Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Να σταματησω να τον βοηθαω??

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Kandy26

# 1 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ελλάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Καλημέρα παιδιά,

Πώς γίνεται να αλλάξουμε χαρακτήρα?Γίνεται?Μου λένε ότι είμαι φιλότιμη και έχω καλή καρδιά άλλα πρέπει να γίνω πιο σκληρή και να μάθω να λέω όχι και να βάζω και τον εαυτό μου πριν τους άλλους..ο πρώην μου το ξέρει αυτό ότι οπότε με χρειαζόταν ήμουν εκεί  για 2 ολοκληρα χρονια...και τώρα μήπως το εκμεταλλεύεται?Με χωρισε για αλλη και εννοείται πως μόλις χωρισε με εκείνη με προσέγγισε πάλι αρχικά ερωτικά και μετά φιλικά..οποτε χρειάζεται κάτι με παίρνει τηλέφωνο και μέχρι τώρα τον βοηθούσα..Αλλά νιώθω σαν να εκμεταλλευεται την καλοσύνη μου μιας και είναι άνθρωπος που δεν κρατάει επαφές με πρωην..δεν πιστεύω ότι νιωθει κάτι για μένα πλέον απλά ξέρει ότι τον βοηθάω πάντα..Τώρα δεν έχουμε μιλήσει 3 μέρες.οταν θελήσει κάτι θα με πάρει τηλέφωνο και εγώ σκέφτομαι να μην το σηκώσω ούτε να τον πάρω πίσω μιας και αυτός μου το έχει κάνει πολλές φορές.ξερω ότι θα νιώσω άσχημα με αυτό γιατί δεν είμαι σκληρή.. βασικά είμαι βλάκας..να το κάνω?να σταματήσω να είμαι εκεί οπότε χρειάζεται κάτι?πιστεύω ότι μόλις κάνει άλλη σχέση θα ξεκόψει εκείνος άλλωστε
Αρέσει στο μέλος ALEXANDER_999

_Bellezza_

# 2 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 27 / Παντρεμένη
Ηνωμ.Αραβικά Εμιράτα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.973

Τί είδους βοήθεια του παρέχεις δηλαδή?

Καλημερα!

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, alisida

wish_

# 3 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.266

Αφου ξερεις τι πρεπει να κανεις γιατι μπαινεις σε διλλημα?μάλλον έχεις ακόμα αισθήματα γι΄αυτο και είσαι εκεί οποτε σου πει,αυτος το ξερει οποτε το εκμεταλλευεται.

σου λέει...εχω μια συναισθηματικη καλυψη μπορεί να εχω και μια αγκαλιά αν την χρειαστω η κατι παραπανω.

Εμ σε χωρισε για άλλη εμ τον αφηνεις να ειναι εκει οποτε το θελει?Αφου οπως λες δεν κρατας επαφες με πρωην γιατι το κανεις τωρα?Καλά νιώθεις ότι σε εκμεταλλευεται γιατι ετσι είναι ακομα και αν του το πεις δεν προκεται να το παραδεχτεί.

Διοχετευσε αλλου την ενεργεια σου και την καλοσύνη σου.Οχι σε ανθρώπους που δε το εκτιμαν.

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, VASILIS53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kandy26

# 4 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ελλάδα
Εχω πολλες γνωριμιες οποτε αν χρειαστεί καποιο τηλεφωνο που ξερει οτι το εχω παίρνει εμένα ενω μπορει να το βρει και αλλου.επισης κάποια εξυπηρέτηση τύπου να μου αφήσει κάτι στη δουλειά μου και να περάσουν να το πάρουν από εκεί ή κατι τετοιο απλο..και τέλος και οικονομική βοήθεια καποιες φορες την οποία θέλω να σταματήσω γιατί αυτό πιστεύω ότι εκμεταλλευεται περισσότερο..σκεφτομαι οτι οσο ημασταν μαζι και σχεδιαζαμε ενα κοινο μελλον ειναι λογικο να βοηθαει ο ενας τον αλλον οικονομικά..Τώρα θεωρώ ότι αυτό δεν πρέπει να γίνεται..Ήταν άλλος ο άνθρωπος που γνώρισα και αγάπησα και άλλος αυτός που είναι τωρα

froufrou2017

# 5 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 182
Δε μας λες τι είδους βοήθεια του παρέχεις αλλά το θέμα είναι άλλο. Όπως τα περιγράφεις όντως σ' εκμεταλλευεται, αδιαφορεί για σένα και σε θυμάται μόνο όταν σ' εχει ανάγκη. Ρωτας αν γίνεται ν' αλλάξει ο χαρακτήρας. Όχι, ο χαρακτήρας δεν αλλάζει. Αυτό όμως που μπορεί ν' αλλάξει και μάλιστα θεαματικά είναι ο τρόπος που αντιμετωπιζεις τις καταστάσεις, τα όρια που βάζεις στους άλλους και το ποσο σεβεσαι και προστατευεις τον εαυτό σου!! Δίνεις μόνη σου τις απαντήσεις, βάλε ένα μεγάλο Χ και μην ξανασχοληθεις μαζί του!! Μην ξαναπαντησεις σε τηλεφωνήματα, ξεκοψε εντελώς!!
Αρέσει στα μέλη giannhsn, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 6 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 2.051

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kandy26

Ναι...

Αρέσει στα μέλη jane_do, MadameShuShu40

Mindthegap-

# 7 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 2.051

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Kandy26
.και τέλος και οικονομική βοήθεια καποιες φορες 

Και γρηγορα...

Αρέσει στα μέλη jane_do, MadameShuShu40

sun_world

# 8 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 167
Μόνη σου έδωσες την απάντηση... Φυσικά και να κόψεις όλα τα σχοινιά. Δεν φταίει αυτός που σε εκμεταταλλεύεται, φταις εσύ που τον βοηθάς και κάνεις την μαμά του, την ψυχολόγο του ή την τραπεζά του
Αρέσει στα μέλη agapimou11, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 9 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.535

Αν σου περισσεύουν δεν είναι κακο να βοηθάς .

Δάνειο του δίνεις ή χορηγία ?

Υπάρχει αντάλλαγμα ,δηλ εκείνος σε βοηθάει σε κάτι που θα χρειαστείς ?

Για να καταλάβουμε το είδος της συναλλαγής ...

Σε όλες τις σχέσεις χρειάζεται μια ισορροπία στο :δινω-παιρνω ,διαφορετικά μιλάμε για εκμετάλλευση 

Εν τέλει ,όπως νοιωθεις κάνε ,αλλά συζητήστε το πρώτα να ξεκαθαρίσεις .

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Kandy26
Εχω πολλες γνωριμιες οποτε αν χρειαστεί καποιο τηλεφωνο που ξερει οτι το εχω παίρνει εμένα ενω μπορει να το βρει και αλλου.επισης κάποια εξυπηρέτηση τύπου να μου αφήσει κάτι στη δουλειά μου και να περάσουν να το πάρουν από εκεί ή κατι τετοιο απλο..και τέλος και οικονομική βοήθεια καποιες φορες την οποία θέλω να σταματήσω γιατί αυτό πιστεύω ότι εκμεταλλευεται περισσότερο..σκεφτομαι οτι οσο ημασταν μαζι και σχεδιαζαμε ενα κοινο μελλον ειναι λογικο να βοηθαει ο ενας τον αλλον οικονομικά..Τώρα θεωρώ ότι αυτό δεν πρέπει να γίνεται..Ήταν άλλος ο άνθρωπος που γνώρισα και αγάπησα και άλλος αυτός που είναι τωρα

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, archagellos

Amoyda

# 10 στις 10/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 108

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Kandy26

Δεν νομίζω ότι ήταν άλλος άνθρωπος, απλά ήταν διαφορετικές καταστάσεις,το απέδειξε όπως είπες με την πρώτη ευκαιρία χωρίζοντας σε

Βρε ουστ ...

-Aggeliki-

# 11 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Απαντήσεις: 1
Θεωρω το να βοηθας καποιον που σε χρειαζεται ειναι υπεροχο, και γενικα ειναι υπεροχο να κανεις πραγματα για ανθρωπους που εχεις γυρω σου. Ειναι ομορφο να δινεις, να βοηθας, να εισαι διπλα... Ομως τι γινεται οταν χρειαζεσαι εσυ τη βοηθεια τους; Μερικες φορες πρεπει να σταματας να βοηθας, απλα γιατι τοτε θυμουνται οτι υπαρχεις...

Senseofhonour

# 12 στις 10/9/2019
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Απαντήσεις: 95
Το γεγονός ότι έγραψες αυτό το κείμενο σημαίνει πως η κατάσταση σε έχει κουράσει. Μένει να ψαχτείς μέσα σου ώστε να καταλάβεις αν ζητούσες μόνο να εκτονωθείς ή αν απασφάλισες και είσαι αποφασισμένη για να αλλάξεις.
Επίσης, είσαι βέβαιη πως όλο αυτό είναι βοήθεια; Εγώ καθόλου... Δεν τον αφήνεις να πατήσει και λιγάκι στα δικά του πόδια;
Αρέσει στο μέλος giannhsn

Enikos

# 13 στις 10/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.080

Σε εκμεταλλευεται...

Οτι χειροτερο μπορει να σου συμβει, σου συνεβη...

Αρέσει στο μέλος jane_do

Hellboy_

# 14 στις 10/9/2019
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 16

Δωστου ενα χαρτζιλικι του παιδιου τι εγινε σιγα!

αλλα βεβαια μην χρειαστει ενας ανθρωπος τη βοηθεια μας αμεσως να πουμε οτι μας εκμεταλλευεται!
τον πηρες σωγαμπρο παντως μπραβο!

Αρέσει στο μέλος alisida

VASILIS53

# 15 στις 10/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 809

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kandy26

Καλημέρα παιδιά,

Πώς γίνεται να αλλάξουμε χαρακτήρα?Γίνεται?Μου λένε ότι είμαι φιλότιμη και έχω καλή καρδιά άλλα πρέπει να γίνω πιο σκληρή και να μάθω να λέω όχι και να βάζω και τον εαυτό μου πριν τους άλλους..ο πρώην μου το ξέρει αυτό ότι οπότε με χρειαζόταν ήμουν εκεί  για 2 ολοκληρα χρονια...και τώρα μήπως το εκμεταλλεύεται?Με χωρισε για αλλη και εννοείται πως μόλις χωρισε με εκείνη με προσέγγισε πάλι αρχικά ερωτικά και μετά φιλικά..οποτε χρειάζεται κάτι με παίρνει τηλέφωνο και μέχρι τώρα τον βοηθούσα..Αλλά νιώθω σαν να εκμεταλλευεται την καλοσύνη μου μιας και είναι άνθρωπος που δεν κρατάει επαφές με πρωην..δεν πιστεύω ότι νιωθει κάτι για μένα πλέον απλά ξέρει ότι τον βοηθάω πάντα..Τώρα δεν έχουμε μιλήσει 3 μέρες.οταν θελήσει κάτι θα με πάρει τηλέφωνο και εγώ σκέφτομαι να μην το σηκώσω ούτε να τον πάρω πίσω μιας και αυτός μου το έχει κάνει πολλές φορές.ξερω ότι θα νιώσω άσχημα με αυτό γιατί δεν είμαι σκληρή.. βασικά είμαι βλάκας..να το κάνω?να σταματήσω να είμαι εκεί οπότε χρειάζεται κάτι?πιστεύω ότι μόλις κάνει άλλη σχέση θα ξεκόψει εκείνος άλλωστε

Άντε να το γράψω άλλη μία φορά με κεφαλαία: ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΩΗΝ. Όχι ότι είναι κακοί άνθρωποι αλλά γιατί από την φύση της μία τέτοια επανασύνδεση εμπεριέχει τοξικότητα και μας εμποδίζει να κάνουμε το επόμενο βήμα.

Αρέσει στο μέλος froufrou2017

alisida

# 16 στις 10/9/2019
author

Δεν γύρισε η κοπέλα Βασίλη 

Απλά τον βοηθάει

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από VASILIS53

Άντε να το γράψω άλλη μία φορά με κεφαλαία: ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΩΗΝ. Όχι ότι είναι κακοί άνθρωποι αλλά γιατί από την φύση της μία τέτοια επανασύνδεση εμπεριέχει τοξικότητα και μας εμποδίζει να κάνουμε το επόμενο βήμα.

COSTAS42

# 17 στις 10/9/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 1.067

Που υπαρχουν τετοιες βοηθειες να βρουμε και εμεις αν ειναι

Αρέσει στα μέλη jane_do, squirrel1968 και σε ακόμα 7 μέλη.

VASILIS53

# 18 στις 10/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 809

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από alisida

Δεν γύρισε η κοπέλα Βασίλη 

Απλά τον βοηθάει

"Με χωρισε για αλλη και εννοείται πως μόλις χωρισε με εκείνη με προσέγγισε πάλι αρχικά ερωτικά και μετά φιλικά..οποτε χρειάζεται κάτι με παίρνει τηλέφωνο και μέχρι τώρα τον βοηθούσα..Αλλά νιώθω σαν να εκμεταλλευεται την καλοσύνη μου μιας και είναι άνθρωπος που δεν κρατάει επαφές με πρωην..δεν πιστεύω ότι νιωθει κάτι για μένα πλέον απλά ξέρει ότι τον βοηθάω πάντα..Τώρα δεν έχουμε μιλήσει 3 μέρες.οταν θελήσει κάτι θα με πάρει τηλέφωνο και εγώ σκέφτομαι να μην το σηκώσω ούτε να τον πάρω πίσω μιας και αυτός μου το έχει κάνει πολλές φορές.ξερω ότι θα νιώσω άσχημα με αυτό γιατί δεν είμαι σκληρή.. βασικά είμαι βλάκας..να το κάνω?να σταματήσω να είμαι εκεί οπότε χρειάζεται κάτι?πιστεύω ότι μόλις κάνει άλλη σχέση θα ξεκόψει εκείνος άλλωστε"

Είσαι σίγουρη. Το μυαλό της είναι εκεί καθολοκληρίαν. 

Να μην τον βοηθάει, αν θέλει να βοηθήσει να ψάξει να βρει κανέναν που έχει πραγματικά ανάγκη.

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 19 στις 10/9/2019
author

Είσαι πολύ πονηρός Βασίλη ..

...

εκείνη τον βλέπει φιλικά μόνο ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από VASILIS53

" με προσέγγισε πάλι αρχικά ερωτικά και μετά φιλικά..οποτε χρειάζεται κάτι με παίρνει τηλέφωνο και μέχρι τώρα τον βοηθούσα..Αλλά νιώθω σαν να εκμεταλλευεται την καλοσύνη μου μιας και είναι άνθρωπος που δεν κρατάει επαφές με πρωην..δεν πιστεύω ότι νιωθει κάτι για μένα πλέον απλά ξέρει ότι τον βοηθάω πάντα..Τώρα δεν έχουμε μιλήσει 3 μέρες.οταν θελήσει κάτι θα με πάρει τηλέφωνο και εγώ σκέφτομαι να μην το σηκώσω ούτε να τον πάρω πίσω μιας και αυτός μου το έχει κάνει πολλές φορές.ξερω ότι θα νιώσω άσχημα με αυτό γιατί δεν είμαι σκληρή.. βασικά είμαι βλάκας..να το κάνω?να σταματήσω να είμαι εκεί οπότε χρειάζεται κάτι?πιστεύω ότι μόλις κάνει άλλη σχέση θα ξεκόψει εκείνος άλλωστε"

Είσαι σίγουρη. Το μυαλό της είναι εκεί καθολοκληρίαν. 

Να μην τον βοηθάει, αν θέλει να βοηθήσει να ψάξει να βρει κανέναν που έχει πραγματικά ανάγκη.

Αρέσει στο μέλος VASILIS53

Kandy26

# 20 στις 10/9/2019
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ελλάδα
Δεν είμαστε μαζί.μονο όταν ζητάει κάτι που μπορώ να βοηθήσω το κάνω.αν δεν χρειάζεται τίποτα ομως δεν παίρνει ένα τηλέφωνο να δει τι κάνω..Δηλαδή αν ήμασταν φίλοι έτσι θα έκανε?Εγώ βοηθάω από ενδιαφέρον και ίσως και αυτός να με βοηθούσε αν του ζήταγα εγώ κάτι απλά μου κακοφαίνεται που με θυμάται μόνο όταν με έχει ανάγκη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε