Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κρυψίνοια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Red_Season

# 21 στις 16/8/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.905
'Aρεσαν+: 0%

Μπορεί κάποιος να θεωρεί ότι είναι 'κρυψίνους' αλλά να είναι ανοιχτό βιβλίο για τους υπόλοιπους 

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

VASILIS53

# 22 στις 18/8/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Σίλβερ, κρυψινοια δεν είναι το να μη θέλεις να βάλεις την φωτο σου, δεν βλάπτεις κανέναν. 

Η κρυψίνοια στο σάιτ δεν ευωχείται τόσο στο φόρουμ όσο στα κατ' ιδίαν μηνύματα. 

Ανειλικρινείς άνθρωποι σπέρνουν την δισπιστεία σε άτομα που μπαίνουν στο σαιτ με μόνη και αληθινή πρόθεση να γνωρίσουν κόσμο ή να ανταλάξουν απόψεις στο φόρουμ.

Το κέρδος αυτών των ανρθρώπων σκιών είναι το κέρδος που έχει ένας καθέξιν ρουφιάνος στον έξω κόσμο.

Γιαυτό όταν μιλάνε κάποιοι και κάποιες για σκουπηδαριό δεν τους πετάω εύκολα από το αυτί μου ασχέτως αν εγώ δεν γενικεύω. Προφανώς έχουν νοιώσει στο πετσί τους την δυσωσμία της ενεργούς και υποβόσκουσας κρυψίνοιας μέσα από τους διαύλους των μέσετζερ.

Για ποιούς μιλάμε ρωτάει ο φίλος Ενικός. Προφανώς το ερώτημα είναι ρητορικό. Τρεις μήνες είμαι στο φόρουμ και άτομα χωρίς να έχουν κανέναν λόγο να το κάνουν μόλυναν τις προθέσεις μου με δυσπιστεία. 

Ενώ κάλλιστα θα μπορούσαν να αναπτύξουν έναν διάλογο μαζί μου, ανταλαγής απόψεων είτε στο φόρουμ είτε στα μηνύματα προτιμησαν να ρίξουν το δηλητήριό τους για λόγους που πραγματικά δεν γνωρίζω, γιατί έτσι τους ευχαριστεί να δηλητηριάζουν παρουσιαζόμενοι με ψευτικες συστάσεις και με δόλιο τρόπο απόσπασης πληροφοριών.

Αυτές οι συζητήσεις δυστιχώς δεν πρόκειται να σταματήσουν ποτέ γιατί διαδοχικά κάποιοι θα πέφτουν θύματα της χολέρας της κρυψίνοιας και είτε θα επαναστατούν είτε θα σηκώνονται να φεύγουν από το σαιτ χάνοντας έτσι αυτή τη σπουδαία εμπειρία ανταλαγής απόψεων, της εναλκτικής ψυχαγωγίας αλλά και την καλιέργεια καλών γνωριμιών γιατί τα περισσότερα άτομα που βρίσκονται εδώ έχουν την αξία τους.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, squirrel1968 και σε ακόμα 1 μέλος.

galactica-

# 23 στις 18/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Απορία ψάλτου...

το να βάζει κάποιος αρχικά, φωτογραφία 45αρη ξερω γω και μετά να σκάει μύτη ο κυριούλης 60 πλας,

τι είναι; 

ειλικρινής σύσταση; άδολη, αμόλυντη προσέγγιση;

Τελικά για ποιους μιλάμε και γιατί;

αμελητέοι...

Enikos

# 24 στις 18/8/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.053

Εν προκειμενω, Μπιλι...

Δεν προκειται για κρυψινοια, οταν καποιος-οι δεν μοιραζονται στοιχεια τους με ολους τους υπολοιπους...

Προκειται καθαρα για λογους προληψης δυσαρεστων καταστασεων, που δοξα τω Θεω βριθει το νετ απο τετοιες καταστασεις...

Τωρα... 

Αν ο Σιλβερ θεωρει οτι προβολικα, θα βαλει τους αλλους να αλλαξουν προσωπικη αποψη για την διαχειριση του ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥΣ στο νετ, δειχνει μια ακριβεστατη κρυψινοια για τους λογους τους οποιους θελει να γινει κατι τετοιο...

Οσο για τους κανονες αγορας (το διαβασα κι αυτο), ειναι τουλαχιστον ατυχες σαν εκφραση και νοοτροπια...

Δεν μιλαμε για τα μαρουλια, στο κατω μερος του καφασιου, τα οποια εχει κρυψει ο μαναβης απο τον πελατη...

Απλα πραγματα...

Ατυχεστατη προσπαθεια...

Για να ειναι...θεμα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από VASILIS53

Αυτές οι συζητήσεις δυστιχώς δεν πρόκειται να σταματήσουν ποτέ γιατί διαδοχικά κάποιοι θα πέφτουν θύματα της χολέρας της κρυψίνοιας και είτε θα επαναστατούν είτε θα σηκώνονται να φεύγουν από το σαιτ χάνοντας έτσι αυτή τη σπουδαία εμπειρία ανταλαγής απόψεων, της εναλκτικής ψυχαγωγίας αλλά και την καλιέργεια καλών γνωριμιών γιατί τα περισσότερα άτομα που βρίσκονται εδώ έχουν την αξία τους.

Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42

VASILIS53

# 25 στις 18/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από galactica-
Απορία ψάλτου...

το να βάζει κάποιος αρχικά, φωτογραφία 45αρη ξερω γω και μετά να σκάει μύτη ο κυριούλης 60 πλας,

τι είναι; 

ειλικρινής σύσταση; άδολη, αμόλυντη προσέγγιση;

Τελικά για ποιους μιλάμε και γιατί;

αμελητέοι...

Καλή μου φίλη μιλάμε για αυτούς που δεν βγαίνουν με θάρρος να μιλήσουν η ακόμα και να αντιπαρατεθουν  οταν νοιώθουν ότι θίγονται, αλλά βάζουν άλλους να τους υπερασπιστούν.

μυθικη η γαινεοτης του ανδρός.

VASILIS53

# 26 στις 18/8/2019
author

Αν κάποια κυρία νομίζει ότι παραπλανήθηκε από τις φωτογραφίες μου, και αυτό που είδε από κοντά την απογοητευσε, παρακαλειτε να το δημοσίευση, πρόθυμα θα υποστώ κάθε συνέπεια από τη διευθυνση του σαιτ και θα ζητήσω δημόσια συγνώμη. 

COSTAS42

# 27 στις 23/8/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.258
Εδω δεν ειναι σφαγειο και εμεις σφαχταρια για να βαζουμε φωτος και πληροφοριες για να γινεται η διαλογη κατα πως συμφερει τον καθενα η την καθεμια.Δεν ειναι ολοι και ολες εδω για να βρουν ταιρι και εμπας περιπτωσει βρε αδελφε δικαιωμα του καθενος και της καθεμιας να μην βαζει τιποτα και να δειχνει οτι θελει σε οποιον-οποια θελει οποτε και οπου θελει..
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, jane_do και σε ακόμα 3 μέλη.

silver800

# 28 στις 25/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από COSTAS42
Εδω δεν ειναι σφαγειο και εμεις σφαχταρια για να βαζουμε φωτος και πληροφοριες για να γινεται η διαλογη κατα πως συμφερει τον καθενα η την καθεμια.Δεν ειναι ολοι και ολες εδω για να βρουν ταιρι και εμπας περιπτωσει βρε αδελφε δικαιωμα του καθενος και της καθεμιας να μην βαζει τιποτα και να δειχνει οτι θελει σε οποιον-οποια θελει οποτε και οπου θελει..

Συνονόματε μάλλον δεν έγινα κατανοητός όσο θα ήθελα. Ας το παλέψω λίγο ακόμα.

Όσοι/ες έγιναν μέλη για να περάσουν απλά την ώρα τους σε forum & chat, λογικό είναι να βάλουν άβαταρ και τον τιραμόλα!

Όσοι έρχονται σε site γνωριμιών για το αντικείμενό του, τις γνωριμίες, θάπρεπε να υποχρεώνονται από το ίδιο το site, όχι μόνο να βάλουν φωτογραφία αλλά να την πιστοποιήσουν κιόλας με τη βοήθεια της κάμερας!

Ναι, δεν την έβγαλα απ την κοιλιά μου την πιστοποίηση, την βλέπω να λειτουργεί σχεδόν παντού σε ανάλογα site.

Εξηγούμαι ακόμα περισσότερο:

Όντας παλιό μέλος - με άλλο username τότε στο 2003 - είχα πολύ καλές αναμνήσεις από το σχέσεις. Η ζωή με έκανε να απέχω αρκετά χρόνια, τόσα πολλά που πια δεν θυμόμουν αν υπάρχουν τα παλιά μου στοιχεία και ποιά ακριβώς είναι.

Τέλος πάντων ξαναγράφτηκα φέρνοντας μαζί μου κι έναν φίλο μου σχεδόν με το ζόρι προκειμένου να ξεφύγει, όσο δυνατόν, από την κακή διάθεσή του λόγω πρόσφατου διαζυγίου. Αυτός δεν είναι τόσο εξοικοιωμένος με πληκτρολόγια οπότε περιορίστηκε σε ένα προφίλ με τη βοήθειά μου κι αυτό.

Αφού πέρασαν μερικές βδομάδες, κάποια στιγμή η κουβέντα μας οδήγησε και στο "πώς το βλέπεις το σχέσεις; έκανα καλά που στο σύστησα;"

Και η απάντησή του καταπέλτης!

"Μα καλά, με κοροϊδεύεις ρε μ&@&#& ; Μ' αρέσει που με ρωτάς κιόλας"

"Γιατί το λες αυτό; για ξηγήσου"

" τι να σου ξηγήσω; δεν το εχεις καταλάβει από μόνος σου; εκεί μέσα μας κοροϊδεύουν ακόμα και με την ηλικία τους. Είδες κάτι νούμερα που βάζουν; 76, 85, 79 χρονών. Αλλά τους βλέπεις και πάνε σφαίρα όταν γράφουνε. Άσε που δεν έχουνε και πρόσωπα. Τους τα γδάρανε οι ινδιάνοι ρε; τους πήρανε το σκαλπ φαίνεται"

" εντάξει ρε συ δε θέλουν όλοι να δειχτούν, τι να γίνει;"

" φιλαράκο άμα βλέπω προφίλ της άλλης να θέλει γνωριμία κ να φοβάται να δείξει τη μούρη της , εγώ δύο πράματα βάζω στο μυαλό μου. Είτε είναι κανα σούργελο, είτε φοβάται τον άντρα της ή το γκόμενο. Άσε ρε, που μρ βάζεις να μπλέξω; να με κυνηγάνε όλοι οι κερατωμένοι; και ξέρεις και κάτι ακόμα; δεν ξέρω εσύ τι θα κάνεις, εμένα δε με προδιαθέτει να ρίξω τα λεφτά μου εκεί μέσα που δε βλέπω τίποτα. Θες να μου βγει καμμιά τραβέστω μετά ή κανα ραμολί; ζητάνε γνωριμίες οι άφατσες ρεε...που πας ρε καραμήτροο; ρε αυτοί δεν έχουν το θεό τους, τα προφίλ μπορεί νάναι κι αντρικά.όλα κάλπικα ρε φίλεε, διέγραψέ με και φύγε κι εσύ. Μακριάα. Υπόνομος μαύρος"

Μάλλον θα πρέπει να συμφωνήσω με το φίλο.

Διότι ρώτησα τους άμουτρους που ζητούν γνωριμία και δεν πήρα απάντηση της προκοπής ακόμα, μόνο μασημένα λόγια. Δεν περιμένετε βέβαια να πληρώσω και μετά να ψάχνω να ανοίξω όλα τα κλειστά φύλλα ε; είναι εντελώς γελοίο. Γνώμη μου. Δική μου γνώμη, δικό μου πορτοφόλι.

Και για όσους ρωτήσουν, το μάζεψαωτο κουβαδάκι μου, παλιάς σχολής γαρ.

Heptamer

# 29 στις 25/8/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.813

Και έχουμε  και τα peftonic polyprofilonic και έδεσε το γλυκο. 

Οσο υπάρχει η ανωνυμία της οθόνης - καί η αβάσταχτη ευκολία να υποδυθείς ότι θες, για όποιο λόγο θες - οι ιντερνετικες γνωριμιες θα είναι πάντα e-πιφοβες και απαξιωμενες.

Αρέσει στο μέλος VASILIS53

COSTAS42

# 30 στις 25/8/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.258

ο βασικος λογος ειναι οτι δεν θελουν να τους δει γνωστος η καποιος του κυκλου τους που για μενα ειναι θεμιτο.Αν καποια σε γουσταρει θα σου δειξει πως ειναι στο πριβε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από silver800

Συνονόματε μάλλον δεν έγινα κατανοητός όσο θα ήθελα. Ας το παλέψω λίγο ακόμα.

Όσοι/ες έγιναν μέλη για να περάσουν απλά την ώρα τους σε forum & chat, λογικό είναι να βάλουν άβαταρ και τον τιραμόλα!

Όσοι έρχονται σε site γνωριμιών για το αντικείμενό του, τις γνωριμίες, θάπρεπε να υποχρεώνονται από το ίδιο το site, όχι μόνο να βάλουν φωτογραφία αλλά να την πιστοποιήσουν κιόλας με τη βοήθεια της κάμερας!

Ναι, δεν την έβγαλα απ την κοιλιά μου την πιστοποίηση, την βλέπω να λειτουργεί σχεδόν παντού σε ανάλογα site.

Εξηγούμαι ακόμα περισσότερο:

Όντας παλιό μέλος - με άλλο username τότε στο 2003 - είχα πολύ καλές αναμνήσεις από το σχέσεις. Η ζωή με έκανε να απέχω αρκετά χρόνια, τόσα πολλά που πια δεν θυμόμουν αν υπάρχουν τα παλιά μου στοιχεία και ποιά ακριβώς είναι.

Τέλος πάντων ξαναγράφτηκα φέρνοντας μαζί μου κι έναν φίλο μου σχεδόν με το ζόρι προκειμένου να ξεφύγει, όσο δυνατόν, από την κακή διάθεσή του λόγω πρόσφατου διαζυγίου. Αυτός δεν είναι τόσο εξοικοιωμένος με πληκτρολόγια οπότε περιορίστηκε σε ένα προφίλ με τη βοήθειά μου κι αυτό.

Αφού πέρασαν μερικές βδομάδες, κάποια στιγμή η κουβέντα μας οδήγησε και στο "πώς το βλέπεις το σχέσεις; έκανα καλά που στο σύστησα;"

Και η απάντησή του καταπέλτης!

"Μα καλά, με κοροϊδεύεις ρε μ&@&#& ; Μ' αρέσει που με ρωτάς κιόλας"

"Γιατί το λες αυτό; για ξηγήσου"

" τι να σου ξηγήσω; δεν το εχεις καταλάβει από μόνος σου; εκεί μέσα μας κοροϊδεύουν ακόμα και με την ηλικία τους. Είδες κάτι νούμερα που βάζουν; 76, 85, 79 χρονών. Αλλά τους βλέπεις και πάνε σφαίρα όταν γράφουνε. Άσε που δεν έχουνε και πρόσωπα. Τους τα γδάρανε οι ινδιάνοι ρε; τους πήρανε το σκαλπ φαίνεται"

" εντάξει ρε συ δε θέλουν όλοι να δειχτούν, τι να γίνει;"

" φιλαράκο άμα βλέπω προφίλ της άλλης να θέλει γνωριμία κ να φοβάται να δείξει τη μούρη της , εγώ δύο πράματα βάζω στο μυαλό μου. Είτε είναι κανα σούργελο, είτε φοβάται τον άντρα της ή το γκόμενο. Άσε ρε, που μρ βάζεις να μπλέξω; να με κυνηγάνε όλοι οι κερατωμένοι; και ξέρεις και κάτι ακόμα; δεν ξέρω εσύ τι θα κάνεις, εμένα δε με προδιαθέτει να ρίξω τα λεφτά μου εκεί μέσα που δε βλέπω τίποτα. Θες να μου βγει καμμιά τραβέστω μετά ή κανα ραμολί; ζητάνε γνωριμίες οι άφατσες ρεε...που πας ρε καραμήτροο; ρε αυτοί δεν έχουν το θεό τους, τα προφίλ μπορεί νάναι κι αντρικά.όλα κάλπικα ρε φίλεε, διέγραψέ με και φύγε κι εσύ. Μακριάα. Υπόνομος μαύρος"

Μάλλον θα πρέπει να συμφωνήσω με το φίλο.

Διότι ρώτησα τους άμουτρους που ζητούν γνωριμία και δεν πήρα απάντηση της προκοπής ακόμα, μόνο μασημένα λόγια. Δεν περιμένετε βέβαια να πληρώσω και μετά να ψάχνω να ανοίξω όλα τα κλειστά φύλλα ε; είναι εντελώς γελοίο. Γνώμη μου. Δική μου γνώμη, δικό μου πορτοφόλι.

Και για όσους ρωτήσουν, το μάζεψαωτο κουβαδάκι μου, παλιάς σχολής γαρ.

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, squirrel1968

Oxaman

# 31 στις 25/8/2019
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Μπαγκλαντές
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 105

Αν βάλω μια φωτογραφία με τσαντόρ πειράζει??? Εγώ δεν θα είμαι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost