Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μου λειπει.

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Ψήφοι: 32

alisida

# 41 στις 13/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.352
'Aρεσαν+: 0%

Μάλλον εμείς θα τα χρειαστούμε όταν έρθεις Ενικε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Enikos

Βαφω, τα καταφερνω καλα...

Για να ερθω, θελω μια καρτελα χαναχ...

Φορ φρι...

Αρέσει στα μέλη Enikos, Sourya

alisida

# 42 στις 13/9/2019
author

Έλειπε ένα θέμα αλληλεγγύης

Νομίζω ότι αυτό εδώ είναι το καταλληλότερο να μετατραπεί σε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Sourya

Μπραβο σας παιδια, ελπιζω σιγα ,σιγα να το μετατρεψουμε το θεμα σε εργασιακο που ειναι και επικαιρο.

Sourya

# 43 στις 13/9/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 4.444

Εχω κι εγω κατι μερεμετια αλλα ολοι ειστε μακρια. Τι να κανω θ αγγαρεψω αλλους

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, alisida

Hrakleitos3

# 44 στις 13/9/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.250

μου λείπουν

5 παιδιά και η γυναίκα που θα δεχτεί να τα κάνει και να τα μεγαλώσει μαζί μου...
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Sourya και σε ακόμα 2 μέλη.

Hrakleitos3

# 45 στις 13/9/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.250

λες να είναι η αρχή για τη δημιουργία Τράπεζας Χρόνου εντός του "sxeseis" ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από alisida

Το λέω πολύ σοβαρά Βασίλη .

Ευχαριστώ για την προσφορά ,θα σου στείλω για τις λεπτομέρειες 

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida

alisida

# 46 στις 13/9/2019
author

Αν τη δήλωση αυτή την είχε κάνει γυναίκα ...

..δεν τολμώ να φανταστώ τι θα άκουγε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Hrakleitos3

μου λείπουν5 παιδιά και η γυναίκα που θα δεχτεί να τα κάνει και να τα μεγαλώσει μαζί μου...

Αρέσει στα μέλη Sourya, VASILIS53

konstandinos73

# 47 στις 13/9/2019
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 90
Μου λειπει...μια ξυλινη καλυβα στη κορυφη...πανω σε ενα βουνο..που δεν εχει πατησει ανθρωπινο ποδι...διπλα σε ενα ρυακι...μεσα σε αμετρητο αριθμο ψηλων δενδρων...να εισαι μεσα στο σπιτι και να χιονίζει το βραδυ...διπλα στο τζακι...να χεις αμέτρητα βιβλια...χαρτι και στυλο για να γραφεις...
Αρέσει στα μέλη Sourya, equinox_ και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 48 στις 13/9/2019
author

Θα μπορούσαμε να φτιάξουμε την ομάδα 

"ταιμλεσ μπαστερσ" 

με σλόγκαν : προσφέροντας χρόνο,κερδίζεις χρόνο 

!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Hrakleitos3

Αρέσει στο μέλος Sourya

marie_la_journaliste

# 49 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 422

απο ομορφια και μορφωση βλεπω ολοι σκιζουμε!!

εμενα μου λειπουν χρηματα για να παρω ενα καινουργιο αμαξακι και να κανω ταξιδια.. ολα τ αλλα δοξα το Θεο σε γενικες γραμμες  τα χω, Μη  με βλεπετε που παραπονιεμαι προκλιμακτηριακη φαση περναω...υπομονη... Σε μια πενταετια φανταζομαι ολα θα στρωσουν

VASILIS53

# 50 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Hrakleitos3

Είναι ωραίο να αλληλοβοηθειόμαστε χωρίς να σκεφτόμαστε το χρήμα.

Με έναν φίλο λέμε όταν θα πάρουμε την σύνταξή μας να ανοίξουμε ένα μαγαζάκι στο χωριό όπου θα είναι όλα δωρεάν απλά όποιος έρχεται θα φέρνει και κάτι. Άλλος ένα κιλό κρασί, άλλος ένα βάζο με ελιές, άλλος κανένα μεζεκλίκι και θα μαζέβεται ένα απόθεμα και για όποιον δεν έχει ή δεν προνόησε να φέρει κάτι. Οι υπηρεσίες θα παρέχονται δωρεάν ίσα για την καλή παρέα. Θα γίνονται και εκδηλώσεις από κανέναν που παίζει κάποιο όργανο, από κάποιον που τραγουδάει καλά, από όποιον γράφει κανα ποίημα κλπ και βέβαια ο φακίρης θα κάνει θαύματα!!!

Ίσως έχουμε πόλεμο από τους επαγκελματίες, ή ίσως και να έρχονται και αυτοί όταν θα κλείνουν το μαγαζί τους.

Αρέσει στα μέλη Sourya, andy12 και σε ακόμα 1 μέλος.

VASILIS53

# 51 στις 14/9/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από marie_la_journaliste

απο ομορφια και μορφωση βλεπω ολοι σκιζουμε!!

εμενα μου λειπουν χρηματα για να παρω ενα καινουργιο αμαξακι και να κανω ταξιδια.. ολα τ αλλα δοξα το Θεο σε γενικες γραμμες  τα χω, Μη  με βλεπετε που παραπονιεμαι προκλιμακτηριακη φαση περναω...υπομονη... Σε μια πενταετια φανταζομαι ολα θα στρωσουν

Και από καλή καρδιά, πάνω απ' όλα.

Αρέσει στο μέλος Sourya

VASILIS53

# 52 στις 14/9/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από konstandinos73
Μου λειπει...μια ξυλινη καλυβα στη κορυφη...πανω σε ενα βουνο..που δεν εχει πατησει ανθρωπινο ποδι...διπλα σε ενα ρυακι...μεσα σε αμετρητο αριθμο ψηλων δενδρων...να εισαι μεσα στο σπιτι και να χιονίζει το βραδυ...διπλα στο τζακι...να χεις αμέτρητα βιβλια...χαρτι και στυλο για να γραφεις...

Κωνσταντίνε, να περνάς από το μαγαζάκι μας να μας διαβάζεις αυτά που θα γράφεις και μεις θα σε κερνάμε κανένα τσουκαλόκαφτο για πηροδότηση της έμπνευσης.

Αρέσει στο μέλος Sourya

zoi-73

# 53 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Απαντήσεις: 27

Φαντάσου να έρθει κάποια μέρα στη ζωή σου ένας άνθρωπος, που ? σχεδόν με θράσος ? θα επιδιώξει να σε μάθει. Να σε ζήσει. Να απαιτεί από τον εαυτό του να σε κάνει να χαμογελάς. Να σε βλέπει άβαφη, αχτένιστη, μ’ ένα μακό μαύρο φόρεμα και σαγιονάρες (απ’ αυτές που φοράς στη θάλασσα) και να σου λέει πόσο όμορφη είσαι. Να βλέπει κάτω από τις στρώσεις του make up, τα ενισχυμένα σουτιέν και τις δεκάποντες γόβες. Να βλέπει την αλήθεια σου και να την θαυμάζει, όχι απλά να την αντέχει. Φαντάσου να έρθει ένας άνθρωπος, που σε διεκδικεί. Διεκδικεί το χρόνο σου, το χώρο σου, το μυαλό σου, το κορμί σου. Ένας άνθρωπος, που κάνει πράξεις όλα όσα λέει κι εσύ, όσο και να θες να τον αμφισβητήσεις ? για να μην την πατήσεις ξανά ? να μη μπορείς να το κάνεις. Να μη στο επιτρέπει. Να του στέλνεις ?μου λείπεις? και μετά από δέκα λεπτά, να διαβάζεις μήνυμά του ?είμαι απ’ έξω. Βγες.?, κι ας είναι δύο τη νύχτα κι ας πρέπει στις οκτώ να είναι στο γραφείο. Να είναι εκείνος ο άνθρωπος, που σε αναγκάζει να πιστέψεις στη μαγεία του έρωτα. Ναι, σ’ αυτήν που μέχρι εχθές ορκιζόσουν πως δεν υπάρχει, εκείνος να καταφέρνει να τη φτιάχνει παντού. Στα πιο απίθανα μέρη. Με τις πιο απλές λέξεις. Με τον πιο άναρχο και απρόσμενο τρόπο. Να είναι πάντα εκεί. Δίπλα σου. Ακόμη κι όταν λείπει. Να σε κάνει να γελάς, να ξεχνάς και να ελπίζεις. Να μη φοβάται το σκοτάδι σου. Να βουτάει κι εκείνος μέσα του, και σιγά ? σιγά, κρατώντας με το ένα του χέρι το δικό σου, με το άλλο να τραβάει τις κουρτίνες, για να μπει στην ψυχή σου ξανά φως. Να σε ρίχνει στα βαθιά και να σου μαθαίνει κολύμπι απ’ την αρχή. Φαντάσου ? λέει ? να είναι αυτός ο άνθρωπος, εκείνος που θα γκρεμίσει όλα τα τείχη που ο φόβος σου έχτισε, και πάνω στα χαλάσματα θα χτίσει το πιο ανθεκτικό οικοδόμημα : θα χτίσει όνειρα, χαμόγελα κι έρωτα? Υπάρχει, λες τέτοιος άνθρωπος;

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, Sourya και σε ακόμα 2 μέλη.

valia-12

# 54 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 45 / Χήρα
Ν. Κεφαλληνίας / Σάμη
Απαντήσεις: 44

Μου λείπει ...

εκείνος ο άνθρωπος που μπορεί να δίνει χωρίς να θυμάται και να λαμβάνει χωρίς να ξεχνάει.

Αρέσει στα μέλη Sourya, agapimou11

alisida

# 55 στις 14/9/2019
author
Μου λείπουν ...Παλιά παπούτσια ...Ν αρχίσω να γράφω κάποια στιγμή
Αρέσει στα μέλη Sourya, Enikos

alisida

# 56 στις 14/9/2019
author

Μακάριοι όσοι το ζήσαμε ή έστω το πλησιάσαμε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από zoi-73

Φαντάσου να έρθει κάποια μέρα στη ζωή σου ένας άνθρωπος, που ? σχεδόν με θράσος ? θα επιδιώξει να σε μάθει. Να σε ζήσει. Να απαιτεί από τον εαυτό του να σε κάνει να χαμογελάς. Να σε βλέπει άβαφη, αχτένιστη, μ’ ένα μακό μαύρο φόρεμα και σαγιονάρες (απ’ αυτές που φοράς στη θάλασσα) και να σου λέει πόσο όμορφη είσαι. Να βλέπει κάτω από τις στρώσεις του make up, τα ενισχυμένα σουτιέν και τις δεκάποντες γόβες. Να βλέπει την αλήθεια σου και να την θαυμάζει, όχι απλά να την αντέχει. Φαντάσου να έρθει ένας άνθρωπος, που σε διεκδικεί. Διεκδικεί το χρόνο σου, το χώρο σου, το μυαλό σου, το κορμί σου. Ένας άνθρωπος, που κάνει πράξεις όλα όσα λέει κι εσύ, όσο και να θες να τον αμφισβητήσεις ? για να μην την πατήσεις ξανά ? να μη μπορείς να το κάνεις. Να μη στο επιτρέπει. Να του στέλνεις ?μου λείπεις? και μετά από δέκα λεπτά, να διαβάζεις μήνυμά του ?είμαι απ’ έξω. Βγες.?, κι ας είναι δύο τη νύχτα κι ας πρέπει στις οκτώ να είναι στο γραφείο. Να είναι εκείνος ο άνθρωπος, που σε αναγκάζει να πιστέψεις στη μαγεία του έρωτα. Ναι, σ’ αυτήν που μέχρι εχθές ορκιζόσουν πως δεν υπάρχει, εκείνος να καταφέρνει να τη φτιάχνει παντού. Στα πιο απίθανα μέρη. Με τις πιο απλές λέξεις. Με τον πιο άναρχο και απρόσμενο τρόπο. Να είναι πάντα εκεί. Δίπλα σου. Ακόμη κι όταν λείπει. Να σε κάνει να γελάς, να ξεχνάς και να ελπίζεις. Να μη φοβάται το σκοτάδι σου. Να βουτάει κι εκείνος μέσα του, και σιγά ? σιγά, κρατώντας με το ένα του χέρι το δικό σου, με το άλλο να τραβάει τις κουρτίνες, για να μπει στην ψυχή σου ξανά φως. Να σε ρίχνει στα βαθιά και να σου μαθαίνει κολύμπι απ’ την αρχή. Φαντάσου ? λέει ? να είναι αυτός ο άνθρωπος, εκείνος που θα γκρεμίσει όλα τα τείχη που ο φόβος σου έχτισε, και πάνω στα χαλάσματα θα χτίσει το πιο ανθεκτικό οικοδόμημα : θα χτίσει όνειρα, χαμόγελα κι έρωτα? Υπάρχει, λες τέτοιος άνθρωπος;

Αρέσει στα μέλη Sourya, VASILIS53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 57 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.074

Οταν δουλευω, δεν μιλαω βρε συ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από alisida

Μάλλον εμείς θα τα χρειαστούμε όταν έρθεις Ενικε 

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida

Enikos

# 58 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εσυ...τι προσφερεις?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από zoi-73

Enikos

# 59 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και κατω απο τον νεροχυτη, πιανεται το γραψιμο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από alisida
Μου λείπουν ...Παλιά παπούτσια ...Ν αρχίσω να γράφω κάποια στιγμή

Αρέσει στα μέλη alisida, Sourya

Kristina_

# 60 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 523

Ιδανικο  μου φανηκε σε μια πρωτη αναγνωση

Αλλα στη δευτερη, σκεφτηκα οτι οκ δεν ειναι τοσο δυσκολο να βρεθει αυτος ο ανθρωπος...πολλους μπορει να συναντησει ο καθενας μας στη ζωη του που να εχουν την προθεση...Το δυσκολο ειναι αυτος ο ανθρωπος εμπνεει και σε μας τα ιδια

Δεν ξερω...για αρκετους ιςως αρκει ο αλλος να δινει ολα αυτα...τωρα που το ξανασκεφτομαι αν εμενα δε με εμπνεει μου ειναι εως και παγερά αδιαφορο το τι θελει να μου "δοσει" ...κανω κατι λαθος?

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από zoi-73

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Sourya και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε