Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κρυψίνοια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

silver800

# 1 στις 13/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Κρυψίνοια

Ερμηνεία: η απόκρυψη, η μή έκφραση της σκέψης κάποιου

(κατ’ επέκταση) η ανειλικρίνεια, η προσποίηση, η υποκρισία.

Δύσκολη λέξη ε; και επίσης δύσκολο να τη γράψουμε. Τόσα "ι", "υ", "η", "οι", "ει" πώς να μη μπερδευτούμε στο διάλεγμα; Μα τι δύσκολη που είναι η ελληνική μας γλώσσα. Αποτελεί αυτός ο λόγος το φρένο στο τρένο, την τροχοπέδη που σταματά κάποιον από το να συμμετάσχει σε chat & forum; πώς αλλιώς να δικαιολογήσουμε, ομοτράπεζοι φίλοι, την ελάχιστη συμμετοχή σε αυτά, αναλογικά με το πλήθος των μελών; έχετε άλλη εξήγηση από αυτή που μόλις έδωσα; παραθέστε την παρακαλώ.

Είναι άραγε συνειδητή η κρυψίνοια; δεν ξέρω.

Σίγουρα όμως είναι οξύμωρο το γεγονός να μπαίνεις σε έναν χώρο γνωριμιών με μάσκα αποκριάτικη. Ψεύτικα προφίλ, διπλά και τριπλά, άβαταρ τύπου γδαρμένων σκαλπ, αόματα πρόσωπα στερουμενων χαρακτηριστικών ελλείψει φωτογραφίας, ακόμα και η ηλικία από κάτω δείχνει ειρωνεία φαντάζοντας ψεύτικη από την πρώτη ματιά.

Ας κάνουμε ταμείο, ας ρίξουμε λίγο φως. Ξεκινάω με την δική μου οπτική και θα παρακαλούσα και για τις δικές σας.

Λοιπόν. Η ελάχιστη συμμετοχή στο chat/forum οφείλεται στην ορθογραφία και στο ότι η ηλεκτρονική πένα σας κρατάει μούτρα. Έχειωτσακωθεί μαζί σας η άτιμη. Δεν σας κάνει το χατήρι να σταυρώσετε ένα συνειρμό με την αμεσότητα να τον περάσετε ως κείμενο επί τόπου. Όχι; τότε τι; βαριέστε την ανάλωση; μα τότε αγαπητοί, τι κάνετε σε ένα site γνωριμιών; περιμένετε να σας πέσει το κελεπούρι ξαφνικά και πλήρως αυτόματα;

Από γνωριμία μέχρι απλή on line επικοινωνία η υπόθεση είναι αμφίδρομη. Δούναι και λαβείν. Το σύστημα "μούγκα στη στρούγκα " είναι αντιπαραγωγικό. Αδημονώ για τις απόψεις σας σχετικά.

Τα απρόσωπα προφίλ τώρα με τα κάλπικα στοιχεία. Λόγοι που αντιλαμβάνομαι εγώ, διορθώστε/συμπληρώστε με:

(Χωρίς αξιολογική σειρά)

Ανασφάλεια

Χαμηλή αυτοεκτίμηση

Φόβος

Υγ. Αυτονόητο πως οι παρόντες εξαιρούνται. Εμείς συμμετέχουμε.

Απλά μια αναζήτηση, αποτύπωση, καταγραφή του κοινωνικού γίγνεσθαι .

Πώς θες βρε φίλε να κάνεις γνωριμίες άμα αμφότεροι είστε "αόρατοι";

nikoslambr

# 2 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 145
'Aρεσαν+: 0%

Silver θα ειχε πραγματικα ενδιαφερον μια συναναστροφη με εξ'ορισμου ψευτικα στοιχεια ολων αυτων που συμμετεχουν.

Θα ηταν ολοι απολυτως ελευθεροι να φερθουν και να μιλησουν οπως πραγματικα ειναι και να μην εχουν κοινωνικες αναστολες. Δεν νομιζεις?

Sourya

# 3 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 4.436

Κοιτα να δεις, δεν βαζουν φωτο και για λογους ...1ον μικρη κοινωνια και θα τους αναγνωρισουν.2ον δεν ζητουν γνωριμια. 3ον θα φανε παντοφλα απο την συμβια.κλπ

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, VASILIS53

silver800

# 4 στις 13/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θάταν το ιδανικό. 

Τώρα είναι ουτοπία.Διότι δεν ζούμε σε ιδανικό κόσμο.Έτσι μένουμε στα πώς και στα γιατί.

Enikos

# 5 στις 13/8/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.053

Κρυψινους...

Καποιος που κυκλοφορει στο περιβαλλον μας και ποτε δεν αποκαλυπτει τα σχεδια του, τις προθεσεις του, τις σκεψεις του, τους σκοπους του κλπ κλπ...

Πρακτικα, ειναι ανεξιχνιαστοι στους  αλλους...

Το να καλεσουμε εναν κρυψινου (χαρακτηριζοντας τον κρυψινου), προκειμενου να παραγει αποτελεσμα το οποιο θα χρησιμοποιησουμε εμεις, για προσωπικους λογους, ειναι μια δικη μας εκλαμψη ως προς το οτι μπορουμε και ανιχνευουμε ειδικες κατηγοριες ανθρωπων, τους οποιους θα μπορεσουμε να αναλυσουμε προς ιδιον οφελος...

Πρακτικη η οποια ακριβως ομως εκφραζει μια κρυψινοια, ως προς τους δικους μας σκοπους απεναντι στον κρυψινου, τον οποιο δειχνουμε...

Τωρα...

Στο ονομα του δικαιωματος της αυτοδιαθεσης του ενος εκαστου...

Εμας τι μας ενοχλει το να συμμετεχει η οχι καποιος, στον χωρο που συχναζουμε?...

Δηλαδη, αν καποιος περναει εξω απο το καφενειο στο οποιο συχναζουμε εμεις, ριχνει μια ματια, αλλα δεν συμμετεχει στην ολη ατμοσφαιρα, σημαινει οτι κατι θεμα εχει?...

Και τελειωνω με μια διευκρινιση...

Κρυψινους μπορει να χαρακτηριστει καποιος, (απο εμας), οταν βρισκεται σε αμεση σχεση με εμας και στα πλαισια αναγκαστικων συλλογικοτητων, δεν αποκαλυπτει τις σκεψεις-σχεδια-μελλοντικες κινησεις του οι οποιες μπορει να θιξουν μια συλλογικη προσπαθεια...

Εδω, ποιον χαρακτηρισουμε κρυψινου και για ποιον λογο?...

Γνωριζομαστε? Κανουμε κατι το οποιο βαζει σε κινδυνο συλλογικα αποτελεσματα?...

Τι απ' ολα...

Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42 και σε ακόμα 2 μέλη.

galactica-

# 6 στις 13/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γιατί τώρα που μας ξέρει και η κουτσή αντουανέτα, κωλώνουμε; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από nikoslambr

Silver θα ειχε πραγματικα ενδιαφερον μια συναναστροφη με εξ'ορισμου ψευτικα στοιχεια ολων αυτων που συμμετεχουν.

Θα ηταν ολοι απολυτως ελευθεροι να φερθουν και να μιλησουν οπως πραγματικα ειναι και να μην εχουν κοινωνικες αναστολες. Δεν νομιζεις?

froufrou2017

# 7 στις 13/8/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 228
Εγώ νομίζω πως ο κυριότερος λόγος που κάποιος ψάχνει όπως λέει για γνωριμία αλλ' αρνείται να βάλει φωτογραφία είναι γιατι κάτι κρύβει. Τώρα οσον αφορά τα υπόλοιπα στοιχεία που πολλές φορές είναι ψεύτικα κι' εκεί το ίδιο συμβαίνει. Μην ξεχνάμε ότι οι ιστοσελίδες γνωριμιών είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας οπότε θα βρεις τα πάντα εδώ όπως κι' έξω!!
Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, tzoulia59 και σε ακόμα 1 μέλος.

argaard

# 8 στις 14/8/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.107

Τροφή για σκέψη

- Ύπαρξη φωτογραφίας δεν συμμένει οτι η φωτογραφία είναι αληθινή.

- Προφίλ δεν σημαίνει πάντα πως υπάρχει κάποιος άνθρωπος απο πίσω απαραίτητα.
Αυτό δεν είναι τροφή αλλά μιας που το ανέφερες, οι υποχρεωτικοί ελληνικοί χαρακτήρες πάντα μου τη σπάγανε.

agapimou11

# 9 στις 14/8/2019
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 577

Κατά τη γνώμη μου, η μικρή συμμετοχή στο φόρουμ δεν σχετίζεται με την...ορθογραφία!!! Σε κάποιους αρέσει να γράφουν εδώ, να μοιράζονται σκέψεις και απόψεις, σε κάποιους όχι!!! Για τα διπλά κλπ προφίλ τώρα τι να πω ? Ο καθένας έχει τους λόγους του, δεν θα ήθελα να μπω στη διαδικασία του πως και γιατί για ανθρώπους που δεν γνωρίζω. Φωτογραφία δεν είναι απαραίτητο να βάλεις, δεν σημαίνει για μένα ότι κάτι κρύβεις, πιθανόν δεν θέλεις να βλέπουν όλοι το πρόσωπο σου!!! Δεν είναι κακό αυτό!!!

Αρέσει στα μέλη jane_do, Enikos

Chaotic75

# 10 στις 14/8/2019
author
Ανδρας / 44 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 32
Η σκέψη μου είναι απλή. Αυτό το site είναι άλλη μια εναλλακτική να σκοτώνεις τον χρόνο σου. Όταν το δεις έτσι δεν θα έχεις καμία απορία και καμία πικρία. Όσο καιρό έμπαινα στο chat καλύτερα περνουσε η ώρα όταν δεν ήταν μέσα γυναίκες. Πρόσεχε λοιπόν τι ζητάς...
Αρέσει στο μέλος Enikos

MadameShuShu40

# 11 στις 14/8/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.236

Όλη αυτή η εισαγωγή για τους κρυψινους, και για την ορθογραφία του όρου κρυψινοια σε τι αποσκοπεί???

Στο να κοτσαρουμε όλοι την φωτο μας στα προφίλ, και να γράψουμε με πλήρη ειλικρίνεια τα στοιχεία μας και τους λόγους για τους οποίους σεργινιζουμε σε τούτο δω το φιλόξενο site???

Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42

achinos

# 12 στις 14/8/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.452

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από MadameShuShu40

Όλη αυτή η εισαγωγή για τους κρυψινους, και για την ορθογραφία του όρου κρυψινοια σε τι αποσκοπεί???

Στο να κοτσαρουμε όλοι την φωτο μας στα προφίλ, και να γράψουμε με πλήρη ειλικρίνεια τα στοιχεία μας και τους λόγους για τους οποίους σεργινιζουμε σε τούτο δω το φιλόξενο site???

όλα τα πέτυχες!!! τίποτα δε θέλω απ αυτά.

Αρέσει στα μέλη jane_do, MadameShuShu40

Enikos

# 13 στις 14/8/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Αρέσει στα μέλη jane_do, VASILIS53

lollipop-123

# 14 στις 14/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ολα ειναι σχετικα σ αυτη τη ζωη ... το χω ξαναπει ...

VASILIS53

# 15 στις 15/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Το να μην θέλει κάποιος να παρουσιάσει δεδομένα του είναι δικαίωμα του. Το να κρύβει όμως τους σκοπούς του προκειμένου να εκμεταλλευτεί καταστάσεις είναι μεμπτό. Πχ ο ρουφιάνος δεν θα σου πει ποτέ τι σκέφτεται στ αλήθεια αλλά θα κλέψει σκέψεις και προθέσεις από τον ένα και τον άλλο και θα ανακατέψει ανθρώπους επιδιώκοντας το χάος για προσωπικό του ώφελος η έστω και μόνο για να ικανοποιήσει τις καταστροφικές του διαθέσεις. 

Όταν βρισκόμαστε σε έναν χώρο που δεν γνωριζόμαστε μεταξύ μας λογικό το βλέπω ειδικά για τις γυναίκες να κρατάνε πισινή. Το να είμαστε ειλικρινείς ως προς τις προθέσεις μας οι οποίες πρέπει να ανταποκρίνονται στους λόγους που έχει δημιουργηθεί αυτό το σάιτ και για τους οποίους βρισκόμαστε και εμείς εδώ παραμένει αναμφισβήτητη αξία, και πρέπει να προστατευεταi.
Αρέσει στα μέλη mars1981, squirrel1968 και σε ακόμα 1 μέλος.

silver800

# 16 στις 16/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για μένα, Βασίλη, όλα στην αγορά είναι "what you see is what you get".

Και, στο είδος που πραγματεύεται, αυτό το site είναι μία μικρή αγορά. Λαμβάνει χρήματα και παρέχει υπηρεσίες.Το εμπόρευμα είμαστε εμείς.Κι όταν δεν βλέπω ποιός γράφει τα τόσο ωραία λόγια στο προφίλ, ποιός μιλάει στο chat, ποιός εξωραΐζει καταστάσεις ή πετάει κακεντρέχειες...απλά δεν τον λαμβάνω υπόψη.Τα γδαρμένα σκαλπ, όπως ονομάζω τα αόματα πρόσωπα ως άβαταρ κάτω απ το ψευδώνυμο, μόνη χρήση έχουν το να περνάει η ώρα μου ευχάριστα στο chat και, δευτερευόντως, αν δεν έχω τι άλλο να κάνω, να χαζεύω τις απόψεις τους εδώ στο φόρουμ.Σίγουρα η προτεραιότητά μου να απαντήσω κάπου είναι σε σένα που δεν ντρέπεσαι να δείξεις ποιός είσαι και σε όσους άλλους σαν κι εσένα. Οι υπόλοιποι είναι  bots, πάντα κατά την άποψή μου.
Γράφτηκε κάπου ότι κάλιστα μπορεί να περάσει ψεύτικη φωτογραφία αν επέμενε το σάιτ για υποχρεωτική. Εδώ να αναφέρω ότι έχει εφευρεθεί η διαδικασία της πιστοποίησης, πράγμα που ευελπιστώ να πράξει σε κάποιο από τα επόμενα updates. Υπάρχει σε ανάλογες ιστοσελίδες του εξωτερικού με τη βοήθεια της ενσωματωμένης κάμερας. Είμαι της άποψης ότι το ψέμα πρέπει να χτυπιέται όπου το βρίσκουμε. Αλύπητα σαν το χταπόδι. Είμαστε όλοι υπεύθυνοι για την κοινωνία παρακμής και σήψης που ζούμε. Και πέστε με γραφικό και απαντήστε αντ εμού μόνοι σας.
Επιχείρημα πολλών επίσης είναι ότι δεν χρειάζεται φωτογραφία για να λειτουργήσουν οι υπηρεσίες του. Απλούστατα, κατά την ανταλλαγή μηνυμάτων εν καιρώ, προσφέρονται και οι φωτογραφίες πριν το όποιο ραντεβού. Όχι κύριοι. Δεν με προδιαθέτει θετικά να πληρώσω πρώτα για να σηκώνω τα κλειστά φύλλα της τράπουλας μετά. Καλώς κακώς, το ωραίο φύλο ανεβάζει τις μετοχές του επί τη εμφανίσει.
Η κρυψίνοια είναι ύποπτη. Εμπεριέχει ψέμα, φόβο, μιζέρια. Λες ότι οι γυναίκες δικαίως να κρατάνε πισινή επειδή φοβούνται.Τι φοβούνται;Μην τις δει ο άντρας τους; τα παιδιά τους; ο γκόμενος;Μήπως θεωρηθούν άσχημες και χλευαστούν;Μήπως αποκαλυφθεί η αληθινή ηλικία της δήθεν πιπίνας;Μήπως, μήπως τι;Και αναφέρομαι σε όσες επιθυμούν μεσομακροπρόθεσμα μια γνωριμία. Για όσες θέλουν μόνο να χαζέψουν σε φόρουμ, τσατ και στη...βιτρίνα του καταστήματος, ας βάλουνε και μπούρκα ή νικάμπ!
Αν πρόκειται για το φόβο να μην ενοχλούνται οι...καλλονές (!?) υπάρχουν εργαλεία αναχαίτησης που αποφασίζουν γρήγορα.

MadameShuShu40

# 17 στις 16/8/2019
author

Πολύ silver alert βλέπω για χαμένες εργατοώρες στο site. 

Κιε το έχουμε πει κατ' επανάληψη στο παρελθόν, ο φιλόξενος τούτος χώρος, προσφέρει κι άλλες υπηρεσίες εκτός των γνωριμιών.

Στο φόρουμ.και στο τσατ δεν είναι απαραίτητη η φωτογραφία μας, ούτε το βαρος, ούτε το ύψος,.

Ως εκ τούτου, στην στήλη των γνωριμιών απευθυνθειτε μόνο σε προφίλ με φωτογραφία και ουχι με αβαταρ.

Και όλοι μας είμαστε ευχαριστημένοι!!!

Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42 και σε ακόμα 3 μέλη.

Sourya

# 18 στις 16/8/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 4.436

Παρ ολο που εχω φωτο δεν συμφωνω.Αλλο στο φορουμ και στο τσατ και αλλο στις γνωριμιες.Δεν θελουν βρε φιλε να βαλουν ,δικαιωμα τους απο τη στιγμη που το επιτρεπει το σαιτ.Ααα μπα, μ αρεσει που τσαντιζεσαι κιολας

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από silver800

Για μένα, Βασίλη, όλα στην αγορά είναι "what you see is what you get".

Και, στο είδος που πραγματεύεται, αυτό το site είναι μία μικρή αγορά. Λαμβάνει χρήματα και παρέχει υπηρεσίες.Το εμπόρευμα είμαστε εμείς.Κι όταν δεν βλέπω ποιός γράφει τα τόσο ωραία λόγια στο προφίλ, ποιός μιλάει στο chat, ποιός εξωραΐζει καταστάσεις ή πετάει κακεντρέχειες...απλά δεν τον λαμβάνω υπόψη.Τα γδαρμένα σκαλπ, όπως ονομάζω τα αόματα πρόσωπα ως άβαταρ κάτω απ το ψευδώνυμο, μόνη χρήση έχουν το να περνάει η ώρα μου ευχάριστα στο chat και, δευτερευόντως, αν δεν έχω τι άλλο να κάνω, να χαζεύω τις απόψεις τους εδώ στο φόρουμ.Σίγουρα η προτεραιότητά μου να απαντήσω κάπου είναι σε σένα που δεν ντρέπεσαι να δείξεις ποιός είσαι και σε όσους άλλους σαν κι εσένα. Οι υπόλοιποι είναι  bots, πάντα κατά την άποψή μου.
Γράφτηκε κάπου ότι κάλιστα μπορεί να περάσει ψεύτικη φωτογραφία αν επέμενε το σάιτ για υποχρεωτική. Εδώ να αναφέρω ότι έχει εφευρεθεί η διαδικασία της πιστοποίησης, πράγμα που ευελπιστώ να πράξει σε κάποιο από τα επόμενα updates. Υπάρχει σε ανάλογες ιστοσελίδες του εξωτερικού με τη βοήθεια της ενσωματωμένης κάμερας. Είμαι της άποψης ότι το ψέμα πρέπει να χτυπιέται όπου το βρίσκουμε. Αλύπητα σαν το χταπόδι. Είμαστε όλοι υπεύθυνοι για την κοινωνία παρακμής και σήψης που ζούμε. Και πέστε με γραφικό και απαντήστε αντ εμού μόνοι σας.
Επιχείρημα πολλών επίσης είναι ότι δεν χρειάζεται φωτογραφία για να λειτουργήσουν οι υπηρεσίες του. Απλούστατα, κατά την ανταλλαγή μηνυμάτων εν καιρώ, προσφέρονται και οι φωτογραφίες πριν το όποιο ραντεβού. Όχι κύριοι. Δεν με προδιαθέτει θετικά να πληρώσω πρώτα για να σηκώνω τα κλειστά φύλλα της τράπουλας μετά. Καλώς κακώς, το ωραίο φύλο ανεβάζει τις μετοχές του επί τη εμφανίσει.
Η κρυψίνοια είναι ύποπτη. Εμπεριέχει ψέμα, φόβο, μιζέρια. Λες ότι οι γυναίκες δικαίως να κρατάνε πισινή επειδή φοβούνται.Τι φοβούνται;Μην τις δει ο άντρας τους; τα παιδιά τους; ο γκόμενος;Μήπως θεωρηθούν άσχημες και χλευαστούν;Μήπως αποκαλυφθεί η αληθινή ηλικία της δήθεν πιπίνας;Μήπως, μήπως τι;Και αναφέρομαι σε όσες επιθυμούν μεσομακροπρόθεσμα μια γνωριμία. Για όσες θέλουν μόνο να χαζέψουν σε φόρουμ, τσατ και στη...βιτρίνα του καταστήματος, ας βάλουνε και μπούρκα ή νικάμπ!
Αν πρόκειται για το φόβο να μην ενοχλούνται οι...καλλονές (!?) υπάρχουν εργαλεία αναχαίτησης που αποφασίζουν γρήγορα.

Αρέσει στα μέλη jane_do, MadameShuShu40 και σε ακόμα 2 μέλη.

MadameShuShu40

# 19 στις 16/8/2019
author

Θα πω το εξης, μπας και λήξει πια, αυτή η ατέρμονη συζήτηση.Και

οι μεν και οι δε, έχουν λογικά επιχειρήματα να στηρίξουν την άποψη τους, και οι δύο πλευρές έχουν τα δικια και τα άδικα τους.

Έτσι  προσπαθεί ο καθένας να πείσει ότι το δίκιο του υπερτερεί.

Τι λέτε, να τα βγάλουμε να τα μετρησουμε, τα δίκια μας.

Αφήστε τον καθένα να πράττει όπως επιθυμεί και αν δεν σας αρέσει είτε αδιαφορείτε είτε αποχωρειτε!!

Αρέσει στα μέλη jane_do, Sourya

Enikos

# 20 στις 16/8/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ηρθα στο χασαπικο, να αγορασω κρεας...

Αλλα δεν το εβγαζαν απο το ψυγειο, να δω τι θα ψωνισω...

Και μου πηραν προκαταβολικως και τα λεφτα...

Θα τα πω και γω στους πελατες...

Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε