Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χόμπυ και κοινωνικοποίηση

Σελίδα : 1

ShinyFlower

# 1 στις 15/9/2019
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 36
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπερα φίλοι 

Είμαι φοιτήτρια στο τελευταίο έτος στη σχολή μου ...μου μένουν πολύ λίγα μαθήματα...Ο  ελευθερος μου χρόνος ειναι αρκετός και έτσι σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα χόμπυ μιας και αρχίζει νέα χρονιά...Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο χόμπυ που να περάσω καλά αλλά και να γνωρίσω νέα άτομα...Νέες παρέες ...ενδεχομενως μια σχέση γτ είμαι ελεύθερη μεγάλο διάστημα...Μέχρι τώρα ψαχνομουν πολύ με καλλιτεχνικά χόμπυ τα οποία  ηταν γυναικοκρατουμενα και δεν με βοηθησαν και ιδιαιτερα στο socializing Οποτε θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου προτείνει χώρους ή χομπυ που να γίνεται εύκολο socializing...τόσο με γυναίκες όσο και με άντρες...μια ασχολια η κάποιο χόμπυ πχ όπου θα υπάρχει επιθυμία να είμαστε κάποια ομαδα ατόμων...να κανονίζουμε εκδρομές ή δραστηριότητες κάτι που να ευνοεί τη γνωριμία με άλλα άτομα Αν γνωρίζετε οτιδήποτε χόμπυ...χωρους...ομάδες...Στείλτε μου λινκ ...για να βοηθήσω μένω Αθήνα...ότι γνωρίζετε θα με βοηθούσε πολύ να μου το γράψετε Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

archagellos

# 2 στις 15/9/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.119

Αγαπητη,

το να κανεις ενα χομπu...σημαινει οτι θελεις να ασχοληθεις με κατι το οποιο σου αρεσει ,το οποιο σε παθιαζει ...το οποιο σε ξεκουραζει πνευματικα και ψυχικα πανω απο ολα ...

Τωρα ρωτας εδω να σου πουμε εμεις χομπυ να ασχοληθεις ...μηπως ειναι καλυτερα να κανεις εσυ απο μονη σου μια αναλυση τι τασης εχεις ? ...και με τι θα ηθελες να ασχοληθεις ?

Παντως απο τα γραφωμενα σου ...την αισθηση που μου δινεις ειναι οτι ...σε βαραει η μοναξια ...γκομενος δεν παιζει ...και θες καπου να χωθεις μηπως εχει παρεα ..και μηπως βρεθει και καποιος ...

Και εαν απο εκει απο τα καλλιτεχνικα  υπαρχουν κοπελιτσες μονες ...μπορεις να τις φερεις προς τα εδω ...

ερε τι παθαμε ...

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη satsok_65, 26-29-31 και σε ακόμα 5 μέλη.

froufrou2017

# 3 στις 15/9/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 194
Τι θα σ' ενδιέφερε εσένα να κάνεις; Ψάξε να βρεις καποιο χόμπι που θα σ' ευχαριστούσε, γνωριμίες μπορείς να κάνεις παντού. Πρόσεξε μόνο μην ξεκινήσεις κάτι που δε θα σ' αρεσει και τοσο μόνο και μόνο για να κάνεις γνωριμιες γιατί θα είναι κρίμα μετά να το παρατησεις
Αρέσει στα μέλη nikolaos11111, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 4 στις 15/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.487

Τι σπουδαζεις, Λαμπερο Λουλουδι?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ShinyFlower

Καλησπερα φίλοι 

Είμαι φοιτήτρια στο τελευταίο έτος στη σχολή μου ...μου μένουν πολύ λίγα μαθήματα...Ο  ελευθερος μου χρόνος ειναι αρκετός και έτσι σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα χόμπυ μιας και αρχίζει νέα χρονιά...Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο χόμπυ που να περάσω καλά αλλά και να γνωρίσω νέα άτομα...Νέες παρέες ...ενδεχομενως μια σχέση γτ είμαι ελεύθερη μεγάλο διάστημα...Μέχρι τώρα ψαχνομουν πολύ με καλλιτεχνικά χόμπυ τα οποία  ηταν γυναικοκρατουμενα και δεν με βοηθησαν και ιδιαιτερα στο socializing Οποτε θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου προτείνει χώρους ή χομπυ που να γίνεται εύκολο socializing...τόσο με γυναίκες όσο και με άντρες...μια ασχολια η κάποιο χόμπυ πχ όπου θα υπάρχει επιθυμία να είμαστε κάποια ομαδα ατόμων...να κανονίζουμε εκδρομές ή δραστηριότητες κάτι που να ευνοεί τη γνωριμία με άλλα άτομα Αν γνωρίζετε οτιδήποτε χόμπυ...χωρους...ομάδες...Στείλτε μου λινκ ...για να βοηθήσω μένω Αθήνα...ότι γνωρίζετε θα με βοηθούσε πολύ να μου το γράψετε Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Αρέσει στο μέλος archagellos

Sourya

# 5 στις 15/9/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 4.149

Χορο και παλι χορο. Το ωραιοτερο χομπυ

Αρέσει στα μέλη Paralia48, archagellos

ShinyFlower

# 6 στις 15/9/2019
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 36

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Γενικα ειμαι ανθρωπος που του αρεσει να δοκιμαζει διαφορα πραγματα εστω και απο περιεργεια θα δκιμασω κατι και θα δω αν μου αρεισει και αν μου ταιριαζει...
περα απο τη σχολη μου εχω και αλλες μικρες υποχρεωσουλες μεσα στη βδομαδα οποτε δεν ειναι οτι βαραω εντελως μυγες αλλα εχω ακομα ελευθεο χρονο...
εχω ψαχτει κατα καιρους με πραγματα που με ενδιεφερεαν οπως εγραψαα ειχα ασχοληθει με τα καλλιτεχνικα για καποια περιοδο...κυριως ψαχνω κατι που να ειναι περισσοτερο φιλικο...δεν με ενδιαφερει απαραιτητα να βρω κατι που θα παθιαστω ντε και καλα...γτ αυτο το εχω κανει στη ζωη μου...απλα τα χομπυ που διαλεγα ηταν πιο μοναχικα και τωρα θελω να διαλεξω χωρους με πιο ευκολο socializing πιο παρειστικα...
η μοναξια με ψιλοβαραει λιγο...γι αυτο κυριως...αν ξερατε καποιους χωρους η χομπυ που να ειναι ευκολη η γνωριμια με το αλλο φυλο γτ εχω πηξει στους γυναικοκρατουμενους χωρους συνεχεια...και μαζι με αυτο θα γινουν ολα...και κατι δλδ που να περναω κλ το χρονο μου και μαζι με τον βσιλικο ποτιεται και η γλαστρα που λεμε...
ειχα στο νου μου τπτ ομαδες που κανουν πεζοποριες καποιες μερες του μηνα αν υπαρχουν η εκδρομες η ενα χομπυ που να ευνοει ετσι μια παρειστικη κατασταση...κατι τετοιο πιο συγκεκριμενο 
εγω δεν εχω ιδεες γι αυτο γραφω μηπως εχετε εσεις να προτεινετε κατι...

Senseofhonour

# 7 στις 17/9/2019
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Απαντήσεις: 101

Πισίνα. Μέχρι κι εγώ έκανα νέες γνωριμίες έτσι :-)

Sentinel_

# 8 στις 18/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οι εκδρομές πιστεύω ότι είναι από αυτά που αρέσουν σε πολύ κόσμο και περνούν όλοι καλά και θα κάνεις πολλές παρέες. Βέβαια δεν ξέρω τι ηλικίες θα βρείς εκεί.

Υπάρχουν στα κοινωνικά δίκτυα, χώροι για παρέες με άτομα της ηλικίας που προτιμάς και οργανώνουν διάφορα χάπενιγκς.

Ακόμη και εδώ μέσα μπορείς να ανοίξεις ένα ανάλογο χώρο για να προσελκύσεις κάτι που σου αρέσει και να διαμορφώσεις το προφίλ σου με τέτοιο τρόπο ώστε να έρθεις σε επαφή με αυτό που θες.

Alezandra

# 9 στις 18/9/2019
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 316
Ένα θα σου πω μόνο ,μακριά από γνωριμίες στα γυμναστηρια.Όλοι κομπλεξικοι είναι εκεί μέσα (ξέρω θα πέσετε να με φάτε αλλά βρε παίδες έτσι είναι ) χαχαχαχα!Καλύτερα σε σουβλατζίδικο ,να του τρέχει το τζατζίκι από το μουστάκι και να τολμά να σου λέει :κούκλα φέρε κάτι να με δροσισεις .Αυτός είναι ακομπλεξαριστος άντρας ,με αυτόν θα τα έφτιαχνα αμέσως ,χαχαχα!

satsok_65

# 10 στις 18/9/2019
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Μεσσηνίας / Εκτός Ελλάδας
Απαντήσεις: 9

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ShinyFlower

Καλησπερα φίλοι 

κατσε εδω μεσα  εχει απ ολα ο μπαξες ...αντρες γυναικες  ...δυο τριο τεσσερο 

satsok_65

# 11 στις 18/9/2019
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Μεσσηνίας / Εκτός Ελλάδας
Απαντήσεις: 9

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Sourya

Χορο και παλι χορο. Το ωραιοτερο χομπυ

χορο  δειχνει οτι θελει να μαθει το κοριτσι σουρια?

Sourya

# 12 στις 22/9/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 4.149

Δεν ξερω τι θελει, αλλα γνωριμιες θα κανει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από satsok_65

χορο  δειχνει οτι θελει να μαθει το κοριτσι σουρια?

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε