Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΧωρισμοΣ και ελπιδα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

tzoulia59

# 21 στις 12/10/2019
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.270
'Aρεσαν+: 0%

λες οτι γνωριζοσαστε 5 χρονια ...

εσυ χαλκιδα αυτη αθηνα ;
πως εγινε αυτο .;
να παω παρακατω ...
δεν ενδιαφερεται ...
κι απ οτι φαινεται ο μονος που ενδιαφεροταν σ αυτη την σχεση ησουν εσυ ...
μ αυτη ..η παιζει αλλος καινουριος ...η καποιος πρωην ...
οσο για το οτι ειναι μεσα κλεισμενη κι ολα αυτα τα ανεκδιηγητα ...
ασε φιλε ...τον αλλο μηνα να εχεις βρει αλλη ..
χωρις πολλα ζουμια ...36 χρονων αντρας ...

Αρέσει στο μέλος mitsgiann

mitsgiann

# 22 στις 12/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 17
Παιδια δεν ήμουν τέλειος όπως ούτε αυτη . Τονίζω όμως πως δεν είχαμε προβλήματα τρανταχτα. Εγώ εστιάζω στο οικογενειακο της περιβάλλον που της φορτώνουν ευθύνες με τον αδερφό,τη μαμά της (καρδιοπαθης),γιαγιά με άνοια και θεία ανύπαντρη άνεργη. Ο μπαμπάσ στο εξωτερικό δουλειά,ή μαμά μόνη σε απόσταση και λέγοντας στραβά όμως. Εγώ προσπάθησα να αποσυμφωρησω μερικά άλλα αυτή φοβόταν μην απομακρυνθεί απ τους δικούς της. Επεξήγηση στο αποσυμφωρησω: πήγαινα εγώ τη γιαγιά βόλτα,δουλειές στο σπίτι της θείας κλπ αντί να τα κάνει αυτή κάποιες φορές. Όλα αυτά με έναν γάμο στα σκαριά ίσως της έπεσε πολύ. Υποθέτω απλά δε τη δικαιολογώ. Σήμερα μετά από μέρες άρνησης επικοινωνίας μίλησε μαζί μου,για το πως είμαι κλπ ...
Αρέσει στο μέλος wish_

Mixalhs15

# 23 στις 12/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τι την θες αυτήν ? Τα φαινόμενα απατούν με κάτι γυναικούλες του λόγου της που στην θεωρία υπεράνω και στην ουσία ανθρακωρυχείο. Βρίσκουν κάτι λελέδες και τους τούμπαρουν και το παίζουν μόστρα και φάτσα Κορωναίο. Τα κέρατα πάνε και έρχονται και ο κερατάς κορώνα στο κεφάλι του. Επανασύνδεση κάνουν με γυναίκες θηλυκά και όχι με μούσμουλα.

panagiotismp90

# 24 στις 13/10/2019
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 50
Απαντήσεις: 2.531

γεια σου, εγω δν πιστευω οτι υπαρχει καποιο μυστηριο, σου το λεει η κοπελα ξεκαθαρα, οτι πιεζεται κ θελει το χωρο της κ το χρονο της. πιστευω οτι η προοπτικη του πατε για γαμο κ οτι σοβαρευει το θεμα μπορει να μην την βρισκει ετοιμη ψυχολογικα κ αυτο εκφραστηκε σαν αφορμη στους μικροκαβγαδες κ στο σκυλο. δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος αλλος λογος, επομενως πρεπει να κανεις αποχη κ αν της λειψεις θα φανει. ισως να ειχε επελθει κ ρουτινα στη σχεση σας, τα χετε κ πολλα χρονια.

Αρέσει στα μέλη jeyrum, lamprand και σε ακόμα 1 μέλος.

wish_

# 25 στις 13/10/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.778

μήπως μέσα σε όλα αυτά,στη βιασύνη του να μεινετε μαζι,σε όλα αυτα τα καθημερινά που εσύ προσπερνούσες μάλλον στο δικό της μυαλό της εκεινη δε τα προσπερνούσε και τόσο οσο νόμιζες?βέβαια και εσύ που να το ξέρεις και να το μαντέψεις,θεωρουσες οτι όλα κυλουσαν νορμάλ μιας και εκεινη δεν έκανε παραπονα.

δεν μου αρέσει που σου λένε οτι γλύτωσες,καλύτερα τώρα,ότι δεν ξέρει τι θέλει και άλλα τέτοια.Πως γινεται ν αγαπας και να ξεχνάς,ν΄αφησεις έτσι πισω σου μια σχεση και εναν ανθρωπο που αγαπας και αν μη τι άλλο να μη προσπαθείς.Οπως λες και εσυ η κοπέλα έχει πολλά στο μυαλό της και στη ζωη της,ισως νιωθει πιεση απο το δικο της σπιτι και ολα αυτα που μας ειπες,ξέσπασε και της βγήκε σε σένα,πολλές φορές δυστυχως ξεσπάμε στους ανθρωπους που αγαπάμε ή σε κάτι ομορφο που έχουμε...δώσε της το χωρο που θέλει.μην της στέλνεις και μην εισαι και εκει καθε φορά που θα στειλει,παιξε και λίγο τον αδιάφορο για να δεις αντιδραση,του στυλ να μην απαντησεις αμέσως η να μη στειλεις πρωτος.

Αρέσει στα μέλη lamprand, mitsgiann

VASILIS53

# 26 στις 13/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Τα προγνωστικά μου λένε ότι δεν θα τα ξαναβρείτε. 

Το κλάμα δεν θα το αποφύγεις, δυστυχώς.
Δώσε στον εαυτό σου ένα συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο που θα το προσδιορίσεις από τώρα για να θρηνήσεις (γιατί είπαμε δεν θα το γλιτώσεις) και όταν περάσει αυτό το διάστημα κατέβασε αμπάρες, για την συγκεκριμένη, αλλού να τις έχεις ανοιχτές. Τώρα και να θέλεις δεν μπορείς να τις έχεις ανοιχτές.

Αφού πατήσεις το delete, να είσαι συνεπείς και να μην ξανά ασχοληθείς μαζί της, γιατί θα είναι καταστροφικό. 

Τα αίτια δεν πρόκειται να τα μάθεις ποτέ, μπορεί να μην τα ξέρει ούτε η ίδια. Μόνον εκτιμήσεις θα ακούς από τους γνωστούς και μαλακίες από την ίδια.

Αν έχεις κάποιο καλό και αδελφικό φίλο, κάνε παρέα μαζί του να ξεμπλοκάρει το μυαλό σου. Μην επιδιώξεις να κάνεις άλλη σχέση απλά και μόνο για να την ξεχάσεις. Καλύτερα μείνε μόνος σου κάποιο διάστημα.

Μην κάνεις εσύ κίνηση επανένωσης. Αυτός που ζητάει την απομάκρυνση οφείλει να κάνει και την πρώτη κίνηση αν θέλει επανένωση. Και θα μπεις στον κόπο να σκεφτείς αν θα συναινέσεις μόνο αν η κίνηση γίνει μέσα στο χρονικό περιθώριο που θα έχεις θέσει στον εαυτό σου. Μετά, Τέλος.

Ακούγομαι σκληρός. Το ξέρω. Έχω γίνει κιόλας.

Αρέσει στα μέλη agapimou11, lamprand και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 27 στις 13/10/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.630
Ο σκύλος ήταν η μπουγάτσα ...
Αρέσει στο μέλος Enikos

mitsgiann

# 28 στις 13/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Πιστεύω με υπομονή και αξιοπρέπεια θα βγάλω άκρη ... αργά ή γρήγορα ... ανάλογα τη συμπεριφορά θα δούμε βέβαια εκ νέου την επανασύνδεση...Το θέμα είναι ότι μια σχέση που πάει για γάμο κρίνεται σε καταστάσεις πίεσης. Έτσι πιστεύω και λειτουργώ... μοιράζεται το στρες,ο χρονος,οι ευθυνες..με γνώμονα την αγάπη πάντα κρατάς το χέρι του συντρόφου και πας μπροστά... Δεν χωράνε ενοχικες συμπεριφορές και απομόνωση... Ρώτησα και σήμερα για κατι χειροπιαστό. .. που έφταιξα...απάντηση ουσιαστικη καμία, δε ξέρω θα δείξει .. Δε μπορώ να της θυμωσω κ ας έχω φάει τρελή ταλαιπωρία.. περιμένω να νιώσει έτοιμη να ανοιχτεί ...

Enikos

# 29 στις 13/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.521

Στο αρχικο σου κειμενο, περιγραφεις μια αξιοζηλευτη σχεση...

Οσο παει...

Περιγραφεις την κοπελα σου με τοσα προβληματα, που τεινει να φανει ως ενα τρομακτικο ατομο...

Γιατι δεν μας τα ειπες αυτα απο την αρχη? Αλλα αντιθετως, στην αρχικη περιγραφη σου, μας μιλας για ενα ατομο που μεχρι και οι γνωστοι σου εκτιμησαν στο επακρο?...

Να υποθεσω οτι δεν ανακαλυψες τα προβληματα της, την στιγμη που ξεσπασε εκει με τον σκυλο...

Αρα, ξεκινησατε την σχεση σας, παρεα με τα προβληματα της κοπελιας...

Απο την αλλη εσυ, αυτοπαρουσιαζεσαι πολυ...πως να το πω...με ασχετα απο το θεμα επιχειρηματα-προβολες. Δηλαδη...πλενω, σκουπιζω, βαζω λοντρι, παω βολτα τη γιαγια, κανω τις δουλειες κλπ..."Εγω ειμαι καλος, εκεινη φταιει", εμμεσως πλην σαφως...Δηλαδη απολογεισαι προκαταβολικως, με λιγα λογια...

Δεν μου καθεται με την καμια, το οτι μια κοπελα εχει βρει τον ανθρωπο με τον οποιο θα ξεφυγει απο ολα τα προβληματα που μας περιγραφεις (τμηματικα) και ξαφνικα κανει πισω...

Που για εμενα, εκανε πισω σε ενα καινουργιο προβλημα. Δεν θελει αλλο ενα, δηλαδη...

Προσωπικα, δεν με πειθεις οτι εσυ προσπαθεις και εκεινη εφαγε μια φλασια στο καλα καθουμενο...

Αρέσει στα μέλη agapimou11, jeyrum

Enikos

# 30 στις 13/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ενα παραστρατημενο χοτ ντογκ ηταν, Κυρια μου!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από alisida

Αρέσει στα μέλη alisida, jeyrum

mitsgiann

# 31 στις 13/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Καλημέρα με πήρε σήμερα να δει τι κάνω ... με πήρε κ ο πατερας της... πήρε μια αποφαση λέει ... θα μου μιλήσει όταν μπορεί γιατί δεν ειμαι έτοιμη ... τη ρωτάω τι έκανα .. Δε παίρνω απάντηση ... πόνος μονο ... και απορίες ... άπειρες ...

equinox_

# 32 στις 13/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από konstandinos73
Στο "βοήθεια" που ζητας βαζω απέναντι τη λεξη "αξιοπρέπεια"...σου λεει κατι αυτο φιλε μου? Της πεφτεις παρα πολυ της τοξικης αυτης κοπέλας. Αρα, φυγε με ψηλα το κεφαλι και οχι να μεινεις εκει απο "οικτο"...και μην εχεις καμμια αμφιβολια γι αυτο: καποια στιγμη, μπορει και μετα απο χρονια, η ενεργεια αυτη του συμπαντος θα κανει τη δουλειά της...η κοπελα, καπου μονη της , βαθια τοξικη καταθληπτικη και εσυ, με η χωρις ευτυχισμένη προσωπικη ζωη, σιγουρα ομως με διαφυλαγμενη την αξιοπρέπεια σου...ετσι να σε θυμαται.."ψηλα" και οχι "χαμερπη"...ποναει περισσότερο. Έφυγες χθες λοιπον. Ασυζητητί.

προτείνω να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί όταν χαρακτηρίζουμε με τόση ευκολία ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε, ως τοξικούς.

γιατί η τοξικότητα μπορεί να κρύβεται στην άλλη πλευρά εξ' αρχής και είναι ..κολλητικό.
Χωρίς να καταλάβεις πότε, γίνεσαι και εσύ, αν είσαι με έναν τοξικό άνθρωπο, ύπουλα και σιγά-σιγα

επίσης, να αποφεύγουμε και τις ''μαντικές'' μας ικανότητες..

πού να ξέρεις, Κονστανδινε, πως αυτή η ''δουλειά'' του σύμπαντος, δεν προορίζεται για την άλλη πλευρά, τωρα;

Τόσο σίγουρος είσαι ποιος πραγματικά φταίει;

equinox_

# 33 στις 13/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από alisida

μάλλον η μπουγάδα ήταν...

galactica-

# 34 στις 13/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από MiltosRNLI1930

Τωρα το διαβασα

το 2019 που ο Τραμπ γραφει στο twitter καθε απογευμα υπαρχουν ακομα πνευματικοι ?

galactica-

# 35 στις 13/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σύνελθε, παιδάκι μου!

( πού την είδες την αγάπη; )

υ.γ : μήπως να άλλαζε πνευματικό; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από mitsgiann
Πιστεύω με υπομονή και αξιοπρέπεια θα βγάλω άκρη ... αργά ή γρήγορα ... ανάλογα τη συμπεριφορά θα δούμε βέβαια εκ νέου την επανασύνδεση...Το θέμα είναι ότι μια σχέση που πάει για γάμο κρίνεται σε καταστάσεις πίεσης. Έτσι πιστεύω και λειτουργώ... μοιράζεται το στρες,ο χρονος,οι ευθυνες..με γνώμονα την αγάπη πάντα κρατάς το χέρι του συντρόφου και πας μπροστά... Δεν χωράνε ενοχικες συμπεριφορές και απομόνωση... Ρώτησα και σήμερα για κατι χειροπιαστό. .. που έφταιξα...απάντηση ουσιαστικη καμία, δε ξέρω θα δείξει .. Δε μπορώ να της θυμωσω κ ας έχω φάει τρελή ταλαιπωρία.. περιμένω να νιώσει έτοιμη να ανοιχτεί ...

tzoulia59

# 36 στις 13/10/2019
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.270

ενταξει συνεχιζεις να εισαι αυτος που εκεινη δεν ηθελε ...

θα το καταλαβεις αλλα θα σου φαει κι αλλο χρονο απο την ζωη σου ...

οταν οι γυναικες σου δειχνουν την πορτα ενοουν την πορτα ...φινιτο το συναισθημα ...

τι δεν καταλαβαινετε οι αντρες ...

κι εσυ φιλε μου ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από mitsgiann

Αρέσει στα μέλη alisida, jeyrum

konstandinos73

# 37 στις 13/10/2019
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 205
Ενταξει φιλε μου, σου εγραψα παραπανω την αποψη μου, αλλα προφανώς εσυ θελεις αλλα πραγματα...δηλαδη: ας πουμε η κοπελα οτι προσωρινα επαθε "μπλακ αουτ" και οτι θα "επανελθει" πιο κατω..ερωτω λοιπον: γιατι δε μιλαει για μια "μικρη παυση" αλλα για "οριστικο χωρισμο"? Επισης, οι δικαιολογιες που αναφερεις οτι σου ειπε, ειναι τουλαχιστον για τα 15χρονα...αρα, γι αυτο εξαρχης μιλησα για "τοξικο" ατομο..παμε τωρα στη περιπτωση που τον εννοει τον "οριστικο χωρισμο"...εκει, εσυ τι της αντιπαραβαλεις? Τον οικτο? Την λυπηση? Να ειστε μαζι ακομα και αν υποψιάζεσαι οτι μπορει να μη θελει κατα βαθος??..Ααα βεβαια..υπαρχει και μια τριτη περιπτωση.. να σε "ξαν-αναγαπησει", οπως λεμε να "ξαναζεστανουμε το φαγητο" ...διαβαζω συνεχως τετοια θεματα και ολοι εστιάζουμε στο "τι θελουμε εμεις" και οχι "στο τι θελουν οι αλλοι" ακομα και αν προκειται για "δηλητηριωδη ατομα"...θα στο ξαναπω για τελευταια φορα: η αξιοπρέπεια υπαρχει? Αν ναι, προχωρα τη ζωη σου..Αν οχι, συνεχισε το "παρακαλετο" και μαλιστα σε ενα "τοξικο ατομο" οπως βγαινει το συμπερασμα, απ οσα μας περιεγραψες..εξ αλλου, απ οτι εχω καταλαβει, πολυς κοσμος λειτουργει ετσι στα αισθηματικα του...προσωπικα, απο εδω και περα δε σε δικαιολογω. Η ζωη, θα σου λεγα, οτι εχει δυσκολιες, σαν αυτη που βιωνεις, τις οποιες ομως μπορεις να αντιμετωπισεις εφ οσον εχεις την υγεια σου..και κατι αλλο ομως: την αξιοπρεπεια σου. Ψιλα γραμματα θα μου πεις. Τι να κανουμε, τα "ψιλά γραμματα" εγω κοιταω στη ζωη μου. Αλλες φορες με επιτυχια και αλλες με παταγωδη αποτυχια. Ποτέ ομως, αναξιοπρεπως.

Paralia48

# 38 στις 13/10/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.624
Πιστεύω και γω,ότι ήταν λίγο μπερδεμένη. Φορτωμένη με το πρόβλημα του αδερφού μάλλον ήταν. Πιθανό να την πιέζει και η οικογένεια ,ότι έχει προς αυτούς υποχρεώσεις, δεν ξέρω. (γιαγιά με άνοια έχουν όλοι όσοι έχουν γριά γιαγιά και θεία ανύπαντρη...ε είναι αστείο, όχι πρόβλημα),

Επίσης, αν ήσουν τόσο βολικός, όσο γράφεις, κι αυτό την στενοχωρούσε, γιατί την πίεζες με την καλοσύνη σου. Αστείο και αυτό είναι, αν υπάρχει αγάπη. Προφανώς δε σ΄αγαπούσε αρκετά.

Δεν υπάρχει λόγος να τη ρωτάς συνεχώς τι έκανες. Τίποτα ιδιαίτερα κακό δεν έκανες, απλά δεν έκατσε. Και ξέριες κάτι; Δεν είναι μόνο αυτή που <<πήρε μια απόφαση>>. Είσαι και συ, που αν σε αφορά η απόφαση, μπορείς να έχεις άποψη.

Πάντως αν θελεις να το ξανασκεφτεί, πες της έτσι στο φλου..<<για ρώτα και τον πνευματικό σου>>.
Αυτός θα σου κάνει τη δουλειά , θα δεις.   Πρόσεξε: Μην την πρήξεις. Πες το μια ή δυο το πολύ, αλλά με συνέπεια.
Αρέσει στο μέλος VASILIS53

Enikos

# 39 στις 13/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

https://www.youtube.com/watch?v=16ERURCJzRM

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από mitsgiann

... πόνος μονο ... 

Oxaman

# 40 στις 13/10/2019
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Κίνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 220
μην κάνεις έτσι...και τα καλά παιδιά την παθαίνουν...ουτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος.
συγκατοίκηση στους 3 μήνες??? νωρίς...πολύ νωρίς.
αν περιμένεις να της αλλάξει γνώμη ο πνευματικός... σώθηκες.δεν θα είναι για πολύ.
χαμένη υπόθεση...άντε παρακάτω..

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε