Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Jasmine2014

# 1 στις 15/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Χωρισμός

Καλησπέρα σε όλους,θα ήθελα την γνώμη σας.ειμαι παντρεμενη 6 χρόνια κι έχω ένα παιδάκι 5 ετών.η σχεση με τον άντρα μου ήταν σχετικά καλή,με προστριβές κυρίως επειδή κάθε λίγο έβαζε προφιλ σε διάφορα σαιτ για ραντεβού,έλεγε ότι δεν το έκανε για κάποιο λόγο απλά για πλακα.ενω ειμασταν πολύ καλά,πριν από ένα μήνα πήγε ξαφνικα σε δικηγόρο,ζήτησε διαζύγιο χωρίς καν να Μ ενημερώσει,βάζει ένα σωρό ηλίθιες δικαιολογιες του στυλ τσακωνομαστε κτλ.κλεινεται στην τουαλετα και μιλάει στο messenger το κινητό είναι παντού μαζί του, κλειδωμένο με δακτυλικό αποτύπωμα,επίσης διαπίστωσα ότι ενώ έχει ένα σεβαστό μισθό,διπλάσιο από τον δικό μου, προσφέρει πιο λίγα χρηματα από μένα στο σπίτι κι ενώ θεωρούσα ότι θα έχει βάλει κάτι στην άκρη,όχι μόνο δεν έχει,αλλά ξεμενει πριν το τέλος του μήνα και ζητάει δανεικά από συναδέλφους του.μιλαμε ότι ξοδεύει ένα ποσο γύρω στα 850€,χωρίς λογο.θεωρω ότι υπάρχει άλλη,του τ είπα και βρήκα το μπελα μου ότι τον υποπτευομαι χωρίς λόγο .τι θεωρείτε ότι συμβαίνει;

lovable1

# 2 στις 15/9/2019
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
'Aρεσαν+: 0%

Λυπάμαι γι'αυτό που σου συνέβει...

Απο την περιγραφή σου διαπιστώνω ότι αυτός ο άνθρωπος "ψαχνόταν" τόσο καιρό και απο το ψάξε ψάξε, τελικά φαίνεται να βρήκε κάποια για την οποία θέλει να σε χωρίσει κιολας. 

Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι η έλλειψη επικοινωνίας που είχατε, αφου πήγε σε δικηγόρο χωρίς καν να σου μιλήσει. Είναι φοβερό να μαθαίνεις τελευταία ότι άντρας σου ζητάει διαζύγιο! 

Το αποτέλεσμα είναι ότι την απόφαση την πήρε ήδη μόνος του οπότε το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να χωρίσετε. Θα είναι και το σωστό! Καλύτερα να είσαι μόνη σου παρά με έναν άνθρωπο με τέτοιο χαρακτήρα... 

Ο άντρας σου έκανε ήδη τις επιλογές του, πήρε τις αποφάσεις του. Εσύ απο εδώ και πέρα εστίασε στον εαυτό σου και στο παιδί σου. Να κοιτάς να είστε καλά κι ευτυχισμένοι

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

alisida

# 3 στις 15/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.325

Ο γάμος έχει τελειώσει εδώ και καιρό 

Στη θέση σου θα έβρισκα ένα καλό δικηγόρο για άμεσα ασφαλιστικά .

.Και μετά θα έκανα αυτό που θα πει ο Αρχάγγελος παρακάτω

Αρέσει στα μέλη Enikos, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.
οσα δεν εχω πει

archagellos

# 4 στις 16/9/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.155

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

Ο γάμος έχει τελειώσει εδώ και καιρό 

Στη θέση σου θα έβρισκα ένα καλό δικηγόρο για άμεσα ασφαλιστικά .

Αγαπητη ,

συμφωνω απολυτα με τα γραφωμενα της Alisida .

Επισης θα τον εστελνα στο διαολο και ακομα παραπερα . 

Ο τυπος δεν κανει για οικογενεια ...αλλα πραγματα θελει να βολεψει ...και δεν εκανες και καμμια αναφορα για το παιδι . 

Μαλλον επειδη εχει αρρωστια με το αιδοιο ο τυπος ...δεν θα πρεπει να ασχολειται και ιδιαιτερα με το παιδι . 

Το να παει σε δικηγορο χωρις να αναφερει κατι ...σημαινει οτι ο γαμος ( εσυ και το παιδι) του ειστε Βαρίδια ...και θελει να σπασει τα δεσμα του ...

Στειλτο τον στο διαολο καλη μου ...Δεν κανει ...

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη agapimou11, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

ZHLIASOY

# 5 στις 16/9/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 3.014
Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια? Ποντικος αποκλειεται.. οποτε ψαξε για γατα... προφιλ σε σαιτ γνωριμιων για πλακα ? ..αλλα εχω μια απορια κ θαθελα μια απαντηση..εσυ που το ξερεις οτι φτιαχνει προφιλ σε τετοια σαιτ??
Αρέσει στα μέλη Enikos, Persefoni__

froufrou2017

# 6 στις 16/9/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 225
Είναι ολοφάνερο ότι ψάχνεται και πιθανότατα έχει βρει κάτι που του αρέσει πολύ αφού σου ζήτησε διαζύγιο. Λες ότι όλα ήταν πολύ καλά μεταξύ σας. Αυτη είναι μια λανθασμενη δική σου εκτίμηση αλλιώς δε θα συνέβαιναν ολ' αυτά!! Τα οικονομικά σας δεν τα ηξερες; Λες ότι νόμιζες πως θα είχε λεφτά στην άκρη ενώ αυτός τα' τρωγε! Δε μου φαίνεται πως μπορείς να κάνεις πολλά, αυτός είναι ήδη αλλού. Κοιτα να κανονίσετε το θέμα του παιδιού ώστε ν' αναλάβει τις ευθύνες του
Αρέσει στα μέλη agapimou11, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

tzoulia59

# 7 στις 16/9/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.004

εχει αλλη ...

εισαι αρκετα νεα .
.κοιτα πως θα ξεμπλεξεις μ αυτον οσο γινεται γρηγοροτερα 
το παιδι ειναι σχετικα μεγαλουτσικο ...
δεν ειναι μωρο ,,και αν ζητησεις την βοηθεια των γονιων σου 
θα καταφερεις να το μεγαλωσεις δυσκολα μεν 
αλλα θα τα καταφερεις ...
και σε δευτερο χρονο κοιτα πως θα στεκεται στο παιδι 
αυτος οπως πολλοι αλλοι εχει εθισθει στα σοσιαλ μιντια ..
και αν μεινεις εκει να υποτασσεσαι ..θα γινεις υποχειριο του 
μεχρι που μια μερα οταν γυρισεις σπιτι δεν θα τον βρεις εκει ..
μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση οτι απο πολυ νωρις αρχισε να σε κερατωνει μεσω ιντερνετ 
πιθανον να εκανε και συναντησεις ..
αν κρινουμε οτι τρωει λεφτα που δεν δικιολογει ασκοπα .
και το κακο ειναι οτι ξεκινησε το σπορ πολυ πριν ...κι αυτο μου δινει την εντυπωση η οτι δεν σ αγαπουσε ..
η ειναι το υφασμα κακης ποιοτητος ...
οποια κι αν ειναι η αιτια ειναι κακη για σενα ..
κι οταν ο αντρας ζηταει διαζυγιο σημαινει οτι υπαρχει ενας πολυ σοβαρος λογος ..
ενδιαφερεται σοβαρα για καποια αλλη ...
οι αντρες σχεδον ποτε δεν εγκαταλειπουν τις οικογενειες τους ..
κι οταν το κανουν καλυτερα να μην τους εμποδιζεις ..
μαζεψε τα πραγματακια σου παρε το παιδι σου και γυρνα στους γονεις σου ..
το εργο τελειωσε ..καλη δυναμη και καλο κουραγιο .
και καντο γρηγορα ισα που προλαβαινεις να βρεις αλλον ..
ως τα 40 να τον εχεις βρει ...
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Jiannis7 και σε ακόμα 1 μέλος.

Jasmine2014

# 8 στις 16/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Lovable 1, είναι όντως φοβερό,έχω πέσει απ' τα σύννεφα και βρισκομαι σε πολύ δεινή ψυχολογική κατάσταση.παντα θεωρούσα ότι η ειλικρίνεια ήταν το παν σε μια σχέση, οποιαδήποτε και αν ήταν αυτή, τελικά διαπιστώνω ότι είμαι και κερατάς κ δαρμενος με όλη τη σημασία...σ ευχαριστώ για την απάντηση...

SouziKiou

# 9 στις 16/9/2019
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 30

Ήδη είπες μόνη σου τι συμβαίνει. Να υποθέσω ψάχνεις επιβεβαίωση για το τι κάνει νιάου στα κεραμύδια?  Όχι , δεν είναι σκύλος που μαθαίνει ξένες γλώσσες ! 

Hellboy_

# 10 στις 16/9/2019
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 57

μπα εγω μονο περιοδικα στην τουαλετα δεν βολευει το κινητο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Jasmine2014

Χωρισμός

κλεινεται στην τουαλετα και μιλάει στο messenger το κινητό είναι παντού μαζί του, 

Jiannis7

# 11 στις 16/9/2019
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 25

Προστάτεψε τα συμφέροντα σου .

Λοιπόν τι θεωρούμαι ότι συμβαίνει ? για να σου απαντήσουμε. Μάλλον γνωρίζεις πολύ καλά το τι συμβαίνει εσύ η Ιδία , Απλώς θες μια επιβεβαίωση σε κάτι που προφανώς δεν θες να πιστέψεις ότι γίνεται .Και αυτό ακριβώς έκαναν όσοι σου έγραψαν .Δυστυχώς ο γάμος σου πλέει τα λοίσθια ?..Το τι συμβαίνει το ξέρεις καλά , το πώς να το αντιμετωπίσεις δεν βλέπω ότι γνωρίζεις.
Διότι ο άνδρας σου πλέον κινείται σε άλλους ρυθμούς .Έχει πάει κιόλας σε δικηγόρο και έστησαν μια ιστορία για τον λόγο του διαζυγίου .Όπως οι καυγάδες που μας λες , η μπορεί να γράψει στην αγωγή του , δεν είχα πουκάμισο για να φορέσω να πάω στη δουλεία μου , επειδή εκείνη ασχολιόταν με τα νύχια τις και τις φίλες τις . Η το άλλο δεν είχα εσώρουχο να αλλάξω όταν έκανα μπάνιο, διότι η γυναίκα μου δεν έδινε καμία σημασία στο σπίτι μας .
Αυτές είναι γνώστες ιστορίες που στήνουν οι δικηγόροι για τα διαζύγια.
ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ !Λοιπόν σήκωσε το τηλέφωνο και μίλησε σε φίλη σου ,σε φίλο σου και ζήτησε βοήθεια για να μαζέψεις κάποια στοιχειά για εκείνον . Δηλαδή ότι είναι γραμμένος σε site με γνωριμίες , το προφίλ του και διαφορές Φώτος που ίσως έχει εκεί . Φαίνετε πόσο καιρό είσαι γραμμένος σε ένα site όπως στο σχέσεις .gr . αν πας στη δραστηριότητα θα δεις πόσο καιρό είναι εδω στο site . Με αυτό θα απόδειξης ότι ψαχνόταν και ακόμα ψάχνετε . Μάλλον επειδή ζήτησε διαζύγιο έχει βρει και την επόμενη γυναίκα μετά από σένα .Αυτό είναι ένα αδιάσειστο στοιχειό , για ένα δικαστήριο .
 Βαλε μια φίλη σου να φτιάξει ένα προφίλ σε site που είναι γραμμένος και αυτός , και να τον προσέγγιση για να μιλήσουν . Εκεί η φίλη σου να τον οδήγηση σε τολμηρές συζητήσεις και να του δήξη δίκες τις φωτός τολμηρές ( ψεύτικες νάνε ) και να του πει να της στήλη και εκείνος δίκες του φωτογραφίες τολμηρές , όπως γυμνός να φαίνετε το ανδρικό του μόριο και το πρόσωπο του . Κράτησε αρχεία από συζητήσεις και ίσως και ηχογραφημένα ηχητικά αρχεία .
 Έτσι για να μπορείς να αποδείξεις σε τι επιδίδεται ο άνδρας σου . Το θέμα είναι επειδή βγάζει και πιο πολλά χρήματα από σένα , αν βγάλεις το διαζύγιο εις βάρος του θα του περνάς ένα καλό πόσο από το μισθό του για το παιδί .Χρειάζεσθε βοήθεια από συγγενείς από φίλους από οποίον μπορεί να κάνει κάτι για σένα .Να οπλιστείς με υπομονή και θάρρος , όλα αυτά είναι πολύ ψυχοφθόρα .
 Είσαι πολύ νέα ακόμα , και ένταξη έγινε ένα λάθος με αυτό τον γάμο που έκανες .Φρόντισε όμως τα συμφέροντα του παιδιού σου να τα υπερασπιστής .
Μην χάνεις καθόλου χρόνο . Και φυσικά να βρεις έναν καλό δικηγόρο. Εκεί μην κανεις οικονομια σε χρηματα , διότι το αποτέλεσμα από όλα αυτά θαχει αντανάκλαση επάνω σου για όλη την υπόλοιπη ζωή σου .Κάνε γρήγορες και ψύχραιμες κινήσεις . Και κουράγιο Καλή τύχη σε ότι και να γίνει .

Μην χάνεις καθόλου χρόνο . Και φυσικά να βρεις έναν καλό δικηγόρο. Εκεί μην κανεις οικονομια σε χρηματα , διότι το αποτέλεσμα από όλα αυτά θαχει αντανάκλαση επάνω σου για όλη την υπόλοιπη ζωή σου .Κάνε γρήγορες και ψύχραιμες κινήσεις . Και κουράγιο Καλή τύχη σε ότι και να γίνει .
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, froufrou2017

Jasmine2014

# 12 στις 16/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας,δεν γνώριζα για την οικονομική κατάσταση επειδή δεν έχουμε κοινό πορτοφόλι,και θεώρησα ότι τα χρήματα που δεν ξοδεύει στο σπίτι τα βάζει στην άκρη,τελικά έκανα λάθος...είδα για τα σάιτ όταν άνοιξα στο λαπ τοπ να στείλω κάποια μέιλ και είχα ξεχάσει το μέιλ του ανοιχτό με χιλιάδες ειδοποιήσεις...

Enikos

# 13 στις 16/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.045

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

Αρέσει στο μέλος archagellos

Enikos

# 14 στις 16/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.045

Συνιστω ψυχραιμια, (ξερω, ακουγεται υπερβολικο) και στοχευμενες κινησεις, για το καλο σου και κατ' επεκτασιν του παιδιου...

Λυπαμαι που στο λεω, αλλα...

Θα συνηθισεις...(αυτη την αποτυχια), αλλα θα παρει καιρο...

Ουτε εσυ, ουτε εκεινος ο μπαγλαμας...

Το παιδι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Jasmine2014
Lovable 1, είναι όντως φοβερό,έχω πέσει απ' τα σύννεφα και βρισκομαι σε πολύ δεινή ψυχολογική κατάσταση.παντα θεωρούσα ότι η ειλικρίνεια ήταν το παν σε μια σχέση, οποιαδήποτε και αν ήταν αυτή, τελικά διαπιστώνω ότι είμαι και κερατάς κ δαρμενος με όλη τη σημασία...σ ευχαριστώ για την απάντηση...

Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

wish_

# 15 στις 16/9/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.335

Κρίμα που ηρθαν ετσι τα πραγματα,δε θα σου πω αν εβλεπες καποια σημαδια πιο πριν η οχι γιατί γνωριζω οτι υπαρχουν ανθρωποι που ξερουν να κρυβονται καλα.
Πηγαινε σε δικηγόρο και μάλιστα γυναίκα,προσπάθησε να μεινεις ψυχραιμη,σκεψου αν θες να του δωσεις το διαζυγιο η να του κανεις λιγο τη ζωη δυσκολη και ν΄αργησεις να το δωσεις.Αν εχεις χρηματα θα σου λεγα να βαζες και εναν ντεντεκτιβ μηπως βγάλεις κατι.Σκέψου αν εφευγε απ το σπιτι ωρες που δεν ηταν στη δουλεια,αν ντυνοταν και παρφουμαριζοταν...στην τελικη ακολουθησε τον εσυ αν εχεις τη δυνατοτητα ή καποιος γνωστος σου.
Επειτα αν το θες καντου μια κουβεντα,ρωτα τον ευθεως τι πηγε λαθος,τι συμβαινει και ζηταει διαζυγιο.Δε σου λεω να σωσεις το γαμο σου αλλα τουλαχιστον να σου λυθουν καποιες αποριες για να μπορεσεις να σκεφτεις πως θα προχωρήσεις.Το παιδι σου πανω απ ολα.Αρχικά πηγαινε σε δικηγόρο και βρες αποδείξεις.

agapimou11

# 16 στις 16/9/2019
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 576

Προσπάθησε να είσαι ψυχραιμη και να τελειώσεις με τις διαδικασίες του διαζυγίου. Όσο πιο ψυχραιμη είσαι τόσο καλύτερη θα είναι και η ψυχολογία του παιδιού σου, είναι άμεσα συνδεδεμένη με τα δικά σου συναισθήματα. 

Όταν διευθετηθουν τα πράγματα θα έχεις το χρόνο να κάνεις τον απολογισμό σου. Τώρα δεν είναι η ώρα. Αν δεν σε πάρει από κάτω τώρα, όλα θα πάνε καλά!!! 

Θα κάνεις μια νέα αρχή αφού ο άντρας σου δεν θέλει. Να κρατήσεις την αξιοπρέπεια σου, μην τον ρωτάς, δεν χρειάζεται, έχεις καταλάβει, οι ανοητες απαντήσεις του πιο πολύ θα σε πληγωσουν!!!

Αρέσει στα μέλη satsok_65, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

zoi-73

# 17 στις 17/9/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Απαντήσεις: 27
Δυστυχώς ο άντρας σου είναι ήδη αλλού σύμφωνα με αυτά που γράφεις.Συνειδητοποίησε το .Δύσκολο να γκρεμίζονται τα όνειρα σου.
Ο άνθρωπος που επέλεξες δεν ήταν ο κατάλληλος  για οικογένεια.Πρέπει να φάνεις δυνατή έχεις να σκεφτείς το παιδί σου.Προτεραιότητα σου και δύναμη σου ταυτόχρονα.

VASILIS53

# 18 στις 17/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Jasmine2014

Χωρισμός

Καλησπέρα σε όλους,θα ήθελα την γνώμη σας.ειμαι παντρεμενη 6 χρόνια κι έχω ένα παιδάκι 5 ετών.η σχεση με τον άντρα μου ήταν σχετικά καλή,με προστριβές κυρίως επειδή κάθε λίγο έβαζε προφιλ σε διάφορα σαιτ για ραντεβού,έλεγε ότι δεν το έκανε για κάποιο λόγο απλά για πλακα.ενω ειμασταν πολύ καλά,πριν από ένα μήνα πήγε ξαφνικα σε δικηγόρο,ζήτησε διαζύγιο χωρίς καν να Μ ενημερώσει,βάζει ένα σωρό ηλίθιες δικαιολογιες του στυλ τσακωνομαστε κτλ.κλεινεται στην τουαλετα και μιλάει στο messenger το κινητό είναι παντού μαζί του, κλειδωμένο με δακτυλικό αποτύπωμα,επίσης διαπίστωσα ότι ενώ έχει ένα σεβαστό μισθό,διπλάσιο από τον δικό μου, προσφέρει πιο λίγα χρηματα από μένα στο σπίτι κι ενώ θεωρούσα ότι θα έχει βάλει κάτι στην άκρη,όχι μόνο δεν έχει,αλλά ξεμενει πριν το τέλος του μήνα και ζητάει δανεικά από συναδέλφους του.μιλαμε ότι ξοδεύει ένα ποσο γύρω στα 850€,χωρίς λογο.θεωρω ότι υπάρχει άλλη,του τ είπα και βρήκα το μπελα μου ότι τον υποπτευομαι χωρίς λόγο .τι θεωρείτε ότι συμβαίνει;

Η κατάστασή σου έχει στεναχώρια μεγάλη. Μπαίνω στην θέση σου. Σίγουρα σε τρώει ένα γιατί. Γιατί το κάνει αυτό; Που φταίω και συμπεριφέρεται έτσι; κλπ. 

Όλα αυτά τα γιατί θα είχαν κάποια βάση αν συζητούσε και σου έλεγε τι τον οδήγησε σε αυτήν την συμπεριφορά. 

Χωρίς να σου πει τίποτε πήγε σε δικηγόρο να ζητήσει διαζύγιο. Αυτό είναι αιτία πολέμου. Μπορεί να έχει και αυτός τα δίκια του. Αυτή η ενέργεια τα ακυρώνει και ακυρώνει αυτόματα και τον γάμο.

Σύνελθε αμέσως από κάθε στεναχώρια και μη ρωτάς τίποτα, ούτε αυτόν ούτε τον εαυτό σου. Πέρνα στην αντεπίθεση. Ζήτησε βοήθεια από φίλους ή στενούς συγγενείς να σε συνδράμουν ηθικά και να σε βοηθήσουν στα διαδικαστικά. Τα ύπουλα χτυπήματα πρέπει να ανταποδίδονται με ορμή αδησώπητη.

Δεν σε ενδιαφέρει γιατί το έκανε, δεν σε νοιάζει αν τον δεις να κλάψει. Τώρα σε νοιάζει για σένα και το παιδί σου. Αν έχει βρει άλλη δεκάρα δεν θα δώσει αν δεν του την πάρεις εσύ. Κτύπα αλύπητα. βγάλε το σίδερο που έχεις μέσα σου, δεν είσαι μόνο από χώμα, αλλά χώμα θα γίνεις να σε πατάει αν δεν αντιδράσεις δυναμικά.

Αρέσει στο μέλος alisida

Oxaman

# 19 στις 17/9/2019
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 104
να σου πω...νομιζω οτι εισαι υπερβολικη
πας καλα κοπελια??? πριν γυρισει απο τη δουλεια κανε ενα μπογαλακι τα ρουχακια του και αστα στο πατακι της εξωπορτας.
επισης παρε την μανουλα να τον περιμενει.

Αρέσει στο μέλος alisida

tzoulia59

# 20 στις 17/9/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.004

συμφνω σ ολα εκτος του να του στησεις ολα αυτα τα σκηνικα με φιλες σου με γυμνα μορια κλπ ..

γιατι ειναι περιττα ...και σε εκθετουν κι ολας ...

το διαζυγιο ουτως η αλλως βγαινει ακομη και να το επιθυμει μονο ο ενας ..

ειτε ειναι υπερ αυτου 

ειτε κατα ...αρκει και μονο οτι ο ενας εστω

θελει να διαλυσει τον γαμο ..

κακως κατα την γνωμη μου αλλα ετσι συμβαινει νομοθεσιακα σημερα 

πανε τα ατελειωτα σεναρια με διαζυγια που κολλουσαν για διαφορους λογους ..

να βγει εις βαρος του για να πετυχεις τι;

διατροφη για τα παιδια ;

η διατροφη για τα παιδια βγαινει βαση του εισοδηματος του ...

και την παρουσα οικογενειακη του κατασταση ..αν ξαναπαντρευτηκε η εχει αποκτησει κι αλλο παιδι ..

να βγαλει και σ εσενα διατροφη ;

ναι μπορει να βγαλει το δικαστηριο και για σενα διατροφη ,,εξεταζοντας την  οικογενειακη του και οικονομικη κατασταση ..σημερα ...

οπως ειπα πιο πανω ...

να μπορει να καλυψει τις αναγκες του και τις αναγκες της πιθανης οικογενειας του .

κι εφ οσον δεν εχει δημιουργησει νεα ...

να μπορει να συντηρηθει ο ιδιος και να βγαλει τις διατροφες των παιδιων σας .

και σ εσενα εφ οσον τα παιδια ειναι ανηλικα ..εσυ δεν εργαζεσαι ...και δεν εχεις ποιος να φροντιζει τα παιδια ...

κι αν του φτανει το εισοδημα .

αν δεν του φτανει ..κανενας δεν μπορει να τον πιεσει ...

κοινως το δικαστηριο σου λεει κοψε τον λαιμο σου να τα καταφερεις ..

αν ηταν τοσο ευκολα τα διαζυγια ..δεν θα ματωνε κοσμος και κοσμος με πολλαπλα προβληματα ..

κι οσο αφορα τα περιουσιακα κι οτι αποκτησατε μεσα

στο γαμο 

μπορεις να διεκδικησεις τα μισα ..

.δικαστηριο που γινεται αλλη στιγμη 

για αλλο λογο ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Jiannis7

Προστάτεψε τα συμφέροντα σου .

Λοιπόν τι θεωρούμαι ότι συμβαίνει ? για να σου απαντήσουμε. Μάλλον γνωρίζεις πολύ καλά το τι συμβαίνει εσύ η Ιδία , Απλώς θες μια επιβεβαίωση σε κάτι που προφανώς δεν θες να πιστέψεις ότι γίνεται .Και αυτό ακριβώς έκαναν όσοι σου έγραψαν .Δυστυχώς ο γάμος σου πλέει τα λοίσθια ?..Το τι συμβαίνει το ξέρεις καλά , το πώς να το αντιμετωπίσεις δεν βλέπω ότι γνωρίζεις.
Διότι ο άνδρας σου πλέον κινείται σε άλλους ρυθμούς .Έχει πάει κιόλας σε δικηγόρο και έστησαν μια ιστορία για τον λόγο του διαζυγίου .Όπως οι καυγάδες που μας λες , η μπορεί να γράψει στην αγωγή του , δεν είχα πουκάμισο για να φορέσω να πάω στη δουλεία μου , επειδή εκείνη ασχολιόταν με τα νύχια τις και τις φίλες τις . Η το άλλο δεν είχα εσώρουχο να αλλάξω όταν έκανα μπάνιο, διότι η γυναίκα μου δεν έδινε καμία σημασία στο σπίτι μας .
Αυτές είναι γνώστες ιστορίες που στήνουν οι δικηγόροι για τα διαζύγια.
ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ !Λοιπόν σήκωσε το τηλέφωνο και μίλησε σε φίλη σου ,σε φίλο σου και ζήτησε βοήθεια για να μαζέψεις κάποια στοιχειά για εκείνον . Δηλαδή ότι είναι γραμμένος σε site με γνωριμίες , το προφίλ του και διαφορές Φώτος που ίσως έχει εκεί . Φαίνετε πόσο καιρό είσαι γραμμένος σε ένα site όπως στο σχέσεις .gr . αν πας στη δραστηριότητα θα δεις πόσο καιρό είναι εδω στο site . Με αυτό θα απόδειξης ότι ψαχνόταν και ακόμα ψάχνετε . Μάλλον επειδή ζήτησε διαζύγιο έχει βρει και την επόμενη γυναίκα μετά από σένα .Αυτό είναι ένα αδιάσειστο στοιχειό , για ένα δικαστήριο .
 Βαλε μια φίλη σου να φτιάξει ένα προφίλ σε site που είναι γραμμένος και αυτός , και να τον προσέγγιση για να μιλήσουν . Εκεί η φίλη σου να τον οδήγηση σε τολμηρές συζητήσεις και να του δήξη δίκες τις φωτός τολμηρές ( ψεύτικες νάνε ) και να του πει να της στήλη και εκείνος δίκες του φωτογραφίες τολμηρές , όπως γυμνός να φαίνετε το ανδρικό του μόριο και το πρόσωπο του . Κράτησε αρχεία από συζητήσεις και ίσως και ηχογραφημένα ηχητικά αρχεία .
 Έτσι για να μπορείς να αποδείξεις σε τι επιδίδεται ο άνδρας σου . Το θέμα είναι επειδή βγάζει και πιο πολλά χρήματα από σένα , αν βγάλεις το διαζύγιο εις βάρος του θα του περνάς ένα καλό πόσο από το μισθό του για το παιδί .Χρειάζεσθε βοήθεια από συγγενείς από φίλους από οποίον μπορεί να κάνει κάτι για σένα .Να οπλιστείς με υπομονή και θάρρος , όλα αυτά είναι πολύ ψυχοφθόρα .
 Είσαι πολύ νέα ακόμα , και ένταξη έγινε ένα λάθος με αυτό τον γάμο που έκανες .Φρόντισε όμως τα συμφέροντα του παιδιού σου να τα υπερασπιστής .

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε