Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

έντονος προβληματισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

maroudas

# 81 στις 15/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 76
'Aρεσαν+: 0%

έντονος προβληματισμός.

...και καθόλου απρόσμενος.

Ο καθένας μας φτάνει εκεί που είναι, με κεκτημένη ταχύτητα. Πάει να πει  με τις γνώσεις και τα βιώματα που κουβαλά!"Βαριέμαι" και "Φοβάμαι", δύο διαφορετικά συναισθήματα που κυριαρχούν στο θέμα. Συν, ένα τρίτο που προέκυψε: "πάντα στην τελική, εκλέχθηκα"Βαριέμαι, να ξεκινήσω να ψάχνω με τα δικά μου κριτήρια,Φοβάμαι, να  γίνω και πάλι "εκλεκτός" και αποτύχω εκ νέου.Πάντως, για 'μένα το σημαντικό, είναι να μη βαριόμαστε!

Αρέσει στα μέλη peripli, VASILIS53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Amoyda

# 82 στις 15/8/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 108
Ακριβώς όπως ο Βασίλης αισθάνομαι και γω Κουράστηκα,βαρέθηκα,σιχαθηκα, χόρτασα,δεν ξέρω τι.της ηλικίας είναι,έχω γίνει ιδιότροπος,δεν συγχωρώ πια,αρπαζομαι εύκολα,χάλασαν οι γυναίκες,χάλασαν οι άνδρες?ίσως όλα μαζίΤο θέμα είναι ότι δεν έχω όρεξη για τίποτα από αυτά...Καλύτερα έχω να πάω με κάποια πληρωμένη παρά να κάνω κάποια σοβαρή σχέση αν και θα το ήθελα αλλά λέω κάτσε αυγά σου,μη μπλέκεις,πάλι τα ίδια θα κάνεις...
Αρέσει στα μέλη VASILIS53, Mythos031

VASILIS53

# 83 στις 15/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 810

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από Jiannis7

Βασίλη Για όλα φταίει η πανσέληνος του Αύγουστου !!Ας υποθέσουμε ότι πραγματικά έχεις κάποιο πρόβλημα σαν άνδρας και δεν μπορείς πλέον να κάνεις κάποια σχέση ?Τότε δεν θα σκεφτόσουν με τόσο μεγάλη διαύγεια .Ο τρόπος που μπορείς και σκέφτεσε , έπειτα έχεις σωστό τρόπο να εκφράζεσαι . Και έπεισης  διαθέτεις ωριμότητα και προβληματισμό .Επίσης βλέπω ότι διαθέτεις όρεξη και απαντάς σε όλους με καλή διάθεση και ένιοτε με χιούμορ ! Όλα αυτά σε κάνουν νασαι ακόμα μέσα στο παιχνίδι των σχέσεων.Διότι έχεις πολύ καλή επικοινωνία με τον κόσμο . Λοιπόν άφησε να πέραση η επίδραση αυτής της σελήνης , και όλα θα πάνε καλύτεραΜάλλον δεν ήρθε ακόμα στη ζωή σου η κατάλληλη γυναίκα .Και όπως είπες και εσύ οι γυναίκες σε διάλεγαν . Όποτε αν τυχόν σε συνάντηση κάποια και τις αρέσεις θα σε κυνηγήσει εκείνη .Δεν θαχεις περιθώριο να αντιδράσεις

Φίλε Γιάννη, μήπως είσαι ο Καραμανλής και έχεις μπει με γυαλιά ηλίου και ψευδώνυμο για να μην σε γνωρίσουμε, κάπως του φέρνεις στο ημιπροφίλ. 

Να το σοβαρέψω. 

Δεν φταίει η πανσέληνος, ούτε κάποιο άλλο κοσμικό φαινόμενο. Το πρόσωπο υπάρχει αλλά δεν μου κάθεται γι' αυτό με έχουν πιάσει τα διαόλια μου και θέλω να ιδιοτεύσω. Γιατί θέλω κάτι και δεν μπορώ να το έχω. Θα μου πεις ξεκόλα και πήγαινε πιο πέρα. Είμαι σίγουρος ότι είναι αυτό που θέλω και δεν μπορώ να παίζω άλλο ζάρια, άλλωστε εμένα μου άρεσε πάντοτε το σκάκι, το τάβλι και τον black jack δεν τα μπορώ. 

Δεν πρόκειται για σεξουαλική καψούρα, τέτοιες έχω φάει στη μάπα μπόλικες και είμαι σε θέση να τις αναγνωρίσω αμέσως όταν μου συμβαίνουν αλλά για ένα αίσθημα ευλογίας που με καταλαμβάνει όταν είμαι με αυτήν την γυναίκα ως παρέα, φαντάσου πως θα είμαστε αν βρισκόμαστε σε σχέση.  Αλλά δεν θέλει, σκέφτηκα την δυναική διεκδίκηση αλλά με επανέφερε ο Αρχάγγελος στην τάξη. Όταν σέβεσαι τον άλλον δεν μπορείς να τον πιέζεις άσε που μπορεί να γυρίσει μπούμερακ και να τον χάσεις τελείως.

Ουφ το είπα και ξαλάφρωσα!!!

Αρέσει στα μέλη giannhsn, Mythos031 και σε ακόμα 1 μέλος.

VASILIS53

# 84 στις 15/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από maroudas

έντονος προβληματισμός.

...και καθόλου απρόσμενος.

Ο καθένας μας φτάνει εκεί που είναι, με κεκτημένη ταχύτητα. Πάει να πει  με τις γνώσεις και τα βιώματα που κουβαλά!"Βαριέμαι" και "Φοβάμαι", δύο διαφορετικά συναισθήματα που κυριαρχούν στο θέμα. Συν, ένα τρίτο που προέκυψε: "πάντα στην τελική, εκλέχθηκα"Βαριέμαι, να ξεκινήσω να ψάχνω με τα δικά μου κριτήρια,Φοβάμαι, να  γίνω και πάλι "εκλεκτός" και αποτύχω εκ νέου.Πάντως, για 'μένα το σημαντικό, είναι να μη βαριόμαστε!

Τι να πω τώρα, ότι είσαι λάθος, όχι βέβαια το κείμενο είναι σωστό και αληθινό και θα το ενισχύσω. Βαριέμαι πια να παίζω άλλο ζάρια, φοβάμαι την τύχη. Δεν υπήρξα ποτέ εκλεκτός από τις εκλεκτές τις καρδιάς μου και τρώω πόρτα όταν τους εκδηλώνω το ενδιαφέρον μου. Σωστό και το τελευταίο: ... σημαντικό είναι να μην βαριόμαστε! Αλλά σε γενικότερη βαρεμάρα καταλήγει η αποτυχία στην προσπάθεια να συνδεθείς με κάποια που σου αρέσει πολύ.

Αρέσει στο μέλος peripli

26-29-31

# 85 στις 15/8/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.994

Δεν εχω παρακολουθησει το θεμα μιας και ελειπα,μενω σε αυτη την παραγραφο

που εκανα παραθεση...Γιατι δεν τα λες στην ιδια αυτα που λες εδω?

Και το να εισαι σε σχεση με αυτην δεν συνεπαγεται οτι θα εχεις αυτη την ευλογια

που αναφερεις αν δεν ειναι αμοιβαιο...καλη τυχη λοιπον,ασε τα αμα και τα αν

και τα ετσι και τα αλλιως και πεσε στα βαθια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από VASILIS53

Δεν πρόκειται για σεξουαλική καψούρα, τέτοιες έχω φάει στη μάπα μπόλικες και είμαι σε θέση να τις αναγνωρίσω αμέσως όταν μου συμβαίνουν αλλά για ένα αίσθημα ευλογίας που με καταλαμβάνει όταν είμαι με αυτήν την γυναίκα ως παρέα, φαντάσου πως θα είμαστε αν βρισκόμαστε σε σχέση.  

Αρέσει στα μέλη Mythos031, peripli και σε ακόμα 1 μέλος.

peripli

# 86 στις 15/8/2019
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.754

<<. . . . κυαμων απεχεσθαι. . . . >>

Μερος πρωτο: Εκανες μομφη στο εαυτο σου με τα μηπως...

Μερος δευτ.   : Εκανες εξομολογηση σε εαυτον και αλληλους, εβγαλες τους "δαιμονες"...

Μερος τριτον  : Διεκδικησε την, μιλα ευθεως, πες της το prive, καντο, δεν ξερεις... , λακωνικα στο ειπα εφοσον ετσι συνεννοουμαστε!   

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από VASILIS53

Εν κατακλείδι:

Πη παρέβην, τι δ' έρεξα; τι μη δέον ουκ ετελέσθη;

σοφόν το σαφές.

Αρέσει στο μέλος VASILIS53

lollipop-123

# 87 στις 15/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δε γινεται τιποτα αν δε θελει . Αν στο εχει ξεκαθαρισει , δε φταιει . Και αν συνεχισεις την παρεα μαζι της και ακουσεις για καποιον που θελει , εεε εκει θα ναι τα δυσκολα ... για σενα ... αν το αντεξεις , πασο... Πιστευω δε κρατα πολυ μια φιλια αναμεσα σ εναν που θελει κ σ εναν που δε θελει ...

Παράθεση:

Φίλε Γιάννη, μήπως είσαι ο Καραμανλής και έχεις μπει με γυαλιά ηλίου και ψευδώνυμο για να μην σε γνωρίσουμε, κάπως του φέρνεις στο ημιπροφίλ. 

Να το σοβαρέψω. 

Δεν φταίει η πανσέληνος, ούτε κάποιο άλλο κοσμικό φαινόμενο. Το πρόσωπο υπάρχει αλλά δεν μου κάθεται γι' αυτό με έχουν πιάσει τα διαόλια μου και θέλω να ιδιοτεύσω. Γιατί θέλω κάτι και δεν μπορώ να το έχω. Θα μου πεις ξεκόλα και πήγαινε πιο πέρα. Είμαι σίγουρος ότι είναι αυτό που θέλω και δεν μπορώ να παίζω άλλο ζάρια, άλλωστε εμένα μου άρεσε πάντοτε το σκάκι, το τάβλι και τον black jack δεν τα μπορώ. 

Δεν πρόκειται για σεξουαλική καψούρα, τέτοιες έχω φάει στη μάπα μπόλικες και είμαι σε θέση να τις αναγνωρίσω αμέσως όταν μου συμβαίνουν αλλά για ένα αίσθημα ευλογίας που με καταλαμβάνει όταν είμαι με αυτήν την γυναίκα ως παρέα, φαντάσου πως θα είμαστε αν βρισκόμαστε σε σχέση.  Αλλά δεν θέλει, σκέφτηκα την δυναική διεκδίκηση αλλά με επανέφερε ο Αρχάγγελος στην τάξη. Όταν σέβεσαι τον άλλον δεν μπορείς να τον πιέζεις άσε που μπορεί να γυρίσει μπούμερακ και να τον χάσεις τελείως.

galactica-

# 88 στις 15/8/2019
author
Γυναίκα / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 432

ή αλλιώς " get busy livin' or get busy "dyin' "

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από maroudas

Πάντως, για 'μένα το σημαντικό, είναι να μη βαριόμαστε!

VASILIS53

# 89 στις 16/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 87 από lollipop-123

Δε γινεται τιποτα αν δε θελει . Αν στο εχει ξεκαθαρισει , δε φταιει . Και αν συνεχισεις την παρεα μαζι της και ακουσεις για καποιον που θελει , εεε εκει θα ναι τα δυσκολα ... για σενα ... αν το αντεξεις , πασο... Πιστευω δε κρατα πολυ μια φιλια αναμεσα σ εναν που θελει κ σ εναν που δε θελει ...

Με τίποτα δεν φταίει. Είναι συνειδητά μόνη της, και εκεί είναι τα δύσκολα δεν μπορώ να σπάσω τον τοίχο. Φαίνεται ότι η κα Σοφία της Equinox την επισκέφτηκε πρώτα από μένα. Είναι ένας άνθρωπος διαμάντι και αν υπήρχε κάτι άλλο δεν θα δίσταζε να το μου το πει. Απέφυγα να μιλήσω για αυτήν γιατί τρέφω πολύ μεγάλο σεβασμό και δεν θέλω να την πιάνω στο στόμα μου ή να την συζητήσω χωρίς να το ξέρει. οπότε ως εδώ ήταν. 

Βέβαια όλα τα μήπως παίρνουν μεγαλύτερη έμφαση ύστερα από αυτό. Θέλω να πω ότι στο θέμα κατέγραψα αυτό που ακριβώς αισθάνομαι απλά δεν ανέφερα τον καταλύτη που τα μεγιστοποιεί. Περαστικά μου που λέει και η Σουρία

Αρέσει στα μέλη peripli, giannhsn

maroudas

# 90 στις 16/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Χήρος

get busy livin' or get busy "dyin

Το σωστό είναι:get busy livin' till die...

Αρέσει στα μέλη Enikos, peripli

maroudas

# 91 στις 16/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Χήρος

get busy "dyin' "

Αυτό, είναι σαν το δικό μας, "παρηγοριά στον άρρωστο, μέχρι να βγει η ψυχή του."

Αρέσει στα μέλη Enikos, peripli

equinox_

# 92 στις 16/8/2019
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.013

Παράθεση:

Να το σοβαρέψω. 

Αρα, Βασιλη δεν ισχυει το - ''τώρα τελευταία όλο και περισσότερο συνειδητοποιώ ότι βαριέμαι να κάνω σχέση''.
Διαβαζοντας αυτο το ποστ σου και συγκρινοντας το με το πρωτο του θεματος σου, διαπιστωνω πως η βαρεμαρα σου μπορει να προκειπτει απο το οτι νιωθεις δεμενα τα χερια σου. Θες σχεση, και οχι δεν θες, εχεις επιλεξει εσυ το προσωπο, αλλα κατι σε σταματαει.

Δεν ξερω αν της εχεις μιλησει, αν εχεις κανει καποια προσπαθεια. Εξαρταται και πώς της το εχεις πει. Αν ειναι φιλη σου, για να κανετε παρεα, ηδη εχεις μια φιλικη σχεση μαζη της. Απο εκει και περα ισως ο προβληματισμος σου εχει αλλο χαρακτηρα, το λιγοτερο να μην χαλασει αυτο που ηδη εχετε.

Το να μην θελει, που λες, πώς το δικαιολογησε;

VASILIS53

# 93 στις 16/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από peripli

<<. . . . κυαμων απεχεσθαι. . . . >>

Μερος πρωτο: Εκανες μομφη στο εαυτο σου με τα μηπως...

Μερος δευτ.   : Εκανες εξομολογηση σε εαυτον και αλληλους, εβγαλες τους "δαιμονες"...

Μερος τριτον  : Διεκδικησε την, μιλα ευθεως, πες της το prive, καντο, δεν ξερεις... , λακωνικα στο ειπα εφοσον ετσι συνεννοουμαστε!   

Κάποιοι άνθρωποι Peripli μου μένουν εκ πεποιθήσεως μόνοι τους, γιατί ότι ψάχνουν, το ψάχνουν να το βρουν μέσα τους και όχι από τον έξω κόσμο. Είναι δύσκολο να ρίξεις τέτοια κάστρα. Έχουν δε το χάρισμα να απλώνουν το χέρι τους και να σου χαιδεύουν την καρδιά και τότε υποκλίνεσαι μπροστά τους.

Αρέσει στα μέλη Sourya, giannhsn και σε ακόμα 1 μέλος.

peripli

# 94 στις 16/8/2019
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.754

Εν κατακλειδι λες,

...οτι εχεις μεσα σου καστρα που δυσκολα μπορεις να τα ριξεις.

Αρα ο προβληματισμος του θεματος ειναι πώς θα ριξω τα καστρα απο μεσα μου.
Εχουν δοθει αρκετες ιδεες, αλλα εγω αυτο εχω να πω: Τιποτα δεν ειναι αδυνατο, οσο δυσκολο λες πως ειναι.
(Οι εκ πεποιθησεως μονοι, ιδιως οταν το διατυμπανιζουν, σε καμια περιπτωση δεν ειναι οσοι εχουν την εναλλακτικη παραδιπλα. Αυτο το λεν καβαντζα οχι μοναχικοτητα. Δε μιλω για σενα.)
Ξερω καλα τί ειναι να εισαι μονος και ν'απλωνεις και το χερι να χαϊδευεις μια καρδια...πολυ καλα.
Σου αφιερωνω ενα τραγουδι...λεει πολλα...

https://www.youtube.com/watch?v=XTijbyMY6Mg&feature=youtu.be

Αντε καλημερα για σημερα...  

VASILIS53

# 95 στις 16/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από equinox_

Αρα, Βασιλη δεν ισχυει το - ''τώρα τελευταία όλο και περισσότερο συνειδητοποιώ ότι βαριέμαι να κάνω σχέση''.
Διαβαζοντας αυτο το ποστ σου και συγκρινοντας το με το πρωτο του θεματος σου, διαπιστωνω πως η βαρεμαρα σου μπορει να προκειπτει απο το οτι νιωθεις δεμενα τα χερια σου. Θες σχεση, και οχι δεν θες, εχεις επιλεξει εσυ το προσωπο, αλλα κατι σε σταματαει.

Δεν ξερω αν της εχεις μιλησει, αν εχεις κανει καποια προσπαθεια. Εξαρταται και πώς της το εχεις πει. Αν ειναι φιλη σου, για να κανετε παρεα, ηδη εχεις μια φιλικη σχεση μαζη της. Απο εκει και περα ισως ο προβληματισμος σου εχει αλλο χαρακτηρα, το λιγοτερο να μην χαλασει αυτο που ηδη εχετε.

Το να μην θελει, που λες, πώς το δικαιολογησε;

Βεβαίως και της έχω μιλήσει χωρίς περιστροφές και με επιμονή. Η απάντηση ήταν ότι έχει να κάνει πράγματα με τον εαυτό της και νόμιζε πως το ίδιο κάνω και εγώ. Δεν την ενδιαφέρει στενότερη και ερωτική σχέση σε αυτή τη φάση της ζωής της. Πραγματικά δεν υπάρχει τίποτε μεμπτο από την πλευρά της, ούτε και από τη δικιά μου βέβαια. Το ερώτημά μου είναι τι μπορεί να κάνει μόνος του ένας άνθρωπος που δεν μπορεί να το κάνει μαζί με έναν άλλο όταν βλέπει ότι τεριάζει. Οι άνθρωποι που ασχολούνται με τον εαυτό τους (υπαρξιακά εννοώ πάντα και όχι ναρκισιστικά) έλκουν τον θαυμασμό και την εκτίμησή μου. Δεν υπάρχουν εδώ παιγνίδια συναισθημάτων, πικαρίσματα και τετριμένα σκαμπανεβάσματα. Είναι απλά μια στάση ζωής. Και βέβαια δεν είναι καμμία άβγαλτη κοπελίτσα. 

Από την διαλεκτική που αναπτύξαμε σε αυτό το θέμα κατάφερα να κατανοήσω περισσότερο τη στάση της μιας και πολλοί και πολλες συνάδελφοι εδώ εκφραστήκατε σαν να ήταν αυτή και αναλύσατε αυτά που λέγατε. Θεωρώ λοιπόν ότι υπάρχει και αυτός ο τρόπος σκέψης, της ωρίμανσης που κάποιος θα μείνει με τον εαυτό του αποφασισμένα μέχρι να συμφηλιωθεί πλήρως. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει αγάπη μέσα του, το αντίθετο μάλιστα όσο ασχολείται δημιουργικά με τον εαυτό του αγαπάει όλο και περισσότερο. Μία αγάπη όμως που διαχέεται ισότιμα προς κάθε άνθρωπο και αυτό με ξεπερνάει. Να πω την αλήθεια το ζηλεύω αυτό το επίπεδο αλλά δεν το έχω φτάσει ακόμα. 

Η αγάπη διαχέεται προς όλες τις κατευθύνσεις το ίδιο και σε κείνον που θα ξεχωρίσεις θα του αποδώσεις την τιμή που πιστεύεις ότι του αξίζει και θα του παραδώσεις το κλειδί της καρδιάς σου. Προφανώς δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το επίπεδο ακόμη και εγώ θέλω πολύ δουλεια με την υπομονή μου. 

Αρέσει στο μέλος peripli

VASILIS53

# 96 στις 16/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 91 από maroudas

get busy "dyin' "

Αυτό, είναι σαν το δικό μας, "παρηγοριά στον άρρωστο, μέχρι να βγει η ψυχή του."

Αγαπητέ Μαρούδα είμαι πολύ σκληρός για να πεθάνω οπότε δεν επιζητώ παρηγοριές. Άλλο επιδίωξα με το θέμα μου και με την βοήθειά όλων σας κάτι έχω πετύχει σε επίπεδο επίγνωσης και κατανόησης. 

Όταν βρίσκομαι σε ένα χώρο και αφιερώνω χρόνο κάτι θέλω να κερδίζω. Σε κάποιους μπορεί να φαίνεται παράδοξος ο τρόπος μου αλλά είναι και αυτός ένας τρόπος...! Το ότι συμετέχετε μου αρκεί και σας ευχαριστώ.

Αρέσει στο μέλος peripli

Sourya

# 97 στις 16/8/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 3.952

Το λαικ γιατι ενιωσα να περιγραφεις εμενα

Παράθεση:
Σχόλιο # 93 από VASILIS53

Κάποιοι άνθρωποι Peripli μου μένουν εκ πεποιθήσεως μόνοι τους, γιατί ότι ψάχνουν, το ψάχνουν να το βρουν μέσα τους και όχι από τον έξω κόσμο. Είναι δύσκολο να ρίξεις τέτοια κάστρα. Έχουν δε το χάρισμα να απλώνουν το χέρι τους και να σου χαιδεύουν την καρδιά και τότε υποκλίνεσαι μπροστά τους.

Αρέσει στα μέλη giannhsn, VASILIS53

kakt0s

# 98 στις 16/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Η ανάγκη να σου χαιδεψουν τη καρδιά σου σε κάνει να χαϊδεύεις τη καρδιά του άλλου. Πόσο πραγματικό είναι αυτό το χαιδεμα και όχι δάγκωμα το δείχνει ο χρόνος.

Sourya

# 99 στις 16/8/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία

Οχι εχει περασει πολυς καιρος και δεν νιωθω πλεον πληγωμενη. Ουτε μονη νιωθω. Τα σπιτια των παιδιων μου ειναι κολλημενα με το δικο μου. Καταλαβαινεις τι σημαινει αυτο; Απο το πρωι μεχρι το βραδυ εχω παρεα,σε σημειο να ζηταω να μενω μονη.Παντα μου αρεσε η μοναξια ,τωρα ακομη περισσοτερο και δεν φταιει κατι ,ειναι ο χαρακτηρας μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από tzoulia59

οι στατιστικες μελετες λενε ,,,οτι οσοι υπηρξαν παντρεμενοι ..

συνηθως πολυ συντομα ξαναπαντρευονται ...η συζουν.

.κυριως οι αντρες ..γιατι βολευονται πιο ευκολα απ οτι οι γυναικες,,, που ειναι πιο επιλεκτικες ..

αν και εγω πιστευω οτι με τις γυναικες ειναι πιο δυσλειτουργικα τα πραγματα μετα τους χωρισμους ..

γιατι συνηθως εχουν υπο την δικη τους ευθυνη τα παιδια τους.

.πραγμα που για τους υποψηφιους γαμπρους ειναι τροχοπεδη ...και απροθυμια ..

ωστοσο υπο μια ενοια ολοι ψαχνουν νεους συντροφους ... στην τυχη αυτων των σχεσεων μην αναφερθουμε ..εδω ..θα κλαψουμε ..

κι εχει να κανει ,με την αντιληψη,, την σταση ,,την διαθεση των χαρακτηρων αυτων των ανθρωπων..

. που καποτε σκεφτηκαν επισης να παντρευτουν αρα να συμβιωνουν με το αντιθετο φυλο ..

συνηθως αυτος που δεν επιθυμει να το ξανακανει ..

η ειναι αυτος που ειχε  μια πολυ ασχημη εμπειρια συμβιωσης .

γαμο ..

.η αυτος που φοβαται να ξαναπροσπαθησει απο μεγαλη  ανασφαλεια (περιπου οπως το πιο πανω)

η νιωθει πληγωμενος βαθια απο την απωλεια ..

αν εσυ οπως λες ειχες εναν πολυ καλο συντροφο που αγαπησες ...και τωρα προτιμας να συνεχισεις μονη 

για μενα πιστευω ευθυνεται ..η η μετρια προσφορα .νεων αντρων κατω των προσδοκιων σου ..

.η .η βαθια θλιψη της απωλειας ...

τα παιδια και τα εγγονια σε καμια περιπτωση δεν αναπληρουν τον συντροφο .

ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα ...

ξερω ατελειωτα παραδειγματα ανθρωπων που προτιμησαν  να παρατησουν τα παιδια τους (κακιστα) στο ονομα του νεου συντροφου ..

ο συντροφος ειναι προσωπικη αναγκη και δικαιωμα ,,

τα παιδια ειναι υποχρεωση ..

.και ειπα την  προσωπικη μου αποψη επ αυτου ..

ανθρωπος χωρις συντροφο ειναι μισος ανθρωπος ..

και ειμαι καθετη σ αυτο ...

εδω δεν ειμαστε δικαστηριο ..οτι κανει τον αλλον να νιωθει καλα το κανει ..

κι εμας τους απ εξω να μην μας αφορα ...

οταν ο αλλος χανει τον ανθρωπο με τον οποιο πορευτηκε ,μια ζωη ..και μενει μονος ..

η θλιψη ειναι τοσο βαθια ..που τον παρηγορει να ζει με  τις μνημες ..εχει να κανει με τον χαρακτηρα ..

κι εσυ μπορει ν ανηκεις σ αυτους ..

κι επειδη θελεις σημερα να εισαι μονη 

του χρονου μπορει να μην θελεις 

γιατι καποιος 65 ρης σου ξυπνησε την επιθυμια να το πας ξανα ..

ποτε μην λες ποτε .

και το κυριοτερο εχει να κανει σε μεγαλο βαθμο

και σε ποια ηλικια το βιωνεις ολο αυτο ..

αλλο να μενεις χηρα στα 55 κι αλλο στα 35-45  ..

.και δεν εχει καμια σχεση με τις ορμες και τις ορμονες και ολες αυτες τις μ...κιες 

αλλα με την ψυχικη διαθεση ...ο 55 ρης βλεπει με αλλη οπτικη το μελλον .

..σκατα το βλεπει για να κυριολεκτησω ..

τι να κανουμε τωρα ..

το αεροπλανο αρχιζει να χανει υψος οπως λεει ενας φιλος εδω ,,,και τα ροδακια λιγο λιγο αρχιζουν να κατεβαινουν ...

κι αν πας να προσγειωθεις και χωρις ελεγχο 

παιζει να σε μαζευουμε κι ολας

με το κουταλακι ..

.

να το ελαφρυνουμε ..και λιγο το θεμα ..

..

Αρέσει στα μέλη Enikos, VASILIS53

Sourya

# 100 στις 16/8/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία

Χαχα πολυ θα τοθελες αλλα δεν κανω τετοια πραγματα.Τον παραδεισο τον βρισκουμε μονο ι μας Βασιλακη, δεν περιμενουμε απο τους αλλους, δικη μου συμβουλη

Σχόλιο # 72 από VASILIS53

Άντε να σου δώσω και εγώ μια συμβουλή Σουρία μου: Βγάλε μια πραγματική σεξουαλιάρικη φωτο και στείλε μας όλους στον παράδεισο και αυτόν που σου το είπε μαζί!!! 

Έκανες πίσω ωρέ εσύ, η Σουρία???

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε