Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκσυγχρονισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες Αρχική«567891011121314
Ψήφοι: 15

jane_do

# 181 στις 12/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν πειράζει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 179 από 123xristos

δεν καταλαβαινω τι ακριβως θελεις να γραψεις 

jane_do

# 182 στις 12/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εντάξει,αφού είναι θέλημα Θεού πάω πάσο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 180 από lamprand

αγαπητή εχω πει ότι δεν υπάρχει καλό και κακό . τα πάντα έχουν και τα δυο μέσα τους . 

το τι υπερισχύει κάθε φορά εξαρτάται απ την ωφελημότητα του ανθρώπου απο αυτό .

προσπαθώ να σας πω ότι δεν ήταν κάποιοι κακοί άνθρωποι που ήθελαν την αποικιοκρατία αλλά ο Θεός την ήθελε (αν σε ξενίζει η λέξη Θεός βάλε Υλιστική πραγματικότητα ) που εφόσον υποχρέωσε τον άνθρωπο να εξελιχθεί προς την αστική επανάσταση αυτή με την σειρά της είχε ανάγκη απο πρώτες ύλες που υπήρχαν σε φτωχά υπανάπτυκτα κρατίδια . ο Ιμπεριαλισμός αποικιοκρατία δεν ήταν γέννημα του ανθρώπινου νου αλλά της ανάγκης ! 

'ολοι οι αρχαίοι μας σοφοί απόδιδαν τις πράξεις τους στους Θεούς πχ. τον Τρωικό πόλεμο ήταν το θέλημα των θεών λέγανε και όχι των ανθρώπων γιατί τους καθοδηγούσε η ανάγκη !

και για να γίνει το θέλημα του Θεού εχει επιβάλει τον πόλεμο στον άνθρωπο . όταν ακούω ανθρώπους να λένε ότι είναι υλιστές και αποδίδουν την εξέλιξη σε ιδέες των ανδρών κατα των γυναικών των κακών πλουσίων κατά των φτωχών χαμογελό λυπημένα ! καλά των άλλων που λένε ότι ότι γίνεται είναι σχέδιο και Ιδέες των Εβραίων φορτώνω λίγο .

λες και είμαστε εμείς το πρωτευον κυρίαρχο στην ενοτητά μας με το Θείον (αν σε ενοχλεί η λέξη ξέρεις... πες υλιστική πραγματικότητα) 

είναι το προαιώνιο αμάρτημα βρε Τζαιην αυτό που δαγκώνοντας πίστευαν ότι θα γινόνταν Θεοί .

είναι δυο τα φιλοσοφικά ρευματα που συγκρούονται και μας οδηγούνε απο τότε που δάγκωσαν το μήλο, αυτοί που αναγνώρισαν την δευτερευουσα μοίρα τους και υποτάσονται στον Κύριο και οι άλλοι που αυτό το θεωρούν άδικο και επαναστατούν . 

υλισμό και ιδεαλισμό τα λέμε και αν θες να το ακούσεις οι γυναίκες ρέπουν στον ιδεαλισμό αλλά και οι άντρες  σε μικρότερο βαθμό . 

λοιπόν τους Σαουδάραβες φαίνεται τους καθοδήγησε η σοφία και μετά απο ένα σημείο κατάλαβαν και υποτάχτηκαν και βλέπουμε τι 'οφελος έχουν . 

στην Αμερική υπήρξαν φυλές ινδιάνων που είδαν ότι ήταν ανώφελο να πολεμήσουν τους νεόφερτους ευρωπαίους και υποτάχτηκαν ή συμμάχησαν καλύτερα γιατί το είδαν σαν θέλημα του Θεού άλλοι δεν το είδαν και σφάχτηκαν .

σου μιλώ έτσι για να μην μιλάς ελαφρά τη καρδία κατά αυτών των γραπτών που πολλοί τα λένε ιερά και σοφά.

σου έκανα μια επίδειξη λίγο για το τι πραγματευεται ο Χριστιανισμός με τα ευαγγέλια ,αλλά και το δωδεκάθεο πριν, τον διαλεκτικό υλισμό πραγματεύονται .

123xristos

# 183 στις 12/9/2019
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 389
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 174 από achinos

θεωρείς απαραίτητο να πιστεύεις κάπου 

εγω καθολου. ειναι σαφες τι εχω γραψει. γραφω μπορει και , οχι οτι θα σας πιστεψουμε, αλλα ισως να μας πεισετε.

ολα τα υπολοιπα ειναι γυναικειες φαντασιωσεις σχετικες με το αντρικο φυλο και το τι σκεφτομαστε για εσας

123xristos

# 184 στις 12/9/2019
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 177 από Sentinel_

Αυτόν το 16χρονο τον γέννησε μάνα, γυναίκα, και ίσως να τον μεγάλωσε αυτή και να του έδωσε αρχές όταν πιθανόν ο πατέρας, άνδρας, μπεκρόπινε στο καφενείο αγαπητέ μου. Μπορεί να μην έχει τη μυική δύναμη αλλά έχει, γυναίκα άλλες δυνάμεις άγνωστες σε μας τους ...άνδρες.

με υποθεσεις δεν πρεπει να βγαζουμε συμπερασματα.

για το τελευταιο, συμφωνω. 

Αρέσει στο μέλος Enikos

achinos

# 185 στις 12/9/2019
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.688

Παράθεση:
Σχόλιο # 183 από 123xristos

εγω καθολου. ειναι σαφες τι εχω γραψει. γραφω μπορει και , οχι οτι θα σας πιστεψουμε, αλλα ισως να μας πεισετε.

ολα τα υπολοιπα ειναι γυναικειες φαντασιωσεις σχετικες με το αντρικο φυλο και το τι σκεφτομαστε για εσας

ποιοι θα σας πείσουμε;

γιατί να σας πείσουμε;

ποιοι είμαστε;

ποια είναι τα υπόλοιπα;

δεν κατάλαβες αλλά δε μπειρά...

Αρέσει στο μέλος MadameShuShu40

achinos

# 186 στις 12/9/2019
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 182 από jane_do

, αδελφή ζέην, τι το θέλατε το νίτσε, να τώρα...

Αρέσει στο μέλος lamprand

123xristos

# 187 στις 12/9/2019
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 181 από jane_do

Δεν πειράζει.

εκανα λαικ γιατι ξερω οτι αρεσουν στις γυναικες

123xristos

# 188 στις 12/9/2019
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 185 από achinos

ποιοι θα σας πείσουμε;

γιατί να σας πείσουμε;

ποιοι είμαστε;

ποια είναι τα υπόλοιπα;

δεν κατάλαβες αλλά δε μπειρά...

παμε παλι απο την αρχη...στο ποστ 152...

εκει ειναι γραμμενο...

κ ας μην πω για τη θέση της γυναίκας στις θρησκείες... σε όλες γενικώς τις θρησκείες δλδ, σα να συνεννοούνται αναμετάξυ τους ένα πράμα... τόσο χάλι που αναρωτιέσαι πως υπάρχουν γυναίκες που πιστεύουν τέτοια ξώφθαλμα παραστρατήματα απ την λογική κ την φυσιολογία κ την γνώση που έχει αποκτηθεί από εκείνα τα χρόνια κ μετά

και εγω γραφω, οπως σας πεισαν αυτοι που εφτιαξαν τον βουδισμο χριστιανισμο κτλ ετσι ισως μας πεισετε και εσεις.

συμπερασμα 

συνεννοηση παντοφλα!!

Αρέσει στο μέλος Enikos

achinos

# 189 στις 12/9/2019
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
το θρησκευτικό συναίσθημα είναι άρρηκτα δεμένο με την αγωνία του ανθρώπου για το άγνωστο.Δεν πείθονται οι πιστοί να πιστέψουν, έχουν από μέσα τους την ανάγκη να επαναπαυτούν σε ένα υπέρτατο αόρατο ον που θα τους προστατέψει από τις περιπέτειες του επέκεινα.
Κ εν πάσι περιπτώσει...
άλλο η πειθώ 
άλλο η πίστη.
Τώρα κατάλαβα
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, VASILIS53

lamprand

# 190 στις 12/9/2019
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.533

Παράθεση:
Σχόλιο # 182 από jane_do

όχι νόμιζες ότι γεννηθήκαμε απ την ύλη και δεν έχει αυτή την δύναμη να μας επιβάλει το πεπρωμένο της ; 

τότε προς τι η παραδοχή των άθεων που θέλουν να ονομάζονται υλιστές ότι το κυριαρχο είναι η Ύλη έναντι της Ιδέας ; 

όλοι οι προηγούμενοι Υλιστές βλ. Σωκράτη που τον κατηγόρησαν για Άθεο αλλά και υλιστών του πριν τον Μαρξ πίστευαν στην Θεοτητα της ύλης!

με τον Μαρξ έχουμε την κύρηξη της Αθείας νομίζοντας ότι ανακάλυψε κάτι μεγαλειώδες . και έτσι έχουμε την κατάπτωση στον Ιδεαλισμό ! χρηζόμενοι οι άνθρωποι σαν Σωτήρες του κόσμου .

ή μήπως δεν διαδίδουν εμέσως πλην σαφώς ότι εμείς δεν θα πεθάνουμε επειδή με την επιστήμη μας (ανθρ. νου) θα πάμε σε άλλους γαλαξίες ; δηλ. θα μας σώσουν και απ τον ίδιο τον Δημιουργό ; δεν νομίζετε ότι έχουμε να κάνουμε με Ιδεαλισμό εδώ ; 

ας πανε πρώτα στο φεγγάρι και μετά βλέπουμε 

lamprand

# 191 στις 13/9/2019
author
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη

Παράθεση:
Σχόλιο # 186 από achinos

, αδελφή ζέην, τι το θέλατε το νίτσε, να τώρα...

χαχαχα την έτρωγε ...φαίνεται . όχι που θα άφηνα την ευκαιρία τώρα που έχασα και την μη έγκριση ,

εσείς φταίτε εσείς θα την πληρώσετε . 

valia-12

# 192 στις 13/9/2019
author
Γυναίκα / 46 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 84

Η θρησκευτική συνείδηση  άρχισε να παίρνει σάρκα και οστά όταν ο άνθρωπος σταμάτησε να ζει  ως ένα αγελαίο ζώο και απέκτησε ανθρώπινη προσωπικότητα.Αναπτύχθηκε  ως κοινωνικό ον, καθώς η φυσική ζωϊκότητα και οι ενστικτώδεις εκδηλώσεις της, άρχισαν να περιορίζονται υπό την επίδραση της νέας σχέσης του με την θεία δύναμη.Ο άνθρωπος χάρισε ένα μέρος της ελευθερίας του για να «δημιουργήσει» ένα θεό στον οποίο θα μπορούσε να ακουμπήσει το φορτίο της ζωής του και να εμπιστευθεί το αβέβαιο μέλλον του.Τα πράγματα και τα φαινόμενα του πολυδιάστατου κόσμου, βρήκαν ένα συνδετικό νόημα μεταξύ τους και άρχισαν να μπαίνουν σε κάποια τάξη, σε μια ιεράρχηση, που στην κορυφή της βρισκόταν το θείο.

Είναι λάθος να πιστευουμε πως τον Θεό "δημιούργησε" ο φόβος.Σύμφωνα με τον Αριστοφάνη ο ναός του Ασκληπιού στην Αθήνα  γέμιζε από πιστούς που περίμεναν τον θεό να τους βοηθήσει, να τους θεραπεύσει, να τους δώσει υγεία, και δεν παρέλειπαν να καταθέσουν και αυτοί τον οβολό τους. Οταν τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά με την υγεία ή τις υποθέσεις τους, οι πιστοί απευθύνονταν στον Ασκληπιό και περίμεναν θαύματα. Υπήρχε έτσι μια διέξοδος στο προσωπικό τους αδιέξοδο και η πίστη έκανε το θαύμα της.Επιπροσθέτως,η προσήλωση στην ιδέα ενός υψηλού ιδανικού, που ενέχει την αξία της αυτοπραγμάτωσης της ανθρώπινης ύπαρξης, αποτελεί μια έμφυτη προδιάθεση και περικλείει όλα τα γνωρίσματα της θρησκευτικότητας.Η θρησκεία είναι ατομική υπόθεση του καθενός από εμάς και θα πρέπει να γίνετε σεβαστή απο όλους.Τέλος ,όσο αναφορά για τον εκσυγχρονισμό καταβάλλεται μεγάλη προσπάθεια στην χώρα μας να συμβεί κάτι τέτοιο πλην όμως δεν βλέπω και κανένα αποτέλεσμα ουσίας.Για παράδειγμα ,εκσυγχρονισμός είναι να ανατίθενται τα μεγάλα έργα πχ.έργα τράμ σε κανα -δυο μεγαλοεργολάβους χωρίς διαγωνισμό για να κερδηθεί χρόνος!Για όλα αυτά ψηφίζω τίποτα απο τα παραπάνω γιατί όπως και να το κάνουμε η φασολάδα δεν θα γίνει ποτέ αρνάκι-λουκουμάκι, να νηστέψω δεν το "κόβω" γιατί το φαγητό αν μη τι άλλο είναι απόλαυση και όσον αφορά την θρησκεία δεν το διαπραγματεύομαι καν για όλα όσα ανέφερα παραπάνω!!
Αρέσει στο μέλος lamprand

VASILIS53

# 193 στις 13/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

...σου έκανα μια επίδειξη λίγο για το τι πραγματευεται ο Χριστιανισμός με τα ευαγγέλια ,αλλά και το δωδεκάθεο πριν, τον διαλεκτικό υλισμό πραγματεύονται .

Εδώ Λαμπράντ, σίγουρα δεν εννοείς τον Χριστιανισμό του Χριστού, των αποστόλων, του Αγίου Βασιλείου που προανέφερα κλπ. Προφανώς εννοείς τον Χριστιανισμό του Μπους που προσεύχοταν μπροστά στις κάμερες να ευλογήσει ο Θεός τον πόλεμο με τους άπιστους Ιρακινούς που είχαν νερομπίστολα βαπτισμένα από τους αμερικάνους ως πυρηνικά όπλα. 

Συνοψίζοντας τα όσα γράφεις: το καλό και το δίκαιο για σένα είναι δώστε μου ότι θέλω για να δύναμαι δια αυτού να αποδείξω ότι είμαι ισχυρότερος από εσάς. Όχι φίλε μου, θα εναντιοθώ έως τελευταίας ρανίδος του αίματος μου σε όποιον προσπαθήσει να μου περάσει τέτοια ηθική.
Αρέσει στο μέλος peripli

Enikos

# 194 στις 13/9/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 20.860

Ενα...μονο ενα πραγμα να βαλουμε στην θεση του, γιατι βλεπω βασανιζεται κοσμος ανεπιτυχως...

Ο φοβος του ανθρωπου για τον θανατο, προ παρα πολλων χιλιαδων ετων...

Δημιουργησε την...Θεο-λογια...και στηθηκαν οι αντιπροσωπειες του Θεου ανα τον πλανητη...

Παμε παρακατω, (αν θετε), τωρα που το μαθαμε...

Arxontoula_

# 195 στις 13/9/2019
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Με τα λόγια του Φώτη Κόντογλου

Εμείς κάναμε ένα δικό μας Χριστιανισμό, ένα βολικό, έναν ανθρωπινό και λογικό Χριστιανισμό, όπως λέγει ο μεγάλος Ιεροεξεταστής του Ντοστογιέφσκη, γιατί ο Χριστιανισμός που δίδαξε ο Χριστός είναι ανεφάρμοστος, απάνθρωπος.

Εμείς, αντί ν’ ανέβουμε προς τον Χριστό, που λέγει «εγώ σαν υψωθώ, θα σας τραβήξω όλους προς εμένα», τον κατεβάσαμε εκεί που βρισκόμαστε εμείς, και κάναμε ένα Χριστιανισμό σύμφωνο με τις αδυναμίες μας, με τα πάθη μας, με τις κοσμικές φιλοδοξίες μας, και δώσαμε και στους αγίους τα προσόντα που εκτιμούμε και που θαυμάζει η υλοφροσύνη μας, τους κάναμε φιλοσόφους, ρήτορας, πολιτικούς, ψυχολόγους, κοινωνιολόγους, παιδαγωγούς, επιστήμονες κ.λπ.

Ο μεγάλος Ιεροεξεταστής, σαν πήγανε μπροστά του τον Χριστό (που πρόσταξε να τον πιάσουνε, επειδή ξανακατέβηκε στη γη και τον ακολουθούσε ο κόσμος), του είπε: «Τον καιρό που ήρθες στον κόσμο έφερες στους ανθρώπους μια θρησκεία σκληρή, ανεφάρμοστη, απάνθρωπη.

Εμείς την κάναμε βολική, ανθρωπινή. Τι ξαναήρθες να κάνης πάλι στον κόσμο; Να μας τη χαλάσης, μόλις τη βάλαμε στο δρόμο; Γι’ αυτό, θα διατάξω να σε κάψουνε εν ονόματί σου, σαν αιρετικόν».

Ο βολικός, ο ανθρωπινός Χριστιανισμός, αυτό το ανθρώπινο κατασκεύασμα, είναι η σιχαμερή παραμόρφωση που έπαθε το Ευαγγέλιο από την πονηρή υλοφροσύνη της σαρκός.

(Γίγαντες Ταπεινοί - Ο Μέγας Βασίλειος κι ο Παραμορφωμένος Χριστιανισμός)

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Sourya και σε ακόμα 3 μέλη.

123xristos

# 196 στις 13/9/2019
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 189 από achinos
το θρησκευτικό συναίσθημα είναι άρρηκτα δεμένο με την αγωνία του ανθρώπου για το άγνωστο.Δεν πείθονται οι πιστοί να πιστέψουν, έχουν από μέσα τους την ανάγκη να επαναπαυτούν σε ένα υπέρτατο αόρατο ον που θα τους προστατέψει από τις περιπέτειες του επέκεινα.

αρε Βυζαντιο που σου χρειαζεται!!

Sourya

# 197 στις 13/9/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 4.727

Αγαπητοι αδελφες και αδελφοι, ο Ιησους απκαλουσε τον Θεο πατερα. Οποτε... Πατερ ηων

Αρέσει στο μέλος Enikos

lamprand

# 198 στις 13/9/2019
author
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη

Παράθεση:
Σχόλιο # 193 από VASILIS53

...σου έκανα μια επίδειξη λίγο για το τι πραγματευεται ο Χριστιανισμός με τα ευαγγέλια ,αλλά και το δωδεκάθεο πριν, τον διαλεκτικό υλισμό πραγματεύονται .

Εδώ Λαμπράντ, σίγουρα δεν εννοείς τον Χριστιανισμό του Χριστού, των αποστόλων, του Αγίου Βασιλείου που προανέφερα κλπ. Προφανώς εννοείς τον Χριστιανισμό του Μπους που προσεύχοταν μπροστά στις κάμερες να ευλογήσει ο Θεός τον πόλεμο με τους άπιστους Ιρακινούς που είχαν νερομπίστολα βαπτισμένα από τους αμερικάνους ως πυρηνικά όπλα. 

Συνοψίζοντας τα όσα γράφεις: το καλό και το δίκαιο για σένα είναι δώστε μου ότι θέλω για να δύναμαι δια αυτού να αποδείξω ότι είμαι ισχυρότερος από εσάς. Όχι φίλε μου, θα εναντιοθώ έως τελευταίας ρανίδος του αίματος μου σε όποιον προσπαθήσει να μου περάσει τέτοια ηθική.

αν βλέπεις όλο αυτό το μπάχαλο στην μεση ανατολή με το πετρέλαιο που κινεί την παγκόσμια οικονομία και καθορίζει πλέον την επιβιωσή μας , και την αναπτυξη επαναστατικών κινημάτων που στόχο έχουν να μας κατακτήσουν με όπλο το πετρέλαιο , σαν επίδειξη ισχύος των Αμερικάνων τότε τι να πω ; 

lamprand

# 199 στις 13/9/2019
author
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη

Παράθεση:
Σχόλιο # 149 από jane_do

Οι Δυτικοί ανέτρεψαν τον δημοκρατικό Μοσαντέκ το 1953 (μα να πάει κι αυτός να εθνικοποιήσει τα πετρέλαια,πού ξανακούστηκε) και έβαλαν στη θέση του τον αχυράνθρωπό τους τον Σάχη για να "φροντίσει" τα συμφέροντά τους...ο αυταρχικός αχυράνθρωπος εφάρμοσε πολιτική στυγνής καταστολής εναντίον  των δημοκρατικών/αριστερών κινημάτων (δεν άφησε αριστερό για αριστερό ρουθούνι), με αποτέλεσμα να αναδυθούν οι Ισλαμιστές ως το μοναδικό κίνημα αντίστασης απέναντι στον φυτευτό Σάχη, με την γνωστή συνέχεια...(οι ευθύνες που λέγαμε)

παλι άδικο είχαν και δω ; δηλαδή αν τώρα που εμείς δεν μπορούμε να βγάλουμε τα δικά μας κοιτάσματα που λένε ότι έχουμε και ζητήσουμε την βοήθεια καποιας πολυεθνικής να κάνει την επένδυση και να έχει και την εξουσία απο κοινού με μας , θα έχουμε κάθε δίκιο να τους διώξουμε όταν εμεις το επιθυμήσουμε και αυτοί θα είναι κακοί αν αντιδράσουν ; δεν γνωρίζω και απο δίκαιο βρε τζαίην τι γίνεται αν τους βαφτίσουμε τις άλλοι κακούς τότε εμείς θα είμαστε οι καλοί οπότε πάντα θα έχουμε δίκιο ; 

VASILIS53

# 200 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 198 από lamprand

αν βλέπεις όλο αυτό το μπάχαλο στην μεση ανατολή με το πετρέλαιο που κινεί την παγκόσμια οικονομία και καθορίζει πλέον την επιβιωσή μας , και την αναπτυξη επαναστατικών κινημάτων που στόχο έχουν να μας κατακτήσουν με όπλο το πετρέλαιο , σαν επίδειξη ισχύος των Αμερικάνων τότε τι να πω ; 

Να μην πεις τίποτα γιατί θα σε βαράμε όλοι μαζί. Προσχώρησα και εγώ στο αντίπαλο στρατόπεδο ας είναι και άπιστοι. 

(Πλάκα κάνω Λαμπράντ, δεν έχω στρατόπεδα εγώ, σε κάτι θα διαφωνήσουμε σε κάτι θα συμφωνήσουμε και πάει λέγοντας, μπορεί να βγάλουμε στο τέλος έναν κοινό παρονομαστή. Έτσι και αλλιώς ο αριθμητής θα παραμένει πάντα το εγώ μας, με τα καλά του και τα στραβά του. Αλλά πάει στο καλό, ένα ελάχιστο κοινό πολλαπλάσιο πρέπει να ψάξουμε να το βρούμε. Και μακρυά από τον μέγιστο κοινό διαιρέτη, τους Αμερικάνους!)

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες Αρχική«567891011121314
Δεν μπορείτε να απαντήσετε