Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

έντονος προβληματισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

VASILIS53

# 1 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.123
'Aρεσαν+: 0%

έντονος προβληματισμός

Φίλοι μου, τώρα τελευταία όλο και περισσότερο συνειδητοποιώ ότι βαριέμαι να κάνω σχέση. Συμβαίνει σε κανένα άλλον αυτό; Η επίσημη δικαιολογία που δίνω στον εαυτό μου είναι ότι δουλεύω πολλές ώρες, αλλά δεν με ικανοποιεί μιας και στο παρελθόν δούλευα περισσότερο κατά εποχές, αλλά πάντα υπήρχε χρόνος για έρωτες. Μήπως έχω πάθει αδράνεια μήτρας; Είναι κάτι προσωρινό ή από αυτό θα πάω; Μήπως χόρτασα και θέλω χρόνο να χωνέψω; Μήπως κουράστηκα και θέλω χρόνο να ξεκουραστώ. Μήπως πληγώθηκα και φοβάμαι να μην ξαναπληγωθώ. Μήπως ωρίμασα και οδεύω προς την αποσύνθεση; Μήπως βλέπω την άσχημη πλευρά των σχέσεων και φοβάμαι την ματαιότητα; Μήπως...; Μήπως όλα αυτά τα μήπως είναι πραγματικά και μου δημιουργούν αυτήν την αίσθηση της βαρεμάρας. (Παρά την κάπως χιουμοριστική παρουσίαση του θέματος, είναι πολύ σοβαρός προβληματισμός)
Αρέσει στα μέλη peripli, agapimou11 και σε ακόμα 2 μέλη.

Spiros--

# 2 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Απαντήσεις: 395

Φίλε βασίλη ...

... τα πολλά τα μήπως είναι ... αντιερωτικά!

Τρελαίνουν τον εγκέφαλο, χαλάνε την διάθεση και το χειρότερο, εκπέμπονται και στους δίπλα, πράγμα καταστροφικό για οποιαδήποτε προσπάθεια φλέρτ!

Είναι πολύ εύκολο να δικαιολογήσουμε στον εαυτό μας την έλλειψη διάθεσης για έρωτες. Δουλειά, άλλες υποχρεώσεις, ψυχική κούραση, απογοήτευση, κτλ 

Δεν είναι όμως όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Επίσης θεωρώ πως όταν βρεθεί αυτή που θα σε ... τρελάνει, όσα τώρα σε προβληματίζουν θα εξαφανιστούν σε μια στιγμή! (χεχε)

Και κλείνω με μια ερώτηση: Μήπως δεν θέλει και τόσο ξεψείρισμα ... η μαϊμού?
Αρέσει στα μέλη peripli, agapimou11 και σε ακόμα 7 μέλη.

nikoslambr

# 3 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 144

Αγαπητε Βασιλη κι εγω το ιδιο αισθανομαι αλλα νομιζω οτι φταιει η ηλικια, δυστυχως...

Αγαπητε Σπυρο περιπτωσεις υπαρχουν αλλα οπως το λεει και η λεξη ειναι περιπτωσεις, οχι το καθημερινο..
Αρέσει στα μέλη peripli, VASILIS53

archagellos

# 4 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.119

man ,

καταλαβαινω τις αποριες σου . 
Πιστευω οτι ξερεις την απαντηση στις ερωτησεις που θετεις . Ποια ειναι ομως αυτη ?
Οσο και δυσκολη να ειναι ( για εσενα ) καλο ειναι να την θεσης στον εαυτο σου και να δεις το θεμα που σε αποτρεπει με εσενα .
Οι δικαιολογιες το γνωριζουμε ειναι ευκολες ...οι απαντησεις περιεχουν την δυσκολια .
Προσωπικα πιστευω οτι μια που το σκεφτεσαι ...σημαινει οτι εισαι σε καλο δρομο επιλυσης του θεματος 

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη peripli, sun_world και σε ακόμα 4 μέλη.

Sourya

# 5 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 4.148

Θα μιλησω για μενα, παιρνε παραδειγματα. Ειχα εναν τελειο συζυγο και δεν εχω σκοπο να κανω μπειμπυ σιτερ σε κανεναν. Δεν μπορω να συμβιβαζομαι, θελω να κανω οτι μουρθει και οποτε μουρθει.Μ ενοχλουν διαφορες συμπεριφορες οπως αχαριστια, εξυπνακιδες, συμφεροντολογοι ,ας μην πω αλλα. Τωρα αν εσυ βρεις την καταλληλη ξεχνα οσα ανεφερα.

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, Kristina_

Enikos

# 6 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.473

Μεγαλωσαμε, δεν κανουμε εκπτωσεις, ξερουμε τι θελουμε και δυστυχως δεν το βρισκουμε...

Μια φυσικη εξελιξη, οπως και οι αλλες, της ζωης του ανθρωπου...

Βασικος παραγοντας ειναι το τι θελουμε απο μια σχεση...

Διαβαζοντας τον φιλο Βασιλη, διακρινω εκλεκτικοτητα...

Υπαρχουν και οι ανθρωποι που "κοκορευονται" σε αυτες τις ηλικιες...

Αλλα αυτοι ετσι ηταν παντα...οτι κατσει...(για να μην πω το αλλο, που θα εγειρει αναφορες στο περιπολο)...

Εν κατακλειδι, μια ειναι η προτροπη απο μερους μου...

Ζησε οτι σε κανει να εισαι ησυχος, απεναντι στις αρχες σου...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Amoyda και σε ακόμα 6 μέλη.

VASILIS53

# 7 στις 13/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Spiros--

Φίλε βασίλη ...

... τα πολλά τα μήπως είναι ... αντιερωτικά!

Τρελαίνουν τον εγκέφαλο, χαλάνε την διάθεση και το χειρότερο, εκπέμπονται και στους δίπλα, πράγμα καταστροφικό για οποιαδήποτε προσπάθεια φλέρτ!

Είναι πολύ εύκολο να δικαιολογήσουμε στον εαυτό μας την έλλειψη διάθεσης για έρωτες. Δουλειά, άλλες υποχρεώσεις, ψυχική κούραση, απογοήτευση, κτλ 

Δεν είναι όμως όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Επίσης θεωρώ πως όταν βρεθεί αυτή που θα σε ... τρελάνει, όσα τώρα σε προβληματίζουν θα εξαφανιστούν σε μια στιγμή! (χεχε)

Και κλείνω με μια ερώτηση: Μήπως δεν θέλει και τόσο ξεψείρισμα ... η μαϊμού?

Φίλε μου, μου έφερες στο μυαλό τώρα ένα αγγλικό απόφθεγμα και μάλιστα με ελληνικές λέξεις: paralysis by analysis. 

Σκέφτομαι πάνω στο κείμενό σου και βγάζω το συμπέρασμα ότι έχω γίνει πολύ εγκεφαλικός τώρα τελευταία και αφηρημένος. Όλο έννοιες να αναλύω, όλο τι είναι έρωτας να προσπαθώ να δώσω ορισμό, όλο σκέψεις σκέψεις σκέψεις, χωρίς να είναι αρνητικές αλλά δεν παύουν να είναι μόνο σκέψεις που γίνονται όλο και πιο περίπλοκες. Το ρίχνω στην πλάκα για να δημιουργήσω ισοζύγιο μεταξύ σοβαρού και αστείου. Φτιάχνω δικαιολογίες που να δικαιώνουν την θέση ότι δήθεν είναι καλύτερα μόνος μου και όλα αυτά με οδηγούν στην αδράνεια που γίνεται όλο και πιο έντονη. Με αποτέλεσμα όλη την ώρα να ξεψειρίζω την γάτα μου στο σπίτι χωρίς να έχει κιόλας ψείρες η καημενούλα.

Αρέσει στα μέλη peripli, froufrou2017

froufrou2017

# 8 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 194
Μπορεί να συμβαίνει κάτι απ' αυτά, ένα ή περισσότερα. Απ' τη στιγμή που τώρα δεν μπορείς να ξεκαθαρίσεις τι σου συμβαίνει νομίζω πως δε θα' πρεπε να πιεστεις να δώσεις απαντήσεις. Πιστεύω πως με τον καιρό θ' αρχίσεις να ξαναμπαινεις στο παιχνίδι, άστο και θα περάσει μόνο του. Μάλλον είσαι σε φάση που ίσως βγαίνουν απωθημένα από παλιές καταστάσεις ή έχεις κουραστεί από κάποια πράγματα
Αρέσει στα μέλη zvh2015, peripli και σε ακόμα 3 μέλη.

VASILIS53

# 9 στις 13/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από nikoslambr

Αγαπητε Βασιλη κι εγω το ιδιο αισθανομαι αλλα νομιζω οτι φταιει η ηλικια, δυστυχως...

Αγαπητε Σπυρο περιπτωσεις υπαρχουν αλλα οπως το λεει και η λεξη ειναι περιπτωσεις, οχι το καθημερινο..

Φίλε Νίκο, αν είναι η ηλικία πρέπει να είναι υποσεινήδητη η επιρροή της μιας και δεν νοιώθω καθόλου ηλικιωμένος. Σωματικά είμαι σε πολύ καλή φυσική κατάσταση και εγκεφαλικά έχω μια όρεξη νεανική για νώση, αλλά δεν αποκλύω όμως αυτό που λες, μπορεί μεγαλώνοντας να ψάχνουμε για άλλα πράγματα.

Αρέσει στο μέλος peripli

Hepatica

# 10 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 51

Ο προβληματισμος σας δεν ειναι καθολου αστειος, αλλα οντως σοβαρος. Κ δεν αφορα μονο εσας, ηλικιακα (με βαση το προφιλ σας) αλλα πολλους ανθρωπους και το πιο δυσαρεστο, ίσως και ακομα πιο νεους από εσας. Δυστυχως εχω καταληξει και εγω οτι οι λογοι είναι όλοι αυτοί μαζεμένοι που αναφερετε και δεν έχω να προσθεσω κατι αλλο. Ισως ο καθενας μετα να βαλει κ αλλους λογους δικους του,πχ οικονομικους ας πουμε... Ωστοσο καλο θα ηταν να το παρετε λιγο αλλιως, προς την αντιθετη πλευρα του τελειως κ να ''πιεσετε'' ομορφα τον εαυτο σας να ασχοληθει κ με αυτο το κομματι εφοσον νιωθετε οτι σας λειπει, αλλα οτι ταυτοχρονα βουλιαζετε σε μια μοναξια. Ξερετε...μερικες φορες τρωγοντας μας ερχεται κ η ορεξη σιγα σιγα. 

tzoulia59

# 11 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.953

διαγεις κλιμακτηριακη φαση ...και  ηλικιακη καταθλιψη ..

δεν νομιζω οτι θα παει καλυτερα αυτο αντιθετα ..συμφιλιωσου με την ιδεα ..

γιατι δεν μας βλεπω καλα ..αγαπητε βασιλη ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από VASILIS53

έντονος προβληματισμόςΦίλοι μου, τώρα τελευταία όλο και περισσότερο συνειδητοποιώ ότι βαριέμαι να κάνω σχέση. Συμβαίνει σε κανένα άλλον αυτό; Η επίσημη δικαιολογία που δίνω στον εαυτό μου είναι ότι δουλεύω πολλές ώρες, αλλά δεν με ικανοποιεί μιας και στο παρελθόν δούλευα περισσότερο κατά εποχές, αλλά πάντα υπήρχε χρόνος για έρωτες. Μήπως έχω πάθει αδράνεια μήτρας; Είναι κάτι προσωρινό ή από αυτό θα πάω; Μήπως χόρτασα και θέλω χρόνο να χωνέψω; Μήπως κουράστηκα και θέλω χρόνο να ξεκουραστώ. Μήπως πληγώθηκα και φοβάμαι να μην ξαναπληγωθώ. Μήπως ωρίμασα και οδεύω προς την αποσύνθεση; Μήπως βλέπω την άσχημη πλευρά των σχέσεων και φοβάμαι την ματαιότητα; Μήπως...; Μήπως όλα αυτά τα μήπως είναι πραγματικά και μου δημιουργούν αυτήν την αίσθηση της βαρεμάρας. (Παρά την κάπως χιουμοριστική παρουσίαση του θέματος, είναι πολύ σοβαρός προβληματισμός)

VASILIS53

# 12 στις 13/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από archagellos

man ,

καταλαβαινω τις αποριες σου . 
Πιστευω οτι ξερεις την απαντηση στις ερωτησεις που θετεις . Ποια ειναι ομως αυτη ?
Οσο και δυσκολη να ειναι ( για εσενα ) καλο ειναι να την θεσης στον εαυτο σου και να δεις το θεμα που σε αποτρεπει με εσενα .
Οι δικαιολογιες το γνωριζουμε ειναι ευκολες ...οι απαντησεις περιεχουν την δυσκολια .
Προσωπικα πιστευω οτι μια που το σκεφτεσαι ...σημαινει οτι εισαι σε καλο δρομο επιλυσης του θεματος 

Keep Walking 

Τουλάχιστον για μσή ώρα σκέφτομαι πάνω στο κείμενό σου Αρχάγγελε, Θέλω να σε επαλυθεύσω ότι ξέρω την απάντηση γιατί μόνο έτσι θα ωφεληθώ και ψάχνω να βρω τι ξέρω.

Μια συνειδητοποίηση μου έρχεται στο μυαλό. Στις σχέσεις και στους γάμους μου μέχρι τώρα συνειδητοποιώ ότι ήμουν αντικείμενο επιλογής, δεν επέλεξα εγώ, με επέλεξαν. Βολεμένος στο να με επιλέγουν και εγώ να ανταποκρίνομαι δεν έδωσα βάσει στο να επιλέγω και να διεκδικώ. Κάποιες φορές το προσπάθησα, το γιατί δεν το έφτασα μέχρι τέλους νομίζω ότι το αντιλαμβάνομαι αλλά θα γράψω σεντόνι για να το αναλύσω. Το θέμα είναι ότι βολεύτηκα και τώρα που θέλω να αλλάξω το παιγχνίδι μου φαίνεται επίπονη η διαδικασία. Αυτό μου ήρθε στο μυαλό σε αυτό το μισάωρο σκέψης, αλλά θα το ψάξω περισσότερο.  

Αρέσει στο μέλος peripli

agaph40

# 13 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 544

ολος αυτος ο προβληματισμος θα εξαφανιστει ως δια μαγειας οταν σου συμβει το "σωστο"συναπαντημα

Αρέσει στα μέλη Hepatica, peripli και σε ακόμα 4 μέλη.

archagellos

# 14 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.119

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από VASILIS53

Τουλάχιστον για μσή ώρα σκέφτομαι πάνω στο κείμενό σου Αρχάγγελε, Θέλω να σε επαλυθεύσω ότι ξέρω την απάντηση γιατί μόνο έτσι θα ωφεληθώ και ψάχνω να βρω τι ξέρω.

Μια συνειδητοποίηση μου έρχεται στο μυαλό. Στις σχέσεις και στους γάμους μου μέχρι τώρα συνειδητοποιώ ότι ήμουν αντικείμενο επιλογής, δεν επέλεξα εγώ, με επέλεξαν. Βολεμένος στο να με επιλέγουν και εγώ να ανταποκρίνομαι δεν έδωσα βάσει στο να επιλέγω και να διεκδικώ. Κάποιες φορές το προσπάθησα, το γιατί δεν το έφτασα μέχρι τέλους νομίζω ότι το αντιλαμβάνομαι αλλά θα γράψω σεντόνι για να το αναλύσω. Το θέμα είναι ότι βολεύτηκα και τώρα που θέλω να αλλάξω το παιγχνίδι μου φαίνεται επίπονη η διαδικασία. Αυτό μου ήρθε στο μυαλό σε αυτό το μισάωρο σκέψης, αλλά θα το ψάξω περισσότερο.  

man ,

το εισαι επιλογη , μη το βλεπεις ασχημα ...δειχνει ποιοτητα .

Το οτι εσυ δεν επελεξες ...δες το λιγο . Πιστευω οτι επελεξες και επιλεκτηκες μη το βλεπεις το θεμα απολυτα Αρμαγεδδωνικα ...εκτος και εαν σε εξυπηρετει σε αυτη την φαση . 

Και , ναι , ισως εχεις την διαθεση να τα βαλεις ολα σε μια τάξη απο την αρχη  . 

Το ησουν επιλογη ...πολλες φορες ( αναλογα την ψυχολογικη κατασταση ) παει στο οτι θελεις να τιμωρησεις τον εαυτο σου ...οτι δεν αξιζεις και δεν αξιζες . 

Θα το γραψω ακομα μια φορα ...μπορει να εχει την διαθεση να περασεις μια τετοια φαση ..αλλα θελει προσοχη .

Το παιχνιδι οπως και να εχει το καθοριζεις εσυ . Απο την στιγμη που εχει ξεκαθαρα τα Θελω σου , ολα τα υπολοιπα ειναι ευκολα ( προσωπικη αποψη ) 

Η διαδικασια της διεκδικησης  εχει διαφορες μορφες και αναλογα μεχρι που θελεις να το φτασεις και μεχρι ποιο σημειο μπορεις να φτασεις .

Προσωπικα η διεκδικηση πρεπει να φτανει μεχρι τα ορια της δηλωσης του ενδιαφερωντας ...απο εκει και περα ειναι ζητιανια ( προσωπικη αποψη ) .

Απο τις μεχρι τωρα απαντησεις σου δειχνεις συγκροτημενο ατομο , οποτε ειμαι σιγουρος απο την ολη διαδικασια της σκεψης που εχει μπει ...θα βγεις πιο δυνατος 

Keep Walking man 

Αρέσει στα μέλη zvh2015, peripli και σε ακόμα 2 μέλη.

Anatroph

# 15 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 23 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Απαντήσεις: 67
Αγαπητε Βασιλη ολοι χρειαζομαστε καπου καπου να μενουμε μονοι μας, να ησυχασουμε και να τα βρουμε με τον εαυτο μας. Ποιο ή ποια απο ολα τα "μηπως" ισχυουν πραγματικα το ξερετε μονο εσεις. Μαλλον ηρθε η ωρα να κανετε αυτοαξιολογηση
Αρέσει στα μέλη peripli, VASILIS53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 16 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 471

Μια χαρα εισαι βασιλη...δεν ειναι της ηλικιας...ειναι της ωριμοτητας...αυτα τα δυο δεν πανε παντα μαζι

Για να λεμε και καμια αληθεια...οι σχεσεις αναγκες καλυπτουν...συνηθως οικονομικες (ειπαμε να λεμε αληθειες) ...και μαλλον οικονομικες ειναι και το "να φτιαξω τη ζωη μου...να περναω καλα..καλυτερα κλπ"
Ε μεγαλωσες και κυριως ωριμασες, οποτε "τερμα τα ψεματα" μια χαρα εισαι σου λεωωω
Αρέσει στα μέλη peripli, VASILIS53 και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 17 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.735
Βασιλάκη, ποιος έχει όρεξη στα 57 του για ...ιστορίες;Και γιατί να κάνεις;
Ούτε εγώ θα έκανα ποτέ, αν τύχαινε να μείνω μόνη.
Αρέσει στα μέλη VASILIS53, Sourya

Aggelo

# 18 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.841

Το πραγμα εχει δυο πτυχες η εχεις πολλα αλλα πραγματα να κανεις οποτε μια σχεση δεν

χωραει στην ζωη σου τη συγκεκριμενη στιγμη η ακομα να θες να ζησεις ενα διαστημα για την

παρτη σου......και δευτερον δεν εχεις γνωρισει το τελευταιο διαστημα την καταλληλη που

θα σε συνεπαρει...

Φαντασου εχεις εσυ εντονο προβληματισμο που εισαι 50-60 να κανεις σχεση και δεν εχουν

οι 20-30 που δηλωνουν στο χαλαρο οτι βαριουνται να κανουν σχεση λες και τους εχουν

πνιξει τα προβληματα...τι να πεις...

Αρέσει στα μέλη Moksha, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

VASILIS53

# 19 στις 13/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Sourya

Θα μιλησω για μενα, παιρνε παραδειγματα. Ειχα εναν τελειο συζυγο και δεν εχω σκοπο να κανω μπειμπυ σιτερ σε κανεναν. Δεν μπορω να συμβιβαζομαι, θελω να κανω οτι μουρθει και οποτε μουρθει.Μ ενοχλουν διαφορες συμπεριφορες οπως αχαριστια, εξυπνακιδες, συμφεροντολογοι ,ας μην πω αλλα. Τωρα αν εσυ βρεις την καταλληλη ξεχνα οσα ανεφερα.

Οι χαρακτήρες μας μοιάζουν κάπως Σουρία. Είμαι και εγώ ασυμβίβαστος παρά τον ήπιο και ήρεμο χαρακτήρα μου που ξεγελάει πολλές φορές πολλούς και νομίζουν ότι ο Βασίλης είναι το προζύμι που θα το πλάσουν όπως θέλουν (αυτές, εν προκειμένω μιας και μιλάω για τις σχέσεις μου) και πολλές φορές έχω κλωτσήσει την καρδάρα γεμάτη με το γάλα, και ακούω πάντα το επιφώνημα μα ο Βασίλης το έκανε αυτό. Ναι, ο Βασίλης και είναι από τις πράξεις μου εκείνες που δεν έχω μετανοιώσει στην ζωή μου.

Αρέσει στο μέλος archagellos

VASILIS53

# 20 στις 13/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Μεγαλωσαμε, δεν κανουμε εκπτωσεις, ξερουμε τι θελουμε και δυστυχως δεν το βρισκουμε...

Μια φυσικη εξελιξη, οπως και οι αλλες, της ζωης του ανθρωπου...

Βασικος παραγοντας ειναι το τι θελουμε απο μια σχεση...

Διαβαζοντας τον φιλο Βασιλη, διακρινω εκλεκτικοτητα...

Υπαρχουν και οι ανθρωποι που "κοκορευονται" σε αυτες τις ηλικιες...

Αλλα αυτοι ετσι ηταν παντα...οτι κατσει...(για να μην πω το αλλο, που θα εγειρει αναφορες στο περιπολο)...

Εν κατακλειδι, μια ειναι η προτροπη απο μερους μου...

Ζησε οτι σε κανει να εισαι ησυχος, απεναντι στις αρχες σου...

Είσαι καθαρή αφύπνιση Ενικέ. 

Οι αρχές είναι τα βελόνια που τα κρατάμε δυνατά στα χέρια μας και με το νήμα του χρόνου της ζωής μας κεντάμε το καλλιτέχνημα του χαρακτήρα μας στο κάδρο της ύπαρξής μας, δίνοντας βάση πάντα στην λεπτομέρεια. Μ' αρέσει να βλέπω την ζωή σαν τέχνη, μ'αρέσει να βλέπω την αγάπη σαν τέχνη, μ'αρέσει να βλέπω την σχέση σαν τέχνη, μόνο που στο τελευταίο πρέπει να είναι και οι δύο καλλιτέχνες.

Αρέσει στα μέλη peripli, Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε