Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανεργία

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

sparaskeg

# 1 στις 20/9/2019
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ελλάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 16
'Aρεσαν+: 0%

Ανεργία

Καλησπέρα σας. Είμαι 24. Τον Ιούλιο τελείωσα τη σχολή μου. Ψάχνω δουλειά και δεν υπάρχει ανταπόκριση, σε κάποιες συνεντεύξεις που πήγα άκουσα απλά το κλασσικό "θα σας ειδοποιήσουμε" και τελικά τίποτα.

Ομολογώ ότι έχω απογοητευτεί πολύ με έχει πάρει από κάτω. Δεν έχω όρεξη να βγω, απομακρυνθηκα από παρέες, γενικά περνάω τη μέρα μου χωρίς να κάνω τίποτα. Πήγαινα γυμναστήριο το σταμάτησα γιατί ένιωθα ότι ούτε αυτό μπορώ. Θέλω κάποια γνώμη, αν σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο. 
Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

alisida

# 2 στις 21/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.803
Μη σε πάρει από κάτω μόνο ...Η παγίδα είναι να αραξεις και να λυπάσαι τον εαυτό σου ...Έχεις νιάτα ,πτυχίο και όρεξη ..Στείλε όσα περισσότερα βιογραφικά μπορείς και μέχρι να βρεις σχετική με τις σπουδές σου δουλειά ,κάνε ο,τι βρεις ,καφετερια ,πωλήτρια ,ακόμα και φυλλάδια ,μόνο να μην κάθεσαι ...Τώρα που πλησιάζουν οι γιορτές τα πολυκαταστήματα παίρνουν εποχιακούς για 1-2 μήνες ...Δοκίμασε εκεί ,θα βρεις δουλειά ,στην ηλικία σου είναι εύκολο ,μην το βάζεις κάτω ...Καλή τύχη εύχομαι κορίτσι μου
Αρέσει στα μέλη Senseofhonour, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 5 μέλη.

konstandinos73

# 3 στις 21/9/2019
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 65
"Ειμαι 24..."..Την απαντηση στο πρόβλημα σου την εδωσες η ιδια.
Αρέσει στα μέλη 123xristos, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

wish_

# 4 στις 21/9/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.299

τι σχολη τελειωσες?

αν δεν βρισκεις δουλεια τοτε κανε καποιο μεταπτυχιακο,σεμινάριο,μια ξενη γλωσσα αν εχεις την δυνατοτητα.

θα πρεπε να εισαι προετοιμασμενη οτι με το που τελειωνεις τη σχολη,αναλογα τη σχολη ήσουν,θέλεις και καποιο χρονο για να βρεις κατι αν δεν εχεις ηδη κατι ετοιμο.Σιγουρα σαν πωλητρια,καφε κτλ μπορεις να βρεις κατι αν το χρειαζεσαι και παραλληλα να ψαχνεις για κατι καλυτερο.

εισαι 24 και ψαχνεις τωρα χωρις εμπειρια,προυπηρεσία σκεψου άλλους μεγαλυτερους,με οικογενεια,παιδια εκεινοι τι θα κανουν?να δεσουν μια πετρα να πεσουν στην θάλασσα?Ανασκουμπωσου και μην αφηνεις τον ευατο σου,διαβασε,μαθε,εξελιξου και διεκδηκησε ξανα αυτο που θες.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, sparaskeg και σε ακόμα 1 μέλος.

froufrou2017

# 5 στις 21/9/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 192
Σε όλους έχει συμβεί, μη σε πάρει από κάτω γιατι χάθηκες! Τώρα βέβαια τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα από παλιά οπότε θα πρέπει να κάνεις υπομονή. Ψάχνεις κάτι πάνω στον τομέα σου ή θα πήγαινες και σε κάτι διαφορετικο έστω και προσωρινα; Οι γνωριμίες θα σου χρειαστούν τώρα περισσότερο από ποτέ, κακά τα ψέματα, στην Ελλάδα ζούμε και το μεσο βασιλεύει και στον δημοσιο και στον ιδιωτικό τομέα. Οπλισου με υπομονή, απευθύνσου σ' όσους φίλους και γνωστούς έχεις και κάτι θα βρεθεί. Καλή επιτυχία!!
Αρέσει στα μέλη sparaskeg, COSTAS42 και σε ακόμα 2 μέλη.

sparaskeg

# 6 στις 21/9/2019
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ελλάδα
Έχω τελειώσει θεολογία. Πολλές προοπτικές δεν υπάρχουν δυστυχώς. Μεταπτυχιακό λογικά θα κανω απλά ψάχνω κάτι που να μου αρέσει.Σίγουρα υπάρχουν πολύ χειρότερα από εμένα θα συμφωνήσω ότι άνθρωποι που έχουν οικογένεια μπορεί να βρίσκονται σε πολύ δύσκολη θέση.Ότι το περίμενα το περίμενα. Το φοβόμουν βασικά πάρα πολύ ότι θα έρθει αυτή η ώρα και θα με πάρει από κάτω.. Μακάρι να βρω το οτιδήποτε γιατί από όσο βλέπω η έλλειψη προϋπηρεσίας είναι μεγάλο πρόβλημα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

sparaskeg

# 7 στις 21/9/2019
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ελλάδα
Τι εννοείς με το ότι είμαι 24 και την απάντηση την έδωσα μόνη μου;

Sentinel_

# 8 στις 21/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αγαπητή μου είσαι μικρή και έχεις μέλλον μπροστά σου.

Βασικά μη τα παρατήσεις.

Τη καλύτερη συμβουλή στην έδωσε η alisida.

Οι δουλειές δεν είναι εύκολες, ειδικά στην ειδικότητα που έχεις.

Ελπίζω κάποιος που βλέπει εδώ μέσα και έχει κάποια θέση κενή να σε καλέσει.

Καλή επιτυχία.

Heptamer

# 9 στις 21/9/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.718

Το αντικειμενο που σπουδασες δεν εχει ζητηση. Ουτε το μεταπτυχιακο του.

Ουτε εδώ, ουτε κι έξω.

Και να το κανεις, παλι δε θα μπορεσεις να το εξαργυρωσεις στην αγορα εργασιας.

Θα επρεπε αυτο να το ηξερες, προτου καν σπουδασεις θεολογια - και οχι κατι υψηλης ειδικευσης - εν καιρω κρισης.

Το εργασιακο τοπιο ειναι τρομερα ανταγωνιστικο και οι λανθασμενες επιλογες πληρωνονται. 

Επειδη μαλλον δε σε παιρνει να σπουδασεις πλεον κατι αλλο, το πιθανοτερο ειναι - οπως πλειστες κοπελες της ηλικιας σου - να καταληξεις για ικανο χρονο να κανεις προσκαιρες δουλειες του ποδαριου που απαιτουνται απλα ευπαρουσιαστα - και οχι απαραιτητα καταρτισμενα - νιάτα (σερβιτορα, πωλητρια κλπ). 

Αν εισαι ικανη, ισως εδραιωθεις καπως σε καποια τετοια απασχοληση. Αυτο το μελλον διαβλεπεται προσώρα για σενα δυστυχως...

Μαθε μια ξενη γλωσσα , εκτος απο αγγλικα - θα επρεπε ηδη να ξερεις καποια - και οπλισου με υπομονη...και μέσο (αν διαθετεις)! Παρακολουθησε επιμορφωτικα σεμινάρια που θεωρεις πως θα σου δωσουν μια εστω υποψια ελπιδας για εργασια.

Βαλε τα νιατα σου να δουλεψουν για σενα. Ειναι το ισχυροτερο - και μοναδικο σου - οπλο  αυτη τη στιγμή.

Σορυ για την ωμοτητα, μα ετσι ειναι οι καιροί. Δυσκολο να ζεις τα νιατα σου σημερα ...δυστυχως.

Αρέσει στο μέλος 123xristos

Enikos

# 10 στις 21/9/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.408

Οσο για το θεμα της δουλειας σου, πιστευω κατι θα γινει και μην αγχωνεσαι...

Οσο για τα το θεμα των σπουδων σου, την Θεολογια, πιστευω οτι θα μας εισαι πολυ χρησιμη εδω...

Υπαρχουν "εκκρεμοτητες", σε γνωσιακο επιπεδο, στα περι της επιστημης σου...

Μακαρι λοιπον, να συμετασχεις...

Αρέσει στα μέλη sparaskeg, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

COSTAS42

# 11 στις 21/9/2019
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 1.155

Δουλειες υπαρχουν αν εισαι διατεθειμενη να εργαστεις.Απο καφετεριες,μαγαζια τυπου Γρηγορη εως φυλλαδια.Μεχρι να βρεις την {καλη}δουλεια που λενε.

Αρέσει στα μέλη 123xristos, sparaskeg

sparaskeg

# 12 στις 21/9/2019
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ελλάδα
Θεωρώ πως είναι αρκετά σκληρό... Αν και είπες ούτως ή άλλως σορρυ για την ωμότητα... Να μιλάμε σε κάποιον με αυτόν τον τρόπο.Μεταπτυχιακό δε θα κάνω πάνω στη θεολογία... Αλλά κάτι σχετικό με παιδαγωγικά.. Θα διαφωνήσω για το έξω... Ξέρω άτομα του αντικειμένου μου που στο εξωτερικό έχουν μια πολύ καλύτερη τύχη. Σαφως και σκέφτομαι και το εξωτερικό αν πια εδώ δεν μπορέσω να κάνω το οτιδήποτε. Ποιο αντικείμενο τη σημερινή μέρα έχει ιδιαίτερες προοπτικές; συγγνώμη αλλά πολλοί βρίσκονται στη θέση που βρίσκομαι και εγώ τώρα. Η κατάσταση είναι πολύ άσχημη για όλους.Δε γνωρίζω μόνο αγγλικά... Αλλά γαλλικά και ρωσικά σε σχετικά καλό επίπεδο. Έχω δώσει 2 φορές πανελλαδικές και δυστυχώς ήμουν άτυχη.. Πέρασα Θεολογία. Σαφως και με παίρνει και εμένα και πολλά άτομα της ηλικίας μου να σπουδάσουμε και κάτι άλλο. 24 είπα πως είμαι όχι 54.Ένα πτυχίο είναι ένα πτυχίο όπως και να το κάνουμε. Δε θα αχρηστεύσω λοιπόν τον εαυτό μου επειδή τελείωσα Θεολογία.
Αρέσει στα μέλη Alezandra, Red_Season και σε ακόμα 2 μέλη.

MadameShuShu40

# 13 στις 21/9/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.161

Αγαπητή μου φίλη, μην αγχώνεσαι.

Έχεις σπουδάσει θεολογία, και δυσκολεύεσαι να βρεις δουλειά.

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να ασχοληθείς με την ταξιδιωτική θεολογία??

Σε ένα σεμινάριο επαγγελματικού προσανατολισμου, το είδα.

Αφενός εδώ στην Ελλάδα υπάρχουν πολλές μονές με μεγάλο ενδιαφέρον και μεγάλη επισκεψιμότητα, αλλά μπορείς να διευρύνεις τις σπουδές σου με ένα μεταπτυχιακό, και να επεκταθεις και στο εξωτερικό.

Μπορείς να απευθυνθείς σε συμβούλους επαγγελματικού προδανατολισμου, και να πάρεις ιδέες.

Μην επαναπαυεσσι σε μια οποιαδήποτε δουλειά όταν υπάρχουν τροποι να αξιοποιήσεις έξυπνα το πτυχίο σου.

Αρέσει στα μέλη equinox_, VASILIS53 και σε ακόμα 3 μέλη.

Aggelo

# 14 στις 21/9/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.841

Μην ανυσηχεις, ολες τις εποχες το ιδιο συνεβαινε οταν εψαχνε καποιος για δουλεια,εκτος αν εισουν
απ αυτους που ειχαν γερο δοντι......η ειχαν καποια γνωριμια να σε βαλει καπου.
Συνεχισε κανονικα τη ζωη σου,και μην σε παιρνει η απο κατω, η ζωη ειναι μια μαχη χωρις τελος
και αν δεν παλεψεις πηγες χαμενη.

Θα συμφωνησω με καποιους προλαλησαντες οτι μπορεις να κανεις μια προσωρινη δουλεια μεχρι
να βρεις αυτο που ψαχνεις...αλλα ξερεις κατι εγω καποτε πηγα σε μια δουλεια να δουλεψω 2-3
μηνες για καλοκαιρι και τελικως εμεινα 9 χρονια...

οπερ αν δεν ρισκαρεις και σε δουλειες που ισως αρχικα δεν σου κανουν κλικ.....δεν
θα αποκτησεις εργασιακη εμπειρια...γιατι πιστεψε με, οτι δουλεια και να κανεις στο τελος
θα εχεις αποκτησει μια εμπειρια και μια γνωση που στο μελλον θα σου φανει χρησιμη...

Αρέσει στα μέλη peripli, sparaskeg

sparaskeg

# 15 στις 21/9/2019
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ελλάδα
Αν εννοείς θρησκευτικό τουρισμό ή γενικά τουρισμό ναι το σκέφτηκα μέσω ιεκ. Θα μπορούσα κ από φέτος να κάνω αίτηση αλλά επειδή σκέφτομαι και το μεταπτυχιακό δεν έκανα κάποια κίνηση. Γενικά στις σκέψεις μου είναι ένα μεταπτυχιακό πάνω στο παιδαγωγικό κομμάτι.. Η σχολη μου έχει κατευθύνσεις ήμουν παιδαγωγική οπότε μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο. Το συγκεκριμένο διαρκεί ένα έτος και θα έλεγα πως είναι το απωθημένο μου τα παιδαγωγικά οπότε είναι μια διέξοδος να κάνω επιτελους κάτι που μου αρέσει. Επίσης θα μου δώσει μόρια για τον ασεπ. Αν όλα πάνε καλά μπορώ του χρόνου τέτοια εποχή να ξεκινήσω ιεκ και στα 27 μου να έχω ξεμπερδέψει. Η απογοήτευση μου κυρίως βρίσκεται στο ότι δεν μπορώ να βρω μια οποιαδήποτε δουλειά να βγάλω ένα χαρτζιλίκι. Αλλά τι να πω εύχομαι κάτι να βρεθεί.

Paralia48

# 16 στις 21/9/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.726

αν έχεις συνδρομή, στείλε μου μύνημα.Υπάρχει ελπίδα

αν δεν έχεις, θα βρούμε τρόπο. Πάλι υπάρχει ελπίδα Περίμενε λίγο

Αρέσει στα μέλη peripli, VASILIS53

MiltosRNLI1930

# 17 στις 22/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.665

Λιτη και σοφη απαντηση ! Δηλαδη με τα σημερινα δεδομενα γνωσεων πρεπει να εχουν 3 μεταπτυχιακα να καταλαβουν το νοημα ? Λεω εγω τωρα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από konstandinos73
"Ειμαι 24..."..Την απαντηση στο πρόβλημα σου την εδωσες η ιδια.

Αρέσει στα μέλη Red_Season, peripli

nikoslambr

# 18 στις 23/9/2019
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 144

Συμφωνω με ολους τους φιλους και προσθετω:

Καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη αλλα ποτε μα ποτε μην το βαλεις κατω και μην κανεις εκπτωσεις στα ονειρα σου..
Αρέσει στα μέλη Alezandra, sparaskeg

MiltosRNLI1930

# 19 στις 23/9/2019
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.665

Δεν γνωριζω

εαν οι Κινεζοι στα πολυοροφα κτιρια που οι εργατριες στριμογμενες σαν τις κοτες ραβουν τα παντελονια με τις 72 πλευρικες τσεπες για τα κινητα το κανουν επιτηδες για να αποβλακωσουν τελειως τους νεους της Ευρωπης ?

Αλλα οταν καθεσε στην καφετερια απο το πρωι με το κινητο που να βρεις την ορεξη για δουλεια.

sparaskeg

# 20 στις 23/9/2019
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ελλάδα
Miltos ειλικρινά δεν καταλαβαίνω... Με γνωρίζεις προσωπικά και ξέρεις τι κάνω; αν ψάχνω ή όχι; όχι δεν κάθομαι από το πρωί αν λες εμένα και πέρασα πολλά χρόνια διαβάζοντας και προσπαθώντας να αποκτήσω τα εφόδια που έχω σήμερα.. Συν ότι έχω ασχοληθεί σε μεγάλο βαθμό και με τον εθελοντισμό ξοδεύοντας πολύ χρόνο...Δεν ξέρεις τι κάνει ο καθένας και δε με ενδιαφέρει
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε