Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δε παλευεται

Σελίδα : 1

Maria_kes

# 1 στις 5/9/2019
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Δε παλευεται

Καλημέρα σας. πέρσυ έλειψα από τη δουλειά μου ένα διάστημα λόγο εγκυμοσύνης.Οταν επέστρεψα ο εργοδότης με άλλαξε τμήμα προκειμένου να έχω καλύτερο ωράριο όμως εδώ αρχίζει το πρόβλημα. σε αυτό το τμήμα υπάρχει η πιο αγενής συνάδελφος που έχω γνωρίσει ever.με προσβάλει συνεχώς για την ενδυμασία τα κιλά μου(και τα 55 ολόκληρα που ζυγίζω) το γούστο μου.είδε οτι δεν ασχολούμε και άρχισε να ψάχνει τι χρήματα πέρνω και να μου λέει α πληρώθηκες ε? πήρες τόσα γτ δε το λες?

και γενικά κακία που σε συνδιασμό με μια περίεργη κατάσταση που επικρατεί στην εταιρία(δεν υπάρχει σταθερη μισθοδοσια , αφεντικο του τρελού κτλ) με έχουνε φέρει σε οριακό σημείο να τα βροντήξω.σκεύτηκα να αλλάζω δουλειά οχι απαραίτητα για τη συγκεκριμένη και διάφορους αλλους λόγους όμως είμαστε στη προσπάθεια για 2ο παιδάκι και δε θέλω να πάω κάπου και σε λίγο καιρό να πρέπει να φυγω.να κάνω τη χαζή μέχρι να μεινω έγκυος η να τους δώσω μια μούτζα και να μη ξαναπατήσω? 

alisida

# 2 στις 5/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.814

Εξαρτάται από το πώς είναι τα οικονομικά σας Α

Απ' ο,τι γράφεις δεν υπάρχει γάμος (το συζητώ από θέμα οικονομικής εξασφάλισης των παιδιών σε περίπτωση που βρεθείς μόνη με δύο παιδιά ) 

Το κυριότερο ,αν όχι το πρώτο που θα σκεφτόμουν στη θέση σου πριν προχωρήσω στο δεύτερο παιδί ,θα ήταν η επαγγελματική ασφάλεια ( όσο μπορεί αυτό στις μέρες μας να είναι εξασφαλισμένο ) 

Σε μια εταιρία που εργάζεσαι με το ένα πόδι έξω ,έτοιμη να φύγεις πάντως ,δεν υπάρχει αυτή η ασφάλεια

Αρέσει στα μέλη Jiannis7, archagellos

achinos

# 3 στις 5/9/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.425

Να κάνεις τη χαζή! 

Αβλεπεί κουρτίνα δυο!

Ο, τι συνθήκες κ να υπάρχουν.

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, COSTAS42

123xristos

# 4 στις 5/9/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 389

δεν καταλαβαινω, δεν θες να τον αντιμετωπισεις με τα λογια η δεν μπορεις; γιατι ας πουμε δεν εχεις λεγειν η κατι τετοιο;

κανονικα τετοιους ανθρωπους οι περισσοτεροι τους βαζουν ευκολα στην θεση τους
Αρέσει στο μέλος COSTAS42

Enikos

# 5 στις 5/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.419

Ποτε μην επιτρεπεις σε αλλους, να αλλαξουν τις πορειες σου...

Διοτι ετσι, δεν θα εχεις ποτε δικη σου πορεια...

Εσυ, θα βλεπεις τους στοχους σου με μεγαλη προσηλωση σε αυτους...

Με αυτον τον τροπο, απλα ...εξαφανιζονται οι αλλοι...δεν υπαρχουν...

Και προχωρας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_kes

Δε παλευεται

Καλημέρα σας. πέρσυ έλειψα από τη δουλειά μου ένα διάστημα λόγο εγκυμοσύνης.Οταν επέστρεψα ο εργοδότης με άλλαξε τμήμα προκειμένου να έχω καλύτερο ωράριο όμως εδώ αρχίζει το πρόβλημα. σε αυτό το τμήμα υπάρχει η πιο αγενής συνάδελφος που έχω γνωρίσει ever.με προσβάλει συνεχώς για την ενδυμασία τα κιλά μου(και τα 55 ολόκληρα που ζυγίζω) το γούστο μου.είδε οτι δεν ασχολούμε και άρχισε να ψάχνει τι χρήματα πέρνω και να μου λέει α πληρώθηκες ε? πήρες τόσα γτ δε το λες?

και γενικά κακία που σε συνδιασμό με μια περίεργη κατάσταση που επικρατεί στην εταιρία(δεν υπάρχει σταθερη μισθοδοσια , αφεντικο του τρελού κτλ) με έχουνε φέρει σε οριακό σημείο να τα βροντήξω.σκεύτηκα να αλλάζω δουλειά οχι απαραίτητα για τη συγκεκριμένη και διάφορους αλλους λόγους όμως είμαστε στη προσπάθεια για 2ο παιδάκι και δε θέλω να πάω κάπου και σε λίγο καιρό να πρέπει να φυγω.να κάνω τη χαζή μέχρι να μεινω έγκυος η να τους δώσω μια μούτζα και να μη ξαναπατήσω? 

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

tr0ika

# 6 στις 5/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ενημέρωσε γραπτώς και προφορικώς το αφεντικό. Αν δεν γίνει κάτι απευθύνσου στην επιθεώρηση εργασίας.

sun_world

# 7 στις 5/9/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 202
Ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης της κακίας είναι να απαντάς με καλοσύνη. Που χου...Πληρωθηκες; Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλά δεν σε αφορά συνοδευόμενα τα λεγόμενα με ένα πλατύ χαμόγελο
Αρέσει στα μέλη loushian1984, COSTAS42 και σε ακόμα 4 μέλη.

agapimou11

# 8 στις 5/9/2019
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 545

Για να φύγουμε από μια δουλειά λογικά βρίσκουμε πρώτα μια άλλη. Το ότι ο εργοδότης σου, σου άλλαξε τμήμα για να έχεις καλύτερο ωράριο είναι πολύ καλό. 

Αφού είναι στα άμεσα σχέδια σου μια ακόμη εγκυμοσύνη εννοείται πως δεν θα φύγεις απ τη δουλειά σου!!! 

Όσο για τις κακιασμενες συναδέλφους, υπάρχουν παντού, αδιαφορησε και να της μιλάς μόνο όταν χρειάζεται, πάντα με χαμόγελο!!!

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

froufrou2017

# 9 στις 5/9/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 192
Κι' αλλου να πας είναι πιθανό να έχεις τα ίδια ή χειρότερα προβλήματα. Μάλλον σε προκαλεί για να τσιμπήσεις και ν' αρχίσει να σου κάνει χειρότερα. Οταν σου κάνει προσωπικές ερωτήσεις (πόσα παίρνεις, τα κιλά σου κλπ) κόψε του απλά το βήχα με διπλωματία. Μη δείξεις με τίποτα ότι σε πειράζει, γυρνα του την πλάτη και κάνε τη δουλειά σου. Κάποια στιγμη θα σταματήσει ν' ασχολείται
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, archagellos

archagellos

# 10 στις 5/9/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.116

Αγαπητη ,

τετοιους τυπους τους αντιμετωπιζεις στα ισια . 

Και βεβαια τους ξηγιεσαι με το ιδιο νομισμα . 

Μη παραιτηθεις απο την δουλεια σου ...κατσε εκει που εισαι ...μεινει εγκυος ...και οσο για τον τυπο...ολο και καποιον γνωστο μπρατζαρα θα εχεις ...να του δεσει λιγο την γλωσσα.

Ο αντρα σου τα ξερει αυτα ? 

Διοτι εαν η δικη μου γυναικα αντιμετωπιζε τετοιες καταστασεις και το ηξερα ...το πιθανοτερο ο τυπος να μην ξαναπηγαινε στην δουλεια ... 

Αυτα ...

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη galactica-, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

MadameShuShu40

# 11 στις 5/9/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.161

Αρχάγγελε

εσύ είσαι???

Κάτι ξέχασες!!!

Αρέσει στο μέλος alisida

VASILIS53

# 12 στις 5/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.055

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_kes

Δε παλευεται

Παρατηρώ και εγώ ότι γράφεις σε σχέση και όχι σε γάμο. Ποια είναι η συνυσφορά του πατέρα για το παιδί και εσένα φυσικά γιατί όταν φέρνουμε ένα παιδί στον κόσμο προσέχουμε και την μάνα όχι μόνο το παιδί. Αλλά είτε σε σχέση είσαι είτε σε γάμο το ερώτημα είναι το ίδιο τι κάνει ο πατέρας του παιδιού σας για να σου συμπαρασταθεί οικονομικά αλλά και ηθικά.

Δεύτερον. Πάντα με προβλημάτιζε το γεγονός ότι κάποιοι κάθονται και δουλεύουν σε μαγαζιά και επιχειρήσεις χωρίς σταθερή μισθοδοσία. Πως γίνεται αυτό δεν το καταλαβαίνω. Και μετά παραπονιούνται ότι τους έχουν μέσα δύο και τρία μηνιάτικα. Και περισσότερα θα σε έχουν γιατί ξέρει ο εργοδότης πως σκέφτεσαι σε αυτές τις περιπτώσεις και σε εκβιάζει. Καταλαβαίνω να υπάρχει μια αρχική συμφωνία για το ύψος των χρημάτων που θα μου δώσει, αλλά σε αυτά που συμφωνήσαμε θέλω να είναι τυπικός.

Τρίτον. Όταν κάποιος μου κάνει αδιάκριτες ερωτήσεις τον κοιτάζω στα μάτια και τον αντιρωτάω: Γιατί ρωτάς. συνήθως καταπίνει την γλώσσα του. Κάντο σαν πείραμα και θα με θυμηθείς. Μην ντραπείς η αδιάκριτη είναι αυτή.

Να αλλάξεις δουλειά αν δεν πληρώνεσαι με βάση τα συμφωνημένα και να θέσεις και τον άντρα σου προ των ευθυνών του.

Mindthegap-

# 13 στις 5/9/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.225
Συγνωμη βρε παιδια αλλα για γυναικα συναδελφο  μιλαει η Μαρια οχι για αντρα...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, galactica-

26-29-31

# 14 στις 6/9/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.116

Καλά ότι ναναι...

Στο θέμα των εργασιακών σχέσεων Βασίλη μιλάς λες και ζεις στην Ελβετία, πάντως σαν να είσαι σε άλλη πολιτεία... 

Αυτο μόνο προς το παρόν...

Για το θέμα των ειρωνικων σχολίων της συναδέλφου, εφόσον πειράζει το μέσα σου, απάντησε με το ίδιο νόμισμα...

Μία πειραιωτικη παροιμία λέει, να μιλάς στον κάθε άνθρωπο όπως σου μιλάει...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, galactica-

Sourya

# 15 στις 6/9/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.108

Μας φερονται και μας μιλανε οπως εμεις τους επιτρεπουμε

Αρέσει στο μέλος Enikos

VASILIS53

# 16 στις 6/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.055

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από 26-29-31

Καλά ότι ναναι...

Στο θέμα των εργασιακών σχέσεων Βασίλη μιλάς λες και ζεις στην Ελβετία, πάντως σαν να είσαι σε άλλη πολιτεία... 

Αυτο μόνο προς το παρόν...

Για το θέμα των ειρωνικων σχολίων της συναδέλφου, εφόσον πειράζει το μέσα σου, απάντησε με το ίδιο νόμισμα...

Μία πειραιωτικη παροιμία λέει, να μιλάς στον κάθε άνθρωπο όπως σου μιλάει...

Μιλάω για Ελβετία γιατί τα 500 ευρώ που παίρνει ο περισσότερος κόσμος λέω νά τα απαιτήσει να τα παίρνει στην ώρα του; Τόσο χαμηλά τον έχουμε ρίξει τον εαυτό μας. Πραγματικά με προβληματισες τώρα. 

Oxaman

# 17 στις 7/9/2019
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Απαντήσεις: 77
Το πιό εύκολο πράγμα είναι να φύγεις ,αλλά δεν μπορείς να φεύγεις από παντού γιατί κάποιος  είναι ενοχλητικος.
Πρέπει  να μάθεις να επιβιώνεις και να επιβάλλεσαι.
Είτε είσαι παντρεμένη είτε όχι πολύ βασικό είναι να έχεις την αυτονομία σου (αυτό είναι κανόνας).

Paralia48

# 18 στις 7/9/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.729
Γράφτη κανονικά, κάνε τη δουλειά σου
Εγώ να ήμουν,θα της την έχωνα και λιγο να σπάω πλάκα

Κάποτε μια μου είπε: Πώς τα καταφέρνεις και ζεις με τόσα λίγα; Και της λέω <έχω έναν γάιδαρο στο υπόγειο, που κάνει χρυσές λίρες από τον ποπό του>
Αρέσει στο μέλος VASILIS53
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost