Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χηρες και χηροι

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Amoyda

# 41 στις 21/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Sourya

Οχι βεβαια, εδω ισχυει το ...αυτος ειναι αντρας.Και σαν αντρας δεν μπορει να ζει μοναχος. Μωρε μια χαρα μπορει

Μάλλον οι γυναίκες δεν μπορούν πια,οι άντρες μια χαρά τα καταφέρουν και στην κουζίνα και παντού...

Sourya

# 42 στις 21/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Επιχειρηματικο μυαλο Βασιλακη. Η τοχεις η δεν τοχεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από VASILIS53

Βλέπω ότι το πας για γραφείων Γενικών Τελετών αγαπητή Σουρία. Από εδώ μνημόσυνα από εκεί γάμοι και ενίοτε τα συνδυάζουμε!!! Τέλεια.

Sourya

# 43 στις 21/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πως την θελεις ,χηρα χρονων η απο την παραγωγη στην καταναλωση; Ημαρτον θεουλη μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από VASILIS53

Βρείτε μου και μένανε μια χήρα,stop. Γάμοι μαζί με Ενικό, stop. 

Κουμπάρες: Soyria, Peripli. stop

over. ελήφθη?

Sourya

# 44 στις 21/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ετσα

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από peripli

Άγουστος: Αγκαλόπον αγληγορετά!!!     

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 39b09cca42bbb9dee64b545f606c37d1.jpg (97.92KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 87 φορές

equinox_

# 45 στις 22/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

''στα 40 ,στα 9μηνα ,στο χρονο, στα 2 χρονια κλπ.''

Μόνο ως πληροφορία, εδώ θα ήθελα να πω κάτι...

Αφορά το ΔΝΑ μας και αυτό που έχουν ανακαλύψει οι επιστήμονες απο τη Ρωσία...

Αποδείχθηκε ότι μετά το θάνατο, τα γονίδια δεν καταστρέφονται εντελώς, αλλά αφήνουν ένα φάντασμα που φέρνει κάποιες πληροφορίες - μια δέσμη πληροφοριών, που πετάγεται απο το κύτταρο - για περίπου σαράντα ημέρες! Τότε εξαφανίζεται. Αλλά όχι πραγματικά. Οι πληροφορίες που είναι ενσωματωμένες στην ανθρώπινη γενετική συσκευή, ποτέ δεν εξαφανίζονται χωρίς ίχνος...

Η ανακάλυψη, στην αρχη τους φάνηκε για κάτι απίθανο. Επειδή κανείς από τους επιστήμονες-βιοχημικούς και γενετιστές δεν μπόρεσε να κοιτάξει τόσο βαθιά στον ''ιερό μυστικό'' της ανθρώπινης φύσης.

''Ακτινοβολούσαμε το DNA με κόκκινο φωτός λέιζερ.
Και μια φορά, μετά από μια ατελείωτη σειρά μελετών, μετρήθηκε κατά λάθος το φάσμα ενός κενού χώρου, στο οποίο βρισκόταν το παρασκεύασμα DNA λίγα λεπτά νωρίτερα. Το φάσμα εξελίχθηκε σαν να ήταν ακόμα σε εκείνο το χώρο ένα DNA! Αυτό δεν μπορεί να γίνεται! Πιθανώς, η συσκευή χάλασε! - σκεφτικαμε...

Και μόνο, μετά από σχεδόν μια δεκαετία, συνεχίζοντας πειράματα με κυτταρικούς πυρήνες ήδη σε άλλο ακαδημαϊκό ίδρυμα, συνειδητοποίησα πως ανακάλυψα τη δέσμη πληροφοριών στο κενό. Ήταν ένα επιστημονικό θαύμα αυτή η ανακάλυψη!

Όπως καταφέραμε και διαπιστώσουμε αργότερα, αυτό ήταν το φάντασμα του αποθανόντος ΔΝΑ.
Και η συσκευή, την οποία θεωρήσαμε ελαττωματική, κατέγραφε συνεχώς αυτό για περίπου σαράντα ημέρες. Είναι πιθανό ότι, μετά από αυτή την περίοδο, παρέμεινε ακόμα κάποιο "κύμα" υπεριωδών σωματιδίων, αλλά η καταχώρησή του απαιτούσε πιο ευαίσθητα όργανα, τα οποία δυστυχώς δεν είχαμε ...

Η βασική δομή της γενετικής συσκευής όλων των ζωντανών είναι περίπου ίδια.
Είναι πιθανό ότι το ίδιο φάντασμα του DNA παραμένει μετά το θάνατο του καθενός από εμάς.
Ίσως για χρόνια, δεκαετίες, μόνο που θα είναι σε μια πιο λεπτή μορφή.''

για όσοι τυχόν ενδιαφέρονται - Dr. Peter Gariaev, έχει αμετριτες πληροφορίες και σαφώς και για την εξέλιξη αυτής της ανακάλυψης. Εγώ μάλλον εχω κάνει λάθη στην ακριβής μετάφραση, αλλά το νόημα ήταν να πω, πως δεν είναι τυχαία αυτά τα 40...
Απο κι και πέρα, ο καθένας ο,τι νομίζει...

Sourya

# 46 στις 22/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αχ εσυ αχ το μυαλο σου στο κεχρι

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από peripli

Δε μ'λες καλε παληκαρι. . . . .

...ισχυει αφτο που λεν: Ο κομπαρος...την κομπαρα...ααα...? Ίου γλεντια ...εγω ποιονανε θα αλλαξοστεφανιασω???  

Τί...να μην ξερω δλδ...ποιος...ποσες βολες τη βδομαδα που λενε......αχαα...τί ωραια που περναμε κατακαλοκαιριατικα εδω χαμου......

...μπραβομπραβο...βρε μου βγηκε το σταφυλι απ τη μυτη λεμε...  

(α ναι, το stop ξεχασα...τί...αντε καλε...οχι εκεινο...αυτο που γραφεις κι εσυ!) 

Sourya

# 47 στις 22/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μπα η καβαλα βγαζει ωραιες γυναικες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από COSTAS42

Ετσι ειναι η φιλη σου;σαν την φωτο;

Sourya

# 48 στις 22/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγω τι λεω δεν μ ακους

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Amoyda

Μάλλον οι γυναίκες δεν μπορούν πια,οι άντρες μια χαρά τα καταφέρουν και στην κουζίνα και παντού...

VASILIS53

# 49 στις 22/8/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από peripli

Δε μ'λες καλε παληκαρι. . . . .

...ισχυει αφτο που λεν: Ο κομπαρος...την κομπαρα...ααα...? Ίου γλεντια ...εγω ποιονανε θα αλλαξοστεφανιασω???  

Τί...να μην ξερω δλδ...ποιος...ποσες βολες τη βδομαδα που λενε......αχαα...τί ωραια που περναμε κατακαλοκαιριατικα εδω χαμου......

...μπραβομπραβο...βρε μου βγηκε το σταφυλι απ τη μυτη λεμε...  

(α ναι, το stop ξεχασα...τί...αντε καλε...οχι εκεινο...αυτο που γραφεις κι εσυ!) 

Μα τώρα μιλάς για τα αυτονόητα Peripli μου, όσες βολές θέλει η κουμπάρα και όλες οι βολές εύστοχες!!!

VASILIS53

# 50 στις 22/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από lollipop-123

Eδω αγνοουμε ανθρωπους εν ζωη ...

Ποιούς; άκουσε για γάμο ο Ενικός και κρύφτηκε;

VASILIS53

# 51 στις 22/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Sourya

Πως την θελεις ,χηρα χρονων η απο την παραγωγη στην καταναλωση; Ημαρτον θεουλη μου

Φρέσκο πράμα γιατί μου αρέσει να παρηγορώ. 

Sourya

# 52 στις 22/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μη χασεις κι εσυ ομως

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από VASILIS53

Μα τώρα μιλάς για τα αυτονόητα Peripli μου, όσες βολές θέλει η κουμπάρα και όλες οι βολές εύστοχες!!!

Sourya

# 53 στις 22/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ετσι ειναι για οσους ζουν στον κοσμο του Ματριξ. Εγω πιστευω οτι η πραγματικοτητα ειναι το συνολο και η συγκρουση απειρων συνειδησεων που ζουν στον κοσμο που εφτιαξε το υπερτατο ον.

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από equinox_

''στα 40 ,στα 9μηνα ,στο χρονο, στα 2 χρονια κλπ.''Μόνο ως πληροφορία, εδώ θα ήθελα να πω κάτι...

Αφορά το ΔΝΑ μας και αυτό που έχουν ανακαλύψει οι επιστήμονες απο τη Ρωσία...

Αποδείχθηκε ότι μετά το θάνατο, τα γονίδια δεν καταστρέφονται εντελώς, αλλά αφήνουν ένα φάντασμα που φέρνει κάποιες πληροφορίες - μια δέσμη πληροφοριών, που πετάγεται απο το κύτταρο - για περίπου σαράντα ημέρες! Τότε εξαφανίζεται. Αλλά όχι πραγματικά. Οι πληροφορίες που είναι ενσωματωμένες στην ανθρώπινη γενετική συσκευή, ποτέ δεν εξαφανίζονται χωρίς ίχνος...

Η ανακάλυψη, στην αρχη τους φάνηκε για κάτι απίθανο. Επειδή κανείς από τους επιστήμονες-βιοχημικούς και γενετιστές δεν μπόρεσε να κοιτάξει τόσο βαθιά στον ''ιερό μυστικό'' της ανθρώπινης φύσης.

''Ακτινοβολούσαμε το DNA με κόκκινο φωτός λέιζερ.
Και μια φορά, μετά από μια ατελείωτη σειρά μελετών, μετρήθηκε κατά λάθος το φάσμα ενός κενού χώρου, στο οποίο βρισκόταν το παρασκεύασμα DNA λίγα λεπτά νωρίτερα. Το φάσμα εξελίχθηκε σαν να ήταν ακόμα σε εκείνο το χώρο ένα DNA! Αυτό δεν μπορεί να γίνεται! Πιθανώς, η συσκευή χάλασε! - σκεφτικαμε...

Και μόνο, μετά από σχεδόν μια δεκαετία, συνεχίζοντας πειράματα με κυτταρικούς πυρήνες ήδη σε άλλο ακαδημαϊκό ίδρυμα, συνειδητοποίησα πως ανακάλυψα τη δέσμη πληροφοριών στο κενό. Ήταν ένα επιστημονικό θαύμα αυτή η ανακάλυψη!

Όπως καταφέραμε και διαπιστώσουμε αργότερα, αυτό ήταν το φάντασμα του αποθανόντος ΔΝΑ.
Και η συσκευή, την οποία θεωρήσαμε ελαττωματική, κατέγραφε συνεχώς αυτό για περίπου σαράντα ημέρες. Είναι πιθανό ότι, μετά από αυτή την περίοδο, παρέμεινε ακόμα κάποιο "κύμα" υπεριωδών σωματιδίων, αλλά η καταχώρησή του απαιτούσε πιο ευαίσθητα όργανα, τα οποία δυστυχώς δεν είχαμε ...

Η βασική δομή της γενετικής συσκευής όλων των ζωντανών είναι περίπου ίδια.
Είναι πιθανό ότι το ίδιο φάντασμα του DNA παραμένει μετά το θάνατο του καθενός από εμάς.
Ίσως για χρόνια, δεκαετίες, μόνο που θα είναι σε μια πιο λεπτή μορφή.''

για όσοι τυχόν ενδιαφέρονται - Dr. Peter Gariaev, έχει αμετριτες πληροφορίες και σαφώς και για την εξέλιξη αυτής της ανακάλυψης. Εγώ μάλλον εχω κάνει λάθη στην ακριβής μετάφραση, αλλά το νόημα ήταν να πω, πως δεν είναι τυχαία αυτά τα 40...
Απο κι και πέρα, ο καθένας ο,τι νομίζει...

Sourya

# 54 στις 22/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φρεσκο πραμα θα περιμενεις για μπιπ πολυ καιρο

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από VASILIS53

Φρέσκο πράμα γιατί μου αρέσει να παρηγορώ. 

Paralia48

# 55 στις 22/8/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.929

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Sourya

Μπραβο του, απο τους λιγους αντρες υποθετω

κοίτα, αυτός που κάνει με την καρδιά του, ό,τιμπορεί και πιστεύει ότι θα συμβάλλει να πάει η σύντροφός του στον <<παράδεισο>>, το κάνει όχι για νά ακούσει μπράβο, αλλά απλά επειδή το πισυτεύει. Και έτσι το δεχομαι σε όλα τα φύλα. Στο πόνο δεν υπάρχει άντρας ή γυναίκα. Και οι άντρες πονούν.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, VASILIS53

COSTAS42

# 56 στις 22/8/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.416

Το ξερω

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Sourya

Μπα η καβαλα βγαζει ωραιες γυναικες.

Sourya

# 57 στις 23/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σιγουρα πονουν και οι αντρες, αλλα οι περισσοτεροι απ  οσους γνωριζω σε λιγοτερο απο χρονο εχουν αντικαταστησει την αποθανουσα.

VASILIS53

# 58 στις 23/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Sourya

Φρεσκο πραμα θα περιμενεις για μπιπ πολυ καιρο

Απογοήτευση! Ποτέ δεν είχα εκείνο που ήθελα την ώρα που το ήθελα! 

Άτιμη ζωή, άλλους τους ανεβάζεις στους ουρανούς και άλλους τους κατεβάζεις στα τάρταρα. 

Και να σκεφτείς ότι απεφθήνθηκα στους ειδικούς...

equinox_

# 59 στις 23/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Sourya

Ετσι ειναι για οσους ζουν στον κοσμο του Ματριξ.

τι εννοεις με το ''ετσι ειναι'';

Sourya

# 60 στις 23/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κι εδω εφτασε η χαρη σου;

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από COSTAS42

Το ξερω