνηγας τις λαθος κοπελες......δηλαδη αυτες που δεν ειναι για σχεση
αλλα για μοστρα
Αρέσει στα μέλη Heptamer, VASILIS53

Kavge9

# 12 στις 12/8/2019
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος

..

Ναι γιατί τόσο καιρό δεν πάω να μιλήσω σε καμία και γυρνάω με το 'γιατι'... βέβαια αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχω φάει μια απορυψη μέχρι αυτή την ηλικία...Δεν μπορώ να το εξηγήσω τα νούμερα κάπως ξεφεύγουν στατιστικά.

argaard

# 13 στις 12/8/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.107

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Kavge9

..Ναι γιατί τόσο καιρό δεν πάω να μιλήσω σε καμία και γυρνάω με το 'γιατι'...

Ναι αυτό είναι ενα δύσκολο πρόβλημα. Και δεν λύνεται καθόλου ευκόλα... αλλά προσπάθησε να το δουλέψεις όσο ποιό άμεσα μπορείς είτε μόνος σου η με βοηθεία γιατί όσο μεγαλώνεις θα επιδυνώνεται.

Η εναλακτική είναι (αφού έχεις παρέες όπως λές) να μπουν και γυναίκες σε αυτό το κύκλο, που αναπτύσεται ποιό εύκολα η οικιότητα που δεν υπάρχει και σε μπλοκάρει με άγνωστες, φυσικά εκεί υπάρχουν άλλες παγίδες ποιό ύπουλες επίσης οι επιλογές είναι περιορισμένες οπότε μπορεί να χρειαστεί να προσπαθήσεις υπέρμετρα για να κερδίσεις κάτι ποιό μέτριο.

There is no justice, it's just me

Oxaman

# 14 στις 12/8/2019
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 105

8 χρόνια νηστεία ...και επανεξέταση

Lolaya

# 15 στις 12/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν περιμενεις να ερθει απο μονο του ατυχησες.Νομιζω πως εισαι ντροπαλος. Τι εχεις να χασεις ;Μιση ντροπη δικη σου ,μιση δικη τους. Μιλα αλλιως δεν γινετε τιποτα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kavge9

.

Γεια σας είχα γράψει και πιο παλιά σε ένα άλλο φόρουμ απλά ήθελα να ρωτήσω το πόσο δύσκολο είναι να κάνεις μια σχέση στις μέρες μας(8 χρόνια πέρασαν από την τελευταία μου)δεν ξέρω τι φταίει και πιο είναι το πρόβλημα το κηνυγησα για ένα διάστημα τίποτα δεν βγήκε το άφησα λίγο που ακούω' 'αστο και θα έρθει από μόνο του όταν είναι η ωρα' τίποτα πάλι πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται σε όλους τους άλλους τομείς είμαι καλά και παρέες πολλές εμφανισιακά καλός απλά να υπάρχει κάπου μια ισορροπία θέλω στην προσωπικη μου ζωή δεν ζητάω κάτι τρομερό βοηθήστε ρε παιδιά λίγο...

tzoulia59

# 16 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.010

συνταγες γι αυτα δεν υπαρχουν ...

οι σχεσεις εμπεριεχουν μεσα τους και  σε μεγαλο βαθμο τον παραγοντα τυχη...

και οι σημερινες κοινωνικες συνθηκες δεν  τις βοηθανε καθολου ..
συναναστρεψου ατομα κι οτι ηθελε προκυψει ..(ειναι η μονη λυση )
κι οτι σου κατεβει κανε ...

κι εμενα που με βλεπεις ειμαι 12 χρονια ,μονη  ..και δεν μου το εχω ..

αλλα συμβαινει ..

Αρέσει στα μέλη Hepatica, VASILIS53

nikoslambr

# 17 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 145

Να χαλαρωσεις και να σκεφτεις οτι πιθανοτατα και οσες βλεπεις γυρω σου δεν ειναι τελειες κι οτι κι αυτες βασανιζονται απο τα ιδια ερωτηματα, φοβουνται και ντρεπονται οπως εσυ η μπορει να νιωθουν απογοητευση απο οσες αποτυχιες δοκιμασαν. Αφεσου ελευθερος και γνωρισε μεσα απο παρεες και απο την καθημερινοτητα κι ασε την ζωη να κανει το παιχνιδι της...

Hepatica

# 18 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 51

Μηπως φταιει ο χαρακτηρας σου? 

Kavge9

# 19 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος

Θεμα

Δεν νομίζω ο χαρακτήρας μου γιατί θα είχα σε όλα τα επίπεδα θέμα...τι εννοώ θα ήμουν μαζεμενος και με παρέα,στην εργασία μου και οικογενειακα.δηλαδη όταν θα δω κάποια και μου είναι άγνωστη θέλω αυτό το κάτι παραπάνω για το πρώτο βήμα.Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται ντροπαλός δεν ειμαι ούτε εσωστρεφης, αντικοινωνικός.Φαντασου ότι πολλές φορές δεν εκφραστικά όπως πρέπει και εκεί που πρέπει και το μαθενα μετά από καιρό ότι ενδιαφερόταν κάποια από φίλους αλλά τότε ήταν αργά (επειδή έτσι πανε αυτά συνήθως) και εμένα Μ...Και ένα τελευταίο να πω δεν μου πάει στο μυαλό η αποριψη

Kavge9

# 20 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος

Χαρακτήρα δεν θα το έλεγα επειδή δεν είμαι μαζεμενος σε παρέα, οικογένεια, εργασία η και κοπέλες που γνωρίζω είδη..Απλά όταν θα δω μια άγνωστη και θα θέλω να τη γνωρίσω είναι λες και είμαι άλλος άνθρωπος αυτό δεν αναγνωρίζω σε εμενα.Ουτε ντροπαλός είμαι εσωστρεφης δεν είμαι αντικοινωνικός δεν ειμαι...Ακόμα το ενδεχόμενο αποριψης δεν το σκέφτομαι καθόλου εκείνη την ώρα..Έχει τύχει να μου αρέσουν κάποιες στο παρελθόν να μην έχω εκφραστεί η να κάνω μια γνωριμία όταν έπρεπε και να μαθαινω από φίλους και από τρίτους αργότερα ότι ενδιαφερόταν και να μένω ... (Βέβαια ήταν αργά όταν το μαθαινα).. Αποτέλεσμα σε όλο αυτό όπως είχα πει πιο πανό 3 σχέσεις χρονικά μικρές 1 αποριψη
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε