Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μου λειπει.

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Ψήφοι: 32

alisida

# 61 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.352
'Aρεσαν+: 0%

Σωστό 

Όπως ,εξυπακούεται ότι για να φτάσεις σε αυτό το σημείο ,όλα είναι αμοιβαία 

Δεν φτάνεις διαφορετικά 

Αν δίνει μόνο ο ένας ,υπάρχουν δύο περιπτώσεις 

Ή θα κουραστεί γρήγορα και θα φύγει 

Ή θα σταματήσει και αυτός να δίνει και η σχέση θα παραμείνει χαλαρή ,δεν θα εξελιχτεί 

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από Kristina_

Ιδανικο  μου φανηκε σε μια πρωτη αναγνωση

Αλλα στη δευτερη, σκεφτηκα οτι οκ δεν ειναι τοσο δυσκολο να βρεθει αυτος ο ανθρωπος...πολλους μπορει να συναντησει ο καθενας μας στη ζωη του που να εχουν την προθεση...Το δυσκολο ειναι αυτος ο ανθρωπος εμπνεει και σε μας τα ιδια

Δεν ξερω...για αρκετους ιςως αρκει ο αλλος να δινει ολα αυτα...τωρα που το ξανασκεφτομαι αν εμενα δε με εμπνεει μου ειναι εως και παγερά αδιαφορο το τι θελει να μου "δοσει" ...κανω κατι λαθος?

Αρέσει στο μέλος Sourya

marie_la_journaliste

# 62 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 422

αυτο το καλη καρδια, σε πολλους πραγματι περισσευει!!

αλλα δυστυχως δεν ισχυει για όλους...Κρίμα βέβαια γι αυτούς.

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από VASILIS53

Και από καλή καρδιά, πάνω απ' όλα.

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, Sourya

26-29-31

# 63 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.284

Σκεψου λεει να βρεθει αυτος ο ανθρωπος ,και με αυτα που κουβαλας εσυ 

να τον στειλεις αδιαβαστο...(γενικα μιλαω)

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από zoi-73

Φαντάσου να έρθει κάποια μέρα στη ζωή σου ένας άνθρωπος, που ? σχεδόν με θράσος ? θα επιδιώξει να σε μάθει. Να σε ζήσει. Να απαιτεί από τον εαυτό του να σε κάνει να χαμογελάς. Να σε βλέπει άβαφη, αχτένιστη, μ’ ένα μακό μαύρο φόρεμα και σαγιονάρες (απ’ αυτές που φοράς στη θάλασσα) και να σου λέει πόσο όμορφη είσαι. Να βλέπει κάτω από τις στρώσεις του make up, τα ενισχυμένα σουτιέν και τις δεκάποντες γόβες. Να βλέπει την αλήθεια σου και να την θαυμάζει, όχι απλά να την αντέχει. Φαντάσου να έρθει ένας άνθρωπος, που σε διεκδικεί. Διεκδικεί το χρόνο σου, το χώρο σου, το μυαλό σου, το κορμί σου. Ένας άνθρωπος, που κάνει πράξεις όλα όσα λέει κι εσύ, όσο και να θες να τον αμφισβητήσεις ? για να μην την πατήσεις ξανά ? να μη μπορείς να το κάνεις. Να μη στο επιτρέπει. Να του στέλνεις ?μου λείπεις? και μετά από δέκα λεπτά, να διαβάζεις μήνυμά του ?είμαι απ’ έξω. Βγες.?, κι ας είναι δύο τη νύχτα κι ας πρέπει στις οκτώ να είναι στο γραφείο. Να είναι εκείνος ο άνθρωπος, που σε αναγκάζει να πιστέψεις στη μαγεία του έρωτα. Ναι, σ’ αυτήν που μέχρι εχθές ορκιζόσουν πως δεν υπάρχει, εκείνος να καταφέρνει να τη φτιάχνει παντού. Στα πιο απίθανα μέρη. Με τις πιο απλές λέξεις. Με τον πιο άναρχο και απρόσμενο τρόπο. Να είναι πάντα εκεί. Δίπλα σου. Ακόμη κι όταν λείπει. Να σε κάνει να γελάς, να ξεχνάς και να ελπίζεις. Να μη φοβάται το σκοτάδι σου. Να βουτάει κι εκείνος μέσα του, και σιγά ? σιγά, κρατώντας με το ένα του χέρι το δικό σου, με το άλλο να τραβάει τις κουρτίνες, για να μπει στην ψυχή σου ξανά φως. Να σε ρίχνει στα βαθιά και να σου μαθαίνει κολύμπι απ’ την αρχή. Φαντάσου ? λέει ? να είναι αυτός ο άνθρωπος, εκείνος που θα γκρεμίσει όλα τα τείχη που ο φόβος σου έχτισε, και πάνω στα χαλάσματα θα χτίσει το πιο ανθεκτικό οικοδόμημα : θα χτίσει όνειρα, χαμόγελα κι έρωτα? Υπάρχει, λες τέτοιος άνθρωπος;

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida

Enikos

# 64 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.074

Πω πω πωωω...

Φασαρια, για ενα κρεβατι...

Καηκαμε στην προθερμανση...

(αφου γι αυτο και σε αυτο καταληγουν ολα...)...

Αρέσει στα μέλη alisida, Sourya

Sentinel_

# 65 στις 14/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ζωή, έχεις και ωραίο όνομα. Ολα αυτά που λες ειναι το ιδανικο όνειρο μιας γυναίκας ή το όνειρο μιας ιδανικής γυναίκας και όχι το ιδανικό όνειρο ενός άνδρα ή το όνειρο ενός ιδανικού άνδρα (πιστεύω να καταλαβαίνετε τη σημασία των 2 αυτών τοποθετήσεων του ιδανικού). Ο άνδρας αν χρειάζεται το 1/3 από αυτά είναι ζήτημα. Ισως αυτό δημιουργείται από τη πολυπλοκότητα του γυναικείου μυαλού και κατ' επέκταση τις ανάγκες που νομίζει ότι έχει, κάτι όχι απαραίτητα κακό αλλά ούτε και χρήσιμο για κάποια θέματα.

123xristos

# 66 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από zoi-73

Να σε βλέπει άβαφη, αχτένιστη, μ’ ένα μακό μαύρο φόρεμα και σαγιονάρες (απ’ αυτές που φοράς στη θάλασσα) και να σου λέει πόσο όμορφη είσαι. Να βλέπει κάτω από τις στρώσεις του make up, τα ενισχυμένα σουτιέν και τις δεκάποντες γόβες.  

Φαντάσου...

χα χα!! αυτο δεν εχει συμβει ουτε στα παραμυθια!!!

και ξερεις γιατι;

γιατι ουτε παραμυθας δεν τολμα  να το φανταστει. 

πρεπει να ειναι πολυ τρομακτικη εμπειρια.

Αρέσει στα μέλη Enikos, Sourya

Heptamer

# 67 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.813

Τέτοιος ιδανικός  άνθρωπος υπάρχει μόνο στα ονειρα

(θερινης-φθινοπωρινης-χειμωνιατικης-ανοιξιατικης νυκτός). 

Δεν το επιτρέπουν οι συνθήκες της πεζης  ζωής να υπάρξει (ούτε καν να γεννηθεί). 

Ο καλύτερος γκομενος του κόσμου είναι μόνο ο Θεός. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από zoi-73

Φαντάσου να έρθει κάποια μέρα στη ζωή σου ένας άνθρωπος, που ? σχεδόν με θράσος ? θα επιδιώξει να σε μάθει. Να σε ζήσει. Να απαιτεί από τον εαυτό του να σε κάνει να χαμογελάς. Να σε βλέπει άβαφη, αχτένιστη, μ’ ένα μακό μαύρο φόρεμα και σαγιονάρες (απ’ αυτές που φοράς στη θάλασσα) και να σου λέει πόσο όμορφη είσαι. Να βλέπει κάτω από τις στρώσεις του make up, τα ενισχυμένα σουτιέν και τις δεκάποντες γόβες. Να βλέπει την αλήθεια σου και να την θαυμάζει, όχι απλά να την αντέχει. Φαντάσου να έρθει ένας άνθρωπος, που σε διεκδικεί. Διεκδικεί το χρόνο σου, το χώρο σου, το μυαλό σου, το κορμί σου. Ένας άνθρωπος, που κάνει πράξεις όλα όσα λέει κι εσύ, όσο και να θες να τον αμφισβητήσεις ? για να μην την πατήσεις ξανά ? να μη μπορείς να το κάνεις. Να μη στο επιτρέπει. Να του στέλνεις ?μου λείπεις? και μετά από δέκα λεπτά, να διαβάζεις μήνυμά του ?είμαι απ’ έξω. Βγες.?, κι ας είναι δύο τη νύχτα κι ας πρέπει στις οκτώ να είναι στο γραφείο. Να είναι εκείνος ο άνθρωπος, που σε αναγκάζει να πιστέψεις στη μαγεία του έρωτα. Ναι, σ’ αυτήν που μέχρι εχθές ορκιζόσουν πως δεν υπάρχει, εκείνος να καταφέρνει να τη φτιάχνει παντού. Στα πιο απίθανα μέρη. Με τις πιο απλές λέξεις. Με τον πιο άναρχο και απρόσμενο τρόπο. Να είναι πάντα εκεί. Δίπλα σου. Ακόμη κι όταν λείπει. Να σε κάνει να γελάς, να ξεχνάς και να ελπίζεις. Να μη φοβάται το σκοτάδι σου. Να βουτάει κι εκείνος μέσα του, και σιγά ? σιγά, κρατώντας με το ένα του χέρι το δικό σου, με το άλλο να τραβάει τις κουρτίνες, για να μπει στην ψυχή σου ξανά φως. Να σε ρίχνει στα βαθιά και να σου μαθαίνει κολύμπι απ’ την αρχή. Φαντάσου ? λέει ? να είναι αυτός ο άνθρωπος, εκείνος που θα γκρεμίσει όλα τα τείχη που ο φόβος σου έχτισε, και πάνω στα χαλάσματα θα χτίσει το πιο ανθεκτικό οικοδόμημα : θα χτίσει όνειρα, χαμόγελα κι έρωτα? Υπάρχει, λες τέτοιος άνθρωπος;

VASILIS53

# 68 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από Enikos

Εσυ...τι προσφερεις?...

Αυτός ο άνθρωπος (ο Ενικός εννοώ) έχει το χάρισμα να μας κατεβάζει που και που από το συννεφάκι μας και να μας προσγειώνει μεταξύ των θνητών ανθρώπων και ερώτων και να μας προβληματίζει με ότι άλλο εμείς θεωρούμε αθάνατο αφού μας βάλει να τοποθετήσουμε το δάχτυλο υπό τον τύπον των ήλων. Είναι χάρισμα αυτό.

VASILIS53

# 69 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από zoi-73

Zoi, αν μη τι άλλο είναι πολύ ωραίο το κείμενό σου. Επειδή πια δεν είμαστε 25άρηδες, εμένα μου φτάνει όλα αυτά να τα βλέπει ο ένας στα μάτια του άλλου ακόμα και στις πιο πεζές στιγμές τους, ε, και όλο και κάτι θα γίνεται και στα υπόλοιπα, θα έρχεται και η ποίηση κάπου κάπου. 

Αρέσει στο μέλος Sourya

Mindthegap-

# 70 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.486

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από zoi-73

Να σε βλέπει άβαφη, αχτένιστη, μ’ ένα μακό μαύρο φόρεμα και σαγιονάρες (απ’ αυτές που φοράς στη θάλασσα) και να σου λέει πόσο όμορφη είσαι. Να βλέπει κάτω από τις στρώσεις του make up, τα ενισχυμένα σουτιέν και τις δεκάποντες γόβες.

Αμα ειναι καλε να πρεπει να κυκλοφορω  ολη μερα με δωδεκαποντα, 37 στρωσεις σοβαντισμα , κονσιλερ , μπρα και σι θρου για να ακουσω ενα κοπλιμαν...αφηστε καλυτερα...παραιτουμαι και απο γυναικα κι αρχισω να ψαχνω ποιο ειναι το καλυτερο μοναστηρι...

Κι εχω την εντυπωση οτι δεν θα το κανω μονο εγω...αλλα κι αλλες γυναικες.

Εντελως ακυρο αυτο που εγραψες...

Αρέσει στο μέλος Sourya

squirrel1968

# 71 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1.634

ε κατι θα  κουβαλα κ αυτος...

κ μπορει  να την στειλει αδιαβαστη πρωτος...

πολυ ουτοπικο ...μοντελο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από 26-29-31

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από 26-29-31

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, Sourya και σε ακόμα 1 μέλος.

maroudas

# 72 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 153

Είναι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από alisida
Μου λείπει κάποιος να μας βοηθήσει στο βάψιμο του σπιτιού μιας φίλης !!!Όσοι πιστοί ,παρακαλώ δηλώσετε συμμετοχή !(σουβλάκια και μπύρες κερασμενα εννοείται )

...θέμα χρόνου!!!

Αρέσει στο μέλος Sourya

maroudas

# 73 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Χήρος

Είναι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από alisida
Μου λείπουν ...Παλιά παπούτσια ...Ν αρχίσω να γράφω κάποια στιγμή

θέμα χρόνου...

Αρέσει στο μέλος Sourya

maroudas

# 74 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 58 / Χήρος

Είναι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από alisida

Σωστό 

Όπως ,εξυπακούεται ότι για να φτάσεις σε αυτό το σημείο ,όλα είναι αμοιβαία 

Δεν φτάνεις διαφορετικά 

Αν δίνει μόνο ο ένας ,υπάρχουν δύο περιπτώσεις 

Ή θα κουραστεί γρήγορα και θα φύγει 

Ή θα σταματήσει και αυτός να δίνει και η σχέση θα παραμείνει χαλαρή ,δεν θα εξελιχτεί 

...θέμα χρόνου!!!

Αρέσει στο μέλος Sourya

zoi-73

# 75 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Απαντήσεις: 27

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από Enikos

Εσυ...τι προσφερεις?...

Δεν αντιμετώπισα πότε σχέσεις κρατώντας τεφτέρι  κύριε Εnike.

Άλλη κοσμοθεωρία έχω.

Αλλωστε ζωή είναι ... κερδίζεις ,χάνεις.

Αρέσει στο μέλος Sourya

Enikos

# 76 στις 14/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.074

Σε ευχαριστω Μπιλι...

Απλα στην συγκεκριμενη τοποθετηση, ηθελα να δω τι κανουμε εμεις για τα δικα μας ονειρα...

Τα απευθυνουμε στους αλλους και καθαριζουμε?...(αυτη ειναι και η απορια της τοποθετησης μου)...

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από VASILIS53

Αυτός ο άνθρωπος (ο Ενικός εννοώ) έχει το χάρισμα να μας κατεβάζει που και που από το συννεφάκι μας και να μας προσγειώνει μεταξύ των θνητών ανθρώπων και ερώτων και να μας προβληματίζει με ότι άλλο εμείς θεωρούμε αθάνατο αφού μας βάλει να τοποθετήσουμε το δάχτυλο υπό τον τύπον των ήλων. Είναι χάρισμα αυτό.

Αρέσει στα μέλη Kristina_, Sourya και σε ακόμα 1 μέλος.

zoi-73

# 77 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Απαντήσεις: 27

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από Kristina_

Ιδανικο  μου φανηκε σε μια πρωτη αναγνωση

Αλλα στη δευτερη, σκεφτηκα οτι οκ δεν ειναι τοσο δυσκολο να βρεθει αυτος ο ανθρωπος...πολλους μπορει να συναντησει ο καθενας μας στη ζωη του που να εχουν την προθεση...Το δυσκολο ειναι αυτος ο ανθρωπος εμπνεει και σε μας τα ιδια

Δεν ξερω...για αρκετους ιςως αρκει ο αλλος να δινει ολα αυτα...τωρα που το ξανασκεφτομαι αν εμενα δε με εμπνεει μου ειναι εως και παγερά αδιαφορο το τι θελει να μου "δοσει" ...κανω κατι λαθος?

Κα Kristina_  θεωρώ ότι στην ζωή μας όλα είναι θέμα τάιμινγκ επιλογών και χημείας.

Στην σωστή αναλογία διαφορετικά τίποτα δεν μπορεί να "δέσει" και να προχωρήσει.

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida

tzoulia59

# 78 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.014

μπορεις κι αλλου να γραψεις ...

για να μην χανεις χρονο και περιμενεις ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από alisida
Μου λείπουν ...Παλιά παπούτσια ...Ν αρχίσω να γράφω κάποια στιγμή

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Sourya και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 79 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 4.444

Μας γειωνει για να μην ανεβουμε στο καλαμι. Καλα κανει

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από VASILIS53

Αρέσει στα μέλη Enikos, VASILIS53

Sourya

# 80 στις 14/9/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 4.444

Απορω γιατι σας φαινεται αδυνατο, και τρομακτικο. Τετοια σχεση ειχα με τον αντρα μου γι αυτο δεν σκεφτομαι να ξαναμπλεξω. Οχι γιατι δεν υπαρχει αλλα γιατι ειναι δυσκολο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από 123xristos

Φαντάσου...

χα χα!! αυτο δεν εχει συμβει ουτε στα παραμυθια!!!

και ξερεις γιατι;

γιατι ουτε παραμυθας δεν τολμα  να το φανταστει. 

πρεπει να ειναι πολυ τρομακτικη εμπειρια.

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε