Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γάμος: μια άλλη οπτική

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

alisida

# 41 στην 1/9/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.855
'Aρεσαν+: 0%

Στα σοβαρά τώρα..

Επειδή είμαι υπέρ του γάμου 

Και υπέρ του να τον φροντίσω να το διατηρήσω 

ακόμα και αν ήταν φθαρμένος στο 85 %  ( το ποσοστό δεν είναι τυχαίο ,τόσο είχα δώσει στο γάμο μου όταν ήταν στα τελευταία του)

Θα τολμούσα την επισκευή και δεν θα το πουλούσα μετά .

Αλλά ,σε αυτό πρέπει να συμφωνήσουν και οι δύο  

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Enikos

Αυτο εννοεις ρεκτιφιε?...

Παρε να μαθαινεις, για να δεις που ταιριαζει η αλληγορια σου...

Και επιπροσθετως, οταν (καταλαβεις τι ειναι) κανουμε ρεκτιφιε σε πολυ φθαρμενα εως και κατεστραμενα μηχανηματα...

Ειναι εις γνωσιν μας οτι η αποδοση αυτου του μηχανηματος, εχει πεσει κατα 40 % ισως και περισσοτερο...

Μηχανολογικως, (βαλε και μια αλληγορια τωρα), δε συμφερει το ρεκτιφιε επειδη ηδη το μηχανημα σου θεωρειται "κοπανημενο"...

Απλα το κουκουλωνεις με κανα ρεκτιφιε, για να το φορτωσεις σε κανεναν...ασχετο...

https://www.youtube.com/watch?v=BjevCtnhQ3M

Δεν ειναι μονο οτι δεν κατανοεις την εννοιολογια, αλλα γενικως δεν κατεχεις "δομες"...

Γι αυτο την επομενη φορα που θα ψωνισεις μηχανημα, κοιτα μην ειναι reconditioned...

Αρέσει στα μέλη SouziKiou, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

konstandinos73

# 42 στην 1/9/2019
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 222
Εγω θεωρω οτι ο κανονας ειναι να μην επιτυγχάνουν οι γαμοι ...και δεν εννοω μονο οσα ζευγάρια χωρίζουν τυπικα αλλα κυριως οσα μενουν μαζι εντελως συμβατικα...για ποιό λογο, τωρα, αυτο ειναι ο κανονας? Θα σας δωσω μια αλλη απαντηση, "τροφη" , ισως, για σκεψη...καντε το εξης πειραμα...προσπαθηστε να βαλετε το ποδι σας, σε ενα παπουτσι κατα δυο νουμερα μικρότερο...καποια στιγμη αυτο θα αποτελεσει "μαρτυριο"...το ιδιο και εδω...η ποταπη ανθρώπινη φυση χαρακτηριζεται απο τον εγωισμο και την πολυγαμικοτητα...τα 2 αυτα χαρακτηριστικά πρεπει να εξαλειφθουν εντος γαμου...κοντρα στη φυση λοιπόν...συνεπωε,οι ελπιδες για επιβιωση ελάχιστες.
Αρέσει στο μέλος VASILIS53

_Bellezza_

# 43 στην 1/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Σωστα οσα γραφτηκαν. 

Οι ανθρωποι εξελισσομαστε. Σημερα δεν ειμαστε αυτοι που ημασταν χθες. 

Αφου λοιπον αλλαζουμε εμεις, αλλαζει ο συντροφος, αλλαζει και η μεταξυ μας σχεση. 

Εχω να προσθεσω μονο πως πρέπει να υπαρχουν ατομικοι και κοινοι στοχοι. 

Δηλαδη να προχωραμε παραλληλα ως μοναδες και ως ζευγαρι. 

Να εξελισσομαστε ατομικα και απο κοινου.

COSTAS42

# 44 στην 1/9/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.404

Σωστος.Το δυσκολο δεν ειναι να κερατωσεις αλλα να εισαι πιστος προς τον ανθρωπο που αγαπας

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από konstandinos73
Εγω θεωρω οτι ο κανονας ειναι να μην επιτυγχάνουν οι γαμοι ...και δεν εννοω μονο οσα ζευγάρια χωρίζουν τυπικα αλλα κυριως οσα μενουν μαζι εντελως συμβατικα...για ποιό λογο, τωρα, αυτο ειναι ο κανονας? Θα σας δωσω μια αλλη απαντηση, "τροφη" , ισως, για σκεψη...καντε το εξης πειραμα...προσπαθηστε να βαλετε το ποδι σας, σε ενα παπουτσι κατα δυο νουμερα μικρότερο...καποια στιγμη αυτο θα αποτελεσει "μαρτυριο"...το ιδιο και εδω...η ποταπη ανθρώπινη φυση χαρακτηριζεται απο τον εγωισμο και την πολυγαμικοτητα...τα 2 αυτα χαρακτηριστικά πρεπει να εξαλειφθουν εντος γαμου...κοντρα στη φυση λοιπόν...συνεπωε,οι ελπιδες για επιβιωση ελάχιστες.

Αρέσει στα μέλη Enikos, konstandinos73

tr0ika

# 45 στην 1/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μια άλλη οπτική είναι η ψυχρή λογική. Ο γάμος τελειώνει όταν δεν έχει να προσφέρει τίποτα στο άτομο που είναι μέσα. Πάμε σε κάτι άλλο για να μάθουμε κάτι άλλο. Δεν φταίει κανείς για ότι ακολουθεί.

VASILIS53

# 46 στην 1/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Καλοί μου φίλοι, δεν σας κρύβω ότι φορτήστηκα συναισθηματικά με το θέμα και δεν το περίμενα ότι θα μου συνέβαινε κάτι τέτοιο. 

Όταν λέω ότι ξενέρωσα δεν εννοώ εσάς βέβαια αλλά την πραγματικότητα όπως διαμορφώνεται από όλους εμάς.

Όταν συζητώ για σχέσεις ανθρώπων δημιουργούνται μέσα μου αλληλοσυγκρουόμενα συναισθήματα. 

Δεν μπορώ πχ να αποδεχτώ το ότι ο άνθρωπος ενώ επιζητεί την ένωσή του με έναν άλλο άνθρωπο όταν μπαίνει σε πορεία συμπόρευσης στέκεται ανίκανος να συμπορευθεί. Αυτός όμως είναι ο κανόνας και τα πετυχημένα ζευγάρια είναι η εξαίρεση και εγώ συγκρούομαι με αυτό το πράγμα.

Κάποιος φίλος ζήτησε να μας πουν οι δις εξαμαρτείν την εμπειρία τους. Λοιπόν εγώ είμαι τρις εξαμαρτείν και βέβαια ουδεμία διάθεση υπάρχει για διαιώνιση της αμαρτίας από την πλευρά μου, ούτε υπήρξε ποτέ.

Δεν αντέχω την συναισθηματική ραθυμία που καταλαμβάνει την σχέση μεταξύ δύο ανθρώπων που αγαπήθηκαν. Δεν αντέχω την μετατροπή των συναισθημάτων στην πορεία του χρόνου από όμορφα σε ψυχοφθόρα. Δεν αντέχω την κατανάλωση συναισθημάτων λες και είναι πασατέμπο, αν δεν αναγεννιούνται συνεχώς κάποια στιγμή τελειώνουν. Δεν αντέχω την μετατροπή του ανθρώπου σε βαμπίρ που ψάχνει να βρει συναισθήματα για να τραφεί.

Και συνεχίζω να απορώ με τον εαυτό μου, άντε να μην τσαντιστώ τώρα μαζί του, γιατί μετά από όλα αυτά τα δεν αντέχω δεν εκβάλει το μικρόβιο της δίψας για ένωση ακόμη και τώρα. 

Τον Σίσυφο τον θυμόσαστε. Του είχαν επιβάλει οι θεοί ένα μαρτύριο. Να κουβαλάει ένα βράχο φορτωμένο στην πλάτη του ως την κορυφή ενός βουνού και όταν κόντευε να φτάσει στην κορυφή του, του έφευγε ο βράχος και ξανά μανά από την αρχή να τον ξανακουβαλήσει από τους πρόποδες στην κορυφή. Ε αυτός είμαι εγώ στα θέματα των σχέσεων. Και η σύγκρουση μέσα μου είναι αέναη. 

ΥΓ: Είπα να μην προσωποποιήσω το θέμα αυτή τη φορά αλλά δεν τα κατάφερα. Τι θέμα θα ήταν άλλωστε αν δεν του έδινα και λίγο από την ψυχή μου.
Αρέσει στα μέλη peripli, Arxontoula_ και σε ακόμα 4 μέλη.

Paralia48

# 47 στην 1/9/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.744
πολύ ωραία τα λες Βασίλη
Να το πιάσω λίγο ανάποδα. Επειδή και γω αναρρωτιέμαι ,ώς είναι δυνατόι ορισμένα ζευγάρια να είναι αγαπημένα και να ζουν αρμονικά Και όταν βλέπω σε κουτσομπολέ περιοδικά (κομμωτηρίου) τέτοιες περιπτώσεις, τις διαβάζωΛοιπόν ο Αντρέ Ριέ (Αυστριακός βιολιτζής) είναι περίπου 40 χρόνια με τη γυναίκα του σε έναν ευτυχισμένο γάμο Τα μυστικά τους είναι, ότι ο καθένας κάνει τα χόμπυ του, το επάγγελμά του, τις παρέες του και μαζί κάνουν κάποιες δραστηριότητες λίγες φορές την εβδομάδα
Οι δυο καλύτερεςς φίλες μου έχουν και οι δυο καλούς γάμους και πολλά χρόνια. Η μια κρατάει ένα γάμο με έναν <<δύσκολο>> άντρα (χιλιάδες παραξενιές),γιατί τον αγαπά και συνεχώς υποχωρεί Κι αυτός την αγαπά, όπως λέει, αλλά της το δείχνει μόνο όταν είναι οι δυο τους.
Η άλλη νομίζω έχει βρει με τον άντρα της τα <<κουμπιά>>ο ένας του άλλου. Η φίλη μου είναι ένας άνθρωπος με υψηλή συναισθηματική νοημοσύνη και θέλει να μην στενοχωρεί ο ένας τον άλλο, βρίσκει πάντα τον κατάλληλο τρόπο να κρατά το <<οικοδόμημα<< σε καλή κατάσταση με τις κατάλληλες επισκευές  (δες Αλυσίδα)  Τον άντρα της ελάχιστα τον γνωρίζω
Αρέσει στα μέλη peripli, Arxontoula_ και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 48 στην 1/9/2019
author
Καζακστάν

Ίσως επειδή οι περισσότεροι άνθρωποι το παίρνουμε ανάποδα 

Δηλ

Αντί να μας έρθει η επιθυμία για ένωση όταν εμφανιστεί στη ζωή μας ο κατάλληλος άνθρωπος...

Αντίθετα ,μας έρχεται η επιθυμία και μετά ψάχνουμε τον άνθρωπο 

Και επειδή ακριβώς έχουμε την ανάγκη ..

κολλάμε 

χωρίςνα εμβαθύνουμε στο αν μας ταιριάζει και του ταιριάζουμε.

Παραβλέπουμε πολλά πράγματα που έρχονται να μας βρουν μετά από καιρό 

Με το ζόρι δεν γίνεται ούτε αφοσίωση ,ούτε πίστη ,ούτε σχέση 

Αν δεν μας τα εμπνεύσει όλα αυτά κάποιος άνθρωπος ,για να τα τηρήσουμε αβίαστα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από VASILIS53

Καλοί μου φίλοι, δεν σας κρύβω ότι φορτήστηκα συναισθηματικά με το θέμα και δεν το περίμενα ότι θα μου συνέβαινε κάτι τέτοιο. 

Όταν λέω ότι ξενέρωσα δεν εννοώ εσάς βέβαια αλλά την πραγματικότητα όπως διαμορφώνεται από όλους εμάς.

Όταν συζητώ για σχέσεις ανθρώπων δημιουργούνται μέσα μου αλληλοσυγκρουόμενα συναισθήματα. 

Δεν μπορώ πχ να αποδεχτώ το ότι ο άνθρωπος ενώ επιζητεί την ένωσή του με έναν άλλο άνθρωπο όταν μπαίνει σε πορεία συμπόρευσης στέκεται ανίκανος να συμπορευθεί. Αυτός όμως είναι ο κανόνας και τα πετυχημένα ζευγάρια είναι η εξαίρεση και εγώ συγκρούομαι με αυτό το πράγμα.

Κάποιος φίλος ζήτησε να μας πουν οι δις εξαμαρτείν την εμπειρία τους. Λοιπόν εγώ είμαι τρις εξαμαρτείν και βέβαια ουδεμία διάθεση υπάρχει για διαιώνιση της αμαρτίας από την πλευρά μου, ούτε υπήρξε ποτέ.

Δεν αντέχω την συναισθηματική ραθυμία που καταλαμβάνει την σχέση μεταξύ δύο ανθρώπων που αγαπήθηκαν. Δεν αντέχω την μετατροπή των συναισθημάτων στην πορεία του χρόνου από όμορφα σε ψυχοφθόρα. Δεν αντέχω την κατανάλωση συναισθημάτων λες και είναι πασατέμπο, αν δεν αναγεννιούνται συνεχώς κάποια στιγμή τελειώνουν. Δεν αντέχω την μετατροπή του ανθρώπου σε βαμπίρ που ψάχνει να βρει συναισθήματα για να τραφεί.

Και συνεχίζω να απορώ με τον εαυτό μου, άντε να μην τσαντιστώ τώρα μαζί του, γιατί μετά από όλα αυτά τα δεν αντέχω δεν εκβάλει το μικρόβιο της δίψας για ένωση ακόμη και τώρα. 

Τον Σίσυφο τον θυμόσαστε. Του είχαν επιβάλει οι θεοί ένα μαρτύριο. Να κουβαλάει ένα βράχο φορτωμένο στην πλάτη του ως την κορυφή ενός βουνού και όταν κόντευε να φτάσει στην κορυφή του, του έφευγε ο βράχος και ξανά μανά από την αρχή να τον ξανακουβαλήσει από τους πρόποδες στην κορυφή. Ε αυτός είμαι εγώ στα θέματα των σχέσεων. Και η σύγκρουση μέσα μου είναι αέναη. 

ΥΓ: Είπα να μην προσωποποιήσω το θέμα αυτή τη φορά αλλά δεν τα κατάφερα. Τι θέμα θα ήταν άλλωστε αν δεν του έδινα και λίγο από την ψυχή μου.

Αρέσει στα μέλη peripli, wish_ και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 49 στην 1/9/2019
author
Καζακστάν

Κώστα,θα διαφωνήσω εδώ 

Αν αγαπάς δεν είναι δύσκολο να είσαι πιστός 

Είναι δύσκολο έως αδύνατο να απατήσεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από COSTAS42

Σωστος.Το δυσκολο δεν ειναι να κερατωσεις αλλα να εισαι πιστος προς τον ανθρωπο που αγαπας

Αρέσει στα μέλη peripli, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

squirrel1968

# 50 στην 1/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολυ σωστο...

Ατομικοι κ κοινοι στοχοι...

κ στους γαμους κ στις σχεσεις...

Την προηγουμενη εργενικη ζωη μας..την εντασουμε..(.διαφοροποιουμενη φυσικα...)
.επισης στην κοινη μας ζωη...(γαμος ή σχεση)

(.δηλ τους φιλους μας ,τα χομπι μας...αυτα που μας ευχαριστουσαν 
ατομικα...τα διατηρουμε...)
ωστε να μην γινομαστε βδελες στον συντροφο μας...
να βρισκουμε διεξοδους απο την πληξη της καθημερινοτητας μας...
αρα να υπαρχει εμπιστοσυνη...
κ φυσικα οι κοινοι στοχοι...
δημιουργια οικογενειας...(παιδια κλπ)
νοιαξιμο,φροντιδα,αγαπη...υπευθυνοτητα...

Το βασικο ειναι ...ολα αυτα να τα σκεφτονται κ οι 2 συντροφοι/συζυγοι...
να αντιλαμβανονται /αφουγκραζονται τις αλλαγες...κ να τις συζητουν...
εκει χωλαινει νομιζω...κ 
καποιος μενει πισω...η καποιος προχωραει μπροστα...
η καποιος προσπαθει πολυ...κ ο αλλος δεν κουναει ρουπι...

Hrakleitos3

# 51 στην 1/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τις πταίει ;

χιλιοειπωμένο,αλλά θα το επαναλάβω...

όταν χωρίζει το αντρόγυνο φταίνε και οι δύο :

και αυτή

και η μάνα του... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από VASILIS53

Γάμος: μια άλλη οπτική

Τι φταίει σε έναν γάμο και χαλάει

Amoyda

# 52 στην 1/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παίδες ...Θαρρώ τα χούμε κάνει σαλάταΟ γάμος είναι ένα μυστήριο που ενώνει δύο ανθρώπους με σκοπό μια κοινή πορεία στη ζωή,δεν είναι συμβόλαιοΑφού δεν μπορεί κάποιος να είναι πιστός στο γάμο του τον ίδιο τι τον θέλει?Να τρέχει στην γυναικούλα του όταν τον βγάζει η γκόμενα έξω και άλλα πολλάΓια μένα αυτό φανερώνει δειλία,αδύναμο,εγωιστή χαρακτήρα,αλλά και προσωπικό και μόνο συμφέρον

Enikos

# 53 στην 1/9/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.819

Βολικο...

Σε αποτυχιες, υπαρχουν ευθυνες...

Οι ευθυνες δημιουργουνται απο την αποτυχια αποφασεων-επιλογων...

Ενας γαμος η ακομα και η οποια σχεση, εχει συμμετεχοντες...

Αυτοι οι συμμετεχοντες δεν ειναι παθητικα παρισταμενοι, σε ενα ιβεντ που το παρακολουθουν εκ του μακροθεν...

Και φυσικα εχουν ευθυνη για τις εξελιξεις των επιλογων τους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από tr0ika

Δεν φταίει κανείς για ότι ακολουθεί.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 54 στην 1/9/2019
author
Καζακστάν

Αυτό δηλαδή 

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=TIJLyfJjpoY

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Enikos

Βολικο...

Σε αποτυχιες, υπαρχουν ευθυνες...

Οι ευθυνες δημιουργουνται απο την αποτυχια αποφασεων-επιλογων...

Ενας γαμος η ακομα και η οποια σχεση, εχει συμμετεχοντες...

Αυτοι οι συμμετεχοντες δεν ειναι παθητικα παρισταμενοι, σε ενα ιβεντ που το παρακολουθουν εκ του μακροθεν...

Και φυσικα εχουν ευθυνη για τις εξελιξεις των επιλογων τους...

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

maroudas

# 55 στην 1/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ, πάλι επιμένω!

Ας απαντήσουν οι που επαναπαύτηκαν και επαναπροσδιορίστηκαν!!!

VASILIS53

# 56 στην 1/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Ας ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα με ένα ωραίο τραγουδάκι

https://www.youtube.com/watch?v=HzjE33U_gy8
Αρέσει στα μέλη peripli, Paralia48

Sourya

# 57 στην 1/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χαχα και υστερα ξυπνησες. Αλλο η αγαπη μανα μου αλλο το σεξ.Θα το κανω ποιο λιανα... πχ υπαρχει προβλημα διαφωνιας στο αντρογυνο. Ο αντρας θα βγει εξω θα παει να πιει και εκει θα γνωρισει καποια που θα της εκμυστηρευτει τον πονο του, νομιζοντας πως θα παρει συμβουλες.. Ε και μετα εχει γυναικα και ερωμενη.Τοσο απλα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από alisida

Κώστα,θα διαφωνήσω εδώ 

alisida

# 58 στην 1/9/2019
author
Καζακστάν

Αυτό Σουρι μου δεν είναι αντρόγυνο 

Είναι παρωδία αντρογυνου 

Μη σου τύχει 

Αλλά και σε όποια τύχει ,θα το καταλάβει ,να είσαι σίγουρη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Sourya

Χαχα και υστερα ξυπνησες. Αλλο η αγαπη μανα μου αλλο το σεξ.Θα το κανω ποιο λιανα... πχ υπαρχει προβλημα διαφωνιας στο αντρογυνο. Ο αντρας θα βγει εξω θα παει να πιει και εκει θα γνωρισει καποια που θα της εκμυστηρευτει τον πονο του, νομιζοντας πως θα παρει συμβουλες.. Ε και μετα εχει γυναικα και ερωμενη.Τοσο απλα.

Αρέσει στα μέλη peripli, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 59 στην 1/9/2019
author
Καζακστάν

Ποιοι είναι αυτοί ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από maroudas

Εγώ, πάλι επιμένω!

Ας απαντήσουν οι που επαναπαύτηκαν και επαναπροσδιορίστηκαν!!!

123xristos

# 60 στην 1/9/2019
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από alisida

Κώστα,θα διαφωνήσω εδώ 

τωρα ισως δεν θα επρεπε να ανακατευτω στην συζητηση σας αλλα  για να την εμπλουτισω θα γραψω οτι 

ενα σεξακι δεν ειναι απατη αλλα βιολογικη αναγκη.

ο ερωτας ειναι απατη αλλα οπως ολα τα αμαρτηματα καλο ειναι να συγχωρειτε εφ οσον υπαρχει μετανοια

Αρέσει στο μέλος VASILIS53
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε